CSb isï aruóhocK V81 Nieuws van de bibliotheek A'S stichting openbare bibliotheek 'De kat op het spek' bij Soester Applaus Negende 'Poëzie a la carte' in Kasteel Groeneveld jÏAPS BELE1 'Fotografie is een internationale taal zonder woorden' Animato in de buitenlucht 1 mei: Ben van den Dungen-Jarmo Hoogendijk Quintet in Soest Eemlander Blaaskapel: goed optreden in Schoonhoven Zaterdag 1 mei, 16.00 uur: ^10 ENSC RÓntfy 'Vissen buiten het aquarium' Buitenactiviteiten Het Kruispunt Kinderboerderij De Vrije Teugel Spullenhulp Kunstwerk van de Maand WOENSDAG 28 APRIL 1993 PAGINA 24 'Olivier Olivier' Herdenkingsconcert Groot Nicolaaskoor Foto's van Begin Gökalp in C-drie SOESTER COURANT 1CUL TUUR WELZIJN Jazzconcert in Artishock Op 7 en 8 mei in C-drie Concert in tuin van gemeentehuis Creatieve uurtjes in De Vangrail Groeneveld toont in mei werken van drie kunstenaars ^ONTS}, De Amsterdamse dichter Ed Lee- flang leest voor uit eigen werk op zaterdag 1 mei a.s. in Kasteel Groeneveld. Tevens aanwezig die dag is de zanger-dichter Willem Schot. Deze negende jaarlijkse li teraire manifestatie onder de titel: 'Poëzie a la carte', duurt van 16.00 tot 22.00 uur. Na ontvangst van de deelnemers wordt een tentoonstelling geopend van de Vlaamse schilder Hilde Noël uit Brug ge, waarna Ed Leeflang in de Hasse- laerzaal een poëzie-programma ver zorgt met zang en muziek van Willem Schot. Na het aperitief om 18.00 uur begint het vermaarde dichtersdiner 'Poëzie a la Carte', een perfecte maaltijd die wordt afgewisseld met mei-gedichten in het algemeen en 1 mei-gedichten in 't bij zonder. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de balie van Kasteel Groeneveld (tel. 02154-20446) waar men ook tijdig kan reserveren, omdat het aantal plaat sen beperkt is. De produktie van deze manifestatie is in handen van Nelleke Streefkerk, Wer- ner Paans en Jan Visser. Ed Leeflang "Schrijven is een soort erotiek van de geest," aldus Ed Leeflang. Hij is een van de ere-gasten op zaterdag 1 mei a.s. in het Baarnse Groeneveld. Leeflang pre senteert al jarenlang De Nacht van de Poëzie in Utrecht, samen met de jour nalist Piet Pirijns. Vanaf 1974 was Ed Leeflang als neer landicus verbonden aan de Montessori- afdeling van de Amsterdamse Pedago gische Academie. Het verging hem zo als het veel neerlandici verging en nog vergaat. Hij schreef en regisseerde naast zijn onderwijsbaan toneel- en ca baretteksten voor leerlingen, jubilea voor rectoren, collega's. In 1979 debu teerde Ed Leeflang met zijn gedichten bundel De hazen en andere gedichten. De bundel werd enthousiast ontvangen en bekroond met de Jan Campert prijs 1980. Hierna volgden vele poëziebun dels. Ed Leeflang wordt beschouwd als een toegankelijk dichter. Hij wil zijn lezers met onnodig met raadsels lastig vallen. Aan de andere kant blijkt in een schijn bare eenvoud van zijn gedichten veelal iets onverwachts en persoonlijks te schuilen, wat deze poëzie voor menig lezer aantrekkelijk maakt. De eigen toon en de warmte van het werk worden vaak met waardering vermeld. Wonderen Dichter/criticus Rein Bloem schreef in de moderne encyclopedie van de we reldliteratuur over Leeflang: 'In een stijl die verwant is met Nijhoff probeert Leeflang de spaarzame wonderen in de wereld vast te houden en de talrijke gru welen de baas te worden, in het besef daartoe nauwelijks in staat te zijn.' Zelf zegt hij in een interview in het Pa rool (17 mei 1991): 'Waar het mij om gaat zijn de stille, beschouwelijke, in troverte, Bach-achtige dingen. Het gaat om het bijzondere beleven van het doodgewone. In een klein motiefje de rijkdom van het hele gedoe uitdruk ken.' Ed Leeflang geniet van het schrijven. "Ik heb behoefte aan het genot en de sensatie ervan." In 1991 ontving hij voor zijn werk de driejaarlijkse A. Ro land Holst-prijs. do gaat, en A. minst met Ie. oorbij, of df' /ou gevuld k! ondoorzichtig Soester bestui enW. Daaraan toeg de politiek in lerwijl ieder v te vraagteken van het tegen Soms is er, zc leiding op dei Ie maken. Ar beleid van he zake het opei gemeentegrei Daarover is r knars der tan reikte ergern maand een a Hadden de b denflat aan d schot eindelij uit naar reisb Soest, kon w plotseling ui jushalte 20C verplaatst. Om zeer heg de bejaarde geven tegen jractische b Wat denkt wel? Het antvvooi langs de me reikt. "Tot c lijk op elk pi lossing te v uit het gem Op het eers niet veel tej dan doe je e goed, en vot ijk te make harte gegui de service-f maat gemaj troffen. Uit gesprei ners van de laan heeft drukkelijk i relatie tot gebied var wel mogelii ofwel niet meten met regel dan i Een gevoe staat. Het wordt van De Vij rekest kre dichter bij Naast het verplaats» legging vai aan de toe heid zijn v ren vooral gelet op d door de p rieus gene Een indri toe geroe wil van di Er is nam geven da voor 100 geen enk aangedra gen gerei De Pvdi4 lenburg, gaten da kwam mi en voorsi werd ger stelling, beetje ki Stekelen de desbe traal Ne gediend. Onzin, c van star stand g overleg Soest e Nederla haltes b schoven snap-be tijd het maakt. Wie de aan di 1990 vr Arie is na leze aan oui zicht he leven e gen. Met he digheic een ev zijn, al: zijn vai ren in i trekkei hoort 1 Een ka bondei niet te ren de te beh Tenslt Mieke verkei haar p heeste einde belan; opent van n Haalt keers; van d 'Vissen buiten het aquarium, of rand verschijnselen bij onze aquariumhob by'. Dat is de titel van de lezing die Henk Frank Poeder morgenavond geeft in de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat. Poeder is te gast bij de aquariumvereniging Neon Tetra. De le zing, die om 20.00 uur begint, wordt geïllustreerd met dia's. Poeder toont daarna ook een korte serie dia's van postzegels met afbeeldingen van vissen. Na de pauze zet Louk Speijk de begrip pen hardheid, Ph en geleidbaarheid op een rijtje. Met die gegevens kunnen de leden van Neon Tetra veel problemen in het aquarium onderkennen en, wat nog belangrijker is, voorkomen. De Vangrail, tel. 17615 Het Kruispunt, tel. 21987 De Praatpaal, tel. 19546 In verband met uitbreiding van de ac commodatie van Het Kruispunt wor den er speciaal voorkinderen van 4 t/m 10 jaar uit de wijk De Engh de komende maand op dinsdagen van 16.00-17.00 en op woensdagen van 14.00-15.00 uur een aantal buitenactiviteiten georgani seerd. Dat gebeurt op dinsdagen op het veldje achter de Rubenslaan/Saenre- damplantsoen, op woensdagen op het veldje aan de Vermeerlaan. Dinsdagen 4 mei: Spelendag. 11 mei: Vliegers maken en oplaten. 18 mei: Stoeptekenen. 25 mei: Verrassingsmiddag. 1 juni: Minikamp. Woensdagen 12 mei: Levend ganzenbord. 19 mei: Indianendag. 26 mei: Spelendag. 2 juni: Speurtocht. De deelname is gratis. Alleen bij slecht weer kunnen de activiteiten niet door gaan. Meer informatie? Bel Ilona via 21987. Oranje-Disco Op vrijdag 30 april is er in Buurthuis de Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546 een spetterende Oranje-Disco voor 12 t/m 15 jarige tieners. Op deze speciale avond staan er tevens gratis lekkere 'Oranje'-hapjes klaar. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: f 3,00, Pashouders f 2,00. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 13.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9.00-13.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Het Kunstwerk van de Maand is van de Soester kunstenares Ilse Blom- mestein, het is een gouache van 82 x 62 cm. Haar schimmige, hoekige fi guren, die zich als toneelspelers be wegen in een trager, statiger wereld dan de onze, bepalen niet alleen het karakter, maar door hun rijzige vorm ook de compositie van haar werk. Achtergronden of voorwer pen spelen nauwelijks een rol. Ze is de laatste tijd abstract gaan werken, met kleuren en vormen die verwant zijn aan steen, aardewerk, roestig ijzer en gekleurd glas. De schilderijen ontlenen hun kracht aan de compositie. De bibliotheek is op vrijdag 30 april (Koninginnedag), zaterdag ochtend 1 mei, dinsdagavond 4 mei en woensdag 5 mei gesloten. De Kunstuitleen is op Koningin- nendag en 5 mei gesloten. Openingstijden Kunstuitleen, Wil- laertstraat 49, Soest: Maandag- en vrijdagavond 18.30 - 20.30 uur Woensdag- en vrijdagmiddag 14.00 - 17.00 uur I Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Steenhoffstraat 46. lel. 19577 Donderdag 29 april Twee jaar woonde de Poolse Agnieszka Holland, uitgeweken voor het regime van Jaruzelski, in Frankrijk toen zij, in 1984, een krantebericht las over een vermist jongetje dat na zes jaar terug keerde bij zijn familie. Het meest bizar re van het bericht was dat er twijfel bleef bestaan over de identiteit van de terug gekeerde jongen: Was hij het wel of niet? Zij schreef op basis van dit gege ven een scenario, dat zeven jaar bleef liggen. "Ik heb in geen jaren een film gezien, die me een schok geeft Er zijn te veel beelden en er is te weinig passie", zei Holland enkele jaren geleden in een interview. Zelf gaat ze in haar films pas sie en shockerende toestanden niet uit de weg. Een groot gedeelte van haar oeuvre gaat slechts indirect over poli tiek; het accent ligt meer op de vreemde dwalingen van het menselijk gedrag. En juist dat accent was veel bedreigender voor Tsjechische en Poolse overheden, die de filmcarrière van Agnieszka Hol land probeerden te dwarsbomen. Want is de film die uitgaat van het kwaad in de mens niet veel gevaarlijker dan een een dimensionaal politiek pamflet? De idyllische beginscene waarin Olivier en zijn zus Nadine door het wuivende gras huppelen, is slechts een schijnbe weging van de regisseuse. Al snel blijkt dat Olivier een ongezond sterke band heeft met zijn moeder en dat Nadine er nog wel eens bij inschiet. Holland zet in een paar scenes een schrijnende situatie neer, die er niet beter op wordt, wan neer de kleine Olivier spoorloos ver dwijnt. De moeder merkt onomwonden in het bijzijn van Nadine op, dat zij lie ver haar dochter had zien verdwijnen. Op dat emotionele slagveld houdt de vader het niet langer uit, hij verlaat vrouw en dochter. Zes jaar later duikt Olivier op. Deze tweede Olivier (het geen ook tweemaal Olivier in de titel verklaart) heeft geen motief voor zijn verdwijning en terugkeer. Als ook de vader weer terugkomt, lijkt het oude gezinsleven hersteld te worden. 'Olivier Olivier' werpt belangrijke vra gen op over inwisselbaarheid van het gezinsleven. Agnieszka Holland mag dan in Frankrijk wonen, met dit soort vragen blijft ze trouw aan haar Poolse achtergrond en schaart zij zich aan de zijde van Kieslowski, die in zijn Dekalo- gen en La doublé Vie de Véronique de zelfde problematiek behandelt. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50 - CJP/65+ f 5,-. Reserveren vanal 19.30 uur, tel. 19577. Op dinsdag 4 mei geeft het Groot Nico laaskoor zijn jaarlijkse herdenkings concert in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baarn. Op het program ma staan "Messe pour les trépassés" van Mare Antoine Charpentier en het motetAij qué dolor" van Fr. Juan Ce- rerols, uitgevoerd m.m.v. het Baarns Begeleidingsensemble en de solisten Barbara Borden, sopraan; Bernhard Loonen, haute contre; Robert Coupe, tenor; en Bas Ramselaar, bas. Het ge heel staat onder leiding van Hans Lin- nartz. Het concert begint om 20.15 uur, na de stille tocht naar het monument voor de gevallenen. Kaarten a f 15,- (cjp en 65+ f 12,50) zijn verkrijgbaar aan de kerk. Reserveren via tel. 14610 en 16056 in Baarn (02154). Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Lezing Vanavond zal kunsthistorica Klaaske de Vos het een en ander vertellen over het leven en werk van de Spaanse kun stenaar Juan Gris. Klaaske is tevens do cente kunstgeschiedenis bij C-drie. De lezing is georganiseerd naar aanleiding van de schitterende overzichtstentoon stelling die nog t/m 2 mei te zien is in het Kröller Möller Museum in Otterlo. De lezing begint om 20.00 uur. De toe gang is f 10,-. Soester Applaus Deze Soester toneelvereniging zet op 7 en 8 mei a.s. het blijspel 'De kat op het spek' van de Engelse schrijver John Do le op de planken. De groep bestaat uit negen spelers en het stuk is geregisseerd door Jan Houtzagers. Na een aantal ja ren weggeweest te zijn is de groep weer terug in de theaterzaal van C-drie met de jaarlijkse uitvoering. Kaarten zijn te reserveren bij de administratie van C-drie. De toegang is f 10,- en voor CJP en 65+ f 7,50. Foto-expositie In de maand mei is er een bijzondere ex positie te zien bestaande uit foto's ge maakt door Begin Gökalp. Zij heeft met haar fotoserie het leven van Turkse vrouwen in Nederland in beeld ge bracht. Belgin Gökalp woont drie en halfjaar in Nederland en is zo'n ander half jaar woonachtig in Soest. Zij stu deert op dit moment aan de Sociale Academie en richt zich vooral op al lochtone vrouwen en meisjes om hun si tuatie te verbeteren. De expositieruim te van C-drie is gratis te bezoeken en behalve op de zondag iedere dag open. De expositie duurt van 29 april t/m 31 mei. Theaterseizoen af Op vrijdagmiddag 23 april is de laatste film van dit seizoen in de kinderbios van C-drie vertoond. Met deze film sloten we tevens het gehele theaterseizoen af. Vanaf september '93 (half september open-dag) zullen er weer vele aktivitei- ten zijn op theater- en filmgebied. Het gloednieuwe aanbod '93-'94 kunt u le zen in het jaarprogrammaboekje dat eind augustus weer huis aan huis wordt verspreid. Wordt verwacht mei: foto-expositie Belgin Gökalp 28 april: lezing Juan Gris 7 en 8 mei: blijspel 'De kat op het spek' door het Soester Applaus 22 en 23 mei: uitvoering kindermusi- calgroep C-drie. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op za terdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zon dag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Van 29 april tot en met 31 mei is in C-drie een expositie ingericht van foto's van Belgin Gökalp, die het leven van Turkse vrouwen in Ne derland in beeld heeft gebracht. Eerder was van haar hand een fo to-expositie over Istanbul te zien in het gemeentehuis. Belgin woont sinds drieëneenhalf jaar in Nederland, waarvan de laatste an derhalfjaar in Soest. Ze studeert aan de Sociale Academie en werkt met alloch tone vrouwen en meisjes om hun situa tie te verbeteren. Ze is inmiddels be stuurslid van het Turkse Vrouwenco mité en lid van de commissie Minderhe den. In de foto's wordt een beeld gegeven van de Turkse vrouwen onder elkaar, maar ook van de indrukken die de ge middelde Nederlander van de Turkse vrouw heeft. Op de foto's zijn vrouwen in verschillende situaties te zien. Soms gaat het om traditionele vrouwen, soms om moderne vrouwen. "Ik wilde het leven van Turkse vrouwen in Nederland fotograferen en de af stand tussen Turken en Nederlanders Belgin Gökalp. kleiner maken,' zegt Belgin. "Sommige Nederlanders denken dat hier alleen de eerste generatie arbeidersvrouwen leeft, maar dat is niet zo. De vrouwen van de eerste generatie zijn meestal analfabeet, omdat ze uit de dorpen kwamen, maar de tweede generatie stu deert of volgt een hogere opleiding ol maakt carrière." De Turkse vrouw, aldus Belgin, is be hulpzaam en zorgzaam, maar leeft niet altijd in een gesloten gemeenschap. Ze neemt in de familie en in de samenle ving een heel belangrijke plaats in. Naast moeder is ze ook degene die de zaken in en buitenshuis regelt. Hoe ou der ze is, hoe meer respect ze krijgt. Over haar fotowerk zegt Belgin dat het een makkelijke vorm van communica tie is. "Fotografie is een internationale taal zonder woorden. Met foto's kun je makkelijke contact krijgen met men sen, zonder praten. Dat is specifiek communicatie." De expositieruimte van C-drie is gratis te bezoeken en geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00-23.00 uur. Vrijdag 30 april Vandaag is het dé grote dag. Onze ko ningin viert haar verjaardag en dat vie ren wij. U bent allen van harte welkom op de boerderij van 11.00 tot 17.00 uur. Toneelvereniging Het Soester Ap plaus zet op 7 en 8 mei het blijspel "De kat op het spek" van de En gelse schrijver John Dole op de planken. De uitvoeringen worden gehouden in C-drie. Aanvang is op beide avonden 20.00 uur. In dit blijspel, geregisseerd door Jan Houtzagers, dreigt het prille huwelijk van David en Katie op de klippen te io- pen als David, die een cursus Italiaans volgt, een penvriend te logeren krijgt. Aangezien Davids kennis van het Ita liaans slecht is blijkt ook zijn Italiaanse "kennis" een ander dan verwacht. Daarbij levert deze logeerpartij nog een aantal extra "gasten" op, waardoor de strenge huisbazin, mevrouw MacW- himble, eindelijk haar kans schoon ziet om het jonge stel op straat te zetten. Tot overmaat van ramp functioneert ook dé badkamer niet zoals het hoort, waar door het zelfrespect van een niets ver moedende broeder van Het Volle Licht zwaar onder druk komt te staan. Men begrijpt het al: verwarring alom. Natuurlijk vallen alle stukjes van de puzzel uiteindelijk wel op hun plaats, maar voor het zover is zijn we ruim twee uur verder! Van de negen spelers die in dit stuk optreden is een aantal al gerui me tijd lid van de vereniging, maar er zijn ook nieuwe gezichten. Lijkt u dat ook wel wat, toneelspelen? Kom dan eens kijken en spreek de spelers na af loop gerust aan. Kaarten kunnen op de avonden zelf aan de zaal gekocht worden. Wie vooraf een kaart wil kopen of reserveren kan dat alleen doen bij C-drie. Kaarten kosten f 10,— en voor CJP-houders en 65+-ers f 7,50. Tel. 22188. Donderdag 29 april Van 9.39 tot 11.30 uur zijn volwasse nen weer van harte welkom om mooie dingen te knutselen op de boerderij. Voor koffie wordt gezorgd en gezellig is het altijd. Ook komen de groepen 1 en 2 van de Schakel de natuurles volgen over jonge dieren, 's Middags komen groep 5 en 6 van de Schakel voor het thema "verzor ging". We gaan o.a. de dieren verzor gen, dus zorg dat je oude kleren aan hebt. Vanmiddag worden er op de boerderij geen verjaardagen gevierd. Ben van den Dungen en Jarmo Hoo gendijk. Foto: Raymond Peter. der, evenals drummer Eric Ineke, die vooral bekend is van zijn werk met het Rein de Graaf-Dirk Vennik Quartet. De muziek van het Ben van den Dun gen-Jarmo Hoogendijk Quintet mag dan gebaseerd zijn op bebop en daar mee enige oppervlakkige overeenkom sten vertonen, de groep klinkt, zeker sinds hun eerste plaat (uit 1987) onmis kenbaar eigentijds. Hun optredens worden gekenmerkt door spannend, inventief samenspel van vijf muzikan ten die plezier hebben in het spelen. En dat straalt ervan af! Het komt niet vaak voor dat een Neder landse jazzgroep zoveel succes heeft, en dat zonder concessies te doen op muzi kaal gebied. Het quintet treedt vaak op voor volle zalen. Op zaterdag 1 mei zal dat in Artishock niet anders zijn! Aanvang: 21.00 uur. Entree: f 5,-. Buurthuis De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615, organiseert in de maand mei een aantal leuke workshops om sie raden te maken: 1. Donderdag 13 mei van 09.30-11.00 uur: broche van kralen op een zeefje. Kosten f 2,50. 2. Dinsdag 18 mei van 19.30-21.30 uur: sieraden van fimo-klei. Kosten f 2,50. 3. Donderdag 27 mei en 3 juni van 9.30-11.00 uur: broche van belve- tro-verftechniek en sieraden van krimpfolie, (krimpiedinkie). Kosten f 5,00. 4-. Woensdag 26 mei van 9.30-11.00 uur: sieraden van filigraanpapier. Kos ten f 2,50. Alle workshops zijn exclusief mate riaal. U kunt zich tot een week voor aanvang van de workshop aanmelden bij De Vangrail, telefoon 17615, en vra gen naar Jolanda. Bingo-avond Zaterdag 7 mei is er weer de maande lijkse bingo-avond in De Vangrail aan de Nachtegaalweg 8c. Wederom zij er mooie prijzen. De zaal staat vanaf 19.30 uur open. U komt toch ook een kansje wagen? Animato geeft op woensdag 16 ju ni een concert in de open lucht. De accordeonvereniging brengt die dag muziek ten gehore in de tuin van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het college van burgemeester en wet houders heeft Animato inmiddels toe stemming gegeven voor het concert. Het brengt voor de gemeente geen kos ten met zich mee, behalve dan dat de ac cordeonvereniging stroom van het ge meentehuis nodig heeft. De vereniging draagt zelf zorg voor de organisatie. Het openluchtconcert op 16 juni begint om 19.00 uur. Het is de bedoeling dat de leden van Animato ongeveer een uur zullen spelen. Van 6 tot en met 16 mei toont kasteel Groeneveld olieverfen en pastels van drie kunstenaars. Het zijn Marijke Noelmans, Wim Lokerman en Berend Thedinga. De kunstwerken zijn tijdens de ope ningstijden van kasteel Groeneveld te bezichtigen in het koetshuis. Zaterdag werd door de Eemlander Blaaskapel, onderdeel van de mu ziekvereniging PVO, deelgeno men aan een blaaskapellenfestival. In Schoonhoven werd, een prima resultaat neergezet. Tijdens dit festival, perfect georgani seerd door de muziekvereniging TA- VENU, werd tevens het Nederlands kampioenschap voor blaaskapellen af gewerkt. Hoewel de muzikanten van PVO niet meededen aan het kampioen schap, werd de mogelijkheid aangegre pen om een aantal werken te laten beoordelen door een professionele ju ry. De jury leverde een drietal kritische ju ryrapporten af, waarin het vooral ging om de details en de stemming in de mu ziek. De PVO'ers wisten gemiddeld een 7,2 te scoren. Voor een blaaskapellen- concours, betekent dit, dat een verdien stelijke tweede prijs behaald is. In de toekomst zal het dus zeker de moeite waard zijn weer eens aan een concours deel te nemen. Door de eveneens aanwezige publieks jury werd een beoordeling gegeven over onder andere de originaliteit en presentatie. De algemene indruk kwam gemiddeld op ruim 8,5 uit, waardoor dan ook een prima visitekaartje werd afgegeven. Al met al kan de Eemlander Blaaskapel terug zien op een geslaagd festival. Als herinnering aan de middag nam de ka pel, onder leiding van Joop Overstee gen een beker en een videoband van het optreden in ontvangst. De groep werd in 1984 opgericht door saxofonist Ben van den Dungen en trompettist Jarmo Hoogendijk. Een in ternationale doorbraak liet niet lang op zich wachten; er volgden vele toernees langs alle bekende festivals in binnen- en buitenland, evenals radio- en tv-op- tredens. Er verschenen inmiddels vier cd's (op het Timeless-label). De leden van het quintet zijn ook daar buiten actief. Zo spelen de beide blazers o.a. in de Latin-jazzformatie Nueva Manteca. Pianist Ron van Bavel doet ook van zich spreken als componist, on der meer voor eigen groepen en projec ten. Bassist Harry Emmerij speelde met Chet Baker, Archie Shepp en vele an deren. Hij is een veelgevraagd begelei- Zaterdag 1 mei Alle rommel van vrijdag moet worden opgeruimd, en daarom vandaag geen andere activiteiten op de kinderboerde rij. Woensdag 5 mei De ochtend begint met de peuter/ou derochtend. Peuters zijn met hun ou ders van harte welkom om spelletjes te doen en liedjes te zingen. Kosten vier gulden per ouder/kindpaar. Vanmid dag zijn alle kinderen van 4 tot 12 jaar uitgenodigd om naar een mooi toneel stuk te komen kijken. Waar het over gaat, blijft een verrassing tot het laatste moment, maar leuk wordt het in ieder geval. Kosten twee gulden per kind. Wie geïnteresseerd is in eigentijd se jazz en deze muziek live wil ho ren, kan daarvoor elke maand in Artishock terecht. Vaak gaat het daarbij om optredens van (nog) vrij onbekende musici. Op zater dag 1 mei is dat niet het geval, want dan staat één van de bekendste Nederlandse jazzgroepen van dit moment geprogrammeerd: het Ben Davn den Dungen-Jarmo Hoogendijk Quintet.

Soester Courant | 1993 | | pagina 24