)ELLA ORN /Open in water tijdens Klaarwaterloop Soest-Zuid haalt doelstelling ïohn van den Brom even te gast bij SEC t Herenselectie Smeeing/BDC verbreed Overuren werknemers op sportvelden Den Breejen toont vorm imworst' STRAAT 491, 5-10264 )ENSDAG 9 JUNI 1993 SOESTER COURANT 2san Chidar omlijst derde lustrum met zege in Volksloop PAGINA 13 asssa ATLETIEK linimale voorsprong is voldoende voor titel in vijfde klasse TENNIS lan winst van Ajax traint pupillen TENNIS Kampioen Rapid kent geen pardon met LTC Soestdijk GOLF Wachtlijst voor golftitelstrijd van Soest TRIATHLON Belt kan eindelijk op pad voor eerste kwart triathlon Cleem Diemers blijft toch beschikbaar voor handbalteam HANDBAL Meeste onderdelen bedrijfssportcompetitie afgerond BEDRIJFSSPORT Dennis Moerman snelste van De Schieter TRIATHLON Familiedag bij Smeeing/BDC op handbalterrein 29 Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven TEL.021 55-1 9954 C3EHEIQ HET TARIEF: De felicitatieboodschap mag maximaal 3 regels groot zijn (l regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts f 17,50, met posfoto f 20,00 per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN; Voor het opgeven van uw 'elicitatieboodschap kunt u gebruik maken van de onderstaande bon. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. Weedestraat 227, Soest. Voor uw felicitatie vult U onderstaande bon in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dog op de Kabelkrant! Ijdens de veertiende editie moest hij Dick van den Broek en Gert de nuygt nog laten voorgaan. Maar het derde lustrum van de Klaarwater- jop werd door Yasan Chidar omlijst met de zege op de Volksloop over 5 fejl. De Baarnse atleet was afgetekend de snelste van het deelnemers- kld, waarin Van den Broek (geblesseerd) en De Ruygt overigens ont maken. Met een voorsprong van één minuut en tien seconden stevende Tiidar woensdagavond na acht kilometer onbedreigd op het finishdoek p de Wiardi Beckmanstraat af. Hij tipte nog niet aan de winnende tijd nn Van den Broek in 1992 (24.41), maar knabbelde met 25.32 precies pn minuut van zijn eigen tijd van dat jaar af. atleet van BAV was daarmee één i de weinigen die sneller was dan een ïr eerder. De oorzaak van de langza- ere tijden moet worden gezocht in de persomstandigheden. Organisator sné van Zee van AV Pijnenburg zei 8t al: "Ze hebben twee millimeter re- pn voorspeld, maar dat is iets meer ge- prden." Veel deelnemers liepen dan pk door het water tijdens de Klaarwa- rloop. tweede plaats in de Volksloop bij de féren werd gepakt door Geert van de (aterbeemd van AV Triathlon uit ïersfoort (26.42). Paul van den link was de snelste atleet van AV Pij- fcnburg en werd derde in 26.59. Op veertien seconden achter hem finishte triathleet Jack Belt, terwijl de jeugdige Sam Drost een prima prestatie aflever de door vijfde te worden in 27.21Vete raan Harry van Brummelen eiste met een tijd van 27.55 de zevende plek op. Veel meer spanning viel er te beleven bij de dames. Elly Moerman van AV Pijnenburg, vorig jaar nog tweede, en clubgenote Mart van Hal gingen zij- aan-zij op de finish af. Na vijf rondjes van ongeveer 1.600 meter kwam Van Hal kracht tekort om de eindsprint met een verwachte zege te bekronen. Moer man won in 32.50, al kreeg Van Hal de zelfde eindtijd achter haar naam. Ger- rie den Oude, in 1992 winnares in 29.53, werd teruggewezen naar de der de plaats (33.19) voor Adri van de Zon (35.27). Scholieren Traditiegetrouw kwamen ook de scho lieren in beeld tijdens de Klaarwater loop. De basisscholieren beten de spits af op de mijl. Bo Menning zegevierde bij de jongens in 5.26 en Chantal van de Bedum was het snelste meisje in 5.58. In het klassement voor de scholen gin gen de eerste prijzen naar De Achtbaan (jongens) en De Bron. Het Griftland College, belangrijkste le verancier bij de middelbare scholieren, kan drie pronkstukken in de kast bijzet ten. Alleen bij de jongens uit de derde klas en hoger was het Baarnsch Lyceum de Soester school te snel af. De individuele strijd bij de klassen 1 en 2 werd beslist door Niels de Bruin en Maaike van de Molen. Bij de boven bouw had Christiaan Gijtenbeek het rondje door Klaarwater het eerste ach- Alle scholieren probeerden woens dagavond haantje-de-voorste te zijn. ter de rug. Zijn voorbeeld werd bij de meisjes gevolgd door Natasja Bevaart. Sfeer Tekenend voor de sfeer en het succes van de Klaarwaterloop was dat deelne mers en publiek het, ondanks de aan houdende regen, niet lieten afweten. Hoewel hun totale aantallen lager uit vielen dan vorig jaar, verklapte Van Zee dat de middelbare scholieren met 150 deelnemers een nieuw record had den geboekt. Ook de deelname aan de bedrijvenestafetteloop, die voor de tweede keer op het programma stond, kende een stijging van vijftien naar zes tien teams. Van Zee schat het aantal deelnemers op zeshonderd. De lopers en de toeschouwers konden nabij de start- en finishplaats extra ge zelligheid opsnuiven op de braderie van Super van Doorn. De supermarkt had niet alleen artikelen uitgestald, maar kreeg ook toeloop bij de grote sjoelbak en het ballengooien. ïe doelstelling van Soest-Zuid is ehaald. Het eerste team realiseer- Be zondag de promotie naar de Jïerde klasse, al gingen daar nogal wat sportieve en geestelijke zweet druppeltjes aan vooraf. Soest- iuid speelde gelijk tegen Baarn 3, naar omdat ook de concurrenten linten lieten liggen, eindigde het bnge team met één punt voor- prong op Lelystad en Hoogland als eerste. Bjdens de wedstrijd in Baarn werd portdurend telefonisch contact gelegd Bet de clubhuizen van de naaste bela- Ers. Maar omdat van die fronten steeds Êrkeerde uitslagen werden doorgege ten, bezochten aanhangers van Soest- pid de diverse tennisparken om zich te [innen vergewissen van de juiste tus- nstanden. Pas in de avond konden de nen omhoog. Irainer Pieter Verbrugh was uiteraard jen gelukkig mens, maar moest toch fen nare bijsmaak wegslikken. Op ini- Btief van de technische commissie en let instemming van Verbrugh en de telers, werd voor het laatste duel een Iroep gedaan op Arno Jellema Hoofdklasse zaterdag), die dit seizoen jvens als coach van het team fungeer- c. De B-speler kwam uit in het eerste |ren enkelspel en in het herendubbel. ferbrugh: "Wij waren het erover eens, Bt we het team moesten versterken, laar daar wordt dan door de achterban veel ophef over gemaakt. Competitie spelen is voor mij een club-aangelegen heid. Daarbij mogen eigen belangen nauwelijks meetellen. Jammer dat er dan mensen, die er vaak geen verstand van hebben, aanmerkingen hebben. De coach van Baarn vond het competitie vervalsing. Maar als je een voetbalelftal hebt en je kunt iemand uit het tweede, die in vorm is, gebruiken, doe je dat toch ook." Cruciaal Jellema deed in het enkelspel wat er van hem verlangd werd. De vervanger van Maarten Zoetelief won met 7-6 en 6-4 van zijn tegenstander. Cruciaal was wellicht de partij van Floortje Brouwer die met 6-7 en 0-3 achter stond. De Soester tennisster knokte zich terug in de tweede set en besliste de partij in de derde set door met 6-0 te winnen. Met de winst van Rachel Beijer op een B2-dame en de kansloze nederlaag van Xander de Groot was de tussenstand daarmee 1-3 in het voordeel van Soest- Zuid. Jellema en Zoetelief konden de voorsprong in het dubbelspel niet uit bouwen (2-3), maar Beijer en Brouwer zorgden voor 2-4. Door de nederlagen in de beide mix-partijen werd het uit eindelijk 4-4 en was Soest-Zuid afhan kelijk van de concurrenten. Lelystad had met 8-0 kunnen winnen van hekke- sluiter Eemslag en was in dat geval kampioen geweest. Maar de polderlin- gen gaven twee partijen weg en grepen naast de titel. Hoogland en Alta (5-3 voor Hoogland) eindigden respectieve lijk één en drie punten achter Soest- Zuid. Verbrugh: "Als Arno niet had meege daan en Floortje had haar enkelspel verloren, waren we niet kampioen ge worden. Kennelijk was de spanning van invloed op de laatste partijen. Als het spannend wordt, speel je nooit op je normale niveau, dat is in elke sport zo. Zonder versterking hadden we het niet gered, maar we waren afhankelijk en hebben een dosis geluk gehad. Maar nu red je het tegenwoordig nooit zonder geluk." De tennistrainer zal binnenkort om de tafel gaan zitten met de technische com missie van Soest-Zuid om over volgend seizoen te praten. Het is nog niet be kend of Verbrugh aanblijft. Over de sa menstelling van het team valt volgens Verbrugh evenmin nog iets te zeggen. "Geen één speler dwingt op dit moment een plaats af. Ze zullen zich toch in het winterseizoen weer moeten bewijzen", aldus Verbrugh die niet uitsluit dat er spelers uit zijn team dit seizoen wellicht B-speler worden. De kans is overigens groot dat Soest- Zuid volgend seizoen een lokale derby met LTC Soestdijk moet spelen. Het tweede en het derde team van die club degradeerden naar de vierde klasse en het vierde team speelt al daarin. ii i maximaal 90 leestekens inclusief spoties I 'ue' Eurocheque of Girobetaalkaart, of iter Courant in Soest. Jjj AiT vT,- i-K j, Het is de bedoeling van Louis van Gaal dat hij straks bij \Ajax de lijnen gaat uitzetten. John van den Brom deed dat za- Iterdagalbij SEC. De international die deze zomer van Vitesse I naar Ajax verhuist, luisterde het pupillenweekeinde van SEC I op met twee trainingen van een uur. \Despelbepalende speler /ietzien dat hij ook strafschoppen kan I stoppen van pupillen en liet de groen-witte voetballertjes nog meer oefeningen auen. Van den tf rom k wam zaterdag als irai - ner, niet als voetballer van APWC, waarmee hij in het verle den al tegen SEC voetbalde. Aan hetpupillenkamp deden tientallen kinderen mee. Zeslie pen in tenten en werden het heel weekeinde beziggehouden door de begeleiders van SEC. Foto: Goos van der Wilt. Veel te vieren viel er niet, maar toch zaten de tennissers van LTC Soestdijk zondagavond gezellig te barbecuen. De degradatie, die zondag met een 1-7-nederlaag tegen kampioen Rapid werd onderstreept, werd weggekauwd aan de Schrikslaan. Voor Berry Opperhuizen, Freddy For- ger, Linda Morssink, Suzanne de Metz, Edwin Baan en coach Harold Wernsen was er in de competitie weinig reden tot juichen. Geen van de zeven wedstrijden werd gewonnen en daarom duikelde de ploeg van de tweede naar de derde klas se. Rapid, dat vijf punten nodig had om de titel binnen te halen, gaf Soestdijk geen enkele kans en won alle enkelpartijen. In het damesdubbel werd het kam pioenschap officieel binnegehaald, waarna het herendubbel ook in een ze ge voor de Hilversumse promovendus eindigde. Organisator Frits Gerth van het Soester golfkampioenschap heeft een wachtlijst moeten instellen. Hoewel hij vorige week het aantal beschikbare plaatsen uitbreidde van veertig naar zestig, is er (voorlopig) geen ruimte meer. Tot nu toe hebben zich 68 deelne mers opgegeven. Gerth stelt pogin gen in het werk het aantal plaatsen nog verder uit te breiden, maar han teert vooralsnog een wachtlijst. Het eerste golfkampioenschap van Soest wordt op vrijdag 17 september in Tiel gehouden. Tentamen-verplichtingen en een ver velende rugblessure hebben Jack Belt enige tijd verhinderd aan wedstrijden deel te nemen. Maar de triathleet vier de zaterdag zijn rentree met een elfde plaats op de kwart triathlon van Hoor naar. Belt lag negentien minuten in het water, hetgeen hem de 27ste plaats in het tus- senklassement opleverde. Op de fiets maakte hij een forse sprong. Na 41 kilo meter lag Belt op de tiende plaats. Op de afsluitende 10 kilometer lopen werd de Soester één keer gepasseerd, zodat hij uiteindelijk elfde werd in twee uur, vijf minuten en achttien seconden. Met drie doelverdedigers en twaalf veldspelers heeft Paul van den Deijssel de herenselectie van Smeeing/BDC rond. Na Ton Kraaij lieten ook Berton Kemp en Richard de Kivet zich overschrij ven van het Nijkerkse Voice naar Smeeing/BDC. Uit het tweede team komen Patrick van Gardin- gen en Richard van Hofslot, terwijl Cleem Diemers opnieuw is terug gekomen op zijn besluit om te stoppen. De linker hoekspeler had voor de zo veelste keer zijn afscheid aangekon digd, maar heeft alsnog te kennen gege ven dat hij volgend seizoen beschikbaar is voor de ploeg die vorige maand net het hoofd boven water hield in de eerste divisie. Voor de positie van doelverdediger kampt Van den Deijssel met een luxe probleem. Hij kan een keuze maken uit drie doelverdedigers. Edwin Zoetelief is al jarenlang actief in het eerste. Den nis de Rijk komt uit het tweede en viel in de slotfase van dit seizoen al regelmatig in. Daarnaast is Berton Kemp van Voi ce overgekomen. De drie sluitposten moeten knokken om twee plaatsen in de selectie. In sep tember zal Van den Deijssel de knoop Tourné zal in verband met zijn studie alleen op vrijdag kunnen meetrainen met de selectie, maar Van den Deijssel zal proberen Tourné doordeweeks bij eredivisieclub Tachos mee te laten trai nen. De oefenmeester en oud-speler van Smeeing/BDC heeft voor elke positie in het veld minimaal twee spelers tot zijn beschikking. Bij het samenstellen van de definitieve selectie zal hij sterk rekening houden met de inzet van de handballers. Zij stoppen na deze week met de training, maar op 28 juli pakt Van den Deijssel de draad op. De com petitie begint op zondag 26 september met een thuiswedstrijd tegen Volen- dam. Dat duel staat te boek als een klas sieker in de eerste divisie A. Daarna krijgt Smeeing/BDC een zwaar pro gramma met uitwedstrijden tegen kam pioen Wink/De Gazellen (dat de eredi visie in promotiewedstrijden misliep) en het tweede team van eredivisieclub Haka/EOp 27 maart 1994 sluit Smeeing/BDC de competitie af met een wedstrijd in Beukendal tegen Jahn II. De Soesters spelen vanavond de laatste oefenwedstrijd van het seizoen tegen Schoonderbeek/ESCA, de club waar voor Van den Deijssel de laatste twee seizoenen uitkwam. Het vriendschap pelijke duel in Beukendal begint om 20.15 uur. doorhakken. "Eén van hen komt vast in het eerste. Voor de andere plaats kan het ook zo zijn dat we gaan rouleren." Knokken Van de twaalf veldspelers vallen er in september twee af. "Ik denk dat er vier, vijf spelers zeker kunnen zijn van een plek, voor de overige plaatsen moeten ze knokken", aldus Van den Deijssel die beaamt dat aanvoerder Arjan Roest en routinier Cleem Diemers in ieder ge val op een vaste plaats kunnen rekenen. De overige kandidaten zijn nieuwko mer Ton Kraaij, de cirkelspelers André van den Hoef en Richard de Kivet (Voi ce), de dit seizoen doorgebroken Wim Steenbakkers, de op verschillende plaatsen inzetbare Arnold Vroege, de linker opbouwers Michel Roest en Ri chard van Hofslot, de al eerder ingeval len Patrick van Gardingen, hoek/cir- kelspeler Charles van Zetten en pu bliekslieveling Guus Tourné. Menig werknemer heeft in de afge lopen week overuren gemaakt voor zijn werkgever. De bedrijfs sportcompetitie kende namelijk een (over)vol programma met bas ketbal, zaalvoetbal, atletiek en volleybal. Met uitzondering van zaalvoetbal zijn inmiddels alle toernooien afgerond. De tweede estafetteloop voor bedrijfs- teams is dit jaar uitgemond in een over winning voor TBS. Vier medewerkers van het bedrijf aan de Beckeringhstraat bleven woensdagavond de lopers van de overige vijftien ploegen voor tijdens de Klaarwaterloop. Reeds na één omgang lag TBS aan de leiding, al bedroeg de voorsprong op Gideon Was en Beits op dat moment hooguit anderhalve meter. In de reste rende drie ronden over de Wiardi Beck manstraat, de Johannes Poststraat, de Klaarwaterweg, de Titus Brandsma- straat en nogmaals de Wiardi Beck manstraat werd de zege veiliggesteld. Gideon Was en Beits verdedigde de tweede plaats met succes. Evenals in 1992 werd Zwart Mul Co derde. De vierde plaats was voor Menning 1. Bij de dames bleven de hardrensters van Spiekerman hun enige concurrenten van Super van Doorn voor. Volleybal Op de derde en laatste volleybalavond kwamen de negen teams uit de eerste klasse in actie, al bleef DuPont Howson voor de tweede maal zonder bericht van verhindering weg. De hoofdprijs ging dit jaar naar garagebedrijf Stam. De fi nale tegen Chyparse was spannend. Stam won de eerste set met 15-13, maar verloor daarna met 8-15. In de beslis sende set met het rallypoint-systeem was Stam iets sterker: 15-12. De strijd om de derde plaats eindigde ten koste van DWV in het voordeel van Smurfit Mercurius: 19-4 en 17-4. In sporthal Beukendal promoveerde donderdag tevens drie ploegen naar de tweede klasse. Dat zijn Kuleitech, Fe- rag/Metaverpa en TNO. Die teams werden één, twee en drie in de derde klasse, voor Bos en Duin dat met de vierde plaats het toernooi afsloot. Het volleybaltoernooi vormde weder om het grootste onderdeel van de suc cesvolle bedrijfssportcompetitie. Orga nisator Ria Bouhuis van Stam/SoVo- Co heeft de verwachting uitgesproken dat het toernooi volgend jaar over vier avonden zal worden verspeeld. De eerste wissel tijdens de estafette loop voor bedrijven. De uiteindelijke winnaar TBS heeft een kleine voor sprong op Gideon Was en beits. Basketbal Een trilogie voor Smurfit Mercurius in het basketbaltoernooi. Na de eerste twee edities won de golfkartonindustrie ook het derde basketbaltoernooi voor bedrijven. Maar van een leien dakje ging het allerminst. Auto Smeeing zorgde bijna voor een verrassing in de finale die een spannende ontknoping kende. De gedoodverfde titelhouder had de grootst mogelijke moeite met Auto Smeeing. Mercurius slaagde er pas in de laatste minuten in om een voorsprong te nemen. In de laatste se conden mocht Auto Smeeing, met een achterstand van twee punten, nog twee vrije worpen nemen. De eerste ging raak, maar de tweede vrije poging miste het doel, waarmee de beslissing met een minimale marge was gevallen. De derde plaats werd een prooi voor Zwart Mul&- Co dat in de wedstrijd om het brons van DWV won. In de recreantenklasse klonk er bij het opmaken van de eind stand gejuich in het kamp van Bosman. Nieuwkoop was in het weekeinde de bestemming voor vijf leden van De Schieter. Zij startten daar voor hun eerste halve triathlon van dit seizoen. De Soesters gingen op weg voor 2.500 meter zwemmen, 84 kilometer fietsen en twintig ki lometer lopen. De omstandigheden waren voor het zwemmen (water 19 graden) en het fietsen redelijk goed, maar op het loop onderdeel werden de triathleten geteis terd door de warmte. Bert den Breejen debuteerde op de hal ve triathlon met een totaaltijd van vijf uur, negen minuten en vijf seconden. Den Breejen bewees daarmee zijn stij gende vorm. De snelste van het Soester gezelschap was evenwel Dennis Moer man. Hij kwam van de vijf als eerste uit het water (39.04), haalde op de fiets een moyenne van 34,6 kilometer per uur (2.36.28) en noteerde een looptijd (on danks een kort stukje wandelen) van 1.43.45. Hij bleef daarmee onder de vijf uur: 4.54.19. Frank de Groot finishte in Nieuwkoop na 5.14.45. Ed van Renswouw startte bij het lopen wellicht iets te voortva rend, waardoor hij later een terugslag kreeg: 5.19.16 en Gijs van Korlaar kon na 5.31.00 gaan uitrusten. Op zondag 27 juni houdt handbalver eniging Smeeing/BDC de jaarlijkse familiedag. Inschrijven daarvoor kan op maandag 14 juni in het clubgebouw aan de Henriëtte Blaekweg. De organisatoren zijn dan van 19.00 tot 20.00 uur in het gebouw aanwezig. Het is ook mogelijk om telefonisch in te schrijven. Daarvoor kan contact wor den opgenomen met Karin Beemer, tel. 12680. ledereen kan meedoen aan de familie dag op het handbalterrein. De deelne mers worden gesplitst in drie catego rieën: welpen, aspiranten/junioren en senioren.

Soester Courant | 1993 | | pagina 13