IUUR' JAN SLUVTER 'JM iek Hulleman optiek ZONNEBOILER SYSTEEM BOSMANj s OPHEFFINGSUITVERKOOP A. sWEERD I erdiensteI EZOCHT.. IfFonds fl. 3875, 1 HANDEL WANDEL C. Kooy erelid van de ANBO Vrijdag geknipt voor u! ubilerende Hulleman Optiek laat Soest 1 dertig jaar 'goed ogen' -stdijk GESLAAGD? FUJI DL-25N 159,- Rijwielshow Van der Ent Frisse verrassing op Mavo-Soest Een week lang gratis reizen voor 65+ers Gilde behaalt veel prijzen op kringdag in Haps Tesselschade Arbeid Adelt op Oude Ambachtenmarkt ■IM PAGINA fVOENSDAG 19 MEI 1993 Al voor f50,-per dag bent u op weg met Pinksteren naar uw Bungalowpark. van Brussel MTEN NIET STIKKEN HENRI NEFKENS SOEST BV dakbedekking van chool vernield Containerbrandje L sstaan m-cheque .lant je aanbiedingen Inbrekers acties op sportvelden 'heque geeft f 50, - korting op bril of lenzen -<•> 30-jarig jubi- >en wij samen ecfe dankzij u, klanten, heb- ijlpaal bereikt, ig zien op vele i vol vertrou- omst blikken, oor het in ons 'uwen, wat wij i de toekomst zullen maken, ileum-cheque Je maand mei 3p uw nieuwe ïn.Hetisuvan OOGMETING FUJI Vrijdag en zaterdag in Baarn Laat de zon uw water opwarmen: MET HET INVENTUM Uw voordeel: - een beter milieu - financieel voordeel door zuiniger stoken - subsidiemogelijkheden tot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden I LOODGIETERSm Kortingen van 20 tot 60 o.a. op goud, zilver, doublé, horloges, klokken, wekkers, tin, keltumpleet, Royal Albert Porselein enz. Voortbestaan voor toekomst gegarandeerd Voor 3.100 gulden aan spullen uit auto gehaald Informatiebus CN op Oude Ambachtenmarkt Inbraak in flat Weegbreestraat Parkeerterrein in polder op Hemelvaartsdag Eggen op Oude Ambachtenmarkt SOESTER COURANT PAGINA 9 itgeefster van 3 en een aantal un-huis bladen uit: i Vechtstreek en :e, service-gevoelige Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg, In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar^ vervoer is kijktu m'aar. titmUStSi VOORDELIG OPEL HUREN Per dag Per week Corsa f 50,- f313,- Astra/Kadett f 59,- f 369,- Vectra f 68,- f430,- Omegaf 90,- f 569,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag. GOOI- EN EEMLANDER GOOIS WEEKBLAD DAGBLAD VAN ALMERE 't GROENE WEEKBLAD KABELKRANTEN Dllectanten. Voor de week d dat het Astma Fonds ontvangt de oorzaken van astma, i. Daarnaast wordt geld besteed scholing en voorlichting. |ke collecte-organisator: ■rmontlaan 14 Telefoon 1 81 26 Birkstraat 30, Soest Telefoon 02155-12364 transparante dakbedekking van de Vtfn der Huchtschool aan de Libel in lerhees is vernield. Niet bekend is wie dejdader is. Ook over de hoogte van de schade kon de politie geen medede- ;en doen. In de kleine kring van bestuursleden van de afdeling Soest van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, is de heer C. Kooy vorige week onderschei den met het erelidmaatschap van de bond. Voorzitter B. Blom speldde hem het gouden onderscheidingsteken op en overhandigde de daarbij behorende oorkonde. Voor mevrouw Kooy waren er bloemen. In een kort speechje memoreerde Blom Kooys vele verdiensten voor de bond als vertegenwoordiger van de ANBO in de provinciale Cosbo en meer in het bij zonder als bestuurslid van de afdeling Soest. Dankzij Kooys geweldige inzet groeide de afdeling naar meer dan dui zend leden, waarmee Soest tot de grootste in de provincie Utrecht be hoort. Het echtpaar Kooy, links en rechts van ANBO-voorzitter Barend Blom. Foto: Goos van der Wilt. Omdat de gezondheid van de heer Kooy soms wat te wensen overlaat werd op zijn verzoek de onderscheiding in de besloten kring van het afdelingsbestuur uitgereikt. De brandweer rukte zondagavond even na elf uur uit wegens een brandje in een vuilniscontainer aan de Weegbree straat. Ze had aan één hoge-drukstraal voldoende om het vuur, dat vermoede lijk was aangestoken door baldadige jongelui, te blussen. De schade bleef be perkt. want op vrijdag hebben wij meer medewerkers die u van dienst kunnen zijn. Soesterbergsestraat 10 Soest - Telefoon 02155-18613 Op verschillende sportaccommodaties in Soest zijn in de afgelopen week inbre kers actief geweest. Uiteen kleedkamer van SEC werden vier trainingsbroeken en een voetbaltas van de club en twee leden gestolen. Het vreemde is dat de kleedkamer was afgesloten en er geen braaksporen zijn aangetroffen. Uit een kleedkamer van sportorganisa tie Soest werd een paar voetbalschoe nen ontvreemd. Dat gebeurde donder dagavond. De schoenen behoren toe aan een veertien-jarige Soester. Op de parkeerplaats van MHC Soest aan de Koningsweg werd een auto opengebroken door middel van het stukgooien van een ruit. De dader nam de autotelefoon van een 46-jarige man uit Soest mee. aandags gesloten i)ezer dagen is het precies dertig Jaar geleden dat de toenmalige Burgemeester van Soest, mr. S.P. baron Bentinck, de brillenzaak lan Hulleman Optiek in Soest ppende. Net als nu bevond de zaak eich aan de Burgemeester Grothe- straat 10, maar voor het overige is er in die jaren heel wat veranderd. J)e brilmode wisselde in de afgelopen periode regelmatig, bijvoorbeeld van llindermontuur naar zeer grote model- pn, terwijl momenteel juist de kleinere nodellen meer in de mode zijn. En wat Be collectie betreft: het assortiment is in pe loop van al die jaren bij Hulleman L)ptiek aanzienlijk uitgebreid en de fraaie zaak aan de Burgemeester Gro- jhestraat biedt dan ook een keuze uit tientallen, zeer eigentijdse modellen. Brillen zijn "in", kan men vaststellen, en meer dan ooit is de bril een modege- woelig object geworden. Tal van gere nommeerde mode-ontwerpers beden- ten naast kleding ook brilmonturen en i de collectie bij Hulleman Optiek is Bat - met een aantal beroemde namen kis bijvoorbeeld Mondi, Giorgio Arma- pi, Mare O'Polo en Enrico Coveri - dui- lelijk te merken. T)e afgelopen dertig jaar kenmerkten lich ook door de opkomst van de len- jzen. De nieuwe generatie contactlenzen neemt bij Hulleman Optiek dan ook jeen belangrijke plaats in en vooral bij net sporten zijn lenzen ideaal gebleken Boordat ze de drager een vrij en onbe merkt gezichtsveld verschaffen. Bij Hul peman Optiek kunnen de vakbekwame Tïpticiens/optometristen daarover de Ruiste adviezen geven. echniek ooral wat de techniek betreft hebben ach de laatste tientallen jaren belangrij ke ontwikkelingen in de optiek voorge daan, en dus ook bij de firma Hulleman. -let kunststof brilleglas heeft zich bij oorbeeld een belangrijke plaats ver werd. In de beginjaren waren dergelij ke glazen nog tamelijk krasgevoelig, naar tegenwoordig zijn ze zo goed als "kraswerend", net als écht glas. Het complete instrumentarium is in middels geautomatiseerd. Vroeger werden brilleglazen nog met een "brok- keltang" grof in model gebracht en ver volgens met de hand in de juiste vorm geslepen - een secuur karwei, dat met grote kennis van zaken werd verricht. Dat gaat nu allemaal volgende de mo dernste principes: de Profil Scan is een computergestuurde volautomatische slijpmachine, die in verbinding staat met een centreer-aftast-systeem. De bewerking van het brilleglas, waarbij grote nauwkeurigheid vereist is, vindt volautomatisch plaats door het aftasten (via de computer) van het montuur. Oogmeting Wat tegenwoordig eveneens een be langrijke plaats inneemt bij Hulleman Optiek is de oogmeting. Ook dat ge- beurt met de hulp van de computer, die binnen één minuut geheel automatisch en nauwkeurig de gezichtsscherpte be paalt, waarna de vervolgmeting - waar bij het verschil tussen beter of slechter zien exact kan worden vastgesteld - wordt verricht met de Phoropter. Even eens niet meer weg te denken bij Hulle man Optiek is de oogdrukmeting, die plaatsvindt met een zeer ingenieus ap paraat (de Non-Contact-Tonometer) en zeer aan te bevelen is voor mensen van 40 jaar en ouder. Bij Hulleman Optiek gaan kwaliteit en vakbekwaamheid hand in hand. Inmid dels heeft, naast oprichter H. Hulleman senior, ook de tweede generatie zijn in trede in het bedrijf gedaan, in de per soon van Evert-Han Hulleman. Beiden mogen zich behalve opticiën ook opto- metrist noemen. Zij worden inmiddels terzijde gestaan door de opticiens Sjoukje Neleman en Harold van Breu- kelen. Jubileumcheque Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan is in Soest onlangs een speciale ju bileumkrant - "Optiek magazine" - huis-aan-huis verspreid, waarin heel veel lezenswaardigs te vinden is over al les wat met ogen, brillen en lenzen te maken heeft. Net als in de advertentie - elders op deze pagina - bevindt zich daarin een jubileumcheque, waarmee men deze maand maar liefst 50 gulden korting krijgt op een bril of lenzen. Dat maakt voor iedereen die inmiddels toe is aan een nieuwe bril of nieuwe len zen, een bezoekje aan de bekende bril lenwinkel in Soestdijk extra de moeite waard, want daar laat men Soest al der tig jaar "goed ogen". V.l.n.r. H. Hulleman Sr., Harold van Breukelen, Sjoukje Neleman en Ever t-Han Hulleman. ALLEEN RICHTEN Nfcip EN AFDRUKKEN Handige en lichtgewicht com- pactcamera voor iedereen. Al tijd scherpe foto's door het Fo cus Free Fujinon kwaliteitsob jectief. Automatische flitser en filmtransport. Drop-in filmin- leg en motorisch terugwikke len. FOTO SWAGER FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917 Vijfhonderd verschillende model len fietsen staan vrijdag en zater dag rijklaar bij rijwielhandel Van der Ent in Baarn. Op die dagen houdt de zaak aan de Oosterstraat een rijwielenshow. Bezoekers kunnen vrijblijvend een proeftocht op de fietsen maken. De keuze-mogelijkheid is groot met fietsen van Batavus, Raleigh en Rivel. En speciaal voor de kinderen staan er typen van Loekie, Baronia en Alpina. Daarentegen heeft Van der Ent ook fietsen klaarstaan voor mensen die lan ger zijn dan twee meter. Maar de Baarnse ondernemer heeft bijvoor beeld ook de nieuwe Spartamet met electrische startmotor staan. De fietsen staan allemaal gesorteerd op soort, maat, type, merk en kleur opgesteld. Ze nemen driehonderd vierkante meter oppervlakte in beslag. Van der Ent heeft extra deskundige hulp ingeschakeld om alle belangstel lenden te woord te kunnen staan. Ko pen is geen voorwaarde om de rijwiel show te bezoeken. "De show is juist be doeld om de mensen te laten vergelij ken. Ze kunnen op hun gemak bekijken welke fiets hen het beste ligt, welke kleur ze het mooiste vinden. Elke fiets rijdt weer anders. De mensen mogen een klein stukje fietsen, maar ze mogen ook langer wegblijven om te kijken of de fiets hen bevalt", aldus Van der Ent. Mensen die zich een fiets aanschaffen, kunnen een leuke attentie voor hun tweewieler tegemoet zien. Alle fietsen zijn uit voorraad leverbaar. De klanten kunnen met een pincode betalen, als ze dat willen. Het is ook mogelijk een lea se-contract af te sluiten voor de fietsen. En Van der Ent heeft verder voordelige verzekeringen voor drie jaar in de aan bieding voor de nieuwe fiets-eigenaren, die in premie variëren van 95 tot 135 gulden. De rijwielshow biedt de bezoekers veel kijk- en rij genot. Op vrijdag opent Van der Ent de deuren van acht uur 's mor gens tot negen uur 's avonds. Op zater dag kunnen belangstellenden van 8.00 tot 17.00 uur bij hem terecht. Oude Utrechtseweg 31 Soest Tel. 02155 - 20644 M E T D E VAN BETER Zie etalages en winkel. HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK ISOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TELEF. 02155-12982 Afgelopen vrijdag werden de leer lingen van Mavo-Soest door hun directeur getrakteerd op ijs. Zij kregen die traktatie om het heug lijke feit te vieren dat de groeiende belangstelling zich ook dit jaar heeft voortgezet, zodat het voort bestaan van Mavo-Soest voor de toekomst is gegarandeerd. Een radiocassetterecorder, een cd-spe- ler, een wisselaar, een versterker, twee boxen en een aantal cd's. Dat verdween allemaal uit een auto die stond gepar keerd op de Beaufortlaan in Soestdui- nen. De totale waarde van de buit be draagt 3.100 gulden, volgens de 24-ja- rige eigenaar uit Leusden. De auto kraak werd vorige week gepleegd. Ook aan de Lange Brinkweg werden uit een auto van een 23-jarige Soester een radiocassetterecorder en enkele casset tebandjes gestolen. Na de officiële ingebruikname op 22 mei en de zondagsregeling op 23 mei, gaat de nieuwe openbaar vervoerregeling echt in op 24 mei a.s. Een paar dagen daarvoor al, op Hemelvaartsdag 20 mei, zal de in formatiebus van Centraal Neder land een prominente plaats inne men op de Oude Ambachten markt. In de informatiebus kun nen inwoners van Soest en Soes- terberg op vertoon van hun 65+-pas een gratis weekkaart af halen. Centraal Nederland en de Neder landse Spoorwegen zullen op de Oude Ambachtenmarkt informa tie geven over de nieuwe regelin gen in de regio Soest. Naast de gra tis af te halen mini-dienstregeling zal het uitgebreide busboekje te koop zijn. Prijsvraag Door het uitdelen van diverse leuke at tenties zal nog eens extra de aandacht worden gevestigd op de nieuwe situatie die per 23 mei ontstaat. Zo is er voor de puzzelaars op 20 mei een prijsvraag in de vorm van een rebus. Onder de goede inzendingen worden 10 miniatuur-bus- Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een flatwoning aan de Weegbreestraat. Hij kwam binnen door de voordeur te forceren. De bewo ner ontdekte dat de kasten in de woon- en de slaapkamer overhoop waren ge haald. Wat er precies weg was kon niet direct worden vastgesteld. sen van het type MB 230 verloot. Deze miniaturen zijn overigens net als puz zels van het nieuwe bustype (de Allian- ce) ook te koop voor de liefhebber of verzamelaar. Promotieteam Via het bekende OV-telefoonnummer 06-9292 kan iedereen openbaar ver voer reisinformatie opvragen. Om dit nummer en de mogelijkheden die het biedt meer bekendheid te geven, is het promotieteam van OV-Reisinformatie aanwezig. Ook zij zullen met verschil lende activiteiten en leuke weggevertjes de aandacht vestigen op hun speciale dienstverlening. Gratis weekkaart Bij de introductie van het nieuwe bus plan biedt Centraal Nederland een week gratis busreizen in Soest aan voor houders van 65+-kaarten. Deze week kaarten zijn geldig van 23 mei tot en met 29 mei. Mensen die in aanmerking komen voor de gratis kaart kunnen de ze afhalen bij het gemeentelijk informa tiecentrum en de hulpsecretarie (ge opend op 18 mei van 14.00 -16.00 uur) in Soesterberg. Ook in de informatie bus op de Oude Ambachtenmarkt is er gelegenheid om in het bezit te komen van de gratis weekkaart. Het 'gratis rei- zen-gebied' wordt begrensd door de zó ne Soest en het traject Soest-Soester- berg. Haltes die de grenzen markeren zijn: de halte Colenso van buslijn 70 richting Hilversum, de (nieuwe) halte Noorderweg aan de Stadhouderslaan van buslijn 72 richting Baarn en de halte Van Lenneplaan van buslijn 70 richting Amersfoort en de halte Molendael van buslijn 73. Op de laatstgenoemde lijn geldt het gratis reizen ook voor de aan sluitende zo nes Soestduinen en Soes terberg. Reizigers die met de gratis weekkaart buiten het aangegeven ge- Op zondag 16 mei heeft het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest deelgenomen aan de Verplichte Kringdag in Haps, georganiseerd door het plaatselijke St. Nicolaasgilde. Aan deze Kringdag de den in totaal 30 gilden uit het Land van Cuijk deel. In het algemeen klassement wist het Soester gilde, de eerste prijs te behalen. In dit klassement zijn verwerkt de deelname aan de wedstrijden, de al gemene presentatie van het gilde, de optocht en de tentoonstelling. Zoals inmiddels gewend, maakte de Soester delegatie, bestaande uit het meer dan 55 leden tellende tamboer-, hoornblazer-, schutter en vendelkorps, vergezeld door bestuur en Koningspaar Ben en Corrie van Schalkwijk met de twee hofdames, weer een perfecte in druk. Niet alleen was het de grootste groep, maar door aankleding, de afwis selende muziek als ook het vendelen tij dens de optocht, liet men in Brabant weer een goede indruk achter. Ook in de verscnnienue wedstrijden waren de leden van het Soester gilde succesvol. De groep hoornblazers be haalde de eerste prijs, de vendeliers Hans Kok, Paul van Breukelen, Wilco van Logtestein en Martin van Dorres- teijn wisten respectievelijk een tweede prijs in de klasse A, een tweede prijs in de klasse B en een eerste en vierde prijs in klasse C te winnen. Frank Witkamp behaalde tot slot nog een tweede prijs in de categorie Gilde- trom klasse A. Even na zeven uur wer den de prijzen in de feesttent uitgereikt door de burgemeer van Haps, de heer P. Berkhout, en de voorzitter van de Kring van Schuttersgilden Land van -Cuijk, Baron C.W.J. de Weichs de Wenne. Dit jaar zal op zondag 27 juni door het Soester gilde weer aan een Gildedag worden deelgenomen en wel aan het Landjuweel te Etten-Leur. Het laatste Landjuweel werd in 1987 in Soest ge houden. bied gaan reizen, moeten strippen bij stempelen op de roze strippenkaart. Iedereen gratis Op zaterdag 29 mei wordt aan iedereen gratis vervoer aangeboden. Iedere bus reiziger binnen Soest en het traject Soest-Soesterberg zal op die dag van de buschauffeur een dagkaartje voor dat hele gebied ontvangen. Een uitsteken de gelegenheid om het lijnennet te ver kennen en de snelle routes door Soest uitgebreid te testen. Slingeren Omdat het aantal busreizigers 's avonds en op zon- en feestdagen sterk afneemt, zijn de kosten te hoog om dan het uitge breide buslijnennet met directe routes in stand te houden. Om die reden blijft lijn 70 dan de bekende meer slingeren de route rijden. Met de slingerroute van de buslijn Amersfoort-Hilversum (lijn 70) worden 10 extra haltes aangedaan (3 haltes van lijn 71 en maar liefst 5 van lijn 74). Door deze inventieve oplossing behoudt het grootste gedeelte van Soest gelukkig de bus in de buurt. Opletten Natuurlijk heeft de aangepaste dienst regeling het nadeel dat bussen anders rijden. Bij een aantal haltes komt de bus nu 's avonds en op zon- en feestdagen uit een andere richting. Dat is bijvoor beeld het geval bij de haltes Albert Cuyplaan, Raadhuisplein en de haltes in de Veenbes- en Varenstraat. Het is daarom raadzaam om goed op de bor den met vertrek- en aankomsttijden te kijken. Daarop zal ook de rijrichting van de bus zijn aangegeven. U voor komt daarmee dat u voor onaangename verrassingen komt te staan. De ge meente Soest en Centraal Nederland zijn zich terdege bewust dat hiermee geen ideale situatie is geschapen, maar alleen op deze manier is het mogelijk om zoveel mogelijk haltes te blijven be dienen. Het schoolteam wilde met dit gulle ge baar te kennen geven dat zij die toene mende belangstelling voor Mavo-Soest niet alleen toeschrijven aan het thuis- werkvrije systeem, maar ook aan de goede sfeer die op deze kleine mavo heerst. Een klimaat dat zeker ook te danken is aan de manier waarop de leerlingen met elkaar en met de school omgaan. De goede naam van de school wordt voor een niet onbelangrijk deel door de leerlingen en via hen door hun ouders, uitgedragen. Ondanks de tegenwind die uit Den Haag richting kleine zelfstandige scho len waait, tornt een toenemend aantal mensen binnen en buiten het onderwijs tegen die wind in, omdat zij voor kleine re eenheden met hun specifieke moge lijkheden een beschutte plaats willen openhouden. Aan het begin van de maandelijkse sport-en-spel-dag stak de directeur, de Heer J. de Gruyl, de leerlingen daarom ook een pluim op de hoed, omdat zij al lemaal, bewust of onbewust, hadden bijgedragen aan de toekomst van de school. Hun school. Tijdens de oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag (donderdag 20 mei) is aan de Eemweg, tegenover de sportvelden een groot parkeer terrein ingericht. Vanaf dat parkeer terrein is het slechts 100 meter lopen om de markt te bereiken. Komende vanaf de richting Hilver- sum/Baarn/Utrecht wordt ter hoogte van de Petrus en Paulus Kerk door middel van borden aangegeven dat men via de Lange Brinkweg het parkeerterrein gemakkelijk kan be reiken. Bezoekers uit de richting Amers foort doen er verstandig aan om voor de brug bij het Woonwagenkamp via de A.P. Hilhorstweg of Peter van de Breemerweg naar het parkeerterrein te rijden. Tijdens de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag kan men zien hoe het ambachtelijk eggen in z'n werk gaat. Ook is te zien hoe er vroeger geploegd werd. De heer Van der Grift beplant vervolgens het weiland aan de Peter van de Breemerweg tegenover de Ferdi- nand Huycklaan met Soester knollen. Het bestuur van de Stichting Markt Ou de Ambachten en Van der Grift hebben hiervoor toestemming gevraagd aan het college van burgemeester en wethou ders. De Soester knollen, een lekkernij waar Soest haar bijnaam aan te danken heeft, worden na vier maanden geoogst. Daarna zaait de heer Van der Grift rog ge op het land. De bedoeling hiervan is de rogge op Hemelvaartsdag 1994 am bachtelijk te oogsten, in schoven te bin den en te dorsen. Hierna wordt de strook land weer met gras ingezaaid en in de oude situatie teruggebracht. Vroeger werd op de Engh het Soester knolletje veelvuldig verbouwd. De Algemeen Nederlandse Vrou wenvereniging "Tesselschade-Arbeid Adelt" staat op Hemelvaartsdag niet een kraam op de oude Ambachten markt in Soest. De vereniging ver koopt daar met de hand gemaakte produkten. Die variëren van borduurwerk, beschil derd hoüt- en glaswerk tot andere kunstzinnige praktische geschenken. Een deel van de opbrengst van de arti kelen gaat naar het Zegers Veeckens- fonds en naar het Betsy Perk Oplei dingsfonds. "Tesselschade-Arbeid Adelt", de eer ste Nederlandse vrouwen vereniging, is opgericht in 1871. Het doel is Neder landse vrouwen te helpen in het streven naar zelfstandigheid. Het gaat om vrou wen die in eigen onderhoud en in on derhoud van anderen moeten voorzien. Een belangrijke basis voor de vereni ging zijn vrouwen die artikelen met de hand maken. "Tesselschade-Arbeid Adelt" verkoopt deze artikelen op ba- zars, in depots en winkels. Dat gebeurt zonder winstoogmerk. Een deel van het geld komt ten goede aan het Zegers Veeckensfonds en het Betsy Perk Op leidingsfonds. Het andere deel is voor de handwerksters. Het Zegers Veeckensfonds geeft een fi nanciële gift aan (oud-) handwerksters en oud-depothoudsters die niet meer ol nog beperkt kunnen werken en daar door in financiële moeilijkheden ko men. Zij krijgen de gift tweemaal per jaar. Door middel van een aanvullende gift stelt het Betsy Perk Opleidings fonds vrouwen in staat een opleiding te volgen. Zo kunnen ze in eigen onder houd voorzien. Door lidmaatschap van minimaal f 10,- kunt u deze activiteiten steunen.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9