mrm& wëlzunï "De mensen moesten buiten staan" nieuws Cursisten brengen theorie in praktijk /Tl nr z/L. a aruóhOCK m Ontwerp je eigen 'droom'-trui! Vacu op tri O Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 2 JUNI 1993 SOESTER COURANT pagina 1 //-/.. U/V Jazz-avond in de Banninghal Kinderboerderij De Vrije Teugel Leden van Sursum Corda onder de indruk van bezoek aan Kozle fgK-K5 Herinnering voor scholieren bij SKY Eemland Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Paranormale avond met waarnemingen Vijfdaagse studiereis naar Zuid-Engeland een succes Zondagconcert in kasteel Groeneveld NNereldI/I/ïnkel Bomen een noodzaak Misha Mengelberg Quartet Soester stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenen Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Uitvoering cursisten dans In het weekend van 5 en 6 juni zullen maar liefst 73 cursisten klassiek ballet en kleuterdans hun danskunsten verto nen in de theaterzaal van C-drie. Naar aanleiding van een aantal beroemde schilderijen van eveneens beroemde schilders zijn er dansen ontwikkeld. Ie dere lesgroep heeft een eigen schilderij uitgekozen. Onder leiding van de dansdocenten Pe tra Henny en Coleta Lustenhouwer zijn er schitterende dansen bedacht en uit gewerkt. De leeftijd van de groep loopt nogal uiteen: de jongste danseres is vier jaar en de oudste is twaalf jaar. De zaal is zowel op zaterdagavond als op zon dagmiddag helemaal uitverkocht. Er zijn dus geen kaarten meer te verkrij gen. Volgend jaar misschien weer een kans. SMG en aktie Stichting Madat Het Soester Muziek Gezelschap geeft op donderdagavond 17 juni a.s. een be nefietconcert in de theaterzaal van C-drie. De kosten voor dit concert wor den zo laag mogelijk gehouden zodat het grootste gedeelte van de inkomsten ten goede komt aan de Stichting Madat Nepal. Deze stichting ondersteunt di verse hulpprojecten in Nepal. De aan dacht is voor 1993 vooral op drie grote projecten gericht: - onderwijsmateriaal voor een high school; - financiële hulp voor extra klaslokalen; - hulp bij het opzetten van een health- post. Zomersluiting De zomerperiode breekt weer aan. Er staan in de komende maanden geen ac tiviteiten meer op het programma. Dit betekent dat ook C-drie voor een be paalde tijd gesloten zal zijn, en wel van zaterdag 10 juli t/m zondag 8 augustus. Vanaf half augustus is het personeel van C-drie weer druk bezig met de diverse voorbereidingen die getroffen moeten worden voor de start van het nieuwe seizoen. In september starten alle acti viteiten weer op het gebied van de cur sussen, cultuur en horeca. Deze worden feestelijk ingeluid tijdens de open dag op zaterdag 11 september. U bent van harte welkom. Wordt verwacht 5 en 6 juni: uitvoering klassiek bal let/kleuterdans; 17 juni: benefietconcert Soester Mu ziek Gezelschap. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op za terdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zon dag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. In de Time-Out in sporthal de Banning hal wordt zondag 13 juni een jazz avond gehouden. Vanaf 21.00 zal een gelegenheidsformatie diverse nummers ten gehore brengen. De formatie be staat uit een pianist, een bassist, een slagwerker, een trompettist en een sa xofonist. De Time-Out bar gaat om 20.30 uur open. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 3 juni Van 9.30 - 11.30 uur: Volwassenenac tiviteit. Leuke dingen maken met lek kere koffie. Tevens een schoolreis van De Runnebeek uit De Bilt. Na school tijd: verjaardagsfeestjes van Nicolette, Robin en Ramon. Vrijdag 4 juni Schoolreis van 'De Bekenschool' uit Hoogland. Ook deze school kiest tien leuke activiteiten die met de kinderen ondernomen worden. De Indiaan is pa raat en de stormbaan wordt uitgezet, en dan alle andere dingen nog. Na school tijd komen Erik en Nicole hun verjaar dag vieren met twintig vriendjes. Zaterdag 5 juni Van 13.30 - 16.00 uur zijn Mindy, Na nette en Jasper onze jarige gasten. Zij worden door vriendjes en medewerkers in het zonnetje gezet. Ook de kinder boerderij wordt vandaag in het zonnetje gezet. In het zwembad Aqua Indoor te Soest kan iedereen vandaag rondjes zwemmen voor de kinderboerderij, Voor iedere tien rondjes betaalt het zwembad twee gulden aan de kinder boerderij. Het bedrag dat bij elkaar ge zwommen wordt, besteden wij aan het opknappen van onze bekende ezelkar. Maandag 7 juni Vandaag komen groep 1 en 2 van de Montessorischool langs om mee te doen aan het natuurproject over 'jonge dieren'. Nog steeds volop te bewonde ren en te beknuffelen. Dinsdag 8 juni 'De Hobbit' uit Leusden is vandaag on ze gast en deze kinderen gaan een fan tastische schoolreis beleven. Woensdag 9 juni Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter-/oude- rochtend. Lekker spelen van moeder/ vader en hun kleinste kinderen. Altijd gezellig, en iedereen kan komen. Te vens schoolreisje van peuters van 'De Roef uit Amersfoort. Om 14.00 uur begint de toneelgroep van de kinder boerderij met haar nieuwste voorstel ling. Na de voorstelling (afhankelijk van het weer) nog veel leuke activiteiten binnen of buiten. Entree: twee gulden per persoon. Dirigent LJ. Meijer van Sursum Corda is er nog van onder de in druk. "De mensen moesten zelfs buiten staan. De pastoor had nog nooit zoiets meegemaakt." Meijer heeft het over het optreden van het Soester koor in de kerk van Kozle, die plaats biedt aan twaalfhonderd mensen, maar veel te klein bleek om alle belangstellenden te kun nen herbergen. Sursum Corda ('De harten omhoog') was met een gezelschap van zeventig mensen vijf dagen op bezoek in de Poolse zusterstad. Tijdens het verblijf in Kozle werd tweemaal medewerking verleend aan een mis in de plaatselijke kerk. "Op zaterdagavond zat de kerk stampvol, maar zondagmiddag was het helemaal geweldig", zegt Meijer. Ooit zong Sursum Corda in de Juliana- kerk voor duizend mensen, maar wat er in Kozle gebeurde, hadden de leden nog nooit meegemaakt. "We kregen een geweldig applaus en de mensen be gonnen naar ons te zwaaien. Dat schijnt daar een gewoonte te zijn." Het was de eerste keer dat Sursum Cor da in Kozle te gast was. De reis werd on dernomen in een nieuwe, uiterst mo derne dubbeldekker-bus en de meeste leden van het gemengd koor logeerden bij gastgezinnen. Nog steeds praten ze over de ervaringen die ze in het voor malige Oostblokland opdeden. Op 22 juni bezoekt groep 8 van de ba sisschool de Achtbaan het Steunpunt Kunstzinnige Vorming Eemland (SKVE) in Amersfoort. De leerlingen komen met hun leer kracht en een hulpleerkracht in de taal- drukwerkplaats hun eigen boekje druk ken. Een boekje waarin hun herinne ringen en verhalen staan over de tijd dat ze op de basisschool zaten. Die verha len schreven de leerlingen met hun leer kracht. Het SKVE ontwikkelde hierbij lesma teriaal en begeleidde de leerkrachten bij het uitvoeren van deze lessen. Zo ont stonden er prachtige, ontroerende ver halen. Deze verhalen drukken de leer lingen en hun leerkracht met een limo- graaf, een boekdruk, een stempel en een sjabloontechniek op het SKVE in Amersfoort. Ze maken voor iedere leerling van groep 8 een boekje, ter her innering aan hun basisschooltijd. Basis school de Achtbaan is één van de vier scholen die aan dit project hebben mee- Steenhofstraat 9A, tel. 1 20 75 Theater Robeco Zomerconcerten, Concert gebouw, Amsterdam; vanaf 1 juli, prijs f 25,- f 15,-. Drum Rhytm Festival, Beurs van Berlage, 1 t/m 3 juli. Nigel Kennedy Band, Tania Maria e.a. Dionne Warwick, 2 juli, Rai, Amster dam. •Wereld Volleybal, Nederland, China, 26 en 27 juni. Sporthallen Zuid, Am sterdam. Flevo Sound, 30 juli t/m 1 aug. Bid dinghuizen, Flevohof. Circus Plume (Frans circus), 6 aug. t/m 15 aug, Den Bosch. Circus van Moskou, 14 en 15 sept. Huizen. Duitse Grand Prix, Mobil I Autora ces, 23 t/m 25 juli, Hockenheim, Duit sland. NorthSea Jazz Festival, 9 t/m 11 juli, Den Haag. Jesus Christ Superstar, 29 t/m 11 juli, A.T.T. Danstheater, Den Haag. Alle concerten te reserveren bij VW Soest. tel. 12075. VVV- en ANWB-winkel: - Kastelenfiestocht f 3,50; - Hotels, motels, restaurants Neder land; - Nieuwe VW-magazine met evene mentenkalender voor dagjes uit f 6,95; - Vakantie- en vrijetijdgidsen per pro vincie vanaf f 3,-; - Reis- en kredietbrief ANWB; - Reisverzekeringen; - Internationaal Kampeercarnet; - Kampeerbewijs; - Kadobonnen VW, landelijk te beste den, verlopen niet; - Reisgidsen en wegenkaarten; - Recreatiekrant Utrecht (gratis). VW-Soest, Steenhoffstraat 9a. Open: maandag t/m vrijdag 9.30 - 17.00 uur, zaterdag 9.00 - 12.00 uur. Excursies Vaste prik op de agenda voor bezoekers uit het Hollandse Soest zijn de excursies naar Auschwitz en de stad Krakow. Het bezoek aan het monument van de Ho locaust liet een diepe indruk achter. In Krakow viel het Meijer vooral op dat nergens op straat vuil lag. Daarnaast bezocht de afvaardiging van Sursum Corda de heilige Annaberg. Gezongen werd er ook tijdens het bar- becuefeest. Sursum Corda bracht na tionale liederen ten gehore, terwijl het Poolse kerkkoor Poolse 'chansons' uit voerde. Het koor uit Kozle telt onge veer 25 leden. Zij zijn uitgenodigd om een keer naar Soest te komen. "De Polen willen de uitwisseling graag voortzetten, maar ze moeten daar alles nog uitwerken. We hebben nog geen datum afgesproken en wachten af. Wij hebben ook al een uitnodiging ontvan- Zingen tijdens het barbecuefeest ir, Kozle. gen om nog een keer te komen. Dat doen we graag^ maar dat doe je niet zo maar. Om deze r(eis te bekostigen, heb ben we verschillende acties gevoerd", aldus Meijer. De dirigent doelt daarmee onder meer op de boerenkoolfuif, een verloting en de deelname aan de eerste kerstmarkt in de Kerkebuurt. In ieder geval zijn de eerste contacten gelegd en ziet het ernaar uit dat het Poolse koor te zijner tijd in Soest zal op treden. Het is nog niet bekend welke kerk of welke zaal bij die gelegenheid propvol zal zitten. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. 'Katrijntje' bestaat tien jaar Katrijntje, het winkeltje voor tweedehands en nieuwe, zelfont worpen kinderkleding aan de Nieuwstraat, bestaat binnenkort tien jaar. Naar aanleiding daarvan schrijft ze een wedstrijd uit om een trui te ontwerpen. De wedstrijd is bedoeld voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Hóe kun ja aan deze wedstrijd mee doen? Maak een mooie tekening en kleur die in op de trui, die op het wed- strijdformuiier staat. Deze is te verkrij gen in de winkel aan de Nieuwstraat 66. Vergeet nietje maat en de kleur trui die je graag zou willen hebben te vermel den. Het beste ontwerp wordt op een trui aangebracht. De winnaar krijgt de trui uitgereikt op 10 september aanstaande tijdens de modeshow van Katrijntje. De modeshow wordt gehouden op de Kin derboerderij 'De Vrije Teugel' aan het Vedelaarpad. De openingstijden van de winkel zijn: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 12.00 uur; woensdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur. Het wedstrijdformulier is tijdens de winkeluren verkrijgbaar en moet vóór 1 juli ingeleverd zijn. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Talencursussen Er zijn genoeg redenen te bedenken om in het najaar een taalcursus te gaan vol gen. Het kan van belang zijn dat u zich in de taal van uw vakantieland ver staanbaar kunt maken. Of u wilt graag met vrienden in het buitenland corres ponderen of een gesprek voeren. Het kan ook zijn dat uw talenkennis wilt op frissen of verder wilt ontwikkelen. In de komende weken krijgt u informatie over de verschillende talencursussen (zowel voor beginners als gevorderden) die in het nieuwe cursusseizoen bij de Volksuniversiteit van start gaan. Engels 1, 2, 3, 4 en conversatie Engels 1: Aanvang maandag 27 sep tember, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Engels 2: Aanvang woensdag 29 sep tember, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Engels 3 (opfriscursus): Aanvang woensdag 29 september, 20.35-22.05 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Engels 3 (opfriscursus); Aanvang don derdag 30 september, 15.00-16.30 uur. Cursusadres: De Opefi Hof. Engels 4 (begin conversatie, nadruk op luister- en spreekvaardigheid (ICC) met ondersteunde grammatica): Aan vang maandag 27 september, 19.00- 20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Engels 4 (praktische conversatie): Aanvang maandag 27 september, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Engels conversatie 1: Aanvang maan dag 27 september, 20.35-22.05 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Engels conversatie 1Aanvang dinsdag 28 september, 13.30-15.00 uur. Cur susadres: De Ópen Hof. Engels conversatie 1: Aanvang don derdag 30 september, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: De Hoeksteen, Soester- berg. Engels conversatie (gev. min. HAVO): Aanvang maandag 27 september, 20.35-22.05 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Aantal lessen van alle bovenstaande cursussen; 25 van 1 '/2 uur. Cursusprijs taalcursussen: f 205,-, conversatieles sen: f 255,-. Praktisch Engels, gericht op kantoor en bedrijfsleven: Aanvang maandag 27 september, 20.35-22.05 uur. Cursus adres: Mavo Soest. Aantal lessen: 25. Cursusprijs: f 300,-. Inlichtingen en inschrijving: Volksuni versiteit Soest/Soesterberg, Steenhoff straat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 3062, 3760 DB Soest Studio: tel. 2 04 20 Paso organiseert op woensdag 9 juni in De Vangrail, Nachtegaalweg 8C, weer een avond met helderziende waarne mingen. Mevrouw L. Hof zal aan de hand van voorwerpen paranormale boodschappen doorgeven die te maken hebben met de actuele situatie van de eigenaar of iemand uit diens omgeving. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Toegang voor niet-leden f 6,50. Infor matie: tel. 11172 in Soest. Een groep van 47 cursisten en do centen Engels is vorige week te ruggekeerd van een vijfdaagse reis naar Zuid-Engeland. Onder de reizigers bevond zich een groot aantal Soesters, dat bij gastgezin nen werd ondergebracht. Op die manier konden de cursisten de theorie in de praktijk brengen en tevens inzicht krijgen in de wijze waarop de Engelsen leven. Het verblijf in Enge land stond verder in het teken van ex cursies. Uitvalsbasis voor de vakantiegangers was Chichester, de stad met 21.000 in woners, die bekendheid geniet vanwege the Cathedral'. Natuurlijk werd die be zocht, evenals de West Dean Gardens, waar schapen, bloeiende struiken en planten garant stonden voor een prach tig decor. Boeiend was ook de dagtocht naar the Isle of Wight. De groep bezocht het Os- borne House, waar koningin Victoria vroeger met haar gezin ontspanning zocht. Onvermijdelijk was de wande ling langs de imposante krijtrotsen bij Alum Bay met de verschillende kleuren zand in de rotsen en de felwitte rotsen (The Needies) die uit het water steken. Terug op de vaste wal werd halt gehou den bij het New Theater Royal waar een maaltijd werd genuttigd en een voor- Studenten en docenten voor de ingang van het Osborne House op the Isle of Wight. stelling met onder andere muziek uit de jaren twintig en dertig werd bijge woond. Andere excursies brachten de 'studenten' naar de ruïne van Lewes en de badplaats Brighton, het Engelse Scheveningen. Het was de twaalfde keer dat de cursus groep Engels een reis naar Engeland ondernam. De organisatie was in han den van de docenten c.q. reisleidsters Ellen Beijer, Ineke Peeck en Anjo Craenen. Mariette Petkova. De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 6 juni weer een zondagmid dagconcert in de Hasselaerzaal van kas teel Groeneveld. Als soliste treedt op Mariette Petkova (piano). Zij speelt werken van Mozart, Schumann en Rachmaninoff. Aanvang 16.00 uur. Toegang f 10,00/8,50. V^^Stichhng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 In tropische gebieden zijn bomen een bron van leven voor de bewoners. Ze zorgen voor vruchten en voor schaduw bij de teelt van voedsel- en handelsge wassen. Een voorbeeld hiervan zijn de schaduwbomen op de koffieplantages. Daarnaast maken houtbewerkers, vaak al generaties lang, ambachtelijke pro- dukten waarmee ze hun brood verdie nen. Kunstenaars maken houten beel den en maskers, die een belangrijke rol spelen in hun cultuur. Zelfs de bladeren van de bomen wor den gebruikt; ze worden beschilderd en tot mooie boombladkaarten verwerkt. De vernietiging van het regenwoud heeft voor allen die ervan moeten leven gevolgen. Hout wordt schaars In verschillende gebieden is een hou trantsoen van een beperkt aantal bo men per jaar en per houtbewerker inge steld. Gedurende eeuwen bestond er een symbiose tussen de handnijverheid en het woud. Het is de huidige overex ploitatie van hout voor industriëlepro- duktie en de goedkope uitvoer van ruw hout die schadelijk zijn. Wij kunnen de houtbewerkers steunen in hun strijd te gen het ongebreideld kappen van hun regenwoud door hun produkten te blij ven afnemen. Wereldwinkel Soest (behalve op maan dag) dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00, ook tijdens de koopavond. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Zaterdag 5 juni: Op het laatste jazzconcerJ°°r d^° mervakantie presenteert de Artishock een bijzondere gelegen heidsformatie rond pianist-componis Misha Mengelberg. Hij en drummer Han Benmnk zijn nic meerweg te denken uit de geimproyi seerde muziek, sinds zij eind jaren zestij van zich deden spreken als mede-o prichters van de ICP (Instant Compo sers Pool), waarmee het destijds vnjwe onontgonnen gebied van de vrije im- provisatie werd verkend. Dit gebeurdt met talloze musici in telkens wisselende (vaak internationale) bezetting, me Misha en Han als vaste kern. Vanaf dn tijd gaven zij, ook als duo, menig spec taculair concert. Gedurende de laatste tien jaar verzorg de de ICP onder andere een drietal pro jecten, waarbinnen op eigenzinnige vvip ze werd omgesprongen met de muziek van achtereenvolgens Herbie Nichols Thelonious Monk en Duke Ellington Daarbij kwamen vooral de kwaliteiten van Misha Mengelberg als componist goed naar voren. In Artishock zal Mengelberg spelen, met saxofonist Ab Baars, die al geruime tijd in de jazz actief is (ook als compo-; nist), in diverse groepen, met name zijn eigen trio. De bassist, Ernst Glerum, heeft zowel een klassieke achtergrond als veel erva ring met jazz. Dat de confrontatie tus sen die beide muzikale werelden tot prachtige resultaten kan leiden blijkt onder meer uit de muziek van het Am sterdam String Trio, waar Ernst Gle rum deel van uitmaakt. En dan is er uiteraard Han Bennink, een originele en invloedrijke drummer, die binnen de zeer uiteenlopende muzi kale situaties waarin hij zich begeeft al tijd een stimulerende werking heeft op de mensen met wie hij speelt. Voor dit optreden stelde Misha Men gelberg een bijzondere groep samen: vier eigenzinneige muzikanten, die met hun vakmanschap en muzikale integri teit garant staan voor een avond vol spannende muziek. Aanvang 21.00 uur. Entree f 5,-. Een uniek kverktuigboe cuüm "palei Joor ingeni bouwbedrijf Het toestel fabriekshal waar het in werd gebou Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest In de maanden juni, juli en augustus is de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan op zaterdagochtend gesloten. Romans Bouraoui, Nina: De gluurster. Een moslimmeisje in Algiers slijt haar dagen opgesloten in haar ka mer, in afwachting van haar huwe lijk. Een verrassende zienswijze op de islamitische zeden, geschreven door een jonge schrijfster. Crichton, Michael: De Nippon con nectie. Na de moord op een prostituée in een Japans kantoorgebouw in Los Angeles probeert het Japanse con cern politieonderzoek te verhinde ren. Een sterke thriller met een hoog spanningsniveau. Mansell, Jill: Solo. De ontmoeting tussen een rijke ho teleigenaar en een begaafde arme schilderes heeft onverwachte gevol gen. Lekker leesbaar romantisch verhaal. Pearson, Ridley: De maniak. Een seriemoordenaar heeft het voorzien op jonge alleenstaande vrouwen... In een tijd van persoonlij ke crisis probeert een oudere politie man verband te leggen tussen de slachtoffers. Purcell, Deirdre: Afscheid van Inis- heer. Een gevonden baby neemt de plaats in van een overleden dochter in een vissersgezin. Als haar broer verliefd op haar wordt, leidt dit tot proble men. Spellman, Cathy Cash: Waar ik lief had wil ik sterven. De onwettige zoon van een Iers dienstmeisje en de zoon van haar werkgever emigreren halverwege de 19e eeuw naar Amerika en maken daar fortuin. Een boeiend verhaal. Springer, F: Bandoeng-Bandung; een novelle. Een gedesillusioneerde politicus keert na jaren terug naar zijn land van herkomst, Indonesië. Behoort tot het aangrijpendste uit Springers oeuvre. Thomas, Craig: Crash. Een ongeluk met een Amerikaans en later met een Russisch verkeers vliegtuig blijkt het werk te zijn van een geheimzinnige Amerikaanse- groep, die de perestrojka terug wil draaien. Avontuurlijke en spannen de thriller. Studieboeken 270 Ruthoven, Malise: Sekten in Amerika een reis langs Amerika's kinderen van God. Verslag van een reis door de Ver enigde Staten langs een aantal reli gieuze sekten. Een schitterend reis boek en zeer informatief. 418.2 Bezemer, Willeke: Lijmen of breken: therapie in praktijk. Beknopt verslag van 24 echtpaar therapieën bij koppels van wie de re laties te lijden hebben onder aller hande problemen. Eerder versche nen in Ouders van nu. 433 Gordon, Thomas: Opvoeden tot zelfdiscipline. Nieuwe manieren voor ouders en leerkrachten om zelfbeheersing, zelfwaardering en zelfvertrouwen bij kinderen te bevorderen. Voor op voeders en leerkrachten een prak tisch en begrijpelijk boek. am-vs 947.6 Schwarzkopf, H. Nor- man: Er is geen held voor nodig (autobiografie). Beschrijving van het leven en de mi litaire loopbaan van generaal H. Norman Schwarzkopf. Zijn verslag van wat er achter de schermen ge beurde tijdens de Golfoorlog maakt van dit boek 'een historisch docu ment. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 .uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1993 | | pagina 10