R.OUD Vernuur ZONNEBOILER SYSTEEM BOSMAN m fl.3875,- IVARlAi Herman van Veen 'ridder-van-Oranje' Op zondag 23 mei start nieuw bus-net Breei Hoge koninklijke onderscheiding voor Soester ir. A. Hidding Italiaans motorfiets-spektakel in luchtvaartmuseum WOENSDAG 12 MEI 1993 SOESTER COURANT Verlate uitreiking in gemeentehuis Officier in Orde Oranje-Nassau vraagt uw aandacht voor: Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Bouwzaken u co v o - co Tuinset gestolen bij Mariënburg Kringloopcentrum Spullenhulp Parallelweg 7 tel. 18730 Meningen van lezers Omstreden busplan Hoezo, lijnen? Hinderwetver' Mini-dienstregeling wordt gratis verspreid PAGINA 4 WOENSD/ Fietspad Nieuw busboekje Laat de zon uw water opwarmen: MET HET INVENTUM Uw voordeel: - een beter milieu -financieel voordeel door zuiniger stoken - subsidiemogelijkheden tot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden LOODGIETERS/! i 3 Ziekenhuisfilms 'Dokter! Dokter!' Tijdens een korte plechtigheid in het gemeentehuis, afgelopen maandagmorgen, heeft burge meester de Widt alsnog een ko ninklijke onderscheiding uitge reikt aan onze plaatsgenoot Her man van Veen. Hij werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, maar moest op 29 april wegens verblijf in het buitenland verstek laten gaan. De Widt had hem in Oostenrijk wel een geluksfax gestuurd, zodat de verrassing er al af was, maar dat maakte de vreug de van de uitreiking er niet minder om, vooral omdat die nu kon plaatsvinden in het bijzijn van Van Veens ouders, zijn echtgenote en enkele andere familiele den en vrienden. De burgemeester stond tevoren kort stil bij Van Veens kleurrijke loopbaan, die begon met een zang- en muziekoplei ding aan het Utrechtse conservatorium, gevolgd door zijn debuut met het een mans-muziektheater Harlekijn" Daarmee werd de basis gelegd voor een internationale carrière, die hem tot ver over de grens bracht, en een repertoire dat op inmiddels 50 cd's in vier talen is vastgelegd. De Widt schetste de nieuwe ridder-van- Oranje als een bekende persoonlijkheid voor volwassenen en kinderen, waarbij hij o.a. herinnerde aan de bekende tv-serie over Alfred Jodocus Kwak, een schepping van Herman van Veen. Ver der bracht hij diverse toneelstukken op zijn naam en trad hij als acteur op in ver schillende speelfilms. Meer dan 25 jaar lang is Van Veen goodwil-ambassadeur van Unicef - het kinderfonds van de Verenigde Naties - geweest. Verder is hij mede-oprichter van de stichting Colombine, die zich in zet voor gehandicapte kinderen in o.a. de Derde Wereld, en maakte hij in Soest o.a. deel uit van het comité van aanbeveling voor de stichting Stimu lans. Burgemeester De Widt feliciteert Her man van Veen; links de moeder van de nieuwe ridder. Foto: Goos van der Wilt Van Veen heeft al de nodige internatio nale onderscheidingen op artistiek ge bied en volgens de burgemeester is hij een gevoelsmens die zijn emoties in mu ziek weet uit te drukken. Hijzelf vond Van Veens liedjes in elk geval "adem benemend" en hij was blij hem als Soes- ter "in ons midden" te hebben. Naast de negen inwoners van wie de Soester Courant vorige week meldde dat ze voorzien waren van een "lintje", blijkt nóg een Soester een (hoge) koninklijke onder scheiding te hebben ontvangen. Het is ir. A. Hidding, die benoemd werd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hidding kreeg de versierselen op de dag voor Koninginnedag uit handen van zijn "hoogste baas", minister P. Buk man van Landbouw en Visserij, op het departement in Den Haag. Hidding is landbouwkundig ingenieur en hoofd van het Informatie- en Kenniscentrum (IKC) van het ministerie. Het centrum Minister Bukman (r.) speldde ir. Hid ding persoonlijk de versierselen op. is gevestigd in Ede, "onder de rook" van de Wageningse Landbouwuniver siteit, waarmee een intensieve relatie bestaat. Tot drie jaar geleden leidde Hidding, die van huis uit bodemkundi- ge is, het Consulentschap voor bode m-aangelegenheden. Volgend jaar gaat hij met vut. Hidding is in zijn vrije tijd o.m. actief als korfbalscheidsrechter en in het jeugd- en kerkewerk, o.m. als "werelddiaken" van de Oude Kerk in Soest. Met zijn be noeming tot officier heeft hij van alle gedecoreerde Soesters de hoogste ko ninklijke onderscheiding gekregen. Raadhuisplein 1, tel. 93411 De volgende bouwaanvragen./ meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Amnestylaan 27-29 (93213): plaat sen van dakkapellen, 29-4-93; Banningstraat 6a (93214): verande ren van een woonhuis (treffen geluid- werende voorzieningen), 26-4-93; Belvedereweg 7 (93201): wijzigen van een gevel, 28-4-93; Braamweg 96 (93218): plaatsen van een dakkapel, 29-4-93; Kooiweg 2 (93219): verbouwen van een woonhuis, 29-4-93; Peter v.d. Breemerweg 13 (93100): uitbreiden van een rundveestal, 29-4-93; Van der Griendtlaan 22 (93215): veranderen van een woonhuis (treffen geluidwerende voorzieningen), 26-4-93; Van Lijndenlaan 6 (93183): verbou wen en uitbreiden van een woonhuis, 28-4-93; Weteringpad 13 (93176): verbou wen van een bedrijfspand tot Karwei- bouwmarkt, 27-4-93; Wijnand Toplaan 20 (93216): plaat sen van een erfafscheiding, 26-4-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken, elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. De volgende oouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Birkstraat 96 (93087): renoveren van diverse stallen, 29-4-93; Da Costalaan 8 (93188): bouwen van een bijkeuken en uitbreiden van een berging, 29-4-93; Honingbij 7 (93199): uitbreiden van een woonhuis, 27-4-93; Schoutenkampweg 76 (93174): plaatsen van een dakkapel, 29-4-93; Weegbreestraat 32 (93200): plaat sen van een prefab tuinschuurtje, 27-4-93. Op grond van de Wet Administratieve Rech tspraak O verh ei dsbesch ikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatun) van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op volgende aanvragen met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis, Hart- weg 56 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. uitbreiden van een woonhuis, Konin- ginnelaan 95 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. bouwen van een woonhuis met gara ge, Koperwiek 21 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 4. uitbreiden van een bankgebouw, Van Weedestraat 5 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 6 van de Woningwet); 5.* het bouwen van een woonhuis met garage, Zwarte Wegje 8 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 13 mei 1993, eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), Raad huisplein 1,ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt te vens ter inzage in de Dependance Burger en Samenlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donder dag van 14.00 - 16.00 uur. - ii Verkoop Verhuur Reparaties van mm gereedschappen en £§31»aaHS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Bij de Stichting Mariënburg is een com plete tuinset gestolen. Dat gebeurde vo rige week al. Op de stoelen en de tafel staat dat het meubilair eigendom is van de Stichting. Bewoners van een woning aan de Re- gentesselaan schrokken vrijdagmorgen vroeg wakker van glasgerinkel. Ze gin gen op onderzoek uit en ontdekten dat een ruit was vernield. Ze hebben geen inbreker(s) gezien. Openingstijden: Dinsdag 13.00-17.00 uur; Woensdag 13.00-17.00 uur; Donderdag 13.00-17.00 uur; Zaterdag 10.00-14.00 uur. Spullen brengen: Maandag t/m donderdag 9.00-17.00 uur, vrijdag 9^00-13.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Eind mei treedt in- en rond Soest een nieuwe busdienst in werking. Voordeel zal zijn, dat er tussen de busstations in Soest-Zuid en Soest-Noord vier lijnen zullen lopen, die snel vervoer gaan bie den. Op twee trajecten na zullen de bus sen elk halfuur rijden. Dit houdt in, dat de Van Weedestraat twee maal per uur bereikbaar wordt en nietJacht maal, zo als gesuggereerd wordt. De uitgebreide dienst geldt alleen op werkdagen tot 19.00 uur. Het overstap pen in Noord en Zuid kan vertraging geven. Naast enkele kortere verbindin gen staan ook langere, zoals bijvoor beeld van het Raadhuisplein naar bij voorbeeld Honsbergen. Door het weg vallen van de aansluitingen te Amers foort kan men beter met de trein via Baarn gaan reizen, om aansluiting te hebben naar Noord- en Oost Neder land. w. De vraag blijft, hoe de vele reizigers (onder wie vele schoolkinderen die in Soest-Zuid op de extra bus naar Amersfoort willen stappen) die een kwartier na de reguliere bus vertrekt, in Zuid komen, want elders in Soest rijden de bussen maar elk half uur. Voor de bewoners van Molenschot en omgeving wordt het er ook niet beter op. Althans niet overdag. Het is jammer, dat nu er zoveel ge meenschapsgeld gespandeerd wordt aan het openbaar vervoer, er niet een beter resultaat uit- en dus ook in de bus komt. In ieder geval krijgt Soest een echte stadsdienst en dat is een winst punt. Voor wat de gemeente gedaan heeft in de Beetzlaan tegen de automobilist kan geen enkele Soester een goed woord over hebben. Het is bedenkelijk, als de gemeente maatregelen neemt, waar door burgers hun eigendommen in de vernieling zien gaan. Dit is pure waan zin! Verkeersdrempels, die redelijk uitge voerd zijn, kan men nog wel accepte ren, maar dit is ontoelaatbaar. Een am bulance kan niet eens meer van zo'n straat gebruik maken. Telt een mens in Soest dan niet meer? Het is te hopen, dat de gemeenteraad, onze vertegen woordigers, hun verantwoordelijkheid nemen en aan deze waanzin een einde maken! Want gezien het feit, dat deze vernielers in relatie worden gebracht met het busplan, zal tot gevolg hebben, dat ook het openbaar vervoer een slechte naam krijgt! J.H.R. van 't Land Was dat even schrikken, vorige week dinsdag. Soest ontsierd door grote on heilspellende borden. Nu, als een zuinig gemeentebestuur er grof geld tegenaan gooit om onze geesten te masseren, dan moet ons wel iets heel engs te wachten staan. Het zal toch niet met buslijnen te maken hebben? Dan zou er ongetwij feld een plattegrond van Soest te zien zijn geweest, met de lijnen er ingete kend en de frequenties en tarieven er bij, zodat we zelf hadden kunnen beoordelen of we gaan lijnen of niet. De Koninginnelaan is nu weer terugge bracht tot zijn doorgaande staat van twee jaar terug. Goed zo. En de Beetz laan is voorzien van waarschijnlijk Mie- ke's eigen, op de riolering aangesloten uitvindsel, dat omwonenden, taxi's en ambulances het rijden onmogelijk moet maken en alleen vrachtwagens onge remd laat doorrijden. Zo hoort het. Een tip, Mieke: meld het aan bij het Guin- ness Book of Records. Maar laat de ru briek over aan de redactie. J. Baurdoux Op initiatief van het ITAL-over- leg, een samenwerkingsverband van alle Italiaanse motorclubs, wordt op zondag 16 mei voor de derde maal de grootse Italiaanse motor-manifestatie gehouden in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. De aanwezige mo torclubs zijn Aeromacchi, Benelli, Bimota, Ducati, Gilera, Lambret- ta, Laverda, Moto-Morini, Moto Guzzi, MV Agusta en Vespa. Alle motorclubs presenteren hun mooi ste tour- en racemodellen in de Vree burghal. De motorfiets-show wordt ge presenteerd in een typische Italiaanse Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de be schikking op het verzoek van A.G. Lamers, Dolderseweg 11, voor opslag 16-20 flessen propaan/butaan 1 reservoir opals propaan op het perceel Dolderseweg 11. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage, binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. sfeer en dus kan de bezoeker volop ge nieten van Italiaanse muziek, pizza's cappuccino, espresso, Italiaans ijs en van de zingende Italiaanse ijscoman. Daarnaast wordt de altijd druk bezoch te en gezellige motorshow muzikaal omlijst door de Blues band "Brand New Cadillac". Naast de vele motorenstands is het Italiaans Verkeersbureau aanwe zig voor informatie over het vakantie land Italië. Drikus Veer, de eregast van dit jaar, reikt na de Concours d'Italance de prijs uit van de mooist geselecteerde motor fiets. Veer, die dit jaar 75 jaar wordt, heeft in de periode 1947-1954 deelge nomen aan veel internationale motor fiets-zesdaagsen in o.a. Italië, Oosten rijk en Tsjecho-Slowakije en won in 1951 met het Nederlandse team voor het eerst de Zilveren Vaas. Als gast-racer mocht Drikus met een Gilera-fabrieksracer meedoen aan de Asser T.T. en behaalde hij een onver wachte achtste plaats, een prima resul taat omdat zijn machine móest rijden met een toerental dat 2500 toeren lager lag dan dat van de fabrieksracers zoals bijvoorbeeld van de beroemde Geof- frey Duke. Voor heel motorminnend Nederland is Drikus Veer een begrip geworden. De combinatie van historische Italiaan se motoren en de 30 historische vlieg tuigen in het Militaire Luchtvaart Mu seum vormt een uniek geheel. De meest opvallende tentoongestelde motoren zijn o.a. een Cucciolo 50cc kopklepper uit 1948; een Ceccato 125cc sportma- chine, het enige exemplaar in Neder land; een Maserati 158cc machine uit 1958, het enige exemplaar in Neder land; een Gilere Saturno zijspanmotor ui 1951, het enige exemplaar in Neder land. Naast de verfijnde Italiaanse motor techniek en de vele motoren van bezoe kers kan ook worden gekeken naar een doorlopend videoprogramma over Ita liaanse motoren. Óp de Italiaanse Mo tordag, zondag 16 mei, is het museum geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Toe gang gratis!!! De nieuwe dienstregeling van Centraal Nederland is vooral in de avonduren en op zondag aange past aan de huidige aantallen reizi gers. Dat kan betekenen dat op de uren dat de klanten weinig gebruik maken van de bus, ritten zijn ge schrapt. De dienstregeling van maandag tot en met zaterdag over dag is zoveel mogelijk gehand haafd. In Soest zijn nogal wat wijzigingen in de dienstregeling aangebracht. In de maand mei zal daarom in de ze gemeente een aparte mini- dienstregeling, met een overzicht van alle buslijnen en de vertrektij den van de treinen, gratis huis- aan-huis verspreid worden. In Soest rijden de streeklijnen 70,72 en 73. Nieuw zijn de lijnen 71 (Soesterbus West) en 74 (Soesterbus Oost).. In Soestdijk-Noord sluiten alle buslijnen op elkaar aan en in Soest-Zuid geven de buslijnen aansluiting op elkaar en op de treinen van/naar Utrecht. 52 Amersfoort - Soesterberg - Zeist (Vollenhove) - De Bilt - Utrecht Lijn 52 vervalt 's avonds en op zondag. Alternatieve reismogelijkheid: voor de bediening van Zeist en Soesterberg in de avonduren en op zondag is een ge heel nieuwe opzet gemaakt. Voor de busverbinding tussen Utrecht en Amersfoort kan in die perioden ge bruik gemaakt worden van de combina tie van twee andere lijnen. Voor het Te deel-traject Utrecht - Zeist: lijn 53 van Utrecht via Vollenho ve en het Patijnpark naar Zeist bussta tion. Voor het 2e deel-traject Zeist - Amers foort: vanaf Zeist busstation rijdt de als lijn 53 aangekomen bus als lijn 56 via het Vrijheidsplein (route huidige lijn 71), de Huis ter Heideweg en Prins Ale- xanderweg door naar Soesterberg en vandaar naar Amersfoort. In de ochtendspitsperiode rijdt lijn 52 vanaf Utrecht in de richting Zeist, extra ritten tot Soesterberg 't Zwaantje om: 7.49, 8.02, 8.15 en 8.47 uur. Deze rit ten worden niet in de zomer- en kerst vakantie gereden. Op zaterdag overdag rijdt lijn 52 elk half uur op het trajectgedeelte Zeist Handelscentrum naar Utrecht-Streek busstation. 56 Amersfoort - Soesterberg - Zeist - Driebergen - Doorn - Langbroek - Wijk bij Duurste de In de avonduren en op zondag biedt lijn 56 een uurdienst tussen Amersfoort en het station Driebergen-Zeist. Het tra ject tussen het station Driebergen-Zeist naar Doorn en Wijk bij Duurstede ver valt in de avonduren.. Op zondag rijdt lijn 56 drie ritten tussen NS station Driebergen-Zeist en Doorn via de Arnhemse Bovenweg, en tussen Doorn en Wijk bij Duurstede. Op zondagavond rijdt lijn 56 vanaf Amersfoort NS naar Soesterberg 't Zwaantje vanaf 21.05 uur t/m 0.05 uur elk uur een extra rit. 70 t/m 74 Buslijnen Soest Deze lijnen maken deel uit van het Soester Plan. Voor Soest betekent dit grote wijzigingen in het buslijnennet van maandag t/m zaterdag overdag. Te Soestdijk-Noord sluiten alle lijnen op elkaar aan en op station Soest-Zuid ge ven de buslijnen 70, 71, 73 en 74 aan sluiting op elkaar en de treinen van/ naar Utrecht. De lijnen 71,72,73 en 74 rijden 's avonds en op zondag vrijwel niet; lijn 70 rijdt in die perioden de oude route. In het nieuwe busboekje staan foutieve tabellen van de lijnen 70, 72 en 73. De dienstregeling van de nieuwe lijnen 71 en 74 is nog niet in het busboekje opge nomen. Daarom zijn de dienstregelin gen van de lijnen 70, 71, 72, 73 en 74 opgenomen in een aparte mini-dienst regeling voor de gemeente Soest die in de maand mei huis aan huis zal worden verspreid. 70 Hilyersum - Soest (Noord - Overhees - Zuid) - Amersfoort In Soest krijgt lijn 70 een snellere route via de Di Lassostraat-Willaertstraat-O- brechtstraat - Koningsweg direct naar station Soest-Zuid. In de avonduren en op zondag rijdt lijn 70 een uurdienst op het gehele traject en wordt de huidige langere route voor lijn 70 via Dalweg - A. Cuyplaan - Molenstraat gehand haafd omdat de overige buslijnen in Soest dan niet rijden. In Amersfoort wordt de route via 'De Terp' opgehe ven. Zowel in Soest als Amersfoort zul len nieuwe vervangende halteplaatsen komen. Nieuw: 71 Soesterbus West Deze nieuwe lijn rijdt van busstation Soestdijk-Noord via de Koninginne laan, Koningsweg, Veenbesstraat, Ko ningsweg naar station Soest-Zuid. Op maandag t/m zaterdag rijdt lijn 71 overdag ieder half uur. 72 Blaricum (Bijvanck - Dorp - Ziekenhuis Gooi Noord) - La ren - Eemnes - Baarn - Soest Overhees (oud) In de nieuwe dienstregeling is deze lijn in drie delen gesplitst. A. het traject Eemnes - Baarn - Soest. Lijn 72 begint vanaf 24 mei in de Zuid- buurt van Eemnes en de dienstregeling tijden worden aangepast. De uurdienst blijft overdag ongewijzigd maar 's avonds en op zondag zal deze lijn niet meer rijden. De route tussen Baarn en Soest wordt in Baarn via het Eemdal en het bedrijventerrein 'De Drie Eiken' geleid. In Soest past lijn 72 in het nieu we openbaar vervoerplan en geeft lijn 72 te Soestdijk-Noord aansluiting op de lijnen 70, 71, 73 en 74. B. het traject Blaricum Bijvanck - Blari cum Dorp - Ziekenhuis Gooi Noord. Op dit trajectgedeelte gaat een kleine bus onder lijnnummer 132 rijden. C. het traject Gooi Noord - Laren - Eemnes wordt opgeheven. 73 Soest - Soesterberg Het trajectgedeelte Utrecht CS - Soes terberg komt te vervallen. Daarvoor in de plaats komt tijdens de spitsuren een nieuwe spitslijn onder het nummer 92 (zie tekst onder lijn 92). Alternatieve reismogelijkheid voor het traject Soesterberg - Utrecht: tijdens de daluren van maandag t/m zaterdag voorziet lijn 52 in de verbinding Soes terberg - Utrecht CS. In de avonduren en op zondag rijdt lijn 52 niet. Dan kan met lijn 56 naar Zeist en vandaar met lijn 53 naar Utrecht gereisd worden. Het lijndeel Soest Overhees - Winkel centrum Soest-Zuid wordt vervangen door het traject Soestdijk-Noord/Sta- tion Soest-Zuid via de Julianalaan, Van Weedestraat en Kerkstraat met aanslui ting op station Soest-Zuid van/naar al le delen van Soest. In Soest-Zuid rijdt lijn 73 via de Plas weg en de Dennenweg naar de Soesterbergsestraat en verder via de bestaande route naar Soester berg. In Soesterberg wordt aansluiting gegeven op lijn 52 naar Utrecht. Op zondag rijdt lijn 73 tussen Soest en Soesterberg drie ritten in beide richtin gen. Nieuwe: 74 Soesterbus Oost Deze nieuwe lijn rijdt van Soestdijk- Noord via Nieuwerhoekplein, Van Weedestraat, Dalweg, Nieuweweg naar station Soest-Zuid. Lijn 74 rijdt van maandag t/m zaterdag overdag ieder half uur. 92 Soesterberg - Utrecht Deze nieuwe lijn onderhoudt van maandag t/m vrijdag gedurende de spitsperioden een busverbinding tussen Soesterberg en Utrecht als alternatief voor lijn 73. Laatstgenoemde lijn rijdt na 23 mei alleen tussen Soest en Soes terberg en geeft aansluiting op lijn 52 bij de halte "t Zwaantje'. Lijn 92 rijdt in Soesterberg de route van lijn 73/56 met begin-eindhalte 'Soesterberg, Oude Tempellaan' en verder Amersfoortse- weg - Utrechtseweg - Biltsestraatweg v.v. Lijn 92 komt om 7.05, 7.35, 7.55,8.35 uur en 16.35, 17.35 en 18.05 uur op Utrecht, Streekbusstation aan. In de richting Soesterberg worden 's och tends geen ritten gereden. In de mid- dagspitsperiode worden drie ritten naar Soesterberg gereden. De vertrektijden uit Utrecht van deze ritten zijn: 16.55, 17.55 en 18.25 uur. Het nieuwe busboekje van Centraal Nederland is vanaf heden verkrijg baar. Behalve bij de chauffeurs is het busboekje ook te koop (f5,-) op bus stations, postkantoren, bij enkele VW's en in een aantal boek- en tijd schriftenwinkels. Oude Utrechtseweg 31 Soest Tel. 02155 20644 M E T D E VAN BETER Op de Italiaanse dag, die komende zondag op het terrein van het Militaire Lucht vaartmuseum wordt gehouden, worden vliegtuigen en motorfietsen een beetje ver enigd. Ziekenhuis Eemland in Amers foort organiseert van 20 tot en met 26 mei a.s. het eerste ziekenhuis- filmfestival. Het festival, dat de ti tel 'Dokter! Dokter!' draagt, is een gezamenlijk initiatief van een zestal ziekenhuizen in Amster dam, Nijmegen, Deventer, Har derwijk, Amersfoort en Veldho ven en is bedoeld voor alle geïnte resseerden in gezondheidszorg en film. Het festivalprogramma biedt een selec tie uit de betere publieksfilms, cinema tografisch interessante films en films over actuele zorgthema's. De zieken huizen willen met dit festival zichzelf en de gezondheidszorg op een andere ma nier laten zien: meer toegankelijk en open. Het festival moet de ziekenhui zen 'nieuwe stijl' onder de aandacht brengen van huisartsen, potentiële werknemers in de gezondheidszorg en van de bevolking in het verzorgingsge bied. Het festival is georganiseerd onder de stringente voorwaarden dat géén be roep mocht worden gedaan op zieken- huisgelden. Alle kosten verbonden aan het festival dienen gedekt te worden door opbrengsten van advertenties, sponsoring en kaartverkoop. Voor de organisatie in Amersfoort te kenen Ziekenhuis Eemland en het theater De Lieve Vrouw. Het program ma ziet er als volgt uit: donderdag 20 mei: 'Dekaloog II', 20.30 uur; vrijdag 21 mei: 'Hospital', 20.30 uur; vrijdag 21 mei: 'Corpus Inc.', 20.30 uur; vrijdag 21 mei: 'M.A.S.H.', 23.00 uur; zaterdag 22 mei: 'The Waterdance', 20.30 uur; zaterdag 22 mei: 'Dead Ringers', 23.00 uur; zondag 23 mei: 'Near Death', 14.30 uur; maandag 24 mei: 'Dr. Jekyll Mr. Hy- de', 20.30 uur; dinsdag 25 mei: 'Roodbaard', 20.30 uur; woensdag 26 mei: 'Onderaards ge heim', 14.30 uur; woensdag 26 mei: 'Levensberichten', 19.30 uur. 'Corpus Inc.' (21 mei) is een theater voorstelling en werd mogelijk gemaakt door financiële steun van het ministerie van WVC ten behoeve van de publieks- discussie 'Keuzen in de zorg'. Op 26 mei is er 's avonds aansluitend moge lijkheid tot discussie met documentai remaker Cherry Duyns. De meest voorkomende prijs van de kaarten is f 8,50. Tevens kan van de mogelijkheid gebruik worden gemaakt een 1 O-strippenkaart a f 70,- te kopen. Kaarten kunnen worden besteld bij Theater De Lieve Vrouw in Amers foort. V

Soester Courant | 1993 | | pagina 4