I 1 m @00isjfij ODEHUIS 25 TOT 50% KORTING @oois[fiJ davo I DIT HAD VADER NIET VERWACHT VADERDAGVOORDEEL ƒ1298,- VADERDAGVOORDEEL ƒ1799,- VADERDAGVOORDEEL NIEUW ƒ2999,- NIEUW ƒ3499,- BONA NIEUW ƒ850,- Soester 'backpackers' maken zich op voor oversteek naar Nieuw-Zeeland ODEHUIS aruóHOCK Voorlichting voor familieleden van psychiatrische patiënten 1 Fl. 219,- WA m Fi. 149,- W^^M De grootste specialist WOENSDAG 16 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Geen kunst aan, want kijk maar eens wat De Gouden Snaar in huis heeft voor een snelle, succesvolle filmcarrière. Inderdaad, kleine, complete ca mera's van Blaupunkt met zeer aantrekkelijke kortingen. CR8200 HiFi, 8xZOOM, 3 LUX, I.R. afstandsbedie ning. Incl. accessoires. Van ƒ2098,- voor CCR810 (super klein model) HiFi Stereo, 6x Zoom, 4 LUX, I.R. afstandsbediening. Incl. accessoires. Van ƒ2299,- voor CCR806 (super klein model) 1 Ox Zoom, 2 LUX, I.R. Afstandsbediening met accessoires. Nu met gratis paraattas. CCR900H (super klein model) met thuisba sis. HI-8 camcorder 470.000 beeldpunten. HiFi Stereo, 8x Zoom, 3 LUX. De "thuisba sis" zorgt voor een vaste, eenvoudige aan sluiting. (Als de camera op de basis ligt is hij direct aangesloten op uw TV of videorecor der). Incl. acces soires nu met gratis paraattas. i a ai ■Al CCR890H (super klein model) HI-8 camcorder 470.000 beeldpunten.Beeld- stabilisator voor perfecte trillingvrije opna men. HiFi Stereo, 10 x Zoom, 3 LUX. Incl. accessoi res. Nu met gratis paraattas. T Steenhoffstraat 15 - 3764 BH Soest- Telefoon 02155 - 12 1 32 occasion camera's 8 mm, door inruil verkregen, al vanaf j Ilona van Egdom en Marjolein Wasterval op wereldreis WIJ RUIMEN ONZE ZOMERKOLLEKTIES OP TEGEN SCHERPE PRIJZEN!! Tevens vele topjes en T-shirts, ook in klassiek. Over schizofrenie en psychosen Donderdag 17 juni 'The Story of Qiu Ju' Kleurentelevisie en videorecorder weg Concert Nederlandse Cantorij ie Zondagconcert in kasteel Gröeneveld Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle BLACK DECKER, DE BETROUWBARE KRACHT DOE-HET-ZELF CENTRUM Weteringpad 1 - 3762 EN Soest Telefoon (02155) 1 62 28 PAPA GAAT BIJ DE FILM! Ilona van Egdom en Marjolein Wasterval, de twee Soester mei den die in oktober vorig jaar aan hun wereldreis-van-een-jaar be gonnen, trekken nog steeds door Australië. Ze hebben inmiddels in de Soester Courant enkele malen verslag gedaan van hun wederva ren. Onlangs kwam er weer een brief van het tweetal binnen, nu met het relaas van de tocht door de Australische "binnenlanden". Eind juni hopen ze weer in Sydney terug te zijn, om vandaaruit de oversteek te wagen naar het vol gende reisdoel: Nieuw-Zeeland. Na een paar weken gaven de Soester meiden hun fruitplukkersbaantje op en begonnen aan het volgende traject: de Stuart Highway, 4000 kilometer dwars door het Australische binnenland, van zuid naar noord, wat twee weken duur de. Onderweg maakten ze op een heel andere manier kennis met landschap en natuur: de woestijn, met een veelheid aan verschijningsvormen: zoutmeren, kale vlaktes, schaars begroeide heuvels. Langs de gloeiend hete weg werd het beeld bepaald door doodgereden kan goeroes, waaraan hele zwermen aren den zich tegoed deden, voorbij rennen de emu's en vreemde hagedissen. "We keken het meest op van een enorme ha gedis, die als een soort dinosaurus op z'n achterste poten over de weg scheur de." Vierduizend kilometer snelweg door de woestijn, met nu en dan een "roadtrain" (vrachtwagens van 50 meter lang) als enig teken van menselijk leven en hier en daar een piepklein dorpje met niet meer dan een pomp en een garage, voerde het Soester tweetal o.a. naar de opaal-mijnen van Coober Pedy en naar Ayer's Rock, de Australische "Eiffelto- ren", een grote roodbruine rots die als een enorme spons uit het landschap rijst en verschillende kleuren vertoont, af hankelijk van de zonnestand. Broodje kameel In King's Canyon - waar ze bijna wer den opgegeten door de vliegen - maak ten Marjolein en reisgenoot Taco ken nis met een van de plaatselijke speciali teiten: broodje kameel (naast broodjes kangoeroe, buffel, krokodil en zelfs knoflooktorren). Ilona: "Ik ben hier een nog overtuigder vegetariër gewor den, want Australië is een absoluut die- r-onvriendelijk land." Dat weerhield de meiden er niet van om op een kamelen- farm te overnachten. Ze bleven een paar dagen in Alice Springs, waar ze o.a. een ritje op een ka meel maakten en waar ook het hoofd kwartier werd bekeken van de échte Flying Doctors en van de "School of the Air"de kinderen in de afgelegen stre ken krijgen les via de radio en sturen hun huiswerk schriftelijk of per video terug. Intussen ontdekten Ilona en Marjolein ook een manier om snel geld te verdienen: het ramen wassen van au to's die voor de stoplichten staan te wachten. "We verdienden zo 25" dollar per uur. Jammer genoeg werden we na twee uur gestopt door de politie..."Het zat ze trouwens ook verder niet echt mee, want onderweg naar het volgende reisdoel, Mataranka, begaf het busje het "voor de verandering", midden in de woestijn! Marjolein kon gelukkig meeliften naar een een dorpje, waar ze een sleepwagen regelde. In Katharine brachten ze een bezoekje aan een on heilspellend wandelparadijs. De toeris ten mogen daar alleen langs uitgezette routes lopen en moeten tevoren hun naam opgeven bij de boswachter, zodat die weet wie hij eventueel moet laten opsporen. Dodelijke kwallen In dat gebied nodigde het kristalheldere water de Soester meiden uit tot zwem men, maar omdat ze het bad moesten delen met schildpadden, (zoutwater)- krokodillen - naar men zegt ongevaar lijk voor de mens... - en vissen van een meter lang zagen ze daar snel van af. De reis werd vervolgd naar Darwin, in 1972 vrijwel totaal verwoest door een cycloon, maar intussen herbouwd, waar niet veel te beleven viel, afgezien van het enorme verschil tussen eb en vloed: soms wel 100 meter! Ook hier eindelo ze witte stranden en helder water, maar wel met krokodillen en dodelijke kwal len. Het bezoek aan een krokodillenfarm in Darwin stemde het tweetal ook niet al te vrolijk: "De grootste exemplaren, soms wel zeven meter lang, worden apart ge zet in een soort voetenbadje waar ze Marjolein Wasterval (l.) en Ilona van Egdom als Australische goudzoekers voor zover bekend: zonder resultaat). zich nauwelijks kunnen bewegen. Ilo na en Marjolein namen ook een kijkje bij een internationaal sportfestival, waarvan de openingsceremonie - "met waardeloze dansgroepjes" - hun maar matig beviel. "Het eerste deel ging over de Aboriginals en hun band met de na tuur. Het grootste probleem voor de or ganisatie leek mij om daarvoor een aan tal nuchtere Aboriginals uit de kroeg te plukken. De meesten die je ziet zijn dronken of op weg dat te worden. Veel Aboriginals wonen nog in aparte kampen, in de Australische maatschap pij worden ze totaal niet geaccepteerd." Apart verder In Darwin gingen de meiden opnieuw op zoek naar een baantje, maar alleen Marjolein had geluk. Ze kon direct aan het werk op een kippenfarm, waar reis genoot Taco twee dagen als kippepoep- schepper mocht fungeren. Ilona kon twee weken aan de slag bij een garage (auto's wassen). Omdat ze geld genoeg had verdiend kon Marjolein alvast doorreizen naar Cairns, terwijl Taco en Ilona nog wat geld bij elkaar moesten sprokkelen. Mede daardoor hebben de wegen van het Soester tweetal zich (tij delijk) even gescheiden: "Het leek ons in dit geval beter om apart te gaan rei zen, omdat we merkten dat het niet al tijd even goed gaat als je de hele dag op eikaars lip zit," schrijft Ilona. Eind juni ontmoeten ze elkaar weer in Sydney, is de afspraak. Dan verkopen ze het busje. Taco laten ze achter in Au stralië en Marjolein en Ilona wagen dan de oversteek naar Nieuw-Zeeland, waar ze volgens plan een maand willen blijven. Overigens: na juni zijn Ilona en Marjolein voor de "achterban" niet meer schriftelijk te bereiken. Er zijn nogal wat mensen in Soest die de we derwaardigheden van hë\ tweetal min of meer op de voet volgen, en wie hen in Australië nog wil bereiken (Ilona is 18 juni jarig) kan dat als volgt doen: Travel ActiveAustralia, Ilona vanEgdom/wta nr. 92393, 3 Orwe 11 Street, King's Cross, Sydney 2011, New South Wales, Australia. UW KLANTVRIENDELIJKE MODEHUIS uw klantvriendelijke modehuis BAARN BRINKSTRAATPROMENADE10-12 TELEFOON 02154 -1 55 44 Op dinsdag 29 juni organiseert het Riagg Oostelijk Utrecht speciaal voor familieleden van chronisch psychiatrische patiënten een infor matie-avond over schizofrenie en psychosen. De avond begint om 20.00 uur, duurt tot 22.00 uur en wordt gehouden in het PSC-ge- bouw aan de Bekesteinselaan 18 te Amersfoort. Wanneer iemand een (chronisch) psy chiatrisch ziektebeeld gaat vertonen heeft dat voor het gezin verregaande gevolgen. Hoe het een gezin precies vergaat, is van allerlei omstandigheden afhankelijk: de ernst van de ziekte, de samenstelling van het gezin en de ma nier van reageren van de gezinsleden. Ondanks de verschillen zijn er ook veel overeenkomsten in het effect op het ge zinsleven, waarbij verwarring en ondui delijkheid over het verloop van de ziek te altijd aanwezig zijn. Ook als de pa tiënt wordt opgenomen of in contact komt met hulpverleners blijven er vaak bij de familieleden veel onduidelijkhe den bestaan. Zij hebben vaak het gevoel nergens terecht te kunnen met hun er varingen en vragen. Eén van de problemen waarmee fami lieleden geconfronteerd worden is de onbekendheid met het ziektebeeld van de patiënt. Vragen die dan op hen afko men zijn: Wat hoort nu bij schizofrenie of bij een psychose en wat niet? Is er ooit kans op herstel; wat kan hij/zij nog wel en wat niet? Hoe kan ik het beste omgaan met zijn/haar gedrag? Op de informatie-avond zal dhr. C. Manschot, psychiater bij het Riagg Oostelijk Utrecht, op bovenstaande vragen ingaan. Daarnaast zal er infor matie gegeven worden over de werk zaamheden van Ypsilon. Mw. G. Silver zal een beeld schetsen van de zelfhulp groepen en dhr. R. van den Brink ver telt over zijn werk als belangenbeharti ger. Ondersteuningsgroep Naast het belang van informatie is het wezenlijk om herkenning te vinden van eigen ervaringen bij lotgenoten. Naast deze informatie-avond start het Riagg Oostelijk Utrecht in het najaar een on dersteuningsgroep voor familieleden. Ook hierover krijgt men op deze avond meer informatie. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij mw. J.A. Krale, Riagg Oostelijk Utrecht, afdeling Preventie, tel. 033-632164. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 (Winnaar Gouden Leeuw Festival van Venetië 1992) Voor de vierde keer weet de Chinese filmmaker Zhang Yimou de westelijke wereld te veroveren. Na "Het rode ko renveld", rtJu dou" en "Raise the Red Lantern" is het nu zijn film "The Story of Qiu Ju" die overal volle zalen trekt. Opnieuw is het een film die zich afspeelt op het Chinese platteland, opnieuw met Gon Li in de hoofdrol. Maar voor het eerst speelt het verhaal zich af in het he dendaagse China. Qiu Ju is een boerin die haar eerste kind verwacht. Haar man is gewond geraakt toen zijn chef hem tijdens een ruzie in het kruis schopte. Het slachtoffer zelf is daar vrij gelaten onder, maar zijn vrouw Qiu Ju vindt dat de chef excuses aan moet bieden. "Iemand een klap geven is één ding. Maar hem schoppen waar het erop aankomt, dat is wat anders." De chef is echter een stijfkop en de poli tiechef uit het naburige dorp moet be middelen. Maar om de schadevergoe ding die hij uit de wacht weet te spelen was het Qiu Ju niet te doen. Samen met haar wat simpele schoonzusje onder neemt ze de reis naar de grote stad om het hoger op te zoeken. En naar de pro vinciehoofdstad, als dat nodig blijkt te zijn. Dan, op oudejaarsavond, als ieder een in het dorpshuis naar een voorstel ling zit te kijken, is het moment geko men dat Qiu Ju haar kind ter wereld moet brengen... Het zit Qiu Ju niet mee in haar strijd om gerechtigheid. Het kost haar moeite steeds te begrijpen hoe de ambtelijke molens draaien. Ze leert na te denken. En ze zal dan ook best wel weer iets be denken om een eind te maken aan de netelige situatie waarin ze aan het eind van de film (wat een prachtig slot!) is beland. Laat dat maar aan haar over. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; c.j.p./65+ f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Inbrekers hebben aan een half uurtje genoeg gehad om hun slag te slaan in een woning aan de Haverweerd. Ze drongen het huis zaterdagmiddag tus sen half vier en vier uur binnen en na men vervolgens de kleurentelevisie en de videorecorder mee. Een 29-jarige bewoner stelde de politie op de hoogte. Het barokorkest van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy, dat on langs zijn 40-jarig bestaan vierde, ver zorgt op zondag 20 juni een feestelijk concert in de Vituskerk aan het Melk- pad 12 in Hilversum. Op het program ma staan o.m. het vijfde Brandenburgs Concert en de tweede Suite in h moll van Johann Sebastian Bach, met Frank Bons, viool, Martine van der Grinten, traverso, en Henk van Zonneveld, kla vecimbel. Aanvang 15.00 uur. Toegang vrij. T R A I T E U R»C A TERING PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van tuinfeesten etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 17 t/m 22 juni Donderdag Kalkoen Cajun style Vrijdag Scholfilet met remouladesaus of spaghetti bolognese met sla Zaterdag Gehakte steak met en truffelpaté en madeirasaus Zondag of gegrilde zalm met béarnaisesaus Maandag Braadworst in kruiden saus Dinsdag Chili con carne met een pistolet Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappelof rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht14,50 Weekendschotel 16,50 U I Openingstijden t dagelijks van 10,00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur d J 's woensdags gesloten «A F.C. Kuyperstraat 3 Soesl Tel. 24664 De Baarnse Muziekkring organiseert op 20 juni weer een zondagmiddagcon cert in de Hasselaerzaal van kasteel Gröeneveld in Baam. Als solisten tre den op Judith Haartsen (fluit) en Rosita van der Woude (piano). Zij spelen wer ken van Carl Philipp Emanuel Bach, Olivier Messiaen, Ludwig van Beetho ven, Hugo Distier en Carl Reinecke. Het concert begint om 16.00 uur. Toe gang f 10,00; cjp/pas65+ f 8,50. Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. Deze lichtaewicht is in een handomdraai (Tri F~ opklapbaar Workmate" WM 747 Met deze machine kriiqt jpT,

Soester Courant | 1993 | | pagina 13