ZONNEBRIL Vierde lustrumfeest op De Schakel aceteam achter scherf Nu al 57 gasten op De Paardenkamp 1 ACTUEEL r 5«SSSSS3I mag nog even in egale loods sleutelen Wildschut Optiek Informatie voor vrouwen die willen werken of studeren Informatie over berging van Soester rioolwater FOTO SWAGER A.A. van Breukelen bv PCO-actie voor Majoshaza zeer succesvol Soest kiest voor nieuw systeem van KCA-inzameling hypotheek adviseurs ...uw mooiste voor maar pagih WOENSDAG 9 JUNI 1993 sdag op 12 juni SOESTER COURANT PAGINA 5 Vijf nieuwe paarden aangenomen tijdens open dag DSKES ZONWERING 'Nieuw onderdak voor Wereldwinkel Baarn de hTW6 winkel is va. I de 360 Wereldwinkels in Nederland e. DE TROMSLAGER 02155 - 22871 Voor uw kompleet verzorgde barbecueparty et u kijken we welke ij u past. 'e terdege rekening met uw persoonlijke wensen en omstandig heden Maatwerk noemen wij dat. Bel of kom even en wat uw Z1jn. Onze adviseurs 3p onze kantoren. Op woensdag 23 juni om 20.00 uur Motorrijder raakt gewond bij ongeval Amersfoortsestraat Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Telefoon: 02155 - 1 79 62 Fax 02155 - 2 60 61 Streefbedrag (f24.000,-) wordt ruim gehaald Leerlingen en schoolteam doen mee aan activiteiten DENON Huidige opbrengst valt zwaar tegen Folder Juliana Welzijn Fonds Het laatste nieuws staat in de Soester Courant voorlichtii beantwoorden. Op de Nieuwegein is van 10 30 tot gedeputeerde voor onder r nomische zaken, recreatie s de heer C.G.J. van den zig en in Rhenen van 1 uur gedeputeerde voor ruimtelijke ordening en ting, de heer A.G.W. onderkomen van de strijding in Houten voor onder andere water enTÏÏ' 15 JO uun nUn't aanwez'ê vanhjjJ gratis koffie, thle voorde kinderen zijn er zakjes t Water -drop, stickers Bovendien is er over de beheer om mee te nemen De adressen van de vijf locaties Rioolwaterzuivering Zeist staartlaan 3, Zeist-west- Rioolwaterzuivering Mijdrecht nisserzijweg 27; l' Rioolwaterzuivering Nip™ Klaphek 1, NIeuwegein-zuid Rioolwaterzuivering Rhenra merden 29; 1 VOORDELIGE PRIJS en «sereens rolluiken markiezen erbergsestraat 28, Soest 2155-24294 juiste accent w"1 m8e z,oe,ktocht heeft de Baan- se Wereldwinkel eindelijk een nieu. onderdak. Het groenhouten huis met het rode pannendak staat op het grott parkeerterrein tussen de Laanstraat e. wordt op zaterdag 12 juni officieel ii 5f genomen met een muziek/ neaterprogramma, dat om 10.30 uur rt op de Brink. Daarna vertrekt de «r - jarenlang de mobiele Wereid™- tet - naar de nieuwe lokatie, die door urgemeester Miedema om 12.00 uur geoP?nd- De Wereldwinkel am is vijf dagen per week open voor VereïdP Va° produkten uit de Der* Op De Paardenkamp in Soest ge nieten momenteel 57 paarden van hun oude dag. Tijdens de halfjaar lijkse open dag werden zaterdag vijf nieuwe gasten begroet. Tradi tiegetrouw was het daarom druk op het terrein aan de Birkstraat. Kathinka, Iwanda, Nicol, Protzent en Jorn heten de viervoeters die in het Na tionaal Rusthuis voor Paarden werden opgenomen. Ze variëren in leeftijd van 26 tot 21 jaar. Onder grote belangstel ling werden de vijf zaterdag uit de trans portwagen gehaald, geshowt en naar hun nieuwe onderkomen gebracht. Dat was het startsein voor de open dag van De Paardenkamp. De honderden bezoekers konden het gehele terrein bekijken, een videofilm zien en toekij ken bij het paardenscheren. In een aan tal kramen werden verschillende arti kelen verkocht. De opbrengst komt ten goede van De Paardenkamp. Dat geld kan De Paardenkamp goed gebruiken, want het dak van de voorste stallen is 'in bezit genomen' door bok torren. Dat betekent dat het dak moet worden vernieuwd. De Paardenkamp weet zich gelukkig verzekerd van een groot aantal vrijwilligers, dat ook nog eens handig is. Het jongste bewijs daar van is het nieuwe, fraaie toegangshek. Het dak van de stallen wordt binnen en kele maanden vernieuwd. Binnenkort krijgt De Paardenkamp be zoek van onder anderen Peter Jan Rens. Hij vervult de wens van iemand voor het Vara-programma 'Geef nooit op'. De televisieopnamen worden op De Paardenkamp gemaakt, zo verklap te spreekstalmeester Dirk Keetbaas van De Paardenkamp. Bobbes Van de 57 gasten is Bobbes het langst Steenhoffstraat 58 o.a. tenten/stoelen/tafels/bediening modernste barbecue-apparatuur aantrekkelijke prijzen bel vrijblijvend voor informatie Ook uw adres voor salades, luxe hapjes en ontbijtservice. loods aan de Insingerstraat van heer Rossenberg, die per 1 juni oest worden afgebroken, mag in geval tot 1 oktober van dit blijven staan. Daarmee komt et college tegemoet aan wens van e gebruiker van de loods, at is het Swallower Sprint en Wegrace Team Soest. Namens dat team had Eric illemse het college meegedeeld dat et team in de problemen zou komen ls de loods op korte termijn met de rond gelijk zou worden gemaakt, p advies van wethouder Jan Visser an ruimtelijke ordening nam hij con tact op met de raadsfracties van de ge meenteraad. Bij de raadsleden vond Willemse begrip voor het probleem van het raceteam. Tijdens die besprekingen werd de mogelijkheid geopperd de ille gaal gebouwde loods wat langer te laten staan, zodat de leden het race-seizoen zouden kunnen afmaken. In de tussen tijd moet het team zoeken naar een an dere locatie. In de wetenschap dat het team kan re kenen op de sympathie van de raads fracties, hebben burgemeester en wet houders besloten uitstel te verlenen voor de afbraak-plicht. De loods mag tot 1 oktober blijven staan. ginnelaan 28, 02155-96320 MONTUUR COMPLEET MET GLAZEN IN UW EIGEN LEES- OF AFSTANDSTERKTE (S+/-4-C2) VOOR EEN ZEER PLEZIERIGE PRIJS. ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (02155) 2 22 12 Het was traditiegetrouw druk tijdens de halfjaarlijkse open dag van De Paar denkamp. Foto: Goos van der Wilt aanwezig in Soest. Bobbes werd in 1972 reeds op vijf-jarige leeftijd opgenomen, vanwege vergroeide achterbenen. Hij verblijft nu al bijna 21 jaar op De Paar denkamp. De oudste logé is Monptie. De veertig jarige pony kwam in 1980 uit Steenwijk over. Daarnaast verblijven er aan de Birkstraat nog twaalf paarden die reeds drie kruisjes achter hun naam hebben staan. De dieren hebben de meest uiteenlo pende achtergronden. Zo tfok Bontje (37) jarenlang de kar van een melkboer in Aalsmeer, stond Max van 27 voor een kruidenierswagen en trad de dertig jarige Pedro op in een circus. Nellie I werd in beslag genomen door de Die renbescherming en naar De Paarden kamp gebracht. Ragna, eveneens 27, zag het eerste daglicht in Denemarken en de zaterdag naar Soest vervoerde Protzent komt oorspronkelijk uit Rus land. Jean-Copain fungeerde als mane- gepaard en Marjo van 1959 was in dienst bij de op het strand van Scheve- ningen surveillerende Rijkspolitie. Le- na en Tonnie, van respectievelijk 25 en 26 jaar oud,'zijn twee Haflinger pony's die geruime tijd een schillenkar trok ken. Op 15 juni houdt de Vrouw Werkwinkel een informatiemid dag over een aantal banen en op leidingen in de regio. Vrouwen die na de zomervakantie aan het werk willen of een beroepsopleiding willen gaan volgen, moeten nu al aan de slag. Wil Brethouwer van het project Vrou wen in niet-traditionele beroepen geeft voorlichting over concrete functies waarmee je direct of na een korte bij- of omscholing aan de slag kunt. Er is meer dan je denkt, vooral als je. verder kijkt dan de typische vrouwenberoepen. Het is een hardnekkig misverstand dat het bij een technisch beroep zou gaan om zwaar en vies werk. Ook leeftijd en ger brek aan vooropleiding hoeven zeker niet altijd een belemmering te zijn. Voor mensen die de moeite nemen om zich te informeren, zijn er verschillende mogelijkheden. Er is veel veranderd op de arbeids markt. De scheiding tussen mannen- en vrouwenberoepen is kleiner geworden. Steeds meer vrouwen kiezen voor een beroep als chauffeur, lasser, magazijn medewerkster, montagemedewerkster of één van de vele andere beroepen die tot voor enkele jaren met name door mannen beoefend werden. Ook de ar beidsomstandigheden en arbeidsvoor waarden veranderen mee. Voor vrouwen die snel aan het werk willen, zijn met ingang van augustus ba nen beschikbaar bij een bedrijf in Amersfoort-Noord. In opdracht van een werkgever en in samenwerking met het Arbeidsbureau worden vrouwen gezocht die willen werken als montage- en testmedewerkster. Zowel full-time als part-time werken (duo banen) is mogelijk. De informatiemiddag vindt plaats op dinsdagmiddag 15 juni 1993 om 13.30 uur bij de Vrouw Werk winkel aan de Breestraat 59, Amers foort. Informatie: Wil Brethouwer, tel. 033-614737. De werkgroep lokale politiek van de WD in Soest houdt op woens dag 23 juni een informatie-avond over de rioolwaterberging. Die be gint om 20.00 uur en wordt gehou den in het gemeentehuis. Naar aanleiding van de voorbereiding van plannen voor de rioolwaterberging heeft de werkgroep lokale politiek van de WD zich over deze problematiek beraden. Uit de informatie die ze kreeg, concludeert de werkgroep dat er ook andere, goede oplossingen denkbaar zijn. Om die reden wordt de informatie avond gehouden. Tijdens de bijeenkomst op het gemeen tehuis zal J. Knollen van het ingenieurs bureau DHV een toelichting geven op de bergingsproblematiek van rioolstel sels in het algemeen en die van Soest in het bijzonder. Knollen is specialist op rioleringsgebied en als Soester op de hoogte van de plaatselijke situatie. Knollen zal ingaan op de problemen die zich bij overstorts voordoen, op de risi co's voor de volksgezondheid en hij zal technische oplossingen aandragen, die denkbaar zijn. In het eerste half uur van de bijeen komst wordt een videofilm vertoond over de aanpak in Ede. Iedereen is wel kom. FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 3917 Met een zware hersenschudding, een gebroken pink en verschillende builen en schrammen is een 32-jarige man maandag opgenomen in De Lichten berg. Hij raakte gewond bij een ongeval op de Amersfoortsestraat. Het ongeluk werd veroorzaakt door een man uit Zeist van 29, die in een be stelbus reed. Hij had pas laat in de gaten dat de auto's voor hem stil stonden en week uit naar links. Daarbij kwam hij op de andere rijbaan terecht, waar juist een motorrijder naderde. Als gevolg van de botsing moest de motorrijder naar het ziekenhuis worden gebracht. De mo torfiets is total loss. van BREUKELEN bv Het Protestant Christelijk Onderwijs in Soest bestaat in oktober 100 jaar, een grote gebeurtenis die niet zomaar voorbij zal gaan. Op dit moment wor den allerlei voorbereidingen getroffen om het jubileum onvergetelijk te ma ken. In de week van 11 oktober zullen allerlei festiviteiten het 100-jarig be staan opluisteren. Het begint met een jubileum-kerk dienst op 10 oktober. Verder zijn er een sport speldag voor de kinderen, een thema-avond over christelijk onder wijs, een receptie en tot slot een feest avond. Het centrale thema voor dit ju bileum luidt: "Al een eeuw geloofwaar dig". Het Soester museum "Oud Soest" heeft zich bovendien bereid verklaard om een tentoonstelling aan dit onderwerp te wijden. Naar verwachting zal de ten toonstelling in de jubileumweek voor het Soester publiek geopend zijn. Om 100 jaar PCO in Soest in kaart te bren gen is een hele klus, maar ook heel inte ressant voor een groot gedeelte van de Soester bevolking. Mocht men ook nog historisch materiaal (foto's, teksten, notulen, etc.) over het PCO.bezitten in de vorm van foto's, teksten, dan kan men dat sturen aan Ans van Zijderveld, secretaresse van het PCO-bestuur. Al f 19,100 voor Majoshaza In het kader van het jubileum heeft de PCO een project in Hongarije geadop teerd. Als jubilerende vereniging wil zij graag meehelpen aan de ontwikkeling van christelijk onderwijs in Hongarije. Gekozen is voor een project in het Hon gaarse plaatsje Majoshaza, waar een groep actieve mensen hard bezig om een christelijke basisschool op te rich ten. Door het organiseren van allerlei akti- viteiten op de PCO-scholen in Soest is in de afgelopen maanden veel geld in gezameld. Het houden van Hongaarse avonden, het verkopen van "Traban- tjes", het verkopen van door leerlingen gemaakte kunstwerken, het uitdelen van spaarpotjes aan de leerlingen, etc. etc. leverde in totaal tot nu toe het fan tastische bedrag van f 19.100 op. Ge zien het feit dat een aantal scholen nog akties in voorbereiding heeft, leeft de verwachting dat het streefbedrag van ongeveer f 24.000 ruim zal worden ge haald. Stichting opgericht Voor het project is een aparte stichting opgericht. Deze stichting moet erop gaan toezien dat de bij elkaar gebrachte financiële middelen op juiste wijze wor den besteed. Op uitnodiging van het PCO-Soest zal in het najaar een aantal personen uit Majoshaza naar Nederland komen. Doel van dit bezoek is hen te laten erva ren hoe het Christelijk Onderwijs in Soest funktioneert. Uitbundig, gezellig, sfeervol en soms ook lekker. Dat waren de drie feestdagen op De Schakel. De openbare basisschool vierde vorige week het twintig-jarig bestaan. Daarvoor waren verschillende activiteiten georganiseerd, die zich in en rond het schoolgebouw aan de Klaarwaterweg afspeelden. Jam- mergenoeg regende het donderdagmorgen, toen de leerlingen eigenlijk een indianendorp moesten bouwen in de Lange Dui nen, maar niets kon de pret verstoren Er waren ballonnen, een tevend ganzenbord en, de indianen- dag. Daarnaast konden leerlingen en schoolteam aanschui ven vooreen barbecue en een broodmaaltijd. De kinderen van De Schakel gingen ook zwemmen en woonden een voorstel ling bij. Op die manier ging het vierde lustrum van de basis school niet onopgemerkt voorbij. Foto: Goos van der Wilt. Als geautoriseerd Denon dealer bi naast en deskundig advies een i service, 2 jaar olficiele importeursgarantie /«/«f II rm.Ê :n TC7 eui14» ra A «7iiwin Steenhoffstraat 13a-1S - Soest - Telefoon 02155 12132 PROFESSIONAL AUDIO Soest krijgt volgend jaar een nieuw en simpeler systeem voor de inza meling van KCA (klein chemisch afval). De chemokar ging vorig jaar voor het eerst rijden, maar dat heeft in de praktijk slechts 50 kg meer opgeleverd dan er al binnen kwam. Tegenover f 24.000 aan meerkosten vindt de gemeente dat niet verantwoord. De meeste Soesters brengen hun KCA niet in de eerste plaats op werkdagen naar de chemokar, die vorig jaar maan delijks 450 kg verzamelde, maar liever op zaterdag rechtstreeks naar de Schans, waar gemiddeld 3500 kg per maand binnenkwam. Bovendien wordt er in het gewone huisvuil nog altijd een niet onaanzienlijke hoeveelheid KCA aangetroffen, zoals verf. In principe zou er per Soester jaarlijks minstens twee kg ingezameld moeten worden, maar dat cijfer wordt bij lange na niet gehaald. "Wij zijn niet tot juichen in staat," zo Bij de gemeente ligt een brochure klaar over het werk van de stichting Koningin Juliana Fonds. Het doel van het Juliana Welzijn Fonds is financiële steun te ver lenen aan projecten op het terrein van het maatschappelijk welzijn. Organisa ties en groepen die extra steun nodig hebben kunnen bij dit fonds terecht. De folder geeft informatie over de ge bieden van maatschappelijke welzijn waarop het fonds actief is, welke criteria aangehouden worden bij het verlenen van financiële steun en hoe het fonds aan geld komt. Verder staat erin te le zen wat de regels zijn als een organisatie of groep een aanvraag wil indienen en wat men moet doen als men het fonds wil ondersteunen. De brochure is af te halen bij het gemeentelijk INFOrmatie- centrum, dat op werkdagen geopend is van 8.30 tot 16.30 uur. formuleerde Jan Zwaanenburg (CDA) vorige week in de raadscommissie Mi lieu zijn oordeel over de tot nu gevolgde methode. Ellen Spijk (WD) opperde zelfs de mogelijkheid om het een jaartje maar helemaal eens zónder chemokar te doen. De commissie stemde in met het voor stel van B. W. om het systeem aan te passen. Volgend jaar komt de chemo kar alleen nog eenmaal in de maand - op vrijdagavond of zaterdagmorgen (afwisselend) - naar drie vaste inzamel punten in de winkelcentra: Soester- berg, Soest-zuid en de Van Weede- straat. Dat gaat !zo'n 15.000 gulden kos ten. Daarnaast blijft uiteraard ook de moge lijkheid open om het KCA zelf naar de Schans te brengen of het in te leveren bij de winkels die aan het inzamelsysteem meedoen. De commissie voelde net als het College niets voor de veel duurdere huis-aan-huis-inzameling, min of meer tegelijk met de gewone afval-inzame- ling, al levert die methode het meeste rendement op. Loet Jansen (D66) en Nel Koster (Progressief Soest) pleitten nog voor extra inzamelpunten, zoals de Smitshof en Overhees. Tamtam Wil Stekelenburg (PvdA) zag wel wat in het idee om de chemokar - net als tij dens de introductie - als extraatje twee maal per jaar (in het vooijaar en het na jaar) door de hele gemeente te laten rij den. "Met de nodige tamtam, natuur lijk," aldus Stekelenburg, die voor dat voorstel de steun van Gerard v.d. Deys- sel (Gemeentebelangen) kreeg. Ook Zwaanenburg kon ermee leven. Wet houder Swinkels stelde vast dat het voorstel van Stekelenburg geen meer derheid kreeg, maar beloofde wel nog eens naar de lokaties te zullen kijken.

Soester Courant | 1993 | | pagina 5