HET NEDERLANDSE RODE KRUIS DEN HAAG I i§ naim 1VAÏMÏ Boemerang start met jeugdtheaterschool Petrus- ei 15 Duivenberichten bakermat |ER VAN UW PLAATSELIJKE j <u -§ avontuur bestaat weer Uw droomtuin hoeft niet duur te zijn! V a/ v tuïntechnfsch ontwerpburo baarn vraagt uw aandacht voor: Openbare commissievergadering Cie. Financiën Ontwerp-hinderwet- vergunning Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Bouwzaken De bus Informatiedag: 5 juni, Mavo Soest Tentoonstelling 50 <u cü O Q. C Subsidie Open informatieles M WOENSDAG 2 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA WOENSDAG 2 JU gemeente Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Donderdag 10 juni, 19.30 uur: Agenda: o.a. sportaangelegenheden: stand van zaken onderkomen Ben- tinckfonds; idem nieuwbouw Smeeing BDC, juridische afwikkeling v.v. Soes- terberg; gemeentegarantie geldlening wbv. St. Joseph, i.v.b. uitvoering groot onderhoud H.A.D.-flatwoningen. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Agen da en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de ge legenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N. B.Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovenge noemde commissies zal worden be handeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecen trum te bellen (tel.nr. 93459). Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: Gebr. Stork Metaal B.V., Industrie weg 16, voor het oprichten van een me- taalbewerkingsbedrijf. Uitbreiding/ wijziging betreft opslag stikstof op hel perceel Industrieweg 16. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikking kunnen schriftelijk worden in gebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar heb ben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 17 juni 1993. Indien men dat wenst, worden de persoon lijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekendgemaakt. Het ver zoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebe stuur worden ingediend. De volgende bouwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum. Jac van Looylaan 6 (93241): uitbrei den van een woonhuis, 18-5-93; Nieuwstraat 54 (93231): uitbreiden van een woonhuis, 19-5-93; Roggeveld 62 (93249): plaatsen van een blokhut, 18-5-93; Turfstreek 109 (93252): plaatsen van een metalen tuinberging, 19-5-93; Van der Griendtlaan 24 (93254): uitbreiden van een woonhuis, 19-5-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30- 12.30 uur. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. Banningstraat 6a (93214): verande ren van een woonhuis (treffen geluidw. voorzieningen), 17-5-93; Beckeringhstraat 52 (93237): ver groten van een dakkapel en het bouwen van een afdak, 19-5-93; Braamweg 96 (93218): plaatsen van een dakkapel, 18-5-93; Koningsweg 20(93193): veranderen van en vernieuwen van een lakopslag, 19-5-93; Mercury 201 (93143): plaatsen van een dakkapel, 19-5-93; Van der Griendtlaan 22 (93215): veranderen van een woonhuis (treffen geluidw. voorzieningen), 17-5-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikking (AROB) kunnen belanghebbenden te gen deze beslissingen eën bezwaar schrift indienen. Als u een bezwaar schrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het be zwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuis plein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30-12.30 uur. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een garage/berging, Kerk pad N.Z. 39 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; 2* het uitbreiden van een woonhuis. Prof. Lorentzlaan 108 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag ,3 juni 1993, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30- 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken (balie Bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het met een gemerkte bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Burger- en Samenlevingszaken, Dorps plein 17 te Soesterberg, geopend dins dag en donderdag van 14.00-16.00 uur. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, voor een periode van 5 jaar, vrij stelling te verlenen voor: het gebruik van het pand Kerkpad N.Z. 6 als kantoor. Alvorens een definitive beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 juni 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Eindelijk is het dan zo wijd, De bus gaat mee in hare tijd. Zij is een nieuwe koers gegaan Doch velen staat die baan niet aan. Mijn koers is van andere aard. Die vraagt: Hoeveel is mijn budget waard?. Wat kan ik er nog voor kopen. Kan ik bussen of moet ik lopen? Of bus 'A' dan wel bus 'B' Nou ja, of nee, In de koers ligt van het gewin. Je maakt het toch niet ieder naar de zin. Dat idool moet nog worden geboren, En zal wel bij het 'Fata Morgana' horen Dus beste wetgever, of verkeers-em- ployé, Zit er maar niet zo erg mee. Jullie hebben danig zitten zweten. Over die route en zo meer. Doch ik laat je hierbij weten Er bestaat geen ideaal verkeer. Ideaal gaat het pas worden Zonder 'ge' en 'ver'bods borden Doch daarop kan je vruchteloos wach ten Zolang er lieden graag de wet verkrach ten. Ach, kon de auto maar van de aard' ver dwijnen, Dan zou de zon weer gaan schijnen. Wat zou het dan lekker rustig zijn, Zonder stress en zonder pijn. Autodealers minder rijk uiteraard Maar schonere lucht is ook wat waard. De arbeider moest naast het werk gaan wonen Om beter uit de tijd te komen. Maar het voordeel ervan zou zijn, Uitslapen en dat is ook wel fijn. Het is natuurlijk allemaal, oele-oele en kiele kiele, Doch alles beter dan de file. G. Brok BOUW- EN AANN.BEDRIJF WESTERVELD Tel.: 02155 - 2 23 10 2 62 06 Fax: 02155 - 2 23 20 O Nieuwbouw O Open haarden Z> Groot en klein onderhoud Z> Plaatsen nieuwe kozijnen deuren O Verbouwing van badkamers O Gespecialiseerd in restauratie keukens werkzaamheden D VRIJBLIJVEND OFFERTE OPGAAF O Kortom: alle voorkomende bouwwerkzaamheden Steeds mee kinderen ontdekken het plezier maar vooral ook het nut van vormend jeugdtheater. Deze cultuurvorm werkt verademend in een doorlopend veranderende we reld, waar niets zeker is en de om geving steeds bepaalt wat wel en niet kan. Kleding, muziek, school opleiding, het zijn allemaal zaken die moeten kloppen... Daarnaast hebben ouders van nu een veel drukker leven door o.a. de papie ren wereld, het verwerken van de onaf gebroken stroom informatie via de me dia en hun verantwoordelijkheden bui ten de deur. Ze zijn daardoor minder in de gelegenheid te werken aan de eigen heid van hun kinderen. Verhaaltjes ver tellen, samen zingen of spelen gebeurt nog wel, maar de behoefte van de kin deren in deze strak georganiseerde maatschappij is veel groter. Het onder wijs erkent dat en doet veel meer dan vroeger, maar heeft ook zijn geringe (fi nanciële) mogelijkheden en volle les programma. Faalangst verdwijnt Zakelijk leider Peter v.d. Bunt van Boe merang: "Bij theater is niets gek of raar. Je leert omgaan met kritiek en emotie. Je faalangst verdwijnt en je ontdekt je eigen waarden en mogelijkheden. Het samenwerken met andere leeftijdgeno ten zonder geldingsdrang als motivatie geeft je een andere kijk op mensen en jezelf. Wij merken soms dat bange of verlegen kinderen na een jaar totaal veranderen. Hun zelfvertrouwen ver betert en de samenwerking in theater vakken werkt door in hun omgeving. Of omgekeerd, kinderen met enorm veel energie die zij nergens kwijt kunnen, le ren dit doseren en goed gebruiken." Ernst Pels beaamt dat. Tijdens zijn twaalf jaar werken als artistiek leider van jeugdtheaterscholen heeft hij het effect ervaren. "Zelfs kinderen die door ziekte een tijd uit hun omgeving zijn ge weest, krijgen vaak het advies om naar een jeugdtheaterschool te gaan. Hier is de terugkeer immers veilig. Er heerst een gezellige verenigingssfeer en er wordt toch hard gewerkt aan een geza menlijk produkt. Ieder kind bepaalt zijn of haar eigen plafond. Afgaan kan niet." Kwaliteit Bij het maken van leerplannen en het aanstellen van docenten raadpleegt Boemerang de Inspectie Kunstzinnige Vorming. Deze kwaliteitsbewakende instelling van de overheid is enthousiast over de plannen van Boemerang. Ook hebben alle basisscholen in Soest wel- Dat zegt het Nederlandse Rode Kruis tegen al diegenen die zich inzetten of financiële bijdragen aan ons werk leveren. Want zon der die steun zouden we niet in i staat zijn om de vele hulpbehoef venden daadwerkelijk te helpen. Het Rode Kruis is actief in binnen- en buitenland. 1 In Nederland bijvoorbeeld zijn er veel mensen die dringend hulp, nodig hebben. Ook buiten Nederland wordt het Rode Kruis dagelijks geconfron teerd met wanhopige gezichten. Er zijn ontelbaar velen die het slachtoffer zijn van natuurgeweld, Voor al deze mensen vraagt het Rode Kruis u om een gift, door - een acceptgiroformulier in te vul len of, als p een giftenenvelopje doén. U kunt ook, voor zover van toepassing, intekenen op een lijst 'of gewoon iets in een collectebus «oppen. Zegt u JA tegen het Rode Kruis? V De collecteperiode loopt van 30mert/m12juni. GR06868 C •hi "3 willend meegewerkt bij het verspreiden van de informatie voor de in Soest te starten jeugdtheaterschool. Boemerang kreeg van de inspecteur een speciaal compliment voor een nieuw initiatief: als eerste en voorlopig enige muziek- of theaterschool in Ne derland betrekt Boemerang een be voegde jeugdwelzijnswerker in haar ac tiviteiten: Pieter de Haan, nu bestuurs lid, maar ooit zelf begonnen als leerling op de R.M. A. bij Ernst Pels. 'Het is ge weldig om dit te mogen doen. Ik weet uit eigen ervaring dat theatervakken be ter lukken als het kind er zelf achter staat. De leerling moet zich thuis voe len; de theaterschool is voor en vooral van de kinderen", aldus De Haan. Ook in Soest starten we met een jeugdteam voor het organiseren van theaterkam pen, etentjes, feestjes of drinken tijdens de lessen. Daarnaast vormen we een jeugdredactie voor onze schoolkrant en een promotieteam met straatoptredens tijdens de Soester festiviteiten. Naast hard werken en een verantwoorde les- discipline is dit ook belangrijk." Boemerang werkt met docenten dra ma, bewegingsexpressie en stemvor- ming. Alle docenten worden niet alleen getoetst op opleiding, maar moeten ook in staat zijn zich goed te kunnen inleven in het kind. Ze gaan vrienschappelijk met de kinderen om en geven leiding op basis van hun vakmanschap. Vooral in deze expressievakken geldt het belang van samenwerken door vriendschap en elkaar te vertrouwen. Naast Amersfoort, Hoogland en Leus den start de stichting Jeugdtheater school Boemerang nu ook in Soest. Het lesjaar start in de laatste week van au gustus, maar belangstellenden kunnen nu al een voorproefje krijgen door een korte minicursus. Hierdoor kunnen kinderen kennismaken met het jeugd theater en zelf bepalen wat zij ervan vin den. Deze probeerlessen eindigen met een korte presentatie en lopen tot de eerste week van juli. Boemerang werkt zonder subsidie en probeert dit zo te houden door sponsor werving. Naast de vrijwilligersorganisa tie (leiding ouders en bestuur) wordt al leen lesgeld gevraagd voor het inhuren van vakkrachten en de huur van de lo kalen. De lessen worden voorlopig ge- Heel wat Soesters woor lopen maandag - Twe >terdag - de officiële o van de tentoonstelling leven in Soest van de r wen tot heden". De exp gericht naar aanleidin 300-jarig bestaan van en Paulusparochie ei beeld en geschrift een zicht van de plaatselijk ke geschiedenis. Museum-voorzitter Ant< Dijsscl herinnerde in zij woord aan het feit dat er t rig jubileum van de paroc al een 'kink in de kabel omdat het toen oorlog wa jaar de viering werd uiig het overlijden van pasto geven m uc ™,u Ie- B^. In^n stijl wees V riaanstraat, maar btj u.tbreiding zal er bleken b geven in de Mavo Soest aan de Vale riaanstraat, maar bij uitbreiding zal er gezocht worden naar meer locaties in de- a Kinderen vanaf vijf jaar kunnen zich J^"°f^e™treepten d aanmelden voor een speelplaatsklas. Tn, ,°"j£nmino van Hier wordt gewerkt aan het vasthouden de toltstind en ontwikkelen van de fantasie. Daar- 1692 jj „Dik naast wordt er aan samenspel gewerkt ™oe< k| Koenraa door het maken van toneelstukjes, ver- dez kleden en verhalen bedenken. Vanaf negen a tien jaar kunnen kinde- scn0P =r Pas de Theaterklas 1,'Hier wordt ge- beeïc werkt aan een (veelal zelfbedacht) stuk. van 1890 Tijdens de route naar een uitvoering ^^K^jtandfaa" kan men bezig ztjn met stemvormmg, de beweging, drama en mime door diverse docenten. Voor de wat oudere jeugd is er 'Thea terklas 2'. Hier leert men omgaan met vaste teksten en rolinterpretatie. Naasl toneel kan men ook tekstschrijven, zin gen of bewegen. Aan het einde van een lesjaar wordt het stuk opgevoerd in een theater. Naast de Theaterklas 2 is er voor een beperkt aantal jongeren die dromen van een beroepsopleiding de mogelijk heid om mee te doen aan een voorselec tie voor de podiumklas. Een klein aan tal kan zich na een auditie opgeven voor een selectiejaar. Na dit jaar wordt er sa men met de leerling bepaald of profes sionele voortgang zinvol is. Hiervoor moet men wel 15 jaar of ouder zijn. Net als alle andere lessen is er geen au ditie nodig voor de Cabaretlessen. De bekende kleinkunstenaar Marius Mon- kau zal bij voldoende belangstelling ca baretlessen gaan verzorgen. Ten slotte is er nog het theaterkoor. Boemerang geeft op zaterdag 5 juni een tweede informatiedag voor belangstel lenden in de Mavo Soest aan de Vale riaanstraat. Kinderen vanaf 5 jaar zijn welkom om 10.00 uur en kinderen van af 9 jaar om 11.00 uur. Kinderen kun nen een keer meedoen en kennismaken met de docenten. Men kan zich eventu eel inschrijven voor het nieuwe lesjaar of de probeercursus in juni. Ook de ou ders of verzorgers zijn van harte wel kom. Meer informatie: Peter v.d. Bunt of Ernst Pels, tel. 033-562169 of 03410- 30396. Pont St. Maxence ligt een goede 370 kilometer van Soest vandaan. En die afstand moesten de postduiven zaterdag overbruggen om weer thuis te komen. Met de zuidwestenwind werden door de winnende duiven hoge snelheden bereikt. De combinatie Vaessen/Veenendaal klokte de eerste duif af in een gemiddelde snelheid van 1.492,11 meter per minuut en werd daarmee eerste bij De vriendschap. De winnende duif van T. Klomp van De Zwaluw boekte een snelheid van 1.488,25 meter per minuut. Bij Soest won R. van 't Net de eerste drie prijzen. De topper noteerde 1.468,60 meter per minuut. PV DE VRIENDSCHAP Vaessen/Veenendaal: 1 3 8 12 14; B. Schimmel: 2 5 6 7 11 16 19 28 43 46 55 59; J. Wijnands: 4 10 15 25 26 29 47 63 67; Altenaar/Reijerse: 9 13 18 21 27 30 35 38 40 56 58 65 68; J. Beijer: 17; Comb. Raka: 20 22 4166; J. Koster: 23 49; Comb. Rini: 24 53; C. Bokma: 31 54 62; W. Cochius: 32 57 60; Z.K.H.: 33 44; J. Buchner: 34 69 70; T. Kok: 36 39 53; R. Scheffers: 37; Huizinga/Van Doorn: 42; J. Kruseman: 45 51; J. Vo gel: 48; C. Jak: 50; W. van Drie: 61 64. PV DE ZWALUW T. Klomp: 1 7 23 38 39 40 57 89 91 93 125; H. van Es: 2 9 37 41 67 110 117; v.d. Brakel-de Beer: 3 44 46 71 86 132 133; H. deBree: 4 10 1217 3145 50 83 114 126 127; J.P. Stam: 5 6 19 28 3032 PV SOEST R. van 't Net: 1 2 3 10 12 19 20 22; H. Huisman: 4 7 8 9 11 16 17 21; Comb. Hornsveld: 5 24; D. Huisman: 6; L. Vogel: 13 14 18 23; A. van Hornsveld: 15. _Q <A3 cn c (D Wij bekijken met u graag de mogelijkheden voor uw tuin, zoals terras, vijver, parkeerplaats, oprijlaan, schutting, pergola, bank, schuurtje, bestrating, muurtje, buitenverlichting, enz. Bel onze tuinarchitekf voor een vrijblijvend advies. specialisten in het ontwerpen en aanleggen van tuinen. tel.02154-25 706 Kanton

Soester Courant | 1993 | | pagina 4