'Soestduinen locatie voor golfbaan' De Duinkikkers: "Wijziging onacceptabel" 0 7 deelnemers fietsvierdaagse op pad Nationale titels gebroeders Erasmus Kansen LTC Soestdijk op NK-finale Softballers van De Knicks van slag "Alle locaties moeten bespreekbaar blijven" jNog geen opslag Aqua Indoor Zwemyierdaagse Aqua Indoor Zoetemelk-syndroom DY S/Knollentuin PAGINA 12 I WOENSDAG 23 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 College geeft na onderzoek voorkeur aan Monnikenboschweg GOLF Brief Stichting Wolfduin Golf Dat zou het begin van de afbraak van een bloeiende vereniging zijn College wacht juridisch gevecht af Van 28 juni tot en met 2 juli feestelijke intocht morgenavond op Wiardi Beckmanstraat ZWEEFVLIEGEN Sicco Vermeer na zes dagen negende op WK zweefvliegen Licht- en Krachtinstallaties Hoogste waardering Rennie en Ricky (jeugd) op de langemat TURNEN Jeugdteam voor de derde maal in zeven jaar op hoogste niveau TENNIS Verhitte gemoederen tijdens discussie over tijdsduur duel SOFTBAL In vijfjaat vier keer tweede op eigen zaalvoetbaltoernooi ZAALVOETBAL ATLETIEK Dick van den Broek rap op AP-Memorial waterbedden, Hüista, mon, Swissflex, Treto aarmee u Ideur imte, Desso, Christian foelie, JAÈ, Kendlx, stoffen, Trettford en Tapijt er Gordijnen Als er een golfbaan wordt aangelegd, geeft het college van Soest de voor keur aan een locatie aan de Monnikenboschweg. Dat standpunt hebben I burgemeester en wethouders ingenomen na een notitie van de werkgroep realisatie golfterrein en een eerste reactie daarop van de burgercommis sie milieubeheer. Met het globale onderzoek is de realisatie van een golf baan weer wat dichterbij gekomen. Maar het zal nog minimaal een jaar, en waarschijnlijk langer, duren voordat de eerste tra wordt aangelegd. I In de commissieronde van juli komt de I golfbaan ter sprake. De raad mag op I donderdag 8 juli een standpunt inne- I men over onder meer de locatie. Daar- I na moet nog een lange ambtelijke en 1 politieke weg worden bewandeld, I waarbij ook nog een Milieu Effect Rap- I portage moet worden gedaan. Om de I golfbaan in Soestduinen te realiseren, is I een wijziging van het bestemmingsplan I noodzakelijk. Over het ontwerp-be- I stemmingsplan landelijk gebied is de I gemeente in overleg met de provincie. I Het is de bedoeling dat de eventuele I golfbaan wordt aangelegd en geëxploi- I teerd door de Stichting Wolfduin Golf. IVoor de stichting is de Monniken- I boschweg niet de meest gunstige loca- 1 tie. Het beoogde bos ligt voor een deel lop Anmersfoorts grondterrein (Birk- I hoven) en andere percelen zijn in bezit [van particulieren. Inmiddels heeft al [wel ambtelijk overleg plaatsgevonden 1 tussen Soest en Amersfoort. De keistad heeft twee externe bureaus ingescha keld, die hebben geadviseerd om het I toerisme en de recreatie in Birkhoven te I versterken. Een golfbaan zou daarin I passen. Een besluit van de Amersfoort- Ise gemeenteraad daarover is op korte I termijn te verwachten. Gerelateerd aan dat aantal wordt ervan uitgegaan, dat een golfbaan dagelijks ongeveer 125 auto's aantrekt. Golfliefhebbers in Soest moeten nog even hun geduld bewaren. Gelet op de procedure die moet worden gevolgd, zal de realisatie van de baan niet een 'hole-in-one' worden. Maar het lijkt niet uitgesloten, dat ze binnen één tot drie jaar in Soest kunnen golfen. I Berkenlaantje I Voor de Stichting Wolfduin Golf zou [de locatie Berkenlaantje financieel en procedureel aantrekkelijker zijn. Daar lis alle grond in eigendom van de ge- I meente. Het college wijst die mogelijk- Iheid echter van de hand, omdat een I golfbaan een te zware belasting voor dat natuurgebied zou zijn. Een volwaardige achttien-holes golfbaan beslaat name lijk 55 tot 60 hectare. De werkgroep had ook de Wieksloot naar voren geschoven als mogelijke lo catie, maar dat acht het college uit het oogpunt van natuur en landschap even min verstandig. De vierde voorgestelde locatie (De Isselt) is alleen in de ogen van burgemeester Hans de Widt en sportwethouder Jan Menne bespreek baar. De overige drie college-leden zien De Isselt niet zitten. Omdat de werkgroep realisatie golf baan slechts zes weken de tijd had om een onderzoek in te stellen, zijn niet alle mogelijkheden bekeken. Daarom stelt de werkgroep dat andere opties niet bij voorbaat zijn uitgesloten. Het college zal evenwel met de Monnikenboschweg als locatie de besprekingen met de ge meenteraad ingaan. Op lokaal niveau is het laatste woord aan die raad. Behoefte Burgemeester en wethouders zijn ervan overtuigd dat er behoefte bestaat aan een golfbaan. Zelfs als alle plannen voor golfbanen in de regio worden ge realiseerd, zou er nog behoefte blijven bestaan aan meer voorzieningen, stelt de werkgroep in haar rapport. Bij één baan zouden gemiddeld maximaal ne genhonderd mensen lid kunnen zijn. Stichting Wolfduin Golf is van mening dat het nog te vroeg is om nu al locaties voor een golf baan af te wijzen. Alle door de werkgroep realisatie golfterrein gedane suggesties zouden nog bespreekbaar moeten zijn. Dat heeft secretaris Dick Stroband namens de Stichting kenbaar ge maakt in een brief aan de gemeente raad. Het college heeft de locaties aan het Berkenlaantje, de Wiekslo- terwegen de Isseltafgewezen. De lo catie aan het Berkenlaantje is voor de Stichting wellicht de meest wen selijke, maar het college vindt dat een volwaardige achttien-holes golf baan op die plek de natuur en het mi lieu geweld aan zou doen. De Stich ting deelt die mening niet. Wolfduin Golf stelt dat een golfbaan juist een toegevoegde waarde voor een natuurgebied kan hebben. Dat staat ook in het rapport van de werk groep en die passage wordt, aldus de Stichting, niet weersproken door de commissie milieubeheer van de ge meente. Volgens Wolfduin Golf zijn er in het land voorbeelden van bekend dat de Raad van State, dat golfbanen in na tuurgebieden toestond. En dan wor den de gevallen, waarin de lagere overheden en de initiatiefnemers van de banen het eens werden over een dergelijke locatie, niet eens ge noemd. In de brief verzoekt Wolfduin Golf de raadsleden alle locaties bespreek baar te houden. De Stichting is niet bijzonder gelukkig met de keuze van het college voor de locatie aan de Monnikenboschweg. Het beoogde terrein ligt op zowel Soester als Amersfoorts grondgebied. Dat feit kan problemen opleveren. Veel Soesters zullen dan lange tijd op een wachtlijst moeten worden geplaatst, omdat ook de gemeente Amersfoort een claim zal leggen op de voor rangspositie van haar inwoners. Wolfduin Golf spreekt in de brief geen voorkeur voor een bepaalde lo catie uit, maar wil in ieder geval een baan op Soester grondgebied. Het feit dat daar al zes jaar lang naar toe wordt gewerkt en dat er 1.500 aspi rant-leden zijn, vindt de Stichting zwaarwegend genoeg om alle loca ties te onderzoeken. De Stichting roept de gemeente op tot overleg, waarbij ook de provincie en het rijk moeten woren betrokken. I (Vervolg van de voorpagina) I Het bestuur van De Duinkikkers voelt er niets voor op maandagavond I twee uur terug te geven aan Aqua Indoor. De zwemvereniging maakt dan I gebruik van het wedstrijdbassin, maar de directie van Aqua Indoor wil I het bad van 19.30 tot 21.30 tot zijn beschikking hebben in een poging I meer recreatie-bezoekers te trekken. De Duinkikkers kunnen die uren, I verspreid op maandagavond laat en zaterdagmorgen, terugkrijgen, maar I dat ziet het bestuur niet zitten. Dat standpunt is in een reactie op de brief I van Aqua Indoor schriftelijk aan het college verwoord. 1 De zwemclub gaat sowieso niet ak- problemen ziet om voor die uren trai- I koord met de door Aqua Indoor voor- I gestelde alternatieve uren (maandag I 22.00-22.30 en zaterdag 12.30-14.00 uur). Op maandag denken de mensen 1 op die tijd eerder aan slapen dan aan I zwemmen, meent het bestuur. En op zaterdag is het wedstrijdbad niet ge- I schikt voor wedstrijdzwemmers, omdat I kort daarvoor het Bentinck Fonds het I bad heeft gebruikt. De watertempera- I tuur is dan veel te hoog. "Voor het vol- 1 uit trainen is de watertemperatuur ab- I soluut ongeschikt, zelfs gevaarlijk. Bo- B ven een watertemperatuur van 27 gra- [den mogen geen wedstrijden worden I gehouden, noch zware trainingen wor gden verricht", schrijft het bestuur dat ners te krijgen. Trainen op zaterdag is trouwens uit den boze, omdat op die dag ook de wedstrijden plaatsvinden. Onderbedeeld De Duinkikkers stellen dat ze al minder uren hebben gekregen, dan aanvanke lijk was beloofd. Bij de presentatie van Aqua Indoor waren 1.110 uren toege zegd. Dat werden er 1.050, maar door de wijzigingen in de schoolvakanties hebben De Duinkikkers nog maar dui zend uur per jaar de beschikking over het wedstrijdbad. Vergeleken met de trainingsuren van andere sportvereni gingen, voelen De Duinkikkers zich al onderbedeeld. De zwemmers kunnen per week niet meer dan tachtig minuten trainen. Toch laat het bestuur van de zwemvereniging de beslissing over aan het gemeentebestuur. Voorzitter De Zoete: "We hebben een goede band met Aqua Indoor en daarom laten we het overleg voeren door de gemeente." Een dag voordat Aqua Indoor de ge meente op de hoogte stelde van de ge wenste wijziging, werd ze door de direc tie mondeling ingelicht over diens plan nen. "Als bestuur hadden we toen niet meer de mogelijkheid om te reageren. Daarom hebben we het college een brief geschreven." Inkrimpen Die brief laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Als het college zou beslui ten aan het verzoek van Aqua Indoor te voldoen, staat het bestuur voor een moeilijke keuze. Dan moet of de water- polo-tak worden opgeheven of de zwemafdeling worden ingekrompen. En dat is het laatste wat de club wil. "Dat betekent een teruggang van het le denaantal en het begin van de afbraak van een bloeiende vereniging", schrijft het zwembestuur. Juist sinds de realisa tie van Aqua Indoor, in de zomer van 1991, is de club gegroeid van rond de 250 naar 315 leden. Een verdere groei acht het bestuur verre van onmogelijk. Als De Duinkikkers, die ook op het sportieve vlak successen hebben ge boekt, meer leden hebben, betekent dat ook dat de gemeente meer uren zal hu ren van Aqua Indoor. De Duinkikkers betwijfelen of er meer recreatie-bezoekers naar Aqua Indoor komen, als de club de twee uren op maandagavohd teruggeeft. Het zal in hun ogen de financiëlp tegenvaller van een ton in elk geval niet goedmaken. Daarnaast vragen De Duinkikkers zich af waarom Aqua Indoor het wedstrijd bassin niet openstelt op andere uren, waarin De Duinkikkers er geen gebruik van maken. Volgens het bestuur is het bad vaak gesloten, ook als De Duinkik kers er niet zijn. [De Duinkikkers, De Schieter, het Bentinck Fonds en de directie van ■Aqua Indoor zullen nog even ge- jjduld moeten betrachten voor wat [betreft de buitenberging. De op slagplaats voor materialen zal voorlopig niet worden gereali seerd. Het college wil eerst het juridisch ge- jvecht tussen de gemeente en Project Ontwikkeling Drachten (POD) af wachten, alvorens opdracht wordt ge- feeven voor de bouw van de berging. Het sport- en recreatiecentrum aan de Dalweg is nog steeds niet volledig opge- Eeverd. Over de financiële consequen ties daarvan zijn de gemeente en POD verwikkeld in een juridisch steekspel, jmdat nog niet bekend is, hoeveel kos- j ten nog voor rekening van de gemeente *omen, heeft het college het plan voor de buitenberging in de bureaula terug gelegd. Zodra de gemeente duidelijk heid heeft in de juridische en financiële afwikkeling, wordt het plan opnieuw tevoorschijn gehaald. De kosten van de berging worden ge raamd op 100.000 gulden. Als dat geld nu al wordt uitgegeven, vreest het colle ge dat het bouwkrediet voor Aqua In door wordt overschreden. De gemeen te wil overigens ook meerdere aanne mers om een offerte vragen. De buitenberging is nodig om diverse materialen voor het zwembad op te kunnen bergen. Belanghebbenden daarin zijn de directie van Aqua Indoor, zwemvereniging De Duinkikkers, triathlonvereniging De Schieter en het Bentinck Fonds. De drie clubs maken gebruik van het zwembad. Na de Avondvierdaagse (twee we ken geleden) en de fietsvierdaagse (deze week) begint maandag de zwemvierdaagse. Het is de eerste keer dat Aqua Indoor meedoet aan dit landelijke evenement. Van maandag 28 juni tot en met vrijdag 2 juli kunnen zwemliefhebbers in het water springen voor een medaille. De deelnemers moeten vier van de vijf avonden naar hét zwembad komen. Ze kunnen kiezen uit 250 of 500 meter per dag. De zwemvierdaagse is eigenlijk van 18.00 tot 20.00 uur (woensdag van 17.30 tot 19.30 uur), maar vroege vo gels en de zogenaamde 'lunchzwem- mers' kunnen op hun gebruikelijke be zoekuur meedoen. Na het banenzwemmen mogen de deel nemers op maandag, dinsdag en don derdag tot 20.30 uur gratis gebruik ma ken van het recreatiebad. Deelname aan de zwemvierdaagse kost 14.50 gul den per persoon. Tijdens de zwemvierdaagse wordt op het speelterrein van Aqua Indoor een activiteiten-programma afgedraaid. Op maandag is er een parcours voor hobbelfietsen, big wheels en de duo- of de hobbelstep. Een dag later wordt een luchtkussen voor springliefhebbers op geblazen en op woensdag kunnen de bezoekers aan diverse Hollandse spelen meedoen (steltlopen, skippyslang, ska- tebike). De fietsavond en de Hollandse spelen staan ook donderdagavond op het programma. De deelnemers aan de zwemvierdaagse kunnen vrijdag na het banenzwemmen en het ophalen van hun diploma, hun deelnamekaart inleveren. In ruil daar voor krijgen ze een suikerspin of een zak popcorn cadeau. y »rl ffif~ H 'tl "'••Mi. Voor de twaalfde keer is maandagavond de fietsvierdaagse i van start gegaan. Het recreatieve evenement van Super van Doorn en Tempo Toer krijgt morgenavond zijn beslag met de feestelijke intocht op de Wiardi Beckmanstraat. Foto: Goos van der Wilt. uan zullen ae ie fietsers versierd zijn met bloemen en zal een blaaskapel voor een vrolijke ondersteuning zorgen. Dan zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden van de prijsvraag van gisteravond. Maar voordat het zover is, moeten de deelnemers vanavond en morgen nog de pedalen rondtrappen. Na zes wedstrijddagen in de stan- daardkiasse bekleedt Sicco Vermeer de negende positie op de ranglijst van het WK zweefvliegen. De nationale titelhouder werd achtste op de zesde dag van de mondiale titel strijd in het Zweedse Borlange. Zijn landgenoot Erik Borgmann moest zijn koppositie prijsgeven en staat nu met een minimale achterstand tweede ach ter de Brit Davids. Titelverdediger Baer Selen zakte vorige week in het klasse ment en staat inmiddels dertiende. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Op de Nederlandse kampioen- schappen springen (turnen) zijn de gebroeders Rennie en Ricky Eras inus eerste geworden in hun klas se. In Heerenveen won Rennie bij de turners, zijn broer Ricky bij de jeugdturners. Rennie had af te rekenen met geduchte tegenstanders, maar had na afloop van zijn vier series een ruime voorsprong van anderhalve punt. Voor elke serie werd de Soester gewaardeerd met 9.15 punten; De ervaren tegenstanders, die vier uur per week trainen, waren niet opgewassen tegen de springkuiten van Rennie. Erasmus nam na de eerste serie (Ara bier, tempo salto, flick-flack, salto met hele schroef) al een marge van 0.45 punten op zijn opponenten. Ondanks een val tijdens het inspringen, bleef hij goed op de been tijdens het springen. Zijn tweede serie (salto voorover, Ara bier, flick/flack, salto hele schroef) was eveneens goed voor 9.15 punten. In de derde serie kreeg Erasmus wederom de hoogste waardering voor zijn Arabier, salto direct salto en nogmaals salto. Bij zijn laatste optreden herhaalde de Soes ter zijn eerste serie. Jeugd Bij de jeugdturners eiste Ricky Eras mus de nationale titel op. Met een totaal van 29.25 punten turnde hij een uitste kende wedstrijd op de langemat. Als jeugdturner moest hij twee series van drie en twee series van vier onderdelen laten zien. Van de maximaal acht te be halen punten op de eerste twee series, behaalde hij 6.10 en 6.30 punten. Met een 8.35 en een 8.50 (de hoogste score van de springers) in de laatste twee se ries stelde hij de eindzege veilig. Trainer Harry Eichholtz temidden van de nationale kampioenen Ricky en Rennie Erasmus. Foto: Goos van der Wilt. Zowel Rennie als Ricky Erasmus is lid van De Springbokken. Beiden worden al vier jaar getraind door Harry Eich holtz. Voor de derde keer in zeven jaar staat LTC Soestdijk in de halve fi nale van het Nederlands jeugd kampioenschap voor gemengde zondagteams. Sander Brinkman, Jordi Berrevoets, Leonie Barten en Joride Boer staan zaterdag in de halve eindstrijd. Het viertal kan de finale bereiken door Bosheim te verslaan. In de andere halve finale staan ELTV uit Eindhoven eri het Arnhemse Elden tegenover elkaar. De halve finales worden gespeeld op] het terrein van Bosheim in Bussum. Op hetzelfde park krijgt een dag later de fi nale zijn beslag. LTC Soestdijk werd in de compqtitie kampioen in de eerste klasse. De ten nissers moesten vervolgens zondag een voorronde afwerken tegen ZLTB uit Zwolle dat met twee jeugdteams in de eerste klasse uitkomt. De angst voor de Overijsselse tegenstanders bleek enigs zins overbodig. LTC Soestdijk stapte met een 4-0-zege uit de enkelspelen en had daarna aan één set voldoende voor de overwinning en plaatsing voor de halve finale. Het herendubbel van LTC Soestdijk verloor met 2-0, maar de da mes kwamen in de eerste set met 5-2 voor. De setwinst lag binnen handbe reik, maar ZLTB brak een keer door de service van LTC Soestdijk: 5-4. De Soester dames wonnen echter alsnog met 6-4, waarna de tweede set nog slechts een formaliteit was. De dames van LTC Soestdijk wonnen die met 6-0 en de ploeg trok de wedstrijd uiteinde lijk met 6-2 naar zich toe. In 1987 stond LTC Soestdijk voor het eerst in de finale van het Nederlands jeugdkampioenschap. De club haalde de titel toen binnen. In 1991 werd in de finale op sets verloren van Blerick uit Venlo. Van die ploeg maakt Sander Brinkman nog steeds deel uit van het jeugdteam. Mocht LTC Soestdijk zich voor de fina le plaatsen, dan staat voor de derde op eenvolgende maal een Soester tennis- team in de eindstrijd. In 1992 won het jeugdteam van TV Soest-Zuid de natio nale titelstrijd. De derde honkman van Zuidvo gels was vorige week wat te letter lijk aan slag. De softballer deelde tijdens een verhitte discussie aan John Dijksma van De Knicks een kaakslag uit. Het leverde de tegen stander van De Knicks geen punt op, maar de Soesters verloren wel: 14-4. Aanleiding voor het handtastelijke ein de van de wedstrijd was de discussie over het al dan niet doorgaan na de zes de inning. De stand was op dat moment 14-4. Volgens Zuidvogels .moest de partij worden afgefloten, omdat de marge tien punten bedroeg. Volgens De Knicks moest nog een zevende in ning worden gespeeld. De opgefokte sfeer, die ontstond, leidde ertoe dat Dijksma een tik opliep. De scheidsrech ter, die dat niet had gezien, floot vervol- gens voor het laatst. Uit navraag bleek dat de wedstrijd inderdaad ten einde was. Bij een verschil van minimaal tien pun ten, wordt een softbal wedstrijd na vijf innings afgeblazen. Is de marge kleiner dan worden zeven innings afgewerkt. De bond heeft echter besloten dat een partij na zes innings ook is afgelopen als het verschil tien of meer punten be- De Knicks verloren de uitwedstrijd met 14-4. In de tweede inning moesten de Soester het duel prijsgeven. Zuidvogels sloeg zich toen (met de knuppel) van 1-0 naar 9-0. De meeste ballen vielen achter de midfielders. De achterstand was teveel van het goede, al scoorden Mare van Dalen, Cees van Empelen, Roel Waterreus en Hans Stuyvenberg in de laatste twee slagbeurten tegen. Opvallend was vooral het spel van de van een blessure herstelde Stuyven berg. Hij vierde zijn rentree op het soft- balveld met onder meer twee fraaie dubbels. In totaal zorgde hij voor zes 'uitjes'. De wedstrijd die De Knicks maandag avond moesten spelen tegen Moorfiel- ders duurde slechts viereneenhalve in nings. Op het terrein aan de Konings weg mepten de Soesters er lustig op los: 13-1. De Knicks hoefde niet eens meer gebruik te maken van de vijfde slag- beurt. Roel Kriele scoorde zijn eerste home run van dit seizoen. Pitcher John Vun- derink onderschepte veel ballen, waar door veel tegenstanders afdropen. Hef mag niet. Hef is DVS/Knol- lentuin kennelijk verboden het ei gen afsluitende zaalvoetbaltoer nooi te winnen. Voor de vierde keer in vijf jaar tijd behaalde de thuisclub de finale. En voor de vierde keer eindigde de ploeg als tweede. Ted Troost en een leger collega's van de haptonoom zijn erbij gehaald. Maar het mocht niet baten. DVS/Knollentuin zit met het Zoetemelk-syndroom. Evenals in 1991 bedierf Springboks het geplan de feestje van de Soesters. Drie minuten voor het einde van de finale scoorde de kampioen van de hoofdklasse het enige doelpunt: 0-1. Toch stonden de gezichten niet op on weer. Aanwinst Eddy Brinkman be wees tijdens het toernooi in sporthal Beukendal zijn waarde voor DVS/ Knollentuin. En Gerard Jansen, die nog met Candia'66 meedeed, maar vol gend seizoen bij DVS/Knollentuin speelt, werd topscorer van het toernooi met acht doelpunten. Met die twee spe lers en Ronald de Rooij weer voor de volle honderd procent inzetbaar, denkt de clubleiding het verlies van Saban Aksit (die Firtina'93 heeft opgericht) te hebben opgevangen. Met Aksit werd de openingswedstrijd tegen titelverdediger en tweede divisio- nistPanache met 2-1 gewonnen. Daar na was DVS/Knollentuin te sterk voor Palm Adelaars (3-0) en Candia'66 (2-0). In de kruisfinale vermorzelde de organiserende vereniging het team van de All Stars met 4-1. Ondanks dat DVS/Knollentuin domineerde in de fi nale, ging Springboks er met de buit vandoor. Jan Willem van de Wint van DVS/ Knollentuin werd uitgeroepen tot beste doelman van het toernooi. Springboks had in de persoon van Martin Mulder de meest waardevolle speler van het toernooi in haar midden. De Fair Play Cup ging naar Palm Adelaars 3 dat het veteranentoernooi in Aqua Indoor won. In de Banninghal zegevierde het tweede team van DVS/Knollentuin voor de derde maal in successie op het toernooi voor reserve-teams. Dick van den Broek kan met genoegen terugkijken op zijn optreden tijdens de Adriaan Paulen Memorial. De Pijnenburger toonde zich snel op de 3.000 meter. De Soester was uitgeno digd voor de atletiekwedstrijd in Hen gelo. Hij liep de 3.000 meter in 8.22.34. Enkele dagen eerder had hij dezelfde afstand in 8.22.9 overbrugd.

Soester Courant | 1993 | | pagina 13