DEN IDEAU LTC Soestdijk pakt drie partijen Knicks redden het niet in verlenging Soest heeft beste papieren voor kampioenschap SEC pakt titel op individuele klasse Linda van 't Klooster pakt brons op NK jeu de boule Eemvogels blijft verliezen nhuis Romario te duur voor Barga LITER FLES Goede vooruitzichten voor 'youngsters' Soest-Zuid TENNIS Softballers kunnen nadelige marge één keer overbruggen SOFTBAL Licht- en Krachtinstallaties Onweer spelbreker bij bedrijfsvoetbal ATLETIEK Van den Broek laat iedereen z'n hielen zien op 5.000 nieter Nog meer afzeggingen korfballers VOETBAL KORFBAL John van den Brom zaterdag te gast bij jeugd van SEC Kampioenschap voor de Duinkikkers PAGINaTIWOENSDAG 12 MEI 1993 SOESTER COURANT BEDRIJFSSPORT PAGINA 13 ZAALVOETBAL Wees verliest met 1-4; VVZ'49 geeft SEC pak slaag: 5-1 VOETBAL Tweede opeenvolgende promotie een feit voor Van Zoelen co iprijsstraat 145, Soest, 's Maandags gesloten. vani^95 voor LTC Soestdijk kon zondag geen overwinning mee naar huis nemen, maar het eerste team won in Velp wel drie van de acht partijen. En dat waren ér net zoveel als in de drie voorgaande wedstrijden bij el-' kaar. De zeges van de tweede klasser op Beekhuizen kwamen op naam van Ber- ry Opperhuizen (6-3, 7-5), Linda Morssink (7-5,1-6, 5-7) en het dubbel van Opperhuizen en Edwin Baan (6-4, 6-4). Alle overige partijen leverden winst op voor de thuisclub. Dat resul teerde in een 5-3-nederlaag in Velp. Soest-Zuid Beter verging het Soest-Zuid dat drie klassen lager uitkomt. De jeugd van de Bosstraat kende geen pardon met Nij- kerk 2 en won met 8-0. Maarten Zoete lief en Xander de Groot leverden hun eerste set in, maar kwamen sterk terug. Trainer Pieter Verbrugh vond de tegen standers van de heren zeker niet slecht. Eén van hen is B-speler, maar de Soes- ter Cl-spelers namen een 2-0-voor- sprong. "Je ziet dat ze in tegenstelling tot vorige week de eerste set verliezen, maar dan het initiatief terugnemen. Dat vind ik knap van beiden." De dames hadden minder moeite met hun opponenten. Rachel Beijer won met met 6-3, 6-2 en Floortje Brouwer versloeg de Nijkerkse met 6-3, 7-5. "Dat het nog een keer 7-5 en 7-6 werd, wijt ik meer aan concentratieverlies dan aan de tegenstand. Het is altijd moeilijk om na een ruime setwinst door te sto ten." Verbrugh doelde daarmee op de 6-1 en 7-6 van het herendubbel en de 7-5 en 6-1 van de eerste mix (Floortje Brouwer en Xander de Groot). Met een score van 27-5 uit vier wed strijden heeft Soest-Zuid goede voor uitzichten op promotie naar de vierde klasse. Maar door de puntendeling met Lelystad 2, anderhalve week geleden, kunnen de jonge tennissers zich geen verlies meer permitteren. Hoogland uit wordt moeilijk in verband met het kunstgras op de banen. "Maar je begint het kampioenschap te ruiken. En die kans moeten we met beide handen aan pakken", aldus tennistrainer Verbrugh. In de eerste thuiswedstrijd van het prille seizoen hebben de heren van de Knicks het net niet gered tegen UW 2. De softballers capituleer den vrijdagavond in de verlenging: 7-9. Na zeven innings was het nog 5-5. 993 en zolang de voorraad strekt. In de reguliere speelperiode maakten de Soesters een 1-5-achterstand goed. Die stand stond al na drie innings op het bord en werd pas in de vijfde innings beïnvloed. In de laatste slagbeurt maak ten de Knicks een 4-5-achterstand on gedaan met als gevolg dat een verlen ging noodzakelijk werd. UW 2 nam in de achtste innings een optie op de zege door met 5-9 voor te komen. De Knicks probeerden voor de tweede maal de marge te overbruggen, maar bleven op 7-9 steken. Teveel bal len werden in de richting van de hand schoen geslagen, waardoor UW 2 een groot aantal vangballen noteerde. Na twee wedstrijden staan de Knicks nog op nul. De ploeg, die met vier inval lers de Utrechters tegemoet trad, had daar op gerekend. Zuid vogels en UW staan namelijk te boek als de moeilijkste tegenstanders in de klasse. Dames De dames van de Knicks leken in Utrecht op een grote nederlaag te wor den getrakteerd. De vrouwen stonden nog niet goed en wel op het veld of BSCU was naar 9-0 gedenderd. De Knicks kwamen echter vlot bij hun po sitieven en wonnen alsnog met 10-11. De zege was onder meer te danken aan de homeruns van Manuela Hak en Fati- ma van den Broek die het winnende punt op haar naam schreef. Tijdens de Nederlandse jeugd kampioenschappen jeu de boule heeft Linda van 't Klooster brons gewonnen. De twaalf-ja rige Soestse bereikte dat in de A-klasse voor junioren. Vorig jaar werd Linda met haar tri- plette Nederlands kampioen bij de aspiranten. Dat ze nog steeds op ni veau kan spelen, bewees ze zaterdag met haar derde plek in Asten. Linda van 't Klooster was niet het enige lid van De Gemshoorn, dat goed presteerde. Leandra Wuring legde met haar team beslag op de vierde plaats in de C-klasse voor as piranten. De elf-jarige jeu de bou- ie-ster deed voor het eerst aan de na tionale titelstrijd mee. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 De bedrijfssportcompetitie 1993 heeft een vervelende start gehad. De eerste sportavond moest maandag worden afgelast in verband met onweer. Het schema van het veldvoetbal, dat bij WZ'49 aan de Eemweg wordt afge werkt, is daarom gewijzigd. Het pro gramma van eergisteren is verschoven naar maandag 17 mei. Op die dag zou de finaleronde van het veldvoetbal wor den gespeeld, maar dat gebeurt nu op maandag 24 mei. De voetballers voor de tweede avond kwamen gisteren aan bod. De bedrijfssportcompetitie wordt mor genavond voortgezet met de eerste vol leybaldag in sporthal Beukendal. Tijdens avondwedstrijden in Nijme gen heeft Dick van den Broek op de 5.000 meter iedereen zijn hielen laten zien. De Soester atleet won in een per soonlijk record van 14.33.8. Het zag er niet naar uit dat de 22-jarige Pijnenburger een goede eindtijd zou neerzetten. De omstandigheden waren niet optimaal, maar met drie snelle slot- ronden zette hij zijn concurrenten op achterstand. De nationaal jeugdcross- kampioen van 1990 sloot af met een rondje van 63 seconden. Vijf Pijnenburgers ondervonden in Utrecht teveel last van de hitte tijdens de marathon. Zij vielen uit. Hans de Goede bereikte de finish wel. Hij was drie uur, negentien minuten en 25 se conden onderweg. Op de halve marathon kwamen zes Pij nenburgers in actie. Harry van Brum- melen was de snelste in 1.22.50. De overige resultaten waren: E. Tolboom 1.23.17, A. Meixner 1.23.54, Henk Wallet 1.24.55, W. van der Veen 1.35.01, Gerard Boeren 1.43.23. Op de 10 kilometer liet René Hoksbergen zich afklokken in 40.10. Eemvogels kon het zaterdag ook niet redden tegen Viking. In Wijk bij Duurstede werd verloren van een van de zwakste teams uit de competitie: 6-3: Het gaat sportief gezien de laatste tijd al niet zo goed met de Soesters. Nadat een tweetal dames de vereniging dit seizoen heeft verlaten wegens ver huizing, is Aukje Merema vorige week uitgestapt (zwangerschap) en moet ook Kathja Rauch de laatste twee wedstrij den verzaken. Een flinke aderlating voor Eemvogels, die duidelijk 'zijn weerslag heeft op de resultaten. Op het open en (te) harde veld van Vi king had de wind vrij spel. Vooral met tegenwind was het lastig. De eerste helft werd Eemvogels daarmee vooral ge confronteerd. Doordat de wind ook af en toe wegviel, maar vervolgens plotse ling weer de kop op stak, leverden tallo ze afstandsschoten geen rendement op. Zaterdag gingen 'De Duinkikkers' naar Amersfoort voor de laatste On dertopper-B wedstrijd. Met een ruime voorsprong van zeven punten op naas te concurrent AZ&PC uit Amers foort, doken de eerste zwemmers om 15.00 uur het water in. Er werd hard gestreden om de eervolle plaatsen en om de beker veilig te stellen. Onder het toeziend oog van vele trai ners van 'De Duinkikkers' werd er weer prima gezwommen. Met 9 keer een eer ste plaats, 4 keer een tweede plaats en 5 keer een derde plaats, werd de voor sprong uitgebouwd naar tien punten. Op zich werd er goed gecombineerd en waren er voldoende kansen. Viking, dat de wind aanvankelijk mee had en daar van profiteerde, stond daardoor bij rust voor met 4-0. Na de theepauze was Eemvogels bedui dend beter dan de thuisploeg, hoewel er minder kansen werden gecreëerd. Deze mogelijkheden leverden wel doelpun ten op, zij het te weinig. Viking liet zich echter niet aan de kant zetten. Uitein delijk zou voor Eemvogels alleen Wim Oldewarris scoren. Hij maakte er drie; twee strafworpen en één fraai afstands schot. Viking maakte er ook nog twee en won zodoende met 6-3. Eemvogels staat voor het einde van de competitie nog één wedstrijd te wach ten: zaterdag tegen de aanstaande kam pioen Victum uit Houten. Er werden drie clubrecords en vijftien persoonlijke records gezwommen. De zwemmers en zwemsters die op deze wedstrijden uitkomen zijn de toekom stige zwemmers voor het grotere werk tfij de wedstrijdtop van 'De Duinkik kers'. Sommige zwommen hun laatste Ondertopper wedstrijd en zullen vol gend seizoen voor de wedstrijdgroep uitkomen. 'De Duinkikkers' eindigden op de eerste plaats na negen wedstrij den. Na het te water laten van alle trai ners en een traktatie, aangeboden door het bestuur, ging iedereen tevreden naar huis. De jeugd van SEC kan in juni een bal letje trappen met John van den Brom. De Vitesse-speler, die een vierjarig contract heeft getekend bij Ajax, luis tert het pupillenweekeinde op, dat op 5 en 6 juni wordt gehouden. Het pupillen-weekeinde staat open voor zowel leden als niet-leden van SEC. Het tweedaagse evenement staat de eerste dag onder meer in het teken van de komst van Van den Brom. De Amersfoorter, die bij APWC werd ont dekt door Vitesse, zal de jeugd van de groen-witten begeleiden. advertentie PS V heeft Barcelona laten weten dat de vraagprijs voor Romario f. 15 miljoen bedraagt. Dit maakte de PSV voorzitter Jacques Ruts bekend aan zijn Spaanse 'ambtsgenoot' Josep Luis Nunez. In middels heeft Nunez laten weten, dat wanneer PSV vasthoudt aan deze prijs Barcelona van officiële onderhandelin gen zal afzien en in plaats van Romario overweegt men voor aanschaf van een beveiligingssysteem of een zaktelefoon van Emka beveiligingen, die is niet zo duur, scoort beter en beter bereikbaar. Emka beveiligingen vindt u op Fazant pad 46 in Soest. Telefoon 24142. "Zo hoog reiken we dit seizoen ge woon niet, maar hebben we de mo gelijkheid, dan doen we natuurlijk mee." Negen maanden na deze woorden werd Peter van Zoelen voor de tweede keer op rij kam pioen met de zaalvoetballers van SEC. De ploeg werd onbereikbaar voor de concurrentie en speelt vol gend seizoen in de hoofdklasse, met onder andere DVS/Knollen tuin. Ondanks de goede resultaten duurde het lang voordat Van Zoelen hardop over de kansen op het kampioenschap wilde praten. Maar in de afgelopen maanden leken de kaarten toch ge schud, vooral toen de enig overgeble ven concurrent Tafelberg in sporthal Beukendal werd verslagen en het ver schil op zes punten kwam. SEC kon zich in de eindreeks zelfs nog een ne derlaag permitteren, maar maandag avond werd het karwei voor eigen pu bliek afgemaakt tegen het reeds gede gradeerde ZVE'83. SEC won met 6-2 niet de beste wedstrijd van dit jaar. "We hebben dit seizoen steeds vanuit een gesloten verdediging gespeeld. Het was soms slecht, maar op de individuele klasse van enkele spelers konden we toch altijd winnen als het moest", blikte Van Zoelen na de champagne kort te rug op zijn tweede succesvolle jaar bij SEC. "Ik denk dat we in deze klasse ook wel de beste ploeg hebben." Sinds de komst van Van Zoelen en zoon Hans Peter, die een soms onnavolgbare techniek in huis heeft, ging het bergop waarts met SEC. Binnen twee jaar pro moveerde de groep van de tweede klas se naar de hoofdklasse. Begin dit sei zoen werd de ploeg aangevuld met Chiel Struijk, maar verder hield de coach altijd vast aan zijn selectie en bleef hij consequent. Van Zoelen kon in het najaar Saban Aksit inlijven, maar gaf de technisch begaafde speler te ken nen, dat hij alleen kon meedoen als hij met een gebrek aan spelers kampte. In alle andere gevallen gaf hij de voorkeur aan de acht spelers, met wie hij in au gustus was begonnen. Bij die acht horen ook doelman Niels Landaal en Hen drik-Jan de Boer, op wie Van Zoelen altijd een beroep kon doen als hnderen moesten afzeggen. Landaal en De Boer zijn ook volgend seizoen in de hoofd klasse oproepbaar. De acht vaste spelers blijven eveneens, al zullen Jeffrey van Delden en Edwin Brouwer weieens in de kazerne moeten blijven voor de vervulling van hun mili taire dienstplicht. "We zijn bezig met een speler. Dat is een goede voetballer. Wie? Dat weet ik niet. Ja, ik weet het wel maar, maar het is nog niet zeker of hij komt. Dus dat moeten we nog maar even afwachten." Het duurde maandagavond tot de 39ste minuut alvorens SEC eindelijk afstand nam van ZVE'83. De kampioenen hadden moeite om de kansen te benut ten en kregen even kippevel, toen de gasten met een toevalstreffer op 0-1 kwamen. In de negentiende en twintig ste minuut zette Chiel Struijk (na een combinatie met Hans Peter van Zoelen en een vrije trap) de ploeg op het goede spoor, maar in de counter kwam ZVE'83 na rust op gelijke hoogte: 2-2 ZVE'83 deed er alles aan om het SEC zo moeilijk mogelijk te maken, maar moest vanzelfsprekend buigen voor het surplus aan techniek bij het Soester team. Struijk schoot de bal in het lege doel, toen de doelman een vrije trap van Van Zoelen verkeerd beoordeelde en Van Zoelen rondde een minuut later een fraaie combinatie met Willem de Vries af. Edwin Brouwer tekende voor de laatste twee treffers: 6-2. Kort daarna wisselde Jack Nagtegaal zichzelf, waardoor SEC de laatste an derhalve minuut met vijf veldspelers opereerde. "Hij zei vrijdag dat hij wilde voetballen, maar daar begin ik niet aan", aldus de altijd serieuze Van Zoe len. SEC rest nog één wedstrijd tegen TOV dat tegen degradatie knokt. Het duel werd op verzoek van SEC uitgesteld, zodat de Soesters in eigen hal de titel konden binnenhalen. Van Zoelen is niet van plan om het de Baarnse tegen stander makkelijk te maken. "Ik ben van de week al gebeld door iemand die zei dat we onze buurman zeker wel zou den helpen. Maar ik ga geen cadeautjes weggeven. We gaan er vol tegenaan." 198 VoordetweedekeerinsuccessieeisteSECindezaaldetitel DVS/Knollentuin dat eveneens kampioen werd. Dat levert op. De ploeg ontmoet volgend seizoen in de hoofdklasse straks twee derby's op. Foto: Goos van der Wilt. ■Na twee speeldagen heeft Soest de beste papieren om het Soester voet balkampioenschap, georganiseerd door de Soester Courant en de vier I voetbalclubs, te winnen. Na de 1-4-zege op Hees hebben de blauw-wit- I ten aan een gelijkspel tegen SEC voldoende. SEC kreeg min of meer ver- I rassend een pak slaag van VVZ'49 (5-1) dat daardoor ook nog kansen I heeft op de eindzege. Hees, dat donderdagavond Soest goed partii bood, I 's mf n°? e,en d»el voor de boeg uitgeschakeld. SEC moet komende ilon- I derdag flink uithalen tegen Soest, wil het de titel kunnen opeisen. De lpl0,eUo "0g afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd |VVZ49-Hees. I Bij Hees was donderdag één ding dui- I delijk. Het kwaliteitsverschil tussen de I KNVB-voetballers en de afdelings-jon- I gens zou met een gezonde dosis inzet I moeten worden gecompenseerd. Loe- I rend op de counter hoopten de gasthe- I ren voor een verrassing te kunnen zor- I gen. De eerste kans was zelfs voor Hees, I dat voor rust drie keer gevaarlijk in de I buurt van Gerard van de Bedum kwam. I Dat was onder meer toen Paul Castein de bal met een boog op de lat mikte. I Maar Soest voetbalde natuurlijk veel I verzorgder voetbal, had steeds aan- I speelpunten en bepaalde het tempo. I Soest had echter ook moeite om het net I te vinden. Voor rust slaagde alleen Je- I roen van Veenendaal erin met een fraai schot doelman Hugo te kloppen. Direct na de rust strafte Jeffrey Dorrestein ge- makszucht in de achterhoede van Soest af (1-1). Daarna kwam het vermoeide Hees niet echt meer aan bod, al stond de stand lang garant voor spanning. Invaller Pe ter van den Berg verzilverde in de 56ste minuut met zijn hoofd een hoekschop, maar pas tien minuten voor tijd werd de wedstrijd beslist. Ferenc Kleinegris, ook al een invaller, gaf een mooie cross pass en Maurice d'Aquino nam de bal in één keer op zijn schoen: 1-3. In de 93ste en laatste minuut sloeg de bal voor de vierde maal in, toen Martijn de Jonge de door Paul Hilhorst voorgege ven bal raakte. VVZM9-SEC Persoonlijke blunders en een té onge nuanceerd aanvallend beleid nekten SEC in het duel met WZ'49. In de eer ste helft zorgden Zeki Kurt (15de mi nuut) en Marcel Dorrestein (16de mi nuut) voor opwinding. Daarna zou al leen WZ'49 nog scoren. Edwin van de Luitgaarden ging een kwartier na rust in de fout toen hij twee tegenstanders pro beerde te omspelen. Dat bleek er één teveel te zijn, waarna Brouwer vanaf een presenteerblaadje voor 2-1 kon zorgen. SEC maakte daarna de fout om te mas saal de aanval op te zoeken. De ploeg van Ton van Burik kreeg weliswaar kansen, maar de paal, de lat en een woud aan benen stonden de gelijkma ker in de weg. De offensieve daden van SEC waren daarnaast koren op de mo len van WZ'49. Brouwer was in de ge boden ruimte zijn bewaker Ronnie Da selaar steeds te vlug af en bediende Ab- delhak Belarbi na 75 minuten op maat. Hij scoorde wel. Even later ging Daselaar in de fout en mocht Brouwer zijn tweede doelpunt maken. Dezelfde Brouwer kon kort daarop weer 'dankjewel' zeggen. In plaats van de bal een ferme trap te ge ven, trachtte Daselaar Brouwer uit te spelen. Dat lukte niet, waarna Daselaar de vlugge spits van WZ'49 achtervolg de en hem binnen de lijnen van het strafschopgebied onderuit haalde. Ton Wolfsen benutte de uitgelezen kans op 5-1. De tweede avond van het voetbalkam pioenschap bracht aan de Kooiweg on geveer tweehonderd toeschouwers op de been. Zij konden elf doelpunten zien, hetgeen het totaal na vier duels op 25 treffers brengt. Topscorer is Van den Berg van Soest met vier goals. Op het programma resteren nog SEC-Soest en WZ'49-Hees. Beide wedstrijden be ginnen morgenavond om zeven uur op het terrein van SEC aan de Bosstraat- West. Doelsaldo Soest lijkt de beste kansen te hebben, maar kan bij een nederlaag tegen SEC nog terugzakken naar de tweede of de derde plaats. Een en ander hangt af van de uitslag van WZ'49-Hees. Mochten SEC en WZ'49 morgen winnen, dan eindigen ze in punten gelijk met Soest op de eerste plaats. Het doelsaldo zal dan van doorslaggevende betekenis zijn. Als ook dat gelijk is, wordt geke ken naar het aantal doelpunten dat de ploegen hebben gescoord. De club met het meeste aantal doelpunten is dan kampioen van Soest. Als ook daarin geen onderscheid is te maken, wordt de titelstrijd aan de hand van strafschop pen beslist. Na afloop van de laatste twee wedstrijden, zal sportwethouder Jan Menne de prijzen uitreiken. Dat ge beurt in de kantine van SEC. Voor alle deelnemers staat een beker klaar van de Soester Courant. De kampioen van Soest kan bovendien de wisseltrofee van de Soester Courant tegemoetzien. Danny Brandenburg kan er niet meer bij. Paul van der Grift ziet tot zijn ge noegen dat Gerard van de Bedum zich over de bal heeft ontfermd. Foto: Goos van der Wilt Hees-Soest 1-4 (0-1) 17: 0-1 Jeroen van Veenendaal, 47: 1-1 Jeffrey Dorrestein, 56:1-2 Peter van den Berg, 81: 1-3 Maurice d'A quino, 93: 1-4 Martijn de Jonge. Toeschouwers 110. Scheidsrechter IJzendoorn. Grensrechters: Pressers en Van Meend. SEC-WZ'49 1-5 (1-1) 15: 0-1 Zeki Kurt, 16: 1-1 Marcel van Dorrestein, 60: 1-2 Johnny Brouwer, 75:1-3 Abdelhak Belarbi, 81: 1-4 Johnny Brouwer, 85: 1-5 Ton Wolfsen (strafschop). Toe schouwers: 90. Scheidsrechter: W. Veluw. Grensrechters: Jansen en Van Soeren. Stand: 1. Soest 2-4 (7-3) 2. WZ'49 2-2 (7-4) 3. SEC 2-2 (6-9) 4. Hees2-0 (5-9)

Soester Courant | 1993 | | pagina 13