CS Handballers houden hoofd boven water Hoogland redt zich door zege op SEC Voetbalkampioenschap Soest gaat door 'Oudjes' Eemvogels verliezen Soest Zuid slaat nu al keihard toe Soest blijft met lege handen achter Voetballers Soest op kamp ed Stars sluit flets af Groenwitten hebben champagne nog in de benen DY S/Knollentuin verspeelt punt, maar behoudt kans Z AAL V OETB AL Combinerend Hees blijft op goede pad tegen Helna ZAALVOETBAL Hees start met zaalcommissie voor voetballers Sanitair VOETBAL zondag VOETBAL KORFBAL Op donderdag 29 april, donderdag 6 mei en donderdag 13 mei Jan van Maanen kampt met personeelsproblemen HANDBAL BASKETBAL dekkersbedrijf Trainer Verbrugh waakt voor verslapping van concentratie TENNIS VOLLEYBAL ZAALVOETBAL Ook periodetitel zit er niet in na teleurstellend seizoen VOETBAL zondag imeeing/BDC komt als winnaar tevoorschijn uit loterij van Arnhem •^^VyOENSDAG 28 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Volleybalsters op proef bij selectie van Stam/SoVoCo Club krijgt bezoek van profs er/ies voor heren, dames bellen af werkzaamheden >aarna iVan Soe wonnen 6-2, 6-1 Ispelers terstand Ondanks de 6-6 tegen het sterke Triangel behoudt DVS/Knollentuin kansen op het kampioenschap. Con current De Lieberg verloor vorige week een inhaalwedstrijd. DVS/ Knollentuin heeft nu drie punten meer dan De Lieberg dat twee duels minder heeft afgewerkt. Met 6-6 kwamen de Soester zaalvoet ballers nog met de schrik vrij. Binnen acht minuten nam De Triangel, dat ook De Lieberg al had verrast, een 3-0-voorsprong. Alleen Gerard van Soeren kon daar voor rust iets tegen over stellen. In de tweede helft deelde de thuisclub wederom een tik uit door in vijf minu ten tijd de voorsprong te vergroten tot 5-1. Van Soeren en René Ribberink verkleinden de marge, maar direct na de aftrap scoorde De Triangel 6-3. Sa- ban Aksit zorgde met drie treffers als nog voor een punt. DVS/Knollentuin heeft maandag meer inzicht in de titelkansen. De Lieberg speelt vanavond tegen LW dat derde staat en maandag opnieuw tegen De Triangel. De Soesters ontvangen maan dag het zwakke AH'78. Hees heeft de goede reeks wedstrijden van 1993 voortgezet. Ook tegen Hel na boekte de ploeg een goed resultaat (8-5). Na de jaarwisseling verloren de roodwitten slechts éénmaal. "In de eerste helft hielden ze de bal nog te lang aan de voet, maar in de tweede helft hebben ze sneller gespeeld", vatte coach Reijer Looijsen het spel samen. Na een 4-2-ruststand wonnen de Soes ters met 8-5. De doelpunten kwamen op naam van Danny Brandenburg (drie), Eric Looijsen en Edwin Lazon- der (beiden twee) en André Blanken- steijn. De voormalige doelman is tussen de palen opgevolgd door Robert Jou- stra. Omdat Paul Castein is gestopt, Robert Schadee gaat stoppen en Marko Hagelen wellicht ook een punt achter zijn carrière zet, heeft Looijsen twee of drie spelers nodig. Die zullen vermoe delijk uit het huidige bestand van de club worden gehaald. Hees heeft sinds kort ook een zaal voetbalcommissie. Onder voorzitter schap van Reijer Looijsen worden daarin de balangen van de zaalvoet ballers behartigd. De commissie bestaat verder uit Edwin Lazonder (penningmeester) en Robert Joustra (wedstrijdsecretaris). Daarnaast is ook een technische com missie in het leven geroepen voor de zaalvoetbaltak. Die wordt gevormd door Reijer Looijsen en Rein Westra. Zij zullen zich de komende weken bezig houden met de samenstelling van de teams. Hees startte dit jaar met drie ploegen. Volgens Looijsen worden dat er komend seizoen vier. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014 Bitter weinig bakt SEC ervan in de uitwedstrijd tegen Hoogland, dat voor haar kansen om degradatie te ontlopen alles uit de kast wenste te spelen. Het lukte tegen de niet bij ster imponerende SEC-ploeg, waar duidelijk bleek dat 'de druk van de ketel' was: 3-1. SEC beëindigde de strijd met tien man, want een kwartier voor tijd haalde Ton van Burik de zwaar aangeslagen Marco Martens, die even daarvoor geel had gekregen, uit het veld. Dit om rood te vermijden, vertelde Ton van Burik na afloop. Martens was diverse malen zwaar gepakt, zonder dat daarvoor werd gefloten. De SEC-speler nam het recht in eigen hand en werd toen met een op geel getracteerd. Hoogland blijft door de zege op SEC vierde klasser en kind van de rekening werd Zeist dat, De strijd om het voetbalkam pioenschap van Soest gaat door. Op donderdag 29 april (morgen) begint de halve competitie met de duels WZ'49-Soest en SE- C-Hees. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van WZ'49 aan de Eemweg. De plaatselijke titelstrijd krijgt een vervolg op donderdag 6 en 13 mei. Op 6 mei verplaatst het strijdtoneel zich naar de Kooiweg, waar Hees als gast heer zal optreden. De laatste twee wed strijden vinden plaats aan de Bosstraat- West bij SEC. Alle wedstrijden begin nen om 19.00 uur. In de krant van vorige week was gemeld dat het kampioenschap zou worden verspeeld op 29 april en 3 en 6 mei. Het schema is gewijzigd, omdat een niet ge ring aantal spelers op maandag 3 mei verplichtingen met zaalvoetbal hebben. Kampioen van Soest is de ploeg met de meeste wedstrijdpunten. Bij gelijke stand, telt het doelsaldo, daarna het meeste aantal gescoorde doelpunten. Indien dan nog geen beslissing is gefor ceerd, worden strafschoppen genomen door de clubs die gelijk zijn geëindigd. De vier verenigingen en de Soester Courant staan garant voor de organisa tie van het toernooi. De prijzen worden beschikbaar gesteld door de Soester Courant. De wedstrijden worden geleid door KNVB-scheidsrechters, terwijl afde- lings-scheidsrechters als grensrechter ondanks de 4-0-zege op 't Gooi, na af loop vernam dat Victoria ook in de al lerlaatste minuut met 1-0 van WOG had gewonnen. SEC leek goed van start te gaan toen al na vijf minuten Saban Aksit alleen voor doelman Hans de Nooy verscheen. Zijn schot verdween net langs de paal. Voor Hoogland liep het hierna zeer fortuinlijk. Na zeven mi nuten scoorde James Tans, in duidelij ke buitenspelpositie overigens, 1-0. Twee minuten later was het linkerspits Benito Straalman die voor Hoogland opnieuw toesloeg. Boetekees kreeg zijn tweede kans op slag van rust, maar weer lukte het niet. Via de lat ging de bal uit. SEC liet dui delijk merken, dat het voor een positief zullen fungeren. Een speler die een gele kaart ontvangt, is voor de volgende wedstrijd uitgesloten van deelname. Een rode kaart betekent uitsluiting voor het restant van het toernooi. Voor de rest worden de reglementen van de KNVB gehanteerd. Het is dat hij last heeft van een knieblessure, anders had Jan van Maanen zaterdag zelf meege speeld tegen SVMM. De korfbal- coach van Eemvogels moest een beroep doen op oud-gedienden, onder wie Ton Kraaikamp, om een achttal op de been te kunnen bren gen. Uitgerekend Kraaikamp onderscheid de zich onder de korf en scoorde boven dien twee doelpunten. Dat was evenwel niet voldoende voor de Soesters om de gasten uit Maarn van zich af te schud den. SVMM won met 6-12 van het kwakkelende Eemvogels. In het begin van het seizoen raakte Eemvogels Rieke Smakman kwijt we gens verhuizing. Later vertrok Linda resultaat wilde werken, maar niets wil de lukken. Na rust moest bij SEC na tien minuten Antek Wojtkowski afhaken wegens een blessure. Satikboga kwam hem vervan gen en het was Ronnie Daselaar die toen als laatste man fungeerde. Na een kwartier was de spanning volledig terug toen Heynen inschoot; de bal van rich ting zag veranderen, waarna Timmer met een slimme hakbal via de paal scoorde. De zenuwen kwamen terug bij Hoogland en Arno van Daatselaar liep na een domme overtreding tegen geel op. Na twintig minuten kon Hoogland ech ter weer rustig ademhalen toen bij een doorbraak Edwin van de Luitgaarden niet alert was en weifelde met uitlopen. "Dank u wel", dacht Henk van Heste- rem die met een keurige lob 3-1 scoor de. Donderdag 29 april (Eemweg): 19.00 uur WZ'49-Soest 19.00 uur SEC-Hees Donderdag 6 mei (Kooiweg): 19.00 uur Hees-Soest 19.00 uur SEC-WZ'49 Donderdag 13 mei (Bosstraat-West): 19.00 uur SEC-Soest 19.00 uur WZ'49-Hees De toegang is gratis. Bello om dezelfde reden en gaf Berry Cornelissen de voorkeur aan zijn stu die. Ook Wim Oldewarris had zaterdag andere verplichtingen, waardoor Eem vogels in een 'fantasie-opstelling' bin nen de lijnen verscheen. Behalve Ton, kwam ook zijn vrouw Ag- nes in het veld. Van Maanen, die na dit seizoen Eemvogels de rug toekeert, zag zijn ploeg in de eerste helft tegen een 3-6-achterstand oplopen. In de tweede helft werd die stand verdubbeld, het geen de derde opeenvolgende neder laag voor Eemvogels betekende. Pieter Verbrugh waakt nu al voor verslapping van de concentratie bij die spelers van Soest Zuid 1. De tènnistrainer is op zijn hoede nadat zijn jonge team de competitie in de vijfde klasse overtuigend is gestart met een 1-7-zege op Lockhorst 2 en een 8-0-overwinning op Eem- P8 2. et is op zich goed dat ze in een kam- loens-stemming verkeren, maar dat lag niet ontaarden in een laconieke jbuding. Daar moet je voor oppassen, ijdens de training zal ik de concentra- scherp moeten houden. Je moet er- >or waken dat je na twee keer in een ictorie-stemming komt, omdat je de ;rkste tegenstanders nog krijgt. Baarn Üs, denk ik, de sterkste tegenstander en daar moeten ze de laatste wedstrijd naar toe. Het is daarom zaak om nu zoveel ogelijk partijen te winnen, zodat je isschien straks nog maar twee potjes dig hebt. Maar voorlopig ziet het er ed uit", aldus Verbrugh. e door hem getrainde en door B-spe- |r Arno Jellema gecoachte tennissers onnen zondag met 8-0 van Eemslag 2. nkele dagen daarvoor hadden ze het van het duel met Lockhorst 2 oken op 1-4) met 1-7 afge- met 6-2 en 6-3. Brouwer en De Groot gunden de Bunschoters niet meer dan twee games (twee keer 6-1). Soestdijk In de tweede klasse ondervindt het vo rig seizoen gepromoveerde LTC Soest dijk aanzienlijk meer problemen. In Emmen kreeg de ploeg een draai om de oren: 7-1. Eerste heer Berry Opperhuizen werd geconfronteerd met Al-speler Eric Brummer die duidelijk een maat te groot voor hem was: ó-l, 6-4. Alleen Freddy Forger slaagde erin een punt voor LTC Soestdijk binnen te slaan. In het gemengd dubbel leek de wedstrijd een voor LTC Soestdijk gunstige wen ding te krijgen. Edwin Baan en Sanne de Mets kwamen op matchpoint, maar de spanning werd De Metz teveel, waardoor de partij in de derde set als nog naar Emmen ging. LTC Soestdijk moet overmorgen (ko ninginnedag) de wedstrijd tegen Zut- phen 2 uitspelen. Het duel werd ander halve week geleden wegens regen ge staakt. De stand was toen 1-3 in het voordeel van de oosterlingen. Soest mag voorlopig alleen maar hoop koesteren om ooit nog eens uit te komen in de tweede klasse van de KNVB. Ook dit seizoen is het de blauwwitten niet gelukt een stapje hoger te komen. Het over nemen van een periodetitel, waar kans op was, lukte zondag niet, omdat de wedstrijd tegen ZPC in 1-1 eindigde. Soest blijft derhalve met lege handen achter. Dick Schinkel, die Jan Stroom- berg opvolgt, mag het volgend seizoen opnieuw proberen. Soest had nog een kans om via een ach terdeur aan de na-competitie te kunnen deelnemen. Voor de berekeningen wa- ren de afgelopen week reeds verschil lende computer-programma's ge bruikt. Het mocht echter niet baten. De laatste wedstrijd van het seizoen was daarentegen wel aantrekkelijk, met vooral een aardige eerste helft. In die periode vielen beide doelpunten. Oer- lemans scoorde 0-1 voor ZPC dat later de gelijkmaker van René van den Deijs- sel moest toestaan. Met name in de slotfase, waarin Daniël Hilhorst zijn ploeg op de been hield, toonden de Amsterdammers dat ze ge vaarlijk zijn. Het bleef echter 1-1, ook al omdat twee heethoofden uit de hoofd stad met een rode kaart werden wegge stuurd. Bestuursleden van ZPC sjouwden in de laatste minuten al met bossen bloemen om het kampioenschap van hun club te vieren. Concurrent SDO stond immers op 1-1 en dat zou betekenen dat ZPC de titel had verdiend. SDO maakte ech ter in de laatste fase 2-1, zodat SDO en ZPC in punten gelijk eindigden. Beide teams moeten een beslissingswedstrijd om het kampioenschap spelen. De win naar promoveert naar de tweede klasse, de verliezer mag deelnemen aan de na- competitie. Karate Kid' Peter van den Berg pro beert stijlvol een doelpunt te versieren. Foto: Goos van der Wilt. Diemers keert evenwel niet meer terug. Hetzelfde geldt voor Jos Diemei en het is de vraag of Van Zetten en Guus Tourné (die tegen NOAV op 3-4 rood kreeg voor een grove overtreding) blij ven. Tourné gaat in Tilburg wonen en kan daarom maar één keer per week meetrainen. Vooralsnog houdt Van den Deijssel vast aan de voorwaarde dat iedereen twee keer traint. Ook Van Zetten verhuist wellicht en komt dan voor hetzelfde probleem als Tourné te staan. Dat zou kunnen betekenen dat Smeeing/BDC slechts zeven veldspe- lers overhoudt. Dat zijn op dit moment Arjan en Michel Roest, Ton Kraaij, André van den Hoef, Arnold Vroege, Wim Steenbakkers en Patrick van Gar- dingen. Voor wat betreft de doelwachters heeft Van den Deijssel een luxe-probleem. Behalve Zoetelief kan hij kiezen uit Berton Kemp die bij de club is gekomen en De Rijk die zich alsnog beschikbaar heeft gesteld. Y oorbereidingen De selectie start op 5 mei alweer met de voorbereidingen op het nieuwe sei zoen. Van den Deijssel wil nieuwe ver- dedigingsvormen en andere aanval- staktieken in het spel slijpen en de spe lers individueel verbeteren. "We gaan niet lanterfanteren of spelletjes doen, maar tot 11 juni hard trainen. Daarna pakken we de draad op 28 juli weer op. Twee maanden daarna begint de com petitie alweer en die periode heb je mi nimaal nodig om goed voorbereid te zijn", aldus de handbaltrainer. Respect Lovende woorden had Van den Deijs sel voor de 35-jarige Cleem Diemers die in Arnhem zijn laatste wedstrijd voor Smeeing/BDC speelde. De ge routineerde hoekspeler houdt het nu echt voor gezien. Van den Deijssel: "Voor Cleem moeten we veel respect hebben. Hij was met Arjan Roest en Charles van Zetten de enige die alle wedstrijden volledig heeft gespeeld. En, hij ging voorop in de strijd." Cleem Diemers: Voorop in de strijd. Foto: Goos van der Wilt. Bij de dames van Stam/SoVoCo trainen drie nieuwe speelsters op proef mee. Ze zijn afkomstig van eerste divisonist DOS en Vif uit Hilversum. Het is de bedoeling dat ze binnen enkele weken kenbaar maken of ze volgend seizoen voor de volleybalclub spelen. Volgens manager Ruud Wijn zou ook oud speelster Ciska Abraham komen meetrainen. Irene Koelewijn keert in elk geval terug. Stam/SoVoCo, dat zaterdag de laatste wedstrijd met 3-0 van ATC verloor en als zesde eindigde, wil zich versterken. Binnen de selectie zijn in ieder geval drie plaatsen vrijgekomen door het ver trek van Ineke Remkes, Diny de Kruijf en Inge Evcus. u<e, nieuwe trainer Ser- vaas Klute is maandagavond voor het eerst met de dames aan de gang gegaan. De groep traint nog tot in juni door. De teamleiding hoopt tegen die tijd zeker heid te hebben over de samenstelling van de selectie. Het herenteam van Stam/SoVoCo is na het behalen van het kampioenschap nauwelijks nog tot prestaties gekomen, die tot de verbeelding sprekeh. In de slotwedstrijd van het seizoen nam Stam/SoVoCo in de Bunt een 2-0 voorsprong door de eerste twee sets met 15-11 en 16-14 te winnen. Daarna vonden de volleyballers het wel goed. Nederhorst pakte middels 10-15 en 12-15 een punt. Iet ging niet van een leien dakje, maar Smeeing/BDC heeft zich in ieder eval voor nog een jaar verzekerd van de status van eerste divisionist. De dballers kwamen zondag als winnaar uit de loterij van Arnhem te- Door een gelijkspel tegen De Griffioen en overwinningen op en NOAV ontliepen de Soesters degradatie. Daarmee is een en af en toe tumultueus seizoen alsnog tot een goed einde gebracht, iner Paul van den Deijssel is echter alweer naarstig op zoek naar aan- ing voor zijn selectie, want op dit moment heeft hij van slechts zeven de garantie dat ze blijven. 5-7, maar werd in de tweede helft weg gespeeld door Smeeing/BDC: 13-9. De selectie werd zondag bijgestaan door de Soester fysiotherapeut Louis Groot en door Ton Hoge weg van ES- CA, de ploeg waar Van den Deijssel de afgelopen twee seizoenen zelf balde. Hogeweg regelde rustige kamertjes voor Smeeing/BDC dat daarmee de hectische omstandigheden in Valken huizen kon ontlopen. "De jongens hebben het fantastisch ge daan. Omdat vrijdag de sporthal niet beschikbaar was, hebben we ontspan nen in het bos gelopen. Dat heeft ze goed gedaan, al kwamen we door de ze nuwen steeds op achterstand", zei Van den Deijssel. In de eerste wedstrijd viel zijn keus op doelman Edwin Zoetelief, maar in de twee overige partijen stond Dennis de Rijk tussen de palen. "Edwin heeft niet slecht gekeept, maar hield geen extra ballen eruit. Dennis kreeg een kans en dan bewijst hij zich. Hij heeft het met name in de tweede helft van de tweede wedstrijd uitstekend gedaan." Floortje Brouwer had in haar single weinig tegenstand te duchten. In twee sets stond ze slechts één game af. Foto: Goos van der mt Ongeveer 180 jeugdleden van sportorganisatie Soest gaan maan dag voor vier dagen op kamp. Daarvoor worden aan de Bos straat-Oost tenten opgeslagen. Het jaarlijkse voetbalkamp wordt van 3 tot en met 6 mei voor de tien de keer gehouden. Ook ditmaal hebben de organisatoren prominente voetballers vastgelegd voor een bezoek. John de Wolf van Feye- noord demonstreert dinsdag 4 mei hoe je moet koppen om een grote kans te maken om te scoren. Zijn ploeggenoot Ed de Goeij tungeert twee dagen later als sluitpost tijdens de finale van de pe naltykampioenschappen. Oud Soest- speler Robert Roest en Wlodi Smola- rek, beiden van FC Utrecht, komen eveneens op donderdag naar de Bos straat-Oost. Van Ajax komt assistent trainer Bobby Haarms. Hij neemt op woensdag 5 mei de doelverdedigers van Soest onder handen. Daarnaast biedt het programma een groot aantal neven-activiteiten, zoals de nachtelijke puzzeltocht, de Dreef Dribbel Marathon en de Schijt-je- rijk-loterij. sportcentrum Valkenhuizen werd !^eeing/BDC geplaagd door blessu- es. Michel Roest had last van een arm lie uit de kom was geraakt, André van liep rond met verrekte enkel en Ton Kraay werd gehinderd r een gescheurd middenvoetsbeen- Daarnaast begon Wim Steenbak- aan de tweede wed den Deijssel zag zijn heren telkens door zenuwen aan de wedstrij- Tegen De Griffioen leid de spanning binnen achttien minu- tot een ogenschijnlijk desastreuse van 1-7. Anderhalve mi- voor tijd was Smeeing/BDC van :hrik bekomen, maar in die reste- seconden verspeelde de ploeg 12-10 voorsprong: 12-12. tegen Groene Ster kwamen de vier doelpunten achter, maar opnieuw tekende zich het herstel af. Snjieeing/BDC nam een voordelige Trge en bracht de voorsprong over de jd heen: 19-13. De handballers moes ten de laatste wedstrijd winnen om ze ker van handhaving te zijn. Maar dat er halverwege de partij tegen NOAV, dat met De Griffioen degra deerde, niet naar uit. NOAV kwam op h de eerste wedstrijd leverde alleen Zoetelief een partij in. Tegen emslag was Zoetelief de enige die een t moest afstaan. Dat was de eerste van wedstrijd (3-6). Zoetelief sloeg er te ard op los zonder zijn tegenstander in et oog te houden. Jellema wees de daarop, die vervolgens het rustig hield, zijn spel uitbouwde 6-3 en 6-1 alsnog de partij naar toe trok. raffelde Soest-Zuid alle partij- n in twee sets af. Xander de Groot won 6-3, 6-0, Rachel Beijer met 7-5, 6-1 en Floortje Brouwer met 6-1, 6-0. ok alle dubbels vielen in het voordeel Soest Zuid uit. De beide heren met 6-2, 6-4, de dames met 6-1. Jn het gemengd dubbelspel versloegen oetelief en Beijer hun opponenten i/ering - plaatsing VOORKOMENDE EBlDAK-garantie OOP van SHELL an en butaan ssen 'enten voor c.v. (listal en. speelden niet goed genoeg om ecni in de buurt te komen. Op 81-68 was het seizoen voor de herenformatie ten ein de. De dames, die in 1993 nog maar twee van de tien wedstrijden hadden verlo ren, vertrokken vrijdag niet naar Den Haag. Een dag eerder moest de ploeg al afbellen wegens een gebrek aan speel sters. Basketballers moeten een wed strijd met minimaal vijf spelers starten, Red Stars kwam bij de telling niet ver der dan drie. De ploeg krijgt daarom twee punten in mindering. Het duel zal niet worden overgespeeld, omdat het niet meer van belang voor de eindrang- schiking is. (02155) 1 43 32 et eerste heren- en damesteam an The Red Stars hebben de com- etitie op fletse wijze afgesloten, e heren verloren in Den Haag 81-68 van Jumpers en de da- es belden dezelfde tegenstander dag van te voren af, omdat ze iet meer dan drie speelsters ter eschikking hadden. De heren bleken geen hoogvliegers te- Jumpers. In de eerste helft hield Red Stars bijna gelijke tred met de Ha genezen en tot halverwege de tweede helft was de achterstand (59-53) over brugbaar. Uitgerekend op het moment dat de Haagse topscorer tegen zijn vier de persoonlijke fout opliep, liep Jum pers uit naar 70-55. De Soesters kwa men nog even terug tot 70-61, maar brinkweg 37a soest

Soester Courant | 1993 | | pagina 13