uur HEILIGSCHENNIS razendsnel gratis Waldeck Pyrmontlaan verenigt zich scliociimkcr Eikenlaan: "Gemeente verspreidt leugens' Stunt eindigt in val van vijf meter Koninginnelaan Actie Comité kijkt met IVN naar natuurwaarde Jachthuislaan printservice... 1 ACTUEEL I 2e afdruk FOTO SWAGER 'Eerst cle hoofdwegenstructuur, dan pas Soestdijk aanpakken' Huurprijs van slakkehuis Dalweg is niet exorbitant laag y f mm*-, tzz MAAK MÉÉR VAN UW WONING OF BEDRIJF! 'tUjjtjc Nieuwe bewonersvereniging uit onvrede over verkeersbeleid ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING SCHOEMAKER technische dienst WOENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 3 »55 FOTO VIDEO TV College reageert op commissie-uitspraak Inbraken in bedrijf dat al gesloten is Jongen kruipt onder veiligheidsbeugel van Octopus vandaan ONBEZORGDE PINKSTERDAGEN College handhaaft voorstel Rapport moet bezwaren ondersteunen Dieven van kluis Installatie uit auto gestolen Auto gestolen op Soesterbergsestraat Wie vergelijkt leest de Soester Courant in Utrecht opgepakt Uw blouse specialist natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 Alléén van kleinbeeld kleurennegatieffilm kleurenfoto's van KODAK «deuren «dakkapellen «rolluiken ramen schuifpuien horren «serres inbraakwerend «luifels «kozijnen hang-en sluitwerk «zonwering «dakkapellen «schuifpuien inbraakwerend hang- en sluitwerk 't Driftje is officieel deoler von een WERU, VEKA, VELUX en NORHTGO. Wie méér van z'n huis of bedrijf wil moken kiest voor 't Driftje. Bezoek onze verrassende showroom! Ook op zaterdag geopend van 10.00-13.00 uur. TIMMERFABRIEK 't Driftje 6,3768 ER SOEST Telefoon: 02155 - 17201 (achter winkelcentrum Soest-Zuid) "We zijn heel lang aardig en netjes gebleven. Maar als het steeds meer gaat in de trant van 'over u, voor u, maar zonder u', ja dan moeten wij ons wel gaan verdedigen. En dat zullen we desnoods tot in de hoog ste instantie doen." Dat zegt het bestuur van de Waldeck Pyrmontlaan in oprichting, de zoveelste bewonersvereniging die uit onvrede over het verkeersbeleid in Soest wordt opgericht. De bewoners van de Wal deck Pyrmontlaan gaan één blok vor men, omdat een meerderheid van de gemeenteraad (CDA, WD en PvdA) de afsluiting in hun laan en die in de Verlengde Talmalaan wil opheffen. In plaats van de afsluitingen willen de par tijen dat er in verschillende straten in de wijk Soestdijk éénrichtingsverkeer wordt toegepast. En daar zijn de bewoners van de Wal deck Pyrmontlaan het niet mee eens. Zij zeggen dat ze sinds eindjaren zeven tig reeds hebben gevraagd om maatre gelen in hun straat. Maar de gemeente nam geen stappen en de verkeersin tensiteit nam toe, totdat drie jaar gele den de afsluiting werd gerealiseerd. Sindsdien is het verkeer beperkt tot be stemmingsverkeer. Behalve dat de straat daarmee voor de bewoners veili ger is geworden, hebben ook de fietsers in de Waldeck Pyrmontlaan baat gehad bij de verkeersmaatregel. Het probleem van het sluipverkeer ver plaatste zich daarna voor een deel naar vooral de Hellingweg en de Korte Berg straat. Bewoners van die straten lagen meer dan eens in de clinch met de ge meente. Dat conflict werd nog eens ex tra aangewakkerd, toen bekend werd dat er vanaf afgelopen maandag voor taan ook bussen van Centraal Neder land langs hun huizen rijden. Op basis van gegevens van een inge steld onderzoek, concludeerde de ge meente dat de toename van verkeer in de Hellingweg en de Korte Bergstraat best wel meeviel. Maar na de zoveelste aanvaring in de raadszaal, gaven het CDA, de WD en de PvdA te kennen dat ze het verkeersbeleid wilden om gooien. De overige partijen waren daar tegen, al stelde D66 dat er eerst een vol ledig plan op tafel moet komen te lig gen, alvorens het beleid kan worden aangepast. Kabaal De bewoners van de Waldeck Pyr montlaan voelen zich in de steek gela ten door de meerderheid van de raad en vragen zich af waarom de verkeerscij- fers van het onderzoek plotseling niet meer meewegen. "Wij hebben bij CDA, WD en PvdA althans geen an dere motivatie kunnen ontdekken dan dat de raadsmeerderheid alleen luistert naar degenen die het meeste kabaal ma ken. De WD gaf niet eens een duidelij ke reden op, waarom ze opeens over stag is gegaan"aldus het bestuur van de bewonersvereniging i.o. De vereniging keert zich fel tegen het verkeersplan van de bewoners van onder meer de Hel lingweg. Zij willen afsluitingen op de Hellingweg en bij de samenkomst van de Julianalaan en de Wilhelminalaan.- De verkeersafsluiting op de Waldeck Pyrmontlaan moet blijven, stelt het be stuur nadrukkelijk. Het zegt dat de be woners van de Chalonhof, de Prinsen hof en een aantal van de Nassaulaan de zelfde mening is toegedaan. Het idee alleen al: een door Van Kooy onderhouden Mercedes-Benz die APK gekeurd moet worden. Daarom doen wij dat altijd gratis tijdens de onderhoudsbeurt. En praten we verder nergens over. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Dat blijkt uit de reactie van het College op de kritische geluiden, die onlangs in de raadscommissie Financiën werden geventileerd. Verschillende partijen schaarden zich daar achter het minder heidsstandpunt van CDA-wethouder Jan Menne, die vond dat die 200 gulden niet in een reële verhouding stond te genover de bedragen die startende on- t dernemers moeten neertellen voor de huur van een stukje ambachtsverzamel- gebouw. Wethouder Jan Visser (PS) moest van de commissie maar eens laten uitzoe- I ken wat de kost- of marktprijs van het nieuwe atelier zou moeten zij n, en daar- bij kijken naar wat andere gemeenten I aan huur vragen. Visser heeft dat ge- daan en o.a. zijn licht opgestoken in t Amersfoort, waar de stichting Accu t voor ruimten tussen de 50 en 70 meter I een huur van f 180 a f 250 vangt, inclu- 1 sief gas, water en licht. t 'Bijzonder object' I Een commerciële kost- of marktprijs I kan bij het slakkehuis - "dit bijzondere I object" - niet worden toegekend, laat I het College weten. Het gebouw is oor- I spronkelijk alleen maar bedoeld ge- I weest als stedebouwkundig element, en i pas later is afgestapt van de gedachte I om het vol te storten met zand. I Door de aparte bouwconstructie (o.a. I de aanwezigheid van kolommen) is het I bouwsel niet geschikt voor een andere C nuttige functie dan het atelier, dat 80 I vierkante meter groot wordt. Het ont ij werp heeft daarvoor geringe aanpassin- I gen ondergaan. I Die aanpassing kost overigens al met al I zo'n 42.000 gulden. Volgens het Colle- I ge komt Soest met 200 gulden per maand per kunstenaar - dus f 4800 per I jaar - mooi uit de jaarlasten voor deze investering, die in tien jaar wordt afge- I schreven. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons De gemeente heeft leugens ver spreid bij de Raad van State. Dat concluderen bewoners van de Eikenlaan na het lezen van de motivering van de Raad van State over het afwijzen van hun schorsingsverzoek voor het bu soverstappunt aan de Eiken laan. De gemeente zou in haar verweer schrift tegen het schorsingsverzoek onwaarheden hebben gesteld. Dat er in het voorjaar van 1992 al inspraak was gehouden over het busplan, is volgens de bewoners onwaar. Ze noemen het daarnaast een pertinen te leugen, dat er al busverkeer langs de Eikenlaan zou rijden. "Tenzij met 'langs' misleidend zou worden be doeld dat de bussen over de Ossen- damweg en de Soesterbergsestraat langs de Eikenlaan reden", aldus de bewoners in een brief aan de Raad van State. Ze betichten de gemeente er voorts van hun alternatieve plan te hebben vervalst door veranderingen aan te brengen. De bewoners zijn van oordeel dat de Afdeling Rechtspraak op basis van onjuiste gegevens van de gemeente tot bepaalde conclusies zijn geko men en dat er voldoende gronden aanwezig zijn om het geschil in de bodemprocedure te beoordelen. van kb.lilm 10x15 cm mat ot glans WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-1 3917 Uit een bedrijf aan de Amersfoortse- straat, dat al gesloten is, zijn vorige week verschillende apparaten gestolen. Een tweede diefstalpoging werd door de politie verijdeld. Het vreemde in bei de gevallen is dat er geen sporen van braak waren. De politie werd donderdagmorgen op de hoogte gesteld van de diefstal van twee inbindmachines, een verrijdbare airconditioner en andere spullen. En kele uren later trof de politie twee man nen in het pand aan. Zij hadden al twee computers buiten gezet om mee te kun nen nemen. Het betreft een Soester (38) en een Hilversummer (30). Zij kregen een proces-verbaal mee naar huis. verwen u zelf met een uitgebreide CHAMPAGNE BRUNCH gezellig genieten met het hele gezin inclusief een glas VEUVE AMIOT 27,50 per persoon of 's avonds met een verrassend 4-GANGEN KEUZE MENU in ons sfeervolle restaurant 37,00 per persoon PINKSTERSTEENGRILLMENU een feestelijke ervaring inclusief voor- en nagerecht voor een vriendelijke prijs 32,50 per persoon (voor kinderen speciale tarieven) Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739, fax 02155-25961 Voordat de gemeenteraad zich uit spreekt over nieuwe oplossingen voor de verkeersproblemen in Soestdijk, moet de hoofdwegen structuur van Soest vastgesteld zijn. Pas als de besluitvorming daarover rond is kan er gekeken worden naar reconstructies binnen de wijk. De raadscommissie voor Verkeer en Milieu maakte onlangs duidelijk dat er - op basis van de nieuwe hoofdwegen structuur - een oplossing voor Soestdijk moest komen volgens het principe "alle straten open". De commissie krijgt bin nenkort een nieuw prioriteitenlijstje van het College, waarin alle toekomsti ge verkeerswerkzaamheden op een rij tje zijn gezet, aangevuld met projecten uit de Structuurvisie en de planningka lender. Aan de hand daarvan mag de commissie een uitspraak doen over welke projecten doorgeschoven kun nen worden, maar afgesproken is dat de werkzaamheden in eerste instantie worden gericht op het vaststellen van de primaire en secundaire hoofdwegen structuur. Vervolgens wordt de uitwer king daarvan bepaald en tenslotte wor den er prioriteiten gesteld op het niveau van de woonstraten. B. en W. hebben dat vorige week beslo ten, mede op basis van het ambtelijk ad vies van de gemeentelijke verkeersex- pert, A. van Wanroy. "Pas als de be sluitvorming over de hoofdwegenstruc tuur bekend is en vastligt (en er dus geen discussie meer over plaats moet vinden) kan bekeken worden hoe de wijk Soestdijk daar het best op kan ont sluiten. Daarmee wordt dan tevens dui delijk hoe de hiërarchie van de verschil lende straten binnen de wijk is en dus ook welke maatregelen op welke straat van toepassing zijn," aldus van Wan roy. Bij de besluitvorming over de hoofdwe genstructuur moeten eerst nog de crite ria worden vastgelegd waaraan die structuur moet voldoen. Daarna moe ten de wegen geïnventariseerd worden die met deze criteria conflicteren en kunnen er mogelijke oplossingen en al ternatieven worden aangegeven. Bij de uitvoering moet trouwens dezelfde volgorde plaatsvinden: eerst de hoofd wegenstructuur optimaliseren/wijzi- gen/ aanpassen, en pas daarna beginnen met reconstructies binnen de wijk. Geen capaciteit In de huidige planning van de Ver- keersafdeling is geen capaciteit be schikbaar, laat Van Wanroy nog maar eens weten. Veel projecten uit de Struc tuurvisie zitten vast aan een tijdsplan ning die door externe factoren wordt bepaald, zoals de bouwplannen en de uitbreiding van de winkelcentra. De af deling kan daarin niet vertragen, aldus Van Wanroy, en bovendien zijn er na de Structuurvisie nog een paar projecten bijgekomen. Een nieuwe discussie over de hoofdwe- Stuntwerk op de kermis is een twaalf-jarige jongen uit Soest duur komen te staan. Hij werd zater dagavond gelanceerd uit de Octo pus, nadat hij onder de veiligheids beugel was gekropen. Volgens de politie vallen de verwondingen mee. De jongen maakte bij zijn val een tuime ling van vijf meter en zou daarbij met zijn hoofd tegen een ijzeren rand te recht zijn gekomen. Volgens de politie heeft hij daarbij vermoedelijk een zwa re hersenschudding opgelopen. Hij werd naar ziekenhuis De Lichtenberg vervoerd, maar kon 's avonds alweer verklaren dat hij zelf aan het stunten was geweest. Onderzoek aan de Octo pus heeft uitgewezen dat de attractie in orde was. Ook twee Baarnaars zijn met minder plezierige herinneringen teruggekeerd van de kermis op de Eng in Soest. Van een vijftien-jarig meisje werd de porte monnee gerold. Ze verloor daardoor negentig gulden. Een één jaar oudere plaatsgenoot kwam na zijn bezoek aan de attracties tot de ontdekking dat zijn snorfiets was gestolen. De kermis stond vorige week van woensdag tot en met zondag op het eve nemententerrein op de Engh. Het aan tal attracties was groter dan in voor gaande jaren. Duizenden mensen zwierden en zwaaiden, beproefden hun geluk bij één van de vele gokkasten, grijpmachines of liepen genoegzaam rond met een ouderwetse suikerspin. De huur van 200 gulden per maand (per persoon), die Soest twee kunstenaars wil vragen voor het atelier in het "slakkehuis" dat aan de Dalweg wordt gebouwd, is niet exorbitant laag. Met dat be drag komt de gemeente precies uit de kosten. B. en W. hebben ook het antwoord ge vonden op de kritiek van het PvdA- raadslid Wil Stekelenburg, die in de commissie had gezegd dat een van de beoogde kunstenaars - Jean-Marie van Staveren - in Soesterberg al atelierruim te had. Dat is sinds twee jaar niet meer het geval, aldus het College. genstructuur kan leiden tot het op z'n minst verschuiven van reeds geplande projecten met betrekking tot de knel punten. De herinrichting Van Weede straat ligt al stil, want die is vervangen door het project-Albert Heijn. Volgens Van Wanroy moet de raad zich wel rea liseren dat de uitwisseling tussen de ou de knelpunten en het nieuwe project niet meer opgaat. "Onderzoek naar de wijk Soestdijk is en blijft additioneel." De technische voorbereiding voor de diverse onderzoeken wordt geschat op tenminste anderhalve maand. De be sluitvorming zelf - die minstens zoveel capaciteit van de afdeling vraagt - op 3 a 4 maanden, "eventuele kroonberoepen niet meegerekend", aldus de verkeers kundige. "Pas hierna kan het onder zoek naar de wijk Soestdijk worden op gestart. Duur? Onbekend, het verleden geeft weinig hoop..." besluit Van Wan roy zijn advies. Geen rijbewijs, eigenlijk nog te jong, maar toch helemaal alleen in de trekker. Een radio/cd-speler is vorige week uit een auto aan de Waldeck Pyrmontlaan gestolen. Daarvan heeft een 24-jarige man uit Soest aangifte gedaan bij de po litie. Samen met het IVN is het Konin ginnelaan Actie Comité (KAC) - vorig jaar opgericht uit protest te gen de bouwplannen van de ge meente tussen de Koninginnelaan en de Jachthuislaan - begonnen aan een inventarisatie van de land- schaps- en natuurwaarden van het gebied. Het rapport zal gebruikt worden bij de bezwarenprocedure die het KAC begonnen is tegen de Structuurvisie. Het KAC gaat ervan uit dat er nog ge noeg tijd is, nu de vaststelling van het nieuwe streekplan Utrecht vertraging heeft opgelopen. In de afgelopen perio de heeft het comité de gelegenheid ge bruikt om zijn bezwaren tegen de bouwplannen nogmaals naar voren te brengen bij de commissie Ruimte en Groen van de provincie, die adviseert bij het opstellen van het nieuwe streek plan. De hoofddoelstelling van het onder zoek luidt: "het vaststellen van de hui dige en potentiële landschappelijke en natuurwetenschappelijke waarden van het gebied". Op basis van de resultaten hoopt men uitspraken te kunnen doen over de mate waarin die waarden wor den aangetast. Het onderzoek richt zich op diverse aspecten. Het IVN zal met name kijken naar de landschappelijke waarden (structuur, overgang bosgebied, ecologische ver binding). Samen met het KAC inventa riseert het IVN daarnaast de potentiële natuurwetenschappelijke en land schappelijke waarden^ waarbij de plan tensoorten worden bekeken en mon sters worden genomen van de bo'dem en het grondwater. Tenslotte wordt ge keken naar de huidige natuurweten schappelijke waarden. Het onderzoek duurt enige maanden, van mei tot augustus. Het IVN maakt o.a. een soortenlijst van de vegetatie, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen agrarische percelen en wegber men/slootkanten. Het vogelbestand wordt eveneens volledig geïnventari seerd en dat geldt eveneens voor de vlinders, hoewel dat iets moeilijker is, aldus het KAC. In het gebied van de Jachthuislaan wordt o.a. het vogel- en vlinderbestand gein ventariseerd. De auto van een 49-jarige inwoner van Laren is vorige week gestolen op de Soesterbergsestraat. Het betreft een Lancia met het kenteken TK-36-NT. Pogingen tot autodiefstal op de Veen besstraat en de Johannes Poststraat mislukten. De dader sloopte wel het een en ander in de wagens tijdens zijn po gingen. Drie inbrekers, die zich bij een bedrijf aan de Postweg in Soesterberg meester hadden gemaakt van een kluis, zijn in Utrecht opgepakt. Het gaat om twee mannen uit de stad en een Zeistenaar. De Utrechtse politie had de kluis aan getroffen in een auto en had een onder zoek ingesteld, dat leidde tot de aan houding van de mannen. In de kluis za ten enkele floppy's en een klantenbe stand.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3