ZONNEBRIL OP STERKTE Wildschut Optiek - tdwtie Soest-zuid lijdt onder luxe-problemen Wapen Soest op vijf bussen sclioemnkcr Ouderenbus op de tocht? Hilversummer houdt vijf politiekorpsen bezig Televisie-portret van Soest: gesneden koek met gelikte plaatjes Geen zebrapaden op hoofdweg iACTUEEL 2e afdruk M DE MAAK NU KENNIS MET HET ROLGOLFAPPARAAT TEGEN CELLULITE. VY VM-I tl 11 WOENSDAG 28 APRIL 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 Keuvelen met B. en W. in Molendael Tuinstoelen en tafel gestolen SCHOEJU1AKER technische dienst Dringende behoefte aan chauffeurs m/v NA ELK GARAGEBEZOEK EEN NIEUWE MERCEDES i«ggias!sa w ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Achtervolging eindigt in de polder Zilveren armband buit van inbreker Cassetterecorder uit auto gehaald 'GroenLinks/ Progressief Soest' onder die naam de verkiezingen in Uitzending vanavond om half acht op Nederland 1 Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: mm ui/ui/ci« Bunschoter wil stoer doen en vernielt auto Gestolen auto teruggevonden t-A t fl-d mum y f i MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! i t Vrouw om tien uur 's morgens met slok op in auto Soester mist radio De effectieve methode voor: Opheffing van Cellulite Gladstrijken van vetweefsel Doelgericht AFSLANKEN Geen éénrichtingsverkeer Witte Paardestraatje Wie misschien een pittige discussie had verwacht tussen het gemeen- tebestuur en de bevolking, kwam vorige week in de kerkzaal van i Molendael bedrogen uit. Zo'n der- l'tig bewoners van Soest-zuid (en Vomstreken) en bijna evenveel be stuurders en ambtenaren wijdden zich aan een avondje "Praten met B. en W.", dat echter allengs ver- j zandde in een weinig opwindend gekeuvel over allerlei verkeers- en andere probleempjes. Het kan aan de beroerde akoestiek van [de zaal gelegen hebben, die de discussie R' nagenoeg onverstaanbaar maakte, [maar als er één conclusie getrokken [mag worden, dan moet het zijn dat - als ter al sprake is van "kwesties" in Soest- zuid - dat dan toch vooral luxe-proble men zijn. Over de Eikenlaan en de bus Iwerd weliswaar geen woord gerept, maar verkeerswethouder Mieke Swin- kels was vrijwel het enige College-lid dat nog wat te doen kreeg; de overige I leden van het gezelschap moesten voor- namelijk moeite doen om niet spontaan F onder zeil te gaan. Het gaat in Soest wel leens anders toe... I In het "uurtje forum" meldde zich niet- temin een aantal bewoners, die o.a. aandacht vroegen voor de ietwat pro blematische verkeerssituaties op het kruispunt Birkstraat-Bartolottilaan, en I Hildebrandlaan-Soesterbergsestraat, wat Swinkels vrij gemakkelijk kon af- doen door te informeren naar de oplos singen die de bewoners zélf zouden aandragen. Wat de wethouder betreft j had het probleem in elk geval geen prio riteit, en dat gold eigenlijk voor de meeste zaken die aangekaart werden. Stiefkindjes In het koor van bezorgde Soester bur- I gers voegden zich deze avond ook de bewoners van de Sparrenlaan, die o.a. klaagden over de "racebaan" tussen de Foekenlaan en de Heideweg - dus hier en daar wel graag een verkeersdrempel- tje opgeworpen zagen worden - en zich verder zorgen maakten over het onder houd van het wegdek en de paden, die volgens hen als stiefkindjes werden be handeld. Ook de vervuiling van het bos bleek een belangwekkend onderwerp. Eén bewo ner had ontdekt dat er wel een paaltje stond, maar dat het bijbehorende ver bodsbord om vuil te storten al maanden verdwenen was, en aan het bos zelf werd eigenlijk óók niks gedaan, terwijl de gemeente wél altijd druk bezig was met de plantsoenen rondom het ge meentehuis. "Oneerlijk", vond hij dat. Bovendien maakte hij zich zorgen over het oprukkende groen aan de Sparren laan, waardoor de paden inmiddels zijn versmald van 90 tot 60 centimeter. En een medebewoonster vond dat de ge meente zich wel eens wat meer mocht inspannen om het overtollige blad weg te halen, want nu moesten de mensen zélf de berm schoon houden! Swinkels toonde zich zeer belangstel lend. Ze verklaarde zich verder graag bereid om nog 's met de ruiters - die voor zoveel "overlast" in de bossen en De gemeente Soest krijgt toch nog een beetje reclame terug voor het geld dat in het uitgebreide open baar vervoerssysteem van Cen traal Nederland is gepompt. Op een aantal bussen zal straks name lijk het gemeentewapen van Soest prijken. Het gaat om de vijf bussen die de lijnen 71 (westroute Soest), 72 (Soest-Baar- n-Eemnes), 73 (Soest-Soesterberg) en 74 (oostroute Soest) verzorgen. Deze routes worden vanaf 23 mei verreden. Op die dag gaat het nieuwe ov-systeem in. Links van de ingang van de bus wordt het wapen aangebracht met een afme ting van ongeveer twintig bij dertig cen timeter. Mogelijk worden nog kleinere afbeeldingen van het wapen elders op de bus geplakt. Een complete tuinset is bij een woning aan de Gentiaanlaan gestolen. Vier stoelen en een tafel verdwenen 's nachts uit de tuin. De set heeft een waarde van ongeveer duizend gulden. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* duinen zorgen - om de tafel te gaan zit ten. Volgens anderen zorgen trouwens ook de padvinders voor problemen: "Die zijn niet zo zuinig op de natuur..." De politie beloofde aandacht te beste den aan de snelheidsmaniakken, maar voor verscherpt toezicht in de bossen heeft Soest te weinig mankracht, meen de Swinkels. Doodzonde De gezapigheid waarin de bijeenkomst zich voltrok werd niet verstoord, ook niet toen een van de aanwezigen nog een aardig voorzetje gaf over brieven die almaar niet beantwoord werden, en inderdaad kwamen er klachten op dat punt. In Soestduinen bijvoorbeeld wordt het kennelijk als een doodzonde beschouwd als de burgers gemeentelij ke beslissingen uit de krant moeten ver nemen. Een simpel briefje of telefoon tje zou er toch af moeten kunnen, vond iemand. Burgemeester De Widt zag echter geen brood in het bijhouden van allerlei aparte adressenbestanden. "Via de krant worden alle burgers gelijkelijk en gelijktijdig geïnformeerd, en een straat is nu eenmaal niet alleen van de bewoners, maar van iedereen." Klachten over het wegdek kwamen er ook van de Vondellaan - "de kopjes staan op tafel te rammelen" - en Swin kels beloofde dat de reconstructie van het kruispunt nog dit jaar ter hand ge nomen zou worden. Opmerkelijk was de tevredenheid over de omstreden ei- kenkap aan de Soesterbergsestraat, dte een bewoonster uitte, evenals haar plei dooi voor een spoedige uitbreiding van het winkelcentrum Soest-zuid. "Waar om duurt het allemaal zo lang?" wilde ze weten en wethouder Menne mocht zeggen dat het College ernaar streeft over uiterlijk acht maanden te begin nen. "Het gaat niet zomaar..." Vijverhof in zuid? Aan het slot volgde nog een pleidooi voor fietssluisjes langs de Nieuweweg (bij de Goudvink en de Winterkoning) om de kinderen ervan te weerhouden de weg op te fietsen en een voorstel om ten behoeve van de ouderen in Soest- zuid ook een soort "Vijverhof' te stich ten. "Dat nemen we mee," antwoordde wethouder Visser, die verder ook snel klaar was en desgevraagd liet weten dat de gemeente geen bemoeienis had met eventuele plannen voor de bebouwing van het terrein van het afgebrande res taurant aan de Soesterbergsestraat. "Dat moet u maar aan de eigenaar vra gen..." Na afloop van de open gespreksronde konden de bewoners zich voor de even tueel nog gewenste "onderonsjes" met de wethouders en de in groten getale aanwezige ambtenaren verstaan. Wel licht kreeg de bijeenkomst daardoor een wat minder overbodig karakter dan het forum-gedeelte voor de pauze. MONTUUR COMPLEET MET GLAZEN IN UW EIGEN LEES- OF AFSTANDSTERKTE (S+/-4-C2) VOOR EEN ZEER PLEZIERIGE PRIJS. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Het aantal vrijwilligers dat er voor zorgt dat de Ouderenbus in Soest en Soesterberg rondrijdt is de laatste maanden drastisch teruggelopen. De werkgroep is daarom dringend op zoek naar nieuwe chauffeurs en bijrijders (m/v), die de opengevallen plaatsen kunnen innemen. Lukt dat niet, dan kan de bus op be paalde dagen waarschijnlijk niet meer "bemand" worden. Door verhuizing en allerlei andere oorzaken is het aantal chauffeurs en/of bijrijders van de Ouderenbus de laatste tijd flink geslonken. Het is volgens een woordvoerder van de werkgroep Vervoer van de SWOS dan ook allerminst denkbeeldig dat de bus op sommige dagen niet meer zal rijden, omdat er geen bemanning voor is. Op die manier komt het voortbestaan van deze voorziening, die in Soest(erberg) niet meer weg te denken is, op de tocht te staan. Het belang en het bestaansrecht van de Ouderenbus zijn in de loop der ja ren wel bewezen. Het feit dat binnen afzienbare tijd de 50.000ste passa gier verwelkomd kan worden geeft al aan hoe belangrijk deze voorzie ning voor de ouderen in Soest en Soesterberg is. Zonder de inzet van vele vrijwilligers zou dat echter onmogelijk zijn. Het bestuur van de werkgroep Vervoer doet dan ook een dringend beroep op die Soesters, die bereid en in staat zijn om de bus één of meer dagdelen (ochtend of middag) per week als chauffeur of bijrijd(st)er te beman nen. "Dit stukje zeer verantwoorde lijk vrijwilligerswerk kost wel wat tijd, maar daar krijgt men een grote mate van dankbaarheid en gezellig heid van de passagiers voor terug," aldus de woordvoerder. Wie beneden de 70 jaar is, voldoen de vrije tijd heeft en geïnteresseerd is in dit belangrijke werk, kan kontakt opnemen met een van de onder staande personen, die graag alle in formatie zullen geven: mevr. E. Leertouwer, tel. 20113; dhr. DJ. Lazonder, tel. 12830. De werkgroep hoopt vurig dat deze oproep voldoende respons oplevert, zodat het vervoer per Ouderenbus gecontinueerd kan worden. Als u uw Mercedes voor onderhoud naar Van Kooy brengt, geven we hem gratis een complete schoonmaakbeurt. Zo houden we uw auto niet alleen in topconditie, hij oogt ook weer als nieuw. f li u zo hoort 't. t u Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 Een Hilversummer heeft maan dagmorgen vijf politiekorpsen bezig gehouden tijdens een wil de achtervolging van Soest tot in de polder nabij Lelystad. De 22-jarige man werd uiteindelijk ingerekend en zit nog steeds vast. Hij had de auto, waarin hij reed, op de Van Lenneplaan in Soest gestolen. De politie zag dat de man even na half vier 's morgens op de Birkstraat twee andere mannen liet uitstappen. Toen de politie hem wilde controle ren, reed hij met hoge snelheid weg. Hij negeerde het stopteken en snelde via Baarn weg. In Baarn reed de man 120 kilometer per uur. De Hilver summer zou uiteindelijk via de Bis- schopsweg en de Al op de A28 te rechtkomen. Als de politie hem pro beerde in te halen, sneed hij de au to's af. Inmiddels waren andere politie korpsen ingeschakeld. De politie van Emmeloord, Harderwijk, El- burg en Kampen sloten de polder volledig af. In de buurt van Dronten werd een wagen over de weg gezet, maar de Hilversummer ontweek die. Daarbij reed hij rakelings langs een politieman die een schot loste. Zover bekend, heeft het afvuren van de ko gel geen gevolgen gehad. Met twee wagens achter de Hilver summer, lukte het de politie op den duur om met één wagen voor de man te komen en hem klem te rijden. Hij werd daarna aangehouden en mee genomen naar het bureau in Baarn. Volgens een woordvoerder zijn er bij de achtervolging geen politiewagens beschadigd. Een 29-jarige vrouw van de Kuipers Rietberghof heeft aangifte gedaan van inbraak. Uit haar woning werd een zil veren armband meegenomen. De da der kwam binnen door een tuindeur te forceren en doorzocht het hele huis. De inbraak werd vrijdagavond gepleegd. Door het linker portier op slinkse wijze te openen, heeft een autokraker zich meester kunnen maken van een radio- cassetterecorder. TT.. Hij sloeg zijn slag zondag tussen 1.00 en 10.00 uur op de Korte Brinkweg. Een 53-jarige Soester is bijgeschreven op de lange lijst van mensen die het slachtoffer zijn gewor den van een autokraak. van k.b.film 10X15 cm mat of glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. De leden van de politieke vereni ging Progressief Soest en van de Soester afdeling van GroenLinks hebben definitief besloten de ge meenteraadsverkiezingen op 2 maart 1994 in te gaan als de lijst- combinatie 'GroenLinks/Progres- sief Soest'. Dit unanieme besluit viel tijdens een druk bezochte le denvergadering, eerder deze maand in C-drie. Door deze gecombineerde lijst, waarop ook politiek onafhankelijken en niet- partijgebonden leden geplaatst kunnen worden, bestaat niet meer de behoefte om te trachten met andere partijen In twintig minuten televisie lukt dat natuurlijk nooit, een "portret" van Soest. Wie vanavond afstemt op Nederland 1 moet dan ook geen al te hoog gespannen verwachtin gen hebben van het filmpje dat de NCRV aan Soest wijdt, in de serie "Het gezicht van Nederland" (om 19.30 uur). Daarvoor blijft de re portage te veel steken in opper vlakkigheid en gelikte plaatjes. Dié plaatjes zijn er inderdaad, en het is altijd weer een verrassing om te zien hoe je met een goeie camera en de juiste be lichting en uitsnede zelfs de meest alle daagse lokaties nog iets oogstrelends kunt meegeven. De inhoud van de do cumentaire is daarmee vergeleken al heel wat minder indrukwekkend, al blijft het uiteraard altijd leuk om beken de Soesters - amateur-historicus Peter van den Breemer, natuurbeschermer Peter Veen, het bakkerspaar Van Brummelen, Vincent Maassen en nog wat anonieme plaatsgenoten "in het echt" op de tv te zien. De film werd vorige week aan de be trokkenen en de pers vertoond, tegelijk met de presentatie Van een boekje - ge schreven door de Soester journalist Jan van Steendelaar - dat dezelfde titel draagt, maar een andere inhoud heeft. In de audio-visuele ruimte van het raadhuis waren ook de "hoofdrolspe lers" genodigd, en volgens burgemees ter De Widt zouden zij best een Oscar verdienen. In de serie "Het gezicht" komen allerlei gemeenten voor het voetlicht. Het gaat daarbij om recente geschiedschrijving, met het accent op de sociaal-economi sche en culturele ontwikkelingen, zoals Marieke Bemelman van uitgeverij Uniepers uitlegde. Ze bood De Widt de eerste exemplaren van de videofilm (die Soest nog gaat gebruiken voor pro motie-doeleinden) en het boekje aan. Invalshoek 'Tedere gemeente vindt zichzelf uniek," aldus Bemelman. Soest was bescheide ner en koos voor de invalshoek van het behoud en het herstel van natuur-en landschap. Dat thema loopt als een ro de draad door de "reportage", waarin de hele Soester mikmak op het gebied van "groen-met-het-stempel-van-ver- stedelijking" de revue passeert. Dat leidt dus tot de verplichte plaatjes van de Eng, de Kerkebuurt, de Eem, afge wisseld met prehistorische opnamen van het Soester Natuurbad (ook leuk voor Soesters) en recente plaatjes van Aqua Indoor (met Vincent Maassen die z'n Olympische medailles laat zien), en idem van de vliegbasis vroeger-en-nu. Ook paleis Soestdijk ontbreekt niet, evenmin als de Paardenkamp en het vendelzwaaiende gilde. Opvallend zijn verder de lange Ster-spot voor bakkerij Van Brummelen en de naamloze pre sentie van gemeentevoorlichter Ben van Os, die aan het begin van de film zo hard over de Eng holt dat je hem bijna kunt ruiken... Voor de gemiddelde Soester is het alle maal gesneden koek, en goed be schouwd heeft de televisie-documen taire nog het meeste weg van een ach- teraf-pleidooi voor de Structuurvisie, als de "grenzen aan de groei" van Soest ter sprake komen, of van een in beeld en geluid omgezette folder van de plaatse lijke VW. Of tv-kijkend Nederland een realistisch beeld van Soest krijgt voorgeschoteld is de vraag: het krijgt in elk geval weinig te zien van de alledaag se werkelijkheid van Soest, die er - "na tuurlijk" - ook is. Boekje Interessanter dan de tv-film is het boek je, dat tegelijk met de film verschijnt en uiteraard een wat minder vluchtig ka rakter heeft. De tekst is geschreven door de Soester journalist Jan van Steendelaar, die binnen de bescheiden opzet een gedegen werkje heeft afgele verd. Hoewel het ook hier niet ont breekt aan verhalen over Eng en Eem, Paleis en Paardenkamp en nog zo het een en ander, biedt het boekje in elk gé val een boel lokale geschiedenis", die best de moeite waard is om voor het na geslacht te worden vastgelegd. Het boekje is voor f 12,90 verkrijgbaar bij de boekhandel en de VW. Marieke Bemelman (Uniepers) over handigt burgemeester De Widt de eerste exemplaren van de film en het boekje. en/of plaatselijke groeperingen een lijstcombinatie aan te gaan. Over ande re mogelijkheden voor samenwerking zal na de zomer met andere, gelijkge stemde partijen contact worden opge nomen. Ten behoeve van de voorbereiding van de verkiezingen werden twee commis sies ingesteld: een programma-com missie en een commissie voor de kandi daatstelling. Tijdens de jaarvergadering, die bezoek ontving van een lid van het landelijk be stuur van GroenLinks, deed de raads fractie, bestaande uit Leidje Tomassen (fractievoorzitter), Jan Visser (wethou der) en Nel Koster (fractie-assistent), verslag van haar activiteiten. De leden vergadering sprak haar vertrouwen uit in het door de fractie gevoerde beleid. Veel waardering werd uitgesproken voor de organisatie van de uitreiking van de Gouden Oliebol en de acties rond het feest van de regiopolitie en de nachtelijke sluiting van het Soester po litiebureau. Eén van de nieuwe leden van GroenLinks/Progressief Soest wordt voorgedragen als lid van de Stuurgroep Emancipatiebeleid Soest. ^1 yi Paudio video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 Hij wilde stoer doen tegenover zijn vrienden, vertelde een achttien-jarige Bunschoter tegen de politie. Hij was kort daarvoor aangehouden op verden king van vernieling van een auto. De Bunschoter was zaterdagavond met een aantal kornuiten op bezoek geweest in de jeugdsoos achter de Rank aan de Soesterbergsestraat. Toen zij omstreeks half één 's nachts vertrokken, sprong hij op de motorkap van een auto, waar door het blik werd ingedeukt. Een ge tuige noteerde het kenteken van de au to, waarin de Bunschoters wegreden en aan de hand daarvan kon de politie hem later aanhouden. Hij heeft bekend. De politie trof in de nacht van dinsdag op woensdag op de Embrachements- weg in de Lage Vuursche een auto aan, die kennelijk, met enige geweld tegen een boom tot stilstand was gekomen. Bij onderzoek bleek dat er een ruit was gebroken en dat het kontaktslot was doorverbonden, zodat het vermoeden uitging naar diefstal. Via het kenteken werd de eigenaar opgespoord, een 36-jarige bewoner van de Krommeweg in Soest, die kon bevestigen dat het voertuig zonder zijn medeweten was verdwenen. De wagen was door de bot sing aan de voorzijde flink beschadigd. Van de dief ontbrak verder ieder spoor. deuren dakkapellen rolluiken ramen schuifpuien horren serres inbraakwerend luifels kozijnen hang-en sluitwerk «zonwering ramen schuitpuien serres inbraakweren kozijnen hang- en sluitv 't Driftje is officieel dealer van een WERU, VEKA, VELUX en N0RHTG0. BH Wie méér van z'n huis of bedrijf wil maken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. TIMMERFABRIEK 't Driftje 6, 3768 ER SOEST Telefoon: 02155-17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) Een 44-jarige vrouw uit Soest is maan dagmorgen achterop een auto gereden. Ze verkeerde onder invloed van drank. Het alcoholpromillage bedroeg twee procent, vier keer meer dan is toege staan. De botsing ontstond om 10.00 uur op de Laanstraat. Ter hoogte van de Vrij- heidsweg stopte de automobilist die voor haar reed. De vrouw kon niet meer op tijd remmen en botste tegen de wa gen, waarin een 38-jarige man uit Soest zat. Er vielen geen gewonden. Een 32-jarige Soester moet een nieuwe radiocassetterecorder voor zijn auto aanschaffen, nadat zaterdagnacht een kraker het apparaat uit zijn auto haalde. De wagen stond voor zijn woning aan de Amnestylaan geparkeerd. De dader haalde een strip van een raam weg om zich toegang tot de auto te verlenen. Bel voor een proefbehandeling: Jan de Rooystraat 36 3762 HM Soest Tel. 02155-269 14 Tevens schoonheidsbehandeling en pedicure. In hef Witte Paardestraatje wordf geen éénrichtingsverkeer inge voerd en op de Steenhoffstraat en Middelwijkstraat zullen geen ze brapaden worden aangelegd. Daarmee wijst het college verzoe ken van de Soester H.T. Prins af. Prins vindt de huidige verkeerssituatie op de kruising van de Steenhoffstraat, de Middelwijkstraat, het Witte Paarde- straatje en de Molenstraat gevaarlijk. Het is voor de automobilisten geen makkelijke opgave om vanaf het Witte Paardestraatje de hoofdweg op te rij den. Dat is meestal een 'God zegene de greep-keuze', aldus Prins. Hij heeft de gemeente voorgesteld om het Witte Paardestraatje alleen vanaf de hoofdweg toegankelijk te maken voor veiKcer. De weggebruikers die naar de hoofdweg toe willen, zouden dan ge bruik moeten gaan maken van de Korte Middel wijkstraat of de Kruisweg. Op de Kruisweg geldt momenteel éénrich tingsverkeer, hetgeen dan zou moeten worden opgeheven. Volgens de gemeente levert het voor stel van Prins geen betere situatie op en daarom wordt er van afgezien. Hetzelf de geldt voor het verzoek om zebrapa den aan te leggen op de Steenhoffstraat en de Middelwijkstraat. De gemeente baseert zich op de ervaring dat het ver keer op dergelijke wegen niet pleegt te stoppen voor voetgangers. "Schijnbaar is een zebrapad op een dergelijke weg veiliger, maar in werkelijkheid is dat he laas niet het geval. Uw verzoek kunnen wij daarom niet inwilligen", schrijft de gemeente aan Prins. H

Soester Courant | 1993 | | pagina 3