:hinken IVAL >EST O JË ■■■I' LTC Soestdijk weer een illusie armer [nap herstel kansrijk Soest-Zuid achtig deelnemers op schaaktoernooi Bos en Duin heerst op voetbalveld 5-10264 n JITVINDING VAN IIETS! ets met iets sparta OOJtfü Avondvierdaagse ditmaal van 7 tot en met 10 juni Pijnenburg wint wisselbeker PAGINA 12 OENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Degradatie naar de derde klasse een feit na zesde nederlaag TENNIS >os of kersen Spanning te snijden in vijfde klasse tennis competitie TENNIS Iric de Haan beste Soester met vierde plaats in groep 1 SCHAKEN TRIATHLON Triathlonseizoen nu echt van start ATLETIEK Districtstitel voor Maaike van de Molen VOETBAL Desmond Tutuschool ook ongenaakbaar op voetbaltoernooi Eerste winnaar bedrijfssportcompetitie meldt zich BEDRIJFSSPORT Soesters sneller op 3 kilometer dan BA V ATLETIEK Centrale verwarming ATLETIEK Meer bedrijfsteams op vijftiende Klaarwaterloop Hengelwedstrijd voor jeugd aan vijver Overhees Nog een paar dagen en dan is het doek voor LTC Soestdijk in de tweede klasse definitief gevallen. Anders kan niet worden geconcludeerd na het bezoek van Starkenborgh dat niet voor niets uit het hoge noorden was ge komen. De Groningers ontnamen Soestdijk de laatste illusies: 3-5. De Wedstrijd aan de Schrikslaan werd gekenmerkt door een vreemd score- Verloop. Zo won Soestdijk beide dubbels, maar ging de ploeg van coach Harold Wernsen in de beide mix-partijen onderuit. .98 ^ólgens insiders had er meer ingezeten. Daarbij werd met name op het enkel spel van Linda Morssink gewezen. Ze had de eerste set in haar zak, trok daar- pa een 1-3-achterstand recht (3-3) en Jcwam vervolgens op eigen service met 40-0 voor. En toen produceerde ze tot Vijl maal toe een dubbele fout, waar- dopr ze alnog een 'break' tegen kreeg, mset moest inleveren en uiteindelijk na derde set met lege handen van de n stapte. ikenborgh kwam daardoor op 1 -3 in !ats van dat de tussenstand met 2-2 in in wicht zou zijn. !t enige punt tot dan toe was gescoord [or Freddy Forger. Het was de vierde istpartij voor Forger in zes enkelspe- i, hetgeen een fraaie score kan wor- |n genoemd. Naar verluidt wil Forger jk komend seizoen in de tweede klas- juitkomen en dat zou kunnen beteke- ]n dat de tennisser, die weinig tot geen ibbels heeft afgewerkt, verloren gaat Soestdijk. Overigens zou ook torssink geen zin hebben om volgend ir in de derde klasse te gaan spelen, it eveneens zou kunnen inhouden dat club op zoek moet naar een andere :elster voor het eerste team. :rry Opperhuizen en Sanne de Metz 6, 3-6) hadden niets in te brengen. :iden verloren duidelijk in twee sets in de Groningse opponenten. Prooi Toch zou Soestdijk terugkomen. Zowel het dames- als het herendubbel was een prooi voor de thuisclub dank zij Edwin Baan/Opperhuizen en De Metz/ Morssink. De koek was daarmee op, want de laatste twee partijen kwamen op het conto van Starkenborgh. Wederom liet Soestdijk een voorsprong uit handen glippen. Baan en Morssink hadden de eerste set al veiliggesteld, na men daarna een redelijke voorsprong, maar gingen alsnog de bietenbrug op. Soestdijk heeft nog één thuiswedstrijd voor de boeg tegen Rapid. De Hilver summers zijn zo goed als zeker van de titel en kunnen hun aspiraties gevolg geven door volgend seizoen een niveau hoger te acteren. Voor Soestdijk is alle hoop vernietigd. Zelfs een onwaar schijnlijke, grote zege kan de ploeg niet meer helpen en de technische commis sie van Soestdijk kan zich vast gaan bui gen over het beleid voor volgend jaar. Voor die tijd zullen er nog een groot aantal individuele toernooien worden afgewerkt. Het A-toernooi van LTC Soestdijk staat dit jaar van 16 tot en met 22 augustus op de kalender. Linda Morssink sloeg, net op het moment dat ze ook in de tweede set een voor sprong leek te nemen, vijf dubbelfouten. Foto: Goos van der Wilt. ilen e spanning in de vijfde klasse van |e tenniscompetitie is groot. Vijf jloegen hebben nog een theoreti- he kans op de titel. Soest-Zuid aat er met 33 punten het beste foor, maar heeft de lastige uitwed- rijd tegen Baarn voor de boeg. •e tennissers toonden zich op de asbanen van Hoogland beter lan de gelijknamige mede-koplo- r van dat moment: 3-5. Met name Rachel Beijer revancheerde zich op sportieve wijze voor de 'off-day' van een week eerder. Ze won haar en kelspel duidelijk in twee sets. Floortje Brouwer had drie sets nodig om haar partij winnend af te sluiten. Daarmee bepaalde ze de tussenstand op 2-2, want Maarten Zoetelief en Xander de Groot hadden teveel moeite om zich op het gras staande te houden. Die ontwikkeling zette zich voort in de dubbelspelen. De damespartij was voor Soest-Zuid, maar de heren bogen we derom voor Hoogland (3-3). Het vier de Soester punt kwam op naam van Beijer en Zoetelief. In de andere mix kwamen Brouwer en De Groot in de derde set op een 5-3-achterstand, maar het duo won alsnog met 5-7. Daarmee gaven ze herstel van Soest-Zuid, na de teleurstellende 1-7-nederlaag tegen Alta, extra gestalte. Soest-Zuid voelt echter nog steeds de hete adem van Hoogland, Alta, Baarn en Lelystad in de nek. De slotdag van de competitie wordt dan ook bijzonder spannend. Trainer Pieter Verbrugh zal de gehele wedstrijd in Baarn aanwezig zijn. "Wij hebben de minst gunstige lo ting, omdat we tegen Baarn moeten spelen. De overige kandidaten spelen tegen de ploegen die tegen degradatie knokken." Voor Soest-Zuid is het van belang dat het eerste team doorstoot naar de vier de klasse. De club wil hoger op de ten- nisladder om het talent binnen de ver eniging binnenshuis te houden. Verbrugh heeft al overleg gepleegd met het bestuur over zijn trainersfunctie voor volgend seizoen. Na de laatste wedstrijd zullen de onderhandelingen worden voortgezet. Rachel Beijer revancheerde zich voor de 'off-day' van een week eerder en sloeg drie punten binnen voor Soest- Zuid. Foto: Goos van der Wilt. winst op in groep 2. Jo Braf was in deze groep de beste Soester met een negende plaats. Hogu van Hengel werd vijfde in groep 3, waarin Tung Wang Sung van Vegtlust uit Maarssen de eerste prijs ontving. Foto: Goos van der Wilt. Gebogen turen de schakers over het bord op zoek naar een bres in de verde diging van hun tegenstander. Is die helling net even wat te venijnig? Valt de tegen wind niet mee? Hebt u zware bagage te torsen Of hebt u gewoon een luie dag? Trek aan het startkoord van de Spartamet en een ver- nuftig, geruisloos en super zuinig motortje maakt trappen overbodig. Dat is nog eens lekker fietsen! Geen helm nodig. Komt u even langs voor een demonstratie? :hrikslaan 74 ELEFOON 12870 et tachtig deelnemers kan de oester Schaakclub met genoegen rugzien op het Hemelvaartstoer- ooi. Van de organiserende ver- niging was Eric de Haan de beste et een vierde plaats in groep 1. gelijk ingedeeld met schakers die even veel punten hadden. Het is lang geleden dat de Soester Schaakclub zonder hoofdprijzen ach terbleef. In groep 1 ging de eindzege naar Ton de Ruiter van BSG Bussum De Haan werd hier vierde. Lucus van Mil van BDSV Barneveld streek de de propvolle EHBO-zaal aan de Pa- llelweg werd donderdag het Zwitsers steem gehanteerd. Volgens dat sys em werden de deelnemers zoveel mo- Voor de triathleten is het seizoen nu echt begonnen. Vier leden van De Schieter kwamen zaterdag in Huizen op de kwart triathlon in ac tie. Gijs van Korlaar was de snelste onder hen. Hij klom na 19.35 minuten uit het zwembad, behield zijn geringe voor sprong op de fiets vast en kwam uitein delijk in een tijd van twee uur, 31 minu ten en 32 seconden over de finish. Daarmee zou hij clubgenoot Bert den Breejen (2.32.05) 33 seconden voor blijven. Ed van Renswouw moest iets meer inleveren: 2.34.13. Bea Beijer eindigde na 22 minuten zwemmen, on geveer anderhalf uur fietsen en 48 mi nuten lopen op een tijd uit van 2.47.10. De volgende test voor de leden van De Schieter is over anderhalve week. Dan staat de halve triathlon van Nieuwkoop op de kalender. Nog nooit hebben de atleten van AV Pijnenburg zo goed gepres teerd als tijdens de districtskam pioenschappen. Alle deelnemers scherpten hun persoonlijk record aan, waarbij tevens drie clubre cords werden gevestigd. Maaike van de Molen werd districts kampioene op de 1000 meter in 3.13.2. Tweede plaatsen waren er voor Mar- loes Heerkens die op het onderdeel ver springen met 5.24 verder sprong dan ooit, en voor Sanne van Keken bij het speerwerpen. Sam Drost werd ook tweede bij de Jongens A op de 5000 meter. Eenzelfde plaats was weggelegd voor Eva Janssen op de 1500 meter. Met 4.54.9 vestigde zij een nieuw club record. Verassende prestaties werden geleverd door Rachel de Goede en Tessa van Rossenberg. Beide atletes verpulver den hun eigen records bij respectieve lijk verspringen en hoogspringen. Ra chel sprong 4.99 ver en Tessa 1.45 hoog. Met 9 podiumplaatsen kan Pijnenburg terugkijken op een uitstekend week end. De Desmond Tutuschool heeft ook het voetbaltoernooi van de Soester Politie Sport Vereniging gewonnen. In de finale versloeg het team de Mon tessorischool met 3-1. Het toernooi werd traditioneel afge werkt op de velden van WZ'49. De voorronde vond vorige week dinsdag plaats, de finalepartijen werden een dag later afgewikkeld. Het team van de Desmond Tutuschool bestond uit ze ven jongens, drie meisjes en werd bege leid door Rudo Bakker. De Desmond Tutuschool won dit jaar ook al het basketbaltoernooi, het hand- baltoernooi en de twee korfbaltoer- nooien. Op 5 juni neemt de school in IJsselstein deel aan de provinciale kam pioenschappen korfbal vóór basisscho- leh. Op 20 juni moeten de scholieren naar sporthal Beukendal voor de strijd om de provinciale basketbaltitel. De PTT is de voetbaltitel in de be drijfssportcompetitie kwijt. De postbestellers maakten jarenlang de dienst uit, maar werden maan dag in een gewijzigde formatie in de kwartfinale uitgeschakeld door Bos en Duin dat later de eindzege zou opstrijken. In de halve finale kwam Bos en Duin niet tot scoren tegen het verdedigend ingestelde ESS/Brouwer. De stand bleef blank en dus moesten er straf schoppen worden genomen. Daarbij veegde Bos en Duin de weg naar de fi nale schoon. In de eindstrijd ontmoette Bos en Duin de ploeg van CMB (Lindner) dat zich had geplaatst via een 4-1-zege op Van Asch. Bos en Duin nam in de eerste acht minuten een 2-0-voosprong en hield de zaak achterin gesloten. Het werd uitein delijk 4-0 voor de winnaar. In de strijd om de derde plaats won ESS/Brouwer met 2-0 van Van Asch. Daarmee kwam een einde aan drie avonden veldvoetbal op het terrein van WZ'49 en kon de eerste winnaar van de 31ste bedrijfssportcompetitie wor den bijgeschreven. In verband met on weer had Henk van der Pol van de sportvereniging het programma voor de eerste avond (maandag 10 mei) moeten uitstellen, maar het toernooi werd verder zonder problemen afge werkt. De competitie voor bedrijven is gister avond reeds hervat met de eerste van vier zaalvoetbalafleveringen in de Ban- ninghal in Soesterberg. De volleybal lende werknemers kunnen zich mor genavond weer uitleven in sporthal Beukendal die tevens het decor vormt voor de basketbalwedstrijden op dins dag 1 juni. Op dezelfde avond wordt er in Soesterberg zaalvoetbal gespeeld. Een dag later is de bedrijfsestafette- wedstrijd tijdens de Klaarwaterloop en op 3 juni vinden in Beukendal de finales van het volleybaltoernooi plaats. Foto: Goos van der Wilt. Inzet tijdens het veldvoetbaltoernooi van de Soester bedrijfssportcompetitie. De avondvierdaagse van Soest wordt dit jaar gehouden van maandag 7 tot en met donder dag 10 juni. Bij de twaalfde jaargang kan worden gekozen uit wandeltochten over vijf of tien kilometer. De vijf kilometer is bestemd voor kinderen van zes tot en met negen jaar. Zij mogen alleen onder begelei ding deelnemen. De routes zijn zo veel mogelijk in de omringende bos sen van Soest uitgezet. Elke avond kan vanaf 17.30 uur worden gestart bij Van Asch aan de Industrieweg. Het défilé op 10 juni vindt plaats bij het gemeentehuis op het Raadhuisplein. De opstelling van de deelnemers geschiedt op de Schans, omdat op het gebruikelijke verzamelpunt aan de Lange Brink weg werkzaamheden worden uitge voerd. De Schans zal die avond in verband met het défilé worden afge sloten voor verkeer. In landelijk verband is het overigens de vijftigste keer dat de avondvier daagse is georganiseerd. In Soest wordt voor de twaalfde keer gestart, daarvoor liepen veel Soesters mee in Baarn. Inschrijving Voor-inschrijving van de avondvier daagse is nog mogelijk op donder dag 3 juni. Dat kan in De Praatpaal aan de Smitsweg. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per persoon. Deelnemers die zich op maandag 7 juni aanmelden, moeten 2,50 gulden extra betalen. Voor meer informatie: tel. 11709 of 14065. Op het atletiekterrein van de Baarnse atletiekvereniging (BAV) werd vorige week de traditionele onderlinge baanwedstrijd voor de lange afstandlopers afgewerkt. Was Baarn voorheen het decor voor de 5 kilometer en Soest voor de 10 kilometer, in onderling over leg werd dit jaar uitgeweken naar wedstrijden over 3 (in Baarn) en 5 kilometer (najaar in Soest). Hiermee hopen de organiserende trai ners Gijs Egbers van BAV en Wim van Dorresteijn van AV Pijnenburg de aan trekkelijkheid, met name voor de re creanten te bevorderen. Bij de dames bleek AV Pijnenburg met Gerrie den Ouden en Elly Moerman in de gelederen te sterk voor de BAV, het geen ook gold voor de Veteranen II (40-50 jaar) klasse. De Veteranen I met als vaandeldrager Joop van Leyen- horst, die zich de laatste jaren meer op de triathlonsport georiënteerd heeft, kwamen duidelijk te kort tegen de Baarnse Veteranen. Het klassement na drie klasses werd dan ook aangevoerd door de BAV. Bij de senioren echter was het allemaal blauw wat de klok sloeg. Met name Dick van de Broek was een klasse apart met zijn tijd van 8.48 op de 3 kilometer, waarmee hij vele atleten op één of meer ronden zette. Ook de recreanten gaven op positieve wijze acte de présence, al telden hun prestaties niet mee. Vele persoonlijke records sneuvelden op de grasbaan in Baarn en met een zucht van berusting overhandigde BAV trainer Gijs Egbers na afloop in een gezellige sfeer de wis selbeker aan AV Pijnenburgtrainer Wim van Dorresteijn. "Maar", zo ver zekerde de BA V-trainer, "we zullen er op de 5 kilometer alles aan doen om de beker weer in ons bezit te krijgen." Afgelopen zaterdag vond in Maarn een wegwedstrijd over ruim 21 kilometer plaats. Aan deze halve marathon deed namens AV Pijnenburg Hans de Goede mee, die tot een acceptabele eindtijd van 1.25.46 kwam. Installatiebedrijf j. comelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 De vijftiende Klaarwaterloop wordt gekenmerkt door een groeiend aantal bedrijfsteam, dat in het kader van de bedrijfssportcompetitie meedoet. Dit maal nemen in ieder geval dertien es tafetteploegen deel. Inschrijven voor de Stratenloop kan-' vandaag nog, daarna maakt organisator René van Zee de balans op. Hij ver wacht in totaal ongeveer zeshonderd deelnemers, net zoveel als in de laatste edities. Opgeven dient te geschieden bij Van Zee, tel. 25500. Het programma op woensdag 2 juni be gint om 18.30 uur met de wedstrijd voor basisschoolteams. Om 19.00 start de individuele loop voor basisscholie ren en een kwartier later worden de middelbare scholieren weggeschoten. Het startschot voor de recreatieloop klinkt om 19.30 uur. De deelnemers kunnen kiezen uit één (1.600 meter) of drie rondjes. Daarna mogen de werkne mers van de ingeschreven bedrijven hun beste beentje voorzetten (20.00 uur), terwijl de finale gestalte krijgt in de vorm van de Volksloop over vijf mijl (20.45 uur). Super Van Doorn is mede-organisator van het loopevenement met start en fi nish aan de Wiardi Beckmanstraat. Op de parkeerplaats zal onder meer een braderie zijn tijdens de Klaarwaterloop. Kinderen van vijf tot en met veertien jaar, die graag vissen, kunnen zater dag 29 mei aan hun trekken komen. Dan wordt in het kader van de natio nale hengelsportdag de jaarlijkse jeugdwedstrijd gehouden. Als strijdtoneel fungeert de vijver op de hoek van de Koningsweg en de Obrechtstraat. Vanaf 9.00 uur kun nen de deelnemers hun dobber in de gaten houden. De jeugd viswedstrijd eindigt rond de klok van half twaalf. Deelname is gratis. De wedstrijd is georganiseerd door hengelsportvereniging De Snoek baars. Bij een aantal leden van die club kan contact worden opgeno men voor meer informatie: Willem van de Kraats (tel. 16895), Peter de Rond (28893) en Henk Prinsen (02154-18714).

Soester Courant | 1993 | | pagina 13