vo Nieuws van de bibliotheek zn u. nieuws /Tl aru6hocK WL TDÜR& WELZIJN! AA stichting openbare bibliotheek r/L- n u/y Welzijnswerk krijgt geld voor nieuwe Speel-o-theek Nieuwenoord op zoek naar vrijwilligers voor contacten Belangstelling voor jazzconcerten in Artishock neemt toe Wil je je moeder verblijden? %om dan dit zveekend naar zvant ivij ftebben volop stukjes van zijde. WOENSDAG 5 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 16 r/— Expositie Pro memorie: Fietser slaat over de kop door defect Gift van Stichting Kinderpostzegels Aanwinsten volwassenen IVN-Wandeling in de Eempolders Kinderboerderij De Vrije Teugel Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant op reis V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Tobias Delius treedt op met Perron 5B Zijde-schilderijen in 'Yeenstreek' NNereldWnkel Geef Moederdag nog meer inhoud Donderdag 6 mei Thelonious Monk: Straight no Chaser Jongerenkoor 'Message' viert jubileum BOUW- EN AANN.BEDRIJF WESTERVELD Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 In de vernieuwde expositie-ruimte van C-drie is er een bijzondere fototentoon stelling te zien. De foto's zijn gemaakt door Belgin Gökalp. Zij heeft diverse opnames gemaakt van Turkse vrouwen en meisjes in Nederland. Er is gekozen voor vrouwen in hele uiteenlopende lo- katies/situaties zoals werk, thuis, sport, school, op straat. Soms traditionele vrouwen, soms moderne vrouwen. Bel gin studeert op dit moment aan de So ciale Academie in Driebergen, waar zij zich met name richt op het werken met allochtone vrouwen en kinderen. De fototentoonstelling is nog t/m 31 mei te bezichtigen. Het Soester Applaus Aanstaand weekend, op vrijdag 7 en zaterdag 8 mei, speelt deze Soesterse toneelvereniging het blijspel 'De kat op het spek' in de theaterzaal van C-drie. Een schitterende voorstelling waarin veel verwarrende situaties voorkomen. Gelukkig vallen uiteindelijk alle stukjes van de puzzel wel weer op hun plaats! De voorstellingen beginnen op beide avonden om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Vooraf een kaart re serveren is mogelijk bij C-drie. De kaar ten kosten f 10,- en voor CJP-houders en pas 65+ f 7,50. Kindermusicalgroep In het weekend na Hemelvaart, zater dagavond 22 mei en zondag 23 mei, zal de kindermusicalgroep van C-drie weer zijn jaarlijkse uitvoering geven. Dit keer is het een zelf geschreven verhaal. De kinderen hebben gedurende een aantal lessen al improviserend korte verhaal tjes gespeeld. De docente Coleta Lus- tenhouwer heeft aan de hand hiervan het totale verhaal en de teksten geschre ven. Het beloofd daarom een hele bij zondere voorstelling te worden. Veel willen we er niet van verklappen, maar het gaat in ieder geval over heksen! Wordt verwacht mei: foto-tentoonstelling Belgin Gö kalp 7 en 8 mei: Het Soester Applaus met 'De kat op het spek' 22 en 23 mei: uitvoering kindermusi calgroep C-drie. C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op za terdagvan 15.00 tot 23.00 uur. Op zon dag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. Op hefBoekweitland is een achttien-ja rige fietser over de kop geslagen. De oorzaak was een defect aan de fiets. De Soester klaagde over pijn in zijn nek, benen en had tintelingen in zijn lichaam. Hij werd donderdagmiddag per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Mevrouw C. Burgerman van de Stichting Kinderpostzegels overhandigt de cheque aan Elly Komrij. Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) heeft vorige week vijftien honderd gulden ontvangen van de Stichting Kinderpostzegels. Het geld werd dinsdagmiddag overhan digd door drie medewerksters van Kin derpostzegels aan Elly Komrij. Dat ge beurde in buurthuis De Vangrail aan de Foto: Goos van der Wilt. Nachtegaalweg. Het geld is bestemd voor de inrichting van de nieuwe Spee l-o-theek die de SWS in het nieuwe on derkomen aan de Molenstraat wil star ten. De SWS houdt de activiteiten nu nog vanuit De Vangrail, Het Kruispunt en De Praatpaal. Binnen afzienbare ter mijn zal Welzijnswerk alleen nog vanuit de voormalige Molensoos opereren. Nieuwenoord, het centrum voor mensen met een verstandelijk han dicap, wil haar bewoners als aan vulling op de dagelijkse zorg ook laten meegenieten van allerlei ac tiviteiten die voor niet-gehandi- capten heel gewoon zijn. Veel van wat nu gebeurt, zou zonder de inzet van o.a. vrijwilligers niet mogelijk zijn. Om bepaalde activiteiten te kun nen uitbreiden (wandelen, clubjes, pas toraat etc.) of extra te kunnen onder steunen, zoekt Nieuwenoord uitbrei ding van het aantal vrijwilligers. Een bijzondere vorm van vrijwilligers werk zijn de bezoekrelaties: mensen die een persoonlijk en duurzaam contact willen opbouwen met één bepaalde be woner. Het contact kan vorm krijgen door samen dingen te doen, zoals wan delen op het terrein van Nieuwenoord, koffie drinken of een middag buiten Nieuwenoord doorbrengen. Als u belangstelling hebt, wordt u eerst uitvoerig geïnformeerd en in een ken nismakingsgesprek wordt bekeken of verwachtingen over en weer op elkaar aansluiten. Vrijwilligers zijn verzekerd en er is een regeling voor reiskostenver goeding. Voor nadere informatie kunt u, geheel vrijblijvend, kontakt opnemen met An- nemieke Smit, coördinator vrijwilli gerswerk, of Carla Zandvliet, coördina tor bezoekersproject, tel. 035-854451. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Bracewell, Michael: Hemelse licha men. Als drie vrouwen een passie ontwik kelen voor dezelfde jongeman zijn er ingrijpende complicaties. Voortref felijk geschreven, spannend boek. Dibdin, Michael: Moord in het Va- ticaan. Tijdens het onderzoek naar de moord op een van fraude beschul digde Italiaanse aristocraat weet een Romeinse inspecteur Vaticaanse deuren te openen die voor ieder an der gesloten blijven. Een opvallend boek in het speurdersgenre. Gabriel, Marius: De verboden vrucht. Wanneer een vrouw in Spanje een duister verleden achterlaat en naar Amerika emigreert, wordt haar dochter, die verslaafd raakt aan de heroïne, daar bijna het slachtoffer van. Een romantisch, avontuurlijk boek voor een groot publiek. Kilcommons, Denis: De vijfde man. Een Britse geheim agent vertrekt naar Lissabon om de erfenis van een reeds jaren geleden overleden En gelse dubbelspion. Een verhaal dat men in één adem uitleest. Konsalik, Heinz G: Liefde aan de Rio parina. Voor het profijt van een zeer kleine groep wordt het Braziliaanse regen woud gewetenloos uitgeroeid. Koontz, Dean R: Onderaards. Na een auto-ongeluk wordt een man gereanimeerd eri hij ontdekt gaan deweg dat een deel van hem wordt behekst door een op moord beluste duivel. Spannend griezelverhaal. Lee, Tanith: De dans van de Scara- bae. De Scarabae zijn een familie niet- menselijke wezens, verwant aan vampiers. Zij leven erg lang, maar hebben problemen met de voortzet ting van hun soort. Dit is het eerste deel van een cyclus "De opera van het Bloed". O'Reilly, Victor: Het spel van de beul. Een oorlogsfotograaf vindt op zijn landgoed op een eilandje voor de westkust van Ierland het opgehan gen lichaam van een jonge Zwitser. Een spannende, goed geschreven 'hard-boiled' thriller. Trump, Ivana: Passie. Een Tsjechische studente vlucht tij dens ski-wedstrijden naar het westen en trouwt met een rijke Amerikaan. Een roman vol romantiek en hart stocht over macht en geld. Studieboeken 319.2 De stoop, Chris: Ze zijn zo lief, meneer: over vrouwenhandel, meisjesballetten en de bende van de miljardair. Een verslag van een journalistieke speurtocht van meer dan en jaar naar vrouwenhandel door een netwerk van nachtclubs in België en Neder land. 552 Echtenach, Eddy: Heelal zon der grenzen: het Omniversumboek van de ruimte. In woord en beeld wordt een indruk gegeven van een aantal astronomi sche onderwerpen. De vele, prachtig uitgevoerde, kleurenillustraties on derbouwen de tekst goed. 621 Leukste spelletjes van de we reld. In dit boek worden 163 spelen be knopt besproken. 396.6 Vries, Peter R. de: Beroep: misdaadverslaggever. Columns over belangrijke en minder interessante criminele gebeurtenis sen. Auteur is al vijftien jaar actief als misdaadverslaggever voor verschil lende kranten en tijdschriften in Ne derland. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. IVN-Eemland houdt op zondag 9 mei een 'wandeling met boer Kuyer' in de Eempolders, met als beginpunt het par keerterrein achter de 'Oude Kerk'. Om 14.00 uur staan natuurgidsen klaar. De route is geheel geschikt voor rolstoel en kinderwagen. Bij deze wandeling komen de deelne mers eerst langs de herberg waarover Jacob van Lennep al schreef in zijn boek 'Ferdinand Huyck'; hij rustte hier uit op zijn tocht naar Amsterdam. Verder lo pend langs de weilanden worden de stallen van boer Kuyer bekeken, die zal uitleggen hoe hij een bijdrage levert aan de bescherming van nesten van de wei devogels, zoals kievit, grutto, tureluur en scholekster. De Eempolder is in vele opzichten een uniek landschap. Hier en daar wordt het getypeerd door houtwallen. De bloeitijd van elzen, wilgen en berken ligt al weer achter ons, maar de mei doorn is in al haar pracht te bewonde ren. Lange, rechte sloten doorsnijden het gebied in de richting van de Eem. De variatie van oever-, water- en berm- planten is reeds zichtbaar, waarbij het opvalt dat de verscheidenheid aan soor ten per sloot verschillend kan zijn. Een hoge, bolle lucht overdekt dit stukje na tuur van horizon tot horizon. Er valt veel te zien en te vertellen over deze streek en de gidsen zullen graag dat laatste voor hun rekening nemen. Ver geet ook niet in de Kerkebuurt rond te kijken; een van de mooiste dorpsge zichten van Soest. Informatie: tel. (02154)20551. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 6 mei De Prins Willem Alexanderschool uit Ermelo komt vandaag voor een school reis naar het Vedelaarpad, de volwasse nen zijn dan weer van harte welkom om leuke, creatieve dingen te maken, 's Middags komen Rianne, Sjoerd en Mathilde bij ons hun veijaardag vieren! Vrijdag 7 mei Een school uit Amsterdam komt met 80 kinderen op schoolreis. We eten lek ker friet 's middags. Er zijn ook weer drie kinderen die hier 's middags hun verjaardag komen vieren. Zaterdag 8 mei Ellen, Lorenz en Marian komen van daag hun veijaardag vieren. De pony en ezel zijn favoriet. Maandag 10 mei De Prins Willem Alexanderschool komt met groep 2 voor het project jon ge dieren, 's Middags komt de combina tiegroep 1 2 van de Montessorischool voor hetzelfde project. Dinsdag 11 mei Vandaag komt "De Kievit" uit Maar tensdijk bij ons op schoolreis, 's Mid dags wordt er door een vaste groep to neelspelers weer hard aan hun stuk ge werkt. Woensdag 12 mei De dag begint met de peuter/ouder ochtend. Kosten vier gulden per ouder/ kindpaar. Er komt ook een schoolreis uit Amersfoort met 60 kleuters, 's Mid dags is er weer een mooi programma voor alle kinderen uit Soest. Het zal weer met een mooi toneelstuk begin nen. Kosten twee gulden per persoon. Steenhofstraat 9A, tel. 1 20 75 Nu ook op zaterdag open van 09.00 tol 12.00 uur. Evenementen 8 mei: Landelijke Fietsdag, startpunt VW-Soest, route f 3,-. 9 en 16 mei: Vroege Vogels Keuken hof, vanaf 06.00 tot 08.00 uur halve prijs. 8 mei: Natuurwandeltocht Olympia, startpunt: clubgebouw Pijnenburg; starttijd: 10.00-13.00 uur; afstanden; 15, 20 en 30 km. Musea Museum Flehite: "Het schuldig land schap", foto's van "Durchgangslager Amersfoort" 1941-1945. Singer Museum: Piet Klaasse, teke ningen, aquarellen, polderlandschap pen; Gé v.d. Pol. architect. Theater Te boeken bij de VVV: Breda's Jazz Festival 1993: 20-23 mei, Breda. Groot Stadion-concert: Mozart en Tsjaikovsicy, Moravisch Philharmo- nisch Orkest; 2 en 3 juli, Eindhoven. Volendamse avond: Annie Schilder, Piet Veerman; 18 september, Barne- veld. Opera "Aïda" (Verdi): 24, 25 en 26 juni, RAI, Amsterdam. Prince: 9 en 10 augustus, Braban- thalllen, Den Bosch. Robeco Zomerconcerten: vanaf 1 ju li, Concertgebouw, Amsterdam. VYY ANWB-winkel Nieuwe wegenkaarten, Noord-, Zuid en |Midden-Nederland f 8,50; Bloe semroute, auto/fiets/wandel f3,-; fietskaart Gooi en Vechtstreek f 8,50; fietskaart Utrechtse Heuvelrug f 7,50; 8 petsroutes Gooi en Vechtstreek f 12,-; standaard-routekaarten voor de fiets; kastelenboekje; cultureel magazi ne Utrecht (gratis); Kamperen in Utrecht (gratis); horeca-, hotel- en mo- telgids; Hotels in Nederland; accom- modatiegidsen van elke provincie, van af f 3,-; auto-routeboeken Italië, Frajnkrijk, Groot-Brittannië. Nog geen lid? Wie een nieuw lid aan brengt krijgt van de ANWB kofferrie men gratis. VW/ANWB, Steenhoff- straiat 9A, tel. 12075. In het informatiecentrum van het ge meentehuis te Soest is een nieuwe bro chure verkrijgbaar. De 'Wijs op Reis'- folder geeft adviezen en tips voor reizi gers naar het buitenland. De folder is een uitgave van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken en is verkrijgbaar tus sen! 08.30-16.30 uur en op koopavond van 19.00-21.00 uur. De folder geeft informatie over pas poorten en andere belangrijke papieren die nodig zijn voor de reis. Ook ver schillende verzekeringen komen aan bod. Daarnaast staan er duidelijke ad viezen in over het gebruik van (buiten lands) geld en tips om geldproblemen zoveel mogelijk te voorkomen. Verder geeft de brochure nog algemene infor matie, controlelijsten en adressen van instanties die de ontbrekende informa tie kunnen aanvullen. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Opkomen voor jezelf De deelnemers aan deze cursus worden praktische vaardigheden bijgebracht om goed met zichzelf en met anderen om te gaan. Voor wie is deze cursus be doeld? Voor diegenen die zich afvra gen: "Wie ben ik?", "wat wil ik?", "wat kan ik?", "hoe bereik ik het?". Men leert o.a.: vaststellen van persoonlijke doelen, waarden, behoeften, wensen open en eerlijk te zijn zonder te kwets en, nee zeggen, opkomen voor eigen behoeften, problemen voorkomen/op lossen. Aanvang cursus: maandag 27 septem ber, 19.30 - 22.00 uur. Docente: mevr. E. Langeveld-Benninga. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aaptal lessen: 10. Yoga In een tijd die vol is van spanningen en stréss heeft de Volksuniversiteit op- niepw de cursus 'Yoga' georganiseerd. Inspanning is uitstekend als we ons daarna ook maar ontspannen. We moe ten' leren evenwicht te vinden tussen in- en ontspanning. Yoga kan daarbij hel pen. Eenmaal per week een uur hele maal voor uzelf. Door middel van oefe ningen leert u spanning die zich vastzet in het lichaam te ontdekken en los te la ten. Het lichaam wordt soepeler en er komt een betere doorstroming. Er wordt in de cursus veel aandacht be steed aan: ademhaling, bewust bewe gen, houdingen, concentratie en ont spanning. U zult ervaren dat u zich door de yoga-oefeningen beter zult gaan voelen. Aanvang cursus: maandag 4 oktober, 10.00 - 11.00 uur. Docente: mevr. A. v.d. Klok. Cursusadres: Weegbree- straat 48. Aantal lessen: 10. Inlichtingen en inschrijvingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en. woensdag 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 - 13.00 uur. Tij dens de meivakantie (3 t/m 7 mei) is het kantoor gesloten. Zaterdag jl. speelde het Ben van den Dungen - Jarmo Hoogendijk Quintet in Artishock: een prima jazzconcert en, zoals het hoort, voor een volle zaal. Het betrof hier een groep met een geijkte samen stelling (trompet, sax, piano, bas en drums), maar met niet bepaald alledaagse muziek. Opvallend was vooral de overtuiging waarmee gespeeld werd; geen van de musici leek ook maar enigszins te aarze len. De (zeker niet zo eenvoudige) the ma's werden schijnbaar moeiteloos ge speeld; ook de solo's bleven van begin tot eind geïnspireerd. Een stevige basis werd gelegd door de ritme sectie, waar in vooral het bijzonder krachtige spel van bassist Harry Emmery opviel. Het quintet speelt muziek die een (naar jazz-maatstaven) groot publiek kan aanspreken; een optreden van deze groep heeft toch iets van een feest, er kan op hun muziek gedanst worden. Toch wordt ook aandachtig luisteren ruimschoots beloond. Dit bleek maar weer eens tijdens een lange trompetsolo van Jarmo Hoogendijk (het eerste deel volledig onbegeleid, daarna met onder steuning van pianist Rob van Bavel); je kon een speld horen vallen. Over de publieke belangstelling kon men dit keer tevreden zijn, wellicht ook omdat er een bekende groep optrad. Jammer dat onbekende musici zich vaak met veel minder bezoekers tevre den moeten stellen. Misschien valt dat ook wel mee en gaan nu meer mu ziekliefhebbers Artishock als jazzpo- dium ontdekken. Voor mensen die van jazz houden is er nog meer goed nieuws. Morgen ver toont Filmhuis Artishock de film 'Straight, No Chaser' over jazz pianist en -componist Thelonious Monk. Een voortreffelijke documentaire die al eni ge tijd uit is, maar in Nederland nog veel te \yeinig te zien is geweest. Meer infor matie hierover vindt u elders in deze Courant. Tobias Delius Gelegenheid om live jazz te horen is er zaterdag a.s. op de Jazzclub, waar Per ron 5B zal optreden met een gastmuzi kant. Dit keer gaat het om Tobias De lius, een tenorsaxofonist die in een aan tal eigenzinnige jazzgroepen actief is. Voordat deze uit Oxford afkomstige musicus zich in Nederland vestigde, verbleef hij onder meer enige tijd in Me xico. Het was daar, dat zijn muzikale carrière een beslissende .wending nam, mede door zijn samenwerking met de pianist Francesco Téllez. Hier is hij vooral bekend als lid van het opmerke lijke gezelschap Available Jelly, maar hij treedt ook vaak op met zijn eigen quintet (onder andere met Han Ben- nink). Tobias Delius is een origineel en veelzij dig muzikant, die niét zomaar in een stijl of stroming te plaatsen is. Hoewel hij In de maanden mei en juni is in het fy- siocentrum "Veenstreek" (Ereprijs- straat 29) een expositie ingericht van zijde-schüderijen van Hermine Grul uit Heemskerk. Zij kwam in 1985 in aanra king met de techniek van het zijde- schilderen en volgt regelmatig cursus sen bij Ria van Els. Zijde is een prachtig materiaal om mee te werken en het spelen met kleuren op deze glanzende stof is fascinerend. Het zijde-schilderen kent veel toepassingen en wordt, afhankelijk van de gekozen stof en de toegepaste techniek, o.a. ge bruikt voor wandversiering, kleding, accessoires, etc. De expositie omvat naast schilderijen ook sjaals en broches. De expositie is dagelijks van 12.30 tot 13.00 uur en van 15.30 tot 16.00 uur te bezichtigen bij de "Veenstreek", of na telefonische afspraak (tel. 11525). X^^Stichtincj Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Het is altijd goed om van je waardering voor iemand blijk te geven. Welnu, a.s. zondag is daartoe weer de traditionele gelegenheid: Moederdag. Natuurlijk zijn er naast moeders ook vele andere vrouwen die onze waarde ring verdienen. En wat te denken van de vrouwen en moeders in de ontwik kelingslanden? Voor velen komt, naast het lang niet eenvoudige en zware huis houdelijk werk, ook nog de financiële zorg voor het gezin. Door het maken van huishoudtextiel, sjaals, vlechtwerk, sieraden proberen zij voor zichzelf en hun gezin een beter bestaan op te bou wen. Daarbij kunnen wij die moeders ginds helpen! De Wereldwinkel heeft een ruime keus aan leuke cadeautjes, die alle tegen een reële prijs zijn inge kocht in de ontwikkelingslanden. Tijdens de Stuivertjesmarkt in de Van Weedestraat is de Wereldwinkel pre sent met koffie en volksmuziek. De We reldwinkel wil voor de tweede keer ge durende de landelijke aktie de Max Ha- velaar-koffie onder uw aandacht bren gen. Ook nu weer proberen we van 11.00 tot 16.00 uur de koffie te zetten, die u wilt proeven. Ook uw smaak zit vast in het assortiment. En om het alle maal nog feestelijker te maken zal op de achtergrond volksmuziek op de pan fluit gespeeld worden. Graag tot ziens op zaterdag 8 mei. De Wereldwinkel is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur, ook de koop avond. Alleen op maandag is de winkel niet open. Tobias Delius. meestal bezig is met avontuurlijke mu ziek, waarin het experiment een belang rijke rol speelt, is hij ook goed op de hoogte van de jazz-traditie, met name wat betreft zijn eigen instrument, de te norsaxofoon. Hij zal op de Jazz Club spelen met Per ron 5B, bestaande uit Semmy Prinsen (tenorsaxofoon), Peter van Marle (pia no), Gerco Aerts (bas) en Laurens Mie- dema (drums). Wie deze bijzondere muzikale ontmoeting wil meemaken, komt zaterdag naar de Artishock Jazz Club. Aanvang: 21.30 uur. Toegang gratis. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Kindermiddagen In verband met uitbreiding van de ac commodatie van het Kruispunt worden er speciaal voor kinderen van 4 t/m 10 jaar uit de wijk De Engh de komende maand op dinsdagen van 16.00 -17.00 uur en op woensdagen van 14.00 - 15.00 uur een aantal buitenactiviteiten Op dinsdag 11 mei worden er op het veldje achter de Rubenslaan/Saenre- damplantsoen vliegers gemaakt en op gelaten. Op woensdag 12 mei wordt er met de kinderen op het veldje aan de Vermeer laan 'Levend Ganzenbord' gespeeld. De deelname is gratis. Alleen bij slecht weer kunnen de activiteiten niet door gaan. Meer informatie? Bel Ilona via 21987. Creatieve uurtjes Buurthuis De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, organiseert in de maand mei een leuke workshop om sieraden te maken. Dat gebeurt op donderdag 13 mei, van 9.30 - 11.00 uur. Er wórdt een broche van kralen öp een zeefje gemaakt. Kos ten f 2,50. Deze workshop is exclusief materiaal. Aanmelden bij De Vangrail, tel. 17615, vragen naar Jolanda. Bingo-avond Zaterdag 7 mei is er weer de maande lijkse bingo-avond in de Vangrail. We derom zijn er mooie prijzen. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 "Om je as draaien tot je duizelig werd, dat deed je als kind. En dat kind komt even bij je inwonen als je kijkt naar een volwassen man die om zijn as draait. Monk is de naam, Thelonious Monk." In de jaren veertig was Thelonious "Sphere" Monk 1917 -1982) met Par ker en Gilespie één van de wegberei ders van de beboprevolutie in de jazz. Hij leidde een kwartet en trad spora disch met grotere bezettingen op. In 1964 bereikte Monk de top van zijn po pulariteit hetgeen onder andere bleek uit een coverstory in Time-Magazine. Daarna ging het bergafwaarts en juist in deze periode werd Monk een half jaar gevolgd door een cameraploeg. Het re sultaat: veertien uur onthullende zwart wit beelden van live-optredens, studio opnamen en ongedwongen tafereeltjes in hotel- en kleedkamers. In 1972 nam Thelonious afscheid van het podium om in de laatste tien jaar van zijn leven nauwelijks meer een pia no aan te raken. Hij was altijd al ma nisch depressief en verdeelde zijn tijd tussen zijn vrouw Nellie en de bescher mengel van de New Yorkse jazz: Rot schild-barones Nica de Koeningswater. Voor hen componeerde Monk respec tievelijk 'Crepescule with Nellie' en 'Pannonica'. Monk's pianospel werd gekenmerkt door een voorkeur voor onvoorspelba re ritmes en ongebruikelijke harmo nieën. Soms propte hij deze barstensvol met noten, andere keren ontdeed hij ze juist van elke franje. Hoe dit in zijn werk ging, toont één van de mooiste scènes en wel tijdens 'Round Midnight'... "Al kun je Thelonious Monk in 'Straight no Chaser' bijna aanraken, toch blijft hij heel ver weg Voor Monk was het leven niet leuk, dat is wat deze documentaire, naast alle prachtige muziek, op indringende wijze over brengt. Dit is geen film die op welke manier dan ook, de muziek of de genia liteit van Monk tracht te duiden; het is een voor zichzelf sprekend portret over muziek die nergens anders voor staat dan voor zichzelf." Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; CJP/65+ f 5,-. Reserveren is mogelijk vanaf 19.30 uur via 19577. Vrijdag 7 mei is een feestelijke dag voor het christelijk jongerenkoor 'Message' uit Baarn. Dan geeft het koor een jubi leumconcert om te vieren dat het tien jaar geleden werd opgericht. Het coh- cert is mede mogelijk door de subsidie die het koor van het Anjerfonds kreeg. Het thema van het concert zal zijn 'Mu- sic in colours'. Een kleurrijke schake ring van oude én nieuwe nummers zal de revue passeren. Al deze nummers worden begeleid door fraaie choreo grafie en het combo van het koor. Het concert vindt plaats in de Speel doos, Rembrandtlaan 35 te Baarn en begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te re serveren a f 10,-; voor donateurs f 5, Voor kaarten kan men terecht bij Woonstyle Jansen Vonk, Brinkstraat 19 te Baarn en bij de fam. Van Kleij Weteringstraat 27 te Baarn. \ioqP \S0- w ^lotnèinïitrtj «155-22559 Tevens volop leuke moederdagideeën Soeslerbergsestraat 22a 3768 EJ Soest Tel.: 02155 - 2 23 10/2 62 06 Fax: 02155 - 2 23 20 Z> Nieuwbouw D Open haarden O Groot en klein onderhoud D Plaatsen nieuwe kozijnen deuren O Verbouwing van badkamers Z> Gespecialiseerd in restauratie keukens werkzaamheden O VRIJBLIJVEND OFFERTE OPGAAF O Kortom: alle voorkomende bouwwerkzaamheden

Soester Courant | 1993 | | pagina 16