KODAK FILM b» UUR Tie-break' teveel voor De Knicks NK basketbal voor mini's in Soest rima maatgevoel bij Dorien Aarling Prijzen voor jeugdkampioenen DVSB Veel animo voor fietsvierdaagse De huwelijksnacht? Coek van Walsem Kaarten volleybalinterland in Soest in de voorverkoop Sportdag RKJS op 4 juli ontwikkelen en afdrukken Van Oosten ^fotoservice Damesteam begint morgenavond aan play-offs SOFTBAL Combinatieteam Red Stars legt beslag op derde plaats BASKETBAL retoerbeurs Winnaars van kleurwedstrijd De Yrije Vogels 'Dekselse' kwajongens Sanitair Bruidsreportages 'Lintjesregenbij damclub tijdens afsluiting seizoen DAMMEN Super van Doorn en Tempo Toer laten 470 mensen rondtrappen Bericht aan alle jongens en meisjes van Soest woensdagmiddag 18 augustus a.s. Sportorganisatie SOEST Bosstraat Oost Waterpomp gestolen Met kampioenschap polsstokspringen o| S.3 y -* s GRATIS De softballers van De Knicks ko men dit seizoen voor de ene na de andere verrassing te staan. In Utrecht werden ze voor het eerst in hun leven geconfronteerd met een 'tie-break'. Dat gebeurde nadat de stand na zes innings nog gelijk was (1-1). UW scoorde als enige in de 'tie-break' en won derhalve met 2-1. In de 'tie-break' mag de aan slag zijnde ploeg een man op het tweede honk neerzetten. Het spel wordt vervolgens voortgezet, totdat één speler 'uit' gaat. Bij De Knicks was dat meteen het geval. UVV was succesvoller. De man op het tweede honk stal het derde honk en kon uiteindelijk de thuisplaat bereiken, toen de catcher van De Kni3ks de bal over het derde honk gooide: 2-1 en einde l wedstrijd. Het duel was in korte tijd achter de rug. Gerard de Clippelaer begon sterk met een homerun in de eerste inning, maar in de volgende slagbeurten, werden de drie uitjes van zowel De Knicks als UW vlot bereikt. Vangballen, acties van de midfielders, korte stop en ande re veldspelers lagen daaraan ten grond slag. Pas in de zesde inning maakten de gast heren de achterstand ongedaan. Dat gebeurde met een 'echte' homerun, waarbij de bal over het hek werd gesla gen. Kort daarop volgde de 'tie-break' voor de Soesters die vanavond in Soest wederom tegenover UW staan. Het betreft een wedstrijd die moet worden overgespeeld, omdat de Utrechters tij dens de ouberture van dit seizoen met slechts acht spelers was komen opda gen. Dames Met een ongeslagen status hebben de dames van de Knickerbockers de play-offs bereikt. In de laatste wedstrijd van de reguliere competitie werd met 17-8 gewonnen van Quick 5. In de der de inning zag het er nog niet naar uit dat de Soesters een ruime zege zouden boe ken. De Amersfoorters leidden toen nog met 0-3. De lijstaanvoerders druk ten daarna het klasseverschil in cijfers uit. Via 6-3 werd het vlot 17-8. Het damesteam van de Knickerbockers begint morgenavond aan de play-offs met een thuiswedstrijd. Het duel aan de Koningsweg begint om 19.30 uur. In de sporthallen Beukendal en Aqua Indpor heeft zaterdag voor de eerste keer het Nederlands bas ketbalkampioenschap voor mini's plaatsgevonden. Bij de jongens werd Shooters uit Bunschoten kampioen, bij de meisjes won Lei derdorp. Een combinatieteam van de organise rende vereniging The Red Starsy New Stars en Shooters legdé bij de meisjes beslag op de bronzen medaille. Het meisjestoernooi werd afgewerkt in Aqua Indopr. Leiderdorp versloeg in de finale Amigo. De jongens speelden hun wedstrijden in Beukendal. Daar was Shooters oppermachtig. De ploeg won alle wedstrijden en klopte Binnen land in de finale met ruim verschil. De derde plaats ging naar Mustangs. De jonge dribbelaars tot en met twaalf jaar stonden zaterdag garant voor top- basketbal. Het niveau van de mini's was bijzonder hoog. Daar waren insiders het over eens. Aan de titelstrijd moch ten de twee beste teams van elk rayon deelnemen. Dat betekende dat tien jon gens- en tien meisjesteams in actie kwa- VAKANTIETIJP? SPELLETJESTIJP! Tot en met 3 juli a.s. koopt u spelletjes of puzzels voor slechts f1p.st. Voor urenlang speelplezier ruimt u een plekje in in de vakantiekoffer. Open di. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur (zaterdags 10.00 -16.00 uur) Baarn, Dahliastraat 20, tel. 02154 - 21895 Drie deelnemers aan de kleurwedstrijd van De Vrije Vogels zijn in dé prijzen gezet door voorzitter F. Hoedt. De eer ste prijs, een vogelkooi met vogel, ging naar de tien-jarige Ferry Plooy uit Soest. De negen-jarige Jan Snijders, eveneens uit Soest, won de tweede prijs. Hij ging met een insteekhengel met toe behoren naar huis. Een bamboehengel werd in ontvangst genomen door de winnaar van de derde prijs. Dat is Mar tin Antonis uit Hoevelaken. Voorzitter Hoedt nodigde de prijswin naars en hun familieleden uit om een middagje op kinderboerderij De Vrije Teugel door te brengen. Bij die gele genheid zal vanzelfsprekend worden gesproken over vogels. Op de Di Lassostraat en de Sweelinck- straat zijn zondagavond zeven deksels van straatkolken gehaald. Daardoor ontstond een gevaarlijke situatie. De politie vond de deksels in de omgeving terug en plaatste ze weer op de putten. Van de daders ontbreekt ieder spoor, maar het vermoeden bestaat, dat het om dekselse kwajongens gaat. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage! en fotografie Telefoon: 02155-18071 De voorverkoop van kaarten voor de volleybalinterland Nederland- Rusland op 19 augustus in Soest is gestart. De toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij de regiokantoren van de SNS-bank in Eemland en benzinestation Stam aan het Nieu- werhoekplein in Soest. Een plaatsbewijs kost tien gulden. De jeugd tot en met 15 jaar kan de wed strijd voor vijf gulden bijwonen. In Aqua Indoor is plaats voor ongeveer duizend toeschouwers. orien Aarling is jazzkampioen van De Springbokken geworden. Met 24.20 punten werd ze eerste in haar groep (11-12 jaar) èn eiste ze de clubtitel van 1993 op. Een pri ma maatgevoel (8.0), een uitste kende houding (8.0) en een goede uitstraling (8.2) stonden aan de basis van haar succes. De clubkampioenschappen van de jazz-afdeling van De Springbokken werden zaterdag gehouden in de gym zaal aan de Paulus Potterlaan. Daarbij kwamen ook de jongere jazz-beoefe- naars aan bod. In de leeftijdscategorie 5-6 jaar won Sa- manta Bender met een totaal van 23.30 punten. Het verschil bij de 7-8-jarigen was klein. Uiteindelijk was het Dewi Kemper die met 22.90 punten Sandra Poot (22.70) net voor bleef. De titel strijd bij deze twee groepen betekende tevens het afscheid van trainster Ester van Essen. De overwinning bij de 9-10-jarigen ging naar twee leden. Michico Mahulet- te en Miranda de Beer eindigden samen bovenaan met 22.60 punten. Als beste van de club kwam echter Do rien Aarling uit de bus. Met 24.20 pun ten boekte zij de hoogste score. J De scheidende trainster Ester van Es sen kijkt toe hoe enkele zeven- en acht jarige Springbokken hun best doen. Het oefenduel in sporthal Aqua Indoor aan de Dalweg in Soest begint om 19.00 uur. De aanvangstijd is daarmee een half uur vervroegd. De volleybalsters van Nederland en Rusland ontmoeten elkaar acht maal ter voorbereiding op de Europese kampioenschappen voor landenteams. Die vinden van 24 sep tember tot en met 2 oktober plaats in Tsjechië. Twaalf landen hebben zich voor de eindronde in Brno geplaatst. Tijdens de loting op zaterdag 26 juni werd Neder land ingedeeld in groep 1 met Tsje chië/Slowakije, Italië, Bulgarije, Let land en Kroatië. In groep 2 moet Rus land zich ten koste'van Duitsland, Roe menië, Griekenland, Wit Rusland en de Oekraïne zien te plaatsen voor de halve finale. Nederland werd op het vorige EK twee de achter Rusland. De selectie van bondscoach Peter Murphy heeft sinds dien een groot aantal mutaties onder gaan. Het regende maandagavond lin tjes en medailles in gebouw De Zwaluw aan de Koningsweg. De denkbeeldige bui was inherent aan de prijsuitreiking van Damvereni ging Soest/Baarn (DVSB) voor de jeugdleden. Aspirant Virgil Beszelsen bewees dit jaar wederom zijn damkwaliteiten. Hij mocht voor de zoveelste keer naar vo ren komen om de zoveelste beker in ontvangst te nemen. Hij werd clubkam pioen bij de Soester aspiranten. Op de tweede plaats eindigde Robert-Jan Sall die tevens clubkampioen bij de pupillen (tot 12 jaar) werd. De junioren uit zowel Soest als Baarn speelden dit jaar mee in de senioren competitie, maar hadden wel degelijk een eigen ranglijst. Die werd aan het einde van de rit aangevoerd door Stan- ley Thaloessing, ook al een verzamelaar van prijzen. Gerard Koops eindigde als tweede. Ook de nieuwelingen, die zich na het jaarlijkse schooldamtoernooi in januari hadden aangemeld, kwamen in wed strijdverband in actie. Jurgen Wester hof speelde veertien partijen en won ze allemaal. Dat leverde hem een bokaal op. Patrick Breukel en Yu Chao Tung werden nummer twee en drie. Van de Baarnse jeugdschakers werd Niels Sitters kampioen bij de aspiranten en Roël Breunesse bij de pupillen. DVSB had vrijdag de jaarlijkse wed strijd tussen de jeugddammers uit Soest tegen die uit Baarn op het programma Dammers hebben ze op een rijtje, zo als uit deze foto van de jeugdkampioe nen van D VSB blijkt. Foto: Goos van der Wilt. staan. Voor de eerste keer was de Jan van Oort-beker inzet van de partijen. De Baarnaars wonnen het prestigieuze duel met 12-10. Wellicht is dat een ge volg van de speciale damlessen die elke vrijdagavond in het Rode Kruisgebouw aan de Burgemeester Penstraat in Baarn worden gehouden. Voorlopig kunnen de leden van DVSB het dam bord in clubverband in de kast laten staan. De prijsuitreiking vormde maan dag tevens de afsluiting van een lang en succesvol seizoen, waarin in provinciaal verband individuele successen werden behaald en het eerste wedstrijdteam net niet kampioen werd. Niet minder dan 470 mensen heb ben vorige week deelgenomen afin de twaalfde fietsvierdaagse v^n Super van Doorn en Tempo Toer. Onder over het algemeen goede weersomstandigheden legden zij in totaal ongeveer honderd kilo meter af, voordat ze donderdag avond op feestelijke wijze werden toegejuicht aan de Wiardi Beck- manstraat. Het aantal deelnemers betekende geen record, maar wel een sterke stijging ten opzichte van vorig jaar. Op de eerste avond maakten de fietsers een tocht door onder meer de duinen, een dag la ter fietsten ze naar Eemdijk en woens dag deden ze Maartensdijk aan. De or ganisatoren hadden voor de laatste dag de Wasmeertocht uitgezet. Elke avond kregen de deelnemers een vraag voorgeschoteld. De goede inzen ders van de vier antwoorden kwamen in aanmerking voor een prijs. De goede inzenders hadden ingevuld, dat Super van Doorn vijf versafdelingen heeft, de reclamespots van Super op RTL4 te zien zijn, Tempo op woensdagavond twaalf medewerkers had ingezet en de wekelijkse aanbiedingen van Super el ke woensdag in de Soester Courant staan afgedrukt. Tien deelnemers won nen een prijs die varieerde van een op blaasboot tot een koffer en van een dartspel tot een grill barbecue. De ge lukkigen zijn A.A. Ruiter-Van den Berg, M. Groenveld, A. Slijp, J.J. Kreu- Laat je moeder of vader alvast op de kalender zetten dat S.O. SOEST op een open voetbalmiddag heeft voor jongens en meis|es! Van 13.30 - 15.00 uur tot 10 jaar, Van 15.00 - 16.30 uur vanaf 10 jaar Dat het een gezellige middag wordt, hoeft niet opgeschreven te worden, dat is vast wel bekend. zen, J. Bosboom, B. Westera, T. Pater, L. van den Hengel, E. Geersinga en R. Muis. Daar bleef het niet bij, want Super van Doorn pakte goed uit tijdens de fiets vierdaagse. Behalve versnaperingen onderweg, deelde de supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat prijzen uit aan de winnaars van de prijsvraag op dinsdagavond. De deelnemers konden toen bij het pontje van Eemdijk het ge wicht raden van een Zwitserse Emmen- thaler. De kaas woog 87,12 kilo. Vijf tien f ietsliefhebbers vielen in de prijzen: W. Koenen, G.P. Van Dorresteijn, K. paap, T.D. Boes, T. Dessens, H.C. Brouwer, A. Kuiper, R. van Sierles- dam, D. de Goede, M. Walet, Dekker, B. Weersma, A. Ottens-de Nooy, H.G. Koenen en C. Stalenhoef. De fietsvierdaagse werd kleurrijk afge sloten. Veel deelnemers werden in de bloemen gezet door familie en/of vrienden. En de Hilversumse blaaska pel De Geitenbreiers zorgden voor de muzikale ondersteuning op de laatste meters. Uit een moestuin aan de Veenzoom is ia het weekeinde een waterpomp gesto len. Het apparaat heeft een waarde van tachtig gulden. Een 43-jarige man deed aangifte van de diefstal. De Roomskatholieke Jongeren Soest (RKJS) houden zondag de jaarlijkse sportdag. De 'Soester Wereldspelen' beginnen om 12.00 uur op de weilanden van de Peters Baan en worden tradi tiegetrouw afgesloten met het officieuze kampioenschap pols stokspringen. Tijdens de sportdag staan verschil lende onderdelen op het program ma. De deelnemers moeten onder meer broekspijphangen, ringgooien, autoduwen en fietsgooien. Daarna begint het polsstokhoog springen, elk jaar het hoogtepunt van de sportieve dag. Titelverdedi ger Arnold van den Breemer zal in elk geval van de partij zijn. Hij krijgt geduchte concurrentie van onder anderen Marco Spijker, Piet Zonne veld en Arno Grift. Volgens organisator Bert Hagen van de RKJS zijn de kandidaten al een week lang bezig mét trainen. "Ze worden begeleid door een ervaren polsstokspringer uit Friesland, die alle kneepjes van het vak kent." Niettemin wordt verwacht dat menig deelnemer een nat pak zal halen. Voor de 'Soester Wereldspelen' "hebben zich tot dusver tien groepen van zes deelnemers opgegeven. In schrijven kan nog steeds bij Bert Ha gen, tel. 25722. Dat geldt ook voor het polsstokspringen. WOENSDAG 30 JUNI 1993 SOESTER COURANT ISPORTlPAGINA 13 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 7 W o t e - T}S O O v>

Soester Courant | 1993 | | pagina 13