C- \1 N POLI Zwart/wit foto's van kleurenfilm BOSMAN R ter horst OPRUIMING 1 0 TOT 30% KORTING ZONNEBOILER1 SYSTEEM fl.3875, osman Loodgieters bestaat tien jaar 1 HANDEL WANDEL 1 Spaanse 'Golf in juni in première De perfecte combinatie van Oost en West 'RUIMING!!! c- m OP VERLICHTINGSARMATUREN leer achter schermen JO ledewerkers hebben centrale rol bij Soester bedrijf PAGINA 9 ORECA-SERVICE dag en vrijdag )0 - 17.00 uur 0 Wildschut Optiek .^Polaroid ZONNEBRILLEN Willem van Oosten breidt serviceverlening uit Laat de zon uw water opwarmen: MET HET INVENTUM Uw voordeel: -een beier milieu - financieel voordeel door zuiniger stoken - subsidiemogelijkheden lot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden Auto Van Doorn toont 22 nieuwe modellen SEA T/VW Faillissement Soesterbergs bedrijf Sydec verlichtingsspeciaalzaak Indonesisch restaurant Dessa in Soest: ZONWERING j PAGINA 8 WOENSDAG 26 MEI 1993 SOESTER COURANT 2895,- ,-voor1897,- wan-beuken en 1597,- 795,- 395,- van 1800,- voor 1197,- j, van 1798,- voor997,- voor897,- i, van 3995,- voor2995,- i 5120,- voor3995,- 1398,- om, 1997,- 1997,- 375,- 597,- 797,- 29.- 9.- 49,- 197,- en ig895,- 39,- 159,- oor149,- el meer, en nog veel meer!!! Diverse modellen verkrijgbaar. De lenzen zijn natuurlijk voorzien van de beroemde polariserende lens, die uw ogen optimale bescherming bieden. Toch een prettig gevoel als u met vakantie gaat. 100% UV bescherming Geen hinderlijke schittering Veiligheid Comfort (licht in gewicht) 3e twintig medewerkers van Bos- Loodgieters staan centraal binnen de bv. Dat is een conclusie pie na tien jaar onomstotelijk kan vorden getrokken. Een grote dosis Zelfstandigheid en verantwoorde lijkheid is er de oorzaak van dat ie dereen dan ook hart voor de zaak heeft. Tet bedrijf, dat is gevestigd aan de Ou- Utrechtseweg, bestaat inmiddels tien jaar. Ter gelegenheid daarvan ver- ïtrok de 'crew' met aanhang donderdag paar Parijs. Na bezoeken aan onder neer Euro Disney en de bezienswaar digheden van de Franse hoofdstad keerde het gezelschap zondag terug. Sinds 1983 is Bosman Loodgieters uit gegroeid tot een bedrijf dat overal in Nederland vakwerk aflevert. Het was Frans Bosmans (van het electriciteits- |bedrijf) zoon Aart die in 1983 de doch teronderneming startte. Amper vier •jaar later werd het een zelfstandige bv Ten inmiddels bestaat Bosman Beheer uit vier bv's. V^oor de particulieren klinkt Bosman Loodgieters het meest vertrouwd in de loren. Die bv komt bij de mensen thuis, ■maar voert ook onderhoud uit bij ande- |re bedrijven. Bosman Installatietech niek is een veelgevraagde onderneming als het gaat om nieuwbouwprojecten en vorig jaar nam Bosman Beheer het Hoevelakense Ter Heurne Installatie over. Daarnaast bestaat de holding uit een onderdeel van Gas Rent, dat is aan gesloten bij de Stegas. Garantie Bosman is ook aangesloten bij de Ver eniging van Nederlandse Installatiebe drijven (VNI) en is op weg om een aan tal certificaten te verdienen. Die geven het bedrijf de bevoegdheid zelf keurin gen uit te voeren. Als lid van de VNI geeft Bosman twee jaar volledige garantie, mits het bedrijf zelf verant woordelijk is voor het ontwerp, de afle vering en de installering van de produk- ten. "Zo'n garantie kun je natuurlijk al leen in dat geval geven. Ik kan ander mans produkten niet garanderen", zegt Aart Bosman. De werkwijze van Bosman is vrij uniek. "Wij kunnen als directie alles tot in de puntjes hebben geregeld, maar de me dewerker bepaalt uiteindelijk hoe het bij de klant gedaan wordt. Ook als wij er een zooitje van zouden maken, kan de medewerker dat allemaal rechtbreien. Hij heeft een grote zelfstandigheid en verantwoordelijkheid. Wij zorgen daarnaast dat ze opleidingen kunnen Directie en medewerkers van Bosman Loodgieters, kort voor het vertrek naar Parijs. Fo/o; Goos van der Wilt. volgen en kunnen bijscholen. We heb ben ook goede voorzieningen voor ze en gaan er minimaal twee keer per jaar met z'n allen op uit", aldus Aart Bos man, vlak voordat hij 'met z'n allen' in de bus naar Parijs stapte. De nieuwe kollektie is verkrijgbaar bij ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Ervaar het verschil Polaroid is een gedeponeerd handelsmerk van Polaroid Corporation, Cambridge, Mass., U.S.A nodern ERKOM LITEIT, SERVICE EN PRIJS IEF00N 02155-13280 -TELEFOON 035-241794 3763 LP tel 02155 - fax 02155- Bank Rabobank rek nr 37,99.19.656 K.v.K. Amesfoort hr LOODGIETER Oude Utrechtseweg 31 Soest - Tel. 02155 20644 M E T D E VAN BETER Bij Willem van Oosten kunnen de klanten tegenwoordig ook binnen een uur zwart/wit foto's van de kleurenfilm laten afdrukken. Dat is mogelijk dank zij nieuw papier van Kodak. Die service geldt zo wel voor de zaak aan de Soester- bergsestraat als die aan de Van Weedestraat. De procedure is simpel. De klant levert een 'gewoon' kleurenrolletje in, dat door Van Oosten wordt ontwikkeld. Door de papiercassette in de appara tuur te verwisselen met het nieuw ont wikkelde papier kan Van Oosten de fo to's vervolgens in zwart/wit afdrukken. "Het komt vaak voor dat mensen vra gen of we zwart/wit foto's binnen een uur klaar kunnen hebben. Het gaat dan vaak om club- en schoolbladen of ande re periodieken, waarvoor de mensen persé zwart/wit foto's nodig hebben. Met het nieuwe papier van Kodak kun nen we voortaan aan die vraag vol doen", zegt de Soester fotograaf. Zijn serviceverlening gaat zelfs nog ver der. Stel: met een rolletje zijn enkele privé-opnamen gemaakt, die in kleur moeten worden afgedrukt. Maar, op hetzelfde rolletje staan één of meer af beeldingen die in zwart/wit uit de ma chine moeten komen. Geef het aan en Van Oosten regelt het. De kwaliteit van de zwart/wit foto's nieuwe stijl is uitste kend, verzekert Van Oosten. Alles wordt in het eigen lab ontwikkeld en af gedrukt. Er is overigens nog een manier waarop zwart/wit foto's een uur na inlevering van het rolletje klaar kunnen zijn. De klant moet dan gebruik maken van een Ilford XP2-filmpje (zwart/wit). Dat kan Van Oosten binnen een uur in zijn eigen machines ontwikkelen en afdruk ken. Ook bij deze procedure staat Van Oosten garant voor een kwaliteits-pro- dukt. Glanzend/mat De één uur-service van Van Oosten lijkt geen grenzen te hebben. Iemand die een rolletje inlevert en behalve de normale afbeeldingen meteen een aan tal vergrotingen van een bepaalde foto wil hebben, kan die een uur later mee naar huis nemen. Het is zelfs mogelijk dat de eerste foto's glanzend worden af- De Spaanse dochter van het Volkswagenconcern, SEAT, heeft de type-aanduiding IBIZA ge handhaafd, maar daar is dan ook alles mee gezegd. De revolutionai re nieuweling heeft voor de rest niets met zijn voorganger te ma ken. Alle versies van deze Spaanse 'Golf ogen eigentijds: sportief en snel. De voor een dergelijke middenklasser on gekend grote binnenruimte zal op de aspirantkoper een grote aantrekkings kracht uitoefenen. Wie met deze 'Golf het avontuur aangaat kan kiezen uit 372 uitvoeringen. Er zijn twee carrosserie-uitvoeringen, een drie- en een vijfdeurs. Standaard zijn er vier uitrustingsniveaus en acht verschillende motoren. De qua prijs goedkoopste uitvoering van de nieuwe Ibiza/'Golf-serie begint met een 1.3i motor met 40kW/55 pk. Een pittige 'dochter' met een volwassen uitrusting die een aantrekkelijk benzine-verbruik kent van 1 op ruim 15. Een maatje gro ter is de 1.6i met 55 kW/75 pk. Deson danks een model dat met een verbruik van 1 op 13 geen dorstige drinker is. Hoogst opvallend dat ook de 1.8i, met een vermogen van 66 kW/90 pk een zelfde verbruik kent en goed is voor een topsnelheid van 180 kilometer per uur en een accelleratie van stilstand tot 100 kilometer in slechts 11,4 seconde. Laatstgenoemd type moet slechts zijn meerdere erkennen in de 2 liter-uitvoe ring, 85 kW/115 pk en goed voor een top van ruim 200 ,kilometer per uur. Het 1.9 dieselmodel is een afdruk van de 'Golf-moeder. De stille nauwelijks hoorbare motor, 47 kW/64 pk, bezit een bijzonder pittige accelleratie en blinkt eveneens uit door een zuinig ver bruik. Kwaliteit en veiligheid Naast de sensationele aanschafprijzen spelen kwaliteit en veiligheid bij de nieuwe Ibiza/'Golf de belangrijkste hoofdrollen. De afwerking is er een op Volkswagenbasis met een vleugje Spaanse charme. Inzittenden krijgen een absoluut maximum aan beveiliging aangeboden. De carrosserie kent ver- sterkingsbalken in de portieren en dan zijn er nog allerlei extra's mogelijk zoals een anti-blokkeersysteem en zelfs een electronische tractieregeling behoort tot de mogelijkheden. Alle modellen vanaf 1600 cc kennen een standaard stuurbekrachtiging. Alle modellen van de nieuwe Ibiza/'Golf scoren ook een uitmuntend voor wat betreft de weglig- ging- Het is duidelijk dat er Seat/VW alles aan gelegen is de nieuwe Ibiza binnen bereik van een groot publiek te bren gen. Zelfs het goedkoopste model kent al een aantal niet alledaagse standaard voorzieningen zoals van binnenuit ver stelbare buitenspiegels, interval op de voorruitwissers, een wisser achterop, antenne en bedrading zijn reeds inge bouwd, terwijl de GT-versie er met zes ingebouwde speakers nog een extra schepje bovenop doet. En verder treft men standaard aan halogeen lampen, twee dashboardkastjes, tankdop met slot, regelbare dashboardverlichting, ventilator met vier snelheden, make-up spiegels in beide zonnekleppen - dash board met analoge klok. Première Van de 372 uitvoeringen die Seat/VW produceert gaan er op 10 juni bij Auto van Doorn aan de Laanstraat 22 model len met vijf verschillende motoren in première. Alle modellen hebben een transmissie met vijf versnellingen. "Je hoeft niet in het koffiedik te kunnen kij ken om te durven voorspellen dat de nieuwe Ibiza, ongeacht het type, succes gaat worden. Een auto, vanaf de goed koopste uitvoering compleet uitgerust en een prijsstelling die je anno 1993 niet meer voor mogelijk houdt. Bovendien zullen geïnteresseerden aan de inruil- prijs die wij aanbieden, merken dat ook wij de Seat/VW strategie volgen. Bin nen de kortste tijd moet de nieuwe Ibiza een vertrouwde en veel geziene ver schijning in binnen- en buitenland gaan worden," zegt Henk van Doorn. gedrukt en de overige mat. De service van Van Oosten geldt ook voor deel vergrotingen en -verkleiningen. In de zaak aan de Van Weedestraat kunnen de klanten dat desgewenst zelf doen op de Create-a-print machine; in de zaak aan de Soesterbergsestraat doet Van Oosten dat zelf. Tot 1 juni heeft hij ove rigens nog.een actie lopen, waarbij ver grotingen van het formaat 30x45 in plaats van negentien gulden slechts 4,95 gulden kosten."Wij doen alles in eigen lab, maken een foto iets lichter of donkerder als dat nodig is. Op die ma nier komen we aan alle individuele wensen tegemoet. Als je de foto's moet opsturen naar een centrale, lukt je dat nooit." "Wat veel mensen nog_steeds niet we ten, is dat we in onze studio ook repro ducties van oude foto's maken. Zo'n oude foto is een waardevolle herinne ring voor de mensen. Omdat we alles zelf doen, hoeven we de foto niet op te sturen en loop je niet het risico dat iets kwijt raakt. We maken een negatief van de oude foto, die de klant ook mee naa.r huis krijgt. Die kan hij de volgende keer Foto: Goos van der Wilt. laten afdrukken als er nabestellingen zijn." Van Oosten kan nog wel even doorpra ten over de mogelijkheden in zijn zaak, maar omdat ook dit artikel binnen een uur zwart-op-wit moet staan, zegt hij zonder de waarheid geweld aan te doen: "Alles kan bij ons." Bij vonnis van de arrondissements rechtbank te Utrecht is het faillisse ment uitgesproken over Sydee Group. Het bedrijf is gevestigd aan de Amers- foortsestraat. Ook Sydec Nederland is failliet ver klaard. Aan Sydec Holdings is voorlo pig surséance van betaling verleend. De schuldeisers stemmen op 21 juli over de definitieve uitstel van betaling. verlichting - huishoud - elektro Nieuweweg 99, 3765 GS Soest Telefoon: 02155-14575 Telefax 02155-12764 Nederland kent talloze restaurants met een exotische keuken, en wie eens "op z'n buitenlands" wil eten kan te kust en te keur gaan naar een hele reeks eetgelegenheden waar de menulijst internationale trekjes vertoont. In Soest en wijde omgeving is er echter maar één Dessa, het Indonesische restau rant aan de Beukenlaan, dat zich het best laat omschrijven als stijl- vol-maar-gemoedelijk, met een keuken die zijn weerga niet kent. Eten bij Dessa is in alle opzichten een culinaire sensatie. Al een reeks van ja ren staat het restaurant onder leiding van Frank de Leeuw, zelf onmisken baar geworteld in het prachtig rijk van Insulinde, evenals zijn moeder - "oma De Leeuw" voor vrienden en bekenden - die in de keuken de scepter zwaait. Het zijn vooral haar "keukengehei men" die de naam van Dessa zo'n uit stekende reputatie hebben bezorgd, tot ver in de wijde omtrek van Soest. Frank zelf staat trouwens de laatste tijd ook steeds vaker in de keuken, waar hij zich de zeer uitgelezen kennis van de re cepten (voornamelijk die van West-Ja va) van zijn moeder graag steeds meer eigen maakt. Maar van tijd tot tijd ver toont hij zich graag ook in het restau rant zelf, waar hij zich een voortreffelijk gastheer toont en, evenals zijn mede werksters, de klanten graag op hun ge mak stelt. Ook de zaak zelf verdient een compli ment. Al bij binnenkomst wordt de be zoeker verrast door de harmonieuze in richting: helder-wit, met hier en daar bescheiden accenten in verschillende tinten blauw, dat ook terug te vinden is in de elegante tafelversiering, en dan natuurlijk het enigszins mysterieuze groen van de wandversieringen - een paar goedgekozen, drie-dimensionale schilderijen met origineel-Javaanse voorstellingen - en de palmen. Frank de Leeuw hecht aan de sfeer en de uitstraling van zijn restaurant, die niet zozeer "authentiek-Indonesisch" is dat men moet verwachten dat ieder ogenblik Oosterse schoonheden, ge huld in kleurige sarongs, in de zaak hun entree zullen maken. De bediening is van een Hollandse degelijkheid: vrien delijk en behulpzaam, en tot in de pun tjes verzorgd. Voor de fijnproever Wie een bezoek brengt aan Dessa zal echter vooral onder de indruk komen van de tongstrelende gerechten, die de gast al bij de eerste kennismaking met de tong tot geestdrift zullen stemmen. De kaart biedt voor de fijnproever een uitgewogen, niet te-omvangrijke op somming van al dan niet bekende en vertrouwde Indonesische gerechten, waaronder enkele bijzonder smakelij ke, royaal uitgevoerde rijsttafels en een aantal specialiteiten. Dessa is een geheel Indonésisch restau rant, en dus wel te onderscheiden van de Chinese of Chinees-Indische eetge legenheden waaraan ons land rijk is. Alleen al om het verschil te ervaren is een bezoek aan Dessa zeer aan te beve len. Indonesische gerechten zijn door gaans verfijnder, kruidiger en vooral smakelijker. Dessa serveert gerechten uit de origine le West-Javaanse keuken, aangepast aan.de "Hollandse smaak", zoals die in de loop van vele tientallen jaren onder invloed van de Nederlanders op Java is ontwikkeld. Dat betekent dus niet een laf compromis met de Hollandse vlug-klaar-cultuur van onze dagen, evenmin als een knieval voor de maat staven van de allermodernste Indonesi sche eetgewoonten, maar een smaak - opvatting volgens de rijke culinaire tra ditie uit de "koloniale" tijd, waarover men in ons land nog zoveel mensen met een "Indisch" verleden - althans wat het eten betreft - nog zo vaak geestdriftig en vol heimwee hoort spreken. Dessa heeft dan ook een zeer uitgebrei de klantenkring, waaronder velen die de voorbije tijden in de Gordel van Smaragd nog hebben meegemaakt, maar ook velen die de culinaire tradities pas later hebben leren kennen en waar deren. Een belevenis Eten bij Dessa is dan ook een belevenis, waarin het genot van een genoeglijke, rijk voorziene dis - alleen al de zeer tal rijke verzameling van hoofd- en bijge rechten tijdens de rijsttafel is een lust voor het oog - wordt gemengd met een vleugje nostalgie in een exotisch-culi- naire atmosfeer. De kaart biedt voor de liefhebbers ook een bescheiden aantal voorgerechten, zoals de heerlijke Soto Dessa, vervolgens een aantal Indonesi sche specialiteiten en volledige rijstta fels, variërend in samenstelling en prijs, en besluit met een keuze uit een aantal verrukkelijke desserts, waaronder naast ijsjes in gevarieerde uitvoeringen uiteraard ook de traditionele spekkoek. Dessa mag met een gerust hart "de per fecte combinatie" van Oost en West worden genoemd. Wie zich daarvan wil overtuigen moet zichzelf - of een ander, - dat plezier beslist gunnen. Het restau rant is gevestigd aan de Beukenlaan 55 in Soest en voor reserveringen telefo nisch bereikbaar onder tel. 24100. j Beetzfaan 24a - Soest - Telefoon w( 5

Soester Courant | 1993 | | pagina 9