FILMAANBIEDINGEN UUR Met NS naar de dieren: volop plezier voor grote en kleine mensen! [VARIA] ribbelfeest' voor 400 peuters en ouders /Wem Van Oosten Jfofoserv/ce KODAK dubbelpak f 4,- voordeel GRATIS Junglebook-figuur KONICA films 3 halen, 2 betalen AGFA dubbelpak GRATIS Happy Teddy Van Oosten fotoservice Week vol dolle pret bij De Bron Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vrijwilligers Vrijdag geknipt voor u! Emmen: een Zoo om van te houden! Blijdorp: een groene oase in dynamisch Rotterdam! itraat 215 •■22776 WOENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 Bibliotheek werkt samen met boekhandel Van de Ven Basisschool viert 15-jarig bestaan Vlinderproject op school Morgen 'Fladder-in' bij de Regentuuter Wie vergelijkt leest de Soester Courant Antwerpen:een diergaarde met 150 jaar traditie Boeiend safari- avontuur in Beekse Bergen Burgers' Bush: boeiende voettocht door de jungle 95 Portemonnee uit boodschappenkar «r 199r 5ron inclusief barbecue E :azfaan 24a Soest - Telefoon 1 UUR FOTOSERVICE, OOK NABESTELLINGEN ZELF KLEURVERGROTEN T/M 28X35 CM VAN WEEDESTRAAT 147 - SOEST - TELEFOON 02155 - 25942 1 UUR FOTOSERVICE, OOK NABESTELLINGEN KLEURVERGROTEN T/M 30X45 CM, UIT EIGEN LAB SOESTERBERGSESTRAAT 57 - SOEST-ZUID - TELEFOON 02155 - 13109 éijijr VAN WEEDESTRAAT 147 - SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 57 - SOEST-ZUID Feest bij "De Bron"! De christelij ke basisschool bestaat 15 jaar en leerlingen, leerkrachten en ouders laten dat vanzelfsprekend niet zo maar voorbijgaan. Het derde lustrum wordt aangegrepen om vanaf 1 juni een week vol dolle pret te organiseren. De festiviteiten worden ingeleid met een openingsavond. Juffen en meesters zulen dan laten zien dat ze over nóg meer talenten beschikken dan iedereen al vermoedt. Vervolgens kun nen de kinderen zich uitleven op een sport- en speldag met als thema - hoe kan het ook anders - "Feest!" Ook een schoolreisje mag niet ontbre ken. Er staat een breed scala van be stemmingen op het programma. De Bron-leerlingen zullen zich op deze dag door heel Nederland verspreiden. Hierna is een rustdag op zijn plaats. Ie dereen kan zich dan voorbereiden op het klapstuk van de week, de Fancy- Fair, met heel veel verrassingen. Wanneer dan die dag de muziek haar laatste noten speelt hoopt de organisa tie dat iedereen terugkijkt op een jubi leum dat niet licht wordt vergeten. De Thuishulpcentrale (THC) Eem land zoekt vaste vertrouwde vrij willigers, die enkele uren per week ondersteuning willen bieden in ge zinnen of situaties waarin de ou ders/verzorgers/kinderen/buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner on dernemers. Voor de volgende situaties wordt een vrijwilliger gezocht. Soest-Overhees In een gezin met drie kinderen, waarvan het middelste zoontje licht lichamelijke en verstandelijk gehandicapt is, wordt een oppas gezocht voor de woensdag middag. De moeder kan dan iets met het oudste kind ondernemen. Het jon getje is lief en vrolijk, speelt graag en gaat graag naar buiten in een wandel wagen. Soest-Overhees De ouders van drie jonge kinderen, waarvan het middelste meisje verstan delijk en lichamelijk gehandicapt is, willen incidenteel wel eens samen boodschappen doen. Kan iemand af en toe een avond of overdag ca. 3 uur ko men oppassen? Het meisje vindt het fijn om in haar wagen gereden te worden en reageert goed op muziek. Soestdijk Om het ver weg wonende familielid van een vergeetachtige dame te ondersteu nen vraagt de THC de hulp van een tweede vrijwilliger, die af en toe met mevrouw kan optrekken. Zij fietst en wandelt graag en houdt van scrabble. Wie ervoor voelt hulp te geven kan bel len voor een vrijblijvend kennisma kingsgesprek bij de THC, Kleine Haag 1-3, 3811 HE Amersfoort, tel. 033- 631334, of met kontaktpersoon Erica Stanton in Soest, tel. 19226. Vrijwilli gers ontvangen begeleiding en een on kostenvergoeding van f 2,50 per uur. Voor wie een dagje naar de dieren tuin wil combineren met een kort bezoek aan het buitenland, is de NS- Dagtocht naar de Zoo Antwerpen een "must". In deze dierentuin, die dit jaar 150 jaar bestaat, ziet u een heel gevarieerde staalkaart aan die ren. Speciaal dit jaar zijn er in de Antwerpse Zoo twee Koalabeertjes op visite. Deze aandoenlijke dieren uit Australië waren in Europa tot nu toe alleen in Lissabon te zien. Veel afwisseling In' de kinderzoo kunnen kleine be zoekers zich uitleven in een gloed nieuwe speeltuin. Bovendien kunt u hier de kleine Panda bewonderen. Een andere attractie is de feestelijke dolfijnenshow in het Delphinarium. En dat zijn nog maar een paar as pecten van deze mooie dierentuin. Antwerpen verkennen Als u toch in Antwerpen bent, kunt u van de gelegenheid gebruik maken om deze boeiende stad vol monu menten te verkennen. Het treinre- tour van deze NS-Dagtocht is ook de volgende dag nog geldig, zodat u er desgewenst een tweedaags uitje van kunt maken. Denk er wel aan een geldige toeristenkaart of paspoort mee te nemen! thecaresse uit voorleest waarna de kleintjes een video gaan kijken, ook over Dribbel. Als de video afgelopen is, gaan ze de vriendjes van Dribbel zoe ken die zich verstopt hebben tussen de prentenboeken. De ouders laten zich voorlichten over de jeugdbibliotheek en kunnen hun kinderen inschrijven als lid van de bi bliotheek. De kinderen kleuren en plakken een Dribbeltekening. Als af sluiting is er weer een video van Drib bel. 150 prentenboeken Het project is opgezet door de biblio theek met ondersteuning van Boekhan del Van de Ven. Deze schenkt 150 prentenboeken aan de bibliotheek en draagt bij in de projektkosten. Zowel boekhandel als bibliotheek willen door want op vrijdag hebben wij meer medewerkers die u van dienst kunnen zijn. Soesterbergsestraat 10 Soest - Telefoon 02155-18613 zelf al een reis naar Emmen waard. Hier komt u in een enorme ver warmde kas waar zo'n duizend bont gekleurde vlinders èn een aantal ko- libri's om u heen fladderen. U ziet ze van heel dichtbij en soms strijkt er zelfs wel eens één op u neer! Kortom, een bezoek aan het Noorder Dierenpark is een boeiende ervaring die je niet gauw vergeet! nijlpaarden. Het bosrijke en heuvel achtige landschap biedt u steeds weer een ander boeiend vergezicht en u ontmoet bijvoorbeeld ook giraf fen, gorilla's, chimpansees en orang oetans. Of allerlei kleurrijke vogels en geheimzinnige reptielen. Door de jungle Heel bekend is natuurlijk Burgers' Bush, het 'grootste overdekte tro pisch oerwoud ter wereld. Hier loopt u langs imponerende watervallen, over steile bergpaden en smalle bruggetjes. U ziet moerassen, kleu rige bloemen, palmen, lianen en bananenbomen. En tussen die weel derige tropische plantengroei leven allerlei grote en kleinere dieren: schildpadden, waterzwijnen. kaai mannen. aardvarkens en vele soorten vogels. Middenin Rotterdam ligt een prach tig groen park waar de bezoeker van uit het dynamische stadsgewoel in eens terechtkomt in een heel andere wereld. Hier klinken niet de geluiden van een stad, maar die van dieren uit alle delen van de wereld. Nu is dat al vele jaren zo. maar wie een tijd niet in Blijdorp is geweest zal verrast op kijken. Want er zijn heel wat ver nieuwingen die Blijdorp nog boeien der maken. Veel nieuws Zo kunt u een avontuurlijke ontdek kingstocht maken door het nieuwe Aziëgedeelte. een kijkje nemen bij de nieuwe en ruim opgezette wol- venvallei. of de Amoerpanters bekij ken in hun bosverblijf. En wat dacht u van een wandeling door de vleer muisgrot, waar honderden vleermui zen rakelings langs uw hoofd sche ren? En natuurlijk is ook een tocht door de reusachtige volière met zijn vele vrij rondvliegende vogels een belevenis. Mocht het slecht weer zijn, dan is er het overdekte Rivièra- complex met zijn schitterende aqua ria en terraria, de tropische planten kas en de binnenverblijven van dc olifanten en mensapen. En u mag ze ker een bezoekje aan "Mammoet land" met zijn bijna levensechte Mammoeten niet overslaan. Aan gezien er een NS-Dagtocht naar Blij dorp gaat, wordt uw dagje uit ook nog comfortabel en voordelig! In steeds meer dierentuinen ziet men in dat de dieren een zo natuurl ijk mo gelijke leefomgeving moeten heb ben.'Een mooi voorbeeld van een park waar men dat in de praktijk brengt, is het HO hektare grote Safaripark Beekse Bergen, niet ver van Tilburg. Zo'n 1000 dieren uil Afrika, Azië en Europa leven daar in grote eigen gebieden met veel vrij heid. En als bezoeker kunt u ze van heel dichtbij bekijken vanuit de sa faribus en de safariboot. Een dagje dierentuin, dat is nog steeds een belevenis voor jong en oud. Want of je nu acht bent of tachtig, een ontmoeting met het bonte dieren leven van onze wereld is altijd weer boeiend. Oog in oog staan met een Siberische tijger, een reusachtige olifant die heel voorzichtig een pinda van je aanneemt, of kijken naar het vrolijke gekrakeel van de bavianen op hun rots, het zijn allemaal belevenissen waar grote en kleine mensen steeds weer van genieten. Gelukkig hebben we in ons land heel wat dierenpar ken waar die ontmoeting met de dieren kan plaatsvinden, en vele daarvan zijn opgenomen in het Dagtochtenprogramma van de Nederlandse Spoorwegen. Br Meer informatie over deze boeiende j NS-Dagtochten vindt u in de kleur rijke pocket "Er-op-Uit!". Dit handi- ge boekje van 256 pagina's bevat r veel meer leuke ideeën vooreen dag- Je U'1 'n e'£en 'anc'- v'n^1 hierin tientallen NS-Dagtochten, 59 fiets- L routes, en een groot aantal wande- mmÈMë lingen door de vrije natuur en in ste- HFU<|9M|m den. Bovendien bevat "Er-op-Uit!" gegevens over zo'n 600 van de be- ïiêkm^^jk langrijkste evenementen die dit jaar in ons land worden gehouden. De pocket is voor slechts 4,50 te koop 'I bij NS-stations, vele postkantoren en VVV-kantoren en de boekhandel en is de meest complete ideeënbron j voor een gezellige ééndagsvakantie BR 1 die er in ons land te krijgen is! Eén van de NS-Dagtochten gaat naar Burgers Dierenpark. In deze dieren tuin aan de rand van Arnhem kunt u een ritje maken met de safaritrein door een gebied waarin leeuwen en 'andere roofdieren los rondlopen. Maar verderop ziet u ook zebra's en Wie het Noorder Dierenpark binnen komt, heeft zoveel mogelijkheden, .dat het moeilijk is te kiezen. Natuurlijk is er de "gewone" dieren tuin met z'n apen. neushoorns, pan ters en giraffen. Maar er is veel meer. De bordjes vermelden ongewone na men: Africanium en Biochron, maar ook gewonere: fokcentrum, speeltuin en kinderboerderij. En welke dieren tuin heeft niet enkele nijlpaarden of olifanten, maar hele kudden van tien of meer stuks? Het is duidelijk dat dit niet zomaar een dierentuin is. En die indruk wordt bevestigd als we door het 13 hektare grote complex lopen. Hier is echt met veel speelsheid en inventiviteit getracht het bonte leven van onze planeet zo levend en tast baar mogelijk aan de bezoeker te presenteren. En in die opzet is men wonderwel geslaagd. Tropische vlindertuin Een mooi voorbeeld van de bijzon dere aanpak in de Emmer Zoo is de tropische vlindertuin. Die is op zich- Unieke ervaring Een wandeling door Burgers' Bush is echt een unieke belevenis, die een natuurgetrouwe indruk geeft van een voettocht door de tropische jungle^. Dat merkt u meteen al bij het bin nenkomen in de enorme oerwoudhal, want de hoge temperatuur en dito vochtigheidsgraad stemmen hele maal overeen met die van de tropen. Dus als u hier een tijdje hebt rondge lopen. bent u echt wel toé aan een drankje. Ook daarvoor is gezorgd, want het Bushrestaurant biedt de vermoeide reiziger een keur aan tro pische drankjes en hapjes. Spectaculaire demonstratie Tijdens uw tocht door het park krijgt u een grote verscheidenheid aan die ren te zien. Jachtluipaarden, leeu wen, giraffen, antilopen, zebra's, struisvogels en tal van andere dieren trekken aan uw oog voorbij. Heel bijzonder is Apenland: een kolonie van maar liefst 60 Rhesusapen! Spectaculair is ook de unieke roof vogeldemonstratie waarbij u de Amerikaanse zee-arend, de kalkoen- gier en de luggervalk vrij ziet vlie gen en jagen. Kortom, een dagje Beekse Bergen is een boeiend avon tuur voor jong en oud! Henny Deventer (l.) overhandigt na mens boekhandel V.d. Ven de eerste boeken aan Jacqueline v.d. Velden van de jeugdbibliotheek. Foto: Goos van der Wilt. deze samenwerking de enorme variatie baby- en peuterboeken die er op de markt is onder de aandacht brengen van ouders met kleine kinderen. Veel ouders komen pas met hun kind naar de bibliotheek als het naar de kleu terklas gaat. Maar voor de baby's en peuters heeft de bibliotheek heel veel mooie boeken en andere materialen zo als prentenboeken, video's, cassette bandjes met liedjes en verhaaltjes, rijmpjes- en versjesboeken en puzzels. Ieder kind kan gratis lid worden van de bibliotheek en dit kosteloze lidmaat schap geldt tot het achttiende jaar. Dit is een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met de school. In beide periodes zijn mensen aanwezig om in formatie te verschaffen over het project en over de school. Verdere informatie is te verkrijgen bij de school, tel. 13391. Een heel mooi voorbeeld van de veranderde opvattingen over wat een die rentuin zou moeten zijn, is het Noorder Dierenpark in Emmen. Hier kunt u de dieren bekijken in een heel natuurgetrouwe omgeving. Maar er is veel meer mogelijk, want de Emmer Zoo geeft een veelzijdig en bijzonder leerzaam beeld van het dieren- èn plantenleven op aarde in heden en ver leden. En heeft daarmee terecht internationaal bekendheid gekregen. hilips oplaadbare t haver hs 805 automatische voltage-aanpassing (110/130/220/240) 8-uurs oplaadsysteem inclusief tondeuse voor binnen en buiten braadresten worden opgevangen m water, zodat geen rook ont staat thermisch geïsoleerde handva ten en behuizing Tijdens het boodschappen doen in een winkel op de Zuidpromenade is een vrouw uit Soest (38) haar portemonnee verloren. Ze kwam pas later achter de diefstal. In de portemonnee zat een be drag van zeventig gulden, alsmede en kele papieren en haar rijbewijs en ken tekenbewijzen. De gemeente Soest heeft in de afgelo pen weken voor de basisschoolleerlin gen het 'Vlinderproject' georganiseerd. Daaraan is ook door alle kinderen van de openbare Jenaplan-basisschool 'De Regentuuter', Weegbreestraat 106 te Soest, hard gewerkt. Iedereen wordt uitgenodigd de resultaten van hun werk te komen bewonderen op de 'Fladde r-in' op 27 mei. Belangstellenden zijn welkom tussen 2 en 3 uur 's middags. De kinderen zijn dan ook aanwezig en de lessen gaan ge woon door, zodat men ook eens kan zien hoe het op school toegaat. Wie dan geen tijd heeft kan 's avonds tussen 6 en 7 uur komen. laxell L 11-90 5-pak De jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan en de bibliotheken in Soesterberg en Overhees organi seren met steun van boekhandel Van de Ven in mei en juni 23 keer een Dribbelfeest in de bibliotheek, [n totaal komen in deze periode 400 peuters samen met hun ouders naar de bibliotheek voor hun - soms - eerste ontmoeting met deze instelling. De bedoeling van dit Dribbelfeest is dat de peuter samen met zijn moeder of va der en de andere kinderen van de speel zaal kennismaakt met de bibliotheek. Deze ontmoeting staat in het teken van het bekende hondje Dribbel, pe bibliotheek heeft een héél groot Dribbelboek gemaakt, waar de biblio- Sanyo Dortable cd-speler CDP 35 8x oversampling programmeerbaar tot 22 nummers multifunctioneel LCD display Bass Xpander incl. stereo oortelefoon, adap ter en netsnoer Iharp videorecorder j CA 47 timer voor 8 programma's/365' dagen 47 voorkeuzezenders PAL/Secam B/G incl. afstandsbediening 649:

Soester Courant | 1993 | | pagina 11