En dit zijn de knallers van deze week: Slaaprijk Soesterberg... ...specialist tot in detail. UW eigen hu« is g°ud. vvaard Boeren leverworst Bananen Magere runderlappen kilo 129 00 13P Gemeente sluit nieuwe drempel af Tsjoeke-tsjoeke-tsjoek door Soest... Politiek windt zich ook op over 'wasbord/tankgracht/golfbanen' KUNSTNAGELS 250 gram 09ü 3 Actueel 7 Varia 13 Sport 14 Op Soest 18 Cultuur 5 Actueel mtt RUUD SMIT M van BREUKELEN bvm 5 HET VLEESCENTRUM VANAF 22 MEI GAAT SOEST MASSAAL PETERS Makelaars LIJNEN AANBIEDING VAN DE WEEK Motorrijder raakt zwaar gewond na botsing met auto C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Verse zalm visspecialiteiten Stroom van kritiek en klachten onder automobilisten Gemeente aansprakelijk? Jongen van twaalf steelt klappertj es Rijverbod van één uur voor Soester Krantenbezorger raakt geduld in lift flat kwijt Scherven brengen niet altijd geluk Man op straat geslagen en beroofd SLAAPRI ik Waterbedden Stance 'Schillenboer, raag ik mee' al vanaf f. 35,- per set. Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 ^^^^pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 KIPFILET per kilo 12.50 SCHOUDERROLLADE .-_ft per kilo10?° SATÉVLEES (gemarineerd) per kiloI f ?u Denk om onze barbecuespecialiteiten. Geopend don. en vrij. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is' Bel 02155-16251 Seat Ibiza 1.2 L 02-'87, 78.100 km Nw.pr. 21.600,-, nu 7.850,- en... 12 maanden garantie. Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. AUTO VAN DOORN BV Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719 Met ernstige verwondingen is een 36-jarige man uit Soest maandag op genomen in het AZU in Utrecht. De man moest aan diverse zware fractu ren worden geopereerd en ligt mo menteel op de intensive care-afde- ling. Volgens de politie is hij buiten levensgevaar. De Soester raakte gewond bij een ongeval op de kruising van de Ko ningsweg en de Varenstraat. De mo torrijder kreeg geen voorrang van een achtien-jarige automobilist die vanaf de Koningsweg de Varen straat wilde inrijden. De motorrij der, die vanuit de tegenovergestelde richting kwam en rechtdoor wilde rijden, kwam daardoor in botsing met de auto. De automobilist kwam met de schrik vrij. Het ongeluk ge beurde maandagmiddag om tien voor half zes. _o 1Ï2 c-noo moten, 500 gram gratis haringbon. van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 4 mei-herdenking. Maij-Weggen start lokale bussysteem. 'Nieuwe' politie krijgt van politiek het voordeel van de twijfel. Prins Hendriklaan dringt op tijdelijke maatregelen aan. 1 De Blauwe Vogel onder grote paraplu. 1 Kaarsmakerij gehandicapten in Soest. Soest heeft beste papieren voor kampioenschap. Stuivertjesmarkt breekt re cord. Poolse bezoekers in de bloemetjes gezet. Poëtische traditie in beeldentuin. rijden, vroegen ze dan'. Een stroom van klachten over de nieuwe, busvriendelijke verkeers drempels heeft ertoe geleid dat een deel van de Beetzlaan zaterdag avond en zondag afgesloten is ge weest. De politie heeft dat na over leg met burgemeester Hans de Widt gedaan. De gemeente heeft de drempels inmiddels laten aan passen. Naar aanleiding van talloze telefoontjes van verontruste en kwade burgers nam de politie zaterdagavond poolshoogte bij de verkeersdrempel. De surveillan ten oordeelden dat de situatie ter plek ke te gevaarlijk was en nam na ampel beraad met de burgervader het besluit de drempel, een etmaal na de aanleg er van, tussen de Hellingweg en de Maria- straat af te sluiten. Daarnaast zorgde de politie voor een omleiding. De nieuwe drempels mogen dan bus- vriendelijk worden genoemd, voor de automobilist vormen ze de bron voor nachtmerries. De woede en het onbe grip van omwonenden en andere weg gebruikers is nauwelijks nog in woor den uit te drukken. "We zijn met stom heid geslagen" of "We zijn hier niet ge lukkig mee" of "Nu weten ze nog niet hoe ze het moeten oplossen" of "Hoe halen ze dit nu weer in hun hoofd" wa ren slechts enkele van de vele boze reacties. Barricade De automobilisten hadden zoveel moeite met het nemen van de nieuwe barricade, dat ze omkeerden of via het trottoir de drempel omzeilden. Telkens als er weer een nietsvermoedende auto mobilist naderde, stonden groepen mensen alweer gniffelend en vol (leed-)- vermaak te kijken hoe de weggebrui kers zich uit de netelige situatie zou gaan redden. Niet iedereen kwam er zonder schade van af. Voor menigeen was de drempel zelfs onneembaar. Files van soms wel meer dan tien auto's wa ren geen uitzondering. Buurtbewoners uitten hun protesten aan de hand van borden op straat. De verkeersdrempels worden ook op de Nieuwstraat aangelegd. Ze komen te liggen op de busroute en zijn bestemd om het verkeer af te remmen. De bus sen van Centraal Nederland kunnen er in onverminderde vaart overeen, om dat ze geen hinder van de drempels on dervinden. De kosten van de aanleg van de busvriendelijke snelheidsremmers bedragen ongeveer 160.000 gulden. Duidelijke taal van de bewoners in Soestdijk. Foto: Goos van der Wilt. Een aantal raadsleden mocht enige tijd terug de drempels uitproberen. Zij stel den na hun bevindingen, dat de drem pels nauwelijks effect sorteerden, on geacht de snelheid waarmee ze de hin dernis namen. Kennelijk hebben de raadsleden met andere drempels te ma ken gehad. De gemeente heeft maandag besloten de drempels aan te passen. De drempels bestonden aanvankelijk uit vier kuilen. Dat aantal elementen is/ wordt terugge bracht naar twee. Tussen de twee reste rende elementen ligt een afstand van 2.40 meter. De aangepaste drempel was maandagmiddag met een 'vrij hoge wagen' zonder noemenswaardige pro blemen te nemen, al moest de bestuur der wel op de rem trappen. En dat is exact de bedoeling van de gemeente, al dus een woordvoerder. In de komende dagen wordt bekeken wat de invloed van de snelheidsremmers is. De ge meente houdt eraan vast dat op vrijdag 21 mei alles gereed moet zijn, want een dag later stelt minister Maij-Weggen van verkeer en waterstaat het nieuwe, lokale bussysteem in gebruik. Kennelijk kon hij de verleiding niet weerstaan, maar dat heeft hij geweten. Een twaalf-jarige jongen uit Soest werd gisteren betrapt toen hij in een winkel aan de Van Weedestraat een doosje met klappertjes probeerde te stelen. De winkelwaarde van zijn buit bedraagt 2,95 gulden. Een 47-jarige Soester heeft vrijdagmid dag één uur niet mogen autorijden, om dat hij nèt iets teveel alcohol had genut tigd. Hij liep tegen de lamp tijdens een algemene verkeerscontrole op de Ko ningsweg. De politie stond daar van 14.00 tot 16.45 uur. In die periode werden 120 voertuigen gecontroleerd. De Soester had een alcoholpromillage van 0,55 in zijn bloed, terwijl 0,5 is toegestaan. De man kreeg een bekeuring mee. Verder schreef de politie vier keer een proces-verbaal uit, omdat de automo bilist geen gordel droeg. Eén bestuur der had een ongeldig rijbewijs, twee an deren hadden hun bewijs van rijbe voegdheid niet bij zich en een ander kreeg een bekeuring, omdat hij geen verzekeringspapieren had. Geen alledaags gezicht: een heuse stoomtrein over het spoor in Soest. Locofielen - of hoe de liefhebbers van oude stoomlocs ook mogen heten - konden zondag in elk geval hun hart ophalen aan nostalgische plaatjes langs het baanvak Utrecht-Hilversum, waar de trein o. a. zijn moderne collega 's op het station Soest moest passeren. De trein bestond uit een authentieke (Duitse) loc van de serie Foto: Goos van der Wilt. 52, met vier drijf wielen en een loopas zoals er in de jaren tus sen 1942 en 1951 zeker zo'n 6000 werden gebouwd, en een aantal eveneens historische wagons. Het ritje werd enkele malen gemaakt, in het kader van het eeuwfeest van een Utrechtse krant. Aan bekijks ontbrak het de trein op deze zo merse dag in elk geval niet. Een kapotte bril hield een 27-jarige Sqester maandagmorgen over aan een reisje in de lift van een flat aan de Smits- weg. Volgens een 52-jarige man, die bezig was kranten te bezorgen, zou hij niet snel genoeg de lift zijn uitgestapt. Door hem een klap op het gezicht te ge ven, spoorde hij de man tot snelheid aan. De twee hondjes van het slachtof fer kwamen vast te zitten tussen de gale rijdeur. Scherven brengen niet altijd geluk. Die mening moet een aantal Soesters zijn toegedaan, nadat ruiten van hun wo ning of zaak werden stukgegooid. Zo sneuvelde er in het weekeinde een ruit van een drogisterij aan de Smitsweg en vloog er een baksteen door een raam van een kantoorgebouw van de afdeling groenbeheer aan de Soesterbergse- straat. Bij een poging tot inbraak tracht te een inbreker bij een woning op het Julianaplein een raam te forceren. Maar dat lukte niet. Op de Willaertstraat in Soest is vrijdag nacht een Soesterberger in elkaar gesla gen en beroofd van zijn geld. De daders namen vijfhonderd gulden mee. De man (34) liep om half drie naar zijn auto, toen hij werd overvallen door twee mannen. Zij schopten en sloegen hem. Het slachtoffer scheurde daarbij het linker ooglid en een wenkbrauw en liep een gezwollen neus op. Hij klaagde verder over pijn in zijn hele lichaam. De man heeft de politie ingeseind. Ook de politiek heeft zich de afge lopen dagen flink opgewonden over de nieuwe verkeersremmer op de Beetzlaan, die bij de bevol king in het afgelopen weekeinde tot uiterst negatieve reacties heeft geleid. Op last van burgemeester De Widt werd de voorziening za terdagavond - nadat het klachten regende - weer ongedaan ge maakt. De kwestie kwam maandagavond ook even ter sprake in de raadscommissie Algemene Bestuurszaken, waar toeval lig ook de officier van justitie, mevrouw Timmers, aanwezig was. Ze stond al op het punt om weg te gaan toen WD-fractievoorzitter Neks Blommers nog even haar mening wilde weten over de "tankgracht" en de beslissing van De Widt om de Beetzlaan te laten afsluiten. Blommers liet weten dat ze voortdu rend was gebeld door mensen die dreig den de gemeente aansprakelijk te stel len voor de schade aan hun auto. Me vrouw Timmers hield zich op de vlakte en liet alleen weten dat ze nog nooit een verkeersremmer als deze had gezien. De Widt vertelde dat hij zaterdagavond uit "veiligheidsoverwegingen" tot af sluiting was overgegaan en dat er 's maandags op hoog niveau overleg was gevoerd, hetgeen inmiddels had geleid tot een aanpassing: van de vier "golfba nen" zijn de middelste twee weer ver dwenen en het wegdek is daar in zijn oorspronkelijke staat hersteld. "Passe rende auto's komen dus nooit met meer dan twee wielen tegelijk klem te zitten," aldus De Widt. Over de aansprakelijkheidskwestie merkte de burgemeester op dat de ver antwoordelijkheid in principe berust bij de weg-eigenaar, in dit geval dus de ge meente, maar dat daarover niet zomaar uitspraken gedaan konden worden. "In dit soort gevallen schakelen wij altijd onze verzekeringsadviseur in, en dit zit er al op." Hij wees er overigens op dat de verkeersremmer wel met een bord was aangegeven, hoewel dat volgens Kees Boerkoel (PvdA) nauwelijks zichtbaar was geweest, en dat het "mo del" destijds, voorzover hij kon nagaan, door de raadscommissie Verkeer zélf was uitgekozen. Stuntrijden Blommers bestreed dat. "Dit is een heel nieuw model, hier in Soest ontwik keld." Volgens haar ontbrak het aan duidelijkheid voor de automobilist, die geacht wordt met twee wielen naast de verkeersremmer te rijden. "Volgens mij is dat stuntrijden," aldus Blommers. De Widt kapte de discussie vroegtijdig af en verwees de raadsleden naar de com missie Verkeer van komende donder dag. Jan Zwaanenburg (CDA) beklaagde Slaaprijk Soesterberg is eveneens Int in detail gesj/erialiseerd in: ftslaapadvies ftsl/utjikanins Q kasten gjslaapbanken Qdekbedden/ovpitreksels/kussens SOESTERBERG Amersfoortsestraat 22, Soesterberg. Telefoon 03463 - 53770 (vrijdagavond koopavond) Slaaprijk bevindt zich in Kela Kreatief Wonen zich nog over het feit dat Blommers hem de wind uit de zeilen had genomen door haar kritiek nu tussen de bedrijven door te ventileren, terwijl hij - zoals zij wist - van plan was geweest de kwestie bij de rondvraag aan te snijden. "Dat is niet zo aardig van mevrouw Blom mers..." Volgens hem was er in de ver- keerscommissie in elk geval niet over dit model gesproken en hij maakte dui delijk dat zijn fractie de zaak wil "be vriezen". Dat horen we dan donderdag avond wel, vond burgemeester De Widt, die de discussie direct sloot. specialist in Y Test een waterbed en een "ge wóón" bed. Bij Slaaprijk kan dat. Maak dan een keuze. CASCADE is het topmerk op het gebied van waterbedden. Vele stabilisatiesy stemen, superieure kwaliteit en complete levering. Een zeer inte ressant detail is het speciaal ont wikkelde vinyl voor nog meer .comfort. VOOR KANTOREN EN BEDRIJVEN voor 10.00 uur gefaxt of gebeld, tussen 12.00 en 13.00 uur besteld! Afslank- en Nagelstudio SLAGERIJ "ZUID" Winkelcentrum Hartje Zuid Soesterbergsestraat 55-Soest Tel. 28484/Fax28415

Soester Courant | 1993 | | pagina 1