msterdam terechte winnaar André Vergauwencup Wij zijn niet zielig, anders stopte ik accuut ISPORTt ïma hinderende finale vormt climax van EK-rolstoelbasketbal in Soest kir ja van Leeuwen staat haar mannetje in de rolstoelbasketbalwereld Natuurwandeltocht Olympia bedrijfssport] Brede belangstelling voor 31ste bedrijfssportcompetitie Soester golfkampioenschap in september in Tiel Succes zwemploeg Duinkikkers PAGll\|/\ 77^ (/OENSDAG 28 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 ROLSTOELBASKETBAL r?rr Jeugdnieuws 55 ROLSTOELBASKETBAL C;.* IP.SÊ Op zaterdag 8 mei vanaf atletiekbaan WANDELSPORT VISSEN Openingswedstrijd voor Eddy Strumpel ATLETIEK Jaap van den Berg op dreef in Parijs ATLETIEK Bea Beijer vooraan in halve marathon Uitslagen rolstoelbasketbal Inschrijven moet vóór 1 juni Promotie naar Dl-klasse gerealiseerd ZWEMMEN JUDO Koen van der Wal en Douwe Post op NK in Markelo SNS-bridgetoernooi Soester clubs Handbal 13.15 uur Smeeing/BDC (D)-Ti* (H. Blaekweg) Mjspeleis van IS Amsterdam mochten uiteindelijk de netjes van de bas- 14.30 uur Smeeing/BDC (H)-Wyfe'| doorknippen. Zij hadden zojuist in een zinderende finale de André (H. Blaekweg) /ergauivencnp opgeëist en daar viel niets op af te dingen. Amsterdam en rleauv waren de terechte finalisten en in sporthal Beukendal toonde de 1 lockev ijMerlandse ploeg zich completer dan de Franse kandidaat voor de EK II 12.45 uur MHC Soest l)}-,\r. 'Otfr rolstoelbasketballers. Daarmee was tevens een einde gekomen aan (Koningsweg) n,lrie dagen spektakel èn topsport waar veel valide sporters nog wat van 14.30 uur Alkmaar-MHC Soest iunnen leren. (Alkmaar) st Tennis 10-00 uur Lelystad 2-Soest Zuid (J Zaalvoetbal 20.00 uur Hilversumse Bovs-uS (Beukendal) y 21.00 uur DVS/Knollentuin-AH'! (Beukendal) R gedacht had dat de gehandicapte isketballers ontzag zouden hebben )or eikaars ledematen of rolstoelen, wam bedrogen uit. Het aantal valpar- en was niet bij te houden en met ge leld 34 persoonlijke fouten per itrijd kan niet worden gesteld dat :r zachtzinnig aan toeging, waar- niet is gezegd dat de ploegen hun ije te buiten gingen. Het incasse- ivermogen van de deelnemers uit Ierland, Frankrijk en Italië was bo- "ien groot. De strijd was soms kei- d, maar bovenal bijzonder aantrek- ilijk om te aanschouwen. ■toernooi om de André Vergauwen- vernoemd naar de Belg die bijzon- veel voor rolstoelbasketbal heeft oclekend, kreeg een waardige climax KVVA BI - Hees BI 1-3; SpakenburgrfflR de eindstrijd tussen IS Amsterdam Hees C2 6-1; CJW E3 - Hees El V'èwCS Meaux. Er was spanning (18-10, Achterveld F2 - Hees F1 1-9. 2C|26, 36-36, 40-40, 50-50), gegooc hel van de Franse spelverdeler Mario Soest F®rasmane en subliem schutterswerk SO Soest B1 - SDC Putten B1 4-1 sn udiens landgenoot Philip Baye en de B2 - So Soest B2 6-3; G VVV B3 - SO Si B3 9-6; Altius Cl - SO Soest Cl WZ'49 C2 - SO Soest C2 12-3; SO SoBHlt D1 - Hoogland D1 0-6; Hoogland DT - Soest D2 3-1SO Soest D3 - Quick D4 6- Roda'46 E4 - SO Soest E3 2-11- SO Soi E2 -Baarn c2 5-1Hoogland E3 - SO So< E3 1-7; K WA E3 - SO Soest E4 4-1-s Soest E5 - Hoogland E5 6-0; KVVA Fl SO Soest F1 6-2; Hoogland F2 - SO Sm F2 0-4; SO Soest F3 - Quick F2 8-">- r,1 da'46 F7 - SO Soest F4 1-2; Baarn F3 - Soest F5 0-7; SO Soest F6-APWCF3 1- SO Soest djC- Saestum DJC 1-8. WZ'49 WZ'49 BI - Hierden BI 2-2- VVZ'49(i -SoestC2 12-2; WZ'49C3 - EFC'58f* 3-2; WZ'49 Dl-KVVAD2 1-1;WZM Jz. - Llsselmeervogels D3 2-4- VV7'49 Pi WZA E2 3-3; WZ'49 E2 - CJW El .-3; VVZ 49 F1 - De Glind F1 2-1* Eeirl )oys F2 - WZ'49 F2 5-1V VZ'49 F3 - ufl elmeervogels F5 1-1. m )e Snoekbaars .erste wedstrijd zomercompetitie: erste divisie: 1. Eddy Strumpel 12.95» ^asms 11.64; 3. Jan Livestro8.27;41 3hn Hibbel 8.15; 5. Rinus Brons 7 97- 6 J-TÏ ^!amahina 6-78; 7- Richard Hors J 4/, Theo Bosman 4.92; 9. Wout v.dl roep 4.70; 10. Jan Aertssen 4.59. jyeede divisie: 1. Bart van Dijk 12 70' 'm illem Hopman 11.21; 3. Willem van Sol 7 o i* S WlJ'nands 8.97; 5. Henl essels 8.35; 6. Jan Groenewoud 4.15; 7 enk van Riet 3.37; 8. Maarten Mosk3.3! L Henk Prinsen 3.22; 10. Henk Alten: I zo. Amsterdammers Koen Jansen en Eric Mink. In ongekend hoog tempo snel den beide ploegen naar eikaars basket en op de volle tribunes werd intens ge noten. Waar CS Meaux teveel afhankelijk was van toernooi-topscorer Baye (165 pun ten, waarvan 36 in de finale) en spelver deler Fahrasmane, had IS Amsterdam meer pijlen op zijn boog. Behalve Jan sen (meest waardevolle speler van het toernooi) en Mink (snel en trefzeker) kwamen ook Peter Brandsen en Emile Beekman in de dubbele cijfers. Boven dien was IS Amsterdam doeltreffender in de breaks. Dat Amsterdam over een bredere se lectie beschikt, bleek op 54-50 toen Jansen met zijn vijfde fout naar de kant moest. De latere winnaars liepen echter uit naar 60-50 en hielden het hoofd aan de vrije worplijn in de slotfase koel: 73-65. De verslagenheid bij de Fransen was groot, ook bij de speciaal meege reisde verslaggevers van de lokale radio van Meaux die drie dagen lang live-re portages voor het thuisfront verzorg den. Het enthousiasme van de Amster damse aanhang kende geen grenzen. De finale was eigenlijk niet het enige hoogtepunt tijdens het toernooi. Veel wedstrijden werden pas in de slotfase beslist en tijdens de openingsceremonie schreeuwden, gilden en joelden onge veer 350 basisscholieren op de tribunes van sporthal Beukendal. Zij waren ver volgens getuige van de openingswed strijd tussen SC Antilope en GSS Lucia. Met SC Antilope, dat met 62-47 won, is tevens de organiserende vereniging ge noemd. De Utrechtse club kreeg de or ganisatie toegewezen in verband met het dertig-jarig bestaan en werd voor de uitvoering terzijde gestaan door het Bentinck Fonds en basketbalvereniging The Red Stars. Voorlopers SC Antilope is één van de voorlopers in Nederland op het gebied van rolstoel- basketbal. Deze tak van sport, waarin Nederland een vooraanstaande rol speelt, ontstond na de Tweede Wereld oorlog, waaide vanuit de Verenigde Staten over naar Europa en groeide uit van een revalidatie-therapie tot een er kende sport. In 1965 won SC Antilope het eerste Nederlandse kampioenschap. De club zou de titel nog negen maal binnenha len. De ontwikkelingen volgden zich snel op. In 1970 werd overgegaan tot een competie-systeem met uit- en thuiswedstrijden en naast het aantal teams steeg ook het niveau. De goed willende, maar niet door basketbalken nis geplaagde therapeuten, Rode Kruiswerkers en andere geüniformeer de krachten maakten in trainerskringen plaats voor mensen met een basketba l-achtergrond. Rolstoelbasketbal wordt gekenmerkt door een puntensysteem. Afhankelijk van de handicap krijgt de basketballers één (zwaar) tot 4,5 (licht) punten. De vijf spelers per team die in het veld staan, mogen samen niet meer dan vijf tien punten hebben. Dat het spelpeil zich sterk heeft ontwik keld, bleek tijdens de twintig duels die in Beukendal en Aqua Indoor werden afgewerkt en waarin een groot aantal internationals uitkwam. In Soest ver scheen overigens niet de absolute top binnen de lijnen. De strijd om de Euro pa Cup I krijgt komend weekeinde in Zwijndrecht zijn beslag. Ondanks het hoge spelpeil en de hoge amusementswaarde viel de publieke belangstelling met uitzondering van de finaledag, enigszins tegen. In hoeverre de heffing van entree daarop van in vloed is geweest, valt niet met nauw keurigheid te zeggen. Maar het waren voornamelijk mensen die betrokken waren bij de deelnemers, of iets met de organisatie van doen hadden, die zich de eerste twee dagen lieten zien. Op de slotdag zat Beukendal wel vol, ook al omdat toen alle teams bijeen waren. Het publiek zag SC Antilope met een derde plaats worden beloond voor de inspanningen. De ploeg versloeg in de strijd om het brons de Franse tegen stander AS Berck (54-44), waarvan in de poule nog was verloren met 49-61. SC Antilope onderscheidde zich in het afgelopen weekeinde met bijzonder rustig en bekeken basketbal. De scores werden redelijk verdeeld over vier van de vijf basispelers die bijna alle minuten binnen de lijnen verbleven. Topscorer bij de Utrechters werd de razendsnelle guard Frank de Goede. Het meest in balbezit was ongetwijfeld Bob van den Broek van RBL Aalsmeer. Zijn onerva ren ploeg werd zevende. Van den Broek, die zich ook vocaal het meest liet gelden, eindigde overigens met 115 punten achter Baye en Jansen als derde op de topscorerslijst. Herhaling SC Antilope, het Bentinck Fonds en The Red Stars kunnen terugzien op een uitstekend geslaagd evenement dat voor herhaling vatbaar is, maar waar schijnlijk nooit meer in Soest zal wor den gehouden. Want in de regio Eem- land is nog steeds geen rolstoelbasket balteam van de grond gekomen. En dat zal veel mensen, die vrijdag en/of zater dag en/of zondag een kijkje hebben ge nomen, vast en zeker spijten. Ongeveer 350 kinderen waren getuige van de openingsceremonie van de EK rolstoelbasketbal, vrijdag- De finale tussen IS Amsterdam en CS Meaux was zinderend. Emile Beekman waagt een schotpoging. I iddag in sporthal Beukendal. Zij zagen de organiserende vereniging SC Antilope in de eerste wedstrijd Midden op de voorgrond kijkt toernooi-topscorer Philip Baye toe. Hij maakte in de eindstrijd 36 punten, linnen van het Italiaanse GSS Lucia. Foto: Goos van der Wilt. maar Amsterdam won de André Vergauwencup. est-Zuid Soest-Zuid jeugd heeft zaterdag en g g°ede zaken gedaan. Alle ms wonnen, behalve het le zondag- et 3e mixed-team. Bij de jongens 1 laar speelde het eerste team ge- 1 le zaterdag mixed-team, dat uit at in de hoofdklasse, kreeg Bosheim rezoek Rutger Loois won zijn single -eer beheerst spel. De single van Mi- IIe,S.e™ga ging verloren. Het ge- igd dubbel was een zware partij, die r eontine Hilders en Siebren 'r a uiteindelijk in de derde set via tie-break, winnend werd afgeslo- De beslissende partij, het heren- e was erg spannend en werd ook -derde set met een tie-break beslist. C-junioren kwamen zaterdag in', enburg opnieuw, noodgedwongen) blessures, incompleet in het veld i Spakenburg C2. Hees bood in de e e tt goed partij en moest alleen 'e,rea toen een mislukt schot op e ïge veld wegstuitte en ieder- erraste In de tweede helft speelde aanvallender, maar benutte het e.fP van de iegio kansen. Dit in ,e ™g tot Spakenburg dat erg ker bleek en uit zes kansen maar "taal doel trof: 6-1. 'nden twintig wedstrijden op het tmma van zaterdag 24 april. In de voora'de overwinning van es D3 op. Aan de Bosstraat werd 6-1 gewonnen van Quick D4. Schokker en Peter Bruine- waren de uitblinkers van het „fo&v zevental was enorm Soest D3 had dit seizoen e gewonnen en was zelfs een maanden van het programma "en. In de middag won SO Soest 'C Puttend iCompetitiewedstrijd 49 /an WZ'49 speelde zaterdag in ra competitie tegen Hierden. De s hadden vijf Cl-spelers in de Pgenomen. Daardoor had de el meer voetbal in zich doch de fysieke kracht van de tegenstan- uiteindelijk de oorzaak van een el, waarbij de ploeg uit Hierden tste minuut scoorde. Bij de rust j ^oor een prachtige goal iJan Schaap en een doelpunt ae Reitsma, die een schot tegen n Kazim Oztoprak alsnog ach- -eper werkte, nog een knappe rsprong. "De mensen die voor de eerste ;eer in de hal kijken, vinden het in irste instantie zielig. Ze schrik ken als er iemand uit de stoel valt, aar na verloop van tijd zien ze |at het sport is. Ze vinden het jard, goed en leuk en merken dat iet niet zielig is. Gelukkig niet, an jers hield ik er accuut mee op." larja van Leeuwen was een opvallende erschijning tijdens de finaleronde om de André Vergauwencup in Soest. Niet sns zozeer omdat ze de enige vrouw /as die veel speelminuten kreeg toebe- leeld, maar eerder vanwege de wijze ^aarop ze haar mannetje stond tussen de kerels uit Nederland, Italië en |rankrijk. De nummer 11 van Aals meer is echter ook een bekende per- jonlijkheid in rolstoelbasketbalkrin- »en. "Je moet als vrouw meer nadenken en slimmer spelen. Je moet sneller starten, iders haal je ze nooit meer in. En je loet hard spelen, dat doen ze ook te gen mij. Vroeger hielden ze zich nog /el eens in, omdat ik een vrouw was. laar na een paar ballen wisten ze het dan wel. Nu kent iedereen me. Het is ben waardering voor me, dat ze me net I zo hard aanpakken. Dat is leuker dan [dat ze zeggen, ach het is maar een meis je." tVan Leeuwen oogstte waardering. In 11988 werd ze uitgeroepen tot de meest vaardevolle speler van de finaleronde )m de André Vergauwencup. Ze twij felt nog steeds en denkt dat ze de eer- Volle prijs kreeg omdat ze een vrouw is, laar de jury was destijds wel unaniem in haar oordeel. In Soest lagen er geen prijzen klaar voor de Amsterdamse. Ze werd zevende met Aalsmeer, dat met een nagenoeg nieuwe, deels onervaren ploeg het huidige seizoen inging. In de vijf duels in Soest speelde Maija 167 minuten, scoorde ze 47 punten tegen een schotpercentage van 42 procent, pakte ze 21 rebounds en zeven 'steals', gaf ze twaalf 'assists' en verspeelde ze achttien keer de bal. Dat ze 'em ook van katoen geeft, blijkt wel uit de vijftien persoonlijke fouten die ze kreeg. Topsport Marja van Leeuwen speelt al zeventien jaar rolstoelbasketbal. Ze is internatio nal en heeft thuis verschillende medail les liggen, waaronder de bronzen plak van de Olympische Spelen in Barcelo- na. Rolstoelbasketbal is volgens de Amsterdamse zeker geen bezigheids therapie in het revalidatieproCes, zoals veel mensen denken. "Topsport? Ik denk het wel. Het ligt er maar aan watje er voor over hebt. Ik train drie keer per week, voor Barcelona zelfs vijf, zes keer in de week. Sommigen kunnen dat niet opbrengen. Ze spelen toch wel, omdat ze in hun puntenklasse te weinig con currentie hebben." Daarmee snijdt Maija van Leeuwen het grootste probleem van de gehandicap tensport in het algemeen en het rol stoelbasketbal in het bijzonder aan. "De drempel voor minder-validen om te gaan sporten, is groot. Alleen de pers kan die drempel weghalen door de sport meer aandacht te geven en profes sioneler te benaderen." "Ik heb zelf vijfjaar lang met een pro these bij de validen gebasketbald. In 1976 zag ik beelden van de Paralympics in Montreal. Dat was voor mij de door braak om te gaan rolstoelbasketballen. /T'"' Marja van Leeuwen: "Je moet als vrouw meer nadenken en slimmer spe len. Je moet sneller starten, anders haal je ze nooit meer in. En je moet hard spe len, dat doen ze ook tegen mij. En eigenlijk ben ik er gek van gewor den. Al mijn vrije tijd gaat erin. Ik speel al twaalf jaar op dit niveau en ik hoop het nog drie jaar voi te houden. Maar het wordt wel steeds harder. Rolstoel basketbal is een taktische sport. Je kunt niet springen of iemand voorbij stap pen. Daarom moetje proberen je lange mensen onder het bord te krijgen. Een blok of een screen zetten is het belang rijkste wat er is. De handigheid met de stoel hebben de meesten wel. Ik kan ge woon lopen, maar ik wen me aan om al les in de stoel te doen om te leren. Ik loop nog wel meer dan dat ik zit hoor, maar vooral als ik wat langer ga winke len, stap ik in de stoel." Ze krijgt veel terug voor haar investe ringen. De talloze internationale toer nooien en de contacten met mensen die ze heeft opgedaan, zijn haar veel waard. "Er zijn meiden met wie ik schrijf. Die zie je soms twee jaar niet en dan kom je ze ergens op een toernooi tegen. Nou, dan heb je natuurlijk weer het een en ander om over te praten. Dat is heel ge zellig. En dan had je het tijdens de Olympische Spelen moeten zien. Daar liep iedereen door elkaar. Zelfs de Ira kezen en de Amerikanen die elkaar hebben afgeschoten. Alles gaat met el kaar om. Dat we nu in Nederland moes ten spelen, kwam me wel goed uit. Het zou voor de nieuwe spelers bij ons wel leuker zijn geweest als we in het buiten land hadden moeten spelen, maar het kostje wel vrije dagen. Voor Barcelona moest ik tien dagen onbetaald verlof nemen, maar gelukkig hadden de NSF en het NOC alles goed geregeld. We kregen doorbetaald." Van Leeuwen vindt dat de gehandicap tensport wordt ondergewaardeerd door de media. Omdat in de krantenko lommen, op de beeldbuis of via de luid speakers nauwelijks iets wordt gemeld over minder-valide sporters, hebben weinig mensen weet van de mogelijkhe den die er zijn. En dat terwijl de sociale voorzieningen in Nederland toch beter zijn geregeld dan in de meeste andere landen. Op dit moment is er in Neder land slechts één damesploeg die in de competitie meedraait. De overige rol- stoelbasketbalsters komen, net als Van Leeuwen, uit in herenteams. "Voor een klein land hebben we toch veel rolstoelbasketballers. De top speelt hier ook en daar trek je je aan op. Dat spreekt de mensen aan, maar er zijn er nog steeds teveel die niet aan sport doen. In de Nederlandse competitie mag er per team zelfs één valide sporter meedoen, omdat sommige clubs anders geen team op de been kunnen brengen. Er is al een keer een vrouwendag ge houden om meer rolstoelbasketbalsters te krijgen en een damescompetitie op te zetten. In december wordt dat nog een keer gedaan. Een aantal valt af en zegt dat ze toch niet goed genoeg zijn. Maar daar gaat het niet om. Je hoeft niet in het Nederlandse team te spelen, als je maar bezig bent. Door te sporten functione ren de mensen ook beter in de maat schappij. Tachtig procent van de spor ters werkt ook. De sporters voelen zich fitter en hebben een betere conditie. Dat stimuleert ze om door te gaan, ook als mens. Er zijn ook mensen die weg kwijnen. Die zijn wel zielig. Het ligt aan jezelf." De jaarlijkse natuurwandeltocht van Olympia wordt dit jaar op za terdag 8 mei gehouden. De start van de 36ste editie is op de atle tiekbaan van A V Pijnenburg op de hoek van de Wieksïoterweg en De Zoom. De deelnemers kunnen tussen 9.00 en 11.00 uur op pad voor de 30 kilometer. De start van de 5, 10, 15 en 20 kilome ter is tussen 10.00 en 13.00 uur. Het startbureau sluit om 17.00 uur. De organisatoren van Olympia hebben nieuwe parkoersen uitgezet door de na tuurgebieden van Soest en Baarn. De wandelaars kunnen onder meer genie ten van het fraais dat de Lange Duinen, de Stompert en de Staatsbossen hebben te bieden. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden voor deelnemers vanaf zes jaar. Daar voor krijgen ze ook een medaille met lint. Leden van erkende wandelsport verenigingen krijgen vijftig cent reduc tie. Zonder herinnering moet mën 1,75 gulden betalen' om mee te kunnen lo pen. Deelnemers die op de wedstrijd dag inschrijven, moeten één gulden meer betalen. Daarom verdient het aanbeveling om vooraf in te schrijven. Wandelboekjes kunnen van een plaatje en een stempel worden voorzien, mits die voor vertrek worden ingeleverd. Groepen worden verzocht de boekjes gebundeld in te leveren. Voor informatie, tel. 24490 of 16414. De leden van de Snoekbaars zijn za terdag begonnen aan de zomercompe titie. De eerste wedstrijd leverde in de eerste divisie winst op voor Eddy Strumpel. Hij haalde 12.95 meter vis op het droge. De wedstrijd vond plaats aan de Eem, waar de vangst door de straffe wind aanvankelijk enigszins tegenviel. De meeste vis werd gevangen aan het einde van het parkoers. De tweede plaats werd opgeëist door Evert Kasius (11.64), derde werd Jan Livestro met 8.27 meter. In de tweede divisie ging de winst naar nieuwkomer en voerspecialist Bart van Dijk 12.70). De internationale marathon van Pa rijs, die evenals Londen en Rotterdam vele lopers en loopsters uit alle delen van de wereld trekt, had afgelopen zondag drie leden van AV Pijnenburg aan de start. In Parijs waren de weergoden de deel nemers beter gezind dan een week eer der in Rotterdam. Vooral Jaap van den Berg bleek zich in Parijs op het heuvel achtige parcours vol met nostalgische keien prima op zijn gemak te voelen. De ruim 42 kilometer lange tocht wist hij te beëindigen in 2.38.26. Veterane Elly Moerman liep met rela tief weinig trainingskilometers in de be nen naar een tijd van 3.21.37. Onder ideale weersomstandigheden heeft Bea Beijer van triathlon vereni ging De Schieter zaterdag een vierde plaats behaald bij de halve marathon in Driemond. Deze wedstrijd werd gezien als een laat ste test voor de marathon van Utrecht op 9 mei. Met een persoonlijk record van 1.44.35 kwam Beijer als vierde da me over de streep. Ze haalde ruim drie minuten van haar beste tijd af. Ook een persoonlijk record liep Bert den Breejen. Met 1.26.50 liet hij zien, dat hij in staat moet worden geacht om rond de drie uur te lopen op de mara thon in Utrecht. Iets later dan Bert kwam Gijs van Korlaan over de finish. Poule A: SC Antilope-GSS Lucia 62-47, ASCO Mulhouse-AS Berck 49-54, SC Antilope-ASCO Mulhouse 44-41, GSS Lucia-AS Berck 45-46, AS Berck-SC Antilope 61-49, GSS Lu- cia-ASCO Mulhouse 50-57. Eindstand: 1. GS Berck 3-6, 2. SC Anti lope 3-4, 3. ASCO Mulhouse 3-2, 4. GSS Lucia 3-0. Poule B: RBL Aalsmeer-IS Amsterdam 43-73, CS Meaux-Pol. Milanese 60-41, RBL Aalsmeer-CS Meaux 56-67, IS Amsterdam-Pol. Milanese 70-42, Pol. Milanese-RBL Aalsmeer 60-61, CS Meaux-IS Amsterdam 56-58. Eindstand: 1. IS Amsterdam 3-6, 2. CS Meaux 3-4, 3. RBL Aalsmeer 3-2, 4. Pol. Milanese 3-0. Kruisfinales plaatsen 5-8: ASCO Mul- housc-Pol. Milanese 49-55, RBL Aals- meer-GSS Lucia 32-64. Kruisfinales plaatsen 1-4: AS Berck-CS Meaux 46-48, IS Amsterdam-SC Anti lope 50-35. 7/8: RBL Aalsmeer-ASCO Mulhouse 55-43 5/6: Pol. Milanese-GSS Lucia 63-46 3/4: SC Antilope-AS Berck 54-44 1/2: IS Amsterdam-CS Meaux 73-65 Eindstand: 1. IS Amsterdam, 2. CS Meaux, 3. SC Antilope, 4. AS Berck, 5. Pol. Milanese, 6. GSS Lucia, 7. RBL Aalsmeer, 8. ASCO Mulhouse. De bedrijfssportcompetitie mag zich nog steeds verheugen op een brede belangstelling. Voor de 31ste editie zijn in totaal 127 teams opgegeven. Het programma bestaat uit veldvoetbal, volleybal, basketbal, atletiek en zaalvoetbal. Dat laatste is een nieuw onderdeel op de agenda. Smurfit Mercurius is met twaalf ploe gen het best vertegenwoordigd in de competitie die elk voorjaar plaatsvindt. Evenals vorig jaar is een aantal plaatse lijke sportverenigingen betrokken bij de organisatie. De competitie wordt ge houden onder auspiciën van de Soester Zakenkring. Op maandag 10 mei wordt het spits af gebeten door de veldvoetballers. Zij moeten, net als 11 en 17 mei, naar de velden van WZ'49. Aan het toernooi doen 24 teams van achttien bedrijven mee. De grootste trekker is traditiege trouw het volleybaltoernooi met 63 teams. Aan het zaalvoetbal doen 22 ploegen mee, voor basketbal zijn twaalf formaties ingeschreven en voor de atle tiekwedstrijden worden zes ploegen aan de start verwacht. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Veldvoetbal Maandag 10, dinsdag 11 en maandag 17 mei vanaf 18.30 uur op sportpark Eemweg. Basketbal Dinsdag 1 juni vanaf 19.00 uur in sport hal Beukendal. Volleybal Donderdag 13 en 17 mei en donderdag 3 juni vanaf 19.00 uur in sporthal Beu kendal. Zaalvoetbal Dinsdag 25 mei en dinsdag 1, 8 en 15 juni vanaf 19.00 uur in sporthal de Ban- ninghal (Soesterberg) Atletiek Woensdag 2 juni met start en finish bij Super Van Doorn aan de Wiardi Beck- manstraat (Klaarwaterloop). Op vrijdag 17 september wordt voor de eerste keer in de ge schiedenis het Soester golfkam pioenschap gehouden. Op de achttien holesbaan van de Ba touwe in Tiel staan de lokale ti tels stroke-play en stableford op het spel. Inschrijving voor het kampioen schap staat ppen voor alle Soester in woners die in het bezit zijn van een Golf Vaardigheids Bewijs (GVB). Belangstellenden moeten zich vóór 1 juni aanmelden bij de vestigingen van reisbureau Gerth aan de Van Weedestraat of de Zuidpromenade. De inschrijfformulieren zijn in beide kantoren te verkrijgen. De kosten bedragen 65 gulden per persoon. Daarnaast bestaat de mo gelijk om na afloop aan te schuiven voor een diner. In dat geval moet in totaal honderd gulden worden over gemaakt. De kampioen stroke-play krijgt een bokaal van reisbureau Frits Gerth, de kampioen stableford kan een be ker van de Soester Courant tege- moetzien. Volgens initiator en organisator Frits Gerth zijn er veel Soesters die regelmatig golfen. "Ik heb er geen idee van hoeveel het er zijn, maar in ieder geval heel veel. Dat er niet eer der een kampioenschap is gehou den, komt doordat er in Soest nog geen golfbaan is. Veel Soesters moe ten in de omtrek naar een baan. Mis schien dat dit kampioenschap er toe leidt dat er in Soest ook een baan wordt aangelegd." Voor inlichtingen over het Soester kampioenschap golf kan contact worden opgenomen met Frits Gerth. Hij is te bereiken via telefoonnum mer 22144. Dank zij een zwaar bevochten der de plaats in de eindstand van de competitie is de zwemploeg van de Duinkikkers al na twee jaar gepro moveerd van de D2 naar de Dl klasse. Bij de ingebruikname van Aqua Indoor heeft het bestuur de wedstrijdploeg een nieuwe impuls gegeven met een moge lijk iets te snel resultaat. De ploeg mist nog 'breedte' om bij ziekte van enkele meisjes of jongens genoeg reserve zwemmers op gelijk niveau te hebben. Toch wordt er vanuit de jonge jeugd hard aan de opbouw gewerkt. Al in het eerste jaar in Aqua Indoor wa ren de individuele resultaten hoopge vend. De gerichte trainingsaanpak leid de vanaf de eerste wedstrijd in het sei zoen 1991-1992 tot duidelijke resulta ten, waardoor voor de meisjes en jon gens de stimulans om serieus en con- centieus te trainen duidelijk aanwezig was. Zo lukte het al acht meisjes en jon gens om de A-limiet te halen. Dat is een dermate goede tijd op een zwemonder- deel dat deelgenomen mag worden aan sterker bezette wedstrijd. In het bijna afgelopen seizoen is de A-limiet groep sterk gegroeid. Maar gezien de eind stand in de competitie heeft zich toch ook hoopgevende groei in de breedte ingezet. Op 15 mei heeft de technische commissie van de Duinkikkers de club kampioenschappen gepland. Zondag hebben vier Duinkikkers in het 50 meter Valleibad in Veenendaal weer aan een kringwedstrijd deelgenomen met hoopgevende resultaten. Tijden in een 25 meter bad zijn altijd beter, maar toch presteerde Tisch Kuiper het om op de 50 meter meisjes vrije slag een per soonlijk record van 31.8 seconden te zwemmen. Voor een paar A-limiet meisjes en jongens wachten nog een paar kringwedstrijden in de maand mei. Koen van der Wal en Douwe Post ver tegenwoordigen sportschool Budo Ryu zaterdag op de Nederlandse kam pioenschappen judo tot achttien jaar. Beide Soesters komen uit in de klasse 78+. Van der Wal, die is doorgedrongen tot de selectie van Jong Oranje, plaatste zich direct na zijn zilveren plak van 1992. Post kwalificeerde zich tijdens de districtskampioenschappen. De NK worden gehouden in sporthal De Ha verkamp in Markelo. Budo Ryu had zaterdag al een feestje te vieren. Ingrid van den Berg en Michiel Loeber slaagden voor het examen tweede dan judo. Gijsbert Hagen legde 'met succes het examen voor de eerste dan (zwarte band) af. Op 21 april is de tweede wedstrijd om de SNS-wisselbeker tussen viertallen van de Soester/Soesterbergse bridge clubs gespeeld. Eemland had de beker tweemaal gewonnen en speelde nu om hem in vast bezit te krijgen. Dat is niet gelukt. Ditmaal is bridgeclub ONI, met 602 punten als winnaar uit de strijd geko men. Eemland werd tweede met 567 punten en heeft zijn achterstand op ONI na de eerste ronde niet geheel kun nen inlopen. Derde werd Soest met 509 punten; Soesterberg werd vierde met 471 punten. De verschillen in prestatie zijn niet zo groot als de cijfers doen vermoeden; soms kunnen een paar spellen een groot verschil in uitkomst geven. Het was dus echt spannend. De heer Trippaers van de SNS-Bank reikte de wisselbeker uit aan ONI. Het was wederom een gezellig, sportief en spannende gebeurtenis, waarop de spe lers met veel plezier terug kunnen zien. Volgend jaar hopen ze elkaar dus weer te treffen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15