Slaaprijk Soesterberg... ...specialist tot in detail. En dit zijn de knallers van deze week: 099 C1000 f! Brinktunnel mag niet breder worden Postkantoor Soesterberg overvallen 0 Man overvallen en met kruisboog bedreigd Sperziebonen Citroen- of sinaasappel koekjes Hamlappen Een hüizen" tioo9 bod VANAF 22 MEI GAAT SOEST MASSAAL LIJNEN WOENSDAG 19 MEI 1993 71e JAARGANG NO. 39 Meerderheid commissie eens met protesten Uitbreiding CAI-pakket: Onderbrekingen in radio/tv-signaal Portier van auto aan gort gereden Lichtkoepel van school vernield SLAGERIJ ZUID Wat moest ik ook al weer doen a.s. donderdag???? Uhh.. èèhh.. hemelèèh varen. Ja 't had iets met vaart te maken. JAM ...KWEET HET WEER K MOETNAAR 'T VAARDER- HOOGTÜ! Q 3 Actueel 5 Actueel 11 Sport 16 Cultuur Kantoor S.C. op vrijdag 21 mei gesloten Bibliotheek gaat duizenden boeken en platen verkopen Politie schrikt van fietsencontrole voor leerlingen Werkzaamheden op de Ir. Menkolaan Daders overmeesteren beheerder en nemen volle cassettes mee Slaapadvies SLAAPRIIK 26 mei zijn ze er weer! Dus nog 1 week GRATIS HARINGBONNEN RUUD SMIT visspecialiteiten C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars AANBIEDING VAN DE WEEK mwwwnmm 3888 Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13, Bulten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 9900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het oude spoortunneltje tussen de Lange en de Korte Brinkweg blijft net zo breed als het nu is: 4,45 me ter en geen centimeter meer, ook als de NS een compleet nieuwe on derdoorgang gaat bouwen, zoals de bedoeling is. Niet alleen de be woners van de Brink en omstreken zijn fel gekant tegen verbreding, ook de raadscommissie Verkeer ziet in meerderheid geen heil in het plan om de tunnel groter te maken. De kwestie kwam vorige week aan de orde in de commissievergadering onder leiding van wethouder Mieke Swinkels. Het College van B. en W. voelde in be ginsel wel voor de verbreding tot 11,5 a 14 meter, omdat dat op dit moment - nu de NS toch gaat verbouwen - aanzien lijk goedkoper uitvalt dan in de toe komst, als de gemeente "binnen andere beleidsopvattingen" misschien alsnog voor de aanleg van een ontsluitingsweg achter de Brink (weg-om-de-Noord) zou willen kiezen. Als de NS het tunneltje gewoon reno veert kost dat de gemeente geen cent, maar het blijft dan even smal. Soest heeft de mogelijkheid om de tunnel voor f 1,1 miljoen te verbreden tot 11,5 meter, waarbij het wegdek even breed (of liever: smal) blijft maar wel ruimte wordt gecreëerd voor fiets- en voetpa den, óf voor f 1,3 miljoen tot 14 meter, waarbij de overspanning wordt afge stemd op de realisatie van een "mogelij ke parallelroute voor de Van Weede straat", zoals het in de nota omschreven staat. Spandoeken De bewoners van de Brink lieten vorige week duidelijk merken hoe ze erover dachten. De tunnel zelf was versierd met spandoeken die er niet om logen: "Bent u helemaal mal? De tunnel blijft smal!", "Deze tunnel verbreed? Op de Brink meer leed!" en slogans van over eenkomstige strekking, 's Avonds in de commissievergadering fulmineerde een heel rijtje insprekers, o.a. van de Groe ne Driehoek, tegen het volgens velen onzalige plan. "We zijn verschrikkelijk geschrokken en geweldig boos," aldus een van hen. De meesten waren hevig teleurgesteld over het feit dat het College alweer dreigde terug te komen op de afspraken in de Structuurvisie, waarbij de Brink is afgewezen als parallelroute voor de Van Weedestraat. "Dit is een klap in ons gezicht. We zijn met stomheid ge slagen." De tunnel wordt allerwegen gezien als een prima "verkeersrem mer" waarop heel Soestdijk jaloers kan zijn. Er was zelfs een inspreker die wees op de historische waarde van de tunnel (anno 1898) "in dit mooie oude gedeel te van Soest". t>£zr 7uwet. Goocheltruc Ook de commissie bracht in meerder heid weinig geestdrift op voor het plan netje. "Welke tovenaarsleerling heeft dit nu weer bedacht?" vroeg Jan Pieter Lokker (CDA) zich af. Hij vond het een merkwaardige goocheltruc, en zeer on verstandig. Ook Harry Witte (Ge meentebelangen) was absoluut niet van het voorstel gediend en dat gold even eens voor Leidje Tomassen (Prog. Soest) en Willem Blaauw (WD), die zich buitengewoon verbaasde over de "vooruitziende blik" van het College. Gré van Eek (D66) vond het advies echter "heel logisch". "Het is een illusie dat alles hetzelfde kan blijven. Over 15 jaar denken we er misschien anders over." Ze koos daarom voorzichtig voor de 11,5 meter-optie. Wil Steke lenburg (PvdA) vond 14 meter nog be ter en stelde - onder grote hilariteit van het publiek - voor zo'n brede tunnel ge woon neer te leggen en voorlopig slechts de helft ervan te gebruiken. Stekelenburg constateerde verder dat ze Lokker eerder tijdens de vergadering (over Soestdijk) onverbloemd had ho ren spreken over de weg-om-de- Noord, uit het oogpunt van veiligheid en leefbaarheid, en ze vond dat een bre de tunnel daar goed in zou passen. "Het is vreemd dat het CDA wél over de weg-om-de-Noord praat, maar niet over deze tunnel, die straks de goed koopste oplossing is." Heilig Wethouder Mieke Swinkels - "de Structuurvisie is heilig, maar verliest Brink-bewoners versierden het tun neltje vorige week met spandoeken, o.a met: "Bent u helemaal mal? Deze tun nel blijft smal. zijn aureool als je over een periode van 100 jaar moet denken", waarop Witte: "Heiligen toch zijn altijd eeuwig?" - be tuigde haar respect voor de insprekers en liet desgevraagd weten dat het Colle ge unaniem was in zijn voorlopige standpunt, "maar uw adviezen zijn heel duidelijk". Lokker kreeg nog even de gelegenheid om uit te leggen dat de randweg die hij voor ogen heeft "primair niet in een woongebied" moest komen te liggen, en dus zeker niet op de Brink: "Het is onjuist om dezeiaken te koppelen, de weg-om-de-Noord' is van een andere orde", wat Leidje Tomassen tot de uit spraak "Kiezers, weest op uw hoede!" bracht. Soest heeft besloten het program- ma-pakket op het kabelnet uit te breiden met drie televisiezenders en tien radiozenders. Tegelijker tijd wordt gewerkt aan de kwalita tieve verbetering van de ontvangst van de radiozenders. Hiervoor moeten de nodige ombouwwerk- zaamheden plaatsvinden. Tijdens deze ombouw-werkzaamheden is gedurende enkele uren voorname lijk in de ochtend geen radio- en tv-signaal te ontvangen. In de periode van dinsdag 18 mei t/m 11 juni geldt dit voor de inwoners van Soest met een CAI-aansluiting, die wo nen in de wijken O verhees, Klaarwater, Smitsveen, Klein Engendaal en de om- geviiig van het gemeentehuis. Het ge bied wordt begrensd door de spoorlijn Den Dolder-Soest-Zuid, de Kolonie- weg, Molenweg, Soester Engweg, Wal deck Pyrmontlaan, Laanstraat, Dorre- steinweg, de Wieksloterweg West- en Oostzijde en het landgoed Pijnenburg in de richting Den Dolder. In de periode van 21 tot en met 25 juni heeft de rest van de gemeente Soest ontvangstonderbrekingen en het eerder genoemde gebied weer niet. In de gemeentepagina's van de Soester Kabelkrant wordt de komende weken aangegeven wanneer waar ontvang stonderbrekingen te verwachten zijn. 29 juni: allemaal omschakelen Het programmapakket wordt uitge breid met de tv-zenders MTV, Super Channel en Rai-Uno en met de radio zenders Omroep Gelderland, Omroep Amersfoort 1 en 2, RTL-4, Holland FM, Love Radio, Radio 538, België Franstalig RTBF1, Radio Noordzee en Euro Jazz. Als Concert Zender t.z.t. een zendvergunning van het Ministerie van WVC krijgt zal ook die op de kabel komen. Het kanaal voor het geluid van tv Ne derland 1 en 2 komt te vervallen, alsme de dat van de Britse legerzender (BFBS). Dit houdt in dat de huidige fre quentie-indeling totaal wordt gewij zigd, waardoor men de favoriete radio programma's voortaan op een andere plaats vindt, en dat er in de tv drie nieu we kanalen moeten worden ingeregeld. Zenderoverzichten zijn af te halen in het informatiecentrum van het gemeen tehuis in Soest, de hulpsecretarie in Soesterberg en het regiokantoor van de REMU. Mensen die zelf niet weten hoe zij hun tv en radio kunnen inregelen en afstemmen, hebben nog alle tijd om dit aan buren of familie te vragen, want pas op 29 juni is het zover. Onderzoek Voor het laten vervallen van het geluid van Nederland 1 en 2 is gekozen op ba sis van onderzoek van het Nederlands Omroep Bedrijf. Dat heeft uitgewezen, dat meer dan 75% van de CAI-abon- nees over een tv-toestel beschikt met de mogelijkheid van een koptelefoon of recorder. Daardoor is het overbodig Nederland 1 en 2 nog in mono-kwaliteit via het FM-pakket door te geven. Op de Van Weedestraat is vorige week een portier van een auto kapot gereden. Dat gebeurde toen de 76-jarige eige naar wilde instappen. Op dat moment passeerde een vrachtwagen. Het portier van de personenauto waaide open en werd losgerukt door de balk van de op legger. De lichtkoepel van de Van der Hucht- school aan de Libel is vorige week ver nield. De koepel werd ingegooid met een hard voorwerp. Uit het schoolge bouw wordt niets vermist. I a Soesterbergsestraat 55 Soest - Telefoon 28484 Fax 28415 Een staaltje vakman schap uit Amsterdam vindt u terug in onze bekroonde ACHTERHAM GEOPEND VM TOT 17.00 UUR.". DE GROENE NR.1 DORRESTEINWEG 72B SOEST, TELEFOON 02155 - 12883 Swinkels bevriest verdere aanleg omstreden drempels. Bewoners lanceren eigen voorstel verkeersplan Soestdijk. Kritiek op Kabelkrant is aan het verstommmen. Meeste fracties positief over uitbreding Soest- Zuid. Buurtcomité Buntweg voelt zich tekort gedaan. Nieuwe belangengroep voor huurders. Vandaag start kermis op de Engh. Lokale voetbaititel terecht naar Soest. Soestdijk zit in de 'heen- en-weer'. Verkeerde instelling Soest-Zuid. Vijftiende Klaarwaterloop op woensdag 2 juni. Lenteconcert Apolio/COV groot succes. Het kantoor van de Soester Courant aan de Van Weedestraat is op vrij dag 21 mei de gehele dag gesloten. Ook op Hemelvaartsdag (donder dag 20 mei) is de zaak dicht. Vanaf maandag 24 mei gelden weer de nor male openingsuren. De bibliotheek aan de Albert Cuyplaan houdt op woensdag 26 mei - van 14.00 tot 17.00 uur - weer haar jaarlijkse boe- ken- en platenverkoop. Er worden ro mans verkocht, studieboeken, kinder boeken, grammofoonplaten en video's. Zoals ieder jaar is er voor iedereen die van lezen en muziek houdt volop keus. Romans en studieboeken kosten f 1,50; jeugdboeken f 1,-; informatie boekjes van De Ruiter f 0,50; grammo foonplaten f 1,- én video's f 10,- per stuk. De politie is zich een hoedje geschrok ken bij een fietsencontrole op de Minis ter de Visserschool. Slechts tien pro cent van de 65 gecontroleerde fietsen bleek in orde. Losse banden, ramme lende spatborden, losse spaken, ont brekende bellen waren voor de politie aanleiding öm 'heel slecht' in het dag rapport op te schrijven. De controle was overigens aangevraagd door de school leiding in verband met een fietstocht voor de leerlingen. De Ir. Menkolaan wordt vanaf maan dag 24 mei tijdelijk afgesloten. De afde ling Wegen Riolering en Verkeer begint die datum met herbestrating van de weg. Het is nog niet bekend hoelang de werkzaamheden gaan duren. Voor de bewoners van de Ir. Menkolaan is de straat gedurende die periode wel bruik baar. Foto: Goos van der Wilt. Het postkantoor in Soesterberg is maandagmorgen tegen half negen door twee mannen overvallen. De totale waarde van de buit is nog niet bekend. Bij de overval, die on geveer vijf minuten in beslag nam, werd de beheerder overmeesterd en geboeid. Hij bleef verder onge deerd. De beheerder, een 45-jarige Soester- berger, had net de kluis geopend, toen twee mannen met bivakmutsen het postkantoor aan het Dorpsplein bin nenstormden. Ze drukten de beheerder tegen de grond en deden hem hand boeien om. De overvallers haalden twee volle cassettes uit de kluis en vluchtten, vermoedelijk met een ge reedstaande auto. Zover bekend was het tweetal niet gewapend. De beheerder slaagde erin naar de tele foon te kruipen, op de alarmknop te drukken en de politie te bellen. De poli tie stelde direct een buurtonderzoek in en heeft een aantal getuigen gehoord. Dat heeft, tot dusver, nog geen bruikba re tips opgeleverd. Het onderzoek wordt voortgezet. In de buitgemaakte cassettes zaten waardepapieren, postzegels, geld en Verklaringen over de overval op het postkantoor in Soesterberg van getui gen hebben tot dusver nog geen bruik bare tips opgeleverd. andere waardevolle spullen. Wat de exacte waarde van de papieren is, kon gisteren nog niet worden gezegd. adviseur f: voor beter sloperij specialist in y Een gevarieerde collectie slaap- systemen waaronder een groot as sortiment bedbodems ,en matras sen van het exclusieve huismerk OPTISLEEP staan als testbedden opgesteld in de unieke SLAAP- ADVIESSTUDIO. Niet zichtbare details aan de binnenkant van een matras bepalen het comfort. Vakkundig advies is hier een must. Slaaprijk Soesterberg is eveneens tot in detail gesprn/ihsentl in: slaapkamers Qkasten ^waterbedden gslaapbanken ^dekbedden/ovèrlreksets/kussens SOESTERBERG Amersfoortsestraat 22, Soesterberg. Telefoon 03463 53770 (vrijdagavond koopavond) Slaaprijk bevindt zich in Kela Kreatief Wonen 'Robin Hood-taferelen' speel den zich zaterdagavond af in de bossen van Soestduinen. Een 64-jarige inwoner van die dorpskern werd om tien voor acht overvallen door een onbe kende man met een geladen en gespannen kruisboog. Het slachtoffer had met zijn hond in het bos gewandeld en keerde na eni ge tijd terug bij zijn wagen die hij op het Heeserspoor had achtergelaten. Op dat moment kwam de gewapen de man uit de struiken, die hem dwong zijn autosleutels af te geven. De Soestduiner moest zijn sleutels op de grond gooien en weglopen. De overvaller hield daarbij de gespan nen boog op hem gericht. Op enige afstand gekomen, vroeg de Soest duiner of hij in ieder geval zijn huis sleutel kon terugkrijgen. Terwijl de overvaller met de sleutelbos bezig was, vluchtte het slachtoffer met rijn hond het terrein van het Waterlei dingbedrijf Midden-Nederland op. In een nabijgelegen woning alar meerde hij de politie. Een man, die in de woning aanwezig was, nam di rect poolshoogte, maar trof niemand meer aan. De auto was overigens achtergelaten, de sleutels lagen op de stoel van de bestuurder. De man die overvallen werd, vermist niets. Vermoedelijk is de overvaller toch gestoord door de man die ging kij ken en is hij er vandoor gegaan. Het slachtoffer schatte de dader op on geveer 28 jaar. Op zijn linker heup droeg hij een koker, vermoedelijk bestemd voor de pijlen van rijn kruisboog. Een zoekactie van de po litie heeft niets opgeleverd. van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 500 gram rol a 150 gram Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Seat Ibiza 1.2 L 02-'87, 78.100 km Nw.pr. 21.600,-, nu 7.850," en... 12 maanden garantie. Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. AUTO VAN DOORN BV Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-2'

Soester Courant | 1993 | | pagina 1