:hting IS. Wayfarer donker kenteken 1 ZE BRIL GOED tNGRIJK K VAN DE k IHANDEL WANDEL irtstichting nog )clig geworden. foto Swager komt met 1 uur service reilige 12-volts tuinverlichting nu bij >avo doe-het-zelf-centrum Opticiën Donker onderscheiden als Authorised Ray-Ban Dealer ten horst Waterpartij siert nieuw kantoorpand Moeiteloos afslanken met de Slendertone bij Stance Andeweg Aktie Kenteken-graveren morgen weer in Soest-Zuid AFSLANKEN en FIGUURCORRECTIE 38 43! PAGINA»WOENSDAG 28 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 21 3 OPHAALDIENST >or 50+ers! i kosten. erdag retourdag". Soest - 02155-238431 Maak meer mogelijk. Geef! KLEINTJES vormen nog steeds ng voor de volks- and. Istichting bestrijdt, deze verraderlijke I resultaat, want niet ntal sterfgevallen, teling van operatietechnieken 'en jaren aanzienlijk sterfgevallen het r vaatziekten, oelijk onderzoek de ■_dit levensreddend is geen sterk rril voor nodig om de Ie zien. Mogen wij hartstichting lodalux kleurenfoto's centraal in zaak aan Van Weedestraat Aghtline' armaturen van Gardena GETtTNOW! Spullenhulp en Koninginnedag OPICAL Project aan Koningsweg/Nieuwe Gracht Nieuwe methode voor figuurcorrectie Accountantskantoor J.H. Braber RA Autodiefstallen naar triest record: stijging 24 met deze bon één behandeling voor slechts Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Hans Westerhof, voor al u REPARATIES AUDIO-VlDFnl KTV, tel. 19629. 1 Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest 20J rollen in voorraad. Lange I Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf I tel. 02155-19600. I K»NKtRBtSIB|JQlNC obohdaan NEDERLANDSE kankerbestrijding Gerubriceerde advertenties max. 40 woorden. Uitsluitend over één kolom; per 10 woorden f7,10, ieder woord meer f 0,45 extra, (exclusief BTW). Brieven onder nummer f 2,50 Bewijsnummer (Uitsluitend op verzoek) Kleine advertenties moeten uiterlijk MAANDAG 17.00 uur binnen zijn. hartstichting Den Haag feereen maakt tegenwoordig lurenfoto's en op iedere straat- lek is wel een winkeltje te vinden ^it zich bezig houdt met het ont- kkelen en afdrukken van kleu rfoto's. Kodalux kleurenfoto's echter alleen bij een aantal ge- Oecteerde fotospeciaalzaken ver- pjgbaar. "En één daarvan zijn n", zo zegt Pieter Paul Swager, ede firmant van de fotozaak met ezelfde naam. "Want alleen de eciaalzaak kan de zekerheid bie- |n die normaal zou moeten zijn." pto Swager geeft de consument de ze lfheid dat zijn kostbare kleurenfoto's Et de nodige zorg worden behandeld, pdak kleurenfoto's behoren tot het Jste dat voor de amateur- en gevor- Irde fotograaf verkrijgbaar is. De fo rs worden afgeleverd in een hoog- pardige verpakking en de negatieven fcrden stuk voor stuk voorzien van een Ischermde folie. Desondanks zijn de fcdalux kleurenfoto's beslist niet lurder. leze 1 uur service is nieuw bij Foto [vager door de aanschaf van een spe- hle machine die ervoor zorgt dat alle (eurenfoto's binnen een uur klaar zijn. Jipersnelle service, maar alleen als de Bant dat wil. "Het is ook mogelijk om Ule negatieven direct twee maal af te Brikken. Twee foto's voor één prijs! Een product waar tegenwoordig veel raag naar is." "Als speciaalzaak voe- En wij een heel uitgebreid assortiment Irodukten, zonder uitzondering van pede kwaliteit," aldus eigenaar Piet wager. "Juist het ontwikkelen en af rukken verdient veel aandacht. Per Bot van rekening gaat het om persoon- lijke herinneringen. Alleen de optimale kwaliteit die wij als fotospeciaalzaak kunnen garanderen is goed genoeg." "Het grote voordeel van de samenwer king met ons vaste laboratorium is dat er een enorme hoeveelheid 'know how' bij deze mensen aanwezig is. Het is niet voor niets de grootste fabrikant van fo tografische producten ter wereld." "Een uniek voorbeeld is de afdrukma- chine die wij nu hebben staan. Door Kodak ter beschikking gesteld, perfecte kwaliteit foto's, zó klaar." De vakman en het technologisch brein Veel acties "Daarnaast is er bijna iedere maand een leuke - en seizoen - aangepaste actie. Soms vergrotingen voor een extreem lage prijs, dan weereen mooi fotoalbum kado bij de foto's. Als ondernemer moet je creatief en actief zijn en ons en thousiasme helpt ons daarbij" zegt me dewerkster Mariëtte van Brummelen. )nder de naam "Lightline" biedt Gardena een uitgekiend halogeen uinverlichtingsprogramma op vakstroom. Dankzij de veilige 12 yolt-laagspanning kan men de ar- i maturen overal plaatsen, nu en in de toekomst. Het complete f"Lightline"-programma is nu ver- krijgbaar bij Davo doe-het-zelf- centrum aan het Weteringpad. Het systeem biedt volop mogelijkheden tot experimenteren, veranderen en uit- fbreiden. De basis is een transformator die een netspanning van 220 volt omzet 'in een veilige 12 volts-laagspanning. Vanaf de transformator, die zowel bin nen als buiten geplaatst kan worden, kan men de installatie met kabel naar vens boven of onder de grond aanleg den, met maximaal 10 armaturen. Het gezamenlijk verbruik is 100 watt, heel vat voordeliger dan menige andere [tuinverlichting. Er is keus uit vier armaturen, waarmee men verschillende lichteffecten kan be reiken. Zo is er de cilinderlamp, als ba ken langs paden en opritten (f 69,-); de bollamp, die rondom een gelijkmatig licht verspreidt (f 69,-); de paddestoel lamp, die sfeervolle lichteilandjes creëert (f 69,-); en tenslotte de spot, die in elke gewenste richting accenten werpt (f 79,-). Met één schroevedraaier Door de bevestigingsgaatjes in de lamp voet kan men de lampen op een onder grond vastschroeven. Met een spike (f 6,50) kan het armatuur ook in de grond gestoken worden. Een wandhou- der (f 24,-) maakt zelfs montage tegen een gevel of schutting mogelijk. Alle ver bindingen komen met eenzelfde stek kerverbinding tot stand. Het enige dat men nodig heeft is een schroevedraaier! Extra uit voorraad leverbaar zijn ook Foto: Goos van der Wilt. een timer, een lichtgevoelige sensor en een bewegingsmelder, die zich uitste kend met de armaturen laten combine ren. Wie belangstelling heeft moet be slist een kijkje nemen bij Davo aan het Weteringpad 1, tel. 16228. Wayfarer van Ray-Ban. Veertig jaar geleden op de markt gebracht en nog steeds actueel. Het eenvoudige design wordt door leaereen geprezen. De glazen bieden optimale bescherming voor je ogen. Vanwege zijn veertigste verjaardag verschijnt de Wayfarer in een speciale editie, m z n oorspronkelijke jasje uit 1953. Hiervan is slechts een beperkt aantal beschikbaar. Een echt collector's item. Dus wees er snel bij! En als je nü een Wayfarer 40 koopt, krijg je een baseball-cap of T-shirt cadeau.* brillen - contactlenzen SMITSWEG 30 TELEFOON 02155 - 1 86 26 3765 CT SOEST Op Koninginnedag zal op allerlei stra ten en pleinen weer volop gehandeld worden in tweedehands goederen. Maar lang niet alles wordt definitief aan de man of vrouw gebracht. De kans is groot dat alles wat overblijft in de afval containers verdwijnt. Spullenhulp zou geen kringloopcen trum in de ware betekenis van het woord zijn als het niet zou treuren om de waardevolle dingen die in dat geval zomaar verloren gaan. De vervoers dienst komt graag alles wat nog bruik baar en verkoopbaar is ophalen (geen rommel en echte vodden, natuurlijk). Spullenhulp, het kringloopcentrum aan de Parallelweg 7, is voortaan elke dag telefonisch bereikbaar: tel. 18730. De winkel is geopend op dinsdag-, woens dag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. P.S. Vrijwilligers kan Spullenhulp nog steeds heel goed gebruiken. Op dit mo ment wordt tevens gericht gezocht naar een piano. Wie heeft er nog een onge bruikt staan? Bausch Lomb, fabrikant van on der andere Ray-Ban zonnebrillen, heeft onlangs aan Donker Briilen- Contactlenzen de titel van Autho rised Ray-Ban Dealer toegekend. Een titel waarvoor slechts opti ciens in aanmerking komen die aan strenge selectie-criteria vol doen op het gebied van vakman schap en service. De zeshoekige zwart-rode Ray-Ban plaquette, waaraan de Authorised Dealer te herkennen valt, prijkt nu dus ook bij Donker aan de Smitshof. "Een hele eer", zegt de heer Donker. "Maar vooral voor onze klanten die geïnteresseerd zijn in Ray-Ban is het natuurlijk goed om te weten dat ze met een echte specialist te maken hebben. Niet iedere opticien mag zichzelf een Authorised Ray-Ban Dealer noemen. Die erkenning moet je verdienen door je duidelijk te profileren als een dealer, verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. SèrkundtgheW ^service. Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155-14575 Telefax 02155- 12764 Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 Aan de Koningsweg, naast Yves Rocher, aan de toegangsweg naar het industrieterrein Nieuwe Gracht, zal in de tweede helft van het jaar een kantoor in vier lagen met opslaghal gerealiseerd wor den. De nieuwbouw, gelegen te genover Mercurius, zal in gebruik worden genomen door een bekend Soester verhuisbedrijf. In de opslaghal zal onder optimale kli- maatgeregelde condities de opslag van inboedels verzorgd kunnen worden. Daarnaast is er kantoorruimte gepland, waarvan 1000 m2 beschikbaar voor ver huur aan derden (bij voorkeur Soester bedrijven). In goed overleg met de gemeentelijk stedebouwkundige is het bouwplan ontwikkeld. Samen met hem heeft het plaatselijke architektenburo Van Zee land met de direktie van AABERO b.v. gekozen voor twee markante bouw massa's. De gemeentelijke welstands- cle. heeft inmiddels ingestemd met het complex, dat als volgt is samengesteld: Langs de Koningsweg zal het kantoor gedeelte in metselwerk met twee ronde symmetrische beëindigingen in drie la gen gesitueerd worden. De glazen dak- verdieping als terugspringende vierde laag en het glazen tussenlid met lift en trappenhuis zorgen voor de verbinding met de opslaghal, waar de twee expedi tietoegangen een speciale vorm gekre gen hebben. Het parkeren geschiedt volledig op ei gen terrein, achter de groene geluidswal die gehandhaafd blijft. De bomen langs de oprit worden ingepast. Op de hoek van het gehele complex is in het ver lengde van de huidige vijvers langs de Koningsweg een waterpartij ontwor pen. Het kantoorgebouw zelf wordt goed geïsoleerd, voorzien van een lift en heeft voor de huurders een aparte in gang. De oplevering en ingebruikname van het kantoor zal in de eerste helft van 1994 geschieden. Voor nadere infor matie kan men zich wenden tot AABE RO b.v. te Soest, tel. 12628. Als con- tructieburo is gekozen Krabbendam - Boerkoel b.v. uit Soest. Voor iedereen die wel eens tobt over zijn/haar figuur is er heel goed nieuws bij afslank- en nagel studio van Stance Andeweg van de Vosseveldlaan 47. Sinds enkele weken beschikt zij - als enige in Soest - over de Slendertone-spier- stómulator, een ingenieus instru ment waarmee op een volkomen veilige manier zowel figuurcorrec ties als spierversteviging binnen ie ders bereik komen. De Slendertone beschikt over een acht tal gecomputeriseerde programma's voor afslanken, figuurcorrectie, vet-re- ductie, spierversteviging en spier-ont- spanning, maar ook lymfedrainage, pijnbestrijding en de bestrijding van cellulitis ("sinaasappelhuid"). De Slendertone is een apparaat dat pul sen opwekt: prikkels die de spieren in beweging brengen, waarbij van de cliënt zelf geen inspanning wordt ver eist. "Je hoeft zelf dus niet te doen," al dus Stance Andeweg, die bijzonder en thousiast is over het nieuwe instrument. Ze heeft er in de afgelopen weken al in tensief mee gewerkt en is over de resul taten bijzonder te spreken. Veel mensen die wel eens onder behan deling vna de fysiotherapeut zijn ge weest zullen het principe van de Slen dertone wel kennen. Ook in de fysio- therapie-praktijk wordt wel gebruik ge maakt van een dergelijk apparaat, dat spiercontracties opwekt. De meesten mensen ondergaan dat als een aangena me gewaarwording, die zijn uitwerking niet mist. "Het werkt zó ontspannend dat sommige mensen erbij in slaap val len," aldus Stance Andeweg. De Slendertone is voorgeprogram meerd op een achttal standaard-pro gramma's, die echter kunnen worden aangepast aan en toegespitst op de indi viduele omstandigheden van de cliënt. De sterkte van de pulsen is eventueel in totaal of per spier op te voeren of af te zwakken; de cliënt kan dat zelf regelen. Van de Slendertone wordt vooral met succes gebruik gemaakt bij de bestrij ding van cellulitis, de ontsierende vet-ophopingen waarvan veel mensen - met name vrouwen - last hebben. Ook voor spierversteviging wordt het appa raat met goede gevolgen toegepast, meestal in combinatie met de vet-re- ductie (vetverbranding). Waardebon Een kaart voor tien behandelingen kost f 350,-; voor de gecombineerde behan deling f 395,-, maar ter introductie van de nieuwe methode betalen belangstel lenden tegen inlevering van de waarde bon (elders op deze pagina) voor de eerste behandeling slechts f 25,-, wat de moeite van het "uitproberen" extra waard maakt. De behandelingsduur varieert, al naar gelang van het programma waarop de Slendertone wordt ingesteld. Voor een cellulitis-behandeling wordt uitgegaan van ca. 40 minuten, voor spierverstevi ging ca. 30 minuten en voor vet-reduc- tie ongeveer een kwartier. Voor figuur correctie kan het instrument ook alleen "plaatselijk" worden toegepast, bij voorbeeld op buik, billen en bovenbe nen. (Voor het "totaal" verwijderen van vet is de Skinplus-wrap-methode de aangewezen weg, die ook bij Stance Andeweg wordt aangeboden.) De Slendertone is in elk geval het "neusje van de zalm" op het gebied van afslanken en figuurcorrectie, aldus Stance Andeweg. "Het is het beste wat er is en succes is verzekerd. De mensen die het gebruiken zijn heel enthousiast. De een reageert wat sneller dan de an der, maar je bereikt met dit apparaat al tijd watje wilt." Wie van de Slendertone gebruik wil maken kan altijd even bel len (tel. 12013) voor een afspraak, ook 's avonds. Gymbody en Facial Naast de Slendertone is - voor thuisge bruik - de Gymbody ontwikkeld, een mini-apparaat dat over twee kontak- punten beschikt. Het is daarmee moge lijk de Slendertone-methode ook thuis toe te passen, wat een uitkomst kan zijn tijdens de vakantie of voor het "bijhou den" van de methode, eventueel bij voorbeeld onder het afwassen, zoals Stance Andeweg opmerkt. Dit appa raat is bij haar te koop voor de prijs van f 445,-. Speciaal voor het gezicht bestaat daar naast nog de Facial-gezichtstimulator, die speciaal bedoeld is voor de bestrij ding van rimpels en een verslapte ge zichtshuid. De werking is in principe identiek aan die van de Slendertone en de Gymbody, maar het apparaat is spe ciaal ontwikkeld voor de behandeling van de fijnere gezichtsspieren, die ook minder sterk contracties nodig hebben. De Facial is te koop voor f 345,-. die in meerdere opzichten echt thuis is in de verschillende Ray-Ban produk- ten." Uiteraard heeft zo'n geselecteerde dea ler de volledige basiscollectie in huis. Maar belangrijker is nog dat hij zijn klanten vakbekwaam kan voorlichten over alle aspecten waarin Ray-Ban zich onderscheidt, zoals de kwaliteit van gla zen en montuur en de verschillende functionele toepassingen. En natuurlijk heeft de Authorised Dealer een goed oog voor welk model je het beste staat. "Bovendien", benadrukt de heer Don- kei, "zijn klanten er bij ons altijd van verzekerd dat ze een originele Ray-Ban kopen en mogen ze dan ook de service verwachten die vanzelfsprekend is voor een dergelijk kwaliteitsprodukt." DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Wederom is het aantal autodief stallen in 1992 gestegen ten op zichte van het jaar daarvoor. Na een stijging van de autodiefstal van 16% in 1990 en 22% in 1991, is er in de eerste helft van vorig jaar maar liefst een groei geweest van 24%! Een nieuw dieptepunt. De cijfers van de tweede helft van 1992 zijn nog niet verwerkt, maar een totaal van ruim 32.000 gestolen voertuigen is niet denkbeeldig. Praktisch een ver dubbeling^) ten opzichte van 1989, het jaar dat het Oostblok openging. In Europa werden vorig jaar twee mil joen auto's gestolen en voorspeld wordt dat dat aantal alleen nog maar zal toe nemen. Niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat een professionele dief bin nen een halve minuut een auto steelt. Op de Duitse markt zijn er nu zelfs le gaal autodiefstal-setjes mét videode monstraties te koop, waarin getoond wordt hoe je de meest gangbare auto merken open maakt. Steeds minder au to's worden teruggevonden. Werd vroeger nog 60% van de gestolen voer tuigen teruggevonden, nu komt nog maar 40% terug! Volgens de Centrale Recherche Infor matiedienst (CRI) was het jaar daar voor ruim een kwart van de gestolen au to's een Opel, hetgeen bewijst dat er niet alleen voor 'dure' merken een heler is te vinden. Het op één na meest gesto len merk was Volkswagen, en nummer drie Ford. De Fiat Uno liet een stijging zien van 77,5%! De markt voor kleine re auto's is blijkbaar onverzadigbaar. Kleine auto's zijn makkelijk verhandel baar en sedert het opengaan van het Oostblok is er niet ver van de grens een flinke tweede-handsmarkt bijgekomen. Dat heeft Duitsland gemerkt! Daar kon men vorig jaar ook een triest record melden: een 100% toename van de au todiefstal! Onaantrekkelijk maken Het stelen van auto's is volgens het CRI een vrij simpele manier om je te verrij ken en de pakkans is klein. Het opspo ren van een gestolen auto is tijdrovend en kostbaar. Een goede en goedkope manier om een auto onaantrekkelijk voor diefstal te maken is het graveren van het kenteken in de autoruiten. Een gestolen auto wordt namelijk vaak met gestolen papieren van een andere auto weer doorgekocht. Alleen als uw eigen kenteken in alle ruiten van uw auto is gegraveerd, is duidelijk van wie de auto is en kan iedereen zien of de papieren kloppen. Dieven hebben dan ook een duidelijke voorkeur voor niet-gegra- veerde auto's. Politie en verzekerings maatschappijen staan achter deze vorm van diefstalpreventie. Morgen donderdag 29 april, kan men van 09.00 tot 17.30 uur op de parkeer plaats van Winkelcentrum Zuidprome nade (nabij de ABN/Amrobank) voor f 25,- per auto het kenteken in alle ra men van de auto laten graveren. Een hierin gespecialiseerd bedrijf komt hiervoor naar Soest: Automark, dat al acht jaar in Nederland professioneel kentekens graveert, voorziet de beide voorportieren ook van waarschuwings stickers die bij de prijs zijn inbegrepen. Voor f 10,- extra kan men - bij droog - weer - een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de inscripties ook bij regen en 's avonds bij enig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de preventiewaarde. Het aan brengen van de gravures kost slechts enkele minuten. Automark is te her kennen aan de gele outfit. iVosselveldlaan 47 - Soest - Tel. 02155-12013 (maximaal 1 bon per klant)

Soester Courant | 1993 | | pagina 21