iport mag niet-besteed geld opmaken eel doelpunten op voetbalkampioenschap DVS/Knollentuin tóch hoofdklasser Tennistitel ligt niet voor het grijpen >EC krijgt staantribune [lappen voor gehavend Soest verdienen? ANTEN- ZORGERS PAGINA 1| VOETBAL 'teun voor minderheidsstandpunt wethouder Jan Menne )vereenstemming club en gemeente 18 1595 ilkmaarprofiteert van blessures 'den Harlje Zuid 12490 Soest je op de woensdag- ag een uurtje over? Ie Soester Courant en wij: invallers. Inlichtingen tel. 14152 Van Weedestraat 227 -1HOCKEY ATLETIEK Hilberts doet 10 kilometer in 31.25 Belt en Van Zeist winnen NK survival studentenkoppels VOETBAL Eric Looijsen (22) verhuist van Hees naar SEC-zondag ZAALVOETBAL Hees sluit seizoen met knappe serie overwinningen af VISSEN Vissers draaien rollen om in de tweede wedstrijd TENNIS ZAALVOETBAL SOESTER COURANT PAGINA 11 ENSDAG 5 MEI 1993 es en VVZ'49 maken het SEC en Soest knap lastig Kampioenschap een feit na opnieuw nederlaag van De Lieberg C-spelers Soest-Zuid spelen gelijk tegen B-spelers Lelystad 2 Makelaardij o.g. CARDINAl erste van drie speelavonden om het Soester voetbalkampioenschap kenmerkt door veel doelpunten. Op het terrein van sportvereniging 49 aan de Eemweg vielen donderdagavond veertien treffers. SEC de leiding in het tussenklassement door een 5-4-zege op Hees. t, dat VVZ'49 met 2-3 versloeg, volgt op de voet. De titelstrijd wordt genavond om 19.00 uur voortgezet op het terrein aan de Kooiweg, theer Hees ontmoet dan Soest. Op veld 2 staan SEC en VVZ'49 te- elkaar. r na één dag is Peter van den die in het duel met WZ'49 drie doel trof. De spits van Soest open score in de achttiende minuut, was in de eerste helft beduidend en gevaarlijker dan de groen- n. Paul Hilhorst onderstreepte dat streep van zo'n 25 tot dertig De bal trof de paal en ketste het doel. Later zou WZ'49 nog een aantal keren aan een grotere ach terstand ontsnappen. De ploeg van Peter Visee kwam even wel sterk terug in de tweede helft. In de 51ste minuut leidde dat tot de gelijkma ker, toen Sander Dorrestein (die Paul van der Grift verving) een voorzet van af rechts in eigen doel gleed. Er was daarna zelfs sprake van een licht vel- doverwicht voor WZ'49, totdat Van den Berg zijn doelpunteninstinct na voorbereidend werk van Michel Vlas winkel uitte en Soest in de 65ste minuut wederom aan een voorsprong hielp. Tien minuten later verzilverde de spits voorbij de tweede paal een voorzet van af links met zijn hoofd: 1-3. De slotfase van de wedstrijd was uiter mate spannend. WZ'49 drong aan en Soest kreeg ruimte om te counteren. Namens VVZ'49 ramde Zeki Kurt de bal tegen de paal, aan de overkant maaide Michel Evers het gras in plaats van 1-4 aan te tekenen. Meteen daarna bracht A-junior Joep Akkermans in de 89ste minuut de spanning terug, maar daar bleef het bij. irecteur Paul Smit van Uitgeverij Smit bv van de Soester Courant verrichtte derdag de aftrap van het duel VVZ'49-Soest. De Soester Courant organiseert f voetbalkampioenschap van Soest in samenwerking met de vier voetbalclubs. VVZ'49-Soest 2-3 (0-1) 18: 0-1 Peter van den Berg, 51: 1-1 Sander Dorrestein (e.d.), 65: 1-2 Peter van den Berg, 75: 1-3 Peter van den Berg, 89: 2-3 Joep Akker mans. Toeschouwers: 150. Scheids rechter P. Huurdeman; Grensrech ters: P. Wimmers en N. van den Heuvel. SEC-Hees 5-4 (2-2) 4: 1-0 Jeffrey Dorrestein (e.d), 17: 2-0 Marco Martens, 21: 2-1 Paul Castein, 43: 2-2 Danny Branden burg, 50: 3-2 Mark Timmer, 62: 4-2 Marco Martens, 72: 5-2 Mark Tim er (strafschop), 82: 5-3 Danny Brandenburg, 90: 5-4 Peter de Jong. Toeschouwers: 100. Scheidsrechter: J. Wever; Grensrechters: M. Briët en H, Lüschen. Stand: 1. SEC 2. Soest 3. Hees 4. WZ'49 1-2 (5-4) 1-2 (3-2) 1-0 (4-5) 1-0 (2-3) SEC-Hees Danny Brandenburg was de grote ani mator bij Hees in de wedstrijd tegen SEC. De kampioen van de vierde klasse G KNVB verspeelde bijna tot tweemaal toe een riante voorsprong tegen de ploeg die uit de tweede afdelingsklasse degradeerde. Door een eigen doelpunt van Jeffrey Dorrestein en een welge mikt schot van Marco Martens leidde SEC na zeventien minuten al met 2-0. Het was Brandenburg die met een fraaie actie vier minuten later Paul Ca stein in de gelegenheid stelde de achter stand te verkleinen. Brandenburg zorg de persoonlijk voor de gelijkmaker. Dat was twee minuten voor rust. Even dreigde ook Erwin de Gier de bal in ei gen doel te schoppen, maar op slag van rust haalde Peter de Jong de bal voor de doellijn weg. In het tweede deel liep SEC vlot weg van Hees. Mark Timmer, Martens en nog een keer Timmer (strafschop) zorgden binnen 27 minuten voor 5-2. Castein, die nog zou worden gewisseld, had de bal tussendoor tegen de lat ge kopt. SEC liet zich door de marge van drie doelpunten in slaap sussen. Zelfs toen Brandenburg met een prachtige lob met zijn knie de stand acht minuten voor tijd beïnvloedde (5-3) kabbelde SEC voort. Dat De Jong de eindstand in de slotminuut op 5-4 bepaalde, had geen invloed meer op de puntenverde ling. Maar als het doelsaldo aan het ein de van de rit de doorslag moet geven, zou SEC zich nog wel eens achter de oren kunnen krabben over het laatste kwartier. De wedstrijden werden in totaal door 250 tot driehonderd toeschouwers be keken. De tweede reeks wordt morgen avond bij Hees afgewerkt. De slot- avond is op donderdag 13 mei bij SEC. Alle duels beginnen om 19.00 uur. De toegang is gratis. irnmateriaal voor de Springbok- n, spijlen voor de ramen in een ledkamer bij WZ en zaalvoet- il-trainingsdoeltjes bij DVS, dat ijn de extra-investeringen die de neente Soest in de sport gaat bgen. De totale kosten zijn een bine 20.000 gulden, die wethou- pr Jan Menne (Sport én Finan- En) mag uitgeven. 1 meerderheid van het College van B. IW. vindt dat teveel, ook al past het nnen de afgesproken bestedingsruim- Ivoor de sport en heeft de sportraad pe uitgaven onlangs nog als prioritei- aangemerkt, die nu gerealiseerd jnnen worden omdat andere beste- jigen wegvallen: het trainingsveld van les, de accommodatie voor het Ben- Ickfonds en de renovatie van het leede veld van S.O.Soest. meerderheid van B. en W. wil niet frder gaan dan een kleine 50 mille or ballen wagens voor SoVoCo, een Jtsenstalling bij SEC, de reparatie van |t asfalt bij LTC en de renovatie van lid 2 van Hees en de kleine kleedka- fer bij S.O. Soest, en spelmateriaal voor Laetitia. Het argument is dat de fi nanciële situatie nu niet gunstig is en dat deze voorstellen maar bij de begroting in het najaar moeten worden afgewo gen tegen andere investeringen. Om de dreigende lastenstijging voor de bur gers te beperken kan Soest het geld be ter in z'n zak houden, aldus de meerder heid, want zowel bestaand als nieuw be leid moeten dan opnieuw bekeken wor den. Menne - in dit geval kennelijk ietsje meer sport-wethouder dan bewaker van de gemeentelijke portemonnee - is het daar niet mee eens. De raad heeft volgens hem vorig jaar al besloten dat de sport wat extra mag uitgeven (f 10.000 jaarlasten 1993), en deze in vesteringen passen daar prima in. Onbehoorlijk Dat was ook de kern van het betoog dat mevrouw Van Halen namens de Sport raad voor de commissie Financiën hield. Ze vond het onrechtvaardig dat het College deze wensen niet wilde ho noreren. "Het is niets overdadigs, we blijven nog ruim binnen het budget en de clubs staan toch al zo vaak voor pijn lijke keuzes. Als u dit nu terugdraait is dat onbehoorlijk." Ze had het geluk dat alleen de vertegen woordigers van CDA, WD, GPV/SGP/RPF en Gemeentebelan gen de vergadering de moeite waard vonden, want PvdA, Progressief Soest en D66 - die ongetwijfeld hun wethou ders zouden steunen - schitterden door afwezigheid. Menne - maar eigenlijk méér nog de Sportraad, zoals sommige commissieleden hem fijntjes lieten we ten - kreeg de volledige steun van de aanwezige commissieleden voor zijn minderheidsstandpunt. "De sport is gewoon wat laat geweest met haar plannen, maar daarom hoeft ze nog niet gestraft te worden," vond Besseline Gerritse (CDA). "Of wordt er bij andere afdelingen óók zo gerea geerd, en betekent dat dat voorstellen' die in de gemeenteraad aanvaard zijn zomaar teruggedraaid kunnen wor den?" Ook de andere commissieleden vonden dat de gemaakte afspraken ge woon nagekomen moesten worden, zo dat Menne met deze overwinning te rugkon naar het College, dat vermoe delijk wel met een aangepast voorstel bij de raad zal komen. EC krijgt toch een staantribune. Jan de zijde van de Bosstraat wor- fen vier nieuwe rijen met een leng- t van zestig meter aangelegd. Aan 1 onder- en bovenzijde zal de ge- eente een tegelpad realiseren, bt zijn de clubleiding en de gemeente :ereengekomen. Voor de staanplaat- n wordt het restant van de tribune van j opgeheven voetbalvereniging Soei- rberg gebruikt. In eerste instantie zou feC de beschikking krijgen over de aantribune van Soesterberg. Maar de gmeenteraad volgde het advies van de Ireniging Sportraad Soest op om de materialen voor het merendeel aan overbuurman Soest toe te wijzen. Van de tribune van Soesterberg is nu nog ongeveer 175 meter over. De ge meente vult dat aan tot 240 meter en zal daarvan vier rijen aanleggen. De twee tegelpaden zullen net zo lang zijn als de lengteas van het hoofdveld. SEC is daarnaast in onderhandeling met Hoogland over 120 meter staantri bune. De tribune van Hoogland is ver nieuwd en SEC wil het oude materiaal graag gebruiken om de staantribune aan de zijde van de zittribune ook te verbeteren. Cardinal Offley Port Likeur Melon/Apple/ Slravvbern ïi Voor al (,'ic dranken 4 let drie invallers uit het tweede am hebben de heren van MHC Soest klappen gehad van Alkmaar. De hockeyers die het verblijf in de eerste klasse al hadden veilig ge steld, zagen een 0-1-voorsprong na rust worden omgebogen in 4-1. Soest leed een kwartier voor tijd op nieuw onnodig balverlies op het mid denveld (3-1) en amper een minuut daarna kon een speler van Alkmaar door het midden helemaal opkomen. Op snelheid liet hij de Soester spelers zijn hakken zien om vervolgens de vier de treffer te produceren. 'ndanks de afwezigheid van vier basis delers waren de beste kansen in de eer- Je helft voor Soest. Alkmaar werd met nelle combinaties voortdurend in het auw gebracht en dat resulteerde in de wintigste minuut in een verdiende oorsprong. Edwin Ros zette op links en aanval op, bediende Kasper Wallet n het midden, die de bal opbracht en op echts Laurens Ros aanspeelde. Ros peelde zijn tegenstander uit en pas- eerde de keeper fraai. In de tweede helft startte Alkmaar een offensief. Op het middenveld werd ge stoord en in de tweede minuut kreeg Alkmaar al een beloning. Balverlies van Soest op het middenveld leidde de ge lijkmaker in. Acht minuten later kwam Alkmaar vanuit een identieke situatie op 2-1. Soeslerbergseslraat 79, Soest. 02155-16151. Mare Hilberts is zevende geworden in de Vredespaleisloop in Den Haag. Voor de 10 kilometer was hij 31 minu ten en 25 seconden onderweg. De atleet van AV Pijnenburg, die zich voorbereidt voor de 5 kilometer, ein digde een volle minuut achter winnaar Aart Stigter. Bij baanopeningswedstrijden in Lisse liep Dick van den Broek naar een rede lijke zevende plaats óp de 1.000 meter. Hij noteerde een tijd van 2.29.04. In de tweede wedstrijd om de zomer avondcup van AV Hellas heeft Berend Drent zijn persoonlijk record op de 10 kilometer aangescherpt. In Utrecht fi nishte hij in 35.46. Veteraan Harry van Brummelen liet zich evenmin onbetuigd, getuige zijn tijd van 36.07. De jonge lichting van AV Pijnenburg werd vertegenwoor digd door Erik Tolboom en Andre Meixner. Zij gaven elkaar geen duim breed toe en boekten beiden een nieu we recordtijd in 36.19. Jan van de Lee haalde in de slotfase zijn clubgenoot Erik Kleyn nog in. De Pij nenburgers werden afgeklokt in 37.50 en 37.54. Hans de Goede eindigde in 38.35, Gerard Roest in 39.33. Het NK studenten survival voor kop pels is gewonnen door de Soester triathleet Jack Belt en Bart van Zeist. De wedstrijd werd gehouden in En schede. Belt en Van Zeist moesten eerst kanoën en deelnemen aan een oriëntatieloop. Na die nachtelijke tocht werd een mountain-bike parkoers afgewerkt en tot slot stond de survival-run over twaalf kilometer op het programma, waarbij opdrachten als boomstam- zwemmen, houthakken, boogschieten en cat-crowl aan de orde kwamen. Belt en Van Zeist bleken uiteindelijk de sterksten van de 62 koppels. Eric Looijsen voetbalt volgend seizoen bij SEC-zondag. De gisteren 22 jaar geworden speler van Hees heeft dat bevestigd. Looijsen zegt te zullen gaan voor het eerste elftal. "Ik moet natuurlijk af wachten hoe het zal lopen, maar ik ga er voor trainen. Misschien dat ik in het eerste seizoen nog veel gewisseld wordt en ook in het tweede zal spelen." Voor Hees, dat van de tweede naar de derde klasse van de afdeling degradeerde, scoorde Looijsen dit seizoen drie doel punten. De linksbenige spits wordt wel licht de 'opvolger van SEC-topscorer Guy Dekker die komend voetbaljaar bij Hilversum onderdak heeft. Johnny Brouwer van WZ'49 heeft be vestigd dat hij volgend seizoen bij Baarn gaat spelen. Hij zal daar worden getraind door Peter Visee die eveneens de overstap van WZ'49 naar Baarn maakt. De zaalvoetballers van Hees kunnen terugkijken op een geslaagd debuut jaar. De competitie in de tweede klas se werd met een 10-6-zege op Hilver- sumse Boys afgesloten. In 1993 verloor de ploeg slechts één maal. De roodwitten nestelden zich daardoor bovenin de middenmoot. Peter de Jong was maandagavond in sporthal Beukendal trefzeker met vier doelpunten. Topscorer Eric Looijsen voegde twee treffers aan zijn totaal toe. Danny Brandenburg liet zien dat hij in de zaal goed uit de voeten kan. Hij maakt pas zeven duels deel uit van de formatie, maar scoorde in totaal veer tien doelpunten. Brandenburg maakte er tegen Hilversumse Boys twee. Edwin Lazonder en Johan van de Brink maak ten de tien vol. Coach Reijer Looijsen stelde vast dat zijn spelers een goede wedstrijd achter de rug hadden, ondanks dat de 'schop pende' gasten goed voetbal onmogelijk maakten. Jan Livestro en Eddy Strumpel heb ben de rollen omgedraaid tijdens de tweede wedstrijd van de zomercompe titie. Livestro werd ditmaal eerste (10.56 meter), gevolgd door Strum pel. De derde plaats in de eerste divisie kwam op naam van John Hibbel. In de tweede divisie ging de winst naar Henk Wessels met 11.73 meter. Vissen op de Funtus is altijd moeilijk, omdat het water meestal niet stroomt. Niettemin vingen de 'Snoekbaarzen' in totaal 682 vissen met een totale lengte van 156.07 meter. Op zaterdag 8 mei wordt een koppel wedstrijd voor de leden van de Snoek baars gehouden. Opgeven kan tot van avond 20.00 uur bij Willem van der Kraats (tel. 16895) of Bert Giele, tel. 02154-12461. De deelname kost tien gulden. De tennissers van Soest Zuid zijn zondag in Lelystad wakker ge schud. Dat de titel in de vijfde klas se niet zomaar voor het grijpen ligt, bleek tegen de polderlingen die allemaal B-spelers zijn. Dat ge geven geeft meteen aan dat de jon ge Soesters, allen C-speler, een goed resultaat boekten met het ge lijkspel (4-4). Trainer Pieter Verbrugh kon zijn 'leer lingen' tijdens de enkelspelen bijstaan. Hij zag zowel Maarten Zoetelief als Xander de Groot de eerste set winnen, maar beiden gaven vervolgens het ini tiatief uit handen en verloren alsnog in drie sets. "Als je de eerste set wint, is het zaak om in de tweede set de eerste ga mes te pakken. Daarmee haal je de hoop bij je tegenstander weg en kun je over het algemeen aardig doortrekken. Maar Maarten gaf enkele games weg en Xander speelde ineens ingehouden", verklaarde Verbrugh de twee nederla gen. De dames trokken de stand gelijk. Ra chel Beijer verloor de eerste set, maar toonde daarna eens te meer dat ze een groot arsenaal slagen beheerst. Over Floortje Brouwer was Verburgh uiter mate te spreken. "Ik heb haar nog nooit zo goed zien spelen. Alles liep, ze ten niste aanvallend. Ik wist niet wat ik zag. Het was heel leuk om te zien." Ook in de eerste dubbels hielden Lely stad 2 en Soest Zuid elkaar in even wicht. De heren verloren, de dames wonnen. Zoetelief en Beijer pakten ook de zege in de mix, maar De Groot en Brouwer leverden hun partij in: 4-4. De spanning in de vijfde klasse is groot. Lelystad won al van titelkandidaat Baarn, maar verloor daarentegen weer van Hoogland dat op kunstgras speelt. Soest Zuid moet de voorlaatste wed strijd naar Hoogland toe. Verbrugh zal de tennissers van Soest Zuid op zijn kunstgrasbaan in Doorn laten oefenen. Hij ziet de mogelijkheden van zijn ploeg Als een weersvoorspeller het duel met AH'78 had bijgewoond, zou hij het spel van DVS/Knollentuin hebben omschreven als 'matig tot slecht'. Niemand die de Soester zaalvoetballers maandagavond aan het werk zag, kreeg enig mo ment de indruk dat er een kam- pioensformafie rondliep. Ge plaagd door een overdosis span ning zegevierde D VS/Knollentuin met de grootste moeite: 4-3. Een uur later kwam een nog mooiere overwinning telefonisch binnen: Con current De Lieberg had zojuist met 4-6 van De Triangel verloren en dus was DVS/KnoIIentuin plotseling en enigs zins verrassend alsnog kampioen ge worden in de eerste klasse van rayon 't Gooi. DVS/Knollentuin kroonde zich daarmee tot hoofdklasser en kan vol gend seizoen twee rasechte derby's met SEC tegemoetzien. Immers, de groen- witten zullen het voorbeeld van de geel zwarten zo goed als zeker volgen als ze maandagavond om 21.00 uur in sport hal Beukendal tegenover degradant ZVE'83 staat. Het leek erop of de twee grootste kans hebbers op de titel in IA geen zin had den om kampioen te worden. De Lie berg leerde steeds beter om te gaan met een nederlaag en DVS/Knollentuin maakte er de afgelopen weken een ge- woonte van om de punten met de tegen-, standers te delen. Ondanks dat de ploeg maandag tegen AH'78 op volle oorlogssterkte was en Saban Aksit na anderhalve minuut de score opende, bakten de Soesters er weinig tot niets van. De beweeglijke gasten kregen op een gegeven moment zelfs de beste kansen, omdat DVS/Knollentuin geen opening vond en met gepingel regelmatig balverlies leed. In de twaalfde minuut werd het dan ook 1-1 en uitgerekend toen de gasten een tijdstraf kregen, werd DVS/Knollentuin op achterstand gezet met een snelle counter. Tekenend voor de onmacht van de Soester aanval was dat de thuisclub via een vrije trap (die moest worden overgenomen) van René Ribberink op gelijke hoogte kwam. De vreugde was van korte duur, want door een organisatiefout in de Soester defen sie kwam AH'78 nog geen minuut later op 2-3. In de tweede helft was het DVS/Knol lentuin dat de dienst uitmaakte, zonder overigens echte uitgespeelde kansen te creëren. De Soesters probeerden het met schoten vanuit de tweede lijn, maar de kracht en de precisie, maar vooral het zelfvertrouwen ontbraken. Op nieuw was het een vrije trap waaruit De kampioensformatie van DVS/Knollentuin met coach Henk van Dorresteijn. Op de foto ontbreken de gebroeders Rob en René Kaats en Ro nald Dorrestein. DVS/Knollentuin (Luits Houkes) scoorde. In de resterende tien minuten bleef DVS/Knollentuin aandringen en vier minuten voor tijd had Aksit einde lijk succes met een schuiver. Doelman Jan Willem van de Wint en Rob Kaats waren al naar huis toen een uur later het bericht doorkwam dat De Lieberg in eigen huis met 4-6 had verlo ren van 'reuzendoder' De Triangel. Een bescheiden kampioensfeestje kon toen alsnog in gang worden gezet. SEC Soest zal volgend seizoen met twee teams zijn vertegenwoordigd in de hoofdklasse. Behalve DVS/Knollen tuin zal ook SEC_ promoveren. Die ploeg moet nog twee duels afwerken. Zelfs bij twee nederlagen is promotie nog dichtbij, maar verwacht mag wor den dat SEC komende maandag het zwakke ZVE'83 oprolt en daarmee de titel officieel opeist. SEC zou aanvankelijk eerst uit moeten spelen tegen TOV, maar het duel in Baarn is uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van SEC dat het kampioen schap het liefst in Beukendal wil bin nenhalen. nog steeds gunstig in. "Verliezen mag niet, anders ben je uitgeschakeld. Maar op dit moment ziet alles er nog goed uit. We gaan nog steeds voor het kam pioenschap." LTC Soestdijk Alle voorspellingen over een moeilijke competitie voor het eerste team van LTC Soestdijk zijn uitgekomen. Voor de derde keer in successie kreeg de ploeg van Harold Wernsen een 1-7-ne- derlaag te verduren. Het Harderwijkse Berry Opperhuiden van LTC Soest dijk in actie tegen Strokei. De speler won geen enkele partij. Foto: Elger Geessinck. Strokei was daarvoor verantwoorde lijk. Ditmaal was het Linda Morssink die het enige punt voor de ploeg binnensloeg. De tweede klasser moest aan de Schrikslaan in alle overige partijen het moede hoofd buigen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11