c IU HEREXAMEN? Neem BIJLES! BEL JU»» 02155 - 1 70 89 SEC-uur dringt bij gemeente aan op fusie Bay Watch gooit hoge ogen bij SBY Firtina'93: vierde zaalvoetbalclub Slagkracht Quick 3 nekt De Knicks Goede estafette Pijnenburg STUDIEBEGELEIDING Toernooi DVS/Knollentuin PAG IN AU 1 WOENSDAG 16 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 15 Meer dan vierhonderd oud-leden bij viering zeventig-jarig bestaan VOETBAL BASKETBAL Tweemaal brons voor basketballers Desmond Tutuschool Damesploeg tweede in Bilthoven ATLETIEK TAFELTENNIS Van den Broek clubkampioen bij Overhees Huiskampioenschap vormt afsluiting van bowlingseizoen Computer beveiligingen ZWEEFVLIEGEN Vermeer vijfde op eerste dag van WK zweefvliegen TENNIS Paranormale avond Saban Aksit rekent op kampioenschap met nieuwe vereniging ZAALVOETBAL Heren verliezen; dames zeker van deelname aan play-offs SOFTBAL Drie sporthallen vormen strijdtoneel ZAALVOETBAL TRIATHLON Jack Belt blijft onder de twee uur IDE STOFAFZUIGING ichtcirkulatie via de zool optimale stofafzuiging. Burgemeester Hans de Widt en sportwethouder Jan Menne zijn zaterdag verzocht het voortouw te nemen in de fusiebesprekingen tussen SEC en Soest. "Eén sterke zondagclub in Soest zal kunnen rekenen op belangrij ke plaatselijke sponsors. Het voetbal in Soest zal er alleen maar bij gebaat zijn", aldus Jan Veldhuizen van de stichting SEC-uur. Hij plaatste de op roep tijdens de receptie van SEC ter gelegenheid van zeventig jaar voet bal in Soest. Volgens Veldhuizen heeft een samenwerkingsverband, dan j wel een fusie alleen een kans van slagen als de gemeente meer initiatieven gaat nemen en beide clubs bij elkaar brengt. "Ik weet dat ik mij als vijftig-jarig lid l van SEC op glad ijs begeef, maar ik wil toch niet nalaten iets te deponeren, dat in de toekomst zeker noodzakelijk zal I zijn. Het wordt namelijk tijd dat we eens ^over de voetbaltoekomst in ons dorp gaan nadenken. Wat stelt het voetbal in t nu eigenlijk voor? Een gemeente net ruim veertigduizend inwoners noet toch in staat zijn een sterke twee- Bdeklasser op de been te brengen. Het lukt echter steeds niet en waarom niet? Omdat de meest talentrijke voetballers uit Soest als amateurs in omliggende ge- meenten voetballen. De reden laat zich makkelijk raden", doelde Veldhuizen op het geldcircuit in het 'amateurvoet bal'. "Ik heb niet gesproken met mijn hart, maar met mijn verstand", gaf Veldhuizen later aan. In het kader van het doelmatigingsbe- leid heeft Menne al verschillende keren met vertegenwoordigers van de voet balverenigingen om de tafel gezeten, maar SEC lijkt de enige club te zijn, die een nauwere samenwerking, dan wel een fusie ziet zitten. Soest, VVZ'49 en Hees hebben de boot tot dusver afge houden. Reünie SEC vierde vorige week drie dagen lang feest in verband mét het zeventig-jarig bestaan van de club. In 1923 was SEC de eerste voetbalclub van Soest. Die club zou later fuseren met ESVAC. Zonder een reünie zou het feest niet volledig zijn geweest en zaterdag kwa men ongeveer 450 oud-leden naar de Bosstraat-West toe. Een aantal van hen speelde nog een wedstrijd op het hoofd- veld. Verder was er onder meer een koud buffet en een feestavond. Goede en slechte tijden passeerden voortdu rend de revue, maar de voormalige Sec- cers kwamen nog tijd te kort om alle herinneringen op te halen. Het was goed toeven in de bomvolle feesttent. Kort daarvoor was in de kantine een re ceptie gehouden, waarbij nog even werd stilgestaan bij het kampioenschap van SEC-zondag en het zaalteam van SEC. Tijdens de receptie zegde Veld huizen namens SEC-uur overigens dui zend gulden toe aan het bestuur van SEC. De festiviteiten bij SEC bestonden vrij dagavond uit een wedstrijd tussen de jeugd en de begeleiders en een disco avond. De politie kwam na klachten om kwart over tien 's avonds zeggen dat het volume van de muziek zachter moest. Op donderdagavond was een begin ge maakt met het feestelijke programma. Het huidige zondagelftal speelde een wedstrijd tegen de rest van Soest. Het gelegenheidsteam won met 2-4. SEC werd in het laatste kwartier de nek om- gedraaid door drie toekomstige spelers. Peter de Jong van Hees schoot van on geveer twintig meter hard in de hoek en Eric Looysen bediende even later Jef- frey Dorrrestein die met het hoofd ink- nikte. De drie spelers verhuizen van Hees naar SEC. Later op de avond kreeg de Superloterij van SEC de ontknoping. Notaris B. Bokdam verrichte rond half elf de be langrijkste trekking. De hoofdprijs, een Mitsubishi Colt Spring, ging naar de heer Martens, vader van eerste elftal speler Marco Martens. Rein Westra scoort één van zijn doelpunten in de wedstrijd van oud-leden tegen De receptie. J.H. de Boer, onder meer oud-jeugdtrainer van SEC, feliciteert 'mr. oud-leden. Op de achtergrond kijken de voormalige trainers Wim Peeken deprotes- SEC' Bert Dekker met het zeventig-jarig bestaan van de voetbalvereniging. Deove- terende Cees van Dorrestein toe. Foto; Elger Geessinck. ri8e bestuursleden zijn getuigen. Foto: Bger Geessinck. De Desmond Tutuschool heeft met twee derde plaatsen goed gepresteerd tijdens de provinciale basketbalkam pioenschappen voor basisscholen. De Soester school was de enige die zowel bij de jongens als de meisjes was verte genwoordigd. Het meisjesteam won alle drie poule- wedstrijden, maar moest in de kruisfi nale buigen. In de strijd om de derde en vierde plaats werd uiteindelijk weer overtuigend gewonnen. De toernooize ge kwam op naam van De Vlucht uit Bunschoten. De jongens van de Desmond Tutu school verloren in de poule van de uit eindelijke winnaar Jan van Nieuwen- huis uit Utrecht. In de kruisfinale was De Wegwijzer uit Wijk bij Duurstede, die tweede werd, te sterk. De Desmond Tutuschool won daarentegen de wed strijd om de derde plek in het eindklas sement. De basketbalkampioenschappen waren georganiseerd door The Red Stars en Rayon West van de Nederlandse Bas ketball Bond. In beide categorieën de den acht teams mee. Alle deelnemers kregen na afloop een t-shirt mee naar huis. Opvallend was de sportieve wijze waarop het toernooi verliep. In Bilthoven werd zaterdag de es tafette over de halve marathon (4 keer 5,3 kilometer) afgewerkt. Naast KNAU-verenigingen, waar onder AV Pijnenburg met maar liefst vier teams, waren ook sport verenigingen en bedrijven van de partij. De dames van AV Pijnenburg - in het verleden steeds in de top van het klasse ment - hadden deze keer debutante Wil Drost in hun gelederen, die als le Pij nenburgdame van start ging. Wil kweet zich uitstekend van haar taak en finishte na 23.55, waarna Gerrie den Oude het van haar overnam en eindig de in 21.04. Elly Moerman (21.10) en Mart van Hal (20.55) lieten zich de tweede plaats niet meer afnemen. De gezamenlijke eindtijd bedroeg aan de meet; 1.27.16. De senioren van AV Pijnenburg gooi den er meteen flink de beuk in en ope ningsloper Erik Kleyn zette een prima tijd neer over de eerste 5,3 km: 18.00, gevoigd door Henk Wallet in 18.21. Erik Tolboom volgde in 18.07, terwijl André Meixner de laatste ronde in 18.38 voltooide. Hiermee liepen zij de snelste tijd ooit gelopen door een ploeg van AV Pijnenburg: 1.13.09. Toch kwamen ze met deze eindtijd net niet op het erepodium, maar restte hen een vierde plaats. AV Altis uit Amersfoort werd hier afgetekend eerste in 1.06.19. De gemengde ploeg veteranen en se nioren presteerde ook naar behoren ge zien hun eindtijd van 1.19.06, terwijl de veteranenploeg enige minuten moesten toegeven: 1.21.18. Tijdens de clubkampioenschappen van tafeltennisvereniging Overhees is Jos Wildenburg van de troon gestoten door Gerard van den Broek. Wildenburg sleepte nog wel een gelijk spel uit hèt vuur toen hij tegenover Van den Broek stond, maar zijn concurrent zette in de partijen tegen de overige deelnemers betere prestaties neer. Ook in het dubbelspel toonde Van den Broek zich de sterkste tafeltennisser van Overhees. Hij werd daarom alge meen clubkampioen. In de vijfde klasse won Willem Hilhorst en in de zesde klasse eindigde Peter Schlumpf bovenaan. De recreantentitel was voor Robert Haagen. Bay Watch heeft het huiskam pioenschap van de Soester Bow ling Vereniging in de wacht ge sleept. Het eerstejaars senioren- team gooide hoge ogen tijdens het afsluitende toernooi voor de sterk ste teams. P. Brehler, P. Vaessen en P. van Schalk wijk verzamelden in C-drie samen 1.439 punten en bleven daarmee Zilve ren Ster (G. Spierenburg, M. van de Akker en A. Buddingh) voor. De Ba- zuintjes werden derde met 1.412 pun ten, gevolgd door Big Splitters (1.405), Arrows (1.381) en Triootje BTG (1.368). Peter Brehler scoorde bij de heren de hoogste game met 207. Bij de dames boekte Marianne Spronk een pinfall van 185. Voor het huiskampioenschap van de Foto: Elger Geessinck. Soester Bowling Vereniging waren vijf tien teams geselecteerd. Na drie voor ronden gingen de zes beste teams door naar de finale. Alle teams hadden even veel kansen op de eindzege, omdat vol gens een individueel handicap-systeem werd gespeeld. De competitie van de Soester Bowling Vereniging zit er nu op. De bowlers pakken de draad op 6 september op. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 3014 Sicco Vermeer heeft zich uitstekend staande gehouden op de wereld kampioenschappen zweefvliegen in Zweden. De Soester legde op de eer ste dag beslag op de vijfde plaats in de standraadklasse. Hij haalde een gemiddelde snelheid van 105,20 kilometer per uur en 735 punten. Na zijn nationale titel in de standaardklasse in 1991 toonde Vermeer aan, dat hij ook op interna tionaal niveau meetelt. De 23ste WK zweefvliegen worden gehouden in Borlange. Het Team Holland kwam op de eerste dag goed voor de dag met verder een tweede plaats in de standaardklasse voor Erik Borg- mann uit Noordwijk, een veertiende stek in de 15 meter klasse en een achtste positie in de open klasse. TV Soest-Zuid houdt van zaterdag 19 tot en met zondag 27 juni het jaarlijkse open tennistoernooi. Op de banen aan de Bosstraat komen de C-, D- en E-spelers in actie. Bij na vierhonderd mensen hebben zich opgegeven. "We hebben ons gericht op een aan trekkelijk toernooi voor de recreatieve doelgroep. We mikken op een breder publiek, waarbij de nadruk ligt op spor tieve gezelligheid", zegt wedstrijdleider Fred Heidinga. Hij is één van de zeven organisatoren. Om het recreatieve karakter te onder strepen is het B-toernooi dit j aar van het programma geschrapt. In plaats daar van is de E-categorie in het leven geroe pen, die speciaal bestemd is voor de re creatieve tennissers. Uit het grote aan tal aanmeldingen blijkt dat de opzet van Soest-Zuid bij voorbaat geslaagd kan worden genoemd. De eerste partijen worden zaterdag gespeeld en op zon dag 27 juni staan de finalisten tegen over elkaar. De finalisten kunnen overi gens zondag 27 juni aanschuiven voor de finalistenbrunche. De organisatie heeft tevens gezorgd voor een muzikale omlijsting van de toernooiweek tussen Roland Garros en Wimbledon. Tijdens het toernooi tre den diverse bluesbands op. Op de feest avond van vrijdag 25 juni komt bijvoor beeld Juke Joints naar het tennispark van Soest-Zuid. Paso organiseert op woensdag 23 juni een lezing over Alfatraining door dhr. Lievaart. De bijeenkomst vindt plaats in de Vangrail, Nachtegaalweg 8C, aan vang 20.00 uur. Entree: f 6,50. Infor matie in Soest: tel. 11172. Firtini'93 is de nieuwste sportver eniging in Soest. De zaalvoetbal club start het komende seizoen met één ploeg. Saban Aksit, op het veld uitkomend voor SEC en afge lopen jaar in de zaal actief voor DCS/Knollentuin, is de oprichter van Firtina'93. Na SEC (voorheen ESS Brouwer), DVS/Knollentuin en Hees is Firtina'93 de vierde zaalvoetbalvereniging in Soest. De club is inmiddels lid van de KNVB geworden en heeft zich ook aangemeld bij de gemeente met het ver zoek te mogen deelnemen aan het pas- separtout-systeem voor de zaalhuur. De club begint in de tweede klasse. De ploeg bestaat uit Öscan Satikboga, diens broer en doelman Oktay, Zeki Kurt, Dilal Kurt, Ecevit Kurt en Musta- fa Aksit, de broer van Saban die bij de jeugd van NAC voetbalt. Saban Aksit is met zijn 24 jaar de oudste speler. Volgens Aksit maakt Firtina'93 een goede kans op de titel. "We hebben al oefenwedstrijden gespeeld tegen eerste klassers, maar die teams waren geen partij voor ons. Qua voetbal zijn we be ter dan DVS/Knollentuin", trekt Aksit een vergelijking tussen zijn nieuwe ploeg en zijn oude team, waarmee hij dit seizoen naar de hoofdklasse promo veerde. "Over drie of vier jaar moeten we in de hoofdklasse spelen. We heb ben de kwaliteiten ervoor." Aanvankelijk wilden Aksit en co. onder de naam van MTG, de Moslimse jonge renvereniging, gaan spelen. Maar om dat in Amersfoort al een club met die naam bestaat, moest worden gezocht naar een andere naam. Dat werd uitein delijk Firtina'93, dat storm betekent. Het plan om een team samen te stellen met Moslimse jongeren bestond al ruim een jaar. "Als er belangstelling wordt getoond, zullen we volgend jaar met meer teams gaan spelen. De eerste doelstelling is om Turkse jongens aan het sporten te houden", aldus Aksit. Hij kwam in de loop van het afgelopen sei zoen bij DVS/Knollentuin spelen en werd met negentien doelpunten top scorer van zijn ploeg. Op het veld maakte Aksit vijf treffers voor SEC, waarmee hij eveneens kampioen werd. Bij DVS/Knollentuin wordt het ver trek van Aksit betreurd, maar de kers verse hoofdklasser krijgt versterking in de persoon van Gerard Jansen van Candia'66. •sïïuix De heren van de Knicks hadden vrijdag geen afdoende antwoord op de slagkracht van Quick 3. Dat was er de oorzaak van dat de soft- ballers uit Soest met een 4-8-ne- derlaag van het veld aan de Ko ningsweg afstapten. Gedurende de eerste vier mnings had den de Knicks nog hoop op een gunstig resultaat. Quick kwam in de eerste slag beurt op 0-1, Roel Kriele maakte later gelijk en in de vierde slagbeurt scoorde Quick 1-2. Op dat moment was er nog geen vuiltje aan de lucht. Maar ondanks het feit dat pitcher John Vunderink vijf keer drie slag liet note- ren, sloegen de Amersfoorters onver biddelijk toe. na zes innings stond het ineens 1-8. In de laatste beurt kwamen de Knicks weliswaar terug tot 4-8, de marge kon evenwel niet helemaal wor den overbrugd. De Knicks kregen overigens te horen dat de eerste competitiewedstrijd tegen UW moet worden overgespeeld. De softballers verloren dat duel na verlen ging met 7-9. Omdat UW met slechts acht spelers op het veld verscheen, ver klaarde de bond de wedstrijd ongeldig. Een team moet een wedstrijd met mini maal negen man beginnen en eindigen. Foto: Goos van der Wilt. Het duel wordt op woensdag 30 juni om 19.30 uur overgespeeld aan de Ko ningsweg. Dames Met nog één partij voor de boeg, zijn de dames van de Knicks zeker van deelna me aan de play-offs. De ploeg boekte vorige week opnieuw een grote zege (25-4 op UW) en kan zich opmaken voor de belangrijke strijd na de zomer stop. Ook als het laatste competitieduel wordt verloren, mogen de Knicks naar de eindstrijd. In augustus beginnen de play-offs, waarin kaarten zijn te verdie nen voor een hogere klasse. De Knicks maken een goede kans op promotie. De drie sporthallen in Soest en Soesterberg zijn zaterdag het strijdtoneel voor het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi van DVS/ Knollentuin. De standaardteams spelen van 13.30 tot 19.00 uur in Beukendal. Naast DVS/Knollentuin is titelverde diger Panache van de partij. Beide teams zijn met Palm Adelaars en Can dia'66 ingedeeld in poule 1In de ande re poule komen Springboks (in 1991 winnaar en vorig jaar tweeae), Ton Roelots, Adelaars de Bruin en Au Mars uit. De laatste ploeg bestaat uit spelers van DVS/Knollentuin, SEC, Hees en het nationale PTT-team. Het tweede team van DVS/Knollen tuin speelt, met onder andere SEC 2, in de Banninghal in Soesterberg, terwijl het derde en vierde team in Aqua In- door in actie komen. Alle finales begin nen om 18.34 uur. De wedstrijden du ren een kwartier. Op de kwart triathlon van Nijeveen is Jack Belt onder de twee uur gefinisht. Hij kwam binnen in 1.5^f38 en werd daarmee veertiende. Zoals gebruikelijk stoof Belt tijdens het fietsonderdeel naar voren in het deel nemersveld. Na het zwemmen lag hij op de 25ste plaats, maar toen hij van de fiets stapte, bezette Belt de tiende plaats. Op de tien kilometer lopen werd hij evenwel vier keer gepasseerd.

Soester Courant | 1993 | | pagina 15