79.- U Stunt UM NG 1 t p klachten? I lu's'snackbar 'In den Houten Klomp' EERKAME t HANDEL WANDEL ds Niet meer ierriikt mt* nieuw terras 29 mei a.s. B.V. Het wordt weer tijd voor de barbecue, natuurlijk met het Vleescentrum W Schoemaker telefoonwinkel van Soest Alexander-Techniek leert mensen jeconomischer bewegen Treintaxi plus Treinkadobon! Als er in Soest weer eens plannen voor een grand café worden gemaakt hebt u nog steeds garantie. )ENSDAG 12 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 q| mooi weer de hele week geopend verschil Is een ex kussen van 1 SPECIAALZAAK 13.30- 18.00 uur 08.30- 18.00 uur 19.00-21.00 uur 08.30 - 16.00 uur JK Soest S5 3 30-jarig jubi- °en wij samen lede dankzij u, 3 klanten, heb- lijlpaal bereikt, ug zien op vele n vol vertrou- tomst blikken, 'oor het in ons ïuwen, wat wij n de toekomst zullen maken. >ileum-cheque ie maand mei op uw nieuwe sn.Hetisuvan beslaan B otterwedstrij den in Spakenburg Vanaf 10 personen barbecues gratis te leen ALS BENZINE ALLEEN IN LITERPAKKEN BI J DE SUPERMARKT STAAT, HEEFT U NOG STEEDS GARANTIE. Demonstratieruimte tv en video uitgebreid Lessen bij Jaal Hoffmann in Soest ALS AJAX FUSEERT MET FEYENOORD, HEEFT U NOG STEEDS GARANTIE. Bij taxibedrijf Kooij in Baarn: Krassen in ruit van auto Soester Bedrijfspand door inbrekers doorzocht Foto: Goos van der Wilt Baarn BEDDENl 4-135 21 EN TEXTIEI f s Maandags gesloten ■n. ;um-cheque klani ia\e aanbiedingen u KOFFIE GF8l| \j* 'A.i Hnufdh k [>est is niet echt verwend met ter- issen en in de afgelopen zomerse igen hebben dan ook al vele tien- illen Soesters graag kennis ge laakt met het nieuwe terras bij 'n den Houten Klomp", het be nde eethuisje/snackbar op de >ek van de Middelwijkstraat en Molenstraat. Passanten vinden ar een comfortabel plekje in de n en uit de wind, waar ze even nnen uitblazen. let terras is een paar weken geleden elemaal vernieuwd en glasdicht ge naakt. De bezoekers hebben er geen ast van wind of opwaaiend stof en de laswand werkt ook een beetje geluid- ferend, zodat het langskomend ver leer wel zorgt voor levendigheid, maar pet voor lawaai. De plezierige achter- jrondmuziek die uit de zaak zachtjes laar buiten klinkt maakt het terras een van de aangenaamste plekken in Soest om even wat tijd door te brengen. Eigenlijk valt het terras uiteen in twee delen; één voor het eethuisje zelf, waar de gasten op hun gemak kunnen genie ten van wat er aan gerechten op de wel voorziene menulijst - o.a. grill-speciali teiten als mixed grill en de shoarma- schotel met saus en frites - van "In den Houten Klomp" prijkt, én het andere voor de snackbar, waar iemand die bij voorbeeld met een ijsje of een smakelij ke snack ook even in de zon kan zitten. Dit deel van het terras wordt binnen kort trouwens nog uitgebreid. Speciaal voor de terras-bezoekers heeft "In den Houten Klomp" een heerlijk kopje koffie met gebak voor de prijs van f 4,25 op de lijst staan. Eigenaar H. van Rouwendaal en zijn medewerkers doen hun best het verblijf van de gasten zo aangenaam mogelijk te maken en er zijn zelfs al plannen om er van de zomer ook Op het nieuwe terras is het aange naam toeven voor mensen met "lekkere trek". een vaste barbecue te plaatsen, waar de gasten op vrijdagavond zelf hun vlees kunnen roosteren. Gezellige aanblik Het terras ziet er keurig uit. De zitjes zijn gerieflijk en schoon, de tafels ge dekt met een fleurig kleedje en het ge heel biedt ook van buitenaf een gezelli ge aanblik. Mensen die misschien wat minder op de zon gesteld zijn kunnen trouwens onder de twee grote reuze parasols een plekje in de schaduw vin den. Het terras is - uiteraard afhankelijk van de weersomstandigheden - net als "In den Houten Klomp" zelf in principe el ke dag (zeven dagen per week!) ge opend van 's morgens 10.00 tot 's avonds 23.00 uur. In 1973 werd door een paar enthousias te botterschippers in Spakenburg de eerste Zuid wal wedstrijd georgani seerd. De eerste keer een gezellig on deronsje, inmiddels uitgegroeid tot een grootse tweedaagse botterwedstrijd. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei vin den deze wedstrijden voor de 20ste maal plaats. Het unieke van deze wed strijden is dat ze van de wal af zeer goed te volgen zijn. De spectaculaire anker start vindt plaats voor de havenhoofden van de in 1992 gerestaureerde haven van Spakenburg en trekt altijd zeer veel toeschouwers. In het dorp, rond de ha ven, heerst beide dagen een gezellige sfeer met muziek en andere evenemen ten, terwijl op zaterdag ook de traditio nele weekmarkt wordt gehouden. Op vrijdag is de bedrijven wedstrijd. De botters varen dan niet met hun vaste be manning, maar met werknemers van di verse bedrijven uit het hele land. Zaterdag, de tweede wedstrijddag, wordt met de vaste bemanning gevaren, 's Morgens is er een schippersontbijt en palaver. Om ongeveer 11.00 uur vindt dan de ankerstart plaats van ca. 35 bot ters. Na afloop van de wedstrijd is er op de beide dagen de prijsuitreiking in de feesttent, waar ook op vrijdag- en zater dagavond een groot schippersbal ge houden wordt. Ook voor niet-zeilers is het de moeite waard om deze dagen Spakenburg te bezoeken. De havens liggen vol met al lerlei soorten schepen en er heerst in het dorp een gezellige sfeer. Al met al dus zeer de moeite waard om een bezoek aan Spakenburg te brengen. De zomer komt eraan, en dat bete kent dat het weer tijd wordt om te barbecuen. Wie van de "buiten maaltijd" - die nog steeds popu lairder wordt - echt een smakelijk feest wil maken, steekt daarvoor zijn licht op bij het Vleescentrum aan de Birkstraat, dat gespeciali seerd is in het "barbecue-gebeu ren". Er staat een uitgebreid assor timent aan vleessoorten klaar, en bovendien zijn er (gratis!) barbe cues te leen voor wat grotere gezel schappen. Het Vleescentrum heeft voor een ge slaagde barbecue-avond, zowel in de huiselijke kring als in "groter verband", letterlijk alles in huis: niet alleen een uitgebreide sortering vlees, maar ook wat men aan toebehoren nodig heeft. De barbecues zelf zijn er beschikbaar in alle soorten en maten en het Vleescen trum biedt daarnaast een speciaal soort kolen aan, die buitengewoon makkelijk aan te steken zijn, dus zónder aanmaak blokjes! De kolen - Super Grill Brikets - zijn niet alleen milieuvriendelijk, maar werken ook heel snel: al na tien minu ten is de barbecue helemaal ge bruiksklaar en de inhoud van één zakje is voldoende om de barbecue twee uur lang onbekommerd zijn werk te laten doen. inni UUUI/EI1 A i#*n Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest - Telefoon 02155 - 12 1 32 £r is bij Schoemaker aan de Van Veedestraat in de afgelopen da- »en flink getimmerd en gezaagd. Trotendeels achter de schermen is en flinke uitbreiding van de win- eloppervlakte gerealiseerd, wat iet helemaal zonder lawaai en tofwolken verliep. Iet resultaat mag er zijn: de winkel is ors uitgebreid met een extra demon- tratieruimte voor televisie en video, naar bovenal met de speciale telefoon- ihop, waarmee de firma Schoemaker nspeelt op het motto: "Communicatie s de toekomst". Een paar weken gele- Öen tekende de heer R. Krijnen van de firma Schoemaker een exclusief con- jract met de PTT, waarmee Schoema ker officieel de telefoonwinkel van poest werd. j/oor alle mogelijke telefoonzaken - en nieuw nummer aanvragen, éen aan- luiting regelen of wijzigen (voor de ge- yone telefoon, maar ook voor fax, au- otelefoon en semafoon), blokkering Van 06-koopnummers, verhuizing van elefoon, en nog veel meer - kan men ranaf heden bij Schoemaker terecht, nwoners van Soest hoeven daarvoor liet meer naar Amersfoort of Hilver- ium. Foto: Goos van der Wilt. "^«VTA' v, Uiteraard heeft Schoemaker ook heel veel rand-apparatuur in huis: telefoons, draadloze telefoons, zaktelefoons, ant woordapparaten, etc., die uiteraard al lemaal PTT-goedgekeurd zijn. Wie zich wil overtuigen van het grote aanbod en Rob Krijnen in de modern ingerichte telefoonshop bij Schoemaker. de service moet beslist een kijkje nemen in de telefoonshop bij Schoemaker aan de Van Weedestraat 78. jn de Alexander-Techniek gaat ben ervan uit dat de meeste men- len zich er niet meer duidelijk van ïewust zijn wat ze werkelijk met ïun lichaam doen. De taak van de leraar is dat gevoel weer terug te irijgen en de leerling te leren hoe hij zichzelf op een nieuwe manier kan bewegen. Er ontstaat een grote spierspanning op iet moment dat wij denken aan een te inaken beweging. Deze spanning be lemmert ons de beweging goed te doen. fn de Alexander-Techniek leert men jd.m.v. Inhibition ("uitstellen") het vas te patroon van denken en reageren te (doorbreken. Men leert een pauze in te lassen in het handelen en zodoende be weegt men zich economischer. Het bijzondere van de Alexander- I Techniek is, dat het niet komt in plaats van andere lichamelijke expressies en methodes, maar het wordt geïntegreerd in alle dagelijkse activiteiten. Als gevolg daarvan komen die activiteiten tot een verbeterde mate van uitvoering. Dat geldt zowel voor de gewone dagelijkse handelingen, zoals zitten, staan en lo pen als alle andere activiteiten, werk, sport, muziek, dans, enzovoort. Maar juist ook het verbeteren van de gewone dagelijkse handelingen is zo belangrijk, want juist deze activiteiten maken een groot gedeelte van onze dag uit. Veel lichamelijke klachten komen voort uit op het oog hele simpele feiten (opgetrokken schouders, verkrampte spieren enz.) maar telkens weer blijkt hoe moeilijk het is om hier verandering in te brengen. De Alexander-Techniek is een manier om deze problemen op een blijvende manier afdoende te ver anderen. In de Alexander-Techniek «aai inni m uvvi/cii W CMüAD A Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest Telefoon 02155 12 1 32 gaat men uit van vijf grondregels: 1. De erkenning van de gewoonte; 2. "Inhibi tion" of het uitstellen van; 3. Besef van het bestaan van een onjuist gevoel; 4. Het geven van richtingen; 5. Het ko men tot een juiste Primary Control, dat wil zeggen een juiste verhouding tussen Nek, Hoofd en Rug. Geen geneesmethode De Alexander-Techniek is in eerste plaats geen geneesmethode. Het blijkt dat de Alexander-Techniek wel ge neeskrachtig effect heeft op lichamelij ke problemen zoals, ruggegraatsafwij- kingen, gewrichtsproblemen, motori sche problemen enzovoort. Door de Alexander-Techniek leert men zich niet te ontspannen (meditatie) of in te spannen (sport, cesar), maar juist te ko men tot een natuurlijk juiste tonus van de spieren. De ontdekking van de Ale xander-Techniek leidt tot een hele bij zondere vrijheid in de beweging. In de Techniek gebeurt het heropvoeden op een geleidelijke, natuurlijke weg zonder enige vorm van forcering. Degenen die zich tot de Alexander- Techniek richten kan men globaal ver delen in twee groepen. Ten eersten die mensen die verlichting van hun li chaamsproblemen (o.a. hoofd- nek- rugpijnen) zoeken. De oorzaak van veel problemen ligt in een slechte houding, rugklachten, bijverschijnselen van han dicaps, gewrichtsproblemen (b.v. reu ma) en motorische problemen. De tweede groep van mensen die zich tot de Alexander-Techniek richten zijn die mensen, voor wie het gebruik van het lichaam van essentieel belang is voor het goed uitoefenen van hun be roep of hobby. Hierbij kan men denken aan artiesten, kunstenaars en musici, maar ook sportmensen en mensen met beroepen als tandarts, stratenmaker enz.; mensen die hoge eisen aan hun li chaam stellen. Ook is gebleken dat mensen met verstandelijke problemen veel baat kunnen hebben bij het leren van de Alexander-Techniek, immers Voor een rit met de Treintaxi moet u in het bezit zijn van een geldig treinvervoerbewijs en een Treinta xibiljet. Dit is verkrijgbaar aan het NS-loket. Het Treintaxibedrijf Kooij in Baarn biedt echter per 1 april een extra service aan klanten die nog geen biljet hebben kunnen kopen. Verkoop bij ritten van huis naar het sta tion vanuit Baarn en Soest. Deze extra service is met name bedoeld voor ritten naar het station. Men betaalt de chauf feur de ritprijs (vijf gulden) plus een aanbetaling op de treinreis. Die aanbe taling bedraagt tien of vijftien gulden (dat verschilt per plaats). In ruil daarvoor ontvangt men een Treinkadobon van tien resp. vijftien gulden. Deze is als betaalmiddel te ge bruiken bij elk NS-loket. De lokettist mag tot maximaal de helft van het be drag van de Treinkadobon in geld te ruggeven. Als de prijs van het trein kaartje lager is, kan men de bon beter voor een volgende (duurdere) reis be waren. De uiterste geldigheidsdatum staat op de bon vermeld. De bon kan niet worden ingewisseld bij een conduc teur of Treintaxichauffeur. Na sluiting van het loket? Komt men met de trein aan op het sta tion Baarn als het loket al gesloten is, en heeft men nog geen Treintaxibiljet, dan kan men ook van deze mogelijkheid ge bruik maken. Hoewel men dan al een treinkaartje bezit, moet men eveneens een rit plus een Treinkadobon kopen. Men kan die bon op een andere dag ge bruiken. De uiterste geldigheidsdatum staat op de bon vermeld. 5 x Treintaxi De vaste klanten van de NS* wordt aan geraden om het bonnenboekje 5 x Treintaxi (tot 1 juni: 10 x Treintaxi) aan te schaffen. Dit bonnenboekje bevat ongedateerde Treinbiljetten die overal in het land te gebruiken zijn. Meer in formatie in de folder Treintaxi, die ver krijgbaar is bij het NS-loket en bij de treintaxichauffeurs. De folder bevat ook een compleet overzicht van alle T reintaxi-stations. Houders van een NS/OV-jaarkaart, OV-studentenkaart, Defensiekaart J aartrajectkaart, Rail-Aktief-kaart, Jongerenkaart, 60+ Seniorenkaart, NS-legitimatiekaart voor gehandicap ten of een geldig maandabonnement. Let op: deze vorm van verkoop via de chauffeur is slechts in een beperkt aan tal Treintaxisteden aanwezig. Probeer dus liever van tevoren de Treintaxibil jetten te kopen! Het barbecuen is in Nederland allang niet meer weg te denken. Het aantal mensen dat kiest voor deze smakelijke en gezellige manier van eten-in-de-bui- tenlucht neemt overigens nog steeds toe, constateert Joop Ruijter van het Vleescentrum. "Wij merken dat en spe len erop in met een steeds uitgebreider en gespecialiseerder assortiment." Vooral de vraag naar voorbereid vlees, dat al voorgebraden is, groeit. "Dat is ook hygiënischer, want het vlees hoeft dan niet zo lang in de zon te liggen. Barbecue-pakketten Het Vleescentrum heeft zoals gezegd een rijke sortering vlees en vleespro- dukten, die het op de barbecue uitste kend doen. Veel vraag is er naar de standaard barbecue-pakketten (voor vier personen), die bestaan uit vijf ver schillende soorten vlees: 500 gram saté, 4 karbonades, 4 kippeboutjes, 4 grill burgers, 4 barbecueworstjes (het nor male pakket a f 27,50), of het "spe ciaal"-pakket, dat bestaat uit: 500 gram saté, 4 lamskoteletjes, 4 spareribs, 4 grillburgers en 4 sjaslicks (f 32,50). De pakketten worden verpakt in een mooi doosje en kunnen ook in de diepvries worden bewaard. "Een uitkomst voor als er eens onverwachte gasten komen," aldus René, de vaste medewerker in de winkel van het Vleescentrum. Speciaal voor barbecue, grill en koeke- pan heeft het Vleescentrum onlangs o.a. de nieuwe vleespen (dertig centi meter lang!) geïntroduceerd. Daar naast is er ook het nodige gemarineerde vlees, zoals entrecotes en bistro-steaks. Verder is er een grote sortering rund-, varkens- en kalkoenvlees - al dan niet gekruid - en katenspek en natuurlijk ontbreken ook de sauzen niet op het lijstje: knoflooksaus, satésaus (in twee soorten: instant of een kant-en-klare saus die alleen maar opgewarmd hoeft te worden), maar verder o.a. ook heer lijke zigeuner-, shoarma-, cocktail en ravigottesaus. Ook voor een frisse sala- Het Vleescentrum heeft alles in huis voor een geslaagde barbecue. Foto: Goos van der Wilt. de kan men trouwens uitstekend bij het Vleescentrum terecht. Geen omkijken naar "Wij maken het de mensen graag naar de zin," aldus Joop Ruijter. "In principe kun je alles barbecuen, als je er een beetje verstand van hebt. Wie culinair aangelegd is weet er wel raad mee, maar wij staan graag klaar om de mensen ad vies te geven als ze er geen omkijken naar willen hebben, en óók voor wie misschien wat minder te besteden heeft, zoals scholieren die een gezellige klasse-avond met een barbecue willen organiseren." Het Vleescentrum is niet alleen de be langrijkste vleesleverancier voor de ho reca in deze streek van Nederland, maar ook de particulier kan er uitste kend terecht, en altijd stukken voorde liger dan bij de gewone slager. "Op het duurdere vlees scheelt het zeker tientjes per kilo," aldus Joop Ruijter. De winkel aan de Birkstraat 49 - waar men ook voor vleeswaren heel goed terecht kan - is elke donderdag en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur geopend, en telefonisch kan men het Vleescentrum (tel. 12477) de hele week door bereiken. Van tevo ren even afspreken is altijd aan te raden. Dat geldt zéker voor het lenen van de barbecues, die het Vleescentrum gratis ter beschikking stelt bij grotere gezel schappen (vanaf ongeveer tien tot en kele tientallen gasten). De voor- en achterruit van de auto van een man uit Soest (23) zijn met diepe krassen beschadigd. Hij merkte dat vo rige week woensdagmorgen. De wagen stond nabij zijn woning aan de Haver- weerd geparkeerd. Wat er precies weg is, kon de politie nog niet zeggen, maar een bedrijfspand aan de Koningsweg is in het weekeinde vol ledig doorzocht door inbrekers. De daders braken verschillende kasten open, maakten koffers open en haalden diverse schilderijen van de muur af in hun zoekactie naar geld. Kennelijk had den ze dorst gekregen van hun inspan ningen, want ze nuttigden ook een aan tal flesjes frisdrank. Hetzelfde deden inbrekers die in een bedrijfspand aan de Steenhoffstraat ac tief waren. Ze waren via een achterdeur naar binnen gekomen en namen een geldkist mee. Hoeveel geld daarin zat, is niet bekend. een beter gecoördineerd lichaam zal ook de geest helpen. Jaal Hoffmann, Hartweg 46, Soest, tel. 28077. Ook voor voetrefiexoloeie. Op Blaupunkt's grootbeeldtelevisie (vanaf 63 cm) krijgt u garantie tot het einde van de eeuw, gratis en op de koop toe. Deze meer dan koninklijke garantie kan Blaupunkt met gemak ge ven. Immers, Blaupunkt staat voor kwaliteit. En dat is niet alleen te zien en te horen... nee, Blaupunkt geeft u het ook nog eens een keer zwart-op- wit, in de vorm van een grootse garan tie van ruim zes jaar. Daarom kan een kleurentelevisie kiezen geen punt meer voor u zijn. U kiest voor een Blaupunkt. Bij de gouden snaar KIJKERS MET VISIE KOPEN DUS NU EEN BLAUPUNKT TELEVISIE Blaupunkt televisies. Eigentijdse vormgeving Weergaloze kwaliteit. W irtPAf f UI/VI/GIV fcftl M Jft D ai«MMn Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest - Telefoon 02155 - 12 1 32 Als het Soester politiebureau 's nachts niet meer op slot is hebt u nog steeds garantie

Soester Courant | 1993 | | pagina 11