En dit zijn de knallers van deze week: 099 C1000 Aqua Indoor haalt prognoses niet Swinkels wijkt niet voor aanval GGS Bommelding gemeentehuis opgelost Raad fluit wethouder Visser terug Fruitcocktail He* volte P°"d vooruw 'Handhaaf remmers' riblappen Asperges hu*s 3 Actueel 4 Varia 13 Sport 18 Actueel 5 Actueel VAKANTIE BEZORGERS Financiële tegenvaller van 100.000 gulden voor zwembad Achterhoedegevecht mondt niet uit in opstappen wethouder Vier schadeclaims als gevolg van verkeersremmers Vrouw verongelukt op de Biltseweg Politie houdt illegale man uit Angola aan Apparatuur uit vier auto's weg Soestdijkers klimmen in de pen Drie verdachten bekennen en zeggen schadevergoeding toe College-lid mag niet praten over inrichting Lazerusberg SLAGERIJ „ZUID" BARBECUE FESTIJN Gevraagd Soester Courant AFSLANKEN C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars ij HET VLEESCENTRUM AANBIEDING VAN DE WEEK Corporaties hebben interesse in Amerikaanse woningen Soesterberg. Vertrek CS voor gemeente financieel aantrekkelijk. 'Geen Fló's of lucht mobiele brigade.' Spullenhulp ongerust over vertraging van verhuizing. Erkenning voor Nieuw Guinea-ganger. Geslaagden 1993. 'Soestduinen locatie voor golfbaan.' Duinkikkers: 'Wijziging onacceptabel'. Nationale titels gebroeders Erasmus. Modern troepenhuis voor HMG-scouts. Kansen LTC-Soestdijk op NK-finale. SMG speelt ruim twee mille bijeen. Aqua Indoor Soest bv heeft in 1992 een financiële tegenvaller van 100.000 gulden geleden. Dat is alleen al het gevolg van een te genvallend bezoekersaantal. Dat schrijft de directie van Aqua In door aan het college van burge meester en wethouders. "Vooruitlopend op ons jaarverslag over 1992 moet worden geconstateerd, dat het totaal-recreatiebezoek aan het zwembad ernstig achterblijft bij de prognoses", aldus de directie. Vooral op maandag-, dinsdag, donderdag- en vrijdagmiddag, alsmede op maandag-, dinsdag- en donderdagavond komen minder recreatieve zwemmers dan was verwacht. De directie spreekt van een financiële tegenvaller van circa 100.000 gulden. Aqua Indoor wijt de tegenvaller aan het feit dat het wedstrijdbassin alleen op woensdag- en vrijdagavond beschik baar is voor recreatieve bezoekers. De directie van Aqua Indoor stelt dat veel niet-georganiseerde bezoekers klagen over de beperkte mogelijkheden tot ge bruik van het wedstrijdbad. Die zouden daardoor naar andere zwembaden in de omgeving gaan. Algemeen bekend is dat veel Soestërs, vooral in gezinsver band, sowieso voor zwembaden in de omgeving kiezen, omdat die goedkoper zijn. Niet aantrekkelijk "Uit de ontvangen reacties blijkt, dat een belangrijke groep potentiële zwem badbezoekers wegblijft, omdat de hui dige gebruiksavonden met wedstrijd bassin (woensdag en vrijdag) niet pas sen of te druk bezet worden bevonden. Een gebruik van alleen het recreatiebad op de overige avonden wordt niet als aantrekkelijk beschouwd", verklaart Aqua Indoor het tegenvallende bezoe kersaantal. De directie vreest in de na bije toekomst een nog grotere concur rentie, zodra twee in aanbouw zijnde zwembaden in Baarn en Amersfoort worden geopend. Daarnaast spelen ook andere factoren een rol. Aqua Indoor noemt in dat ver band de wildwaterkreek, die nog steeds niet functioneert. Ook de nog steeds te rugkerende problemen met technische installaties en de vervuiling in de kleed- Het aantal recreatieve zwemmers in Aqua Indoor valt tegen. Dat schrijft de directie, vooruitlopend op het jaarver slag, in een brief aan het gemeentebe stuur. Foto: Herman van Dam. kabines zijn van invloed op het bezoe kersaantal. Dat laatste is het gevolg van het ontbreken van een scheiding tussen de vuile en schone voetgedeelten. De Duinkikkers Om meer recreatieve zwemmers te trekken, wil Aqua Indoor op maandag avond tussen 19.30 en 21.30 uur de be schikking krijgen over het wedstrijd bassin. Dat bad wordt op die uren ge bruikt door zwemvereniging De Duin kikkers. Op maandagavond wil »Aqua Indoor van 19.30 tot 20.30 uur banen- zwemmen programmeren en in het uur daarna algemeen gebruik combineren met aqua-jogging. Het bestuur van De Duinkikkers wil de uren op maandagavond niet afstaan, zo blijkt uit een brief die het aan het college heeft geschreven. (lees ook de sportpagina). Als wethouder Mieke Swinkels haar verkeersbeleid in Soestdijk niet kan uitvoeren, zou ze daar haar conclusies uit moeten trek ken. Met dergelijke woorden pro beerde Hans van Wuijckhuijze van Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) de wethouder voorzichtig op het idee te brengen om maar eens op te stappen. Nou, dat deed Swinkels dus niet. "Als ik het gevoel had, dat ik de belangrijkste punten van het beleid niet zou kunnen realiseren, had ik mijn conclusies ge trokken. Maar een drempel meer of minder is mij dat niet waard." Volgens Van Wuijckhuijze mist Swin kels het gevoel met de politiek om te be reiken wat ze wil. En anders heeft ze haar blik teveel op één punt gericht, waardoor ze niet meer ziet wat er om haar heen gebeurt, aldus het raadslid van GGS. Of dat nou echt als een aan val op de positie van Swinkels moet worden beschouwd, valt nog te betwij felen. De wethouder in kwestie werd er evenwel koud noch warm van. Bij de gemeente zijn drie tot vier schadeclaims ingediend door auto mobilisten. Hun wagen liep schade op, toen ze enkele weken geleden over de nieuwe en inmiddels verwij derde verkeersremmers in Soestdijk reden. Dat heeft wethouder Mieke Swin kels naar aanleiding van vragen van Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest) meegedeeld. Om hoe veel geld het gaat, kon de wethouder niet vertellen. "Alle claims worden, zoals altijd, afgehandeld door de verzekeringsmaatschappij van de gemeente", aldus wethouder Swin kels. GGS uitte donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering kritiek op het verkeersbeleid van de gemeente. Het college zwalkt en voert een zwab- berbeleid, stelde fractievoorzitter Har ry Witte. Hij doelde daarmee op de ver keersremmers, die werden aangelegd, vervolgens werden veranderd en nu uit eindelijk worden weggehaald. "Het college betreurt het, dat het niet kan worden afgemaakt", antwoordde Swinkels. Zij wees op een raadsmeer- derheid (CDA, WD, PvdA) die de verkeersremmers wilde laten weghalen. Witte: "Het college moet kunnen reke nen op de onderlinge steun van de frac ties die in het college zitten. Anders kun je niet voorkomen, datje geld verspilt." Geen benul Witte viel vervolgens met name het CDA aan. Die partij zou teveel aan haar eigen ideeën denken en die met behulp van de WD en de PvdA er door druk ken. "De wethouders moeten dat naar hun eigen fracties duidelijk maken. Dat dat niet gebeurt, is voor mij het bewijs dat het college geen benul heeft van hoe het politieke spel in elkaar steekt", mopperde Witte. GGS kreeg bijval van Progressief Soest. Leidje Tomassen beschuldigde het CDA, de WD en de PvdA ervan alles in een 'achterkamertje' te bekokstoven. Daarmee doelde ze op het overleg dat de drie partijen twee weken geleden voerden, vlak voor de commissieverga dering, waarin Swinkels werd opgedra gen de remmers in Soestdijk weg te ha len. Volgens Jan Pieter Lokker kon er niet gesproken worden van geheim overleg, omdat in de Soester Courant al was ge meld dat de fracties om de tafel zouden zitten. Zijn fractiegenoot Jan Zwaanen burg meldde dat alle besluiten op de mocratische wijze tot stand zijn geko men. Witte bleef van mening dat het een slechte zaak is dat de verkeersremmers zijn weggehaald. Hij sloot zich aan bij de ambtenaren die hebben gezegd, dat ieder plan wat er voor in de plaats komt, slechter zal zijn. Het CDA, de WD en de PvdA zijn het daar uiteraard niet mee eens. De aanval van GGS op het college werd door de meeste partijen met onbegrip ontvangen en weggewimpeld. "Ze ko men er wel een beetje laat mee", stelde iemand in de wandelgangen van het ge meentehuis vast. Het lijkt er dan ook op dat de oppositiepartij GGS donderdag avond slechts een achterhoedegevecht in de voorkamer voerde. Op de Biltseweg is zondagmiddag een vrouw uit Delft verongelukt. Ze zat achterop een motor die in botsing kwam met een personenauto. De auto reed om twee uur 's middags vanaf de uitrit van een restaurant de Biltseweg op. De automobilist gaf daarbij geen voorrang aan de motor die werd bestuurd door een 27-jari- ge man uit Delft. Zijn passagier, een 24-jarige vrouw uit Delft, overleed 'ter plekke. De man werd met ver wondingen naar Medisch Centrum Molendael in Baarn gebracht. De automobilist is een 28-jarige man uit Huis ter Heide. De politie wist niet te melden of er alcohol in het spel was. Omdat de man in dienst is van de Amerikaanse luchtmacht, is het onderzoek in handen gesteld van de Koninklijke Marechaussee. De politie heeft maandag een illegale vreemdeling aangehouden. Hij zou vrijdag in ons land zijn aangekomen en zijn paspoort hebben verscheurd. De dertig-jarige man zat bij een landge noot van hem in de auto die op de Beetzlaan door de politie werd aange houden. De wagen was opgevallen, om dat onder andere het kenteken deel III niet op de voorruit zat. De illegale vreemdeling is ingesloten in afwachting van zijn uitwijzing. In de nacht van zondag op maandag zijn autokrakers weer op pad geweest. Vier auto's werden opengebroken. Op de Sofialaan leverde dat een radio- cassetterecorder op. Uit een auto die stond geparkeerd aan Colenso werd een fototoestel van een 22-jarige Soes ter gestolen. Een dertig-jarige Soester deed aangifte van diefstal van zijn radiocassetterecor der en cd-speler uit de auto. Die stond die nacht op de Ereprijsstraat. Tot slot werd op de Eigendomweg ook een ra diocassetterecorder uit een auto ont vreemd. Niet iedereen is tevreden over het feit dat de omstreden ver keersremmers in Soestdijk zijn weggehaald. Twee bewoners van de Koninginnelaan hebben in een brief aan het college aan gedrongen op handhaving van de vier 'uithollingen' en ge vraagd om alternatieve drem pels op de zes andere plaatsen, waar remmers zouden worden aangelegd. De briefschrijvers vinden dat de raad niet in het belang van de verkeersvei ligheid heeft gehandeld, door de remmers weg te laten halen. Sterker nog: ze maken ernstig bezwaar tegen het besluit. "Wij vinden dat de uithollingen pri ma functioneren wat betreft de ver- keersremming. Er is geen merkbare verhoging van het aantal verkeers bewegingen; eerder het tegenover gestelde." De Soesters vinden dat er op de Beetzlaan sowieso een drempel moet komen om de veiligheid van schoolgaande kinderen (De Drie sprong) te waarborgen. Beloftes aan de omwonenden van het busoverstappunt in Soestdijk zijn niet nagekomen, stellen de brief schrijvers. Dat er nagenoeg niet ge protesteerd is tegen het overstap punt, komt volgens de schrijvers, omdat de gemeente had toegezegd remmers aan te leggen. Daarmee zou worden voorkomen dat met na me de Koninginnelaan weer een ra cebaan zou worden. "Dit lijkt nu toch weer het geval te worden. Het is een voor ons onverteerbaar besluit dat de verkeersveiligheid ernstig in gevaar brengt. Wij doen een beroep op uw verantwoordelijkheid als bec stuurders van Soest om de verkeers veiligheid op de lange en zeker op korte termijn te garanderen. Ons verzoek is dan ook: handhaaf de geplaatste uithollingen en (her)- plaats alsnog eventuele alternatieve drempels op de toegezegde plaat sen." De (loze) bommelding tijdens de raadsvergadering van maart in het gemeentehuis is opgelost. De poli tie heeft vijf verdachten aangehou den, van wie er drie hebben be kend. Het gaat om een man uit Bilthoven en een vrouw en een jongen uit Soest. De aanhoudin gen werden in de afgelopen twee weken verricht. Het onderzoek dat de politie had inge steld, richtte zich onder meer naar de diverse afdelingen van de gemeente. Gekeken werd naar eventuele fricties tussen de gemeente en burgers. "We. hebben enkele signalen gekregen en hebben vervolgens een tiental mensen gehoord", aldus politiewoordvoerder Cees van Stam. Dat resulteerde twee weken geleden in de aanhouding van een eerste verdach te, terwijl afgelopen zondag een vijfde persoon (uit Soest) werd aangehouden. Hij bleek niets met de bommelding te maken te hebben gehad. Drie verdach ten hebben bekend. De hoofddader is een 23-jarige man uit Bilthoven. Een 23-jarige vrouw uit Soest en een zes tien-jarige Soester jongeman waren eveneens bij de bommelding betrok ken. Over de rol van een 24-jarige vrouw uit Bos en Duin, die eveneens werd aangehouden, bestaat nog geen duidelijkheid. 'Probleem' De reden dat de bommelding werd ge pleegd, komt voort uit een 'probleem' dat ruitersportcentrum Soest met de ge meente zóu hebben. Die kwestie zou op de bewuste avond door de raadsverga dering worden behandeld. Het punt was een maand eerder om juridische- en milieutechnische redenen van de agenda geschrapt. Maar op 18 maart viel het besluit van de gemeenteraad in het voordeel van het ruitersportcen trum uit. De betrokkenen van het rui tersportcentrum hebben overigens zelf niets met de bommelding te maken ge had. De melding is gedaan door vrienden of kennissen, dan wel bekenden van de betrokkenen. Aangezien de raad een positief besluit nam, lijkt het idee achter de bommelding een opgeblazen zaak te zijn geweest. De raadsvergadering werd op donder dag 18 maart 'opgeschrikt' door een bommelding. De melding riep een la cherige sfeer op bij de aanwezigen. Bij de politie was de mededeling binnenge komen, dat tussen negen uur 's avonds en één uur 's nachts drie bommen zou den ontploffen. Later zou de melding op de politiebureaus in Soest en Amers foort worden herhaald. Voordat burge meester Hans de Widt de raadsleden en overige aanwezigen om kwart over acht op de hoogte stelde, had de politie de kantine van het politiebureau ingericht als vergaderruimte. Daar werd de raadszitting dan ook voortgezet en vol gens de agenda afgehandeld. De schoonmakers die het gemeentehuis waren, moesten hun werkzaamheden staken. De drie verdachten, die hebben be kend, hebben toegezegd de schade te zullen vergoeden. Die bedraagt twee duizend gulden, De kosten vloeien voort uit het inhuren van bewakers. Zij moesten erop toezien dat niemand het gemeentehuis zou betreden. De bewa king was nodig omdat de ambtenaren en raadsleden met hun pasje het ge meentehuis kunnen betreden. Wethouder Jan Visser van Pro gressief Soest is donderdagavond teruggefloten door de gemeente raad. Visser had bewoners van Soestdijk uitgenodigd in te komen spreken over de inrichting van een trapveldje op de Lazerusberg. En dat terwijl de raad al geruime tijd geleden had besloten, dat er hele maal geen speelveldje komt. De kwestie werd tijdens het vragenhal- fuurtje in de raad aan de orde gesteld door het CDA. Twee schorsingen later werd Visser middels een motie een ver bod opgelegd om met de buurtbewo ners overleg te plegen over het trap veldje. De wethouder heeft daarop vrij dag een nieuwe brief gestuurd, waarin hij de omwonenden meedeelt, dat er geen inspraak meer mogelijk is over de inrichting van het trapveld. Eenvoudig weg, omdat er geen trapveld komt. De eerste uitnodiging heeft hij bovendien moeten intrekken. Tegenover de raad verdedigde Visser zich met het argument, dat Provinciale Staten hem hebben geadviseerd op nieuw contact op te nemen met de buurtbewoners. Dat advies vloeide voort uit een deels ontvankelijk ver klaard bezwaarschrift van 123 buurtbe woners die wèl een speelveld op de La zerusberg willen inrichten. "Ik wil de bewoners alleen maar de feiten vertel len", aldus Visser. Kees Boerkoel van de PvdA: "U hoeft het advies van Provinciale Staten niet op te volgen en dan nog had u ons eerst moeten inlichten over de brief." Boer koel stelde dat Visser veel te ver buiten zijn boekje was gegaan in de uitnodi ging. Hij doelde daarmee op deze pas sage: "Wie er niet is, wordt niet gehoord en kan achteraf met gewijzigde plannen worden geconfronteerd. Inspraak daar na is echter niet meer mogelijk." Verwachtingen Het CDA en de WD vielen over het feit dat Visser weer verwachtingen heeft gewekt bij de voorstanders van een trapveld. Door de uitnodiging zou den zij weer hoop hebben gekregen op de inrichting van een dergelijke voor ziening. Neks Blommers van de WD: "De mensen hoeven niet te verwachten dat er toch een speelveld komt. De raad wil dat niet." Ook het CDA, D66, Ge meentebelangen Groen Soest en GPV/SGP/RPF tikten de voormalige leraar Visser met het inmiddels spreek woordelijke latje op de vingers. Alleen Leidje Tomassen schoot haar buiten de perken getreden wethouder te hulp. "De raad wil de wethouder ver bieden zijn werk te doen. We moeten de mensen de kans geven ons ervan te overtuigen, dat we gaan nadenken over onze besluiten." Maar de woorden van Tomassen zetten geen zoden aan de dijk. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF): "We moeten niet afwijken van ons be sluit, want dan gaan we zwalken. Als we dat doen, krijgen we straks weer de te genstanders van een speelveld op ons af." Beetzlaan Visser heeft maandagavond overigens wel een bijeenkomst gehouden met be woners van diverse straten in Soestdijk. Het onderwerp van gesprek was echter het grasveld op de hoek van de Beetz laan en de Schrikslaan. Daar zullen, op verzoek van omwonenden, wel speel- Soesterbergsestraat 55 Soest - Telefoon 28484 Fax 28415 Voor een moet u bij uw vakman zijn. voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden; tel. 1 41 52 Wethouder Jan Visser: boekje te bui ten. voorzieningen worden aangelegd. Vis ser .had de buurtbewoners uitgenodigd ook daarover te komen inspreken. Het is evenwel niet zo dat de bewoners, die maandagavond verhinderd waren, hun zegje niet meer mogen doen, zoals Vis ser in de eerste brief had gesteld. Want de inrichting van het 'stukje groen' komt ook nog aan de orde bij de behan deling van het bestemmingsplan Soest dijk. En dan is er voor de burgers alsnog de mogelijkheid tot inspraak. tot 35 cm. per behandeling. half literblik blik 250 gram Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02!55-I625I Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES per kilo20?° HAMLAPPEN (de echte) per kilo9. TARTAAR per kilo11?° Altijd kwaliteit en betaalbaar. Ford Escort 1.8 CLX(16V) 06-'92,15.200 km Nw.pr. 37.350,-, nu 30.350,- en... 12 maanden garantie. Seat-dealer voor Soest-Baarn e.o. ■4UTO VAN DOORN BV Waarborg voor goede service Laanstraat 82 - Soest - Tel. 02155-21719

Soester Courant | 1993 | | pagina 1