ISOESTERBERGI HANDEL WANDEL loesterberg herdenkt gevallenen ime Out slaat in wedstrijden toe De Widt hijst de vlag voor Boerkoel "lamekrant Mevrouw Merel trekt in bij Van Oest Soester 'Big Boss Wolfsen' uitgeroepen tot HDB-ondernemer-van-het-jaar Feestelijke opening pand Hooyer PAGINA^ WOENSDAG 12 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 Ruim tweehonderd mensen bij monument aan de Kampweg BROOD IfERSE HE BOLLEN hsemi taaaian chtste stratenvolleybaltoernooi in Soesterberg wordt succes Gift voor eigen home Bentinckfonds Verzetsstrijders mogelijk geëerd in straatnamen Gewonden en veel schade bij botsing op Richelleweg Auto brandt uit op Sterrenbergweg Spookrijder heeft glaasje teveel op Dubbel pech voor man uit Utrecht Geld en sleutels uit woning weg Soesterberger raakt autoradio kwijt Fietser geschept door autobus 'Klaar terwijl u wacht-service' Bouwmarkt scoort op alle punten 4 \C EN ZATERDAG Naar schatting ruim tweehonderd mensen hebben maandag nj het monument aan de Kampweg in Soesterberg de gevalle- ien van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Bij die plechtig- \eid werden door mevrouw Verweij de namen van de 33 ver- etsstrijders genoemd, die tijdens de oorlog het leven verloren. ij het monument staan 33 bomen geplant ter herinnering aan ~)e 33 van Soesterberg'. e ceremonie bij het monument werd voorafgegaan door een .erdenkingsbijeenkomst in de gereformeerde kerk. Daarna trok de stilte tocht naar de hoek van de Kampweg en de Moer- bessenberg voor de plechtige ceremonie. Kransen werden ge legd door vertegenwoordigers van onder andere de gemeente Soest, de vliegbasis Soesterberg, de bevolking van Soester berg, nabestaanden en oud-verzetsstrijdérs. Medewerking verleenden militairen van de Koninklijke Luchtmacht, de Ko ninklijke Landmacht, de Amerikaanse Luchtmacht, muziek vereniging Odeon en de kinderen van de Postiljon. Foto: Goos van der Wilt. Voor de tweede keer in successie heeft Time Out het straten- volleybaltoernooi van Soesterberg gewonnen. De ploeg werd eerste in de prestatieklasse. Bij de recreanten toonden de spe lers van CZMDB de beste vaardigheid met de volleybal. Het was de achtste keer dat het stratenvolleybaltoernooi werd gehouden. Op vier dinsdagavonden traden dertig teams in het strijdperk. De teams waren samengesteld uit mensen die bij el kaar in de straat wonen, met elkaar werken of in hetzelfde café komen. Time Out behaalde bij de prestatieteams de finalepoule, on danks dat in de eerste wedstrijd van de voorronde was verlo ren. In de eindronde haalde de titelverdediger zes punten uit drie duels. Het team van Eggermonde legde beslag op de twee de plaats. Het brons blinkte voor de Blinkies. In de recreatieklasse, waarin twintig van de dertig ploegen uit kwamen, liet CZMDB zich in sporthal de Banninghal tot win naar kronen. Dé tweede plaats werd opgeëist door Makelt Up 2, de Parels werden derde. Foto: Goos van der Wilt. Foto: Goos van der Wilt. HET TARIEF: De felicitatieboodschop mag maximaal 3 regels groot zijn fegel is 30 leestekens incl. spoties) en kost slechts 17,50, met posfoto 20,00 per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN: Voor Het opgeven van uw feJicifotieboodschap kunt u gebruik maken van de onderstaande bon Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor van de Soester Courant, v. Weedestraaf 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaande bon in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dog op de Kabelkrant! maximaal 90 leestekens inclusief spoties Eurocheque of GirobetooJkoort, of Courant in Soest. Met het hijsen van de Soester ge- I meen te vlag heeft burgemeester ;i Hans de Widt vrijdagmiddag de 1 officiële opening verricht van het nieuwe kantoor van Konstruktie- i buro Krabbendam-Boerkoel aan de Nieuweweg. Even later ontsloot j hij op plechtige wijze de toegangs- deur voor directeur Kees Boerkoel .i en zijn medewerkers. 1 De groen-wit-gele gemeentevlag kreeg |l een plekje tussen de bedrijfsvlaggen V- van Krabbendam-Boerkoel en Van H Gelder Informatika (die de beneden- li verdieping huurt) in. Een groot aantal I' genodigden - waaronder heel wat "poli- I tieke vrienden" van Boerkoel - nam vervolgens een kijkje in het fraaie pand; I De Widt hield daar een filosofisch ge- I tint toespraakje, waarin hij o.a. stilstond I bij de levenskansen voor ondernemers, I waarde-oordelen die niet in geld zijn uit I te drukken en zelfgenoegzaamheid die I uit den boze is. Hij maakte duidelijk dat I het gemeentebestuur blij is met de komst van de van oorsprong Zeister on- II derneming, omdat het volgens hem be- schikte over een bepaalde stijl, karakter en een manier van denken, die zich la ten vergelijken met de strijd die onder- i nemers moeten voeren in het strijdperk dat "de markt" heet. Dat vraagt durf en creativiteit, aldus De Widt, die in dat verband ook herinner de aan de rol van de mens-in-het bedrijf - "krijgt hij ook de zorg die aan de appa ratuur wordt besteed?" - maar zich daarover bij deze firma geen grote zor gen maakte. "Hier leeft de ware team geest, en dat is het meest waardevolle. Ga zo voort en bouw dat verder uit," al dus de burgemeester, i Boerkoel bedankte in zijn reactie alle i mensen en instanties die een bijdrage hadden geleverd aan de totstandko- ming van het gebouw, dat in zeven maanden is verrezen. Het was een leer- J zame ervaring geweest om ais op drachtgever eens "aan de andere kant van de tafel" te zitten. Bentinckfonds Ter gelegenheid van de opening had de firma een bankrekening geopend ten behoeve van het Bentinckfonds, waar op de relaties een bijdrage konden overmaken, speciaal bestemd voor de inrichting van het nieuwe onderkomen van de gehandicapte sporters (de hand boogschutters) aan de Eemweg. De ge- luwcmuidau iiccil uaar inmiddels 68.000 gulden voor gefourneerd. Boerkoel kon het Bentinckfonds-be- stuur mededelen dat op de rekening (tot nu toe) 4.500 gulden was binnen gekomen. Hij overhandigde een groot formaat-bankafschrift met dat bedrag aan voorzitter L. van Etten, die op zijn beurt heel "tevreden" was met het ge baar en Boerkoel bedankte voor het feit dat hij niet alleen had gedacht aan het "brood" (op de plank), maar ook aan de "spelen". Bij het geven van namen aan nieuwe straten in Soesterberg, zal de moge lijkheid worden overwogen de straat te vernoemen naar Soesterbergse ver zetsstrijders. Het college heeft dat besloten naar aan leiding van een verzoek van het Oranje Comité en de Soesterberger Piet Pie ren. Zij hadden gevraagd of er een straat naar Andries Stemerding kon worden vernoemd. Het comité had daarbij het Zwarte Wegje geopperd. De bewoners van het Zwarte Wegje hebben, volgens de gemeente, positief gereageerd op het idee om straten naar plaatselijke verzetsstrijders te vernoe men, maar vinden het geen goed plan om hun straatnaam daarvoor te wijzi gen. Het college zal de naam van het Zwarte Wegje daarom niet wijzigen, maar bij de naamgeving van nieuwe straten wel aan oud-verzetsstrijders te denken. Drie auto's zijn vrijdagmiddag betrok ken geraakt bij een aanrijding op de Ri chelleweg, Dat leverde twee licht ge wonden en veel blikschade op. Het ongeval gebeurde omstreeks vijf uur ter hoogte van de oprit naar de rijksweg A28. Een man uit Utrecht (44) botste met zijn bestelauto tegen de wa gen van een Scherpenzeler (29) aan. De bestelauto raakte zwaar beschadigd, de andere totallos. De Scherpenzeler schoof bovendien met zijn auto tegen de wagen van een 47-jarige Soesterber ger aan. De Utrechter liep nekklachten op, de man uit Scherpenzeel hield een pijnlijke kaak en een gescheurde lip aan het ongeluk over. De brandweer en de politie zijn vrijdag avond uitgerukt naar de Sterrenberg weg in Soesterberg. Aanvankelijk kwam er een melding binnen dat een hoop afval in brand stond, maar in wer kelijkheid bleek een auto vlam te heb ben gevat. Een spookrijder is vrijdagnacht met zijn auto in de middenberm van de Amers- foortsestraat ontspoord. De politie die de man had zien rijden, ontdekte dat hij teveel had gedronken. Het gaat om een man uit Engeland. De politie zag hem om tien voor half drie 's nachts op de verkeerde rijstrook van de Amersfoortsestraat rijden. Na ongeveer tweehonderd meter had de automobilist zijn fout door. Hij pro beerde via de middenberm op de goede rijbaan te komen, maar zag daarbij een greppel over het hoofd. Die greppel bleek het eindpunt van zijn reis. De po litie nam hem mee naar het bureau, waar hij te horen kreeg, dat hij acht uur lang geen plaats mocht nemen achter het stuur. Hij had drie keer zoveel alco hol op als is toegestaan. Dubbel pech- voor een 44-jarige Utrechter. Hij moest zijn auto in ver band met pech achterlaten op de vluchtstrook van de A28. Maar toen hij enkele uren later terugkeerde om de au to op te halen, bleek zijn voertuig te zijn gestolen. Het gaat om een Peugeot 505. De Utrechter deed zaterdagmiddag aangifte bij de politie. Op de Antonie van Leeuwenhoeklaan is in een woning ingebroken. De bewo ners missen sleutels en een geldbedrag van tweehonderd gulden. De inbraak werd in de nacht van vrijdag op zater dag gepleegd. De dader kwam binnen via een openstaand raam. Door een portierslot te forceren is een autokraker erin geslaagd een radio te stelen. Hij sloeg zijn slag vorige week op de Professor Lorentzlaan in Soester berg. Een twintig-jarige Soesterberger is het slachtoffer. Hij raakte ook zijn rij en kentekenbewijs kwijt. Met onbekend letsel is een 34-jarige man uit Soesterberg maandagmorgen naar ziekenhuis De Lichtenberg ge bracht. Hij was kort daarvoor aangere den door een autobus. Het ongeluk ont stond op de kruising van de Banning- straat en de Oude Tempellaan, omdat de buschauffeur de fietser geen voor rang verleende. De dependance publiekszaken in Soes terberg krijgt een 'Klaar terwijl u wacht- service'. Dat heeft het College van Bur gemeester en Wethouders besloten. De 'Klaar terwijl u wacht-service' komt er voor aangevraagde paspoorten en rij bewijzen. Vanaf 15 mei a.s. is de service geopend. De dependance bevindt zich in het Dorpshuis te Soesterberg. Het publiek kan er iedere dinsdag- en don derdagmiddag terecht van 14.00 - 16.00 uur. Sinds ruim een week heeft een merel, waarvan de naam bij de redactie niet bekend is, zich genesteld in de bloemisterij van Van Oest aan de Eigendomweg. De vogel heeft een nestje ge bouwd in een varen en broedt daar onverstoord. Mevrouw Merel laat zich, naar verluidt, zonder problemen bekijken door de honderden mensen die dagelijks voorbijkomen. On danks de komende gezinsuitbreiding blijft ze de rust zelve, zelfs op het moment dat de fotograaf van de Saester Courant langskomt. Foto: Goos van der Wilt. 5 "Hij is het!" stond er vorige week op een groot bord aan de Nijver- heidsweg te lezen. En ten over vloede bevestigde een spandoek aan de gevel dat "Big Boss Wolf sen", de bekende bouwmarkt op het industrieterrein in Soest was uitgeroepen tot "ondernemer van het jaar 1993". De onderscheiding is de firma Wolfsen toegekend door de HDB-groep, waar bij meer dan 300 ondernemers in Ne derland zijn aangesloten. De lettercom binatie HDB staat voor Hout-land, Doe-land en Big Boss. De Big Boss-or- ganisatie omvat de grootste categorie, de "bouwmarkten". De firma Wolfsen is daarbij als zelfstandige (franchise-)- onderneming aangesloten. Elk jaar wordt in deze branche een on dernemer uitgeroepen tot de beste op zijn vakgebied, en dit jaar viel deze hoge eer dus te beurt aan de firma Wolfsen, die o.a. hoog scoorde op punten als net heid, presentatie, vernieuwing en om zetgroei. Eerder was de Soester bouw markt doorgedrongen tot de hoogste drie genomineerden, maar uiteindelijk werd zij door de jury uitgekozen als de beste. De prijs - o.a, een plaquette - werd vori ge week maandag tijdens de landelijke HDB-jaarvergadering uitgereikt door niemand minder dan oud-wielrenner Gerrie Kneteman, die een vooraan staande rol speelt in de promotie van de HDB-organisatie, aan directeur H. Wolfsen. Bij de prijs hoort ook een etentje voor het gehele personeel (acht vaste en tien parttime medewerkers) onder aanvoering van Henkjan Wolf sen, die er volgens zijn vader het hardst voor heeft gewerkt. Echt Soester bedrijf Big Boss Wolfsen is een echt Soester bedrijf. Grootvader Wolfsen begon driekwart eeuw geleden met een slo persbedrijf op de Veldweg en de firma De heer Wolfsen (3e van links) en zijn medewerkers. is tientallen jaren op de Eng gevestigd geweest. Zo'n 18 jaar geleden verhuis de het bedrijf in hout en doe-het-zelf- artikelen naar de Nijverheids weg en sinds ruim vier jaar zijn de Wolfsen - van wie de vierde generatie dus al in aantocht is - aangesloten bij de Big Boss-organisatie, waarin in zeer korte tijd dus zeer veel is bereikt. "Big Boss, elk bouwmarkt de baas", staat er op de vlaggen die bij het bedrijf aan de Nijverheidsweg wapperen. Dat geldt dit jaar dus niet alleen voor de concurrentie, maar ook voor de colle ga's. Big Boss Wolfsen onderscheidt zich van andere bouwmarkten vooral ook doordat men er hout op alle moge lijke manieren kan laten bewerken. Het bedrijf beschikt daartoe vanouds over een gespecialiseerde zagerij. "De klant kan 't zo raar niet prakkizeren, als 't van hout is kunnen wij 't maken," aldus de heer Wolfsen. Op feestelijke wijze is zaterdag morgen het nieuwe pand van Hooyer Bouw Techniek aan de Nieuwegracht 1-3 geopend. Voor die gelegenheid maakte burge meester Hans de Widt een sleutel, waarmee hij vervolgens iedereen toegang tot het fraaie gebouw van de onderneming verleende. De Widt sprak zijn blijdschap uit over het feit dat Hooyer in Soest kon blijven. Immers, bedrijfsgrond ligt in Soest niet voor het oprapen. Hooyer betrok ech ter onlangs het 1.500 vierkante meter tellende pand. De technische groothan del is daarmee uitstekend behuist en heeft de beschikking over 1.150 vier kante meter magazijn. Hooyer heeft sinds de start in 1970 veel ontwikkelingen en expansies doorge maakt. Ab Hooyer en zijn vrouw be gonnen in 1970 aan de Bosstraat. Zes jaar later kwam zoon Evert in het be drijf en weer drie jaar later verhuisde het bedrijf naar de hoek van de Eiken laan en de Soesterbergsestraat. Op nieuw groeide Hooyer uit z'n jasje en in 1984 werd het perceel Soesterbergse straat 4 betrokken. Nog geen drie jaar later bouwde Hooyer achter de winkel een hal van vijfhonderd vierkante me ter. Die ruimte wordt inmiddels ook be nut voor de winkel. "Het is plezierig datje een opening mag verrichten in een tijd dat veel bedrijven moeten sluiten", zei De Widt. Hij com plimenteerde het bedrijf met het feit dat alle artikelen inmiddels zijn voorzien van een streepjescode, zodat de klanten (achthonderd vaste klanten in een om trek van dertig kilometer) snel en ade quaat geholpen kunnen worden. Evert Hooyer vergeleek de expansie van het bedrijf met het verleden dat hij en zijn vader in het betaalde voetbal hebben. Destijds bedreven ze topsport, nu doen ze topzaken. "Bij topsport is dat aan leeftijd gebonden, maar in het topzaken doen hebben mijn ouders Ab en E vert links) Hooyer kijken toe hoe burgemeester Hans de Widt de sleu tel vervaardigt, waarmee hij later het nieuwe pand aan de Nieuwegracht offi cieel zou openen. Foto: Goos van der Wilt. daar geen last van', aldus Evert Hooyer. Het bedrijf aan de Nieuwegracht is dan ook in de toekomst van alle markten thuis.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9