SM 25 TOT 50% KORTING u ian buis haam Van Ginkel in nieuw bedrijfsgebouw Koninklijk Journaal: unieke beelden De Spr flIJIJll Geld voor klimrek Insingerschool HANDEL WANDET! tutten Ed Pakket past op huis tijdens vakantie ODEHUIS ÜT Nieuws van de bibliotheek 111II Bij Combi van Essen aan de Zuidpromenade Sony TRX8 videocamera: nieuwe trend Mayindra geeft ook tijdens zomervakantie cursussen ODEHUIS Weer achter cft VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Financiële Adviesgroep groeit opnieuw uit jasje Historisch document over vorstenhuis van Dekker Produkties uw juwelier - vakman in de regio i Uitbreiding van servicepakket WIJ RUIMEN ONZE ZOMERKOLLEKTIES OP TEGEN SCHERPE PRIJZEN!! Tevens vele topjes en T-shirts, ook in klassiek. i 19 9 3 Certificaat voor CMB Closures 1 1 1 I j O ro 3 ■v KODAK FILM Prijswinnaars van het Gemar fouten festival ZONWERING stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten volwassenenafdeling INTERIEURVERZORGING Honderden mensen op afsluitende feestdag KAPSALON MARIE-CLAIRE Ruim één procent meer leerlingen op basisscholen Snelle politieman haalt fietsende winkeldief in i k PAGINA 16 SOESTER COURANT PAGINA 17 Ieder z'n vak van Buuren brood en gebak banketbakkerij est-Telefoon 11830 opvallende gedessineerde NU VOOR 1.695/-. |ezellige sfeerverlichting. .NU VOOR 1.995,- arte handgrepen op de deuren. .NU VOOR 1.995,-. net inschuifdeuren voor T.V.- met 2 deuren. .NU VOOR 2.195,-. VING met groene dekbladen. -. NU VOOR 2.995,-. f met groene dekbladen. NU VOOR 1.250,-. ngeving is de tafel "Wi.ng" in jpaneel. De ranke stoeltjes zijn ,-.NU VOOR 1.350,-. iWING ner in antraciet mettallic. De 2 ben luxe deurtjes. Ledikant >,-. NU VOOR 1.750,- TVl(1 tl R(>r< IVotfor «/ara A MFV f n. Toen Bert Wester van AMEV Le ven in 1978 voor de eerste keer op bezoek kwam bij Aart van Ginkel van de gelijknamige financiële ad viesgroep, moest hij zich bij een klein loketje melden. Vijftien jaar na dato opende Wester (vrijdag middag) het nieuwe pand dat van Ginkel aan de Lange Brinkweg heeft betrokken. Op de bovenverdieping van het pand zijn voortaan gevestigd het assurantie kantoor van de financiële adviesgroep Van Ginkel en het administratiekan toor van Kaiser Van Ginkel. Het pand aan de Steenhoffstraat was veel te klein geworden voor de zaak die inmid dels elf medewerkers telt. Omdat Wester sinds de oprichting be trokken is geweest bij Van Ginkel, mocht hij het nieuwe onderkomen ope nen. Opvallend in het moderne pand is het oude zitbankje, dat eveneens al zes tien jaar beeldbepalend is in de zaak. Aart van Ginkel heeft zijn sporen wel verdiend in de assurantie-kringen. Hij is mede-oprichter van het overkoepe lende Dienstverlenende Assurantie kantoren (DAK), ex-bestuurslid van de Nederlandse Bond voor Assurantiebe middeling en bestuurslid van de Stich ting Vakbond verzekeringswezen. Daarnaast geniet hij op lokaal niveau bekendheid als voorzitter van de Stich ting Spullenhulp en bestuurslid van de Zeeverkenners. Van Ginkel begon destijds in zijn wo ning aan de Valeriaanstraat, verhuisde later naar de Soesterbergsestraat en nam daarna zijn intrek in een pand aan de Steenhoffstraat, alvorens het bedrijf aan de Lange Brinkweg 11a terecht kwam. Van Ginkel is makelaar in assurantiën en adviseur inzake hypotheken en pen- Bert Wester van AMEV opende het nieuwe pand van Van Ginkel aan de Lange Brinkweg. sioenen. Kaiser Van Ginkel is een maatschap voor administratieve en fis cale dienstverlening. Hoewel het adres opnieuw is gewijzigd, bleef het tele foonnummer (26475) hetzelfde. Nadaf drie jaar geleden de eerste editie van het Koninklijk Journaal verscheen, is het tweede deel van dit onmisbaar document uitgeko men. De videoband bestaat voor namelijk uit unieke beelden. De beelden zijn vastgelegd door came raman Herman van Dam uit Soest. Re gisseur Ella Dekker heeft de opnamen verwerkt tot een eindprodukt, dat in ve le lagen van de Nederlandse bevolking met belangstelling zal worden bekeken. Het Koninklijk Journaal bestaat weder om uit afwisselende opnamen van de Koninklijke familie. Net als in het eerste deel komt de hechte band van het vor stenhuis met de Nederlandse samenle ving op een warme manier tot uiting. Op de videoband staan niet eerder ver toonde beelden van het streekbezoek aan Overijssel, het slaan van de zilveren vijftig guldenmunt en het servies van koningin Beatrix en prins Claus. Maar ook de kerstsfeer op paleis Soestdijk, het onderwaterleven van prins Wille- m-Alexander, de beëdiging van prins Pieter Christiaan, de boomfeestdag met prins Constantijn en het uitreiken van de eerste Draaginsignes Gewonden door prins Bernhard komen aan de or de. Het Koninklijk Journaal doet van alle activiteiten en evenementen op een afwisselende wijze verslag. De video band bevat historisch materiaal, dat steeds waardevoller wordt. Grote juwelierscollectie Eigen ontwerp 14k 18k gouden ringen met - - Saffier Robijn Smaragd Brillant gouden armbanden; colliers e.v.a. gouden sieraden in diverse steensoorten Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Ed Pakket heeft een nieuwe ser vice aan zijn reeds omvangrijke dienstverlening toegevoegd. Het bedrijf gaat desgewenst op huizen passen, waarvan de be woners op vakantie zijn. Het is de bedoeling dat Ed Pakket minimaal één keer per dag langs rijdt. De betreffende medewerker controleert dan of alle ramen, deu ren en andere toegangen nog steeds zijn afgesloten. Ook wordt water ge geven aan de planten en eventueel wordt ook een vogeltje voorzien van voer en water. "We zullen nooit op vaste tijden langsgaan. Elke dag komen we op een ander tijdstip en zullen we door het huis lopen. Op die manier lijkt het alsof de bewoners nog gewoon thuis zijn", zegt een woordvoerster van Ed Pakket. Het bedrijf kan desgewenst ook de telefoon 'doorzetten'. Als de vakan tie vierende mensen worden gebeld, gaat bij Ed Pakket de telefoon. Daarmee verkeren mensen met 'kwade gedachten' in de veronder stelling dat het huis bemand is. Bo vendien kan Ed Pakket eventuele te lefonische boodschappen aannemen voor de bewoners. Voor meer inlichtingen over de op pasdienst kan contact worden opge nomen met Ed Pakket. Het bedrijf is bereikbaar via telefoonnummer 26999. UW KLANTVRIENDELIJKE MODEHUIS UW KLANTVRIENDELIJKE MODEHUIS BAARN - BRINKSTRAATPROMENADE10-12 TELEFOON 02154 -1 55 44 De speelduur van het Koninklijk Jour naal is 57 minuten. Het Koninklijk Journaal, deel II is te verkrijgen door overmaking van 59,90 gulden op bank rekening 46 83 19 859 of postbank 61 84 350 t.n.v. Dekker Produkties Soest o.v.v. Koninklijk Journaal 1993. Na binnenkomst van betaling wordt de vi deoband direct toegezonden. Belang stellenden kunnen ook contact opne men met Dekker Produkties Soest. Het bedrijf is gevestigd aan de Pieter de Hooghlaan 2 en telefonisch bereikbaar via nummer 17552. Het Koninklijk Journaal, deel II. CarnaudMetalBox Benelux, het voor malige Lindner Industrie, is in het bezit gekomen van het ISO 9002 certificaat. Het bedrijf heeft de ISO 9002 assess- ment met goed gevolg voltooid. De as- sessment werd uitgevoerd door Lloyd's in Londen. CMB Closures, gevestigd aan de Koningsweg, is het tweede be drijf in de Closures-groep, dat het certi ficaat heeft ontvangen. CMB Closures maakt onder meer fles- en potafsluitin- gen. bij ontwikkelen en afdrukken. Weiv Van Oosten T^fotoservice nkelcentrum Soestdijl Aktie t/m 31 juli 1993. De winnaars van week 25 zijn: Hoofdprijs: een prachtige city bike; fam. Valkenet, Parklaan 14. 2e Prijs: eengrote wegenatlas; H. Wijn- hoff, Kerkpad 32 ZZ. 3e Prijs: Coco Cola tas met ingebouwde radio; fam. W. Fonteijn, Korte Hartweg 36. Troostprijzen: een Carnaby Advokaat Slagroomster; P. Verhoef, Colenso 168, Soest. Mevr. Van Steen, Hazepad 94, Soest. Mevr. A. Keers, Rietgans 82, Bunschoten. Fam. Van Leijenhorst, v. Goyenlaan 96, Soest. Fam. J. Ten Pas, Roggeveld 15, Soest. L.J. Nieuwdorp, Spinet 10, Soest. Saskia van der Meer, Prins Bernhardlaan 48, Soest. M. Staal, Bazuin 26, Soest. Marianne Meijers, Ossendamweg 41, Soest. Martin Rut- tenberg, Spinet 102, Soest. E letzfaan 24a - Soest - Telefoon i 69 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest In de vakantieperiode, van 21 juni tot 9 augustus krijgt u automatisch uw boeken 6 weken mee naar huis in plaats van 4. Romans Collier, Z. Morgen wordt alles an ders. Na een huwelijk van 20 jaar moet een vrouw voor zichzelf zorgen. Moedig, inventief en met humor gaat ze de uitdaging aan. Dailey, Janet. Op vleugels van harts tocht. Als een vrouw in haar geboorte plaats terugkeert als hoofdrolspeel ster in een film ontmoet ze een oude geliefde. Een boek vol intriges, lief de, haat en vooral romantiek. Dexter, Colin. De doden van Jeri- cho. Hoofdinspecteur Morse van de re cherche in Oxford moet een zelf moord en een moord oplossen die met elkaar te maken hebben. De po pulaire t.v. serie, uitgezonden door de KRO, is een bewerking van in specteur Morse-boeken. Goldbefg, Lucianne. Verborgen verleden. Als een journalist het levensverhaal van de leidster van een call gul-orga nisatie wil optekenen, worden enke le prominente klanten ongerust. Studieboeken 095.1. Een schitterend ongeluk. Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks... Teksten van zes interviews en een groepsgesprek voor de VPRO-t.v. met zes wereldberoemde geleerden. Het "schitterend ongeluk" uit de ti tel is het ontstaan in de evolutie van de menselijke intelligentie en dit prettig leesbare boek is inderdaad in laatste instantie een informele in ventarisatie van de mogelijkheden en beperkingen van het mechaniek of orgaan dat we ons brein noemen. 699.1. Leydesdorff, Selma. Het wa ter en de herinnering: de Zeeuwse watersnoodramp 1953-1993. Op basis van interviews wordt aan getoond hoe diep de ramp van '53 heeft ingegrepen in de levens van de getroffenen. 857.6. Haasse, Hella S. Een handvol achtergrond "Parang sawat": auto biografische teksten. Bundel uiteenlopende autobiografi sche teksten over de Indische jeugd van de Nederlandse schrijfster (1948-). Boeiende bundel waarin de schrijf ster de ontwikkeling van het kolo niale Nederlands-Indië tot de mo derne staat Indonesië plaatst naast haar eigen carrière Engelse romans Fenton, Kate. Dancing to the pi- pers. De geest van een jonge leraars- vrouw, die zelfmoord heeft gepleegd in een vervallen kasteel, blijft de le vens van de achtergebleven beïn vloeden. Romantische thriller. Smith, Martin Cruz. Red square. Het onderzoek naar een bomaanslag voert een Moskouse politieman in augustus 1991 naar München, waar zijn ex-vriendin werkt bij een anti- Sovjet radiozender. Deze vaardig geschreven thriller is het vervolg op het verfilmde "Gorky Park" en Polar Star. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. NIEUWSTRAAT 24 BAARN slaapkamers - kleinmeubelen NIEUWSTRAAT 25 BAARN 02154-12600 tapijten - gordijnen - vitrage - zonwering Als het nieuwe schooljaar begint, zullen de kinderen vande Insingerschool zich kunnen uitleven op een nieuw klimrek. De christelijke basisschool heeft voldoende geld verzameld om het toestel aan te schaffen. Tijdens de afsluitende feestdag werd zaterdag 2.200 gulden verdiend. Dat geld kwam bijeen dank zij een fancy-fair, een verkoopmarkt en andere activiteiten. Honderden mensen kwamen naar de school aan de Insingerstraat om mee te doen aan de activiteiten. Op die manier sprokkelde de school 2.200 gulden bijeen. Bij een loterij, ongeveer een half jaar geleden, was al duizend gulden apart gezet. Het totale bedrag is voldoende voor een klimrek. Wellicht dat ouders zorgdragen voor de installatie van het toestel. Foto: Elger Geessinck. ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 De trend is duidelijk: de onnavolg bare beeldkwaliteit van Hi-8 in een compacte behuizing. De nieu we trend heet TR18. Combi van Essen aan de Zuidpromenade 15 in Hartje Zuid heeft deze camera opgenomen in het videoprogram ma. Het meest opvallende kenmerk van de nieuwe TRI8 is de elegante vormge ving en het stijlvolle, zilvergrijze uiter lijk. In tegenstelling tot het tamelijk sombere zwart of donkergrijs van de andere Sony modellen, maakt deze nieuwe Handycam een frisse indruk. Door deze lichtere kleurstelling lijkt de camera ook minder groot en dat het ap paraat daadwerkelijk kleiner is, kan men eenvoudig constateren door de TRI8 te vergelijken met andere model len en aan het feit, dat de accu binnen het camerahuis is gesitueerd en niet meer aan de buitenzijde. De TRI8 is ongetwijfeld de eerste uit een nieuwe generatie, want op tal van punten wijkt dit nieuwe model af van de conventionele Handycam constructie. Sony is er in geslaagd vanuit een nieuwe visie technische oplossingen te ontwik kelen zonder afbreuk te doen aan de de gelijkheid. De camera verdient op tal van punten waardering. Vooral de Handycam Sta tion is een slimme vondst, die voor a-technische mensen de regelmatig te rugkerende aansluitproblemen op een voudige wijze elimineert. Dat geldt ook voor de nieuwe accu, die kleiner in vo lume, meer rendement oplevert. De beeldkwaliteit is verbluffend. De Hi-8 kwaliteit kan uitstekend dienst doen als basis, indien copieën van op namen worden verlangd. De nieuwe Sony TR18 moet worden gezien als de voorloper van een totaal nieuwe gene ratie videocamera's met als opvallende kenmerken, vriendelijkheid in de be diening, elegant maar stevig gebouwd (compartimenten degelijk afgesloten door rubber randen) en milieu vriende lijke energiebronnen. Het ontwerp is geslaagd en duidelijk ontwikkeld als audiovisueel notitiemid del voor reislustige vakantiegangers, die onbekommerd beeld en geluid van hoge kwaliteit willen vastleggen. Om vang en gewicht vormen geen belem mering meer om de camera dagelijks mee te nemen. De volgende accessoires worden stan daard met deTR18 meegeleverd: accu, laadrietvoeding, Handycam station, S-videokabel, AV-kabel, skartsteker, IR afstandsbediening, draagriem, Ne derlandse gebruiksaanwijzing en een gratis midweek Gran Dorado (tot eind juli). Bij Combi van Essen staat deze ca mera gebruiksklaar opgesteld. Voor het eerst sinds 1988 is het totale aantal leerlingen op de basisscholen in Soest toegenomen. In 1992 stonden 3.640 basisscholieren geregistreerd, vijftig meer dan in 1991. De protestants-christelijke scholen leidden in het afgelopen jaar het groot ste aantal kinderen (1.352) op. De rooms-katholieke scholen vormden een vrijwel dagelijkse bestemming voor 953 kinderen, terwijl op de openbare scholen werd lesgegeven aan 819 leer lingen. Het bijzonder neutraal onder wijs werd gevolgd door 516 kinderen. Een rappe politieman heeft door mid del van een korte, snelle sprint een fiet sende winkeldief ingehaald en ingere kend. Dat gebeurde op het Roggeveld. De dief is een 28-jarige Soester. Hij had dinsdagmiddag in een kledingzaak aan de Van Weedestraat zestien overhem den ontvreemd. Winkelpersoneel had hem betrapt, maar de dader slaagde er in op een fiets te ontkomen. De over hemden had hij in een plastic zak ge stopt. De politie zag hem op het Rogge veld rijden en bleek te voet sneller dan de dief op de fiets. Het rijwiel had hij overigens ook gestolen. TRA! JEU R»CA TERING PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van tuinfeesten etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 1 t/m 6 juli Donderdag Kipfilet met paprika roomsaus J) Vrijdag Gebakken Aiquillat of spaghetti bolognese Zaterdag Zeewolffilet en a la proven? ale Zondag of Wiener Rostbraten Maandag Varkensfricando Dinsdag Rundergehakt in wijnsaus Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht14,50 i Weekendschotel 16,50 1 Openingstijden dagelijks van 10 00-20.00 uur zondag van 15 00-20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperslraat 3 Soest Tel. 24664 Bij Mayindra aan de Kerkstraat kunnen belangstellenden in juli een keuze maken uit diverse cur sussen. Daarnaast bestaat de mo gelijkheid deel te nemen aan een driedaagse workshop. Op 5, 6, 8 en 9 juli wordt in Mayindra een korte cursus Bachbloesem Reme dies gegeven door Roos Vilé. Zij werkt daar in haar praktijk al jaren mee. Vol gens Vilé kunnen de Bachremedies met succes worden toegepast op kinderen die bijvoorbeeld overstuur zijn en heimwee hebben, omdat ze een weekje ergens logeren. Met de remedies kun nen ook honden worden afgeholpen van hun angst voor bijvoorbeeld vuur werk. De cursus neemt vier ochtenden in beslag. Vilé geeft ook een cursus Integra (tekst en werkmethode). Het is een methode om dichter bij de oorzaak van een be paalde klacht te komen, waardoor een gerichtere behandeling mogelijk is. Gedurende zes dagen wordt halverwe ge de maand juli in Mayindra polariteit- intuïtieve en helende massage gegeven. Een dergelijke massage is volgens Vilé aan te raden bij bepaalde fysieke klach ten, zoals rugklachten, slapeloosheid en griep. De zes dagen vormen het eerste deel van de cursus die aan het einde van dit jaar wordt afgerond. De cursisten kunnen zelf ook het effect van de mas sage ervaren, omdat ze veel met elkaar zullen oefenen. Edith Katz is de cursusleidster van de driedaagse workshop De Creatieve Ta- rot. De cursus is zowel bestemd voor mensen die al kennis met Tarot hebben gemaakt, als degenen die dat nog niet hebben gedaan. De workshop is meer gericht op de creatieve kant dan op de verschillende leggingen die mogelijk zijn. Voor informatie over de cursussen bij Mayindra, volstaat een telefoontje, tel. 25599. Belangstellenden kunnen het centrum aan de Kerkstraat 3-5 ook be zoeken.

Soester Courant | 1993 | | pagina 17