Totaal vernieuwd buslijnennet maakt Soest aan alle kanten beter bereikbaar De overstappunten: het hoe en waarom soest beter bebust Zowel personeel als bezoekers kunnen de bus nemen Pas 65 De routes in het Soester busplan Wat kost een rit per bus? Nieuw bussysteem in Soest ook beter voor bedrijven! WOENSDAG 28 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 c De snelle bus Soester berg - Utrecht blijft in de spits behouden Vanaf 23 mei a.s. verandert het openbaar vervoer in en rond Soest volledig. De gemeente Soest, de Nederlandse Spoorwegen en Cen traal Nederland hebben in gezamenlijk overleg een nieuw busplan ontwikkeld, waardoor een geheel nieuwe situatie ontstaat voor rei zigers die gebruik maken van het openbaar vervoer in en om Soest. De gemeente Soest probeert al geruime tijd om samen met de inwoners op een goede manier met het milieu om te gaan. De slogan 'Soest natuurlijk' wordt zoveel mogelijk door iedereen uitgedragen. Zeker op het gebied van het openbaar ver voer kon er echter nog wel het een en an der verbeterd worden. Verschillende Soestenaren wilden wel meer gebruik ma ken van het openbaar vervoer, maar kon den hun voornemen eenvoudigweg niet uitvoeren omdat de mogelijkheden ont braken. Bij de gemeente werd dan ook al snel geconcludeerd dat het stimuleren van reizen met het openbaar vervoer alleen succesvol kan zijn als dat openbaar ver voer ook overal op een goede manier be schikbaar is. De nieuwe dienstregeling, die op 23 mei ingaat, zorgt daarvoor. Partners Om tot een goede afstemming te komen is intensief overleg gevoerd tussen de Nederlandse Spoorwegen, Centraal Nederland en de gemeente Soest. Deze drie partners hebben zich de uiterste in spanning getroost om voor de inwoners van Soest de kortst mogelijke reistijden naar plaatsen in de omgeving te realise ren. Daarvoor zijn onder andere de routes anders ingedeeld en krijgt Soest een eigen busdienst. Kwartier In Soest zelf zullen vanaf 23 mei samen met twee lokale buslijnen de bestaande buslijnen zo gaan rijden dat Soest tot in alle hoeken bereikbaar is. Binnen een kwartier brengt een van deze lijnen de passagiers van de ene kant van Soest naar de andere kant. Deze buslijnen bieden ook ieder half uur directe onderlinge verbin dingen met de buslijnen richting Amersfoort en Hilversum en met de trein richting Utrecht. Door het intensieve bus- verkeer is bijvoorbeeld het winkelcentrum Van Weedestraat maar liefst 8 keer per uur bereikbaar. Speciale bussen Op de routes door de wijken, behalve voor wat betreft buslijn 70, wordt gebruik gemaakt van 5 speciale bussen. Deze zo genaamde 'lage vloer'-bussen zijn lichter, beter wendbaar en verbruiken minder brandstof. Het belangrijkste voordeel is echter de extra lage vloer. Het in- en uit stappen is hierdoor voor iedereen uiterst eenvoudig. Signaallicht In het totale plan wordt gestreefd naar een optimale onderlinge aansluiting van bus sen en treinen. Zo zijn er op de overstap punten korte en veilige overstapmogelijk heden tussen de bussen. Bij het station zorgt een apart signaallicht ervoor dat dé bus even blijft wachten wanneer de trein een kleine vertraging heeft. Op die manier worden bus en trein op elkaar afgestemd en ontstaat er zo min mogelijk vertraging en wachttijd. Ochtendspits Het nieuwe busplan voorziet in extra voorzieningen in en rond de spits. Zo wordt het openbaar vervoer ook voor mensen die naar hun werk moeten een steeds beter alternatief. Op werkdagen rij den er vanuit het westelijke gedeelte van Soest twee extra diensten naar Amersfoort. Hetgeen neerkomt op ieder kwartier een bus. Daarnaast rijdt er om 07.00 uur en 08.00 uur een extra bus van af station Soest-Zuid naar Soesterberg. Om 07.45 uur gaat er een extra bus van Soesterberg naar Soest-Zuid. Snelheid Zoals gezegd: er is in het nieuwe plan al les aan gedaan om het reizen zo snel en aangenaam mogelijk te laten verlopen. Hierdoor kan het openbaar vervoer vanuit Soest naar de grote plaatsen in de omge ving de rechtstreekse concurrentie met de auto aangaan. Een reisje naar Amersfoort duurt bijvoorbeeld nog geen half uur: eerst 10 minuten met de bus naar station Soest-Zuid en daarna in een kwartier met lijn 70 naar het centrum van Amersfoort. Soest-Utrecht is 10 minuten naar station Soest-Zuid, 7 minuten om over te stappen op de trein die vervolgens in 20 minuten Utrecht Centraal bereikt. Totale reisduur nog geen 3 kwartier. Via Hilversum ligt het centrum van Amsterdam op nog geen uur reizen: 10 minuten naar Soestdijk- Noord. 16 minuten naar Hilversum, rustig overstappen en in 22'minuten comfortabel naar Amsterdam. Omgeving Ook aan de directe omgeving van Soest is uitgebreid aandacht besteed in het nieuwe busplan. Plaatsen als Baarn, Eemnes en Soesterberg zijn allemaal binnen een half uur bereikbaar. Met buslijn 72 zijn vanuit Soest direct alle wijken van Baarn en Eemnes bereikbaar. 's Avonds Tijdens de avonden en op zon- en feestda gen blijft het openbaar vervoer zo goed mogelijk functioneren. De buslijn Amersfoort-Hilversum bedient dan het grootste gedeelte van Soest. Deze lijn geeft ieder uur aansluiting op de trein richting Utrecht. De afstemming blijft ook dan gegarandeerd: rond het hele uur komt zowel de bus uit Amersfoort als de trein uit Utrecht aan bij station Soest-Zuid. Reizigers kunnen dan eenvoudig en zon der vertraging overstappen. Goedkoop Veel mensen denken dat het openbaar vervoer duur is. Een paar eenvoudige voorbeelden tonen aan dat dat best mee valt. Een maandkaart voor openbaar ver voer in Soest kost nog geen 50,00; voor dat bedrag kan onbeperkt gereisd worden. 65+-ers en kinderen betalen overigens voor diezelfde kaart nog geen 25,00. Ook bij het gebruik van een strippenkaart vallen de kosten enorm mee: met 2 strip pen is heel Soest bereikbaar. Met het af gestempelde kaartje kan binnen een uur voor niks teruggereisd worden. Overigens is het wel aan te raden om strippenkaarten in de voorverkoop aan te schaffen, in de bus is een kaartje immers al snel twee keer zo duur. Verwachtingen Al deze maatregelen en verbeteringen moeten in de nabije toekomst hun vruch ten af gaan werpen. Steeds meer mensen moeten gaan ervaren dat de kreet 'Soest Beter Bebust' geen loze kreet is. Om die reden zal er in de beginperiode een om vangrijke publiciteitscampagne worden gevoerd om zoveel mogelijk mensen in de bus te krijgen. De verwachtingen van de drie initiatiefnemers zijn dan ook hoogge spannen. Feest De introductie van het nieuwe busplan zal overigens niet ongemerkt voorbijgaan aan Soest. Vanaf begin mei zal er op verschil lende manieren aandacht worden ge schonken aan het sterk verbeterde open baar vervoer in en rond Soest. Op Hemelvaartsdag, tijdens de Oude Am bachtenmarkt, zal een van de nieuwere bustypen te bezichtigen zijn. Ook de NS zal op die markt aanwezig zijn met een promotiebus. De laatste zaterdagen in mei zullen volledig in het teken staan van het openbaar vervoer. Na de zomer tenslotte zal opnieuw de nodige aandacht worden geschonken aan 'Soest Beter Bebust', on der andere door het organiseren van een speciale themaweek voor de verschillende scholen. Directe routes: pure tijdwinst! De kern van het busplan zijn de directe routes door Soest. Daarin paste zeker niet de slingerroute van buslijn 70 (Amersfoort - Hilversum). De noord zuid-verbinding van 23 minuten is te lang. De bus legt op de lange route bijna 8 kilometer af. De nu ontworpen directe routes variëren tussen de 4 en 5 kilome ter. Ze betekenen voor veel busreizigers een tijdwinst van 7 a 8 minuten. Bij een reis binnen Soest is dat de helft van de reistijd. Want met het nieuwe bussys teem bent u in een kwartier van de ene naar de andere kant van het dorp. Naar Amersfoort, Baarn, Hilversum en Soesterberg scheelt het al gauw een der de van de reistijd. Een overstap? Ja, mits kort en veilig Overstappen vormt voor O V-reizigers een hinderlijke onderbreking van de reis. Mits de overstap goed verzorgd is, valt dat heel erg mee. Als bussen gemakke lijk toegankelijk zijn, de overstap kort en veilig is en ook duidelijk is op welke bus overgestapt moet worden, zijn er nauwe lijks problemen. Lange looproutes bete kenen niet alleen een verplichte wande ling voor de overstappende reizigers, maar ook de bussen en de reizigers daar in moeten wachten tot iedereen de juiste bus heeft bereikt. In het Soester busplan vormden de overstapperrons een absolu te voorwaarde. Het zijn zogenaamde cross-platforms: een perron waaraan de bussen staan waartussen moet worden overgestapt. De reizigers behoeven vaak alleen maar het perron over te steken of naar de bus te lopen voor of achter de bus waar zij uit zijn gestapt. Soest-Zuid NS Bij station Soest-Zuid is een busperron aangelegd voor zes bussen. Op de punt aan de kant van de Ossendamweg staan de bussen van lijn 70: aan de kant van het station de bus naar Amersfoort en het einde van het perron bij de fietsen stallingen. De bus uit Soesterberg aan de kant van het treinperron en de bus naar Soesterberg aan de andere kant. Soestdijk-Noord Rond de oude rode beuk en de linde op de hoek van de Nieuwstraat en Konin- ginnelaan is een perron voor vijf bussen aangelegd. Rond kwart voor en rond kwart over zullen de bussen hier onder linge aansluitingen geven. Aan de Nieuwstraat staan wisselend de bussen van de lijnen 72 naar Baarn - om kwart voor - en 73 via de Oude Kerk en Soest- Zuid naar Soesterberg - om kwart over - op de plaats het dichtst bij de Konin de lijnen 71 en 74 wel een kerende be weging maken. Vanwege de buscircula tie hoeft dat bij Soestdijk-Noord niet. Dit heeft voordelen voor de reizigers. Die hoeven minder over te stappen. Ook voor de chauffeurs is het aantrekkelijk om af wisselende routes te rijden in plaats van steeds hetzelfde rondje in Soest. Onderweg hebben de bussen contact De Centraal Nederland-bussen zijn uit gerust met een mobilofoon. Daarmee onderhouden de chauffeurs niet alleen contact met de dienstleiding in Hilversum en Zeist, maar ook met el kaar. Bij overstappen kan dat belangrijk zijn. Zij kunnen vertragingen melden. In zo'n geval kunnen ze doorgeven op Koninginnelaan Busstation Soestdijk Noord Opstelplaatsen bussen ginnelaan. Deze bussen komen als lijn 74 via de Van Weedestraat en het Nieuwerhoekplein aan. Daarvoor staat de bus van lijn 70 uit Hilversum en in de richting Amersfoort. Om de hoek van het perron, achter de beuk, staat lijn 71, waarvan de bus wisselend als lijn 72 - om kwart over - of lijn 73 - om kwart voor - aankomt. Voor de bus van lijn 71 staat de bus van lijn 70 uit Amersfoort en naar Hilversum. Aan de kant van de NS station Soest Zuid Busstation Soest Zuid Opstelplaatsen bussen aan de andere kant de bus die direct naar Overhees en daarna de gebruikelijke rou te naar Hilversum rijdt. In het midden staat aan de kant van het station lijn 74, die via de Van Weedestraat, Raadhuis plein en de Nieuweweg naar het station reed en ook weer via die route naar Soestdijk-Noord zal vertrekken. Aan de andere kant staat lijn 71 in het midden, die vertrekt weer in de richting waaruit die kwam: de Veenbesstraat, het indus trieterrein en de Koninginnelaan. De bei de bussen van lijn 73 zijn alleen rond het halve uur aanwezig. Deze staan dan aan Koninginnelaan staat de bus van lijn 74 - richting Van Weedestraat. Raadhuis plein, Beukenlaan en Soest-Zuid. Deze bus arriveert als 71 en reed via de Veenbesstraat, het industrieterrein en de Koninginnelaan. Overstappen: soms wel, soms niet Het wisselen van lijn door de bussen bij Soestdijk-Noord wordt gedaan om te voorkomen dat bussen daar moeten ke ren. Bij Soest-Zuid zullen de bussen van welke bussen de reizigers in de bus wil len overstappen. Bij vertraging hoeven niet alle bussen te wachten. Bij vertraging van de trein Als de trein uit Utrecht een paar mi nuutjes te laat is, zouden de bussen kun nen vertrekken zonder de treinreizigers. Het zou kunnen dat de bussen voor de overweg op die trein moeten wachten, maar niet meer kunnen wachten op de reizigers. Dat wil men voorkomen. Zo gauw de trein uit Den Dolder richting Soest rijdt zal bij Soest-Zuid een sig naallicht branden. Mocht de trein te laat zijn dan weten de chauffeurs dat de trein er binnen een paar minuten zal zijn. De overstap mag geen gok zijn 'Een overstap wagen', zegt men wel. Zo mag het in het bussysteem niet zijn. De overstap moet redelijk verzekerd zijn. Daarom zijn de rijtijden zeer zorgvuldig gemeten. Daarom zijn en worden ver keerslichten op de voorrang van het busverkeer afgestemd. Al met al zit er genoeg regelmaat en stiptheid in het busplan om het te laten functioneren. Uitgangspunt moet zijn dat iedere reizi ger de tijd gehad moet hebben om over te stappen, voordat de bussen vertrekken. De buslijnen rijden heen en terug de volgende routes vanaf het overstappunt Soestdijk-Noord: BUSLIJN 70 HILVERSUM - AMERSFOORT: Nieuwstraat, Laanstraat, Vrijheidsweg, Clemensstraat, Di Lassostraat, Willaertstraat, Obrechtstraat,Koningsweg/ Nieuweweg, Eikenlaan - SOEST-ZUID NS - Soesterbergsestraat - Vondellaan - Birkstraat - rijdt ieder half uur; BUSLIJN 71 SOESTDIJK-NOORD - STATION SOEST-ZUID: Koninginnelaan, Beckeringhstraat, Koningsweg, Dal weg, Veenbesstraat, Varenstraat, Koningsweg/Nieuweweg, Eikenlaan - SOEST-ZUID NS - rijdt ieder half uur; BUSLIJN 72 SOEST-BAARN-EEMNES: Nieuwstraat, Beetzlaan, Hellingweg, Korte Bergstraat, Julianalaan, Nassaulaan, Nassauplantsoen, Stadhouderslaan naar Baarn NS via de wijk Eemdal industrieterrein De Drie Eiken - Eemnes - rijdt ieder uur; BUSLIJN 73 SOEST-SOESTERBERG: Nieuwstraat, Beetzlaan, Hellingweg, Korte Bergstraat, Julianalaan, Nassaulaan, Nassauplantsoen, Van Weedestraat, Steenhoffstraat. Middelwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat, Soesterbergsestraat, Eikenlaan - SOEST-ZUID NS - Kastanjelaan - Plasweg - Heideweg - Dennenweg - Soesterbergsestraat - Van Weerden Poelmanweg - rijdt ieder uur; BUSLIJN 74 SOESTDIJK-NOORD - STATION SOEST-ZUID: Koninginnelaan, Burg. Grothestraat, Van Weedestraat, Steenhoffstraat, Dalweg, Beukenlaan, Nieuweweg, Eikenlaan - SOEST-ZUID NS - rijdt ieder half uur. Op 14 oktober koos de gemeenteraad voor het nieuwe bussysteem. Vijf bus lijnen zullen alle gedeelten van Soest gaan bedienen. Vier van de buslijnen rijden via snelle routes tussen het noorden en zuiden van Soest. Bij sta tion Soest-Zuid zal rond het hele en halve uur het belangrijkste knooppunt ontstaan. Ieder halfuur kan vanuit de bus uit Amersfoort en de trein uit Utrecht worden overgestapt op en tus sen de buslijnen door Soest. Omge keerd ontstaat vanuit de lokale bussen op de trein naar Utrecht en de bus naar Amersfoort ook een prima aan sluiting. Ieder uur komt daar de bus uit en naar Soesterberg bij, plus een extra route door Soest. Op de hoek van de Koninginnelaan en de Nieuw straat ontmoeten de bussen elkaar weer - kwart voor en kwart over het hele uur - op het overstappunt Soest dijk-Noord. Daar is de overstap moge lijk op de bussen naar en uit Hilver sum en Baarn en de lokale buslijnen. Buslijn 70 zal de oostrand van het Soester industrieterrein blijven bedienen. Tussen Overhees en station Soest-Zuid zal de bus de kortst mogelijke route rijden via de Koningsweg. Dit betekent zo'n 7 minuten tijdwinst. Nieuw is dat het industrieterrein nu ook vanaf de Koningsweg wordt be diend. Hier zal de nieuwe buslijn 71 gaan rijden, die met een klein ommetje via de Veenbesstraat over de Koningsweg rijdt tot de Beckeringhstraat. Via de Konin ginnelaan geeft deze bus dan weer aan sluiting op het overstappunt Soestdijk- Noord. Voor deze bus zijn drie nieuwe haltes gepland aan de Koningsweg: één bij de kruising met de Dorresteinweg, een andere bij de Nieuwegracht en ook bij de kruising Vrijheidsweg/Clemensstraat. Ook komen er twee haltes op de Konin ginnelaan: één bij de Beckeringhstraat en een andere halverwege. Voor de wijk Klein Engendaal komen aan de Koningsweg haltes bij de Eigendomweg. Daar zullen de buslijnen 70 en 71 stoppen. In het oostelijke gedeelte van Soest zorgt de nieuwe lijn 74 ieder halfuur en samen met lijn 73 ieder uur voor vergelijkbare verbindingen. In zo'n 10 minuten bereikt men vanaf de meeste plaatsen in Soest de overstappunten Soestdijk-Noord (Hilver sum en Baarn) en station Soest-Zuid (Amersfoort, Utrecht en Soesterberg). Op die overstappunten zullen de bussen rond een perron staan en dat maakt een korte, snelle en veilige overstap moge lijk. Met de snelle routes en prima overstap mogelijkheden worden de reistijden fors verminderd. Vanuit Soest - met het in dustrieterrein als voorbeeld - zijn de vol gende verbindingen mogelijk: AMERSFOORT CS: Reistijd buslijn 70 tot Soest-Zuid 13 mi nuten lijn 70 of aansluitende bus 10 minuten. Dus ca. 23 minuten reistijd te genover ruim 30 minuten nu. Vertrek uit Amersfoort 9 minuten voor het hele en halve uur. Aankomst in Amersfoort 12 over het hele en halve uur. Lijn 70 zal in de spitsuren ieder kwartier rijden tussen Soest en Amersfoort. AMSTERDAM CS: Reistijd InterCity Amsterdam-Hilversum 20 minuten 5 minuten overstaptijd buslijn 70 Hilversum - Soestdijk-Noord 16 minuten 5 minuten lijn 70 of aan sluitende bus totaal zo'n 45 minuten te genover ca. 60 minuten nu. De InterCity- treinen vertrekken 2 minuten over het he le en halve uur van Amsterdam CS rich ting Hilversum en komen daar ook op dat moment aan uit de richting Hilversum. HILVERSUM CS: Reistijd buslijn 70 Hilversum Soestdijk-Noord 16 minuten 5 minuten lijn 70 of aansluitende bus. Deze reistijd blijft zo'n 20 minuten, maar er kunnen met een overstap op de nieuwe buslijnen meer plaatsen in Soest in dezelfde tijd worden bereikt. Vertrek vanuit Hilver sum 3 minuten voor het hele en halve uur. Aankomst in Hilversum 4 over het hele en halve uur. UTRECHT CS: Reistijd Utrecht - Soest-Zuid 17 minuten ca. 4 minuten overstaptijd 10 minuten met de aansluitende buslijn totaal 31 minuten reistijd tegenover 51 minuten nu. De treinen vertrekken uit Utrecht om 9 De nieuwe buslijn 92 zal de meest ge bruikte ritten van lijn 73 blijven rijden. Het gaat om de ritten op de volgende tij den: 06.36, 07.06, 07.26 en 08.06 vanaf de halte Oude Tempellaan 's morgens 's Middags rijdt deze bus ook extra ritten vanaf deze halte: 16.06, 17.06 en 17.36. Uit Utrecht vertrekt de bus om 16.55, 17.55 en 18.25. over het hele en halve uur en komen daar 4 voor het hele en halve uur aan. SOESTERBERG: Reistijd Soesterberg - Soest-Zuid 12 mi nuten 10 minuten aansluitende bus. Deze reistijd blijft zo'n 20 minuten, maar er kunnen met een overstap op de nieu we buslijnen meer plaatsen in Soest in dezelfde tijd worden bereikt. Vertrek vanuit Soesterberg 14 minuten voor het halve uur. Aankomst in Soesterberg 13 over het halve uur. Het bussysteem zal op werkdagen van 06.30 uur tot 19.00 uur op de beschreven manier functioneren. Het gaat dus niet om spitsbussen, maar bussen die steeds blijven rijden. Voor parttimers en bezoe kers ontstaan daardoor ook uitstekende mogelijkheden. Op zaterdagen zal het begin rond 07.30 uur liggen. 's Avonds en op zondag zal alleen bus lijn 70 (Amersfoort - Hilversum) rijden. De bussen rijden dan de lange route die nu ook wordt gereden. De overstappunten zijn aangelegd, even als een aantal nieuwe bushaltes. Ook daar zullen zo mogelijk abri's (wacht huisjes) worden geplaatst. Ook wordt daarbij gedacht aan fietsenstallingen. Zodra u 65 jaar of ouder bent, kunt u op het gemeentehuis de 'PAS 65' af halen. Met die pas reist u in heel Nederland met de bus, de tram en de metro voor 'half geld' ofwel u krijgt 50% korting. In plaats van de duurde re blauwe strippenkaarten mag u op rose strippenkaarten reizen. Voor de blauwe kaart met 15 strippen betaalt u 10,75. De rose met 15 strippen voor PAS 65-houders (en kinderen van 4 tot 10 jaar) kost maar 5,50. In Soest wordt eigenlijk heel weinig een PAS 65 afgehaald, vindt de afde ling Burgerzaken. Maar zo'n 3 per maand. In Soesterberg ligt dat meestal hoger! Dit terwijl Soest zo'n zeven keer meer inwoners heeft. De PAS 65 geeft naast de korting op het gebruik van bus, tram, metro en meestal ook op veerboten nog vaker korting. Dat is op de toegangsprijzen van tentoonstellingen en exposities. Soesters laten dergelijke voordeeltjes kennelijk gemakkelijk lopen. De Soesterbergers letten duidelijk beter op de kleintjes. Dus: niet laten lopen die PAS 65! Als u niet vooruit denkt, is de bus duur! Strippenkaarten zijn te koop op de postkantoren en stations en bij sommi ge winkels. Per strip betaalt u dan de helft van de prijs in de bus. Normaal tarief in de voorverkoop is ruim 0,71 per strip, PAS 65 en kinderen: nog geen 0,37. In de bus ligt dat anders. Daar varieert het tarief tussen de 1,40 en 1,50. Dit grote prijsver schil is gekozen om de bus zoveel mo gelijk te laten rijden. Kaartjes verko pen kost tijd voor u, maar ook voor uw medereizigers. In Soest blijken meer kaartjes in de bus te worden verkocht dan het landelijk gemiddelde. Geen wonder dat die mensen de bus duur vinden. Als entree-bedrag wordt steeds één strip gerekend plus het aantal zones waarin u reist. Dit zijn denkbeeldige blokken van vier kilometer busroute. Soest is één zó ne, dus twee strippen. Vanuit Soest naar de Birkstraat, Baarn of Soestduinen is twee zones, dus drie strippen. Amersfoort, Eemnes, Soesterberg en Lage Vuur- sche liggen weer een zóne verder: drie zones, dus vier strippen. Hilversum en Zeist liggen weer een zone verder: vier zones, dus vijf strippen. aantal strippen vol tarief 1993 65+/kinderen 1993 Soest lokaal Soest duinen Soester berg Amersfoort, Eemnes en Lage Vuursche 2 1.53 0.73 3 ƒ2,15 1.10 ƒ2.87 ƒ1,47 3 2,15 MO 4 2,87 f 1,47 5 3.58 1.83 In de bus laat u op uw strippenkaart het aantal strippen afstempelen voor de reis die u maakt. Na het afstempelen van 1 tot en met 4 strippen mag u binnen een uur na de afstempeltijd overstappen en met de bus reizen. Bij 5 tot 7 strippen is dat anderhalf uur. Als uw overstaptijd tijdens de rit verloopt, moet u strippen bijstem pelen. Wij wensen u een goede en zo goedkoop mogelijke reis! --- gïlcg gl er crr e

Soester Courant | 1993 | | pagina 32