iEHAKT IU IR BETER Stalenhoef naar Soest; leegloop Hees ietenI Volleybaltoernooi nadert ontknoping «RAAG [otitie golfbaan in de maak STRAAT 491, 5-10264 OORRAAD Ét Yolleybalinterland in sporthal Aqua Indoor Vermeer op WK zweefvliegen De Knicks slaan hard toe Kooij wint snookertoernooi Festiviteiten bij jarig SEC PAS pagina! j/OENSDAG 2 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 Overschrijvingstermijn voor voetballers afgesloten Verkgroep onderzoekt locaties GOLF G3 t/m 17 juni '93 A \i i q TWLEWIELEX3 Klaarwaterloop met honderden ATLETIEK deelnemers ark Hdberts scherpt record op 3000 meter aan 499.- Neder land-Rusland op 19 augustus Soester in zeven man sterke selectie ZWEEFVLIEGEN Ruime zege (4-16) op Moorfielders Loodgieterswerk SOFTBAL In 1994 wellicht Soester kampioenschap SNOOKER Ook zaalvoetballers van start in bedrijfssportcompetitie BEDRIJFSSPORT TRIATHLON Frits Wibbelink van De Schieter snel op 20 km Zwemdiploma Van 10 tot en met 12 juni VOETBAL AUTOSPORT Donald Molenaar neemt genoegen met derde plek 167.- AUTO j Bridgen voor niet-rokers bij Schoon Slem B. Roest voert ranglijst aan in duivencompetitie ZAALVOETBAL Zaalvoetbaltoernooi voor bedrijven uit Soesterberg Avondvierdaagse start maandag TENNIS Laatste wedstrijden voor tennisteams Motorvierdaagse vanaf 15 juni JEU DE BOULES Doublettes spelen tegen elkaar op de Den Blieklaan m Hees is niet ongeschonden van de transfermarkt teruggekeerd. Niet minder dan vijf spelers 1 keerden de club van de Kooi weg de rug toe en lieten zich overschrijven naar SEC. Bij Soest maakt Martijn Stalenhoef komend seizoen zijn rentree na een jaartje FC Utrecht 2. De overschrijvingstermijn is maan- dag verstreken, maar de verhuizin- gen van voetballers kunnen nog wor den teruggedraaid zolang ze geen beker- of competitiewedstrijd voor hun nieuwe club hebben gespe.eld. De grootste klappen in de roerige j voetbalmaand mei, waarin meer bui ten het veld dan binnen de lijnen wordt beslist, kreeg Hees. Eric Looysen, Jeffrey Dorrestijn, Paul Castein, Peter de Jong en A-junior Johan Pauvvels spelen na de zomer vakantie op de Bosstraat-West. SEC krijgt ook gezelschap van Maarten van Dalen, de doelman van Quick 2. Daarnaast keert Robert van Dorresteyn terug van Hercules en komt Zeki Kurt van WZ'49 van daan. Bij SEC vertrok van het eerste elftal alleen Guy Dekker. Hij hoopt in het nieuwe voetbaljaar te scoren bij zondag-eersteklasser Hilversum. Dekker wordt daar ploegmakker van Daniël Hilhorst, de sluitpost die Soest verlaten heeft. Bij Soest ver trok ook Martijn de Jonge. De aan? valler krijgt straks bij Baarn training van Peter Visee die het afgelopen seizoen bij WZ'49 de touwtjes in handen had. In het veld weet Soest zich versterkt met de terugkeer van Martijn Stalen hoef. Hij heeft er een jaar in het tweede elftal van FC Utrecht opzit ten. Van die club kwam tevens Mi- chiel van der Hoeven naar Soest. VVZ'49 raakte behalve Kurt ook Johnny Brouwer (Baarn) en Robin van Hamersveld (terug naar Limvio) kwijt. Nieuwkomers aan de Eemweg zijn Edwin Brouwer en Michiel Es- selman van SEC, Aijan van den Breemer, Frank Baars en Erwin Vo gel. De laatste drie vertrekken bij Soest. Hees Vertrokken: Jeffrey Dorrestijn, Eric Looysen, Peter de Jong, Paul Ca stein en Johan Pauwels (allen naar SEC). SEC Vertrokken: Guy Dekker (Hilver sum) Nieuw: Jeffrey Dorrestijn, Eric Looysen, Peter de Jong, Paul Ca stein en Johan Pauwels (allen van Hees), Zeki Kurt (WZ'49), Robert van Dorresteyn (Hercules) en Maar ten van Dalen (Quick). Soest Vertrokken: Daniël Hilhorst (Hil versum), Martijn de Jonge (Baarn). Nieuw: Martijn Stalenhoef en Mi chiel van der Hoeven (beiden FC Utrecht). VVZ'49 Vertrokken: Johnny Brouwer (Baarn), Robin van Hamersveld (Limvio), Zeki Kurt (SEC). Nieuw: Edwin Brouwer, Michiel Es- selman (beiden SEC), Arjan van den Breemer, Frank Baars en Erwin Vo gels (allen Soest). Iog deze maand zal de Werkgroep olf met een notitie komen over realisatie van een golfbaan in best. Burgemeester en vvethou- ers willen een zo beknopt moge- jke en objectieve notitie krijgen, aarin alle voor- en nadelen van >caties staan vermeld. et college heeft bij voorbaat laten we- n dat De Stompert en een deel van Pij enburg niet in aanmerking komen als >catie voor een golfterrein. Maar dat er en baan met achttien holes moet ko len, staat volgens de gemeente vast. lij de vaststelling van de Sportnota 992 heeft het gemeentebestuur de 'enselijkheid van een golfbaan reeds itgesproken. Daarom zijn alle andere pcaties bespreekbaar voor het college, hits die plannen financieel gerealiseerd Runnen worden. Het is de bedoeling dat ge golfbaan door een particuliere initia tiefnemer wordt gerealiseerd. Buro Nieuwland heeft al een plan ge- piaakt voor een baan aan één zijde van de Wieksloterweg. De Werkgroep Golf Beeft dat plan van de hand gewezen, omdat het golftechnisch en financieel niet haalbaar zou zijn. Een baan aan weerszijden van de Wieksloterweg zou minder problematisch zijn, schrijft de Werkgroep Golf aan het college. Omdat de notitie op korte termijn af moet zijn, zal de Werkgroep Golf geen milieu-effectrapportage laten maken. Pas in een later stadium zullen gedetail leerde vervolgonderzoeken worden ge daan. Overigens heeft de burgercommissie milieubeheer afgezien van deelname aan de Werkgroep Golf. De commissie leden zijn wel bereid om desgewenst za kelijke informatie te verstrekken. Zo dra er een plan voor een golfbaan op ta fel ligt, wil de commissie wel een advies daarover geven. Golfend Soest moet nog even geduld hebben, zo lijkt het. Maar in september vindt overigens elders wel het eerste Soester kampioenschap golf plaats. Dat wordt georganiseerd door Frits Gerth van het gelijknamige reisbureau. ioest - Tel. 02155-24940 Met een tijd van acht minuten en 35,9 seconden heeft Mark Hilberts zijn per soonlijk record op de 3.000 nieter met vijf seconden scherper gesteld EDAK r "cht en frisse lucht in uw ast bij iedere Opel. Montage 1 dag! Maak gauw een af- want dit kwaliteitsdak kost De atleet van AV Pijnenburg kwam tot die opzienbarende prestatie in Amster dam. Zijn tijd van 8.35.9 was in de hoofdstad tevens goed voor de eindze ge op de drie kilometer Installatiebedrijf j. cornelisse bv DRAGER ideale vakantie-accessoire, -lijk van de hulpstukken "ïbruikt, kunt u boot, surf- etsen of koffers op het dak »en. Door en door getest 'ht en zeer eenvoudig te Volleybalvereniging Stam/So- VoCo heeft de organisatie toe gewezen gekregen voor de da mesinterland Nederland-Rus- land. Het betreft één van de acht oefenduels tussen beide landen die zich voorbereiden op de Europese kampioenschap pen in Tsjechië. De vriendschappelijke wedstrijd zal plaatsvinden op donderdag 19 au gustus in sporthal Aqua Indoor aan de Dalweg. De aanvang is vastge steld op 19.30 uur. Het bestuur van Stam/SoVoCo is vorige week tot overeenstemming gekomen met de Nederlandse Volleybalbond (Ne- VoBo). De clubleiding is bijzonder verheugd over de toewijzing. Voorzitter Leo Verver; "Het is al weer enkele jaren geleden dat we in Soest een internationaal volleybal evenement hadden. De interland is een uitstekende promotie voor de volleybalsport in Soest en een waar dig startsein voor het nieuwe sei zoen." Rusland behoort al jaren tot de we reldtop op volleybalgebied. Neder land is onder leiding van Peter Mur- phy uitgegroeid tot een sterke sub topper. Omdat beide nationale teams zich voorbereiden op de EK in Tsjechië, zullen de bondscoaches een beroep doen op hun sterkste speelsters. De eindstrijd wordt ge houden van 25 september tot en met 2 oktober van dit jaar. Stam/SoVoCo start op korte temijn met de voorverkoop van entreebe wijzen. Voor de jeugd tot en met vijf tien jaar kost een kaart vijf gulden; ouderen moeten tien gulden betalen voor een toegangsbewijs. Zodra ze zijn gedrukt, zal bekend worden ge maakt waar de kaarten in de voor verkoop verkrijgbaar zijn. Sicco Vermeer is geselecteerd voor de nationale ploeg die deelneemt aan de wereldkampioenschappen zweefvliegen. De titelstrijd vindt plaats van 12 tot en met 27 juni in het Zweedse Borlange. De Soester is één van de zeven Neder landse zweefvliegers die ons land zullen vertegenwoordigen. Nooit eerder stuurde Nederland zo'n grote delegatie naar de WK. Sicco Vermeer kiest in juni het lucht ruim in Zweden. Dat de vaderlandse zweefvliegers inter nationaal goed voor de dag komen en hoge ogen gooien, is onder meer duide lijk door de mondiale titel die Baer Se- len uit Nuenen verdedigt. Hij werd we reldkampioen in 1991, het jaar waarin Vermeer Nederlands kampioen werd. De verwachtingen van het Nederlandse team voorde WK in Zweden zijn hoog gespannen. Telefoon (02155)-1 3014 De Klaarwaterloop van AV Pij nenburg en Super van Doorn be leeft vanavond de vijftiende editie. Start en finish zijn traditiegetrouw op de Wiardi Beckmanstraat. Hon derden deelnemers hebben zich op gegeven voor het traditionele eve nement. Het programma ziet er als volgt uit: 18.30 uur Basisscholen (teams) 19.00 uur Basisscholen (individu eel) 19.15 uur Middelbare scholieren 19.30 uur Recreatieloop 20.00 uur Estafette voor bedrijfs- teams 20.45 uur Volksloop In verband met de Klaarwaterloop worden de Wiardi Beckmanstraat, de Johannes Poststraat, de Titus Brandsmastraat en een deel van de Akkeren afgesloten voor verkeer. Die tijdelijke verkeersmaatregel gaat in om 18.00 uur en is tot 22.00 uur van toepassing. Met een 4-16-zege op Moorfiel ders heeft het softbalteam van de Knicks gedaan wat het moest doen: winnen van de onderste ploeg in de eerste klasse. De wed strijd was na vijf innings afgelopen. De outfielders van de Soester club had den weinig werk te verichten, omdat John Vunderink de zaken goed onder controle had. De Moorfielders werden regelmatig met drieslag uitgegeven. De pitcher van de Moorfielders kon daar entegen zijn stempel niet op de wed strijd drukken. Hij vormde de zwakke schakel bij de tegenstanders van de Knicks. In de eerste innings namen de Soesters een 1-3-voorsprong. In de tweede en vierde innings zou niet worden ge scoord, maar de in de vijfde innings sloegen de Knicks hard toe en brachten ze acht punten binnen. De Soesters, van wie Frans Bloemsma opnieuw een homerun sloeg en Roel Kriele met een fraaie sliding de thuis plaat bereikte, bezetten momenteel de voorlaatste plaats op de ranglijst. Charles Kooij mag zich gerust een geoefend snookeraar noemen. De Soester won het toernooi in snook ercentrum Soestdijk, dat wellicht volgend jaar als Soester kam pioenschap op de agenda wordt gezet. Kooij had zich met zeven andere biljar ters geplaatst voor de finaleronde. Hij eindigde bij de beste twee in zijn poule en versloeg in de halve finale Johan ter Reele met 3-2. In de andere halve eind strijd won Ed Hut met dezelfde cijfers van Edwin Bizot. In de finale gaf Kooij geen frame uit handen en klopte hij Hut met 3-0. Jeroen Tebbens, winnaar in 1992, be reikte wel de finaleronde, maar werd vervolgens in de poule gedwarsboomd. De hoogste break (28) kwam op naam van Paul Scholten (niet de voormalig burgemeester van Soest) die eveneens in de finalepoule werd uitgeschakeld. De organisatoren van snookercentrum Soestdijk willen het toernooi in 1994 groter opzetten. Ze lopen met het idee rond om er dan een Soester kampioen schap van te maken. Ze waren twee weken eerder nog ingemaakt op het herentoernooi, waarin ze per ongeluk waren inge deeld. Maar donderdagavond hadden de volleybalsters van reis bureau Gerth die teleurstelling al weggeslikt en wonnen ze het da- mestoernooi. De organisatoren van het driedaagse volleybalfestijn lieten de dames don derdag nog een keer opdraven om met het damestoernooi mee te doen. Met de ervaring van veertien dagen daarvoor liet reisbureau Gerth zich ditmaal gel den. De eerste prijs werd behaald ten koste van de Rabobank, Bos en Duin en Chemco. Hypsos won het toernooi in de tweede klasse gemengd, vóór Lindner 1, Chemco en Hydrotest. In de derde klas se gemengd plaatsten drie teams zich voor de finale van morgenavond. TNO, Van Rouwendaal en Frejo komen dan wederom in actie in Beukendal. Ook de eerste klassers zijn morgen aan de beurt. Zaalvoetbal Mercurius stapte als winnaar uit de eer ste ronde van het zaalvoetbaltoernooi in de Banninghal. Het bedrijf won drie duels en speelde éénmaal gelijk, en plaatste zich daarmee voor de finale ronde op dinsdag 22 juni. Mobilisatie Het volleybaltoernooi beleeft morgen de laatste speelavond. Foto: Goos van der Wilt. had na drie wedstrijden de beste papie ren, maar verloor in het laatste duel met 0-2 van Mercurius. De derde plaats werd bezet door Lindner, dat vijf pun ten verzamelde. Ook gisteravond en komende dinsdag worden in de Ban ninghal voorronden afgewerkt. Het is de eerste keer dat zaalvoetbal in het programma van de bedrijfssportcom petitie is opgenomen. In Beukendal werd gisteren het basket- baltoernooi afgewerkt. De bedrijfs sportcompetitie krijgt vanavond een vervolg met de estafetteloop tijdens de Klaarwaterloop. Op zijn eerste wedstrijd over 20 kilo meter heeft Frits Wibbelink een snelle tijd gerealiseerd. De triatleet van De Schieter finishte na één uur, tien minu ten-en 56 seconden. Aan de wedstrijd in Brussel liep vete raan Joop van Leijenhorst gemakkelijk naar een eindtijd van 1.22.07. Hij werd op geringe afstand gevolgd door Geert- Jan Westra (1.24.40). Gerard Boeren was iets langer onderweg (1.38.10) en Gerda van der Veen liet de klok stil staan op 1.40.16. Sport- en zwemschool "De Wieksloot" heeft op zaterdag 22 mei diploma- zwemmen georganiseerd. De volgende leerlingen haalden het diploma: A: Marelle Altenaar, Geert Geytenbeek, Björn Heinen, Danny v. Hengstum, Bibicke Huisman, Michael Johnson, Hans Koenes, Sylvia v. Leineschlorf, Maurits v.d. Meer, Rick Nijholt, Peter Polman Tuin, Ronnie Schonewille, Annemieke v. Schoonhoven, Daan v.d. Velden, Gerben Vastenburg, Ro bert v. Vliet, Wouter Withaar, Rosa Wit haar, Casina Wilhelm, Hidde v. Wijk, Rolf Laroy. B: Anne Bakker, Renate Deys, Janneke Hoogendijk, Jessica Loriaux, Myrthe Pyma, Miranda v. Schadewijk, Steven Stalenhoef, Daan Starink, Sander v.d. Steeg, Merel Vee- nendaal, Rick v. Vulpen, Stephan v. Wijke. Van donderdag 10 tot en met za terdag 12 juni is het feest bij de Soester Esvac Combinatie (SEC). De voetbalvereniging viert dan het zeventig-jarig bestaan op de Bos straat-West. Feesten, een reünie en natuurlijk voetbal bepalen het programma, waarin ook ruimte is gereserveerd voor de trekking van de hoofdprijs van de Superloterij. Notaris B. Bokdam zal donderdag avond om tien uur de trekking verrich ten in de feesttent. De winnaar wordt ei genaar van een Mitsubishi Colt. Daar naast zijn er een vliegvakantie en een vijfdaagse reis naar een Europese hoofdstad te winnen. De avond wordt opgeluisterd door Jan Rab uit Volen- dam. De festiviteiten worden gestart met een voetbalwedstrijd tussen SEC-zondag en een elftal dat bestaat uit spelers van Soest, WZ'49 en Hees. Gert-Jan Tim mer heeft het Soester elftal samenge steld. Van de partij zijn onder anderen Luits Houkes en Daan Hilhorst (Soest), Johnny Brouwer en Mare Brouwer (WZ'49),en Eric Looysen (Hees). Het duel begint om 19.30 uur. Op vrijdag 11 juni speelt de jeugd van SEC om 19.30 uur een wedstrijd tegen de leiders. Daarna stort de jeugd zich in de tent voor een disco-avond. Ook op zaterdag wordt er gevoetbald. Om 13.30 is er een jeugdwedstrijd en om 14.30 uur staan twee elftallen met oud-leden tegenover elkaar. De Eem- lander Blaaskapel zal de wedstrijd mu zikaal omlijsten. De (oud-)leden wor den vanaf 13.00 uur ontvangen op het SEC-terrein. De officiële receptie van de jarige voet balwedstrijd vindt plaats van 15.00 tot 17.00 uur. Daarna volgt een borreluur tje en een koud- en warm buffet. Ten slotte begint om 20.15 uur de feest avond met het allround orkest Push uit Brabant. Na drie opeenvolgende overwinnin gen heeft Donald Molenaar genoegen genomen met een derde plaats in de Citroën AX GTI Cup. Hij blijft aan de leiding in het klassement. Met een vierde trainingstij d was Mole naar niet tevreden. Vóór de wedstrijd had hij de spanning van de banden iets verlaagd. Dat pakte aanvankelijk goed uit, maar daarna werd zijn wagen over stuurd. Hij finishte bijna elf seconden achter winnaar Dirk Wagner. De derde plek was goed voor 15 punten en de Soester coureur heeft nog steeds een ruime voorsprong op de concurren tie. Met 75 punten heeft hij 28 punten voorsprong op Frangoise Loogman. Linda Molenaar viel zaterdag reeds in de eerste ronde uit na een aanrijding. 155-19364 Schoon Slem is een bridgeclub voor niet-rokers. De vereniging biedt elke maandag in juni niet-rokers de gelegen heid gratis kennis te maken met de brid gesport. Belangstellenden kunnen dan 's avonds vanaf half acht terecht in de Vijverhof aan de Klarinet. Ze kunnen zich op maandag tussen 10.00 en 12.00 uur te lefonisch melden bij wedstrijdleider Bep Beuken, tel. 02154-20076. Voor degenen die geen niet-rokende partner hebben, wordt een oplossing gezocht. B. Roest van De Zwaluw voert na viei vluchten het klassement aan in de spe ciale competitie van het Vleescen trum. Zijn deelnemende duif heefl 5.763,53 meters achter zijn naam staan. Voor de competitie zijn in totaal acht tien vluchten aangewezen. Elke deelne mer heeft één duif in de strijd. De tweede plaats wordt momenteel be zet door A. de Bes, eveneens van De Zwaluw. J. Beijer van De Vriendschap staat derde, voor clubgenoot J. Wij- nands en de combinatie Rini van De Vriendschap. L. Vogel is de beste deel nemer van Soest met een zesde plaats. Het ligt in de bedoeling dat in septem ber een zaalvoefbaltoernooi voor Soesterbergse bedrijven wordt gehou den in sporthal de Banninghal. Dat idee is afkomstig van de uitbaters van sporthalbar Time-Out, die tevens t)e organisatie op zich nemen. Inschrij ven kan in de Time-Out (tel. 03463- 51432). De organisatoren zijn overdag te bereiken onder nummer 03499- 85664. De Avondvierdaagse van Soest gaat maandag 7 juni van start. Belangstel lenden kunnen zich morgenavond nog opgeven bij de organisatoren. Die mogelijkheid wordt geboden in buurthuis De Praatpaal aan de Smits- weg. De deelnemers wordt vijf gulden in rekening gebracht. Degenen die zich op de eerste avond aanmelden, moeten 7,50 gulden betalen. Voor de deelnemers van zes tot en met negen jaar zijn vier parkoersen van vijf kilometer uitgezet. De ouderen wande len elke avond tien kilometer. Het défilé wordt op het Raadhuisplein afgenomen. De stoet van wandelaars verzamelt zich daarvoor op De Schans. De tenniscompetities worden komen de zondag beëindigd. LTC Soestdijk sluit af met een thuiswedstrijd, Soest- Zuid speelt uit. Op de Schrikslaan ontvangt Soestdijk de gedoodverfde kampioen Rapid. Het Soester team lijkt bij voorbaat kansloos tegen de Hilversummers. Voor Soest-Zuid zijn de belangen groot. Het viertal kan de titel in de wacht slepen als het fors wint van Baarn 3. Soest-Zuid moet op bezoek bij onder anderen de voormalig clubgenoten Martin Jonkheim en Stella Meerding. Van dinsdag 15 tot en met vrijdag 15 juni wordt voor de derde keer een mo torvierdaagse gehouden. Per avond wordt een route van ongeveer negen tig kilometer gereden. De organisatie is in handen van MTC De Keirijders en MV Multi-Force. De deelnemers mogen zelf bepalen hoe veel avonden ze op de motor stappen voor een rit. De startpunten zijn afwis selend in De Hessenkar in Achterveld en bij het NVSH-gebouw in Amers foort. Het inschrijfgeld bedraagt 12,50 gulden, maar leden van de KNMV af deling Utrecht kunnen volstaan met een tientje. Voor meer informatie, tel. 033-617950 of 03404-20530. Op liet terrein van de Paltz- en Eem- geuzen aan de Den Blieklaan houdt De Gemshoorn zondag een jeu-de- boulestoernooi voor doublettes. Deelname aan het toernooi staat open voor iedereen die belangstelling heeft. De aanvang van het openluchtevene ment is 10.30 uur. Het terrein van de Paltz- en Eemgeuzen is te vinden aan de Den Blieklaan, tussen de kruising met de Bosstraat en de spoorwegovergang bij de Foekenlaan.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9