/Ah 1 Rare plek voor bushalte 495 FOTO SWAGER ACTUEEL r WD eist snel opheldering over omstreden 'verkeersbesluiten' Div. soorten roosjes Kerk in Kozle is te klein voor Sursum Corda-koor uit Soest Verkeersenquête Soest-zuid er VAKANTIE BEZORGERS PAGINA 4 I WOENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 #un" ENON leende wvergunningen «gevraagde iwvergunningen Idingen wet lieubeheer drempels DE TROMSLAGER 02155 - 22871 Voor uw kompleet verzorgde barbecueparty Vragen aan College van B. en W. Hoogteverschil Vrouw (78) maakt smak met fiets Bij Bloemenhuis Jasmijn vindt u het grootste assortiment zomerbloemen en rozen, elke dag veilingvers! ...en met deze bloemen maken onze bloembindsters de mooiste Pinksterboeketten voor u. Pinkster-aanbieding: 20 voor - alleen op vrijdag en zaterdag a.s. - zolang de voorraad strekt. BLOEMENHUIS jagniin Verslag op Radio Soest BRE1TLING CtSSCCN Spoor van olie op doorgaande weg Soester raakt snorfiets kwijt Gestolen auto in Soest teruggevonden Soester krijgt klap in gezicht Bewonersvereniging deelt formulieren uit GETIT NOW! Soest laat Yahstal tekening Lindenhof weer aanpassen Nieuwe adressengids V olksgezondheid provincie Utrecht ZONWERING SS I Toerist krijgt forse bekeuring Spullen uit auto's op de Birkstraat Brochure over chloortrein op gemeentehuis A.A. VAN BREUKELEN B.V. *9 Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Spullenhulp spaart plastic tasjes Gevraagd Soester Courant Vrijwilligers FUJI DL-looo ZOOM Korting Cheque Bij aankoop van een Fuji compact camera INTELLIGENT EN is geautoriseerd Denon dealer bieden wn naast en deskundig advies een uitstekend"® service. 2 iaar olficiele importeursgarantie i jiiHHn Soesf - Telefoon 02155 - 12132 -'ESSIOKAL AUDIO ilgende bouwvergunningen/mel- n zijn verleend/geaccepteerd op ngegeven verzenddatum: Costalaan (93129): plaatsen van akkapel, 10-5-93; eserspoor W.Z. 5 (88054): bou- van een woonhuis (wijziging) 93; lustrieweg 9 (93014): uitbreiden en bedrijfshal met een verdieping, ingerstraat 11-13 (93191): wijzi- an gevels, 14-5-93; iiinginnelaan/Niemvstraat (93172): en van een schutting, 10-5-93; oiweg 2 (93219): verbouwen van /oonhuis, 13-5-93; rklaan 82 (93224): bouwen van erging, 13-5-93; ikenweg 51 (93181): uitbreiden en woonhuis, 14-5-93; ildeck Pyrmontlaan 47 (93098): len van een antennemast, 93. rond van de Wet Administratieve spraak Overheidsbeschikkingen kun- danghebbenden tegen deze beslissin- :n bezwaarschrift indienen. Als u een arschrift wilt indienen, dan moet dat arschrift gericht worden aan Burge er en Wethouders van Soest, Postbus 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift binnen dertig dagen na de verzendda- in de beslissing worden ingediend. De ;n kunt u inzien in het gemeentehuis, ïuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or- g en Bouwzaken (balie Bouwzaken), /erkdag 8.30 - 12.30 uur. olgende bouwaanvragen/meldin- rijn ingediend op de aangegeven n: nt. van Leeuvvenhoeklaan 129 42): wijzigen van de voorgevel en plaatsen van een dakkapel, -93; irtolottilaan 14 (93245): uitbrei- /an een woonhuis, 14-5-93; :ckeringhstraat 52 (93237): ver in van een dakkapel en het bouwen ;en afdak, 11-5-93; ?endonweg 33 (93221): bouwen :en garage, 11-5-93; irtweg 40 (93220): verbouwen en eiden van een woonhuis, 14-5-93; irkpad N.Z. 39 (93160): bouwen ?en garage/berging, 11-5-93; aan Blussé van Oud Alblas 62): bouwen van een dubbel thuis met garage, 12-5-93; bel 64-66 (93239): plaatsen van lakkapel, 12-5-93; eent (ong.) (93244): bouwen van dubbele woonhuizen met garages, -93; eter de Hooghlaan 23 (93246): ideren van een carport in een gara- 4-5-93; insenhof 4 93212): plaatsen van lakkapel op de garage, 10-5-93; urfstreek 103 (93240): plaatsen ;en garage en schutting, 12-5-93; 'ieksloterweg W.Z. 11 (93247): euwen en veranderen van een thuis, 14-5-93; 'ieksloterweg W.Z. 25 (93243): /en van een woonhuis met een nbad, 14-5-93; ieksloterweg W.Z. 35a (93226): ieuwen van een schuur, 11-5-93. aanvragen kunt u inzien in het ge- tehuis, Raadhuisplein 1, afdeling itelijke Ordening en Bouwzaken (balie /zaken), elke werkdag 8.30 - 12.30 ;emeester en Wethouders van de 2ente Soest maken bekend dat zij nelding als bedoeld in artikel 8.19 de Wet Milieubeheer hebben ont- ;en van: MB Closures Benelux BV, Ko- sweg 20, 3762 EC Soest. melding heeft betrekking op het :sen van een lakhok en een wijzi- van het machinepark, esbetreffende stukken kunnen gedu- de maand juni worden ingezien op dagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuis- 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling ubeheer, tel. 93593. ;emeester en Wethouders van de 2ente Soest maken bekend dat zij uelding als bedoeld in artikel 8.19 de Wet Milieubeheer hebben ont- en van: uud Smit visspecialiieiten, Van destraat 149, 3766 CK Soest. melding heeft betrekking op de eiding van magazijn en werkruim- erplaatsing van het toilet en het en van kleedruimte, douche, kan en dagverblijf. esbetreffende stukken kunnen gedu- de maand juni worden ingezien op dagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuis- 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling ubeheer, tel. 93593. emeester en Wethouders van de :ente Soest maken bekend dat zij nelding hebben ontvangen in het r van het Besluit Doe-het-zelfbe- en Milieubeheer van: van Braam Beheer te Hillegom, Weteringpad 13 te Soest, esbetreffende stukken kunnen gedu- de maand juni worden ingezien op dagen van 8.30 - 12.30 uur, Raadhuis- 1, kamer 2.27. Inlichtingen: afdeling ubeheer, tel. 93593. Omwonenden van het Nassauplant- soen zijn nogal verbaasd over de plek die de nieuwe bushalte aan die straat gekregen heeft. De halte staat min of meer in het groen, waar voor de busrei zigers feitelijk geen fatsoenlijke wacht- plek te vinden is, tenzij ze op de rijbaan gaan staan. Dat is met het toenemende verkeer in Soest niet echt aan te beve len. Men vindt het maar een rare plek voor een bushalte, temeer daar er pakweg twintig meter hogerop wél een stoepje is, waar bijvoorbeeld de bejaarde bewo ners van Hoog-Soestdijk dichterbij én veiliger in de bus zouden kunnen stap pen. De halte staat trouwens pal naast het bord dat de verkeersdrempel op de hoek van de Prins Hendriklaan aan kondigt, zodat men in één oogopslag twee hete Soester hangijzers in het zicht krijgt. '♦oVsv^ Steenhoffstraat 58 o.a. tenten/stoelen/tafels/bediening modernste barbecue-apparatuur aantrekkelijke prijzen bel vrijblijvend voor informatie Ook uw adres voor salades, luxe hapjes en ontbijtservice. De WD-fractie in de gemeente raad wil zo snel mogelijk ophelde ring over een aantal omstreden "verkeersbesluiten", die de ge moederen in Soest de laatste we ken hebben bezig gehouden. De fractie heeft daartoe het College van B. en W. een aantal schriftelij ke vragen voorgelegd. In de eerste plaats wil de WD dat B. en W. nog eens haarfijn uitleggen op grond van welke aanbevelingen (en wanneer) er is afgesproken om het geld voor ver- keersveiligheidsmaatregelen te gebrui ken voor het aanleggen van de "unieke bus-vriendelijke verkeersdrempels". De fractie wil horen of de raad of de commissie inderdaad heeft ingestemd met de verkeersremmers, en ook pre cies vernemen welke politici in de raad met welke voorziening akkoord zijn ge gaan. De fractie vraagt ook of Soest wel vol doende lokale deskundigheid in huis heeft om - zonder substantiële ontwik kelingskosten - verkeersremmers te ontwerpen die in de praktijk ook direct toepasbaar zijn. Ze wil weten of er aan bevelingen zijn van externe deskundi gen, zoals Veilig Verkeer Nederland, en met welk budget de noodzakelijke aanpassingen nu verrekend kunnen worden. Over de reclamecampagne "Lijnen in Soest" wil de WD ook horen ten laste van welke financiële voorziening die wordt gebracht, en of dat, zoals hier en daar te lezen is geweest, inderdaad gaat om een bedrag van 150.000 gulden. Verder wil de fractie weten of dat be drag is afgezet tegen de noodzakelijke maatregelen om het openbaar vervoer toegankelijk te houden voor minder mobiele of gehandicapte mensen. Ze wijst er in dat verband op dat Soest toch beleid voert op grond van de notitie "Soest zonder drempels". De WD wil verder vernemen of er wel een onderzoek heeft plaatsgevonden naar het aanpassen van het hoogtever schil tussen bus- en treinperron aan de Eikenlaan, waarop de ouderenbond ANBO heeft aangedrongen, en zo ja, welke aanbevelingen er dan gevraagd en voorgesteld zijn, en wat het zou kos ten om ze te realiseren. Moeten de kos ten van alsnog aan te leggen voorzienin gen (bijvoorbeeld voor gehandicapten) betaald worden uit de post "verkeers veiligheid" of uit een andere portefeuil le? Tenslotte wil de WD ook precieze cij fers horen over het aantal passagiers dat tegenwoordig gebruik moet maken van de haltes Raadhuisplein en Dalweg/ Beukenlaan ten opzichte van de vroe gere halte bij Molenschot. De vragen komen aan de orde tijdens het Vragen- halfuurtje in de gemeenteraadsverga dering van komende donderdag. Op de hoek van de Albert Cuyplaan en de Molenstraat is een vrouw van 78 jaar gewond geraakt aan haar linker knie. Daarnaast raakte haar rechter schouder uit de kom. Oorzaak daarvan was een valpartij van de Soestse, die ontstond toen ze op de kruising op haar fiets wilde stappen. Het ongeluk gebeurde vorige week dinsdagmorgen. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 Het chr. gemengd koor "Sursum Corda" uit Soest heeft van 14 tot en met 18 mei een bezoek gebracht aan Kedzierzyn-Kozle, de Poolse zustergemeente van Soest. Dat ge beurde onder auspiciën van de stichting Jumelage Soest-Kedzier- zyn-Kozle. 1884 Instruments for Professionals- CHRONOMAT *0^ DIAMANTAIRS-JUWELIER DIAMANTAIRS-JUWELIER Laanstraat 18 - Baarn - Telefoon 02154-15937 Een vrachtwagen heeft dinsdag een oliespoor op de Burgemeester Grothe- straat, de Van Weedestraat en de Steenhoffstraat achter gelaten. Door lekkage werd vanaf de Emmalaan tot aan het oude gemeentehuis een olie- spoor getrokken. Medewerkers van de gemeente hebben de olie met zand be dekt om ongelukken en glijpartijen te voorkomen. Het koor trad onder leiding van dirigent L.J. Meijer op in het kader van de cultu rele uitwisseling tussen beide gemeen ten en verleende o.a. medewerking aan de mis op zaterdag ën zondag in Kozle. Vooral het optreden op zondag was een groot succes, zo groot zelfs dat het kerk gebouw te klein bleek om alle kerkgan gers te bergen. Velen moesten genoe gen nemen met een staanplaats achter in de kerk of zelfs buiten. Na afloop vertelde de pastoor dat hij nog nooit zoiets had meegemaakt. Het zit erin dat een dergelijke uitwisseling nog eens wordt herhaald, want de wens daartoe werd door velen uitgesproken. Radio Soest was er ook bij, in de per soon van Eef v.d. Horst, die na afloop van de dienst een aantal kerkgangers in terviewde. Het verslag wordt uitgezon den op zondag 6 juni, tussen 13.00 en 14.00 uur. Door diefstal is een Soester van negen tienjaar zijn snorfiets kwijtgeraakt. Het blauwe voertuig stond geparkeerd op de Smitsweg, waar de laatste tijd met grote regelmaat diefstallen plaatsvin den. De dader nam de snorfiets vorige week maandagavond tussen negen en twaalf uur mee. Op de Soester Enghweg is een auto aangetroffen, die eerder in Baarn was gestolen. De ruit van het linker portier was kapot. De eigenaar, een 24-jarige Baarnaar, doet er evenwel goed aan voortaan de sleutel niet meer in het con tact te laten zitten. Een Soester van negentien jaar heeft zaterdagnacht een klap in zijn gezicht gekregen. Hij deed aangifte van mis handeling bij de politie. De man stond 's nachts om één uur te praten met een vrouw. Op een gegeven moment stopte er een auto, waaruit een man stapte, die de Soester een klap 'verkocht'. De naam van de dader is bij het slachtoffer bekend. Het slachtoffer verklaarde tegenover de politie dat hij zonder aanleiding werd geslagen. Hij raakte gewond aan zijn wenkbrauw en liep een gezwollen neus op. Een groot aantal bewoners van Soest hééft onlangs een enquê teformulier in de bus gekregen. Die zijn verspreid door de be wonersvereniging Soest-zuid. De zorg voor enkele gevaarlijke en hinderlijke verkeerssituaties in de buurt zijn aanleiding voor de enquête. De bewonersvereniging heeft over verschillende verkeersknelpunten vragen op schrift gesteld. Aan de hand van de antwoorden van de be woners wil de vereniging realistische plannen maken en voorstellen aan de gemeente doen om de situaties te verbeteren. De vereniging wil dat bereiken via constructief overleg met de gemeente. De enquête is de eerste stap naar het oplossen van gevaarlijke en hinder lijke verkeerssituaties. Tijdens de laatste ledenvergadering van Soest- zuid had het bestuur de leden al be loofd aandacht te zullen schenken aan het verkeer in de wijk. Leden van de bewonersvereniging zullen binnenkort langs de huizen gaan om de (ingevulde) formulieren op te halen. Wayfarer van Ray-Ban. Veertig jaar geleden op de markt gebracht en nog steeds actueel. Het eenvoudige design wordt door iedereen geprezen. De glazen bieden optimale bescherming voor je ogen. Vanwege zijn veertigste verjaardag verschijnt de Wayfarer in een speciale editie, in z'n oorspronkelijke jasje uit 1953. Hiervan is slechts een beperkt aantal beschikbaar. Een echt collector's item. Dus wees er snel bij! En als je nu een Wayfarer 40 koopt, krijg je een baseball-cap of T-shirt cadeau.* brillen - contactlenzen SMITSWEG 30 TELEFOON 02155 - 1 86 26 3765 CT SOEST Vahstal Probouw moet nog een aantal wijzigingen aanbrengen in de bouwte keningen voor het nieuwe Lindenhof- project. Bij de controle van de tekenin gen is gebleken dat o.a. de afstand tus sen hel wegdek en de onderkant van een balkon (aan de kant van het Nas- sauplantsoen) op 3.80 meter is gete kend. Dat moet 4.25 worden, omdat er vrachtauto's moeten laden en lossen. Verder blijkt de situatietekening nog niet helemaal te kloppen voor wat be treft de sprong in de gevel bij het nieuwe gezinsvervangend tehuis en klopt ook de maatvoering van de onderdelen win kels, kantoren en appartementen van het project niet helemaal met de inge diende situatietekening. Ook de afstand tot de boom - die blijft staan - is nog niet in orde. Afgesproken was dat die afstand minimaal (twee maal) 6000 millimeter moest zijn, maar bij nameting van de ingediende situatie tekening (waarop resp. 5000 en 6000 mm is aangegeven) blijkt dat het in wer kelijkheid gaat om resp. 5610 mm en 5740 mm te gaan. Vahstal Probouw heeft van de gemeen te het verzoek gekregen de tekeningen alsnog aan te passen, zodat de bouw- aanvraag verder in behandeling geno men kan worden. De Provinciale Raad voor de Volksge zondheid en Maatschappelijke Dienst verlening in de provincie Utrecht brengt met enige regelmaat een Adres sengids voor de Volksgezondheid en Maatschappelijke Dienstverlening in de provincie Utrecht uit. Onlangs is een volledig bijgewerkte editie van deze Adressengids verschenen. Daar de vorige editie, mede door de snelle ontwikkelingen in de gezond heidszorg, inmiddels verouderd was, werd het actuele adressenbestand van alle instellingen en instanties in de pro vincie opnieuw in kaart gebracht. Hier bij is zoveel mogelijk de gebruikelijke indeling uit voorgaande edities gehan teerd. Voor het eerst is in de versie 1993 een apart hoofdstuk vrouwengezond heidszorg en vrouwenhulpverlening opgenomen. De gids wordt toegezonden aan instan ties en hulpverleners op het zorgterrein in de hele provincie. Met deze uitgave hoopt de Provinciale Raad wederom betrokkenen in de gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening als mede andere belangstellenden van dienst te zijn. De gids is voor belangstellenden ver krijgbaar bij het Bureau van de Provin ciale Raad. De kosten bedragen f 8,- (exclusief portokosten). De adressen gids kan uitsluitend schriftelijk of per fax besteld worden bij het Bureau van de Raad: Provinciale Raad voor de Volksgezondheid en Maatschappelijke Dienstverlening in de provincie Utrecht, Wilhelminapark 64, 3581 NP Utrecht, fax: 030-512609. E ï^zfaan 24a - Soest - Telefoon 1#( 5 Een toerist heeft in het weekeinde scha de aangericht aan een auto die op de Dalweg stond geparkeerd. De man was doorgereden, maar werd later slinge rend op de Koningsweg gesignaleerd en een halt toe geroepen. De 21-jarige man kreeg een proces-verbaal, omdat hij was doorgereden, omdat hij onder invloed van drank verkeerde en omdat hij geen rijbewijs kon tonen. Op de Birkstraat zijn donderdagnacht twee auto's opengebroken. De dader nam verschillende spullen mee. Een 31-jarige man uit Voorburg deed aan gifte van diefstal van een radiocassette recorder, een aantal muziekcassettes, een damesjack en een sporttas. Een vrouw uit Soest van 26 jaar mist een zonnebril, een aansluiting voor een computer en diverse papieren. Op het traject van Amersfoort richting Amsterdam rijden vanaf 23 mei chloor treinen. De Nederlandse Spoorwegen (NS) geven daarover een brochure uit voor de mensen die langs de spoorlijn wonen. Dit gebeurt samen met de be treffende gemeenten en brandweer korpsen. De folder geeft informatie over het ver voer van chloor en andere gevaarlijke stoffen. Er wordt uitgelegd waarom vervoer van chloor per trein een verant woorde en relatief veilige methode is. Ook de veiligheidsmaatregelen die de NS nemen om ongevallen te voorko men, komen aan de orde. Verder staat erin hoe vaak de treinen rijden en waar men terecht kan voor vragen. Bij de omwonenden van de spoorlijn is de brochure inmiddels in de bus geval len. Andere belangstellenden kunnen de folder ophalen bij het informatiecen trum van het gemeentehuis van Soest. f van HEIKELEN bvm adviseurs in... HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN f hypotheken vastgoed assuianhèn Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155- 17962 7 23789 plaats adres woning indeling HOEKVILLA MET 6 SLAAPKAMERS Soest WILLEM DE ZWIJGERLAAN HOEKVILLA MET SOUTERRAIN, garage en tuin entree, hal, toilet, woonkamer, keuken, overdekt terras verdieping 3 slaapkamers, douche, toilet en wastafel zolder met vaste trap, 1 slaapkamer, c.v. en bergruimte alqemeen souterrain: 2 ruime kamers, hal Gevraagde koopsom f 329.000,- Soest (nieuwbouw) KLINKVELD (HEETAKKER) achter nieuw gemeentehuis helft van dubbele villa met plaats adres ligging woning garage indeling hal, toilet, meterkast, woonkamer (46 m2), ruime keuken (t.w.v. ca. f 30.000,-), bijkeuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, aparte douche, toilet en extra hobbyruimte (12 m2) zolder zolder met vaste trap en 4e slaapkamer algemeen ca. 300 m2 grond, optimale warmte-isolatie, luxe staat van afwerking, opleveringsdatum ca. 01-05-1993 CENTRAAL GELEGEN Gevraagde koopsom f 495.000,- plaats Soest adres PLASWEG ligging Soest-Zuid woning vrijstaand woonhuis met bedrijfsruimte indeling woonhuis: entree, toilet, woonkamer, keuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer zolder met vaste trap algemeen grondoppervlak 965 m2, indeling bedrijfsruimte van ca. 230 m2 bestaat voor ca. 50% uit kantoorruimte en 50% uit magazijn en werkplaats. Het woonhuis is verhuurd voor ca. f 1300,- per maand. Bedrijfsgedeelte wordt leeg opgeleverd en is uitsluitend te gebruiken voor kantoordoeleinden en/of medische en paramedische doeleinden. Geen hinderwetplichtige bedrijven. VRIJSTAAND WOONHUIS Gevraagde koopsom f 390.000,- plaats Hollandsche Rading adres SPOORLAAN woning helft van een ^t5bel WOONHUIS •"oevraagde koopsom f 369.000,- plaats Soest adres PIJPERPAD woning Modern geschak^* IWONING ievraagde koopsom f 189.000r plaats Soest adres STEENHOFFSTRAAT woning Centraal gelegen>API/t WOONHUIS Gevraagde koopsom f 298.000,- Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. Door plastic tasjes te sparen kan men tegelijk aan recycling doen. Bij Spullen- hulp, het Soester kringloopcentrum aan de Parallelweg 7, worden de tasjes ge bruikt om gekochte spulletjes in te doen. De tasjes kunnen elke dag worden inge leverd, evenals kleding en spullen. Al leen op vrijdagmiddag is er niemand aanwezig in het kringloopcentrum. Voor het afhalen van spullen kan men bellen tel. 18730. De openingstijden van de winkel zijn: dinsdag-, woens dag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdagmorgen van 10.00 tot 14.00 uur. voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Vooral met het oog op de uitbreiding van de activiteiten en de komende ver huizing naar de Schans (in het najaar) zijn nieuwe vrijwilligers nog altijd wel kom bij Spullenhulp. Op dit ogenblik wordt vooral gezocht naar een chauff eur/ophaler, alsmede iemand voor het kantoor. VEELZIJDIG w .„0/ 1 Automatische precisie camera met 35-80 VOOr 5U /o korting op mm motorzoom. Instelbare HG creatieve max. 2 toegangskaarten, flits-belichtingsmogelijkheden. Reduc tie van rode-ogen-effect. Multi-beam autofocus met geheugen. Direct macro SI vanaf 65 cm. Panorama- fotomogelijkheid. a f* BOTT> - VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917

Soester Courant | 1993 | | pagina 5