rr- /Tl aru6hocK CUL TUUR j WELZIJN I Benefietconcert voor project in Nepal van Soester Muziek Gezelschap O" Nieuws van de bibliotheek Gl GRA1 Zomerfeest Insingerschool Hulp u Zaterdag slotavond Jazzclub Chorus Line laat 'Les Misérables' schitteren in Molendael - Soest Nieuw werk van Jan de Kok in kunstwinkeltje 'De Bereklauw' WOENSDAG 9 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 18 f-.' f/L- n U/Y Uitvoering Soester Muziek Gezelschap Cursussen Soesterberg Wordt verwacht Donderdag 17 juni in C-drie stichting openbare bibliotheek Jeugdafdeling NNereldH/inkel Palmblad mooi en sterk Helderziende doet waarnemingen bij PASO in Vangrail Vrijwilligers Vakature Bank V rijwilligerswerk met plezier Concertserie succesvol afgesloten V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Zomerworkshop Creatieve Tarot Aquarellen te zien in 't Vaarderhoogt 'Le collier perdu de la colombe' WOENSDA Bij ontwil Lange len bibli Concert in raadhi Landgoed Groeneveld in originele staat Fancy-fair en verkoopmarkt op 26 juni Schilderwerken en -cursussen Lektuurl Rode Ki naar W Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Op donderdagavond 17 juni geeft het SMG een uniek concert in de theater zaal van C-drie. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de Stichting Madat Nepal, die een aantal hulppro- jekten in Nepal ondersteunt. De aktivi- teiten zijn zeer gevarieerd, maar de aan dacht is voor 1993 vooral gericht op drie grote projekten. In Begnas wordt een high school onder steund. De stichting zorgt voor onder wijsmateriaal dat o.a. in Nederland wordt ingezameld. Zaken zoals chemi caliën, landkaarten en microscopen worden in Kathmandu aangeschaft. Ook in Thulo Parsel, ten oosten van Kathmandu, wordt een school onder steund. Deze school is inmiddels zo ge groeid dat er een tekort aan leslokalen is ontstaan. De stichting biedt hiervoor fi nanciële hulp. Er is een grote behoefte aan een health post in het dorp Thulo Parsel. De stich ting wil meehelpen om deze op te zet ten. Hiervoor is een bevolkingsonder zoek nodig om er achter te komen hoe de bevolking is samengesteld. Daar naast moet er een Nepalees opgeleid worden om de health post te bemannen. Zoals u leest is het een hele verlanglijst. U kunt een steentje bijdragen om deze projekten te realiseren door een bezoek te brengen aan het benefietconcert, dat gegeven wordt door het SMG op don derdagavond 17 juni om 20.00 uur. Vanaf lOjuni kunt u kaarten reserveren bij het SMG en C-drie. C-drie zal in samenwerking met het Dorpshuis Soesterberg vanaf septem ber 1993 weer creatieve cursussen aan bieden in het Dorpshuis. Het nieuwe cursusaanbod zal te lezen zijn in het programmaboekje dat het Dorpshuis zal uitbrengen en dat na de zomer huis aan huis verspreid wordt in Soester- berg. Vorig jaar werden er al teken- en schil dercursussen gegeven. Deze worden natuurlijk voortgezet en het program ma wordt uitgebreid met de cursussen boetseren/beeldhouwen, tekenen/ schilderen voor kinderen 8-12 jaar, in- troduktie kalligrafie, grimeren, work shop schilderen op zijde, workshops modelteken voor beginners en gevor derden. Inschrijving is mogelijk via een inschrijfformulier van C-drie. 17 juni - benefietconcert Soester Mu ziek Gezelschap. 10 juli t/m 8 augustus - zomersluiting C-drie. Pro Memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op za terdagvan 15.00 tot 23.00 uur. Op zon dag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP in Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 3062, 3760 DB Soest Studio: tel. 2 04 20 Op donderdag 17 juni is de grote zaal van C-drie meer dan overvol. Dat hoopt het Soester Muziek Ge zelschap (SMG), dat die avond een benefietconcert verzorgt. De op brengst is bestemd voor een pro ject in Nepal, waar de stichting Madat Nepal een "health post" wil inrichten in het dorpje Thulo Par sel. Het idee voor het concert is vooral af komstig van Patricia Schelle, die samen met twee andere muzikanten - Ton Buys en Ank v.d. Berg - eind vorig jaar in Nepal was. Ze maakten de reis - voor Patricia een oude kinderdroom die in vervulling ging - met de stichting Madat Nepal, die zich inzet voor hulp aan het Hindoe-koninkrijk in de Himalaya. Terug in Soest en nog diep onder de in druk van wat ze in Nepal had gezien nam Patricia - die lid is van de activitei tencommissie van het SMG - het initia tief om iets te doen voor het werk van de stichting. Dat viel in goede aarde bij de andere commissieleden, Joost Danvers en Edith Buschmann, en het Soester Muziek Gezelschap zet op 17 juni dan ook zijn beste beentje voor op een ma nier die voor een orkest niet vreemd is: met een concert. De stichting Madat Nepal is uiteraard bijzonder ingenomen met het initiatief. Pauli Gerritsen uit Amersfoort, die de organisatie in 1992 samen met Hemmy Clevis oprichtte, is ook nauw betrokken bij de voorbereidingen. Pauli, die ooit in Soest woonde, heeft al verschillende reizen naar Nepal gemaakt en daar in de loop der jaren allerlei kontakten met de bevolking opgebouwd. Hulp-projecten Bij veel westerse toeristen komt Nepal steeds meer in trek, maar het is ondanks zijn adembenemende schoonheid een arm land, waar het aan veel voorzienin gen ontbreekt. Uit de kontakten die Pauli Gerritsen tijdens haar reizen leg de zijn de hulp-projecten gegroeid, die e@ Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest A-Prentenboeken De kat met de drie poten van Mar- garet Mahy Mevrouw Gimbel heeft een kat met een houten poot en een broer met een rare bontmuts. Over geen van beiden is ze erg tevreden: de kat eet veel te veel en de broer zwerft teveel. De kat zou het liefste de hele wereld rond trekken en de broer zou wel graag een warmere muts op zijn kale hoofd willen hebben. Hoe alle wen sen van deze drie op en wat vreemde manier in vervulling gaan, wordt in dit boek verteld. Uilskuikentjes van Martin Waddel Als drie jonge uilen merken dat moeder 's nachts weg is, zijn ze bang. Toch weten ze dat mama altijd terug zal komen. Sfeervolle prentenboek met donkere illustraties van het nachtelijke bos. A -boeken (6-8 jaar) Het erf van de oom van Adri van Wouter Klootwijk Het tweede boek alweer over Adri, Wim en Martje! Ze logeren een week bij Adri's oom in de caravan op zijn erf. Het is daar een rommel van jewelste: oude motoren, een wind- moolen op wielen, kippen in een ou de vrachtwagen, dus de kinderen be leven er een heerlijke tijd. B-boeken (8-12 jaar) Het meisje op de brug van Jan Heerze Nienke vangt een zesjarig joods meisje op dat alleen op een brug is achtergelaten en in handen dreigt te vallen van Duitse soldaten. Haar ou- ders nemen het kind bij zich in huis totdat het te gevaarlijk wordt en er voor een ander onderduikadres ge zorgd moet worden. Aangrijpend oorlogsverhaal, dat zich afspeelt in Nederland, najaar 1942. C-boeken (12 jaar en ouder) Verliefd op Petra van Jef van Rooy, uit de serie "Maanlicht" Hij is gewoon smoorverliefd op Pe tra! En daarom besluit hij stiekem in het park foto's van haar te maken. Vanaf dat moment gebeuren er rare dingen. Iemand wil iets van hem of zijn ouders. Maar wie en waarom? En ondertussen wil zijn broer dat hij vriendjes wordt met zijn spin "Flo- ris". Het zit hem allemaal niet mee. En dan wordt Petra ook nog ont voerd! Informatieve boeken Knutseltjes uit het atelier van Die ter Rex Stap voor stap aan de hand van meer dan 1000 foto's met duidelijke tekst zie je hoe je de meest originele knut selwerkjes maakt. De hoofdstukken zijn ingedeeld op werkmateriaal: leer, papier, textiel, steen, klei, hout, metaal etc. Vanaf ca. 11 jaar. Video Geef mij maar een boek III In deze derde serie van de Neder landse School Televisie "Geef mij maar een boek" worden vier jeugd boeken behandeld: De kunstrijder van Jan Terlouw; Het achterhuis vlan Anne Frank; Matabia van Marion Bloem en Boze Soe van Peter van Gestel. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. bekostigd worden met het geld dat van de reizen overblijft. Het eerste project was de hulp aan een "high school" in Begnas, waarvoor onderwijsmateriaal werd verzameld, o.a. voor de lessen in wis-, natuur- en scheikunde. Inmiddels heeft de stichting ook een dubbel-project opgestart in Thulo Par sel, een dorpje van 600 inwoners, dat geen enkele medische voorziening heeft. Naast de inrichting van een school, waarvoor o.a. een nieuw dak nodig was (dat ligt er inmiddels, in een uitvoering van golfplaten, maar de snel le groei van het onderwijs maakt ook de bouw van een nieuwe school noodzake lijk) heeft de dorpsraad de stichting on langs ook benaderd met de vraag om te helpen bij de opzet van een "health post" (een soort EHBO-centrum), waar de bewoners terecht kunnen voor eenvoudige medische zorg, en dat is het onderdeel waarvoor het SMG in actie komt. Het project omvat de bouw van het cen trum, waarvoor zo'n 7000 gulden nodig is, daarnaast de medische opleiding van een man en een vrouw die het centrum straks permanent kunnen bemannen, en tenslotte de opzet van een campagne voor gezinsplanning, waaraan in Nepal grote behoefte bestaat. 'Ritmische' dia's Het Soester Muziek Gezelschap is op 17 juni zowel met het leerlingenorkest als met het grote orkest present in C-drie, onder leiding van dirigent Dick Hesselink. Voor het SMG - een "niet- marcherend harmonie-orkest" - is het benefietconcert natuurlijk ook een mooie gelegenheid om weer eens iets van zich te laten horen. Op het pro gramma staan o.a. "Four Contrasts for Wind" van T.J. Ford, "Ragtime Suite" van Ted Huggens, "Circus Suite" van Stuart Johnson, "Latin Melange" van Wim Laseroms en "The Godfather" van Nino Rota. In het programma is ook een dia-voorstelling opgenomen (met dia's uit Nepal), die "ritmisch" worden vertoond op de muziek van "Zemire et Azor", de balletsuite van Gzetry in een arrangement van Moe renhout. Verder staat er nog een verlo ting - van artikelen (o.a. sieraden) uit Nepal - op het programma en is er in de expositieruimte van C-drie een foto tentoonstelling over Nepal ingericht. Het benefietconcert voor Nepal begint volgende week donderdag om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur en toegangskaarten kosten f 10,-. De kaarten zijn te koop op de avond van het concert, maar gezien de te verwach ten drukte is het aan te bevelen om N^^Stichring Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 In de deelstaat Tamil Nadu in India is een organisatie werkzaam die een aan tal vrouwengroepen steunt. SOS-We- reldhandel importeert sinds 1988 via deze organisatie produkten van palm blad. In het dorp Munjupath vlechten een aantal vrouwen produkten van palmblad. De palmbladeren waarvan de vrouwen geschenkdozen maken komen van palmbomen die vooral in Tamil Nadu groeien. Iedere maand krijgt een boom twee jonge bladeren. Een van die twee wordt afgesneden en als basismateriaal gebruikt. In totaal gebruiken de vrou wen jaarlijks zes bladeren per boom. Het blad snijden ze in repen van ver schillende breedte. Voor het weven ha len ze dit materiaal door een pot water om het soepel te maken. Meestal werkt men naturel, maar verven wordt ook gedaan. De nerven en zijkanten van het blad vormen de stevige basis voor het vlecht werk. De inkomsten uit het vlechtwerk besteden de vrouwen veelal aan het ge zin, zoals voeding en schoolgeld voor de kinderen. Veel van deze produkten zijn in de We reldwinkel voorhanden, o.a. de ca deaumanden. De Wereldwinkel is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.00 uur; ook op koop avond. Alleen op maandag de hele dag gesloten, Dorpskinderen in Thulo Parsel, het Nepalesedorp waar het SMG wil helpen een "health post'" te vestigen. plaatsen te reserveren via de admini stratie van C-drie, tel. 22188. Mevrouw Hoffman zal op woensdag 16 juni helderziende waarnemingen ver richten. Ze doet dat aan de hand van mediamiek ontvangen tekeningen. Belangstellenden kunnen dat meema ken in buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg. De bijeenkomst is ge organiseerd door PASO. De zaal in De Vangrail gaat om 19.30 uur open, een half uur later begint het programma. Niet-leden van PASO moeten 6,50 gul den entree betalen. Smitsweg 311, tel. 12630 Omgaan met sporters die een verstan delijke handicap hebben doet de mees te vrijwilligers goed, zo is de ervaring. Het is plezierig werk. Het is dan ook niet toevallig dat vele vrijwilligers jaren aktief zijn binnen de NSG (Nederland se Sportbond voor mensen met een ver standelijke handicap). De regelmatige kontakten tussen vrijwilligers zorgen bovendien voor vaak hechte vriend schappen. 'Plezier in het werk' is natuurlijk be langrijk. Zonder dat is begeleiden zelfs onmogelijk. Maar om een goede vrij williger te kunnen zijn, is ook kennis en ervaring noodzakelijk. Kennis van de wereld van verstandelijk gehandicap ten en ervaring in de omgang met hen. En ook kennis van de mogelijkheden van de verschillende sportieve activitei ten. Ook wat deze zaken betreft zit je goed bij de zeer actieve sportbond. Zowat alle takken van sport kunnen binnen dit verband beoefend worden: voetbal, hockey, handbal, korfbal, atle tiek, badminton, tafeltennis, zwem men, roeien, judo, paardrijden, skiën, langlaufen en noem maar op. Ook ver schillende muziek- en bewegingsactivi teiten worden onder die vlag georgani seerd. Soms is een sport te moeilijk voor men sen met een verstandelijke handicap, zijn de regels te ingewikkeld of is de noodzakelijke 'techniek' net teveel ge vraagd. De sportbond heeft in de afge lopen jaren veel sporten voor gehandi capten aangepast. De deelnemers kun nen dus als het nodig is altijd hun sport op hun eigen manier spelen. Niemand hoeft daardoor buiten de boot te vallen. Vakatures 8-185: centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt zwem vrijwilligster voor een van de bewoonsters. Er wordt gezwommen in het interne bad. Ook hulp bij het aan- en uikleden gevraagd. 8-108: St. Paardrijden Gehandicap ten zoekt enthousiaste mensen voor be geleiding van gehandicapten die willen leren pony- en paardrijden. 9-104: vereniging voor verstandelijk gehandicapten zoekt liefhebbers om leiding te geven aan moeilijk lerende kinderen in hun vakantieactiviteiten. 7-141: vereniging voor jeugd- en jon gerenwerk zoekt vernieuwers(meewer- kend) voor activiteitenprogramma en trainingsroute; ook eenmaal per twee jaar een programma ontwikkelen voor het wereldcongres. 8-190: centrum voor verstandelijk gehandicapten Den Dolder zoekt vrij williger die met enige bewoners 1 x per week wil gaan wandelen. 10-110: amateur-toneelvereniging Baarn zoekt regisseur (m/v), bij voor keur iemand die ervaring heeft met het regisseren van blijspelen. 13-110: Recycling-organisatie Soest zoekt vrijwillig(st)er voor het ophalen en bezorgen van tweedehands kleding en aanverwante artikelen. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka- turebank, Smitsweg 311, Soest, tel. 1263Ó; dinsdag t/m donderdag 9.00 12.00 uur. De Jazzclub Artishock organiseer de afgelopen zaterdag het laatste concert vóór de zomervakantie. Het ging hierbij om een kwartet dat pianist Misha Mengelberg voor deze gelegenheid samenstelde. Geen vaste groep die bekend is van platen, dus was van te voren niet bekend wat de luisteraar te wachten stond. Het leek erop dat er vooraf weinig of niets was vastgelegd, maar dat de musici samen iets bedachten en ter plekke uit voerden; instant composing a.h.w. Een avontuurlijke aanpak, niet zonder risi co's maar in dit geval resulterend in een goed concert, waaraan veel te beleven was. Veel passages klonken tamelijk vrij, soms zette er iemand een bekend jazz- thema in, waarna de rest volgde; Round Midnight van Theloniun Monk beleef de een prachtige uitvoering. Ook ge beurde het meer dan eens dat vanuit een vrije improvisatie een stukje 'gewo ne' jazz ontstond (geen standards, al hadden ze het evengoed wèl kunnen zijn). Opmerkelijk aan deze groep is dat (soms erg ongewone) geïmproviseerde muziek en veel meer conventionele jazz op zo'n natuurlijke en ongedwongen wijze op elkaar aansluiten. Zo werd er verwezen naar en geciteerd uit de jazz traditie, dat alles zonder nostalgie, maar ook zonder te parodieeren. Zo nu en dan was een kleine afsplitsing van het kwartet te horen, m.n. in een prachtig gedeelte met Ab Baars op kla rinet en de (gestreken) bas van Ernst Glerum, met wat incidentele aanvulling door de beide anderen. Er gebeurde ongelooflijk veel tijdens dit concert, zo wel wat betreft de bijdragen van de vier afzonderlijke muzikanten, als ook wat samenspel betreft. Perron 5 B De Jazzclub Artishock kan terugkijken op een succesvolle concertserie tot nu toe: zeker in muzikaal opzicht, en sinds kort is er ook over het aantal bezoekers niet echt te klagen. Vandaar dat er op Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Talencursussen vormen ieder jaar op nieuw een belangrijk onderdeel van het cursusaanbod van de Volksuniversiteit. Praktisch gebruik staat bij deze cursus sen voorop, zodat het voeren van een gesprek of het lezen van een boek niet zoveel problemen meer oplevert. De niet gemakkelijke, maar prachtige taal Frans staat natuurlijk ook weer op het najaarsprogramma van de Volksuni versiteit. Frans 1, 2, 3, 4 en conversatie Frans 1 (voor beginners). Aanvang: maandag 27 september, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Frans 2 (2 cursussen). Aanvang: maandag 27 september, 20.35-22.05 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Frans 3 (3 cursussen). Aanvang: maandag 27 september, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Frans 4. Aanvang: woensdag 29 sep tember, 19.00-20.30 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Frans conversatie 1. Aanvang: woensdag 29 september, 20.35-22.05 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Frans conversatie 1. Aanvang: don derdag 30 september, 13.30-15.00 uur. Cursusadres: De Open Hof. Frans conversatie (gevorderden). Aanvang: woensdag 29 september, 20.35-22.05 uur. Cursusadres: Mavo Soest. Aantal lessen van alle cursussen: 25 (elk V/2 uur). Cursusprijs talencursus f 205,-, conversatielessen f 255,-. Inlichtingen en inschrijving: Volksuni versiteit Soest/Soesterberg, Steenhoff straat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Op 12,13 en 14 juli wordt bij Mayindra (Kerkstraat 3-5, Soest) een workshop "Creatieve Tarot" gegeven door Edith F. Katz. Het doel van deze cursus is dat de deelnemers zich openstellen voor de mogelijkheden die de Tarot biedt om de levensreis te verrijken. De cursus is be doeld voor beginners en gevorderden en maakt gebruik van een rijke combi natie van Tarot-technieken, zoals kaartleggingen, geleide meditaties en oefeningen om de intuïtie open te stel len. De workshop duurt drie dagen, van 10.30 tot 17.00 uur, en elke dag heeft een speciaal thema: op 12 juli "De kunst van het kaartleggen", op 13 juli "Tarot en jouw innerlijke kind", en op 14 juli "Tarot geboortekaarten, beleef de archetypen". De kosten zijn f 210,- voor drie dagen. Aanmelding en infor matie: Edith F. Katz, tel. 020-6763924. In de maand juni zijn bij tuincentrum 't Vaarderhoogt aquarellen te zien van José Beutler. De expositie bestaat uit werken van tuinen, bloemen en dieren. Beutler begon op zeventien-jarige leef tijd met olieverf te schilderen. Sinds ze ven jaar legt zij zich toe op de aquarel- technieken. Tuincentrum 't Vaarderhoogt is te vin den aan de Dorresteinweg. De tentoon stelling is vrij toegankelijk. zaterdag 12 juni een feestelijke slot avond plaats zal vinden, uiteraard met medewerking van het huisorkest Per ron 5 B. In de pauzes zal er ook muziek te horen zijn van platen, CD's en ban den. Jazz om het publiek in de gelegen heid te stellen ononderbroken te dan sen. Ook zal de ruimte op een bij deze avond passende wijze worden inge richt. Wat men zich daar precies bij moet voorstellen blijft voorlopig nog even een verrassing. De belangstelling voor de jazzclub is weliswaar aan het toenemen, maar veel bezoekers van het eerste uur hebben het laten afweten, en dat is jammer. Er zal het nodige worden gedaan om deze mensen op te sporen en uit te nodigen. Hoofdattractie is het optreden van Per ron 5 B, bestaande uit Semmy Prinsen (tenorsaxofoon), Peter van Marle (pia no), Gerco Aerts (bas) en Laurens Mie- dema (drums). Jazzliefhebbers zullen dit zeker waarderen, maar ook voor mensen die met jazz willen kennisma ken is dit een unieke gelegenheid. Jazz Club Artishock. Zaterdag 12 juni, 21.30 uur. Toegang gratis. Semmy Prinsen (Perron 5 B) Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 10 juni De tweede lange speelfilm van regisseur Nacer Khemir. Zijn eerdere film 'Les Baliseurs du désert' (1987) viel meer dere malen in de prijzen op filmfesti vals. Naast cineast is Khemir ook au teur, dichter en schilder. In 'De verlo ren halsband van de duif combineert hij zijn talenten. Zo is ook het scenario van zijn hand. In het Andalusië van de 1 le eeuw, als Christenen en Mohammedanen in Spanje een hoogwaardige cultuur creë ren, is de jonge Hassan op zoek naar alle zestig Arabische tekens en betekenis sen van het woord en begrip liefde. Hassan is leerling-kalligraaf, die zich in de paradijselijke omgeving van het huis van zijn leermeester vol overgave wijdt aan zijn studie. Totdat hij verliefd wordt op de dochter van zijn leermeester, die door haar vader in afzondering wordt gehouden achter de muren die de tuin omgeven. Hassan blijft met het meisje in contact doordat de achtjarige Zin als bood schapper fungeert. Het geld dat hij hier voor krijgt, brengt Zin iedere avond naar een, volgens hem, tot aap omge toverde prins, om een tulband voor het dier te kunnen kopen. Hassans zoektocht naar de tekens van het begrip liefde raakt op drift als hij bij een boekverbranding een bladzijde van een manuscript vindt, waarin - volgens Hassan - alle geheimen van de liefde worden ontsluierd. Hij raakt geobse deerd en verandert van toegewijde stu dent in een rusteloze dromer die be langrijker zaken aan zijn hoofd heeft dan de juiste schrijfwijze van het Arabi sche alfabet. Toen de film in 1991 verscheen, was de Golf-oorlog op zijn hoogtepunt. Het is een alternatieve kijk op de humanisti sche en rijk-artistieke Mohammedaan se cultuur. De film werd vooral gepre zen omdat deze is gemaakt met de elegantie van de Arabische kalligrafie. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; CJP/65+ f5,-. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel 19577. Soesterberg: Van Weedes De openbare bi uitleentermijn tot zes weken. I 21 juni tot en i maal gesproker boeken na vier leverd. Voor cd's en bruikelijke ui toepassing. Vo weken en voor Het Soester koor voor lichte mu ziek, Chorus Line, gaf vrijdag avond 4 juni haar jaarlijkse uitvoe ring in de kerkzaal van Medisch Centrum Molendael Soest. Het was voor de eerste maal dat het koor, sinds de oprichting zeven jaar geleden, een avondvullend programma bracht. Voor een uit verkochte zaal werd het een feestelijke happening. Onder leiding van dirigent Paul-Michèl Tijssen werd een heerlijk in het gehoor liggend programma gebracht. Een greep uit het repertoire: 'Woman in lo- ve', 'On Broadway', 'Ain't she sweet', 'Alexander's Ragtime Band', 'Top of the world', 'You needed me', enzo voorts. Het koor maakte een goed ge disciplineerde indruk en er is sprake van een uitstekend samenspel tussen di rigent, koor en begeleiding. Dit laatste werd uitstekend verzorgd door de vaste begeleidingsband van Chorus Line. Het koor straalt een enorm enthousiasme uit, hetgeen in de prestatie duidelijk is te merken. Enkele leden traden als solisten voor het voetlicht. Zonder de overige solis ten tekort te willen doen, verdient Cor- dina Tromp een extra vermelding voor de manier waarop zij het gevoelige 'Nog één kans' van Hans van Eyck ten geho re bracht. De aanwezigen v/erden aan het slot van het programma verrast op een grandio ze medley van melodieën uit de musical 'Les Misérables'. De toegift tenslotte was een klapstuk van de eerste orde: Queen's Bohemian Rhapsody. Een lang ovationeel applaus viel dirigent, koor en band ten deel. Chorus Line staat spoedig weer op de planken. Op vrijdag 2 juli a.s. is er een optreden in de Pekingtuin in Baarn. De Soester acco mato" geeft o 's avonds vanaf iuchtconcert in c tehuis aan het R eert duurt ca. ai gang is gratis. De orkesten twintig accordei re varieert van k het programma lian Songs" van lings Ouvertun "Intermezzo au hann Strauss ei dy" van Freddy Wiebelangstelli mato" in het k< den heeft kan kc secretariaat: pc Soest, of via tel Na tien jaar werken is het landgoed Groeneveld in originele staat hersteld. Het Engelse landschap is weer terug en daarom wordt in de regio een the makrant huis-aan-huis verspreid. De krant wordt uitgegeven door Staats bosbeheer. Het landgoed is zaterdag al bekeken door alle medewerkers en de bedenker van het herstelplan, architect M. van Gessel. Het herstelplan is daar mee afgerond. Liefhebbers van een fancy-fair met de meest uiteenlopende acti viteiten, doen er goed aan zaterdag 26 juni in hun agenda te reserve ren. Op die dag houdt de Insinger school een groot zomerfeest ter af sluiting van het schooljaar. De schoolleiding hoopt tijdens de feest dag geld te verdienen. Daarvan zal een klimrek worden aangeschaft. Een streefbedrag is niet vastgesteld. De bezoekers kunnen op 26 juni onder meer de verkoopmarkt bezoeken. Daai zijn eigengemaakte kunstartikelen te koop, maar ook tuinplanten, sierader en kinderkleding. Ook worden tweede hands kinderboeken en gebruikt speel goed uitgestald. Verder is er in en rond het schoolpanc aan de Insingerstraat een doolhof er een koffiecorner. Belangstellender kunnen paardrijden, hoefijzerwerpen koekjes bakken en nog veel meer. Te vens wordt elk uur een verloting gehou den. Tot eind augustus is in het Soester kunstwinkeltje 'De Bereklauw', Steenhoffstraat 63, een tentoon stelling te zien van het laatste werk van de Culemborgse schilder Jan de Kok. De expositie bestaat uit een serie waskrijt-technieken rond het thema van Olav Asterson, het oud-Noorse droomlied dat de in wijding beschrijft van deze Viking koning rond het jaar 1000 in de christelijke mysteriën. "Een thema, waardoor ik erg ben ge grepen", zegt Jan de Kok. "Ik werd er eindeloos door geïnspireerd. Persoon lijk vind ik de serie was-technieken die ik nu heb gemaakt nog sterker overko men dan de schilderijenserie over dit onderwerp. Het is subtieler en verras sender van vorm, speelser en luchti ger." Een aantal van de kunstwerken is onlangs geëxposeerd in het Centrum voor Geneeskunst 'Chirstoforus' in Zoetermeer; de overige zijn net nieuw. De schilderijen van Jan de Kok dienen ook als entourage voor de schilderwe- ken die hij geeft in 'De Bereklauw' van 5 t/m 9 juli en 9 t/m 13 augustus. De al jaren gehouden succesvolle en gezellige zomerweken hebben dit jaar als thema 'Sprookjes uit de vier windstreken'. Er wordt veel vanuit de kleur gewerkt, 'i Morgens begint men, na een inleiding met kleuroefeningen in de 'nat-in-nat' techniek. Vanuit het behandelde thema wordt er daarna gewerkt in diverse technieken, elk op zijn eigen wijze. Voor de eerste schilderweek van 5 t/m 9 juli zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Verder is voor het najaar ook het nieu we cursusprogramma gereed. Naast de gewone creativiteitscursussen, zoals poppen maken, kabouters, bloemen- popjes en wollen wandkleden, wordt ook weer veel aandacht besteed aan het schilderen. Zo liggen er plannen voor een hele dag in de week kunstzinnige vorming o.l.v. een kunstzinnig thera peut (nat-in-nat schilderen en boetse ren) en begint Jan de Kok een nieuwe cursus sluiertechniek op donderdag en zaterdag. Voor informatie over de zomerweken en het cursusprogramma voor het na jaar kan men bellen naar 'De Be reklauw',tel. 19176. De openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 10.00 - 18.00 uur. Het College vai gereageerd op 1 de Kruis Soest/ staande lektuu straat te verplat publiek oude ti poneren, staat r raadhuis, maa vindt dat hij in c verhuizen naai straat, op een VW-gebouw. Hulp dag. gen. - Weekend-opv Maatschappelijk in dringenc zondag en a tel. (035) 2l 1 Samenwerking lijn Praktijk voor di; begeleiding, opv chotherapie, Sp> AA Soest. Cons 23161 of 20619. Stichting Huil Hulp aanvragen 19.00 uur, tel. - Nazorg borstl Informatie: Bc trum Utrecht (E t/m. vrij. 10.00 Werkgroep Behartigt de be vóór, tijdens er Informatie: me> Vrouwenspn Iedere donderd ring 31A (Vroi (033) 16612. A dat. MeidenteJeh Voor specifiek dag 19.00-21. 18.00 uur; don (030) 322020. Vrouwen in Vrouwen die p rein van de bij s bij de werkgro telefonisch da 18.00 uur. S< Spreekuur: ell 10.00-11.30 Vrouwencentr VTO-samei Vroegtijdige C stoornissen bij AB Amersfoc Slachtofferl Praatpaal en van misdriive 277 19. Slachtoffe 24 uur per da Soest, Soestd en 23.00 uu 23.00 en 7.00 Amersfoortst Telefonisc Voor diabett dag en nacht AI Anon-j Steun aan fai yeel drinkt o 15474 Baarr Thuishulp De THC bie ^enterende! ders van ven dicapte kind Oppassen do °33-633924

Soester Courant | 1993 | | pagina 18