Soestdijk zit in de 'heen-en-weer' Verkeerde instelling van Soest-Zuid okale voetbaltitel terecht naar Soest Heren MHC Soest lopen één-op-één Molenaar leidt in Citroën femvogels eindigt als vierde Vijftiende Klaarwaterloop Jarig SEC voetbalt tegen 'de rest' van Soest PAGINA HOCKEY AUTOSPORT Derde opeenvolgende zege op Zolder PAGINA 11 Te groot voor de derde, te klein voor de tweede klasse TENNIS Trainer Verbrugh niet te spreken over tennissers na pak slaag TENNIS lernooi met 39 doelpunten en 900 toeschouwers voor herhaling vatbaar 1ENSDAG 19 ME11993 SOESTER COURANT Hockeyers kijken terug op geslaagd jaar in eerste klasse ite TREND: J-grenen afels, salon asten door )rt 3RDELIG! statistieken Eindstand: YTan van Maanen vertrekt als coach KORFBAL Organisatie verwacht grote deelname BASKETBAL NK basketbal voor welpen in Soest bij The Red Stars Dick Tommel uit Soest voorzitter van Schaakbond ZAALVOETBAL Slechte afsluiting van zaalvoetballers VOETBAL Makelaardij o.g. Soesterbergsestraat 79, Soest. 0215S-16151. jTtoch kwam niet erg ver Wim Oldew; Na de pauzi Met een gemiddelde van één punt per wedstrijd kunnen de heren van MHC Soest terugzien op een ge slaagd debuutjaar in de eerste klasse. De hockeyers sloten de competitie op eigen veld met een 4-3-zege op Reigers af. Het doelpuntrijke duel begon in een laag tempo, hetgeen vermoedelijk werd veroorzaakt door het feit dat er voor beide teams niets meer op het spel stond. Alleen de wedstrijd in kwestie kon nog worden verloren of gewonnen. Nadat Arjan Buijs de bal tegen de lat had gemept en Mathijs Vriend de Soes- ters in de twintigste minuut op 1-0 zette, leek het erop dat Soest de partij uit han den zou geven. In een tijdsbestek van vier minuten nam Reigers een voor sprong op het ongeïnspireerde Soest. Die houding verdween in de tweede helft, al scoorde Reigers in de 43ste mi nuut eerst nog 1-3. Soest verbleef bijna voortdurend op de helft van de gasten en Laurens Ros verkleinde in de 48ste minuut de achterstand. Buijs sloeg nog een keer tegen de paal, maar vijf minu ten later was het Herman Stam die de gelijkmaker produceerde. Met zestig punten leidt Donald Molenaar met ruime voorsprong het tussenklassement in de Citroën AX GTI Cup. Op het circuit van Zolder boekte de Soester coureur zijn derde opeenvolgende zege. De voorsprong op Francoise Loogman en Rob Karst bedraagt momenteel al 25 punten. Zijn zus Linda Molenaar heeft in die klasse drie punten vergaard en bezet daarmee de elfde positie. In de Ladies Cup bekleedt ze de vierde plaats. In de Renault Clio Cup viel Donald Molenaar uit. "In de derde ronde ver- remde ik me bij de chicane voor het Zoekactie naar de bal Foto: El'ger Geessinck. rechte einde. Dat kostte me opnieuw een aantal plaatsen. Twee ronden later sloeg het noodlot toe. Harry Dekker ging vlak voor me in de fout en ik kon hem niet meer ontwijken. Einde ver haal", aldus de Soester. In het klassement staat Donald op de derde plaats Evenals Auke Meijer heeft hij twintig punten verdiend, tien minder dan ploeggenoot Jip Coronel die de lei ding heeft, uitblijven. Vriend voldeed aan de ver- Soest was inmiddels dusdanig op dreef, wachtingen en scoorde uit een strafcor- dat de winnende treffer niet meer kon ner 4-3. Het is dat het tennispark van LTC Soestdijk niet aan de Eem ligt. An ders had de club wellicht het be roep gedaan op Volendam om de vermaarde heen-en-weer boot van de voetbalclub te mogen lenen. Het eerste team van LTC Soestdijk is een maatje te groot voor de der de klasse, maar daarnaast een kop je te klein voor de tweede klasse. Dat bleek ook in de vijfde competitie wedstrijd, waarin de ploeg met 7-1 klop kreeg van TION. Het was wederom Freddy Forger die in Hengelo als enige een punt voor LTC Soestdijk veiligstel de. Dat was in zijn single. Ook Berry Opperhuizen leek op weg naar een succesvol afsluiting van zijn enkelspel, maar de B-speler tenniste te grillig. Na de 3-6-zege in de eerste set, werd hij in de tweede beurt overrom peld (6-0). Daarna zou Opperhuizen zes match-points krijgen, maar hij ver zilverde er geen één. Zelfs toen hij drie wedstrijdballen op rij had, kon de speler van LTC Soestdijk geen potten breken. Het gevolg was dat Opperhuizen in de tie-break alsnog de kous op z'n kop kreeg. Vermoed wordt dat de druk op de spe lers in de tweede klasse te groot is. Alle tennissers kunnen meer dan aardig te gen een balletje slaan, maar op de cru ciale momenten geven ze niet thuis en kunnen ze het karwei niet afmaken. Een andere oorzaak van de negatieve resultaten wordt gezocht in de indeling. LTC Soestdijk lijkt in een zware poule te zijn ondergebracht. In het voorbije seizoen mepte de ploeg Vleuten nog met 7-1 van de baan af. Diezelfde te genstanders spelen nu onder een ande re naam in een andere tweede klasse en bezetten momenteel de tweede plaats. Degradatie Ondanks dat LTC Soestdijk nog twee thuiswedstrijden voor de boeg heeft, ziet het ernaar uit dat degradatie onaf wendbaar is. In vijf wedstrijden sloegen de 'Soesters' slechts zeven punten bijel- kaar. En in de wetenschap dat titelkan didaat Rapid op zondag 6 juni langs komt, is er weinig hoop. LTC Soestdijk speelt komende zondag tegen Starken- borgh, eveneens aan de Schrikslaan. De tweede klasse is voor LTC Soestdijk geen pure noodzaak, maar oefent na tuurlijk wel aantrekkingskracht op jon ge tennissers uit. Overigens staat de Soestdijkse club, de slechte resultaten van het eerste team daar gelaten, er he lemaal niet zo belabberd voor. Het tweede en het derde team komen mo menteel in de derde klasse uit. Als er iemand niet te spreken was na de wedstrijd tussen Soest-Zuid en Alta 4, dan was het trainer Pie- ter Verbrugh wel. Door de 1-7-ne- derlaag aan de Bosstraat tegen Al ta 4', lijken de titelkansen ver speeld. "Ze hebben het aan zich zelf te wijten", mopperde Ver brugh. Hij was bijzonder teleurgesteld in de mentaliteit van de spelers. "De groep heeft het, op Floortje Brouwer na, laten afweten. Rachel was gewoon slecht. Daar heb ik geen goed woord voor. over. De coach had een duidelijke tak- tiek aangegeven, waarmee ze had kun nen winnen. Maar ze bezat niet de basis om de bal op de baan te houden en had niet de bereidheid om naar de coach te luisteren. Maarten Zoetelief speelde met een racket met een veel te lichte be- spanning. Die was zo slap dat een vis- netje er niets bij is. Dat wordt aangege ven, maar dan krijg je een eigenwijze reactie. Een straftraining? Nou, dat be staat wel bij tennis", aldus Verbrugh. "Ik heb ze een paar keer gewaarschuwd dat het nog niet het moment is om feest te vieren. In het begin hadden we de zwakke teams, maar nu komen de ster kere tegenstanders. Ik ben niet zo'n pessimist, maar we zullen nu alle zeilen moeten bijzetten en twee keer dik moe ten winnen om kampioen te kunnen worden. Maar ik moet het nog zien. We hadden een goede kans. Als trainer steekje er extra tijd in en dan verwacht je van de ploeg wat terug. Maar de spe lers hadden zondag de verkeerde instel ling." De nederlaag tegen Alta 4 was voor het viertal van Soest-Zuid de eerste in een officiële wedstrijd sinds lange tijd. Vo rig seizoen kwamen ze in de mix-jeugd- competitie op zondag uit en werden toen Nederlands kampioen. Verbrugh: "Ze hebben het een aantal jaren te ge makkelijk gehad en te lang geen serieu ze tegenstander gehad. In de senioren competitie is het heel anders dan in de jeugdcompetitie." De afdroging was volgens Verbrugh niet nodig geweest. AI had de ploeg maar vier, vijf puntjes gepakt, dan had den de tennissers komende zondag te gen de nieuwe koploper Hoogland be duidend rustiger op de baan kuqnen staan. Nu lijkt het erop dat Soest-Zuid als tweede en wellicht nog als derde ein digt op de ladder in de vijfde klasse. En daarmee komt de club geen stap verder. minuten later had Luis Hugo geen grip op de bal na een afstandschot van John- ny Brouwer en aan de andere kant be paalde Jeffrey Dorrestein in de 83ste minuut de eindstand op 4-3. Soest won derhalve het toernooi en de wisselbeker. WZ'49, dat twee weken geleden SEC had verslagen met 5-1 legde beslag op de tweede plaats. SEC en Hees sloten de rij met respectievelijk twee en nul punten. De prijzen werden donderdagavond in de kantine van SEC uitgereikt door wethouder Jan Menne van sportzaken. Sportiviteit Zeker niet onbelangrijk voor het ver loop van het toernooi was, dat de vier clubs de sportiviteit niet uit het oog ver loren. Natuurlijk was er hier of daar een ongeoorloofde 'tackle' te zien, maar dat was meer een gevolg van de inzet dan een poging andermans ledematen te vervormen. Wellicht dat die gezonde instelling er toe bijdroeg dat in totaal 39 doelpunten werden gescoord. Dat is een gemiddel de van 6,5 goals per duel. Het is over dreven om te stellen dat de ploegen echt goed voetbal etaleerden. Enkele spelers weten dat aan het feit dat sommige ploegen al geruime tijd niet meer scherp hebben getraind. De doelpuntenregen maakte dat alles goed. Een enkeling opperde dat het toernooi beter in de voorbereiding op een nieuw seizoen kan worden gepland. Een na deel daarvan zou kunnen zijn dat ver schillende spelers nog op vakantie zijn. Anderen vrezen dat de wedstrijden dan toch te hard zullen worden, onder meer omdat veel spelers in die fase van het seizoen nog een basisplaats moeten af dwingen. Ook werd de suggestie ge daan om de wedstrijden in een periode van enkele dagen af te wikkelen. Wanneer de tweede editie van het Soes ter voetbalkampioenschap wordt ge houden en of de vorm ervan al dan niet verandert, is nog niet bekend. Dat zal in overleg tussen de Soester Courant en de vier voetbalverenigingen worden be paald. Maar dat het toernooi voor her haling vatbaar is, daar was iedereen het over eens. Zoals afgesproken krijgt Soest dan in elk geval de slotavond toe gewezen, omdat tijdens deze editie niet gebruik werd gemaakt van de Bos straat-Oost. fEC-Soest 1-6 (0-2) 0-1 Peter van den Berg, 33: 0-2 beter van den Berg, 56: 0-3 Martijn pe Jonge, 61:0-4 Peter van den Berg [strafschop), 63: 1-4 Saban Aksit, 1-5 Martijn de Jonge, 83: 1-6 /lartijn de Jonge. Toeschouwers: È35. Scheidsrechter: R. Laadnoor- pijk. Grensrechters: W. Gesgarz en Middendorp. WZ'49-Hees 4-3 (2-2) 0-1 Danny Brandenburg, 14: 0-2 Danny Brandenburg, 19: Zeki Kurt -2, 35: Abdelhak Belarbi 2-2, 74: 6-2 Ton Wolfsen (strafschop), 77: ft-2 Johnny Brouwer, 83: Jeffrey Dorrestein 4-3. Toeschouwers: 155. Scheidsrechter J. Wever. Grens rechters: P. Wimmers en M. Briët. 1. Soest 3-6 (13-4) 2. WZ'49 2-4(11-7) 3. SEC 2-2(7-15) 4. Hees 2-0 (8-13) Topscorers: Peter van de Berg (Soest) 7, Danny Brandenburg (Hees) en Martijn de Jonge (Soest) 4, Johnny Brouwer (WZ'49) 3, Abdelhak Belarbi, Zeki Kurt, Ton Wolfsen (allen WZ'49), Mark Timmer, Marco Martens (beiden SEC) en Jeffrey Dorrestein (Hees) 2, Maurice d'Aquino, Jeroen van Veenendaal (Soest), Joep Akker mans (WZ'49), Saban Aksit, Mar cel Dorrestein (SEC), Peter de Jong, Paul Castein (Hees) 1. Eigen doel punten van Jeffrey Dorrestein (Hees) en Sander Dorrestein (Soest). ge laatste wedstrijd van het sei nen voor Eemvogels is naar ver lichting verlopen. Tegen promo- ëndus Victum werd verloren, al ps het spel van de Soesters beter bn de laatste weken: 5-14. ^weliswaar speelden de gasten uit Hou- een verzorgde wedstrijd, de vecht- t van de Eemvogels maakte het ze h nog aardig moeilijk. De scherpte in schot en doorbraak van Victum gaf iter de doorslag. De eerste helft kon nog redelijk volgen. Na de -0-voorsprong (strafworp Fons nam Victum het initiatief. de aanstaande kampioen erg ver tot rust: 2-6 (Strafworp 1 "VVim Oldewarris). de pauze liep de Houtense ploeg soepeiei. i^etnvogeis prooeerue uij ie blijven, maar kwam kwaliteit te kort. In de slotfase kwam het doelpunten-fes- tijn op gang. Diverse doelpunten van beide kanten konden het publiek toch nog boeien. Uiteindelijk vonden aan de Eemvogels-kant Verduin, Oldewarris en Berry Cornelisse nog scoren. De 5-14-nederIaag betekent dat Eemvo gels eindigt op de vierde plaats in de 2e klasse. Wat versterking voor de selectie is welkom om volgend seizoen weer een rol van betekenis te spelen. Coach Jan van Maanen gaat zijn geluk beproeven bij een andere vereniging: Eemvogels is nog zoekende naar zijn opvolger. De inschrijvingen voor de vijf tiende Klaarwaterloop druppe len inmiddels binnen bij de or ganisatie. De jaarlijkse wed strijd met start en finish aan de Wiardi Beckmanstraat beleeft dit keer het derde lustrum. AV Pijnenburg en Super Van Doorn rekenen dan ook op veel deelnemers. ïn 1992 startten ruim vijfhonderd atleten. De Klaarwaterloop wordt gehouden op woensdag 2 juni en bestaat uit verschillende wedstrijden. Om 18.30 klinkt het eerste startschot. De basisscholieren gaan dan op weg voor één rondje over 1.600 meter. Voor de uitslag worden de tijden van de vijf lopers per team bij elkaar ge teld. Een half uur later begint de in dividuele loop voor basisscholieren, om 19.15 uur gevolgd door de wed strijd voor middelbare scholieren. Zij moeten eveneens één rondje af leggen. Bij de recreatieloop kunnen de deel nemers kiezen uit één mijl of drie mijl (één of drie rondjes). Ze moeten uiterlijk om 19.30 uur hun keuze hebben gemaakt, want dan worden ze weggeschoten. De Estafetteloop voor bedrijven, die in het kader van de bedrijfssport- competitie voor de derde keer in het programma is opgenomen, begint om 20.00 uur. Elk bedrijf kan in schrijven met teams van vier heren of vier dames die iederéén rondje moe ten lopen. Het evenement krijgt om 20.45 de epiloog met de Volksloop over vijf mijl (acht kilometer). De kosten voor deelname aan de Klaarwaterloop zijn 2,50 gulden (1 mijl), 3,50 gulden (3 mijl) en vijf gul den (5 mijl). De bedrijfsteams moe ten via een cheque (t.n.v. AV Pij nenburg) tien gulden betalen aan or ganisator René van Zee. Super Van Doorn participeert zoals altijd met een braderie op de par keerplaats voor de supermarkt. Ter hoogte van de braderie is ook de start en finish te vinden. Na het internationale paastoernooi en het EK rolstoelbasketbal staat Red Stars nog -een groot evenement te wachten. Op 26 juni worden in Soest de Nederlandse kampioenschappen basketbal voor welpen gehouden. De organisatie van de NK is in handen van The Red Stars. De welpen vormen de jongste basketbalgroep. Het is de eerste keer dat voor hen een NK wordt gehouden. Plaats van handeling zijn de sporthallen Beukendal en Aqua In- door. Op 29 mei zijn op diverse plaatsen, waaronder Bunschoten, regionale voorrondes. Daar kunnen de deelne mers zich plaatsen voor de eindstrijd. Op zaterdag 12 juni wordt in Beuken dal gebasketbald voor het provinciaal schoolkampioenschap. Soest wordt zo wel bij de jongens als de meisjes verte genwoordigd door de Desmond Tutu- school. De Soester Dick Tommel is tijdens de vergadering van de bondsraad benoemd tot voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Schaak bond. De 51-jarige Tommel volgt de inte- rim-praeses Goldschmeding op. Sinds 1981 is hij lid van de D66-frac- tie in de Tweede Kamer. Daarvoor was hij drie jaar lang fractievoorzit ter van de Statenfractie van D66 in Drenthe. Hij is momenteel penning meester van de fractie in Den Haag. Voor zijn politieke carrière studeer de Tommel af op de Rijksuniversi teit Utrecht (scheikunde). Hij was werkzaam als onder meer weten schappelijk manager, inspecteur voor de volksgezondheid en ad junct-directeur van de Provinciale Waterstaat van Groningen. Vier dagen na het binnenhalen van de titel hebben de zaaivoetbalfers van SEC de competitie op slechte wijze af gesloten. Het laaggenoteerde TOV won met 6-3. Voor SEC was de buit al lang binnen. Na de 5-4-zege op 't Gooi waren de Baarnaars een stap dichterbij handha ving in de eerste klasse. Alleen als SEC met dertien doelpunten verschil zou winnen, zou TOV nog naar beneden kelderen. Zover kwam het niet. Via een 2-1-rust- stand verloor SEC met 6-3. De doel punten van de groen-witten, bij wie al leen Hans Peter van Zoelen en Marco Martens hun normale niveau haalden, kwamen op naam van Chiel Struijk (tweemaal) en Van Zoelen. SEC is er tot nu toe niet in geslaagd ver sterking te vinden voor het nieuwe sei zoen in de hoofdklasse. Coach Peter van Zoelen was in gesprek met twee spelers, maar beiden moesten afhaken in verband met een knieblessure en stu die. Van Zoelen zet zijn speurtocht voort, want hij wil in ieder geval één speler bij de selectie voegen. Op donderdag 10 juni voetbalt SEC tegen een Soester elftal. Dat team wordt geformeerd met spelers van Hees, Soest en WZ'49. De wedstrijd is één van de festiviteiten ter gelegen heid van het zeven tig-jarig be staan van de voetbalvereniging. SEC zal zoveel mogelijk spelers op stellen, die dit seizoen de titel in de vierde klasse G van-de KNVB in de wacht sleepten. Het Soester elftal is samengesteld door Gert-Jan Tim mer, oud-trainer van SEC, WZ'49 en Hees. Hij heeft vijftien spelers uit genodigd voor het duel met SEC. Dat zijn Jeffrey Dorrestein, Ewout Jansen, Peter de Jong en Eric Looy- sen van Hees, Johnny Brouwer, Mare Brouwer, Zeki Kurt, Dik Lam en Peter van der Munt van WZ'49 en Maurice d'Aquino, Peter van den Berg, Daan Hilhorst, Luits Houkes, Wilfred Janmaat en Jeroen van Vee nendaal van Soest. De wedstrijd tussen SEC en het Soester elftal op donderdag 10 juni begint om 19.15 uur. Jl 39 doelpunten in zes sportieve wedstrijden, ongeveer negenhonderd Ichouwers en Soest als terechte winnaar is het voetbalkampioenschap I Soest een succes geworden. Die mening delen trainers, spelers en Bewerkers van de club, alsmede een groot aantal toeschouwers. Ook Icteur Paul Smit van de Soester Courant en sportwethouder Jan Men- ■praken donderdag na de laatste van de drie speelavonden van een ge- ■gd evenement. Het voetbalkampioenschap krijgt dan ook zeker een lyolg in het komende seizoen. Achter Soest werd WZ'49 tweede, h SEC genoegen met de derde plaats en berustte Hees in het feit dat vierde was geworden. het terrein van SEC werd donder- fevond voor de ogen van ongeveer honderd toeschouwers veertien t gescoord. Soest boekte de grootste I van het toernooi door de thuisclub J 1-6 (0-2) te kloppen. SEC stond Jien een halve minuut al op achter- ld, toen Jeroen van Veenendaal jaf de linker flank het hoofd van Pe- Jan den Berg vond. Hij knikte de bal e bovenhoek. Van den Berg zou nog Jemaal scoren, waarvan één keer uit I strafschop. De spits van Soest werd ■scorer van de plaatselijke titelstrijd I zeven doelpunten. Tegen SEC be tte ook Martijn de Jonge drie keer de ■van ruimte, die Soest zich creëerde. Saban Aksit redde de eer voor SEC. Soest voldeed aan de verwachtingen door het voetbalkampioenschap te win nen. De ploeg liet zich geen één_keer verrassen en gaf aan over de beste selec tie te beschikken. De overwinning op SEC had gemakkelijk hoger kunnen uitvallen. Debet daaraan was mede het feit dat SEC vier basisspelers miste. "De kaars was bij ons al uit", sprak trai ner Ton van Burik. "We hebben het he le seizoen op onze tenen gelopen. In de competitie hadden we het geluk dat er weinig blessures waren, maar nu misten we veel spelers. En dan kom je met zo'n smalle selectie in de problemen." Goed initiatief Niettemin waren spelers van zowel SEC als Soest te spreken over het voet balkampioenschap dat op initiatief van de Soester Courant en dank zij de me dewerking van de vier clubs kon wor den georganiseerd. Ook Edwin Lazon- der noemde het toernooi een goed ini tiatief. "We hebben alles verloren, maar we zijn geen één keer afgegaan", sprak de aanvoerder van Hees terecht. De 'underdog' van het kampioenschap toonde zich op sportieve wijze strijdvaardig, was kansloos tegen Soest 1-4), maar hield de spanning er tegen SEC (4-5) en donderdag tegen WZ'49 (3-4) lange tijd in. Hees nam tegen VVZ'49 zelfs binnen veertien minuten een 2-0-voorsprong door doelpunten van Danny Branden burg. Zeki Kurt en Abdelhak Belarbi trokken de stand nog voor rust gelijk. In de 74ste minuut mocht Ton Wolfsen vanaf elf meter voor 3-2 zorgen, nadat Peter van der Munt was gevloerd. Twee René van den Deijssel zet de achter volging in op Antek Wojtkowski. Foto: Elger Geessinck.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11