ING Ruime opzet van nieuwe Schans moet einde maken aan lange wachttijden Informatiemarkt over de herinrichting van het Dorpsplein Soesterberg "Zoiets bouw je maar één keer in je leven soesa Soest verwacht verdergaande scheiding van afvalstoffen Rondje Raadhuis Nieuwe lezingen in raadhuis Nieuw busplan op Radio Soest p PAGINA 28 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Tel. 02155 - 93460 93512/93459/93777 Spreekuren Telefoonnummers Agenda Controle aangifte hondenbelasting Piet van den Heuvel over het 'slakkehuis, straks atelier voor kunstenaars, aan de Dalweg: Nieuwe brochures in infocentrum 5 1864 -"'ArPÈ BEERENBURG OOGT Wie straks zijn grove huisvuil naar het nieuwe afvalstoffenpark aan de Schans brengt, levert een belangrijke bijdrage aan een schoner milieu. Hij kan er namelijk van verzekerd zijn dat het afval daar maximaal wordt gescheiden dankzij de mogelijkheden die de brengplaats biedt en de opti male technieken die worden toegepast bij de verwerking van het aange boden vuil. De heren J. van Gent, directeur milieu en stadsbeheer, en M. Pijl, hoofd van de afdeling reiniging, verwachten dat straks een nog in tensiever gebruik zal worden gemaakt van de mogelijkheden die aan de Schans worden geboden, vooral ook omdat de wachttijden aanzienlijk zullen worden bekort. De lange wachttijden -mede het gevolg van een toenemend aanbod aan afvalstoffen- waarvan nu vaak sprake is op de bestaande breng plaats aan de Schans zijn één van de redenen om tot een 'nieuwe Schans' te komen. De belangrijkste reden vormt echter het aspect van de mi- I lieuhygiëne. De eisen die gesteld worden aan onder meer de bodem bescherming worden steeds stren ger. Om daar aan te kunnen vol doen, evenals aan de noodzaak tot een steeds verdergaande scheiding van afvalstoffen, werd het plan voor het nieuwe afvalstoffenpark ont wikkeld. Op het oude terrein ont brak de ruimte voor een nieuwe in richting. Het oude terrein is bestemd voor het recyclingcentrum Spullenhulp, nu nog gevestigd in de voormalige Sint Jozefschool aan de Parallel weg. Aan de Schans krijgt het cen trum, dat tot doel heeft spullen die voor hergebruik in aanmerking ko men opnieuw in fenpark eind september, begin ok tober is afgerond, zodat het ge opend kan worden. Dan kan de noodbrengplaats, die tijdelijk ach ter de brandweercentrale is inge richt, worden gesloten. Spullenhulp zal waarschijnlijk enkele maanden later de nieuwe behuizing in gebruik kunnen nemen. Het Afvalstoffenpark De Schans krijgt een nieuwe ingang, ongeveer halverwege de bocht en de aanslui ting met de Weideweg. Op het ter rein zelf komt men eerst bij het ont vangstkantoor. Daar vlakbij be vindt zich de weegbrug om er het aanbod aan bijvoorbeeld verpak kingsmateriaal, winkel- en dienstaf- val te wegen dat niet-particulieren aanbieden. Vervolgens rijdt men de route langs de containers. Om zoe ken te voorkomen, zal in ieder geval op het terrein zelf een duidelijke verwijzing naar de verschillende containers worden aangebracht, circulatie te bren- Deze z"'!en in,twee riien wori?en gen, een nieuwe behuizing. Het zal gemakkelijk te bereiken zijn door dat het gelegen is langs de toevoer- weg naar de brengplaats aan de Schans. Het is de bedoeling dat de inrichting van het nieuwe afvalstof- opgesteld met daartussen een ruim te van twaalf meter. Hierdoor heeft men ruimte genoeg om achteruit te steken en wachtend verkeer voorbij te rijden. Het chemisch afvaldepot voor klein Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het gemeen tehuis is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel. 93411) ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463 - 51412) is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na ene telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601), voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af spraak (93463). Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum en klachtentelefoon. Hier kunt u te recht met uw vragen over de ge meente; klachten over door de gemeente niet beantwoorde brie ven, of het niet nakomen van be loftes. 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Grof vuil ophalen (aan melden van 10.00 tot 12.00 uur). 93 688 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval, zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. De maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raad huisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven. Donderdag 27 mei, gemeente raadsvergadering. Dinsdag 1 juni, commissie ruim telijke ordening. Woensdag 2 juni, commissie wel zijn. - - Donderdag 3 juni, commissie mi lieu. Maandag 7 juni, commissie alge mene bestuurszaken. chemisch afval (inmiddels omge doopt tot 'huishoudelijke pro- bleemstoffen') blijft vanzelfspre kend gehandhaafd. Naast de con tainers voor bijvoorbeeld verschil lende soorten hout, metalen, pa pier, karton (er komt een karton pers), puin enzovoorts, wordt er ook een container geplaatst voor as best. Bij de aanlevering hiervan zul len speciale maatregelen (moeten) worden getroffen. Indien afval wordt aangeboden waarvoor geen aparte verwerking mogelijk is, het zogenaamde rest- vuil, dan zal dit worden samenge perst en ter vernietiging worden aangeboden aan de Afval Verbran ding Rijnmond (AVR). Omdat dit ook uit financieel oogpunt niet aan trekkelijk is, geeft de gemeente Soest de voorkeur aan een maxima le scheiding van het afval. Dit levert een aanzienlijke besparing op in vergelijking met afvoer naar de AVR. Overigens zien de heren Van Gent en Pijl op korte termijn nog geen eind komen aan een verdergaande scheiding van afval. Hier en daar is bijvoorbeeld al een begin gemaakt met het apart inzamelen van schoe nen. Daarnaast komen frisdrank blikjes ervoor in aanmerking, even als het zogenaamde bruingoed (ra dio, televisie, personal computer e.d.), en witgoed (koelkast, wasau tomaat, fornuis). Soest blijft deze ontwikkelingen nauwlettend volgen, niet alleen om de inwoners optimaal in de gelegen heid te stellen hun grove huisvuil kwijt te raken, maar vooral ook in het belang van een schoon milieu! Donderdag 10 juni, financiën. commissie Op donderdag 17 juni aanstaande houdt de gemeente in het dien stencentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein 18 in Soesterberg een informatiemarkt over de her inrichting van het Dorpsplein. In opdracht van de gemeente heeft het bureau Speelruimte uit Amers foort in het vooijaar van 1993 on der de belanghebbenden, onder wie omwonenden van het Dorpsplein, gebruikers van winkels en dienst verleningsruimten, afvaardigingen van dorpsorganisaties alsmede de bewonerscommissie van De Drie Eiken een wensenonderzoek ge houden over de herinrichting van het Dorpsplein. De resultaten van clit onderzoek heeft de gemeente zoveel mogelijk verwerkt in een aantal schetsont werpen. Tijdens de informatie markt kunnen belangstellenden de ze schetsontwerpen bekijken. De informatiemarkt is geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Medewencers van de gemeente zullen die avond aan de hand van tekeningen de plannen nader aan de bezoekers toelichten. Schriftelijk reageren Tijdens of na de informatiemarkt kunnen belangstellenden door mid del van het invullen van een info- formulier reageren op de schets- plannen. Dit formulier moet men voor 28 juni 1993 ingeleverd heb ben bij de hulpsecretarie aan het Dorpsplein 17 in Soesterberg of bij het gemeentelijk informatiecen trum in de hal van het genteentehuis in SoeSt. De reacties worden daarna ver werkt in het definitieve ontwerp. Dit zal zo spoedig mogelijk daarna voor iedereen ter inzage worden ge legd, waarna ëen tweede reactieter mijn zal worden geboden. Het defi nitieve plan zal in de raadscommis sie ruimtelijke ordening van dins dag 28 september 1993 worden be handeld. Er wordt naar gestreefd de herinrichting voor de winter 1993 af te ronden. Na de lezingencyclus van vorig jaar in de raadzaal van het gemeente huis, zijn ook in 1993 al weer enkele lezingen gehouden die de aandacht trokken. De laatste keer heeft 'vogelman' De Ridder (zie foto) een interessant verhaal gehouden over de flora en fauna op de vliegbasis Soesterberg. In het kader van het nieuwe be stemmingsplan 'Landelijk Gebied' zal wethouder Jan Visser van ruim telijke ordening in het najaar op nieuw een lezing organiseren. Tij dens deze bijeenkomst, op maan dag 20 september, zal de heer J. K. Tupker, die belast is met het Soester bosbeheer, een verhaal vertellen over de Soester bossen fen duinen. Hieraan gaat onder zijn leiding een excursie vooraf. Deze wordt, indien mogelijk samen met het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN), op zondag 12 september ge houden. Verder bestaat het plan van wet houder Frans Kingma (cultuur) om nog dit jaar een architectuur-lezing te organiseren over Beeldkwaliteit in. Soest. Dit in samenwerking met de welstandscommissie. Ook dit jaar wordt controle uitge oefend op de aangifte voor honden belasting. In het verleden heeft de gemeente herhaaldelijk zulke con troles gehouden. In gevallen waarin vast kwam te staan dan er geen aan gifte was gedaan, zijn navorderings aanslagen opgelegd die verhoogd werden met forse boetes. Degenen die op dit moment nog geen aangifte hebben gedaan, wordt aangeraden dit snel te doen. Men loopt de kans een dubbele aan slag opgelegd te krijgen als bij con trole blijkt dat niet aan de aangifte plicht is voldaan. In dat geval be taalt men voor een hond al gauw bij na 200 gulden. Aangiftebiljetten zijn telefonisch verkrijgbaar bij de afdeling ge meentelijke belasting. Bij deze af deling kan men ook persoonlijk aangifte komen doen op het ge meentehuis. Radio Soest besteedt al enige tijd uitgebreid aandacht aan het nieu we busplan voor Soest. Dit zal de eerstkomende weken ook nog het geval zijn in het radioprogramma 'Goedemorgen Soest', dat elke za terdag van 9 tot 10 uur 's morgens wordt uitgezonden. Dat dit onder werp bij Radio Soest zo'n promi nente plaats krijgt, heeft tot doel de gebruiksmogelijkheden van het bussysteem zoveel mogelijk te ver duidelijken. Presentatrice Thari Schröder ont vangt gemeente-ambtenaar Marcel Vossestein om onderdelen van het busplan toe te lichten. In de uitzen ding is ook een quiz opgenomen: het lijnenspel. Inzet daarbij is de snelste reismogelijkheid voor een bepaalde openbaar-vervoerverbin- ding. Voor het juiste antwoord is een redelijke kennis van de nieuwe busverbindingen vereist. Iedereen kan eraan meedoen, omdat inmid dels iedere inwoner de mini-dienst regeling heeft ontvangen. Het eer ste goede antwoord op de quizvraag zal worden beloond met een leuke prijs die iets met het openbaar ver voer te maken heeft. Radio Soest is op de kdbel te ont vangen op FM 96.0 en op de ether frequentie op FM 105.9. Ruim dertig jaar is Piet van den Heuvel al timmerman, maar een klus waar hij voor bouwbedrijf E. A. van den Hengel uit Soest nu mee bezig is, heeft hij niet eerder bij de hand gehad: "Zoiets bouw je maar één keer in je leven". Hij praat dan over het "slakkehuis", het kunst werk dat in aanbouw is aan de Dal- weg nabij Aqua Indoor. Op zich is de ronde vorm misschien niet zo bijzonder-rondmetselen kan in plaats van langs een draad met be hulp van schenkels of mallen- maar in dit geval waaiert het metselwerk ais het ware uit, zoals Van den Heu vel zegt. Om de 15 graden "ver springt" de ronding, die misschien het best te vergelijken is met een toefje gespoten slagroom. De lang ste straal van het 'slakkehuisis 9.20 meter, de kleinste (boven)cirkei 1.95 meter. Het uitzetten van het bouwwerk, een klus voor de timmerman, was ai een karwei, het stellen niet minder bewerkelijk, maar na het storten van het eerste beton begonpashet 'echte' werk, het uitzetten en het stellen van de profielen. Daarna volgde het ma ken van de schenkels waarlangs hl metselwerk moest worden gedaan. Er moesten voor deze klus meer dan honderd binnen- en buitenschen kels uiterst precies worden "rondge- zaagd", en hiervan is er niet één ge lijk. Dan is het niet minder bewerke lijke maken van de betonbekisting nog buiten beschouwing gelaten.... A Is het kunstwerk klaar is, kan men op de brede rondingen lopen tot op het bovenste plateau. Er zijn daar voor in totaal 32 betonnen vloerpla ten aangebracht, waarvan er door het "verspringen" van de wanden ook niet één gelijk is. "Een bewerke lijke klus dus", zegt Van den Heu vel. Dat blijkt ook wel uit de tijd die voor de bouw is uitgetrokken, een maand of negen. Piet van den Heuvel (rechtsop 'zijnslakkenhuis aan de Dalweg. Dennis Lanpher assisteert hem. Kunstenaars Het door de landschapsarchitect Haver Droeze ontworpen kunst werk was aanvankelijk dichtgemet seld en had geen functie. Toen het idee werd geopperd om het bijvoor beeld de bestemming kiosk te geven, mondde de discussie naar aanlei ding hiervan uit in het besluit om het bouwwerk als atelierruimte ter be schikking te stellen. Ais het klaar is, zullen twee kunstenaars er hun ate lier in onderbrengen, Bert Kinder dijk uil Soest en Jean-Marie van Staveren uit Soesterberg. In het gemeentelijk informatiecen trum in de hal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein is een groot aantal nieuwe brochures gratis ver krijgbaar. Daarbij is de brochure 'Huursubsi die 1993/1994'. Met ingang van 1 juli gebeuren er twee dingen die voor huurders van belang kunnen zijn: de jaarlijkse huurverhoging en het ingaan van een nieuw huursub sidietijdvak. In de brochure wordt uitgelegd aan welke voorwaarden men moet voldoen om voor huur subsidie in aanmerking te komen. Een andere brochure heeft als titel 'Basisvorming - beter voorbereid'. Voor het voortgezet onderwijs maar ook voor alle basisschoolver laters en hun ouders is 1 augustus 1993 een belangrijk moment. Met ingang van dit datum begint elke school voor voorbereidend onder wijs, elke mavo en havo en elk athe neum en gymnasium met basisvor ming. Dit is een nieuwe manier van onderwij s die is aangepast aan de ei sen die de maatschappij straks aan de leerlingen van nu gaat stellen. Op 't Hoogt: meer heb je niet no- dig. Groen van Waterinkschool. Hartje Zuid-attack. TV-uitzending 'Gezicht van Ne derland' (NCRV) op 28 april: Keek op Soest. De Ontbundeling. Verkeerscirculatieplan voor Soest- dijk: een vicieuze cirkel. Bestaat er bij Molendael ook een laserbehandeling voor kortzichti ge mensen? What's in a name? R. Joustra, voorzitter Stuurgroep Alcoholmatigingsbeleid. v :>-v SINDS 32^/CL 5 '7"1 Ï2Ö9;|' Wed. S. Joustra Zn. Kleinzanc vsk - "ei 15!50- Maij Swinkels. Pred Pakket. Mevrouw Ninke van Keulen in de Amersfoortse Courant van 11 mei: "Er moet effectiever worden vergaderd. Korter. Niet zoveel praten om maar gehoord te wor den. Dat is de manier waarop vrouwen dat, denk ik, doen. Als dat de politiek Inkt -niet meer zo oeverloos lang vergaderen en zich tot hoofdlijnen beperken- kunnen we vrouwen makkelijker mobilise- Wasbordlaan. Al die files in Soest worden na tuurlijk met opzet veroorzaakt. Om de automobilisten vast te laten wennen aan de vakantiereis. Snelheidsrammers. Zou er ooit al eens aan gedacht zijn om het Raadhuisplein af te sluiten? Spookrijderspad. Wat je ook van het gemeentebe stuur kunt zeggen, zeker niet dat het, als het op verkeersmaatrege len aankomt, drempelvrees heeft.

Soester Courant | 1993 | | pagina 29