gratis jasper scliociffiikcr Twee Soesters op Stratego-toernooi Ouderenbus Soest: 50.000 passagiers! 'Rode Haan' vereeuwigd in graniet Bus botst tegen auto op Plasweg 2e afdruk Hoe gaat de nieuwe Soester verpleeghuisdependance heten? AVANI-tAIII M ONTMOET Weekendcursus CNV-jongeren: 'Opkomen voor eigen belangen' G OOGDRUKMETING natie en ankieren bij >bank is nu 1 aantrekke- erste 12 n teleban- u krijgt ook uw modem Prijsvraag tot 14 juni Ruilbeurs op Radio Soest Maandag 7 juni zijn wij gesloten. Wij zijn dan met het hele team op cursus. Vakantie? Da's niks doen en genieten, zorgeloos genieten. AKTIE-AANBIEDING: MAAK NU KENNIS MET HET ROLGOLFAPPARAAT TEGEN CELLULITE. SCHOEMAKER technische dienst KAPSALON MARIE-CLAIRE ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE -j^OfNA 2 WOENSDAG 2 JUNI 1993 SOESTER COURANTACTUEELI PAGINA 3 Apparatuur ter waarde van zeven mille gestolen Brandweer blust brand in auto Fax uit kantoor aan Schoutenkampweg Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: wlm ui/ui/cif Woningen door inbrekers bezocht Zeister rijdt met slok op in auto Voorronde op zaterdag 5 juni in buurthuis De Praatpaal iewerker M/V GAZELLE Bloemen voor mevrouw Van Wijk Bromfietser grist portemonnee uit tas van fietser Visser onthult kunstwerk op historische plek Bewoners: "Daar kon je gewoon op wachten" iBeisiansa ALTIJD KEUS UIT 150 MERCEDESSEN MET ERVARING Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Workshops en theater over vakbondswerk ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID van k.b.film 10X15 cm mal of glans FOTO VIDEO TV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155-12874 - vrijdag koopavond. Volop gratis parkeergelegenheid. In september van dit jaar gaan de deuren open van een ver pleeghuisvoorziening, die voor lopig gelegen is op het terrein van Medisch Centrum Molen- dael Soest. Verpleeg- en reacti veringscentrum Birkhoven heeft toestemming gekregen om daar een dependance te vesti gen voor 30 psychogeriatrische patiënten. Momenteel wordt daarvoor een af deling zeer grondig verbouwd. Deze 'nieuwe' voorziening komt op de plaats waar vroeger de oude Interne Afdeling was, dus op de begane grond, achteraan tegen de bosrand. In deze prachtige omgeving zal dan ook ruimte genoeg zijn voor buiten activiteiten voor en door toekomsti ge bewoners. Ook bij de inrichting zal ernaar ge streefd worden een huiselijke sfeer te creëren. Op dit moment is men bezig een enthousiast en toegewijd team samen te stellen, dat de nieuwe bewoners gaat verzorgen en begelei den. Waar het nu echter aan ontbreekt, is een naam. In eerste instantie een naam voor deze dependance, maar ook een naam die wellicht meever huist naar het nieuw te bouwen ver pleeghuis aan de Dalweg, over drie jaar. Iedereen wordt uitgenodigd om een originele en passende naam te be denken. Voor de winnaar is er een verrassing in het vooruitzicht. U kunt uw idee vóór 14 juni 1993 sturen naar: Dependance Verpleeg- en Reactiveringscentrum Birkho ven, t.a.v. Conny v.d. Lee, afdelings hoofd, p.a. Steenhoffstraat 46, 3764 BM Soest. "Vanaf 6 juni gaat Soest massaal rui len" is de slogan die Radio Soest ge bruikt voor een nieuw programma, dat vanaf komende zondag voortaan tweewekelijks te beluisteren is tus sen 11.00 en 13.00 uur. In de Zondag Radio-Show komen naast de gebruikelijke onderwerpen - zoals nieuws van de Kinderboerde rij de Vrije Teugel, de complete Uit agenda voor Soest en Soesterberg, sportnieuws, de stichting Amivedi en openlucht-nieuws - ook de lui steraars aan bod. Behalve aan het bel-spel kan men in de rechtstreekse uitzending meedoen aan de nieuwe Radio Socst-"ruilbeurs". Elke veertien dagen kan men vanaf 10.00 uur telefonisch doorgeven welke goederen men wil ruilen: van een fiets tot een cd, van vissen tot computers, alles kan geruild worden (tegen andere goederen, weltever staan). Het telefoonnummer is: 26292. De Zondag Radio-Show wordt ge presenteerd door Frank Verhoeven. De eindredactie is in handen van technicus Frank Köhlinger. Radio Soest is te ontvangen via 105.9 FM en 97.0 FM (kabel). Bel voor een proefbehandeling: Jan de Rooystraat 36, 3762 HM Soest Tel. 02155-269 14 Tevens schoonheidsbehandeling en pedicure. Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 Dat gevoel kunt u ook bij ons krijgen, dankzij onze rustgevend scherpe prijzen. Kostuums: Normale prijs: $997 .796",- $987 $297 Nu: 598,- 498,- 398,- 379,- Kolberts: Normale prijs: $9®7- ,569",- ,4297- ,3987- Nu: 459,- 379,- 279,- 259,- MODE ZUIDPROMENADE 12 - SOEST-ZUiD TELEFOON 02155-2 35 30 De effectieve methode voor: Opheffing van Cellulite Gladstrijken van vetweefsel Doelgericht AFSLANKEN Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Van een bouwbedrijf aan de Lange Brinkweg is voor zevenduizend gulden aan apparatuur gestolen. De dieven na men een compressor, een cirkelzaag en een slijpschijf mee uit een container. De diefstal werd in de nacht van woensdag op donderdag gepleegd. Door onbekende oorzaak is donder dagmiddag plotseling de motor van een auto in brand gevlogen. Dat gebeurde omstreeks kwart voor zes op de Soes- terbergsestraat. De brandweer ver scheen ter plekke om het vuur te doven. De auto is van een man uit Alkmaar van 41 jaar. Vermoedelijk een insluiper heeft don derdag op klaarlichte dag een faxappa raat gestolen. Hij sloeg zijn slag in een kantoorpand aan de Schoutenkamp weg. atief ondersteunen van e nadruk op het geauto- vragen en mutaties van •icling op HAVO-niveau .Izakelijk, alsmede een een assurantiekantoor T'ts beschikt u over een inwerkperiode - in staat e, clan kunt u uw sollici- ij Assurantiën, Postbus heer W.L.I.M. Niehoff J1 jijaudio Ér% wl wAl#4fl video video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 1 21 32 In de afgelopen week is ingebroken in woningen aan de Regentesselaan, de Klarinet en de Van Hamelstraat. Niet bekend is wat de daders meenamen. In het huis aan de Klarinet werden alle kasten doorzocht. Bij de inbraak aan de Van Hamelstraat hebben getuigen een man zien weglopen met iets wat op een monitor lijkt. De politie heeft een 29-jarige man uit Zeist een proces-verbaal gegeven, om dat hij onder invloed in zijn auto reed. De man werd daarop betrapt op de Pro fessor Lorentzlaan in Soester berg. De Zeister zat alleen in de auto, stapte aan de bestuurderskant uit, maar verklaar de dat hij niet zelf had gereden. De poli tie had echter al genoeg gezien en gaf hem bovendien een rijverbod voor acht Hans Edelhausen en Jurjen Soe- ting zijn tot dusver de enige twee Soesters die zullen proberen het nationale Stratego-kampioen- schap in de wacht te slepen. Ze hebben zich opgegeven voor de voorronden, waarvan er één in De Praatpaal wordt gehouden. Op zaterdag 5 juni vormt het buurthuis aan de Smitsweg het decor voor de kwa lificatieronde. In Nijmegen en Kerk- driel schuiven eveneens Strageto-lief- hebbers aan. Tot nu toe hebben zich in totaal 102 senioren en 48 junioren op gegeven. Op de deelnemerslijst in Soest prijken de namen van 32 senioren en zeventien junioren. Ze komen overal vandaan, leert de lijst: Amsterdam, Ou de Pekela, Maarssenbroek, Utrecht, Rotterdam, Biithoven, Castricum, Voorburg en Purmerend. In De Praatpaal is plaats voor maximaal tachtig strategen. Alle deelnemers spe len in ieder geval twee partijen van ma ximaal één uur. Volgens organisator Roel Eefting is dat meer dan voldoen de. "Het blijkt dat de meesten na hoog uit drie kwartier klaar zijn. Op een kam pioenschap wordt sneller gespeeld dan in de huiskamer, omdat bij ons de tele visie niet aan staat en niemand koffie komt brengen." Een winstpartij levert drie punten op. Een onbeslist spel is goed voor één punt en de verliezers blijven op nul steken. Met de 32 beste Stratego-spelers wordt vervolgens een 'knock-out'-systeem gespeeld, waarbij de verliezer van elke partij afvalt. De vier sterkste strategen worden afgevaardigd naar de nationale kampioenschappen die op 23 oktober tijdens de spellenbeurs in de Jaarbeurs in Utrecht worden gehouden. Per cate gorie worden zestien finalisten uitgeno digd, onder wie de titelverdedigers Wouter Hoge en Peter van Bodegom. Zij doen overigens buiten mededinging mee in Soest. Ze zijn al automatisch ge plaatst, maar komen in actie om in toer- nooiverband te oefenen. Opgeven voor de voorronden is moge lijk tot zaterdagmorgen half tien. Tele fonisch inschrijven kan via telefoon nummer 06-52947320. De kosten be dragen vijf gulden voor junioren (tot en met veertien jaar) en een tientje voor se nioren. 8, 02155-96320 'ij of opsturen naar de Rabobank Een zestien-jarige Soester is vorige week dinsdag zijn portemonnee met daarin een bedrag van 25 gulden kwijt geraakt. De beurs werd op de Van Wee destraat gestolen. De Soester reed over het fietspad, toen de tas van zijn fiets viel. De jongen stop te en keerde om. Op dat moment zag hij dat een bromfietser was gestopt en snel de portemonnee uit de tas griste. De Soester rende op de dief af, maar die gal vol gas en verdween. l KOOIJ ASSURANTIËN r en Notariaat NTIEN te Soest is een ■ote expertise op het ge- rsonen. Met name voor ij als persoonlijk raads- in van het woord. In ons iet de klant, begrippen lankelijkheid centraal, e hoog gekwalificeerde an automatisering. agt om versterking met "Daar kon je gewoon op wach ten," menen bewoners van de Plasweg, waar afgelopen donder dag een "historisch" ongeluk plaatsvond: de eerste botsing van de bus, die sinds de invoering van het nieuwe Soester busplan ook door de woonstraten van Soest- zuid is gaan rijden. Het ongeval deed zich voor op de hoek van de Plasweg en de Schoutenkamp weg, waar de bus in onzachte aanraking kwam met een personenauto. De scha de bleef beperkt, maar de bus kon zijn rit niet vervolgen en moest vervangen worden, wat uiteraard de nodige vertra ging opleverde. Het kruispunt vraagt volgens sommige bewoners om problemen, omdat de we- Bij Van Kooy vindt u geèn verkopers. Wel de meest deskundige adviseurs die u graag laten kennismaken met autorijden in zijn mooiste vorm. Voor een verrassend lage prijs. Wc hebben dus ook sterren in huis die niet op vier wielen staan. Nijverheidsweg 65N Amersfoort, telefoon 033-635174 Door de botsing raakte de voorzijde van de bus beschadigd. gen niet recht in eikaars verlengde lig gen en auto's wel naar links moeten koersen om de weg te vervolgen. Som migen vinden dat de bus hier ook niet thuishoort. "De haltes hier zijn vol strekt overbodig; er stapt bijna nooit ie mand in of uit." Het toeval wil dat het ongeluk plaats vond onder de ogen van Plasweg-be- woner drs. A.v.d. Burgh, in het dage lijks leven psycholoog en directeur van het Nederlands Verkeerspychologisch Instituut. Hij wil over de gang van zaken met de nieuwe bus niet veel zeggen, maar meent wel dat er beter eerst een marktonderzoek onder de bevolking had kunnen plaatsvinden alvorens te besluiten tot het nieuwe openbaar-ver voerssysteem. "Men is vergeten de bur gerij te raadplegen; ik heb er in elk geval niets van gemerkt." De behoefte aan de nieuwe buslijn door Soest-zuid is ook volgens zijn waarnemingen niet be paald groot. Met enig feestelijk vertoon is vori ge week de 50.000ste passagier van de Ouderenbus Soest ont haald. Het was de geheel verraste mevrouw J.F.E. van Wijk, die van het zwembad aan de Dalweg naar haar huis aan de Albert Cuyplaan werd gebracht. Buschauffeur T. de Bruin ham op dat ritje een omweg langs Molenschot, de "thuisbasis" van de Ouderenbus, waar mevrouw Van Wijk door SWOS-be- stuurslid D. Lazonder en enkele leden van de werkgroep-Vervoer met een boeket werd verwelkomd. In de paar jaar van zijn bestaan heeft de Ouderenbus - er rijden inmiddels twee exemplaren - zijn bestaansrecht over duidelijk bewezen. Volgens Els Leer touwer, secretaris van de werkgroep, is de organisatie eromheen (68 vrijwillige chauffeurs en bijrijders) inmiddels een compleet bedrijf geworden. "We zijn destijds met vier man begonnen..." De ervaringen met de bus zijn buitenge woon positief. Ook de ouderen die ge bruik maken van de voorziening zijn al tijd vol lof. "We hebben soms een com plete zanggroep aan boord," aldus Els Leertouwer. De passagiers betalen doorgaans een eigen bijdrage van f 1,50 per rit, en de bus wordt verder gefinancierd uit een gemeentelijke sub sidie en bijdragen van sponsors. De haan. zoeken," aldus Visser. Later was de boerderij omgebouwd tot bakkerij en winkel in zeep, soda en grutterswaren. De historische bakkers oven is nog niet zo lang geleden wegge haald, met medewerking van de Histo rische Vereniging. Visser verhaalde verder van de oude kroegbaas Kobus van Ee, die het café in 1936 verkocht aan de vader van tante Annie. Zij dreef het café van 1954 tot enkele jaren gele den. "Het leukste knijpje van Soest," meen de Visser, die in dat verband herinnerde aan de jaren dat kunstenaars er een goed onderdak vonden. De Rode Haan was ook de geboorteplaats voor Proest, het politieke café van Progressief Soest. In de jaren '70 en '80 genoot het etablis sement verder bekendheid als podium voor het "Hanekraaien" op Hemel vaartsdag en als trefpunt voor de mo torclub de "the Confederates". Tante Annie was in die jaren nog eens uitge roepen tot erelid van de "Confrérie pil- sofile des Pays Bas", aldus Visser, die zich vereerd voelde om het kunstwerk op deze historische plek te onthullen en de nieuwe bewoners nog een vaderlijk advies meegaf: "Lief zijn voor elkaar, hoor..." Sociale functie "De Ouderenbus heeft een enorme vlucht genomen," aldus Els Leertou wer. "We staan er zelf versteld van." Ze steekt in dat verband vooral een pluim op de hoed van de tientallen vrijwilli gers, op wie steeds weer een beroep wordt gedaan en die tot op zekere hoogte ook een "sociale functie" ver vullen omdat ze een oogje in het zeil houden. "De chauffeurs in de bus zijn attent op het signaleren van problemen. Foto: Goos van der Wilt. Het komt ook wel eens voor dat iemand vergeten is dat hij de bus besteld heeft, maar in die gevallen plegen we in zo'n geval eerst even een herinneringstele foontje.", De Ouderenbus voorziet op dit mo ment "redelijk" in de behoefte, aldus de' werkgroep. Toch laat de bekendheid nog wel eens wat te wensen over en er zijn heel wat meer mensen van boven de zestig die er gebruik van zouden kun nen maken, bijvoorbeeld voor een be zoekje aan familie, de kapper, winkels en de ziekenhuizen. Een enkele keer rijdt de bus ook naar het Speeldoos theater of Baarn, naar bijeenkomsten van de Zonnebloem en sinds kort op bepaalde dagen ook naar de restaurants De Soester Duinen en De Korte Dui nen, een initiatief dat goed aanslaat. En af en toe, als het drukke rittensche- ma een uurtje overlaat, maakt de bus op Daan Lazonder van de SWOS felici teert mevrouw J.F.E. van Wiik. speciaal verzoek ook nog wel eens een rondje door Soest: een stukje "sight seeing". "De mensen vragen wel eens: rijd nog eens langs m'n oude huis, en dat doen we - als het even kan - ook graag." Een fraai gestyleerde haan, uitge houwen in rood graniet, houdt op de zijgevel van het nieuwe pand Birkstraat 32 de herinnering le vend aan de "Rode Haan", het ca fé dat daar twee eeuwen lang heeft gestaan. Vrijdag j.1. werden de 14 nieuwbouwwoningen op deze "historische plek" officieel opge leverd. In tegenwoordigheid van de meeste nieuwe bewoners onthulde wethouder Jan Visser het kunstwerk, waarmee de naam van het roemruchte etablisse ment vereeuwigd is geworden. Ook de naam van het straatje erachter legt de "Rode Haan" in de geschiedenis vast. Visser verichtte de onthulling op uitno diging van directeur J. v.d. Bremer van het Hilversumse aannemersbedrijf Hofstee, dat hier veertien woningen voor een- en tweepersoonshuishou dens heeft gebouwd. Volgens v.d. Bre mer was het bouwplan, dat al in 1989 werd ingediend, moeizaam tot stand gekomen, maar na de "switch" van de raad was het er dan toch van gekomen. Hoofdgast was mevrouw A.G. Wou- ters-Radstok, de laatste eigenares van de "Rode Haan" en bij velen in Soest vooral bekend als "tante Annie"Visser haalde nog even een stukje geschiede nis op en vertelde dat de "oudste knijp" van Soest in de 18e eeuw was gebouwd als "koffijhuis" annex boerderij. De naam had niets te maken met brand of met het socialisme, zoals de historicus Heupers ooit had uitgezocht. "Het is een naam waar we niks achter moeten In hef weekend van 25, 26 en 27 juni biedt de CNV Jongerenorga nisatie jongeren (zowel niet-leden als nieuwe leden) uit Amersfoort en omgeving de kans om kennis te maken met de vele facetten van het vakbondswerk voor jongeren. Hoewel het recente beleid ten aanzien van de inkomens van niet-werkende jongeren het belang van het bundelen van de krachten onderstreept, blijken veel jongeren slecht op de hoogte te zijn van wat een vakbond voor hen kan be tekenen. En wat nog belangrijker is: ze weten vaak niet hoe ze hun eigen belan gen kunnen behartigen op school of in hun bijbaan. Tijdens een kampeerweekend leren jongeren aan de hand van video, thea ter, rollenspelen en workshops rond het thema 'Belangenbehartiging' hoe ze voor hun eigen rechten kunnen opko men. Een 'spoedcursus' onderhandel technieken zorgt ervoor dat ze niet al leen weten hoe dat moet, maar het ook in de praktijk kunnen brengen. Uiteraard is er daarnaast de nodige ruimte voor ontspanning met (levende) muziek, bar en kampvuur. De actieve CNV-jongeren vertellen graag over de vele activiteiten, projecten en diensten die de jongerenorganisatie aan haar le den (en niet-leden) aanbiedt. En over hoe je zelf actief kunt worden bij de CN V-J ongerenorganisatie. Voor jonge ren uit regio 2 (Gelderland, Utrecht, Overijssel en Flevoland) wordt het indroductieweekend gehou den op een camping in Zeewoide. De kosten bedragen f 25,-, respectievelijk f 40,- voor leden en niet-leden. Hierbij zijn de overnachtingen en alle maaltij den inbegrepen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het regiokantoor in Amersfoort van de CNV-Jongerenorganisatie, tel 033- 652424. Voor meer informatie kun je ook hier terecht.

Soester Courant | 1993 | | pagina 3