VMlAl Gemeenteraadsvrouwen Soest vinden de politiek vooral 'leuk om te doen' 'Draai besluiten terug' h WOENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 Mannen kunnen hun borst nat maken Meningen van lezers Spelletjes Lenteconcert ApoIlo/SOV De spraak van spraakmakers Open brief aan de gemeente opical 495,- Hart-collecte: bijna f 23.000 Man wordt duizelig na wespensteek STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN SCHOPEREN FIJNSTRALEN Dierenpark is toegankelijker prr vraagt uw aandacht voor: Vergaderingen raadscommissies Bouwzaken Drankprobleem Verleende bouwvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Meldingen wet Milieubeheer "Vrouwen hebben er 75 jaar over gedaan om ongeveer 25 procent van de politieke functies in te nemen. Laten we niet nóg eens 75 jaar doen over de volgende 25 procent. Vrouwen, ga in de politiek!" Met die hartekreet sloot gespreksleider Jenny Allard vorige week de discussiebijeenkomst af over "Vrouwen kiezen in de politiek", die op initiatief van de gemeente raadsvrouwen (Soest heeft er acht) in de raadzaal werd gehouden om de belangstelling van vrouwen, maar ook mannen, jongeren en ouderen, al lochtonen en autochtonen te stimuleren. Zo'n 75 mensen (waaronder ca. tien mannen) kwamen daar luisteren naar drie inleiders en het op complete oor logssterkte gebrachte vrouwelijk smal deel van de gemeenteraad, die vooral spraken over de schrijnende onderver tegenwoordiging van vrouwen in de po litiek. "Politiek is boeiend; alles wat er in de maatschappij gebeurt vind je erin terug, en het gaat altijd over mensen," aldus Allard. Eerder had ze haar ge hoor begroet met de opmerking: "Nie mand maakt mij wijs dat vrouwen on geïnteresseerd, te emotioneel of onge schikt zijn voor de politiek. Als meer dan de helft van de bevolking uit vrou wen bestaat, zou daarvan in de politiek een afspiegeling terug te vinden moeten zijn. Nu we in de politiek mógen, doen we 't te weinig. Wat belet ons?" De eerste spreekster, mevrouw Vouke- latou van het provinciaal emancipatie bureau, illustreerde dat met een boel cijfers (waarbij Soest er met 29,6% vrouwen in de raad nog gunstig uit springt). Ze pleitte voor positieve actie en hoopte op een "grote sprong voor waarts" bij de drie verkiezingen die Nedrland volgend vooijaar te wachten staan. De tweede, mevrouw Lankreijeiv uit Eemnes, schetste haar persoonlijke groei van jonge huisvrouw-met-kinde ren tot part-time PvdA-wethouder, die "puur in de praktijk" geëmancipeerd was. Het openbaar bestuur is volgens haar inderdaad een mannenwereld, "maar ik zou er niet aan moeten denken dat het een vróuwenwereld was." Meer vrouwen in de politiek is volgens haar een kwestie van lange adem, waarbij drammerigheid soms averechts werkt. "We moeten onze eisen maar niet te hoog stellen. Elke vrouw erbij is weer een pluspunt, als het dan ook maar een goeie is, anders helpt het je jaren achter op..." Eigenschappen Günther Plomp, WD-raadslid in Soest, had zich volgens Allard als enige man "in het hol van de leeuwin ge waagd" en mocht spreken over zijn er varingen omdat hij - aldus Allard - "in zoveel jaren zoveel vrouwen in de poli tiek versleten had". Plomp vertelde o.a. dat hij als student al een scriptie had ge schreven over vrouwen-emancipatie (in Spanje weliswaar) en noemde een aantal eigenschappen waarover elke politicus - man of vrouw - naast een goeie organisatie ("netwerken die kun nen helpen") diende te beschikken: souplesse, het vermogen om te delege ren, zelfvertrouwen ("maar een keer af gaan is niet erg"), ervaring, affiniteit ("je pikt ze niet van de straat op"), so ciale bewogenheid, actieve belangstel ling en een onafhankelijk oordeel. Hij constateerde ook een onderverte genwoordiging in de politiek van jonge ren, ouderen, mensen uit het bedrijfsle ven, allochtonen, specialisten en gene ralisten. Het eerste wat vrouwen vol gens hem zouden moeten doen is lid worden van een politieke partij (slechts 3% van de t/evolking is dat), beschik baar zijn voor alle politieke activiteiten, cursussen volgen en "op de lijst gaan staan". "Alle vrouwen die ik in de poli tiek heb ontmoet hebben zich altijd met wisselend succes ingezet voor hun taak," besloot Plomp. "Net als man nen..." Allard legde later nog even uit waarom Plomp als man was'uitgenodigd: "Niet alleen omdat hij een aardige, charman te man is, maar ook omdat politiek een zaak van ménsen is..." en na de pauze traden onder haar leiding de acht raads vrouwen van Soest - inclusief de ene wethoud(st)er - aan voor een forumdis cussie, waarbij ze eerst allemaal in een leerzaam rondje-voorstellen aan het woord kwamen. 'Wie ben ik...?' Elske van Gorkum (GGS) liet weten dat ze inderdaad min of meer van de straat was geplukt om raadslid te wor den en dat ze zich met enige tegenzin op een verkiesbare plaats had laten zetten. "Vrouwen denken altijd: wie ben ik dat ik dit zou kunnen? Mannen denken: wie ben ik dat ik dit niet zou kunnen?", aldus Van Gorkum. Van haar drie ac tieve jaren in de politiek had ze vooral spreken in het openbaar geleerd. Gré van Eek (D66) was uit verantwoor delijkheidsgevoel in de politiek gestapt en was begonnen met "folders lopen". "Ik heb me'afgevraagd: kan ik, durf ik, De acht raadsvrouwen in het forum o.l. v. D66-statenlid Jenny Allard. wil ik wel?, maar toen gedacht: je kunt het altijd proberen, en nu zit ik hier." Besseline Gerritse (CDA) had ooit uit nieuwsgierigheid een kadercursus ge volgd en was via het Vrouwenberaad in de politiek gekomen. Ze riep vrouwen op om persoonlijk lid te worden van een partij, omdat nog wijd en zijd het mis verstand bestaat dat ze al lid zijn als hun man dat is. Neks Blommers (WD) was via de in spraak over de Weg-over-de-Eng in de politiek gekomen, "want ik ontdekte dat de gemeente steeds een sleutelrol vervulde". De politiek was heel leer zaam gebleken, "wantje leert ook jezelf kennen en beheersen..." Ellen Spijk (ook WD) was via landelij ke interesse in de plaatselijke partij-or ganisatie beland en gaandeweg belang gaan stellen in de politiek-van-alledag. "Het is me heel erg meegevallen; het is een druk, boeiend wereldje." Gemeen trekje Mieke Swinkels (D66) vertelde dat ze via de studentenvereniging in de poli tiek terecht was gekomen, omdat ze ooit nog met Hans van Mierlo toneel had gespeeld. Het gemeentehuis was volgens haar een "vrouw-vriendelijk" huis: "Ik mérk helemaal niet meer of ik met mannen of vrouwen werk." Ze be kende overigens één gemeen trekje: "Tijdens overleg met ambtenaren vraag ik eerder aan een man of hij de koffie wil inschenken..." Wil Stekelenburg (PvdA) liet weten dat ze o.a. via de Vrouwenadviescommissie (voor de woningbouw) in de politiek te recht gekomen was. "De adviezen wer den dikwijls politiek beoordeeld, en daar wilde ik wel iets in veranderen." Volgens haar mogen de Soester raads vrouwen best trots zijn: "Wij hebben bij onze mannen wel iets tot stand kunnen brengen." Als voorbeeld noemde ze kinderopvang. In antwoord op een vraag van de tribune - "je kunt wel zeg gen dat je 't gemaakt hebt in de raad, maar wat hebben andere vrouwen daar aan?" - wees ze verder op de sociale vei ligheid, die inmiddels echt gestalte had gekregen. Leidje Tomassen (PS) vertelde dat ze vooral uit belangstelling voor mondiale problemen (milieu, derde wereld) en via allerlei plaatselijke actiegroepen in de politiek verzeild was geraakt. "In het begin dacht ik: waar heb ik me in gods naam ingestort?maar ik ben nog steeds idealist. Ik geloof in de macht van het ideaal, niet in het ideaal van de macht." Geen quotering Het forum beantwoordde vervolgens een aantal vragen uit het publiek. Zo liet Stekelenburg weten weinig in een "quoteringsstelsel" voor vrouwen te zien. "Dat kun je wel promoten, maar de vrouwen die actief willen worden moeten er wel zijn. Je plukt ze alleen bij uitzondering van de straat." "Maar we zijn al zo lang bezig, en al die vrouwen willen best op een verkiesbare plaats, waarom lukt het dan niet?" vroeg een ander. "Daar moeten de vrouwen zélf voor zorgen, want de mannen doen het niet." Op de vraag van Marijke Kingma of vrouwen beter moeten kunnen incasse ren dan mannen (waarbij ze voorbeel den noemde van opmerkingen in toe spraken en krantestukjes over "omvang en uiterlijk" van vrouwelijke politici) reageerde Swinkels met de opmerking dat de pers er volgens haar bepaald niet op uit was de juiste kwaliteiten van vrouwen naar voren te halen. "Het eni ge dat je kunt doen is een dikke huid kweken en hard verbaal terugmeppen, dan is 't gauw afgelopen. Maar de poli tiek is niet altijd vriendelijk, en vrouwen worden eerder persoonlijk gepakt dan mannen." Blommers deed daar niet zo moeilijk over. "Je krijgt af en toe dingen over je heen die niet prettig zijn, maar daar kom je wil overheen. Dat treft ons alle maal. Ik word eerder gekwetst door persoonlijk wantrouwen dan door de krant." Ophoepelen Gerritse vond een geforceerde "door stroming" een ramp voor de continuï teit van het raadswerk. Ze zag weinig in het idee dat politici na bijvoorbeeld ma ximaal 12 jaar moesten "ophoepelen", al vond ze zo'n termijn voor zichzelf wel lang genoeg. Tomassen was het er in principe wel mee eens, maar wees erop dat vooral kleine partijen problemen hebben met de opvolging. "En anders zouden we staatslieden als Günther Plomp en Jan Visser gemist hebben..." Blommers wees erop dat politici als het erop aankomt zo lang mogelijk blijven zitten. "Als je gevraagd wordt of je weer beschikbaar bent denk je allemaal: we zitten hier prima, en van een hoop din gen wil je ook graag weten hoe het ver der gaat. Nieuw bloed kan heel gewenst zijn, maar je moet politici niet vastpin nen op een aantal jaren." Een vragenstelster bleek zich een beetje te storen aan het feit dat de dames raadsleden allemaal om strijd beweer den dat de politiek toch zo "leuk was om te doen". "Daar gaat 't toch hele maal niet om? 't Is toch business?". To massen antwoordde dat ze ook wel eens flink baalde en Blommers schetste de gemeente als een "winkel" waar elke Soester iets van zijn gading komt halen, zodat het belangrijk was om aan "mar keting" té doen. Over het emancipatiebeleid van de ge meente zelf waren de forumleden niet bepaald juichend. Van Gorkum vond de situatie na vijf jaar zelfs uiterst te leurstellend, al was de kinderopvang dan wel met enige vaart tot stand geko men. Eén vragenstelster vond het ove rigens maar vreemd ,(lat het forum zo makkelijk redeneerde vanuit het per spectief van de "hoeksteen van. de. sa menleving", het gezin. "Zijn er geen al leenstaanden in de politiek?" Van Eek antwoordde dat ze alles zelf regelde en dat heel plezierig vond. "Maar ik ben ook niet zo tobberig aangelegd..." en Van Gorkum stelde vast dat de meeste mannen in de raad de steun genieten van een "full-time huisvrouw". Folders lopen Dat mannen in de politiek nog steeds de regels voorschrijven waaraan de vrou wen moeten voldoen, werd heftig weer sproken door Spijk. "Dat zouden ze willen, maar we geven ze daar de kans niet meer voor." Op de vraag hoe de partijen onder druk gezet kunnen wor den om meer vrouwen op de kandida tenlijst te plaatsen was het eensgezinde antwoord van het forum: "Lid worden van een partij en actief zijn, óók als het om folders lopen gaat." Allard sloot de discussie af met de vast stelling dat vrouwen - "met kennis, er varing, intuïtie en een vleugje charme" - best mogelijkheden hebben om politie ke macho's als dat zo uitkomt een stok tussen de benen te steken. Ze wees in dat verband op de actie van Japanse parlementsvrouwen, die ex-premier Uno massaal hun stem onthielden. "Uno werd Zero." Aan het slot bedankte een heer uit het publiek haar voor haar gespreksleiding met het raadselachtige compliment: "Vet komt altijd boven drijven, al is 't ook van een hond". En Swinkels liet nog weten dat ze pas écht tevreden zou zijn als er naast een potje voor herintre dende vrouwen ook zoiets voor herin tredende mannen in het leven geroepen zou worden. Of de politieke partijen - waarvan som mige met kraampjes in de wandelgang present waren - na afloop van de bijeen komst een toevloed van vrouwen als nieuwe leden te verwerken kregen (wat een beetje de bedoeling was) is niet be kend. Afgaande op de belangstelling moet het de diverse partijen lukken om voor de gemeenteraadsverkiezingen heel wat vrouwen op de lijst te krijgen. De mannen kunnen hun borst nat ma ken. Tijdens het debat over de verkeerspro blematiek in Soestdijk op 5 april j.1. stel de de 'verkeersdeskundige' van de Hel- lingweg dat, als hij ergens verstand van had dit wel van verkeersremmende maatregelen was. 'Golfsbaanverkeers drempels' hadden volgens hem geen enkel nut en werden daarom door de bewoners van de Hellingweg als ver keersremmers afgewezen. Vertegenwoordigsters van de PvdA en WD zeiden vervolgens dat ze op de ge meente werf de drempels persoonlijk beproefd en als waardeloos beoordeeld hadden. Nu de drempels op de Beetz- laan aangelegd zijn, blijken ze zó goed te werken dat ze gedeeltelijk 'gedempt' worden en verdere aanleg bevroren wordt. Nu verwijt de WD, die begin april de drempels nog waardeloos vond, wet houder Swinkels dat ze te vlug met de aanleg ervan geweest is, terwijl de ver tegenwoordigster van de PvdA zegt bij haar proef over andere drempels gere den te hebben... Wat voor spelletjes hier worden gespeeld, is mij niet duide lijk, doch deze gang van zake vergroot mijn vertrouwen in de politiek niet. B.I. de Metz Op 13 mei j.1. hebben de Soester Or kestvereniging en het mannenkoor Apollo gezamenlijk een concert ver zorgd in de sporthal van Aqua Indoor. In de Soester Courant van 18 mei is door J.V. aandacht aan dit toch wel voor Soest unieke gebeuren besteed. In aanvulling op het door recensent gestel de willen wij graag als actieve deelne mers aan dit concert nog het volgende opmerken: 1. Het unieke karakter van het concert werd mede bepaald door het antwoord op de vraag of op enige gunstige acous- tiek kon worden gerekend. De keuze van het repertoire werd hierdoor mede bepaald: als opening een drietal stuk ken van Schubert, uit zijn Rosamunde- balletmuziek. Zo konden koor- en or kestleden wennen aan de zaal, bezet met meer dan 1000 personen. 2. Uniek voor Soest is ook dat er een concertruimte was gecreëerd waarin een uitvoering kon worden verzorgd door 150 medewerkers op een artistiek verantwoorde wijze en voor een voor ieder betaalbaar toegangsbedrag. 3. Van veel belang was ook het plezier, waarmee (amateur-)musici en zangers het concert hebben verzorgd onder lei ding van twee enthousiaste dirigenten, met medewerking van een internatio naal befaamde zangeres en met voor treffelijke begeleiding van het koor op de vleugel; deze 'Spielfreude' straalde af op een enthousiast publiek. 4. De vraag is gerechtvaardigd of soort gelijke evenementen niet vaker in Soest kunnen worden georganiseerd; de ruimte blijkt aanwezig te zijn. Iets van het bovenstaande hebben we gemist in de Soester Courant van 18 mei j.1. P. de Kiewit J. Knoppers Niemand weet precies wanneer Jan Visser en Aad Post het duo Assurance- tourix (de bard die nog niet weet dat zijn genialiteit schuilt in het zwijgen) en Obelix (volg- en vreetzaam) gingen vormen. Men zegt dat op een dag, toen alle raadsleden druk schreven aan hun verkiezingsprogramma's, Post de hooggestemde eenzaam aantrof in de kroeg (Visser houdt niet van voorberei dend werk. Hij vormt graag een min derheid in de raad en is het steevast eens met de meerderheid in de straat. Dat le vert ook de meeste stemmen op, zo leert de ervaring). "Wat drink je daar?" vroeg Post. "Macht", zei Visser die bij elke teug meer bedwelmd raakte en nu vroeg: "Ook een slokje? Verschrikt tuimelde Post voorover in het hem voorgehou den glas. Het is algemeen bekend dat Visser anderen nooit een drankje aan biedt. Dit aanbod leidde dan ook de mythe in dat Post in een toverdrank was gevallen. Door de illusie gesterkt dat macht on aantastbaar maakt, klimt het tweetal nu regelmatig in de hoogste boom waar Visser (dus) het hoogste lied zingt. De ijver waarmee Post dit gekoer op stenen krabbelt om er vervolgens dagenlang mee rond te zeulen, heeft hem al de bij naam: 'koernalist' opgeleverd. Door de onstuitbare zanglust van zijn maat heeft Post een snelschrift moeten ontwikkelen. Zijn partituren zien er dan ook niet al te ingewikkeld uit en be vatten voornamelijk trefwoorden zoals: trut, miss Piggy, juffrouw Ooievaar... Sinds Post heeft ontdekt hoe makkelijk schrijven kan zijn legt hij zich ook in werktijd toe op het strippen van de taal. Zijn stukjes worden allengs magerder. Net als in liedjes moeten niet de feiten maar de illusies overtuigen. Daarbij toont Post een voorkeur voor het smartlappen-genre. Een meer passen de titel dan de huidige 'talk of the town' lijkt mij dan ook: 'talk of the down'. Marijke Kingma-Geutskens Naschrift aan de redactie: Beste mijn heer Post, ik weet hoezeer u van een geintje houdt en hoe moeilijk het is om zelf altijd de leukste thuis te zijn. Daar om: probeer eens om uzelf te lachen. Ik weet zeker dat een aantal progr. Soes- ters (zij het met kiespijn) met u zullen meelachen. MKG Gunst, beste mevrouw Kingma, wat een koddig stukje. Alleen het verschil tussen grappen en insinuaties is kennelijk nog een beetje te moeilijk. Na het weekend- met-de-rooie-oortjes Wellicht nog een week-van-de-zure-druifjes gevierd... Overigens: Lucifer is echt een ander. (A.P.) Met stijgende ergernis volg ik het ad- hoc verkeersbeleid van deze gemeente. Onlangs werden we geconfronteerd in Soestdijk met de zogenaamde milieu vriendelijke drempels. De aanleg van deze drempels is in te genspraak tot hetgeen werd gezegd op de commissievergadering die de ver keersproblematiek van Soestdijk be handelde. Op deze inspraakavond werd vastgesteld dat de beslissingen om eerdere besluiten (eenrichtingsverkeer Verlengde Talmalaan en Waldeck Pyr- montlaan) terug te draaien alleen kun nen worden genomen na een integraal onderzoek naar de verkeersproblema tiek van Soestdijk. Wie schetst onze verbazing toen onver wacht in de Nieuwstraat, Koninginne- laan, Beetzlaan deze drempels werden aangelegd. Er is veel over gezegd en volgen.s mevrouw de Wethouder gaat het na de aanpassing een stuk beter... Het gaat helemaal niet veel beter. Deze milieuvriendelijke maatregelen, het busnet en de milieudrempels, leveren de volgende consequenties op: Automobilisten die normaal aanrijder er niet over durven, keren, of achteruit de straat uitrijden. Automobilisten die onwetend dat hier een drempel ligt, met gevaar voor auto, hard doorrijden en vervolgens stoppen om te kijken naar de schade. Automobilisten die hard aanrijden, stoppen, er zachtjes overheen gaan en vervolgens uit ergernis hard optrek kend wegrijden. Automobilisten die om de drempels te vermijden omrijden via onder andere Vinkenweg. Buschauffeurs die onder het mom van 'ik heb lekker vrij baan' met gemiddeld 80 kilometer per uur over de Nieuw straat denderen. Nee, het milieu gaat een stuk vooruit. Ik hoop dat de verantwoordelijken de kracht hebben om hun besluit terug te draaien en deze milieu-onvriendelijke drempels te veranderen in normale drempels of wegversmallingen. Met een dergelijke voorziening zal onver mijdelijk ook het beoogde effekt wor den bereikt. José Smeekes Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik. Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook s avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 De collecte voor de Nederlandse Hart stichting, die onlangs werd gehouden, heeft in Soest f 22.795,- opgebracht. Het comité Soest dankt langs deze weg alle gevers en collectanten. Wie de col- lactant heeft gemist en alsnog een gift wil overmaken kan dat doen op giro 300 van de Ned. Hartstichting in Den Haag. Een man is vorige week vrijdag naar het Elisabeth-ziekenhuis in Amersfoort gebracht, nadat hij door een wesp was gestoken. Hij was op bezoek bij een be drijf, waar hij duizelig werd en begon te transpireren. Ook klaagde hij over ademhalingsmoeilijkheden. Vermoe delijk is de man allergisch voor wespen- steken. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Dierenpark Amersfoort hoopt de wachttijden op drukke dagen behoor lijk te kunnen bekorten nu huisaanne mer Van Hoogevest onlangs een twee tal werkzaamheden - kosten ca. f 600.000 - heeft afgerond. Het eerste is de verbouw van de Berenhof, het voormalige restaurant, dat nu plaats biedt aan 300 vierkante meter kantoor ruimte. Het restaurant is sinds enige tijd ondergebracht in het nieuwe gebouw "De Olifant" in het park. Daarnaast zijn de kassa's vernieuwd en uitgebreid tot zeven stuks. Ze zijn overdekt met een grote rieten kap, geheel in stijl met de omgeving. Het dierenpark verwacht tij dens de Pinksterdagen een grote toe loop, vooral dankzij de geboorte van o.a. een jong kameeltje, een gayalkalfje (een zeldzame rundersoort) en een ba by-olifantje uit de Parijse dierentuin. Als geauloriseerd Denon dealer bieden aij u naasl en deskundig advies een uitstekende service. 2 jaar olliciele imporleursgaranhe m:r minrti /I ^IVJ Steenhoffstraat 13a-15 - Soest Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO gemeente Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Dinsdag 1 juni, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening,c.a. Agenda: o.a. nota uitvoering reclame- beleid, principeverzoek Big Boss-vesti- ging aan Koningsweg 12. Woensdag 2 juni, 19.30 uur Welzijn/Volksgezondheid Agenda: o.a. reorganisatievoorstel SWOS, rapportage uitvoering nota mi nimabeleid, voortgang/coordinatie so ciale vernieuwing, voortgang plan ningskalender, terugmelding gemeen schappelijke regelingen. Maandag 7 juni, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Agenda: o.a. mededelingen uit externe organen, voortgang regionalisatie poli tie, periodieke rapportage jumelage. Donderdag 3 juni, 19.30 uur: Milieu/Onderwijs Agenda: o.a. rondvraag onderwijs, evaluatie inzameling klein chemisch af val/chemokar, nota inzake lichtmast reclame en bewegwijzering gemeente Soest, behandeling van de punten die niet aan de orde zijn gekomen in de ver gadering van 13 mei j.1. stand plan ningskalender. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge degenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal wordep be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel.nr. 93459). De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. vernieuwen en veranderen van een garage, Grote Melmweg 9 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning) 2. bouwen van een dubbel woonhuis, Scalmeyerpad, sectie G, nr. 7557 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 27 mei 1993, eventuele be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), Raad huisplein 1, ter inzage. Zit ik met een paar vriendinnen kof fie te drinken in een tentje. Zij lekker kwebbelen. Zit ik me te ergeren of bezorgd te zijn over een nog jonge man met een pilsje en een borreltje voor z'n neus. 's Morgens om elf uur Moet je opletten! Ik hoor heel niet meer waar ze het over hebben; kan niet nalaten te in terrumperen met: "Zie je dat, hoe zou zo'n man nu thuiskomen? Je mig, kijk dan: hup, borreltje naar binnen. O, hij moet weg. Staande nog even het pilsje er achter aan." Ik kijk keurig voor me als hij langs ons tafeltje loopt. Ik kijk weer op als hij vriendelijk groet: "Dag dames, een prettige dag vandaag." Ik kan niet nalaten te zeg gen: "Dank u, met ons zal dat wel lukken." "Met mij ook wel,' smilet hij met dubbele tong. De 'dames' liggen dubbel. Ik niet. Ik word daar somber van. Zie ik hem in gedachten thuiskomen vanavond. Als hij thuiskomt. Ik bedenk dat hij niet in mijn huis thuiskomt en dat het dus niet aan mij is me daar zorgen over te maken. En dus is dit niet mijn probleem. Van deze gedachte knap ik weer op. "Kom op, we gaan verder. Er is nog meer te doen vandaag," roep ik. Mooi toch, hè? Mini Matig De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum: Da Costalaan (93129): plaatsen van een dakkapel, 10-5-93; Heeserspoor W.Z. 5 (88054): bou wen van een woonhuis (wijziging), 10-5-93; Industrieweg 9 (93014): uitbreiden van een bedrijfshal met een verdieping, 10-5-93; Insingerstraat 11-13 (93191): wijzi gen van gevels, 14-5-93; Koninginnelaan/Nieuwstraat (93172): bouwen van een schutting, 10-5-93; Kooiweg 2 (93219): verbouwen van een woonhuis, 13-5-93; Parklaan 82 (93224): bouwen van een berging, 13-5-93; Vinkenweg 51 (93181): uitbreiden van een woonhuis, 14-5-93; Waldeck Pyrmontlaan 47 (93098): plaatsen van een antennemast, 10-5-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Ant. van Leeuwenhoeklaan 129 (93242): wijzigen van de voorgevel en het plaatsen van een dakkapel, 14-5-93; Bartolottilaan 14 (93245): uitbrei den van een woonhuis, 14-5-93; Beckeringhstraat 52 (93237): ver groten van een dakkapel en het bouwen van een afdak, 11-5-93; Eigendomweg 33 (93221): bouwen van een garage, 11-5-93; Hartweg 40 (93220): verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, 14-5-93; Kerkpad N.Z. 39 (93160): bouwen van een garage/berging, 11-5-93; Laan Blussé van Oud Alblas (93162): bouwen van een dubbel woonhuis met garage, 12-5-93; Libel 64-66 (93239): plaatsen van een dakkapel, 12-5-93; Meent (ong.) (93244): bouwen van twee dubbele woonhuizen met garages, 14-5-93; Pieter de Hooghlaan 23 (93246): veranderen van een carport in een gara ge, 14-5-93; Prinsenhof 4 93212): plaatsen van een dakkapel op de garage, 10-5-93; Turfstreek 103 (93240): plaatsen van een garage en schutting, 12-5-93; Wieksloterweg W.Z. 11 (93247): vernieuwen en veranderen van een woonhuis, 14-5-93; Wieksloterweg W.Z. 25 (93243): bouwen van een woonhuis met een zwembad, 14-5-93; Wieksloterweg W.Z. 35a (93226): vernieuwen van een schuur, 11-5-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij een melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ont vangen van: CMB Closures Benelux BV, Ko ningsweg 20, 3762 EC Soest. Deze melding heeft betrekking op het plaatsen van een lakhok en een wijzi ging van het machinepark. De desbetreffende stukken kunnen gedu rende de maand juni worden ingezien op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuis plein 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij een melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ont vangen van: Ruud Smit visspecialiteiten. Van Weedestraat 149, 3766 CK Soest. Deze melding heeft betrekking op de uitbreiding van magazijn en werkruim te, verplaatsing van het toilet en het creëren van kleedruimte, douche, kan toor en dagverblijf. De desbetreffende stukken kunnen gedu rende de maand juni worden ingezien op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuis plein 1. kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest maken bekend dat zij een melding hebben ontvangen in het kader van het Besluit Doe-het-zelfbe- drijven Milieubeheer van: L.E. van Braam Beheer te Hillegom, voor Weteringpad 13 te Soest. De desbetreffende stukken kunnen gedu rende de maand juni worden ingezien op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuis plein 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling Milieubeheer, tel. 93593.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4