~n Hz. aruóhocK /Tl 1CUL TUUR& WELZIJNl Nadjezjda van Ittersums werk schittert op Lentekunstfestijn Rotterdam Jeugd O' Nieuws van de bibliotheek Eerste solo-optreden Chorus Line Op 5 en 6 juni veel muziek in en om Kasteel Groeneveld WOENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT paginai woensdag R r/— f/L- Cl Soester Muziek Gezelschap Klassiek ballet en kleuterdans Afsluiting cursussen F ototentoonstelling Wordt verwacht Pro memorie: Via MaryAnn Arts Consultants Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg Edelsteenkunde stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de Maand Klachten bezorging Soester Courant Vrijdag 4 juni in Molendael-Soest Vrijwilligers Vakature Bank V rijwilligerswerk, een 'autochtone' bezigheid? Donderdag 27 mei 'Triple Bogey on a Par 5 Hole' Zaterdag 29 mei: Gina's Band of Blues Buitenacitivteiten Het Kruispunt Kinderboerderij De Vrije Teugel Vrijdag 28 mei Topclubs oj NNereldM/inkel J' BADMII Badmintoi het spel bi BADMII Gebroede winnen to van BC B Vrouwelijke producenten /-■ Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Op donderdagavond 17 juni geeft het Soester Muziek Gezelschap in C-drie een benefietconcert. Het wil hiermee de doelen ondersteunen van de Stichting Madat Nepal. Deze stichting is in juni 1992 opgericht door een aantal Nepal- liefhebbers met de doelstelling hulp- projekten in Nepal te ondersteunen. Voorheen deden zij dit &1 op persoonlij ke titel, tegenwoordig in naam van de Stichting. In het weekend van 5 en 6 juni is er weer volop bezigheid in C-drie. Door cursis ten dans worden er twee voorstellingen gegeven voor de ouders, familie en vrienden. Op zaterdagavond 5 juni staan alleen de cursisten klassiek ballet op het podium. Op zondagmiddag 6 ju ni is de groep groter, want dan tonen ook de kinderen van de kleuterdans hun danskunsten. Het uigangspunt voor het maken van de voorstelling is een aantal bekende schilderijen ge weest van beroemde kunstenaars. Ie dere cursusgroep heeft zo zijn eigen voorkeur voor een bepaald schilderij uitgesproken. De keuze voor dit thema maakt dat de voorstelling kleurrijk en vrolijk wordt. Kaarten voor de voorstelling op zater dagavond (20.00 uur) zijn te reserveren bij de administratie. De zondagmiddag is al helemaal volgeboekt. Toegang is f 2,50. De meeste cursussen zijn afgerond en sommige cursisten hebben deze week nog hun laatste les. Nu breekt voor do centen en cursisten weer de vakantietij d aan. In september (in de week van 13 t/m 17 september) start C-drie weer met het nieuwe cursusseizoen. Er staan weer een heleboel nieuwe cursussen op het programma zoals een reeks interes sante korte cursussen kunstgeschiede nis; de kunst van vrouwen, Art Nou veau en Art Deco, Renaissance, de mens en zijn goden, de duivel en zijn werken. Een nieuwe cursus schilderen; tussen beelden en woorden. Diverse cursussen dans; Braziliaans, Zuid Amerikaans en Zigeunerdans. Interessante work shops; edelsmeden; klank en beeld; model en beweging; decoratie technie ken. Meer informatie over het gehele cur susaanbod 1993-1994 kunt u lezen in het nieuwe programmaboekje dat eind augustus huis aan huis wordt verspreid in Soest. In de expositieruimte van C-drie zijn er nog t/m 31 mei foto's te zien over het leven van Turkse vrouwen in Neder land. Belgin Gökalp heeft deze fotose rie gemaakt en samengesteld. Zij woont sinds 5 jaar in Nederland en richt zich o.a. in haar studie aan de Sociale Aca demie met name op allochtone vrou wen en kinderen. mei: fototentoonstelling Belgin Gö kalp; 5 en 6 juni: uitvoering klassiek ballet kleuterdans; 17 juni: benefietconcert Soester Mu ziek Gezelschap. C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op za terdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zon dag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. V*. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Griekse mythologie Mythologie kan worden omschreven als 'het vertellen van een geheèl of ge deeltelijk verzonnen verhaal'. De Griekse mythen hebben betrekking op o.m. de oorsprong en de oudste ge schiedenis van de wereld en de kosmos (kosmogonische mythen), van de go den (theogonische mythen), van de mens (anthropogonische mythen) en van de religieuze, sociale en politieke instellingen en gebruiken (etiologische mythen). Deze mythen werden ge bruikt, uitgewerkt en behandeld door o.a. Homerus (Ilias en Odyssee), He- siodus (Theogonia) en de tragediedich- ters Aeschylus, Sophocles en Euripides (Antigone, Iphigeneia, Heracles enz.) In deze cursus zullen de belangrijkste verhalen aan de orde komen. Ook zal aandacht worden besteed aan afbeel dingen op vazen, reliëfs en beeldhouw werken. Aanvang: woensdag 29 september, 20.35 - 22.05 uur. Docente: mevr. drs. E. Sijpesteijn. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen 8 1 x per 2 weken). Mooie, zeldzame en duurzame edelste nen en mineralen hebben onze voor keur. Meestal zijn we ook al gelukkig met echte sierstenen, parels e.d. Echt, onecht, kwaliteit herkennen en waarop te letten bij aankoop staat centraal in deze cursus Inleiding Elementaire Edelsteenkunde. Aanvang: dinsdag 28 september, 19.30 - 21.30 uur. Docent: dhr. J. Mariens. Cursusadres: Slijplokaal het Berg kristal, Smitsweg 311. Aantal lessen: 6 (lx per 2 weken). Inlichtingen en inschrijving: Volksuni versiteit Soest./Soesterberg, Steenhoff straat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 - 13.00 uur. 60 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het Kunstwerk van de Maand is van Michel van Overbeeke en heet "De Achtste dag II". Het is een ets van 30 x 40 cm. Michel van Overbeeke, die onlangs nog een grote expositie had in het Singermuseum in Laren, is een kun stenaar die zijn eigen innerlijk als constante factor en onuitputtelijke inspiratiebron hanteert. Voor hem is z'n eigen leven, z'n eigen gevoel de belangrijkste bron om uit te putten. De kunstenaar maakt voornamelijk etsen en schilderijen. In zijn vroege werk waren deze twee technieken streng gescheiden, die laatst tijd combineert hij ze. Een abonnement op de Kunstuit leen kost vanaf 1 juli f 78,-. Bi bliotheekleden betalen f 68,-. Een kunstwerk is drie maanden te leen. Verlenging met nog eens drie maanden is mogelijk. Som mige kunstwerken kunnen ge kocht worden. Openingstijden Kunstuitleen, Wil laertstraat 49, Soest: Maandag- en vrijdagavond 18.30 - 20.30 uur Woensdag- en vrijdagmiddag 14.00 - 17.00 uur Een van de Soester beeldende kunstenaars die steeds vaker de (nationale) aandacht op zich weet te vestigen is Nadjezjda van Itter- sum. Haar fantasierijke objecten - o.a. "Pandora's boxes", windwap- pers, sieraden en schilderijen - spreken tot de verbeelding van een groeiend publiek. Volgende maand, zaterdag 6 juni, schittert een deel van haar werk op het Rot terdamse Lentekunstfestijn. Voor de organisatie van dit (tweede) Lentekunstfestijn in Domus Artis (bij de Kunsthal achter museum Boymans) tekent Mary Ann Arts Consultants, het "éénvrouws-kunstmakelaarsbedrijf" van mr. drs. Mary Ann van der Velden, dat (kort gezegd) bemiddelt tussen kunstenaars en kunstliefhebbers. Nad jezjda en Mary Ann hebben elkaar vo rig jaar - bij de eerste editie van het fes tijn - leren kennen en het sprak vanzelf dat het werk van de Soester kunstenares ook op het komende evenement niet mocht ontbreken. Het Lentekunstfestijn geniet in kunst kringen inmiddels een ijzersterke repu tatie. Ook dit jaar treedt een aantal vooraanstaande kunstenaars uit de "stal" van Mary Ann met hun werk naar voren, onder wie Karei Appel, Corneil- le, Michel Poort, Patty Harpenau, René Vaandrager en nog een heel rijtje be roemde namen. De meesten zullen ook in levenden lijve present zijn. De expositie is het hart van het Kunst festijn, maar daaromheen wordt een groot feest georganiseerd, met muziek en andere culturele hoogstandjes, maar ook veel aandacht voor culinaire creati viteit: een bier- en wijnproeverij en ex quise hapjes. De organisatie daarvan vindt plaats in samenwerking met Har- ry van der Wiel, eigenaar/oprichter van Domus Artis, Locus Publicus, het Doe lencafé en nog een aantal zaken. De openingsact wordt verzorgd door Gert Berg, bekend van de tv. Voor Nadjezjda van Ittersum is het Lentekunstfestijn wel iets meer dan de zoveelste expositie, waaraan ze dit jaar meewerkt. Haar werk was onlangs nog te zien in de hoog aangeschreven Haag se galerie Arti et Industriae, en ze was eerder deze maand ook nadrukkelijk aanwezig tijdens de textielmanifestatie in Amersfoort. 'Gekke dingen' Haar bekendste werk wordt momenteel gevormd door de "Pandora's boxes" - wel eens omschreven als barokke droomkasteeltjes - "windwappers" en andere ruimtelijke objecten, zoals de "tooien": kleurrijke versiersels op een lange standaard, gebaseerd op een (uit- neembare) kam en uitgewerkt in uit bundige, exotische vormen. Kenmer kend voor al haar werk is de "explosie van kleur", die de beschouwer onont koombaar een feestelijk gevoel geeft. "Een beetje gekke dingen," noemt Nadjezjda haar werk zelf, waarin ze o.a. papier, bladgoud, veren en schelpen toepast. Nadjezjda van Ittersum (r.) en Mary Ann van der Velden met een aantal van Nadjezjda's "tooien op stelten". Mary Ann Arts Consultancy bemid delt, zoals gezegd, persoonlijk tussen kunstenaars - de grote namen, maar ook het jonge talent - en kunstliefheb bers, waaronder 'bijvoorbeeld ook steeds meer bedrijven die overgaan tot de aanschaf van kunst, hetzij voor "ei gen gebruik" (als ondersteuning van de bedrijfsidentiteit), hetzij als relatiege schenk. Haarjundisch-bedrijfskundige achtergrond komt haar daarbij uitste kend van pas. Mary Ann verkoopt (en least eventu eel, want dat kan tegenwoordig ook) originele kunstwerken namens de kun stenaars, maar verzorgt bijvoorbeeld ook reproducties op kaarten, tentoon stellingen, en laat kunst eventueel ook in opdracht vervaardigen. Tot haar klantenkring behoren ook architecten en interieur-inrichters. Door haar be moeienis bereikt de kunst een aanzien lijk grotere groep van geïnteresseerden dan meestal het geval is, en dat is voor de meeste kunstenaars op z'n minst "heel interessant", zoals Nadjezjda het omschrijft. Genieten Het Lentekunstfestival heeft als motto: met volle teugen genieten van cultuur, in de breedste zin van het woord, met als belangrijkste onderdeel de verkoop tentoonstelling van schilderkunst, beeldhouwkunst/objecten en glas kunst van in totaal 21 beeldende kun stenaars. Het spectaculaire middagpro gramma biedt verder vleugelspel van de Russische pianiste Amina Figarova en een "wereldact" van soul-zangeres Su- gar Lee Hooper en het avondprogram ma bevat o.a. een viergangendiner met een surprisemenu en een dansfeest. Nadjezjda van Ittersum is er voor de tweede keer bij. De "Pandora's boxes", die vorig jaar veel aandacht trokken, laat ze ditmaal niet thuis, maar ook de "tooien op stelten" gaan mee, evenals enkele schilderijen en andere ruimtelij ke "objects d'art", waarmee ze furore maakt. Het Lentekunstfestival 1993 begint om 16.00 uur. Wie belangstelling heeft moet er snel bij zijn, want de "diner par ty" (vanaf 19.00 uur) biedt slechts plaats aan 150 personen. Alle inlichtin gen zijn te krijgen bij Mary Ann Arts Consultants in Rotterdam, op werkda gen tussen 9.00 en 21.00 uur, tel. 010-4146076, fax 010-4147661. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. Chorus Line, het Soester koor voor lichte muziek, geeft op 4 juni zijn jaarlijkse concert in de kerk- zaal van Medisch Centrum Molen- dael Soest. Het is voor het eerst sinds de oprichting in 1986 dat het koor solo optreedt. Het repertoire bestaat uit popsongs en medleys van musicals, stuk voor stuk pret tig in het gehoor liggend en bij een breed publiek bekend. Dit concert is een unieke gelegenheid om Cho rus Line op zijn best in actie te zien. Het repertoire voor het concert van 4 juni bevat romantische popsongs van onder anderen Anne Murray, The Bee Gees en The Carpenters, maar ook het swingende Alexander's Ragtime Band van Irving Berlin. Daarnaast een aantal medley's uit musicals, solo-optredens van enkele koorleden en instrumentale nummers van Chorus Line's eigen com bo. Chorus Line repeteert elke woensdag avond in de kerkzaal van Medisch Cen trum Molendael in Soest. Niet vreemd wanneer men bedenkt dat het koor is opgericht door verpleegkundigen van het vroegere ziekenhuis Zonnegloren. Met de komst van dirigent Paul-Michèl Tijssen kreeg het koor een professione ler karakter, werden er meerstemmige stukken ingestudeerd en groeide het le dental van krap twintig naar ruim zestig enthousiaste zangers en zangeressen. Om deze ruim zestig voor het meren-' deel onervaren alten, sopranen, teno ren en bassen op één lijn te krijgen is veel begeleiding en motivatie nodig. Chorus Line heeft aan Paul-Michèl Tijssen een energieke dirigent, die deze ingrediënten op briljante wijze aan de koorleden overbrengt. Door wekelijks te repeteren en zelfs thuis te studeren werken zij hard aan het perfectioneren van hun repertoire. Het concert van Chorus Line begint om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open. Kaarten kosten slechts f 7,50. Houders van een CJP of 65+ pas beta len zelfs maar f 5,-. De kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij Hans Westerhof, Zuid promenade 28; De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15 en De Beer, Tam boerijn 7 en natuurlijk 's avonds aan de zaal. Het weekend van zaterdag 5 en zondag 6 juni staat Kasteel Groe neveld weer helemaal in het licht van een muzikale schijnwerper. Op zaterdagavond 5 juni vindt er in het park achter het kasteel een tuinconcert plaats, waaraan niet minder dan vier Baarnse vereni gingen zullen deelnemen. Onder auspiciën van de Baarnse Muziek- kring en op initiatief van de Har monie Crescendo, zal er een pro menadeconcert plaatsvinden dat zijn weerga niet kent. Medewerking verlenen: Harmonie Crescendo o.l.v. dirigent Wim Vedder; Muziekgezelschap ConVo o.l.v. Bert Nellestijn; het Baarns Mannenkoor met dirigent John Roos en het Baarns Da meskoor met Amèl van der Hulst. De verenigingen zullen zowel afzonder lijk als gezamenlijk te horen zijn in een gevarieerd programma, met zowel klas sieke en semi-klassieke als meer heden daagse en populaire werken. Deze unieke muzikale happening begint om half acht. De toegangsprijs bedraagt f 2,50. Kaarten en uitvoerige program ma's zijn verkrijgbaar aan de ingang van het park. De bezoekers worden al met muziek op het rondeel ontvangen en de avond wordt op traditionele wijze afgesloten met een taptoe en het Wilhelmus. Hoe wel er in principe voor zitbanken wordt gezorgd, is het toch raadzaam om een eigen stoeltje mee te brengen. Mocht het concert onverhoopt wegens tegenvallende weersomstandigheden niet door kunnen gaan, dan wordt er naar een vervangende datum verderop in het jaar gezocht. Over het al dan niet doorgaan, kan men in twijfelgevallen zaterdagmiddag bellen: tel. 02154- 20446 of 02154-14562. Pianorecital Maar ook de liefhebbers van de puur klassieke muziek worden dat weekend niet vergeten. Op zondag 6 j uni vindt er om 16.00 uur in de Hasselaerzaal een pianorecital plaats. De Bulgaarse pia niste Mariette Petkova speelt dan wer ken van Mozart (sonate KV 332) Schu- mann (Fantasie opus 17) en Rachmani- noff (etudes tableux opus 33). Voor dit concert kan men wèl telefo nisch kaarten reserveren: Tel. 02154-20446. De toegang bedraagt f 10,- en vanaf kwart over drie is de kas sa geopend. Smitsweg 311, tel. 12630 Nederland is nu een andere samenle ving dan vijftig jaar geleden. Er zijn hier veel mensen uit andere landen komen wonen. Zij brachten een andere wijze van leven en denken mee. Onze samen leving is multicultureel geworden. Vrij willigerswerk is een belangrijk onder deel van die samenleving. Er zijn secto ren die vrijwel geheel op vrijwilligers werk *draaien (sport, buurthuiswerk,) en er zijn mensen die daar helemaal in opgaan. De behoefte aan vrijwilligers groeit nog steeds, terwijl het aanbod af neemt. Het is een feit dat de vele nationaliteiten die in Nederland wonen niet of nauwe lijks zijn terug te vinden in het vrijwilli gerskader. Dat is 'wit' gebleven. Wèl zijn de 'klanten' van het vrijwilligers werk voor een deel gemengd gewor den: de kinderen in speeltuinen, de ou ders op de scholen, de deelnemers aan zomerkampen, mensen in ziekenhui zen. Migranten verzetten in zelforgani saties veel (vrij willigers)werk. Voor hen is onderlinge hulp een normale zaak. Maar daarmee zijn we er niet. Want de inbreng van migranten in het bestaande Nederlandse vrijwilligerswerk is hard nodig. Er moet dus iets gebeuren. Vrijwilligers- en ondersteuningsorgani saties beginnen acties, bedenken ande re benaderingen en streven naar partici patie. Het multicultureel gemengd vrij- willigersbedrijf begint zich af te teke nen. De uitdaging is groot en het proces vordert langzaam maar gestaag. Als bestaande vrijwilligersorganisaties allochtone mensen als 'onbegrijpelijk' ervaren, zullen deze zich ook niet gauw melden als medewerker. Dus moeten vrijwilligersorganisaties bewust maat regelen nemen om open te staan voor andere culturen. Dat betekent dat de 'normale' dagelijkse gang van zaken onder de loep moet worden genomen. Wat voor ons normaal is, is dat niet in de ogen van iemand die geheel nieuw bin nenkomt. Extra aandacht en vormen van positieve actie geven een impuls aan deze nieuwe ontwikkelingen. De Vrijwilligers Vakature-Bank Soest/ Baarn wil dat in de komende tijd stimu leren. Vakatures 1-118: Werkgroep Wereldvoedsel- yraagstuk vraagt vrijwillig(st)er die 1 keer per maand wil notuleren en ook verder enig typewerk wil doen. 3-111: Centrum verstandelijk gehan dicapten zoekt vrijwilligers; werkzaam heden: bezoek koffieconcert met be woners. 4-111: Mensenrechtenorganisatie Baarn vraagt vrijwillig(st)ers voorbe reiding van akties. 4-113: Vereniging Internationale Stratego-kampioenschappen Soest zoekt vrijwillig(st)er voor organisatie voorronden; public relation-werk en algemene organisatie. 7-106: Kinderboerderij vraagt vrij willigsters voor kinderaktiviteiten in samenwerking met anderen, 1 tot 5 middagen per week. 7-141: Vereniging jeugd- en jonge renwerk zoekt vernieuwers (meewer kend) voor aktiviteitenprogramma en trainingsroute; en eenmaal per twee jaar een programma ontwikkelen voor het wereldcongres. 9-114: Patiëntenvereniging zoekt vrijwillige begeleiders voor groepsrei zen: hulp bij dagelijkse bezigheden, rol- stoelduwen tijdens uitstapjes, winkelen en gezellig bezig zijn. De gastvrouw of -heer van de reisgroep heeft de eindve- rant woordelij kheid 13-109: Recycling-organisatie Soest zoekt vrijwillig(st)er voor verkoop in de winkel van tweedehands kleding en ar tikelen. 15-111: Stichting Kindercentra Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor begeleiding van jonge kinderen van school naar na schoolse opvang; overdracht met leer kracht en groepsleiding; werktijden 's morgens en 's middags (schooltij den). 18-122: VAC-Soest vraagt vrouwen die actief willen meedenken in advies commissie over woningbouw en buurt (her)inrichtingsplannen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture-Bank, Smitsweg 311, Soest, tel. 12630; openingsuren: dinsdag t/m donderdag 09.00 - 12.00 uur; in Baarn op afspraak. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Poe's naam is in Nederland bekend van een aantal kleine films, die begin jaren tachtig met een stroom New Yorkse, onafhankelijke films via Rotterdam het land binnenkwamen. 'Unmade beds', 'The Foreigner' en 'Subway Riders' draaiden in de filmhuizen. Nadien hield Poe zich bezig met popvideo's (voor Run DMC en Cameo) en vooral met het schrijven van scenario's voor Holly wood. Met deze biografische feiten als achter grondinformatie is het niet werkelijk verrassend, dat 'Triple Bogey' over een ongelukkige scenarioschrijver gaat, die een opdracht krijgt om een scenario te maken van een familietragedie. De titel verwijst naar een slechte golfscore: op een traject (hole) waarvoor 5 slagen staan (par 5) had de speler er drie extra (triple bogey) nodig. Tijdens een schietpartij op een golfbaan zijn de ou ders van drie jonge kinderen vermoord. De oudste dochter heeft over deze dra matische gebeurtenis een roman ge schreven, die de familie steenrijk heeft gemaakt en sindsdien brengen de kin deren hun dagen door op de 'Triple Bo gey', een prachtig jacht dat langzaam rond Manhattan cirkelt. Poe: 'Stijl is gemakkelijk, het is de op pervlakte. Helaas blijven veel films, zo wel die uit Hollywood als onafhankelij ke, steken in stilering. Hoewel ik niet de bekende, manipulaties wilde, zeg maar de visuele betekenis van de achtervol ging, ontkwam ik er niet aan om oog en oor te behagen. Want film blijft film. Ik zocht naar iets pittoresks om de film te situeren, en dus niet zo'n New Yorkse straat die iedereen al kent. Bij toeval vonden we de boot." Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; c.j.p./65+ f 5,-. Reserveren vanaf 19.30 uur. tel. 19577. Gina's Band of Blues vond min of meer zijn oorsprong tijdens een braderiedag in Veendaminjuli 1991. Daar zag Hans van Lier, 4e bij de Nederlandse Gitaar Kampioenschappen in Paradiso in 1987, zangeres Gina de Boer aan het werk. Bij die eerste kennismaking vroeg hij deze 'Nederlandse Janis Joplin' deel uit te gaan maken van zijn blues band. Dit resulteerde in Gina's Band of Blues. Gina zelf zegt altijd: de band staat ga rant voor een stevig stukje muziek en een avond uit je bol gaan. Een 'must' voor de echte blues freak. En wie dat nog niet mocht zijn, wordt dat wel als hij de band aan het werk hoort tijdens hun concert op 29 mei in Artishock. Gina's Band of Blues bestaat uit: Hans van Lier, gitaar en vocals; Gerrit Kalk man, drums; Wim Kugel, bas; Bennie Timmer, gitaar; Jaap Stegeman, toet sen; Gina de Boer, vocals en entertain ment. Artishock Blues Night, zaterdag 29 mei, 22.00 uur. Deur open 21.30 uur, dicht 23.30 uur (of eerder als het vol is). Toegang f 10,-; leden/CJP/Pas 65 f 7,50. Voorverkoop zaterdag 29 mei tussen 12.00 en 13.00 uur. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 Buurthuis Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987, organiseert weer een aantal buitenactiviteiten. Op dinsdag 1 juni is er op het veldje achter de Rubenslaan/Saenredam- plantsoen voor kinderen van 4 t/m 10 jaar een minikamp. Op woensdag 2 juni wordt op het veldje aan de Vermeerlaan een speurtocht ge organiseerd. De deelname is gratis. Alleen bij slecht weer kunnen de activiteiten niet door gaan. Meer informatie: llona tel 21987. Vedelaarpad 53. tel. 18136 Donderdag 27 mei Van 9.30 - 11.30 uur: activiteiten vck volwassenen. Mooie dingen maken ol der het genot van lekkere koffie. 0o komt er vandaag een schoolreis. D keer is het 'De Holm' uit Leusden. h i schooltijd komen Wendy, Asseliene Jade hun veijaardagspartijtje vieren. De Utrechtse schoolvereniging kon vandaag langs met 65 kinderen voi een schoolreis. Alle activiteiten stai op het programma en tot slot spelen het toneelstuk 'De sleutel van het g( luk'. Na schooltijd zijn Nicole, Daniël en Libby aan de beurt om hun verjaa dagsfeest te vieren. Tevens komt Charlotte met vriendii nen kóken voor het kinderrestauran de laatste keer dit seizoen. Kindert koken onder begeleiding van ervart kokers een heerlijke maaltijd en iede een kan komen eten. Wilt u meeëte: reserveer dan voor 15.30 uur. De maa tijd begint om 18.30 uur. Zaterdag 29 mei Van 13.30 -16.00 uur komen Carolim Juliette en Marije hun verjaardag vit ren. Zij nemen wel 30 vriendjes met Tevens is er vanmiddag de mogelijk heid om te helpen met de verzorgin van de dieren. Zondag 30 mei Een belangrijke dag voor alle kinde: boerderijen in Europa. Het is de eerst keer dat alle kinderboerderijen in Ei ropa een gezamenlijke open dag hot den. Uiteraard doen wij ook mee. Onz kinderboerderij heeft een heel eige stijl door de vele, activiteiten die w, voor kinderen, organiseren. Ook dez dag is er weer een keur van mogelijkht den: kinderen kunnen zich late: schminken; er is een speurtocht overd boerderijer kan ook volop getekend ei gekleurd worden; iedereen kan een ritj op de pony maken; onze natuureduca tief medewerkster geeft twee excursie over de boerderij en u zult dingen te genkomen die u nog nooit zelf ontdel hebt op de boerderij; er is een knuffel hoek waar de dieren verwend worden onze dierverzorgster scheert de scha pen; om 15.00 uur een optreden vat 'De legendarische Ko en Lou', twee ras echte Utrechtse acrobaten die hun kun sten vertonen met veel grappen en grol len. De open dag begint om 11.00 uur ei duurt tot 17.00 uur. De entree is gratis Als u een lekker hapje wilt, probeer dai onze boerderijpannekoeken. U kun ook zelf uw picknickmand meenemen Als tegemoetkoming in de kosten zul len we deze dag een vrijwillige bijdragi vragen, zodat wij opgewekt verder kun nen met ons werk. Dinsdag 1 juni Schoolreis van 'De Windroos' ui Amersfoort. Woensdag 2 juni Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouder ochtend. Gezellig spelen voor ouder met hun kleinste kinderen. Tevens eei schoolreis van 'De Regenboog' ui Achterveld. Om 14.00 uur staat on» toneelgroep weer klaar om voor kinde fen van 4 tot en met 12 jaar een mooii voorstelling te spelen. Na de voorstel ling limonade en snoep en veel activitei ten. Mededeling Er zijn nog plekken vrij voor de twee kampweken die wij organiseren in d( grote vakantie. De eerste is van maan dag 19 tot en met zaterdag 24 juli en di tweede van 2 tot en met 7 augustus Geef uw kinderen op voor deze prachti ge ervaring. De kosten zijn afhankelijl van het inkomen van de ouders. Neen contact op en vraag ernaar. Als uw kinc eenmaal geweest is op zo'n kamp, wi het volgend jaar weer. \s^StidTting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Als de pupillen Hanegem nog hu op weg naar de i doen ze er wellicl de te gaan bij de van hun club. Di< lijk het internati nooi van Soest o De E-pupillen van cheerden zich voor die de grote jonger tegen Ajax. In de fii AGAVS houdt in mintontoernooi mc pioenschap van So tijen worden in spo gespeeld. Op donderdag 3 ju het enkelspel voor 17 juni volgt de tit en herendubbels e: de gemengde dubt Om mee te doen 1 geld te worden be op de speelavond Het midzomernac so is bij de compet door Charles en I gevorderde recre reen Wasch en H en bij de recreani naar Frank van d Tolboom. Het badmintontoi gehouden in de houdt op 6 juni he ven daarvoor kan in de Time-Out v "In pottenbakkerijen doen vrouwen hel leeuwendeel van het arbeidsintensieve en zware werk. Over afstanden van vijl kilometer vervoeren ze vrachten klei op hun hoofd. Ze halen water, ze kneden de klei tot ze soepel is en vormen ze tol kleiballen. Hun mannen vormen deze op de draaischijf tot potten. Daarna drogen de vrouwen de potten, beschil deren ze, verzamelen brandhout en sto ken de oven. Ondanks al dit werk wordi de man beschouwd als pottenbakker, zijn vrouw werkt niet." Dit citaat uit een Indiase publicatie geeft een wereldwijd verschijnsel weer. Bij familiearbeid wordt het hoofd van het gezin (en vaak is dat de man) be schouwd als degene die het werk doet; hij wordt betaald voor de geleverde produkten. De vrouwen, die minstens evenveel werk verzetten, blijven buiten beeld. Hun aandeel in het werk is on zichtbaar. Dat geldt voor pottenbak kers in India, voor de landbouw en mid denstand in Nederland, en voor de kof- fieverbouwende families in Afrika en Latijns-Amerika. S.O.S.Wereldhandel zoekt naar wegen om de positie van vrouwen binnen fa- miliearbeid te verbeteren. Het zicht baar maken van het werk van vrouwen is een eerste stap. Vrouwencoöperatie Sunderbafl De hoofdmoot van de thuisproduktk vindt plaats binnen familieverband, maar er zijn ook vrouwen die gezamen lijk een coöperatie vormen. Vrouwen coöperatie Sunderban laat zien hoe het samen opzetten van een organisatie vrouwen een inkomen, vaardigheden, zelfvertrouwen en meer zeggt verschaft in hun dorp of wijk.

Soester Courant | 1993 | | pagina 14