AEG AEG AEG ars ne zone Hulleman opfïek MM) 1499,- 1399,- hartman Soest zwemt 350 gulden bij elkaar :i Scoutinggroepen Eemland samen op kamp Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek 1199,- ISOESTERBERGI Uneto Consumenten Elektronica Service 299,- Soesterbergse jeugd protesteert SOESTER COURANT PAGINA 7 AEG een topmerk op het gebied van wassen en drogen. Oerdegelijke kwaliteit welke je niet in de steek laat. rADRES V FOURNITUREN eranderwerk' NTELS ft Voor alle zekerheid! EUROPESE ELECTRO SPECIALISTEN Aqua Indoor doet geste naar kinderboerderij op zwemfandag zen inde uizenkrant- e krant! ia- Lantaarnpaal op Carolusplein tegen overlast Sterke inbrekers tillen niet zwaar aan inbraken STUNTVERKOOP retoerboetieh Ballonnenwedstrijd Koninginnedag Soesterberg Huygenslaan in juni afgesloten Oud-politiechef van Los Angeles in Soest Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter RoQd-groen test Nabij test Oogdruk controle 'N AEG KOOP JE BIJ SCHOEMAKER... LAVATHERM 330 OKO-LAVAMAT 620 óóococ Zeer zuinige wasautomaat. 1000 toeren centrifuge. Geruisarm. Nu met 3 jaar gratis garantie. ÖKO-FAVORIT 575 Een kwaliteitsprodukt koop je bij een klasse zaak, Schoemaker dus. Alleen Schoemaker heeft eigen wasautomaat-monteurs in dienst. Zij zijn er als u ze nodig heeft. Snel en voordelig. En natuurlijk geeft Schoemaker al jaren 3 jaar gratis garantie. Dat is pas zekerheid. Electronische droogautomaat. Zuinig! Bepaald automatisch de vochtigheidsgraad. Nu met 3 jaar gratis garantie. Afwasautomaat met Öko- systeem, dus zuinig. Zeer geruisarm, met aqua-stop. Nu met 3 jaar gratis garantie Eigen monteurs verzorgen bij storing voor snelle service en garantie. Niet dagenlang wachten op "verre" monteurs, dat is pas zekerheid. van 399,- voor scliocimikcv VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 02155 - 1 72 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 02155 - 1 03 44* EURGNICS BAARN 102154-1 79 93 Utrechtseweg 55 'resk halfvrijstaand woon- jjarageen tuin. Bij uitstek ge- dakbij prachtig bosgebied ir vervoer. Indeling: woonka- ken, douche, toilet en entree, pkamers, overloop en toe- geen foto schikbaar. ssor Lorentzlaan 90 '••gas en diepe, aantrekke- •n de zonligging. 'r met parketvloer, keuken, eping: 3 slaapkamers, dou- op. 2e verdipeing: vlizotrap v°or de periode van 1 au- scember 1993, fraai baJfvrij- estoffeerd. Kinderboerderij De Vrije Teugel is zaterdag 350 gulden rij ker geworden dank zij sport- en recreatiecentrum Aqua In- door en een grote groep zwemlustige mensen. Tijdens de lan delijke zwemfandag sprongen 175 mensen in het water. Voor iedereen die minimaal tien baantjes trok, legde de directie van Aqua Indoor twee gulden opzij. Het totale bedrag van 350gul den werd aan de kinderboerderij geschonken. De Vrije Teugel was met medewerkers én dieren aanwezig in het sport- en recreatiecentrum aan de Dal weg. De beesten lie- - _j. pen buiten op het grasveld. In het zwembad waren plastic die ren 'uitgezet'om de sfeer te verhogen, leder een was razend en thousiast. Volgens een woordvoerster was de opkomst tijdens de landelijke zwemfandag in Soest groter dan in omliggende gemeenten. In veel zwembaden werd actie gevoerd voor het Texelse Ecomare, maar organisator John Schoormans van A qua Indoor had bij het sponsorzwemmen de keuze laten val len op de plaatselijke kinderboerderij. Foto: Goos van der Wilt. Het college heeft besloten een lantaarn paal te plaatsen op het Carolusplein in Soesterberg. Dat gebeurt in het kader van de sociale veiligheid. Voor dat beleid is bijna zestienduizend gulden beschikbaar. De lantaarnpaal kost 1.500 gulden. De omwonenden hadden de gemeente gevraagd een lichtmast te plaatsen, omdat ze regel matig hinder ondervinden van de jeugd. Verwacht wordt dat door het plaatsen van een lantaarnpaal de overlast zal af nemen. Twee halterbanken, een set halters en enkele gewichten zijn -vorige week uit een schuur aan de Saenredamplantsoen gestolen. De spullen zijn eigendom van een Soester. Volgens de 21-jarige man hebben ze een waarde van zevenhon derd gulden. Kinderkleding voor f. 0,50 of f. 1,- p.st. A.s. zaterdag 12 juni van 10.00-16.00 uur, bij: Open di. t/m vr. 9.00 -16.00 uur (zaterdags 10.00 -16.00 uur) Baarn, Dahliastraat 20, tel. 02154 - 21895 Dit jaar hielden de Scoutinggroe pen in Eemland voor het eerst een gezamenlijk kamp voor alle wel pen en kabouters in het district. Uit Bilthoven waren de Rooster en Akotehgroep vertegenwoor digd; de Laurentius en de Merhula uit Baarn speelden een thuiswed strijd en uit Soest deden de HMG, de Fakkeldraagsters en de Paltz- en Eemgeuzengroep mee. Op zaterdagmorgen werden de kinde ren met hun bagage op Scouting-bui- tencentrum Buitenzorg te Baarn ver welkomd. Na de opening werden de kinderen in vier kleinere groepen opge deeld, zodat iedereen kennis kon ma ken met elkaar. Vervolgens speelde men met die groepen een spannend douane-spel in de bossen. Na dit opwarmertje en de lunch was het tijd voor het 'Loop door mekaar'-spel: tien verschillende speurtochten met elk zes verschillende spelletjes en opdrach ten. De dag werd besloten met een spe- lenkermis en een gezamenlijk kamp vuur, waarbij iedere groep een sketch of een lied ten beste gaf. Terwijl de volgende dag een aantal lei ders alvast het kampement begon op te breken, speelden de welpen en kabou ters nog een tienkamp en een knock- out-show. Daarna was het tijd om in te pakken en weg te wezen. De ouders konden hun kroost ophalen en de lei ding kon terugzien op een zeer geslaagd experiment. Dit eerste Eemlandkamp ^tond in het teken van 'Duizend-en- één-nacht'. Dat betekende dat alle spel letjes iets te maken hadden met een centraal thema: het verhaal van de sul tan en de geest in de fles. De kinderen moesten helpen de geest terug in de fles te krijgen, nadat die aan het begin van het kamp was ontsnapt. Als dank gaf de sultan uiteindelijk aan iedereen een leuk aandenken mee. Voor jongens en meisjes van 7 tot en met 11 jaar heeft Scouting twee speltak- ken ontwikkeld: welpen respectievelijk kabouters. Sommige groepen houden hun opkomsten gemengd en dan spreekt men van esta's. De oüdere wel pen kunnen later naar de verkenners. Er zijn in Soest vier groepen aktiel (HMG: land, jongens; Fakkeldraag sters: land, meisjes; Don Bosco: land, gemengd; Paltz- en Eemgeuzen: water, gemengd). Deze groepen staan volop in de belangstelling: overal bestaan in middels wachtlijsten voor de jongste leeftijdscategorie. Hierbij verdient op merking dat de P&E, de zeeverken- nersgroep die zeilt en roeit op de Eem en het Eemmeer, dit najaar start met een uniek project. Naast de reeds lang bestaande middaghorde voor de jon gens, start de groep dit najaar een wel- penhorde voor meisjes. De nieuwe hor- de van de Paltz en Eemgeuzen zal op de zaterdagmorgen van tien tot één op- komst houden. De leiding van de groep is ervan over tuigd dat hun aanpak tot een nieuw suc ces zal leiden. Voor nieuwe leden zijn ook nog enkele plaatsen vrij: voor nadere informatie, tel. 19805 of 21215. Alle Soester groepen gaan diverse ke ren per jaar op kamp; hier is vooral het districts-waterweekend vermeldens waard. Dit vaarweekend voor verken ners van het district Eemland wordt dit jaar op De Zegge bij Zeewolde gehou den, het eilandje waar de admiraliteit Zuidwal (waartoe Soest behoort) reeds jaren haar 'Zu-wa-kamp' houdt. Dan komen 'alle zeeverkennersgroepen uit de regio bijeen. Van de honderden opgelaten ballon nen op Koninginnedag is een groot aan tal kaartjes retour gekomen. Daarom zal op woensdag 16 juni om 19.00 uur in het Dorpshuis de prijsuitreiking plaatsvinden. Kinderen die een ballon hebben opgelaten worden uitgenodigd om bij de bekendmaking van de prijs winnaars aanwezig te zijn. Voor Mw. Sluyter is het niet langer mo gelijk om haar aktiviteiten in het Oranje Comité en haar werkzaamheden te combineren. Zij heeft daarom besloten om het Comité te verlaten. Als nieuwe enthousiaste leden worden verwel komd de heren Martin Brouwer en Piet Taai. Het Oranje Comité verwacht met deze versterking, de steun van de Soes- terbergse bevolking en het bedrijfsle ven in staat te worden gesteld om vol gend jaar weer een geslaagd Koningin- nefeest te organiseren. De Christiaan Huygenslaan in Soes terberg is sinds maandag gedeeltelijk afgesloten. Het gaat om het traject tus sen de Buys Ballotlaan en de Antonie van Leeuwenhoeklaan. De weg is afgesloten tot en met vrijdag 2 juli in verband met herinirichtingswerk- zaamheden in Soesterberg. Om dezelfde reden zal een andere deel van de Christiaan Huygenslaan van 28 juni tot en met vrijdag 11 september worden afgesloten. Het betreft het deel tussen de Professor Lorentzlaan en de Antonie van Leeuwenhoeklaan. In de zelfde periode is de Lorentzlaan ook af gesloten tussen de Van Angerenstraat en de Rademakerstraat. Het verkeer zal via de Plesmanstraat worden omgeleid. De route wordt aan gegeven met borden. Op dinsdag 15 juni a.s. zal in restaurant De Soesterduinen te Soest op een lunchbijeenkomst het woord worden gevoerd door Robert Vernon, de voor malige 'Assistant Chief' van de Los An geles Politie. Robert Vernon is in Ne derland op uitnodiging van het Comité Christen Zakenmensen. Robert Vernon diende 37 jaar bij de Los Angeles Police Department. Voor dat op 4 mei '1991 de beelden van het aftuigen van Rodney King naar buiten kwamen, was Robert Vernon bij afwe zigheid van zijn Chief Daryl Gates, als eindverantwoordelijke de eerste die de inmiddels bekende beelden te zien kreeg. Kort nadat Gates gedwongen werd af te treden, kwam ook Vernon onder kritiek te staan van lokale politi ci. Hij besloot daarop vrijwillig met ver vroegd pensioen te gaan. Robert Vernon spreekt in Soest over de drastische wijziging in zijn carrière, de kritiek van de pers en de wijze waarop hij zichzelf daarin staande wist te hou den. De lunchbijeenkomst wordt ge houden in Restaurant De Soester Dui nen, Soesterbergsestraat 188. De lunch wordt geserveerd tegen betaling van f 20,- en in verband met een beperkt aantal deelnemers dient tevoren te wor den gereserveerd bij het restaurant, tel. 12739. De bijeenkomst zal van 12.00 - 14.00 uur duren. De voordracht zal ge heel in het Engels gehouden worden. De Vereniging Soesterbergs Be lang organiseerde vorige week een voorlichtingsavond over buurtpre ventie in het Dorpshuis. Ondanks de warmte en laat in het seizoen kwamen ongeveer zestig mensen naar deze avond, waaronder twaalf jongeren. Hun aanwezig heid werd met applaus begroet en zij kregen de eer om als eerste hun woordje te doen. En dat deden ze, luid en duidelijk. De jongelui erkennen dat ze soms over last veroorzaken. Maar dat is meestal onbedoeld. "Waren jullie vroeger zo lief en aardig?" aldus hun reaktie naar de ouderen. "Soesterberg heeft ons niets te bieden. We hebben geen eigen onderkomen, geen basketbalveldje, geen plekje waar we ongestoord kun nen rondhangen. Nn worden we gecon fronteerd met buurtpreventie. Dat be tekent dat we straks nergens meer een plekje hebben." De Soesterbergse jeugd is niet veelei send. Ze heeft bijvoorbeeld geen be hoefte aan een dure skateboardbaan, die is volgens hen al lang achterhaald. "Geef ons een stukje ruimte." Spontaan werd besloten dat de grote zaal van het Dorpshuis op woensdag 23 juni 's avonds vanaf acht uur openstaat voor de jeugd van Soesterberg. Dan wordt geluisterd naar de wensen van de jeugd. De Vereniging Soesterbergs Be lang neemt ook hierin het voortouw, met de wijkagent en Anne van den Hof van de Stuurgroep Bestuurlijke Preven tie. Verder worden uitgenodigd alle po litieke partijen en gemeentelijke des kundigen. De jeugd toonde haar initiatief. Het antwoord is aan de politiek om deze uit daging aan te gaan. "Het moet geen zaak worden van eindeloos praten. Nu moet er echt iets voor ons gedaan wor den," aldus de Soesterbergse jeugd. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optomeirist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten

Soester Courant | 1993 | | pagina 7