DOIT v H ^.Polaroid A. WEERD Natuur O Nabij R.OUD Vernuur DER LEE OPHEFFINGSUITVERKOOP OP SOEST Van Weedestraat 87 Soest Telefoon 02155 - 1 71 20 Zangkorenavond in Petrus en Pauluskerk Jubileumfeest Petrus en Paulusparochie: 'Geloven door de eeuwen heen' -f^gjNA ij WOENSDAG 9 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 ANTRA v.a. 27.950,- cm 02155-1 25 00 1PIKBOS Helemaal niet, nu deze echte Polaroid zonnebril ter ere van vaderdag maar fl. 37,50 kost. Dit model is verkrijgbaar in twee uitvoeringen, elk uiteraard met de beroemde polariserende lenzen. Meer dan 300 zangers in gevarieerd programma Van 20% tot 60% korting. Een kleine greep uit een grote collectie; HORLOGER - JUWELIER OPTIEK IVN-Wandeling in 'De Stulp' Viering 300-jarig bestaan waardig afgesloten u co 111 v o - co Prijswinnaars in tekenwedstrijd Petrus en Pauluskerk •V" excl. afleveringskosten en rijklaar maken alleen op een Hyundai Lantra I stereo 1 met., getint glas, centr. ectr. schuif/kanteldak, 19 r, centrale vergrendeling 000 km, groen met., t. 1, antraciet metallic, nt glas, stuurbekracht. 6.000 km., zilver met., Jurbekrachtiging iel 90), 106.000 km, ramen voor, l.m. velgen, zilver met., getint glas 000 km, donkergroen spiegels, W.RKHTWDEC/IRRDgga 'ffcmav, oegntumtmrr/dk op rei vrpeep/tMr/f, yae/vppvepzppppwf p# iB/ERPN. tusMMrwir, V&MWQBMV/M7V. AUTOSCHADE »otrot urofljum iwnw FOCWA GARANTIE BEDRIJF KLASSE 1 E MINT VADffi TOCH NIET ZDNDffi mm num vo I Vrijdagavond werd in een goed [bezette Petrus en Pauluskerk in het kader van het 300-jarig be- I staan van de parochie een zangko- renavond georganiseerd. Acht [zangkoren uit Soest waren met [meer dan 300 zangers aanwezig om een deel van het uitgebreide en I vooral afwisselende repertoire van [kerkmuziek te laten horen. De ko- |ren waren afkomstig uit de ver schillende kerkgenootschappen [die Soest rijk is. |Om precies 20.00 uur werd de avond [geopend door de vice-voorzitter van het parochiebestuur van de H.H. Petrus len Paulus, de heer A.G. Smits. De pro- Igramma-onderdelen werden met el- Kaar verbonden door Ineke Spijker, die lelk koor voor de aanwezigen nog eens [kort presenteerde. De spits werd afgebeten door het kerk koor van de Mariakerk. Begeleid dooi het grote kerkorgel bracht dit koor een aantal kerkliederen ten gehore. Door goede zang wist het koor de sfeer voor deze avond goed in te zetten. Daarna [volgde een optreden van het koor van üe Nederlandse Protestanten Bond on- üer leiding van dirigent Ger van Doren. Hoewel het koor veel Engelstalige kerkmuziek vertolkt, kwamen juist de andere nummers beter uit de verf. Be geleid door de piano wist het NPB-koor net publiek te boeien, waarbij de bas partij wat verloren ging in deze grote kerkruimte. Ook de andere koren Imoesten daaraan wennen. ■Voor de pauze werd het programma af- I gerond met een optreden van het ge- [mengd koor van de parochie van de H. I Familie te Soest-Zuid, Cantate Domi- I no. Dit koor vertolkte een aantal Latijn- I se gezangen en een Franse versie van het Onze Vader, een gewaagd a capella I nummer. De goede harmonie binnen het koor was met name te merken bij het laatste nummer: het Cantate Domi no van Vincent d'Indy. Na de pauze vervolgde de gospelgroep The Messengers onder leiding van diri gent P.J. Houtzagers het programma met een ritmisch professioneel optre den, met makkelijk in het gehoor lig gende muziek. Met het Hawa Naguila wist het koor het publiek nadrukkelijk te betrekken. Door het enthousiasme onder de aanwezigen was het voor het Chr. Gemengd Koor 'Juliana' moeilijk om weer in de eeuwenoude kerkmuziek terug te komen. Dit koor beschikt ech ter over een afwisselend repertoire, waarbij ook gebruik werd gemaakt van enkele solisten. Vervolgens was het de beurt aan het Jongerenkoor Soest, dat eigentijdse kerkmuziek ten gehore bracht, ener zijds swingend, maar ook harmonisch en uitnodigend tot het meezingen van het publiek. Een geheel ander repertoire werd ver tolkt door de Cantorij van de Oude Kerk. Dit koor bracht in een aparte op stelling verschillende gezangen a capel la, zeer zuiver, harmonisch en ook boeiend. Onder begeleiding van een klein orgel werd het optreden afgeslo ten met Psalm 23. Het laatste koor dat optrad was het kerkkoor St. Cecilia, van de eigen feest vierende parochie, onder leiding van dirigent/organist Henk de Ruig. Door ziekte van de eigen dirigent werd het optreden verzorgd vanaf het koor, waardoor het oogkontakt met het pu bliek verloren ging en het meer aan kwam op luisteren. Het optreden werd begonnen met het gregoriaanse Veni Sancti Spiritus, vertolkt door de leden van het mannenkoor. Vervolgens wer den door het voltallige koor drie Latijn se gezangen verzorgd, met als laatste het Gloria uit de Mis in C van A. Bruck- 'U zij de glorie'' Nadat de avond door Ineke Spijker was afgesloten stond nog het 'U zij de glorie' op het programma, waarin alle koren en het publiek hun beste kunnen Heten ho ren, onder leiding van dirigent Gerard van Dolder en begeleid door orgel en piano. Dit gezamenlijk optreden on derstreepte het enthousiasme van de aanwezigen op deze avond en de een heid die er in de loop van de avond was ontstaan. De zangkorenavond liet nog eens zien dat veel Soesters in hun vrije tijd zich met zang kunnen ontspannen. Niet al leen het repertoire was afwisselend, ook de achtergronden en samenstelling van de verschillende koren. Alle koren heb ben echter één doel: het vertolken van gewijde of kerkmuziek, het zingend bidden. Op deze avond was nog slechts een beperkt deel van het totaal aanwe zig. Wellicht dat ook in de toekomst nog weer eens een zangkorenfestival kan worden georganiseerd. R. van Hal De Petrus en Pauluskerk was goed be zet tijdens de Zangkorenavond, waar aan acht (kerk)koren meededen. Volop aanbiedingen, zie etalage en winkel. van Diamonde: Gouden rozet ring 0.50 krt., 19 steens 3385,-, nu 2275,- Gouden rozet ring 0.25 krt., 19 steens 2125,-, nu 1495,- Gouden rozet ring 0.17 krt., 7 steens 1360,-, nu 950,- Gouden rozet ring 0.10 krt., 7 steens 989,-, nu789,- Gouden Riviere ring 0,20 krt,, 5 steens 1490,-, nu 1050,- Gouden Riviere ring 0,10 krt., 3 steens 893,-, nu 698,- Witgoud solitair ring 0.04 krt., 525,-, nu 370,- Witgoud solitair ring 0.10 krt., 964,-, nu 675,- Witgoud ring, spiegelcheton, 0.04 krt., 525,-, nu370,- Witgoud ring, spiegelcheton, 0.12 krt,, 1115,-, nu 780,- Diverse gouden ringen met kleine briljantjes tot50% KORTING Zilver speelgoed50% KORTING Zilveren lepeltjes50% KORTING Diverse zilveren ringen50% KORTING Royal Albert porselein, nu alles 30% KORTING Mocca servies, Old Country Roses, 9-delig, 455,-, nu319,- Mocca servies, Moon light Roses, met dienblad, 531,-, nu375,- SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Zondagmiddag 13 juni vormt het na tuurgebied 'De Stulp' in Lage Vuursche het doel van de maandelijkse wandeling van IVN-Eemland. Om 14.00 uur wordt gestart vanaf de parkeerplaats van het StaatsBosBeheer dagrecreatie- terrein "Drake-Stein", gelegen pal ten noorden van het dorp (richting Baarn). ÏVN-gidsen zullen de deelnemers mee voeren door een afwisselend gebied van loof-, naaldbos en heide. Hierbij zullen verschillende facetten van de natuur worden besproken. De Stulp vormt een onderdeel van de boswachterij "Lage Vuursche" van StaatsBosBeheer. SBB heeft hier de laatste jaren veel werk gemaakt van het terugdringen van de zozeer gevreesde vergrassing. Aanvankelijk werd het heidegebied geschoond van dennen- en berkenopslag; nu zijn ook verschillende percelen afgeplagd, en zowaar: met vreugde heeft men kunnen constateren dat hier de heide terugkeert. Het vrijkomende plaggenmateriaal heeft men gebruikt om enige schei- dingswallen te formeren. Hier doet zich het grappige feit voor dat sommige vo gels vrij dicht benaderd kunnen wor den, hetgeen door de boswachter wordt De viering van het 300-jarig be staan van de Petrus en Pauluspa rochie is afgelopen zondag waar dig afgesloten niet een plechtige eucharistieviering. Aansluitend was er een presentatie van het Groot Gaesbeeker Gilde en de mogelijkheid een kopje koffie te drinken in het Gildehuis en de spe ciale expositie van 300 jaar Petrus en Paulusparochie in het Museum Oud Soest te bezoeken. De plechtige eucharistieviering trok een volle kerk. Celebranten waren Mgr. J. de Kok (hulpbisschop van Utrecht) en de pastores Houben, Spithoven en Vaissier. Het gemengd koor St. Cecilia zong de Mis in C van A. Bruckner en zorgde ook voor de andere gezangen. Voor de heer Vaissier, die niet graag als pastor wil worden aangesproken, was het de laatste keer dat hij voorging in een zondagse viering. Zijn leeftijd is hiervan de oorzaak. Meer dan 30 jaar heeft hij geassisteerd in de Petrus en Paulusparochie. Na afloop van de dienst werd hem hiervoor dank gezegd en werd hem een cadeau overhandigd. Verder werkte aan de viering het kin derkoor mee, dat een feestlied ten ge hore bracht. Het thema van de viering was 'Geloven door de eeuwen heen'. In de overweging, uitgesproken door mgr. I. de Kok, ging hij nader op dit thema in. Hij maakte nog eens duidelijk wat een parochiegemeenschap inhoudt en wel ke plaats het kerkgebouw daarbij in neemt. Hij constateerde grote verande ringen door de eeuwen heen. Toespraken Na de viering werden enkele toespra ken gehouden. Ter overbrugging zorg den tamboers en hoornblazers van het Groot Gaesbeeker Gilde voor een mu zikaal intermezzo. Achtereenvolgens hielden de volgende personen een toe spraak, waarin zij ieder voor zich ingin gen op drie eeuwen geschiedenis en de noodzaak om door te gaan: de heer A. Smits, vice-voorzitter parochieraad, mgr. J. de Kok namens het bisdom Utrecht, j. Houben, pastor van de Pe trus en Paulusparochie, de heer J. de Widt, burgemeester van Soest, en tot slot ds. J. Greive namens de andere kerkgenootschappen in Soest, en zelf verbonden aan de Oude kerk, waarmee de parochie een goede relatie heeft op gebouwd. Het kerkgebouw was voor 1580 in het bezit van de Petrus en Pau lusparochie. Daarna trokken de aanwezigen naar het Kerkplein, waar het korps van het Groot Gaesbeeker Gilde een muzikale presentatie en een vendeldemonstratie verzorgde, die opnieuw veel indruk maakte. Het gilde hernieuwde de 'Eed van Trouw aan het Kerkelijk Gezag' door het overvendelen van de bisschop, mgr. J. de Kok. Hiermee werd de relatie tussen gilde en R.K. kerk nog eens be vestigd. Het gilde is de oudste vereni ging in Soest en heeft al meer dan 600 jaar nauwe banden met de katholieke geloofsgemeenschap in Soest. Vervolgens was er de mogelijkheid van een kopje koffie in het Gildehuis, een bezoek aan het Museum Oud Soest en voor de kinderen om deel te nemen aan verschillende kinderspelen, als ballen gooien en koppen snellen. Het Museum Oud Soest haalde daarbij weer een van de topdagen met ongeveer 150 geïnte resseerde bezoekers. Inmiddels is be sloten de expositie de gehele zomer in tact te laten, zodat nog meer Soesters en niet-Soesters een indruk kunnen krij gen van 300 jaar geschiedenis van de R.K. kerkgemeenschap. Vespers Ook de activiteiten op zaterdagavond waren geslaagd. De eerste activiteit was de Vespers in de Petrus en Pauluskerk. De Vespers is een samenkomst aan het einde van de dag en meestal voor een grote feestdag, waarin gezongen wordt (veel psalmen) en waar ook enkele le zingen worden uitgesproken. Daarna kon men in het Gildehuis ge nieten van een kritische noot door de jeugd over het R.K. geestelijk leven in Soest. Op een humoristische wijze werd een aantal onderwerpen aan de kaak gesteld. De tweede helft van de avond was bestemd voor de jeugd. De RKJS verzorgde een feestavond die tot na middernacht duurde. De organisatie kan tevreden zijn met het verloop van de feestweek. Hoewel met een dergelijk jubileum wordt terug geblikt, geeft dit ook weer een basis voor de toekomst; een toekomst met tal van onzekerheden. Mgr. de Kok en Ouderman Van den Breemer werden na de eucharistieviering plechtig "overvendeld". toegeschreven aan het feit dat ze de be wegende benen niet kunnen zien. Reeds enige jaren wordt het gebied be- graas door Charolais-runderen, afkom stig uit de Bourgogne. Aanvankelijk op twee gebieden van resp. 15 en 7 ha. en later uitgebreid met een gebied van 22 ha. in welk laatste gebied ook een drinkput is gegraven. De Charolais-koe is geen melkkoe en kan daarom vol staan met minimale attentie van de boer-eigenaar. Van een Bourgondiër zou je verwachten dat het een fijnproe ver is, maar ze eten juist het ruwste ma teriaal. De voor deze proeven afgeras terde terreinen zijn niet voor het pu bliek toegankelijk, maar zeer goed van; buiten te overzien. Voorlopig blijft de proef tot zomerbegrazing beperkt we gens onvoldoende voedselaanbod in het winterseizoen. Als verdere maatregels van SBB zijn de paden, die voorheen langs de bosran den liepen, verlegd, zodat thans voor de fauna een natuurlijke overgang, lees vluchtweg, tussen open terrein en bos beschikbaar is. Kom het vooral met ei gen ogen bekijken; het terrein is het ten zeerste waard. CN-lijn 59 verzorgt (op zondag moei zaam) openbaar vervoer. Maar per fiets is het startpunt uit alle omliggende plaatsen via landelijke rijwielpaden te bereiken. Meer informatie: tel. 17789. Verkoop - Verhuur Reparaties van gereedschappen en LaasS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Zondagmiddag werden de prijswin naars bekend gemaakt van de teken wedstrijd, gehouden in het kader van het 300-jarig bestaan van de Petrus en Paulusparochie. Aan de tekenwedstrijd werd met name deelgenomen door de kinderen van de Montessorischool te Soest. In totaal werden 123 tekeningen ingeleverd en door een jury beoor deeld. De jury bestond uit Zuster Ger- da, Mevrouw Tielens, pastor Houben en de heren Van Senten en Van den Breemer (ouderman van het gilde). De volgende prijzen werden gewon nen: groep 1: Ali Najun (fraai plakwerk, bruiloft met vlaggen); groep 2: Abdil Kaum Najun (kleurige kerk met veel torens); groep 3: Ilse v.d. Ploeg (voorkant kerk met Petrus en Paulus); groep 4: Linda Rademaker (zingend kinderkoor); groep 5: ex aequo: Wendy Hamel (kerkgebouw in kleur) en Robert v.d. Breemer (doopplechtigheid); groep 6: Lenneke Wester (front van de kerk); groep 7: Mikel Boute (feestvierende kerk: verbinding tussen kerk en mu ziekschool door dansende mensen); groep 8: Zaïre van Arkel (schets front kerk met Christusbeeld en boom er voor). Alle kinderen die niet bij de prijsuitrei king aanwezig waren, krijgen de prijs nog overhandigd.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11