)ST- OF .ADE Ontspannen Soestdijk slaat weer toe R.OUD VëFfiüür K damesteam Stam/SoYoCo versterkt 'Soest niet geschikt voor golfbaan' "Ik heb niet meer achterom gekeken" BDC mag clubhuis zelf realiseren Triathleten grossieren in medailles ter Courant Tempo start ATB-afdeling PAGINA 10 WOENSDAG 30 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 Tweede Nederlandse titel van jeugdteam in zes jaar tijd TENNIS Shagtapijt, i Polyester- I - en r woon- en O 7) p. mtr. "ïormaal 209,-) 02155 - 2 09 73 IVier nieuwe gezichten in volleybalselectie VOLLEYBAL I Rapport van Stichting Milieufederatie: GOLF Mountain-bikers kunnen zich verenigen co V cz> co ATLETIEK AY Pijnenburgers op tien Engelse mijlen 1963 1993 Wim van Hoorn Goede resultaten broertjes Musch op NK jeugdschaak Extra geld voor Bentinck Fonds niet uit sportkas Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: ;n Schaakkampioenen geven simultaan tegen leden SSC De Soester Duinen JULI VAKANTIEMAAND Goud voor Eva Janssen op 1.500 meter bij meisjes B ATLETIEK Geen eremetaal voor andere Pijnenburgers Gemeente draagt 320.000 gulden bij, club zorgt voor restant HANDBAL Goud Van Leijenhorst, zilver Belt en De Haas, brons Den Oude STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN SCH0PEREN FIJNSTRALEN t E'Ze hadden nooit het gevoel dat ze moesten winnen. De sfeer was goed en we hebben lekker gelachen. Dat is heel belangrijk, want er stond geen jdruk op de spelers. De andere teams stonden wel onder druk." Trainer IHarold Wernsen van LTC Soestdijk meende met de mentale gesteldheid ;yan zijn spelers voor een belangrijk deel de Nederlandse titel van het {jeugdteam te hebben verklaard. De ploeg stak met kop en schouders bo- !ven de concurrentie uit, omdat Leonie Barten, Jorinde Boer, Jordi Barre voets en Sander Brinkman ontspannen de baan op- en afstapten. Wern sen: "En we waren natuurlijk scherp in de wedstrijden." Er was één moment in de finale tegen Êlden, waarop de zenuwen door de ke len gierden. Jorinde Boer had de eerste set gewonnen en stond in de tweede met 5-2 en 40-15 voor. "Als ze twee keer oploopt, slaat haar tegenstander altijd wel één keer uit", keek Wernsen terug. Maar dat deed Boer niet met als gevolg dat ze de matchpunten niet verzilverde en de partij uiteindelijk nog in drie sets verloor. Van cruciaal belang was daar- pp de partij van Leonie Barten. Zij maakte een 0-1-achterstand in sets goed en trok de stand in de wedstrijd gelijk. Brinkman en Berrevoets verkeerden in topvorm. "Vooral Berrevoets. En in de dubbel stonden ze dit seizoen al zo sterk, dat er eigenlijk weinig meer fout kon gaan", aldus Wernsen die zijn ploeg voor de finale al had ingeschat als winnaar van de titelstrijd. "Ik wist zater dag al dat we de beste kansen hadden, zolang de zenuwen in bedwang konden worden gehouden." Ruim verschil Berrevoets won met 6-2 en 6-2, Brink man (in 1991 verliezend finalist met Soestdijk) met 2-6, 6-4, 6-3. Beide dubbels werden vervolgens met ruim verschil gewonnen, waardoor de stand op 5-1 in het voordeel van LTC Soest dijk kwam. Het had toen geen zin meer om de mix-partijen nog te spelen. Een dag eerder had LTC Soestdijk de wedstrijd tegen het op eigen terrein ten nissende Bosheim evenmin hoeven uit te spelen. Na de enkelpartijen leidde de ploeg na 'straights sets' al met 4-0 en de eerste setwinst van het jongensdubbel was daarna voldoende voor een ticket voor de finale. "We hebben relaxed ingespeeld. Ze. waren heel ontspannen", zei Wernsen over zijn leerlingen. "In de winter trai nen ze tweeeneenhalf uur per week, 's zomers twee uur. Dat is niet veel. In de afgelopen weken hebben we extra ge traind, maar niet teveel. Dat is niet goed, want dan raken ze uit hun ritme. Het is echt klasse. We zijn de terechte kampioen. Dat werd ook tijdens de prijsuitreiking van verschillende kanten gesteld." LTC Soestdijk werd in 1988 ook al kampioen met het zondag mix-team. Twee jaar geleden was de club weder om finalist, maar toen stak Blerick een stokje voor een Soester feest. Wernsen werd dit jaar als trainer bij het jeugd team gevoegd. Maar omdat hij ook het eerste zondagteam in de tweede klasse begeleidde, kon hij tijdens de reguliere competitie niet als coach fungeren. Ton Stalenhoef verving hem bij'die gelegen heden. Maar tijdens de voorronde, waarvoor kampioen Soestdijk zich had geplaatst, was Wernsen, evenals afgelo pen weekeinde in Bussum, van de par tij. "Ik moet Ton bedanken. De doel stelling dit jaar was kampioen worden en dat is mede dank zij hem gelukt." Beker Saillant detail tijdens de prijsuitreiking was, dat de kampioensbeker ontbrak. Het team van LTC Soestdijk hoefde echter niet ver van huis om de bokaal op te halen. Immers, in 1992 was het Soest-Zuid dat nationaal kampioen werd. Een ritje naar de Bosstraat was derhalve voldoende om de beker te bemachtigen. De succesvolle tennisformatie van LTC Soestdijk. Het team bezorgde de club de tweede Nederlandse titel in zes jaartijd. >e damesselectie van Stam/So- VoCo is voor komend seizoen op papier versterkt. De geroutineerde j Irene Koelewijn is terug van weg geweest en de nieuwe trainer Ser- -'aas Klute kon de afgelopen we ten vier nieuwe speelsters begroe ien. Drie van hen hebben reeds er varing in de eerste divisie. Erna Boonzaaier is een twintig-jarige [spelverdeelster. Ze komt van Longa'59 dat in de eerste divisie B uitkwam, maar komend seizoen met Stam/SoVoCo in 11A is ingedeeld. Van DOS uit Schoon hoven (eveneens uit 1B) zijn buiten- aanvalster Jolanda Sluys (24) en de 23-jarige Karin van de Peppel overge komen. De laatste is midaanvalster, 'evenals de van Vif afkomstige Petra Hendrikse. Zij speelde enkele jaren ge leden al in een lager team van Stam/So- VoCo. Irene Koelewijn behoeft in volleybal- kringbn nauwelijks nog introduktie. Ze was jarenlang een vaste kracht in de ploeg. De dertig-jarige midaanvalster heeft inmiddels alweer twee maanden met de versterkte groep meegetraind. Manager Ruud Wijn laat weten dat de begeleiding van Stam/SoVoCo 'zeer content' is met de selectie. Uit beeld verdwenen Ineke Remkes, Diny de Kruijf en Inge Everts. Zij zetten een punt achter hun volleyballoopbaan op divisieniveau. Erica Jansen en Ber- nique Tool spelen volgend seizoen in het tweede team dat in de derde divisie uitkomt en waarvoor de samenstelling inmiddels ook vast staat. Trainer/coach Klute heeft vorige week de laatste training van dit seizoen gege ven. Op 16 augustus pakken de volley- balsters de draad weer op en moeten ze drie keer per week de zaal in. De competitie begint op zaterdag 2 ok tober met een thuisduel tegen Aver- o/OS 2. Daarna volgen bezoeken aan het gepromoveerde Flexa en Homesty- le/Olympia, afgelopen seizoen tweede in de eerste divisie. Stam/SoVoCo komt in het volleybaljaar 1993-'94 vijf nieuwe tegenstanders tegen. Behalve Flexa zijn dat Van Calcar/Lycurgus 2, Piet/Zoomers (gedegradeerd uit eredi visie), Delta Lloyd 2 en Longa'59, de oude club van Boonzaaier. )e Monnickenboschweg is niet de ljuiste locatie voor een golfbaan. Jat stelt de Stichting Milieufede- jratie in het maandag gepresenteer- Ide rapport 'Provincie Utrecht: gwaar golfwaardig?'. Daarmee neemt de Stichting een afwij kend standpunt in vergelijking met het kollege van Soest. B en w hebben on- öangs hun voorkeur uitgesproken voor pet terrein langs de Monnickenbosch weg, dat deels op Soester en deels op \mersfoorts grondgebied ligt. -Jet gebied verdient, aldus de Stichting, leen hoge beschermingsprioriteit ten aanzien van verzuring en vermesting. De Stichting Milieufederatie heeft on derzoek verricht naar alle locaties in de provincie Utrecht. In het rapport wordt eigenlijk vastgesteld, dat het in de ge- neente Soest nauwelijks aanvaardbaar is een volwaardige achttien-holes golf baan te realiseren. Alleen op de vlieg basis Soesterberg zou een golfbaan geen schade berokkenen aan de natuur gebieden. Volgens Milieufederatie valt verder elk terrein in Soest in het rijtje gebieden, waar aanleg niet mogelijk is. Dat zijn gebieden die behoren tot de ecologi sche hoofdstructuur (EHS), gebieden die aardkundige, biotische, culturele en/of archeologische waarde hebben, gebieden die gevoelig zijn voor verdro ging, verzuring of vermesting, stiltege- bieden, grondwaterbeschermingsge bieden en natuurbeschermingsgebie- den, In Soest blijven er dan weinig tot geen mogelijkheden over. De gemeenteraad neemt op donderdag 8 juli een standpunt in over de mogelij ke locaties voor de aanleg van een golf baan. In het rapport van de Soester werkgroep realisatie golfbaan worden vier locaties (Monnickenboschweg, Wieksloterweg, Berkenlaantje, De Is- selt) voorgesteld. De werkgroep heeft daarbij gesteld, dat niet alle locaties zijn onderzocht. Het college heeft zijn voorkeur uitge sproken voor de locatie Monnicken boschweg. De Stichting Wolfduin Golf, die de baan zal laten aanleggen en ex ploiteren, ziet de Monnickenboschweg niet zo zitten en realiseert liever een golfbaan aan het Berkenlaantje. Wolf duin wil tevens andere, nog niet ge noemde locaties, bespreekbaar hou den. RTV Tempo heeft een ATB-af deling opgericht. Mountain-bi kers kunnen zich bij de club ver enigen. Het is de bedoeling dat de ATB-afdeling een interne competitie opzet. Tempo wil op de eerste zondag van september, oktober en november een veldtocht over 40 kilometer houden. De ritten zullen uiteraard in de bossen worden verreden. Op De Bergjes in Soestduinen zullen even eens regelmatig wedstrijden plaats vinden. Mountain-bikers die lid worden van de ATB-afdeling van Tempo kun nen bij de Koninklijke Nederlandse Wielrijders Unie een licentie aanvra gen. De nieuwe afdeling, die officieel morgen wordt opgericht, heeft in middels al een aantal leden. Voor informatie over de ATB-afde ling kan contact worden opgenomen met Tempo, tel 23801. De club is ook schriftelijk te bereiken: RTV Tempo, Postbus 396, 3760 AS Soest. Verkoop Verhuur - Reparaties van gereedschappenen LaflEB machines voor de vakman en de doe-het-zelver industrieweg 37b - Tel. 19589 In Nijkerk is Gerrie den Oude als tweede geëindigd op de tien Engelse mijlen. Die plaats dankt ze aan haar tijd van 1.09.50. Op de ruim 16 kilometer bleef Dick den Oude net binnen het uur: 59.56. De snelste deelnemer namens AV Pijnen burg was evenwel Harry van Brumme- len. De veteraan kon na 57 minuten en 58 seconden zijn startnummer inleve ren. BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW •VERBOUW èlJWApt RENOVATIE s NVUB j EN M ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Robin en Vincent Musch hebben geen slecht figuur geslagen op de Neder landse kampioenschappen schaak tot 10 jaar. Vincent werd in de groep tot 8 jaar jaar zesde en Robin eindigde als vierde. Robin won de eerste vijf partijen, maar daarna was de koek op. De laatste twee partijen werden verloren, waar door het Soester talent als vierde ein digde. Vincent viel in Leusden net bui ten de medailles (zesde). De dertigduizend gulden, die de ge meente extra bijdraagt aan het Ben tinck Fonds, zal niet ten laste worden gebracht van de sportbegroting. Het geld, nodig voor de bouw van een clubgebouw aan de Eemweg, wordt uit de algemene middelen gehaald. De le den van de commissie financiën en sport zijn het daar donderdagavond over eens geworden. Ze volgen daar mee het advies van de Vereniging Sportraad Soest op. De gemeente had aanvankelijk 68.000 gulden beschikbaar gesteld. Enige tijd terug bleek dat het Bentinck Fonds der tigduizend gulden tekort kwam, omdat minder sponsorgeld was bijeengebracht dan waarop was gehoopt. De gemeente ging toen alsnog akkoord met een extra krediet van dertig mjlle. De vraag was alleen of dat bedrag uit de sportkas, dan wel uit de 'incidentele pot' moest ko men. Het college had voorgesteld het bedrag ten laste van nieuw beleid sport te brengen. Maar zowel de Sportraad als de commissie stelden dat de allesbe halve goedgevulde sportkas niet mag worden aangesproken.. FAf y CUJI AD audio wJNlABn video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 121 32 Op vrijdag 2 juli geven de clubkam pioenen van de Soester Schaakclub een simultaan. Iedereen kan tegen de beste senioren- en jeugdschakers uit komen. De simultaanwedstrijden vinden plaats in de EHBO-zaal aan de Parallelweg. De jeugdsimultaan begint om 18.30, die van de senioren om 19.45 uur. Leden van de Soester Schaakclub mo gen introducees meenemen. Het is een traditie binnen de vereniging, dat de clubkampioenen aan het einde van het seizoen een simultaan geven. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM om in de vakantiestemming te komen kunt u in ons sfeervolle restaurant genie ten van een 4-gangen keuzemenu 37,00 per persoon of van een 3-gangen gourmet of steen- grillmenu. Onbeperkt genieten voor de zomerse prijs van 32,50 per persoon Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739, fax 02155-25961 Eva Janssen is door AV Pijnen burg bijgeschreven in het rijtje van Nederlandse kampioenen. In na volging van nationale grootheden als Marcel Klarenbeek spurtte de atlete bij de meisjes B naar de titel op de 1.500 meter. De zestien-jari ge scholiere beëindigde de taktisch sterk gelopen wedstrijd in 4.50.91. Daarmee knabbelde, nee, vrat ze vier seconden van haar beste tijd af. Goud viel haar ten deel op de baan in Gronin gen. Amper 24 uur later werd haar trai ning onderbroken voor een korte huldi ging op het complex van AV Pijnen- burg. Bij die gelegenheid draaide ze de race nog eens terug. "Van te voren was ik wel zenuwachtig, maar toen het startschot klonk, was dat over. In de eerste twee rondjes was het duwen en trekken. Dat heb je vaak in belangrijke wedstrijden. Ik heb goed opgelet, dat ik niet zou vallen. Het was best wel eng, vond ik. Daarna ging het harder en viel de groep uit elkaar. Han- ne Hofmann ging weg op 250, 300 me ter voor de finish en toen kon ik mee. Op de laatste vijftig meter ben ik er overheen gegaan. Hoe groot mijn voor sprong was, weet ik niet. Ik heb niet achterom gekeken. Het is de eerste keer, dat ik van Hanne heb gewonnen. Zij won op de districtskampioenschap pen van me en pas nog in Assen." Talent Eva Janssen heeft talent. Dat bewees ze al bij de C-jeugd, toen ze districtstitels op de 600 en 1.000 meter bijeen liep. De hardloopster heeft er nog niet bij stilgestaan hoe het verder moet met haar sportieve carrière. 'Tk zal niet alle andere dingen van me afzetten. Ik weet ook nog niet welke afstanden ik straks blijf lopen. Ik ben sowieso geen sprin ter. Op de 1.500 meter gaat het wel be ter. Maar als je wint, is het altijd leuk." Volgens trainer René van Zee is Jans sen gezegend met een grote dosis aan leg. "In de toekomst is de 1.500 meter voor haar een goede afstand. Op de 1.500 meter is het van belang, datje de laatste 200 meter snel kunt lopen. Daar hebben we de laatste weken het accent op gelegd. Maar voor een goede 1.500 meter móet je ook een goede 800 en 400 meter kunnen lopen. En voor een goede 400 meter moetje een goede 100 en 200 meter kunnen lopen. Met jeugd moet je echter voorzichtig zijn. Een te grote belasting is niet goed. Daarom hebben we ongedwongen getraind." Voorlopig staan er geen grote wedstrij den op de kalender van het 'gouden meisje' van Soest. Ze start binnenkort nog wel op de 1.500 meter in het Eem- land-circuit. De eerste twee wedstrij den van dat klassement, de 800 en 1.000 meter, zette ze naar haar hand. Maar op de anderhalve kilometer zal ze andermaal Hanne Hofmann achter zich moeten laten, wil ze opnieuw zegevie ren. In de winter zal ze zich weer gaan toeleggen op de cross. De verwachtingen voor Eva Janssen zijn veelbelovend, al kan een blessure haar natuurlijk altijd dwarsbomen in haar sportieve loopbaan. "Nou, dat was ik niet van plan, hoor." Dus wordt ze straks de opvolgster van Ellen van Langen? "Daar kijk ik hele maal nog niet naar. Ik zie het allemaal wel. Ik krijg volgend jaar in 5 VWO veel examenstof en het jaar daarna wordt het nog drukker. Ik zie het allemaal wel." Foto: Goos van der Wilt. Eva Janssen: "In de eerste twee rond jes was het duwen en trekken. Ik heb goed opgelet, dat ik niet zou vallen. Christiaan Geijtebeek kan ook te vreden terugblikken op de Neder landse atletiekkampioenschappen voor de jeugd in Groningen. Hij boekte een persoonlijk record op de 3.000 meter bij de jongens B. Zijn tijd van 9.24.31 was goed voor de elfde plaats. Bij de jongens A werd Sam Drost op dezelfde afstand tiende in 9.16.66. Sabine Rossenberg bleef niet ver verwijderd van eremetaal. Ze sloot de nationale titelstrijd af met een zesde plaats bij het hoogspringen. De A-junior kwam tot 1.60 meter. Geef Smeeing/BDC een zak met 320.000 gulden en laat ze zelf een nieuw clubgebouw realiseren. Dat is de boodschap die de commissie financiën en sport op voorspraak van PvdA-er Kees Boerkoel mee gaf aan het college. Het bestuur van de handbalvereniging heeft daar inmiddels positief op gerea geerd. 't Blaathuus, het clubgebouw op het handbalterrein aan de Henriëtte Blaek- weg, .verkeert in miserabele staat en moet worden vervangen. De clublei ding en de gemeente hebben de laatste tijd herhaaldelijk van gedachten ver wisseld over de mogelijkheden. De ge meente stelde 320.000 gulden beschik baar. De club zou zelf 80.000 gulden moeten bijleggen. De plannen voor het nieuwe clubhuis vielen evenwel te duur uit. Na herzie ning van het plan, zakten de geraamde kosten van ruim vijf ton naar 470.000 gulden. "Dat is 70.000 gulden teveel", stelde wethouder Jan Menne van finan ciën donderdagavond vast. Boerkoel kwam vervolgens met de op lossing, die door de overige fracties werd gedragen. "Geef BDC 320.000 gulden en laat ze zelf een plan maken. Dat bespaart de gemeente veel kosten en de club kan het plan met zelfwerk zaamheid realiseren. Als gemeente hoeven we alleen maar de toets-kwali- teitscontrole uit te voeren om te zien of het gebouw het geld waard is. Al zetten ze dan een gouden koets van 300 mil joen gulden neer, de gemeente draagt maximaal 320.000 gulden bij." Het bestuur van Smeeing/BDC is blij, met dit nieuwe voorstel van het ge meentebestuur. "We moeten alles nog uitwerken en kijken wat de mogelijkhe den zijn. Maar als je het in eigen hand hebt, kun je iets meer met zelfwerk zaamheid voor elkaar krijgen", zegt penningmeester mevrouw A. Roest. Volgens het bestuur moet het mogelijk zijn voor vier ton een clubhuis neer te zetten. "Het mag best sober zijn. Wat we nodig hebben, zijn goede kleed- en doucheruimtes en een gezellige kanti ne." Het bestuur hoopt in het najaar met de nieuwbouw te kunnen beginnen, zodat de werkzaamheden in het voorjaar van 1994, voordat de teams weer de veld- competitie ingaan, kunnen worden af- gerond. De club heeft reeds een aantal acties op de rol staan om geld in te zamelen voor het clubgebouw. Op 18 september wordt een sponsorloop gehouden, er komt een loterij met vermoedelijk dui zend loten van vijftig gulden en een kunstmarkt. Tijdens de zondag gehou den familiedag leverde de tombola ook al wat geld op en enige weken geleden verdiende de club geld aan een boeken markt. 't Blaathuus werd begin jaren zeventig geopend. Koos van den Deijssel, broer van herentrainer Paul van den Deijssel, verzon destijds de naam. Volgens me vrouw Roest zal de naam ook op het nieuwe clubhuis prijken. "Je moet een naam niet veranderen. Die naam hoort bij onze vereniging." Tijdens de districtskampioen schappen triathlon van Utrecht/ Flevoland, hebben Soester triath leten in medailles gegrossierd. Joop van Leijenhorst won bij de veteranen voor de tweede maal op rij de titel. Titelverdediger Jack Belt werd bij de senioren tweede, evenals Rob de Haas (50+). Brons was er voor Gerrie den Oude (da mes). In verband met een grote trainingsach terstand had Jack Belt weinig hoop op prolongatie van zijn titel op de kwart triathlon. De Soester kroop in Scher- penzeel als veertiende uit het water, maar klimde traditiegetrouw tijdens het fietsen op de ranglijst van het tussen- klassement. Toen Belt van zijn fiets stapte, lag hij reeds vierde. Op dat mo ment wist hij, dat hij zijn kampioensbe ker moest overdragen aan Erwin de Bruin, maar met de zilveren medaille keek Belt alsnog tevreden terug op het districtskampioenschap. De tijd van Belt was 2.07.56. Bij de veteranen slaagde Joop van Leij enhorst er wel in zijn titel met succes-te verdedigen. De triathleet van De Schie ter voerde ditmaal niet vanaf het begin het deelnemersveld aan. Integendeel, hij kwam met enkele minuten achter stand op het droge. Met een moyenne van 36 kilometer per uur deed Van Leijenhorst goede zaken op de fiets. Hij kwam op gelijke hoogte met zijn directe tegenstander en forceerde op de 10 ki lometer lopen de beslissing. Hij werd eerste in 2.30.24. Zilver was ook weggelegd voor Rob de Haas in de categorie veteranen 50 jaar. Hij had zich op het laatste moment in geschreven voor de wedstrijd. De Haas kon tot halverwege de 45 kilometer fietsen op gelijke hoogte blijven met de sterkste Nederlandse triathleet in deze categorie, Izaak Verheul. De Haas werd alsnog beloond met zilver. Het bleef niet bij die successen voor De Schieter. Gerrie den Oude greep bij de dames de bronzen plak dank zij een tijd van 2.48.35. Zij nestelde zich na het zwemmen op de derde plaats en verde digde die positie met verve. Nog vijf leden van De Schieter kwamen in actie op de kwart triathlon in Scher- penzeel. Dennis Moerman was goed op dreef (2.26.40), Geertjan Westra over trof zijn verwachtingen (2.32.24), Ed van Renswouw bereidde zich voor op de halve triathlon van Stein (2.37.58) en Bea Beijer had aan drie uur net niet voldoende (3.02.24). Op de achtste triathlon finishte Alda van der Veen in 1.46.30. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 J

Soester Courant | 1993 | | pagina 11