Rabobank Q Soest Monumentendag Soest: begraafplaatsen en beschermde dorpsgezichten centraal Provincie gunt publiek op vijf g' plaatsen kijkje achter schermen Racete illegale Dan hebben wij een lening naar wens. iVARIAt Gevraagd BEZORGERS ZONWERING... WOENSDAG 9 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINAWOENSDAG 9 Jl Zaterdag 11 september Dorpsgezichten Requiem Beeldtaal Man rijdt met auto tuin in en raakt rijbewijs kwijt Soester Courant Meningen van lezers Openbaar vervoer: alternatief voor wie? Politieke moed en het CDA Landelijke Waterschapsdag op 12 juni nieuwe pa IKITFR^OL bij: EDSKES ZONWERING Inbrekers nemen koffertjes mee Nieuw onderdak voor Wereldwinkel Baarn DE TROMf 02155 - vraagt uw aandacht voor: Gemeenterekening 1992 Verleende bouwvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Verleende vrijstelling Bouwzaken Parkeerplaats Hinderwetvergunningen Verkeersmaatregelen Avondvierdaagse Een andere auto. Nieuwe meubels. De verbouwing van een huis Wie geld wil lenen moet bij de Rabobank zijn. Dat is wel zo ver trouwd en u vindt er verschillende voorde lige leenvormen. Als u even belt of langskomt, rekenen wij u precies voor hoeveel u kunt lenen. En samen met u kijken we welke lening het beste bij u past. Zo houden we terdege rekening met uw persoonlijke wensen en omstandig heden. Maatwerk noemen wij dat. Bel of kom even langs als u wilt weten wat uw leenmogelijkheden zijn. Onze adviseurs staan voor u klaar op onze kantoren. De landelijke Open Monumenten dag staat dit jaar in Soest in het te ken van de begraafplaatsen en de beschermde dorspgezichten. Een aantal kerkhoven en grafmonu menten is opgenomen in de fiets route voor zaterdag 11 september, als in Soest voor de vierde keer wordt meegedaan aan de manifes tatie, die overigens in bijna heel Europa wordt gevierd. "Het is altijd weer een kunst om de mensen te interesseren voor wat we in Soest aan monumenten in huisheb ben," zei wethouder Jan Visser vorige week bij de presentatie van het pro gramma. "We zoeken elk jaar een ander accent om de animo te verhogen, en dit jaar zijn dat dus de begraafplaatsen." Volgens Visser hebben die de geïnte resseerde bezoeker heel wat interes sants te bieden. "In Nederland ga je niet zo gauw wandelen op een begraaf plaats, maar in het buitenland is dat heel gewoon." Volgens de wethouder is de belangstelling voor de begraafplaatsen als cultuurbezit groeiende. Enkele ja ren geleden attendeerde (toen) minis ter Brinkman van WVC de gemeenten daar al op, met het verzoek de monu mentale zerken te inventariseren. In de "monumentenroute" - met name bedoeld voor fietsers en wandelaars - zijn o.a. het r.k. kerkhof aan de Dalweg, de algemene begraafplaats aan de Veldweg - met de graven van bekende Soesters als J.H. Isings en Rinke Tol man - en de voormalige begraafplaats bij de Oude Kerk opgenomen. Speciale aandacht wordt gevraagd voor de pre historische grafheuvel op de Eng (het Enghenbergje, ca. 2000 jaar v.C.), de historische rouwborden en grafzerken in en om de Oude Kerk en de cultuur historisch belangrijke rooms-katholie- ke dodenakker aan de Dalweg. Daarnaast staat de bezichtiging van en kele beschermde dorspgezichten op het programma, die Soest sinds vorig jaar kent, zoals de Kerkebuurt, de Soester- brink, de Grote Melm aan de Eem en de Soester Eng. Evenals vorige jaren kan men verder ook nu weer deelnemen aan activiteiten als het beklimmen van de toren van de Oude Kerk en een rondlei ding door de Kerkebuurt. In Museum Oud Soest is ook dan nog de thematen toonstelling over 300 jaar Petrus en Paulusparochie te zien. De kerk zelf is ook te bezichtigen, evenals de Qude Kerk. Verder zullen waar mogelijk diverse andere monumentale panden gratis voor bezichtiging opengesteld zijn. Evenals vorig jaar verleent de Warm- bloedpaardenfokvereniging Eemland haar medewerking door de deelnemers aan de Monumentendag desgewenst per koets langs de route te brengen. Bij elke bezienswaardigheid kan men in stappen. Voorafgaande aan de Open Monu mentendag vindt op vrijdagavond 10 september in de Oude Kerk om 19.00 uur de traditionele opening plaats. De commissie-Kerk en Cultuur van de her vormde gemeente organiseert daar een expositie met werken van de kunste naars Nanda Knotters (Zwolle) en de Russische schilder Arkady Natanov, die geopend wordt door mevrouw B. Mulder uit Zwolle, en wethouder Vis ser geeft vervolgens het startsein voor de Monumentendag-activiteiten. Om dat de bijeenkomst ook in het teken staat van de begraafplaats-als-cultuur- bezit zal het Wilhelminakerkkoor o.l.v. Gert Muts een "requiem" ten gehore brengen en er zullen dia's worden ver toond van Soester grafmonumenten, o.a. die schitterende zerken van de r.k. begraafplaats in Soesterberg. De expositie in de Oude Kerk - te zien op zaterdag en zondag 11/12, 18/19 en 24/25 september - omvat schilderij en van Nanda Knotters (1959), die tij dens haar opleiding al geïnteresseerd raakte in de christelijke beeldsymboliek en de relatie tussen kunst en kerk. De schilderijen bestaan uit een combinatie van diverse technieken, waardoor een "beeldtaal" is ontstaan met de verha lende herhaling en het thema op- groeien-groeien als rode draad. Het werk van Arkady Natanov (1954) kenmerkt zich door symboliek en felle kleuren. Hij volgde aanvankelijk een opleiding in de traditie van de Sovjet kunst met zijn socialistisch-realistische propaganda, en werd later ontwerper Herkenbare invloeden zijn er van be roemde schilders als Picasso, Chagall en Dali. De joodse Natanov emigreerde later met zijn Islamitische vrouw naar Een schilderij van Arkady Natanov, in september te zien in de Oude Kerk. Israël, maar vestigde zich in 1991 in Ne derland. Een negentien-jarige Soester mag waarschijnlijk voorlopig niet meer au torijden. De politie vorderde zondag avond zijn rijbewijs in, omdat hij veel teveel alcohol had gedronken. De politie was zondag om kwart voor acht naar de Prins Bernhardlaan uitge rukt, omdat er een auto in een tuin was gereden. De bestuurder zat iets verder op met een bebloed hoofd. De man ont kende dat hij achter het stuur had geze ten, maar twee getuigen meldden, dat hij wel degelijk had gereden. De Soester kreeg een rijverbod van veertien uur. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 De rijksoverheid wil het autogebruik beperken en bezuinigt vervolgens fors op het streekvervoer. De gemeente Soest maakt in samenwerking met Cen traal Nederland (met veel ophef!) een "geweldig" busplan: zowel vervoer bin nen de kom van Soest alsmede aanslui tingen naar Amersfoort, Utrecht en Hilversum zijn onder handen genomen. Hiervoor wordt opgeofferd: de zon dagse en avondverbinding Soest-Soes- terberg en de bestaande rechtstreekse aansluiting Soesterberg-Utrecht buiten de spits. Merk op dat Soesterberg in de gemeente Soest ligt! Voor Soesterberg dus geen raadsvergaderingen, zwem bad, culturele avonden, cursussen in Soest! Doel van dit nieuwe plan: afna me van het autoverkeer door verbete ring van het openbaar vervoer in Soest. Dit doel heiligt blijkbaar alle middelen en wordt het paradepaardje van de ge meente: "lekker lijnen in Soest" (na Soesterberg "doodgehongerd" te heb ben zeker!). Ja, het is misschien geweldig om binnen een kwartier van Soest-Noord naar Soest-Zuid te kunnen en om aanslui ting te hebben met ander openbaar ver voer. Snelheid is noodzakelijk als je het openbaar vervoer wilt stimuleren. Dat Soesterbergers die 's avonds of op zon dag met het openbaar vervoer naar Soest willen (of moeten) reizen voor taan van vervoer verstoken zijn, is daar mee in tegenspraak, of niet? Wil de ge meente van Soesterberg een autodorp maken en moeten al diegenen die (al dan niet bewust) geen auto rijden maar binnen blijven of verhuizen? Of wordt hier juist de fiets gepropageerd? O.k. de fiets is een prima vervoermiddel; goed voor de conditie (niet alleen voor Soes terbergers) én het milieu. Maar er zijn situaties én niet te vergeten afstanden, die een alternatief noodzakelijk maken. Als Soesterbergers met fiets maar zon der auto moeten wij na lezing van de nieuwe busdienstregeling 1993/94 he laas tot de conclusie komen, dat noch Centraal Nederland, noch de gemeente Soest zich iets van openbaar vervoer (problemen) in Soesterberg aantrekt. Ja, het is misschien geweldig zo'n reis tijdverkorting van 50% binnen Soest en van 25% naar de omliggende steden. Hiertegenover staat de soms tot wel 50% reistijdtoename Soesterberg- Utrecht. Ja, het is misschien geweldig dat de aan sluitingen op de treinen in Station Soest-Zuid beter zijn geworden. Ech ter, hoe voordelig is Soest-Zuid voor Soesterbergers, die hier 's avonds en op zondag niet eens kunnen komen? Na tuurlijk, Utrecht heeft een groot sta tion, maar daar te komen kost voortaan veel meer tijd. Amersfoort is een alter natief, maar geeft (bewust, aldus Cen traal Nederland) geen treinaansluiting met de randstad. Wie zou de wethouder van verkeer in de gemeente Soest, mevrouw Swinkels, "graag in de bus zien" zoals zij in haar voorwoord bij de minidienstregeling Soest schrijft? Zou zij ooit wel eens met de bus gaan? Zijn er ambtenaren/ raadslieden die zich hebben ingeleefd in het busvervoer in Soesterberg? Wij be twijfelen het sterk, zeker na de raads fracties gehoord te hebben: hoewel de gemeente meebetaalt aan openbaar vervoer in Soest, is er aan (de verbin ding Soest-)Soesterberg geen cent be steed! Dit is niet de eerste keer dat er op het openbaar vervoer (niet alleen in Soes terberg) bezuinigd wordt: al eerder zijn er buslijnen op bepaalde tijden opgehe ven en natuurlijk zouden die weer te rugkomen, als blijkt dat er toch behoef te aan is. Maar hoe krijg je mensen in een bus die niet rijdt!? De enige conclu sie is dat het busvervoer buiten de spits alleen nog maar meer zal afnemen, sim pelweg omdat het voor niemand een al ternatief is. Autobezitters, waarvan ook de gemeente Soest hoopt dat ze voor taan met het openbaar vervoer zullen reizen, zullen zich, gezien de landelijke trend, echt niet melden. En de andere mensen zoeken verder (vouwfiets, taxi, vrienden) of moeten misschien hele maal afzien van vervoer. Dit is dus het beleid van de overheid. In spraakavonden, mondelinge en schrif telijke argumenten: het maakt allemaal niet uit, zoals is gebleken. En deze brief...? Twee autoloze Soesterbergers, Rob Hoksbergen en Anneke Baltus Wat brengt een partij als het CDA er toe om een door hen zelf gekozen ver keersbeleid te laten voor wat het is? En kele jaren geleden besluit de gemeente doorgaand verkeer in Soestdijk onmo gelijk te maken door de Verlengde Tal- malaan en de Waldeck Pyrmontlaan af te sluiten voor doorgaand autoverkeer. Nu wil het CDA deze afsluitingen on gedaan maken. De heer Lokker van het CDA gaf in de vergadering van de commissie Verkeer en Milieu op 3 juni j.1. enige duidelijk heid. Volgens hem wordt in de komen de jaren een enorme toename van het autoverkeer verwacht. De huidige ont sluitingswegen zouden dit niet kunnen verwerken. Hij stelde: "We hebben alle wegen nodig voor het autoverkeer!". Waarschijnlijk heeft hij deze sombere voorspelling gelezen in het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan voor de re gio Eemland. In dit plan wordt inder daad gewaarschuwd voor een sterke groei van het autoverkeer in de regio bij ongewijzigd beleid van de gemeenten. De conclusie die men in dit plan trekt is precies het tegenovergestelde van die van het CDA. Dus niet, zoals het CDA nu wil, extra ruimte creëren voor het autoverkeer, maar juist proberen door verstandig be leid het autoverkeer, daar waar moge lijk, te beperken! Begrijp me goed. Ik ben niet tegen au to's; ik heb er zelf één. Maar iedere me daille heeft zijn keerzijde. Ik pleit er voor de keerzijde van ongebreideld au togebruik onder ogen te zien. Het is de taak van de politiek soms min der populair ogende maatregelen te ne- De provincie Utrecht stelt op za terdag 12 juni het publiek in de ge legenheid om op vijf plaatsen van 10.00 uur 's ochtends tot 16.00 uur middags een kijkje achter de schermen te nemen. Dit is moge lijk op de rioolwaterzuiveringenin stallaties van Zeist, Meidrecht, Nieuwegein en Rhenen en het on derkomen van de muskusratten- bestrijding in Houten. Het doel van deze dag is het publiek kennis te laten maken met de taken van de waterbeheerders. Op de vier zuive ringsinstallaties kan het publiek 12jum zien hoe de provincie het afvalwater schoonmaakt. Op alle locaties starten elk heel uur rondleidingen door mede werkers van de provincie. Tevens is doorlopend de video 'Wees wijs met water' te zien om het publiek inzicht te geven in de waterproblematiek. In Houten krijgt het publiek uitleg over het vak van muskusrattenbestrijder en demonstraties in het maken van vang- materialen. Ook hier is een video Als het aan de muskusrat lag') en een diase rie te zien. Op drie locaties zijn op deze dag gede puteerden van de provincie Utrecht aanwezig om vragen van het publiek te beantwoorden. Op de zuivering Nieuwegein is van 10.30 tot 12.00® gedeputeerde voor onder andere eet nomische zaken, recreatie en toeris® de heer C.G.J. van den Oosten aan», zig en in Rhenen van 14.00 tot 15,j uur gedeputeerde voor onder and®, ruimtelijke ordening en volkshuisJ ting, de heer A.G.W. Schapenk. Inh,' onderkomen van de muskusratten!» strijding in Houten is gedeputeerd voor onder andere water en milieu, (J heer P.R. Smink aanwezig van 14.00ii! 15.30 uur. Er is op alle vijf locaties gezorgd voel gratis koffie, thee en limonade. Speciaa voor de kinderen zijn er zakjes 'Drop® Water'-drop, stickers en ballonnen Bovendien is er voorlichtingsmaten® over de provincie Utrecht en het water, beheer om mee te nemen. De adressen van de vijf locaties zijn: Rioolwaterzuivering Zeist, K»it staartlaan 3, Zeist-west; Rioolwaterzuivering Mijdrecht, Wij nisserzijweg 27; Rioolwaterzuivering Nieuwegein Klaphek 1, NIeuwegein-zuid; Rioolwaterzuivering Rhenen, Re®, merden 29; MuskusrattenbestrijdingsloodsHo». ten, Veerwagenweg 6 (naast gemeente- jjj> werf). DE BETERE VOOR EEN VOORDELIGE PRIJS knikarm- en uitvalschermen sereens lamellen (rol) horren rolluiken markiezen Soesterbergsestraat 28, Soest Tel. 02155-24294 k w a I i t c i t dé trend voor het Juiste accent Een videocamera en een diplomaten koffertje met inhoud is zondagnacht verdwenen bij een inbraak in een wo ning aan de Schoutenkampweg. Dat vertelde een 32-jarige man aan de poli tie. Uit een woning aan de Prunuslaan werd in dezelfde nacht ook een koffer tje gestolen. De dader nam tevens een draagbare computer mee. men. Daarvoor is visie en moed nodig. Ik was trots op Soest toen het gemeen tebestuur een paar jaar geleden maatre gelen nam om de al te nadelige gevol gen van het autoverkeer in woonwijken te beperken. Het lijkt erop dat de politieke moed van destijds het CDA nu te zwaar wordt. H. van der Wal Op De Paardenkam nieten momenteel 5" hun oude dag. Tijdei lijkse open dag wei vijf nieuwe gasten b tiegetrouw was het op het terrein aan c Kathinka, Iwanda, Ni- Jorn heten de viervoet* tionaal Rusthuis voor opgenomen. Ze variër 26 tot 21 jaar. Onder ling werden de vijf zate portwagen gehaald, j hun nieuwe onderkon Dat was het startsein van De Paardenkamj bezoekers konden h< bekijken, een videofil ken bij het paardenscl tal kramen werden v kelen verkocht. De oj Na een lange zoektocht heeft de Baarn- se Wereldwinkel eindelijk een nieuw onderdak. Het groenhouten huis mei het rode pannendak staat op het grote parkeerterrein tussen de Laanstraat eo de Eemnesserweg. De winkel is een van de 360 Wereldwinkels in Nederland en wordt op zaterdag 12 juni officieel in gebruik genomen met een muziek/ theaterprogramma, dat om 10.30 uur start op de Brink. Daarna vertrekt de kar - jarenlang de mobiele Wereldwin kel - naar de nieuwe lokatie, die door burgemeester Miedema om 12.00 uur wordt geopend. De Wereldwinkel Baarn is vijf dagen per week open voor de verkoop van produkten uit de Derde Wereld. Steenhoffi Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Birkstraat 131 (93265): vervangen van een stallenblok, 26-5-93; Braamweg 68 (93051): uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging, 25-5-93; Clauslaan 22 (93269): plaatsen van een houten tuinhuisje, 28-5-93; Generaal Winkelmanstraat 136 (93263): plaatsen van een dakkapel, 26-5-93; Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de gemeenterekening 1992 aan de ge meenteraad is aangeboden en geduren de veertien dagen voor een ieder ter in zage is gelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is gesteld. De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de aangegeven verzenddatum. De Genestetlaan 3b (93106): uit breiden van een woonhuis, 27-5-93; Kampweg 98 (93225): verbouwen en uitbreiden van een garage/berging, 27-5-93; Libel 64-66 (93239): plaatsen van een dakkapel, 27-5-93; Noorderweg 87 (93209): vergroten van een carport, 27-5-93; Prinsenhof 26 (93149): plaatsen van een dakkapel, 24-5-93; Roggeveld 62 (93249): plaatsen van een blokhut, 27-5-93; Waldeck Pyrmontlaan 75 (93166): uitbreiden van een woonhuis, 25-5-93; Molenstraat 142 (92293): verbouw pand tot sociaal cultureel centrum, 1-6-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda- tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30-12.30 uur. De volgende oouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum. le Heeserlaantje 6 (93266): plaat sen van een blokhot, 26-5-93; Birkstraat 80 (93232): bouwen van een berging met pergola, 24-5-93; Hommel 48 (93270): uitbreiden van een woonhuis, 28-5-93; Klarinet 375 (93267): bouwen van een berging, 26-5-93; Kolonieweg 24 (93171): uitbreiden en verbouwen van een woonhuis, 27-5-93; Lange Brinkweg 76 (93190): uit breiden van een woonhuis, 26-5-93; Molenstraat 25 (93257): plaatsen van een dakkapel, 25-5-93; Van Straelenlaan 31 (93230): uit breiden van een woonhuis, 26-5-93; Vondellaan 31 (93260): uitbreiden van een woonhuis met een serre, 27-5-93; Vosseveldlaan 30 (92521): uitbrei den van een woonhuis en het maken van een kantoorruimte, 26-5-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), elke werkdag 8.30-12.30 uur. Burgemeester en Wethouders hebben vrijstelling verleend voor: het aanleggen van 17 parkeerplaat sen aan de Molenstraat naast nr. 137. Ingevolge de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtsper soon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen een termijn van 30 dagen te rekenen vanaf 10 juni 1993, bij het College van Burgemeester en Wethou ders een gemotiveerd bezwaarschrift indie- De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toe passing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1\ vergroten van een winkel, Buys Ballotlaan 9 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. vergroten van een dakkapel, Goud wesp 1 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 3. uitbreiden bedrijfshal, Industrie weg 16 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening): 4. verbouwen en uitbreiden van een bergruimte, J.H. Isingserf 51 (arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 5. bouwen van een bedrijfspand, Ko ningsweg, sectie G, nrs. 9104+ 9106 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 6*. bouwen van een urnenmuur (op be graafplaats), Rademakerstraat 75 (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening); 7. vergroten van twee winkels, Tam boerijn 7-9 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 8. plaatsen van een metalen tuinber- ging, Turfstreek 109 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening). Alvorens een definitieve beslissing zal wor den genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen van af donderdag 10 juni 1993 eventuele bezwa ren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het ge meentehuis, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De met een gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Burger en Samenlevingszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en donder dag van 14.00-16.00 uur. Burgemeester en Wethouders van Soest maken in verband met het bepaal de in artikel 26 van het Besluit Admini stratieve Bepalingen inzake het Weg verkeer (BABW) bekend, dat zij beslo ten hebben door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW 1990 met on derbord TB-56-YJ nabij de woning Dr. 's Jacobstraat 4 een tijdelijke parkeer plaats voor een mindervalide aan te ge ven. Tegen dit besluit kan iedere belanghebben de een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in tweevoud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sta te, postbus 20019, 2500 Ea 's-Gravenhage. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage de be schikking op de verzoeken van: A. Branson Ultrasonics b.v., Energie weg 2, voor het oprichten van een in richting voor het vervaardigen, testen en verzenden van industriële reini- gings- kunststoflasapparatuur (metaal bewerking, kunststof, electrotechniek, electronica) op het perceel Energieweg 2; B. M.F.M. Koot, Eemweg 7, voor het oprichten van een glastuinbouwbedrijf op het perceel Eemweg 7; C.G. Kareisen, Veenzoom, voor het oprichten van een autobandenservice op het perceel Veenzoom 1; D. Roac B.V., Dorresteinweg 58a, voor het oprichten van een magazijn en werkplaats op het perceel Dorrestein weg 58a. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig hebben ingediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage, binnen bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, binnen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Doe eens een wens. De loods aan de I de heer Rossenb moest worden al ieder geval tot jaar blijven staa het college teger de gebruiker va: DatishetSwallow Team Soest. Namf Willemse het coll het team in de pr als de loods op I grond gelijk zou Op advies van w van ruimtelijke oi Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit Administra tieve Bepalingen inzake het Wegver keer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: I.Om vanaf 17.15 uur tot 20.30 uur op I maandag 7 juni tot en met donderdag 10 juni in verband met de te houden Avondvierdagse door middel van bord C12 van bijlage I van het RW-90 ge sloten te verklaren voor alle motorvoer tuigen de Industrieweg het gedeelte tus sen de Vrijheidswg en de Nijverheids- weg; II. Om vanaf 18.30 uur tot 20.00 uur op donderdag 10 juni in verband met de te houden Avondvierdaagse door middel van bord C12 van bijlagen I van het RW-90 gesloten te verklaren voor alle motorvoertuigen de Schans; III. Voor zover er in het programma van de Avondvierdaagse geen wijzigin gen plaatsvinden welke van invloed zijn op de verkeersafwikkeling, dat de on der I. en II. genoemde verkeersmaatre gelen ieder jaar ten tijde van de avond vierdaagse van kracht zullen zijn. Tegen dit besluit kan iedere belanghebben de een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in tweevoud - moet worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sta te, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- Telefoonnummer algemeen 02155-96333 Kantoren: Kerkplein, 02155-96300 Soesterbergsestraat 14, 02155-96310 Koninginnelaan 28, 02155-96320 Smitsweg 4, 02155-96330 Tamboerijn 3, 02155-96340 M0NT GLAZE AFSTA VOOR PRIJS.

Soester Courant | 1993 | | pagina 4