L m luim Sj/llie Hair Z< O A Koninklijke eer voor P. van Berge Record aantal inwoners per 31 december 1992 Kanto IVARIAI Iets minder buitenlanders Russische theatergroep op planken kinderboerderij Mavo Soest op gympen Prins Bernhard verricht opening expositie Shepherd Oversl krijgt OPHl ZONWERING... Last minutes? KODAK FILM WOENSDAG 30 JUNI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG Soester bouwt enorme staat van dienst op 3.235 met en 278 zonder verblijfsvergunning •INTERSOL bij edskes zonwering Schooljaar afgesloten met sportdag ^ieslaagdcn^993j Zwemdiploma Bevolkingsregister telt 41.764 burgers De LAAGSTE PREMIE en toch UITGEBREID VERZEKERD! natuurlijk bij: SOESTER ONDERLINGE v BRANDVERZEKERING W.A. VOOR AL UW VERZEKERINGEN Inlichtingen: tel. 02155 - 1 60 11 Bij Star Travel natuurlijk! travel In Militaire Luchtvaart Museum Meningen I van lezers Medelijden Wem Van Oosten U fotoservice Alle treinkaarten aan prijswinnaars uitgereikt vraagt uw aandacht voor: Wet Milieubeheer Bouwzaken Kapsalon Zonnestudio Bouwzaken Aangevraagde bouwvergunningen Verleende bouwvergunningen Tachtig mi 20 tot 60% HORL 1 De Soester P. van Berge is vrijdag morgen koninklijk onderscheiden in het gemeentehuis. De bijbeho rende versierselen werden hem in het gemeentehuis opgespeld door burgemeester Hans de Widt. Van Berge heeft in de afgelopen 44 jaar een enorme staat van dienst opge bouwd. Zijn carrière begon in 1949 als jongste bediende bij de afdeling inkoop van Po lak Schwartz Essencefabrieken in Hilversum. Dat bedrijf werd later over genomen door International Flavors Fragrances (IFF). Nog geen driejaar la ter werd hij binnen de afdeling Statis tiek en Klantenontvangst geplaatst. Na dat hij diverse diploma's had gehaald, volgde in 1955 bevordering tot assis tent-correspondent en korte tijd later tot correspondent. In 1958 werd Van Berge assistent van de directeur smaak stoffen en in 1964 werd hij benoemd tot directeur IFF Deutschland. Diverse promoties volgden en Van Berge is nu adjunct-directeur van IFF. Hij wordt zowel nationaal als interna tionaal gewaardeerd om zijn eerlijk koopmanschap, zijn grote werkkracht en zijn zorg voor goede menselijke ver houdingen. Hij heeft ook verschillende bestuurlijke functies vervuld voor de Vereniging van Geur- en Smaakstof- fenfabrikanten en het Algemeen Be stuur van de Vereniging Nederlandse Chemische Industrie. Van Berge is van 1979 tot 1982 president geweest van de International Organization of the Fla- vor Industry. Die functie bekleedt hij weer sinds 1988. Burgemeester Hans de Widt speldde P. van Berge de versierselen op. Foto: Elger Geessinck. De vrijwel minimale daling in 1991 van het aantal vreemdelin gen in Soest (van 3.319 naar 3.317) is vorig jaar in forsere mate doorgezet. Op de laatste dag van 1992 woonden in Soest 3.235 mensen die in het bezit zijn van een paspoort van een ander land, het geen een afname van 82 mensen betekent. Naast de geregistreerde buitenlanders, verblijven nog eens 278 vreemdelingen in Soest, die in afwachting zijn van een verblijfsvergunning. Het gaat in dat ge val om onder anderen -vluchtelingen (40) en mensen die om gezinshereni ging hebben verzocht. Onder de buitenlanders vormt de Turk- se bevolking met 1.341 inwoners de grootste groep. Op de tweede plaats ko men de Amerikanen. Het gaat hier om de gezinsleden van de militairen uit de Verenigde Staten. In verband met Na- vo-bepalingen worden de militairen niet meegerekend. De Marokkanen staan met 292 personen derde. Verder wonen onder anderen 129 Engelsen, negentig Duitsers, veertig Italianen en 34 Belgen in Soest. In het bevolkingsregister staan ook de namen vermeld van mensen uit verre oorden, zoals Antique, Ghana, Jamai ca, Malagasië, Sri Lanka en Taiwan. Eén inwoner van Soest is staatloos. In 1992 verleende of verlengde de ge meentepolitie 438 verblijfsvergunnin gen. In 1990 waren dat er nog 690. Acht vluchtelingen klopte vorig jaar bij de gemeente aan. Daarnaast hield de politie acht illegale buitenlanders aan. De cijfers staan vermeld in het statis tisch overzicht van de gemeente Soest. Ze zijn afkomstig van de vreemdelin genpolitie. DE BETERE VOOR EEN VOORDELIGE PRIJS knikarm- en uitvalschermen sereens lamellen (rol) horren rolluiken markiezen j Soesterbergsestraat 28, Soest ittlUUIl Tel. 02155-24294 dé trend voor het juiste accent De Russische theatergroep 'Child- ren for Peace' bestijgt morgen het toneel van kinderboerderij De Vrije Teugel. Het jeugdige gezel schap uit Minsk zal de voorstelling 'Het drama van Tsjernobj 1' vertol ken. Het toeval wil dat momenteel een groep kinderen uit Tsjernobyl in Soest en om geving verblijft. Die jonge Russen wa ren onlangs al te gast op de kinderboer derij. Die contacten zijn ontstaan via onderhoudsman Heine Tolsma van De Vrije Teugel. Via hem is ook het con tact met de theatergroep uit Minsk tot stand gekomen. 'Children for Peace' arriveert morgen op de kinderboerderij. Hoe laat de voorstelling begint, is nog niet bekend. In ieder geval zal dat niet voor twaalf uur 's middags zijn. Belangstellenden doen er goed aan donderdagmorgen de kinderboerderij te bellen (tel. 18136). De voorstelling zal worden bijgewoond door de Russische kinderen uit Tsjer nobyl en een groep leerlingen van een school uit Bussum, die op het Vedelaar- pad de schoolreis vorm geeft. De laatste schooldag staat op mavo Soest traditiegetrouw in het teken van de sport. Ditmaal vond het sportieve programma vrijdag plaats op de atle tiekbaan van AV Pijnenburg. Met medewerking van vrijwilligers van de atletiekvereniging stortten de leer lingen van de klassen 12 en 3 zich op onderdelen als hoogspringen, couper- test, kogelstoten en verspringen. Voor sommige leerlingen lagen de prestaties iets onder hun normale niveau. Waar schijnlijk hadden zij de disco-avond, voorafgaand aan de sportdag, nog in hun benen. Ter afsluiting van de sportdag was er door de ouderraad voor een barbecue gezorgd. Mavo Soest kan niet alleen op een pri ma dag, maar ook op een zeer geslaagd schooljaar terugzien. Van de examen kandidaten, die vanaf de brugklas met het thuiswerk vrije systeem gewerkt hebben, is 96% geslaagd. Het vertrou wen in Mavo Soest is blijkbaar in Soest en wijde omgeving zeergroot, wat blijkt uit de enorme aanmelding voor het nieuwe schooljaar. Een aanmelding die ertoe heeft geleid dat er voor een aantal klassen een aannamestop moet worden gehanteerd, om te voorkomen dat de groepen te groot zouden worden. Di rectie en leraren hebben er alle vertrou wen in dat het komende schooljaar wat betreft leer- als sportprestaties weer een succes zal worden. Groenhorst College Maartensdijk VBO (Agrarisch): Matthias Boerhoop, Robert van Sloten, Poppe Jongsma, Marthijn Snelder, Jeroen van den Berg. AOC Midden-Nederland Bloemschikken en -binden primair: Catja Sparwaaij. S.G. Groot Zeist Verzorging: Ienske Heederik, Monique Dankelman, Angela van Beek. Bouwtechniek: Hans Spee. De volgende leerlingen van Sport- en Zwemschool 'De Wieksloot' hebben met succes het zwemexamen afgelegd: A: Sam Abokor; Sjanna Adam; Tom Ber ger; Bram Buurma; Amparo Dashorst; Bru- ce Dijk; Melissa Dijkstra; Jan Peter Eggink; George Heimensen; Jeroen Hop; Wesley Kalkhoven; Mark Klaassen; Elza Kool; Va- lentijn Kracht; Marco van der Kruyf; Rick van der Laan; Annemarijn Poortvliet; To- bias Pronk; Shemara Rebel; Janine van de Werf; Jeroen van de Veerdonk; Diem van de Wetering; Ivo van der Zeyst; Joost Kool; Marion Spit; Maarten Corbey; Christiaan van Weeghel. B: Douglas Beeren; Vincent Berkien; Roy Brink; Nathalie van den Burg; Jort van Den deren; Richard van Doezelaar; Dusjko van der Eynden; Annemieke de Graaf; Edwin Hagers; Tessa Huysman; Michiel Hane- kamp; Saskia Klüde; Eric Kok; Dijanna Kroon; Pim van der Lienden; Nanette van Nispen; Nicolien van Nispen; Rob Nieu- wint; Rolf Laroy; Tine Oudendorp; Ineke Raué; Maarten van Setten; Manouk Tiche ler; Milou Turpijn; Gerben Vastenburg; Daan van der Velden; Jorrit Vellema; Deni- se Kooy; Marlies van Burgstede; Wouter Splinter. Voor de tussentijdse toets op weg naar het basiszwemdiploma, zijn geslaagd: Anne Bakker; David Henry; Theunis van Heivoort; Jorne Kandziora; Alex Muller; Stefanie Nelemans; Casper de Vos; Richard Zonderland; Martine Vrakking. Basiszwemdiploma: Rianne Boèman; Juliette Dijk; Samanta van Es; Tessa Holthuizen; Jelmer Huigen; Mi chiel Heymans; Michèl Huisman; Denise van Rouwendaal; Nadine Schuld; Rutger van Uden; Madelon Vink; Elger Vink; Ma- rije Wouters. Bij Aqua Indoor zijn de volgende leerlin gen geslaagd voor het zwemdiploma A. Jeroen Kelting, 'Casimmir Kouwenberg, Nick Kruidenberg, Geert-Jan Kuperus, Fauve Kuypers, Sascha Kwakernaak, Karen de Leur, Julian Maddocks, Michiel Nieu- wenhuis, Sytze van Odijk, Arjan Oosten- brugge, Ferdi Pas, Michelle van der Pols, Gijs Posthumus, Sander Prak; Tommy de la Rambelje, Melissa van Rouwendaal, Oliver Sabels, Milou Serton, Sven Stijlaart, Jens Stijlaart, Benjamin van der Veen, Chantal van Veenendaal, Linde Veldhuis, Martijn Vogel, Jet van Asch, Guusje van Ballegoij- en, Martijn Beek, Meivin van Beerschoten, Kees Braber, Carline van den Breemer, Jes- sica van den Bremer, Mandy van Bruggen, Matthijs Doesburg, Tristan van Doorn, Lin- da van Foeken, Manon van Foeken, Rutger Fugers, Amanda Garenstroom, Charlotte de Groot, Hein van Gurp, Linda van 't Hoenderdal, Corine van Huissteden, Merel Huurdeman, Misja Janzen, Laurens Kemp, Joey van 't Klooster, Jacco Koeleman, Rick de Koning, Oda Kuypers, Suzan Kuypers, Danny van de Laan, Joris van de Loo, Man dy Lechte, Martijn Leendertse, Robert Mc. Adoo, Roy van de Meiracker, Ronnie Mu- solf, Sylvester Muts, Willem Nugteren, Fa- tih ónder, Anoeska Onwezen, Arnoud Pas- tink, Dennis Pickhard, Tobias Pronk, Ray- mond Schweers, Angela Smit, Madeieine Spies, Frans Steenwjnkel, Jasper Turpijn, Funda Venhuizen, Leana Venus, Wout Vis ser, Matthijs Baarspul, Jasper Bakker, Veer tje Bouwma, Dick Baumann, Juliette Ben- tum, Bennis v.d. Berg, Harro den Bouw meester, Roeland Bruggeman, Marian van Bruggen, Yvonne van Bruggen, Bonita de Bruin, Laura Burkstra, Robin Disseldorp, Jos van Dijk, Timo van 't End, Jamie van Es- veld, Barbara Gaillard, Jan Geerds, Erik Goudsmit, Maarten Goudsmid, Tim Goud smid, Stephan Groeneboom, Maartje de Groot, Margriet Hendrikse, Geertje Hiensch, Anthe de Weerd, Astrid Wort- man, Lisette de Zeeuw, Bianca Beyaard, Tom Holtrop, Maxim van Damme, Laura van Alem, Martine van Oijen, Floris Rood- voets, Vincent van Voorst, Eva de Vries, Kick van der Wel, Raymond van Welzenis, Evert de Werk, Tess van Westen, Imee van Zuilen. B: Anouk Baggerman, Roi Berg, Bas Boer, Robert Diebeis, Koen Klooster, Tamara Pe ters, Jurjen Troost, Joeri Bos, Sharief Jhin- koe-Rai. Het aantal inwoners in Soest is vorig jaar wederom toegeno men. Per 31 december 1992 tel de de gemeente 41.764 burgers. Dat zijn er 124 meer dan het jaar daarvoor. Het gaat om 36.162 Soestets en 5.562 Soes- terbergers. Dat blijkt uit het statistisch overzicht van de afdeling burgerzaken van de gemeente. Het beslaat, om maar in cijfers te blijven spreken, 166 pagi na's. De vrouwen zijn met 21.503 tegen 20.261 mannen in.de meerderheid. Maar wat dat betreft vormen de mannen sinds het einde van de jaren twintig een minderheidsgroepering. In 1920 waren er voor het laatst meer mannen dan vrouwen. De loop der bevolking in het statis tisch overzicht gaat terug tot 1815. Toen woonden 1.560 mensen in Soest. Rond de eeuwwisseling waren dat er 4.430 en bij de aanvang van de Tweede Wereldoorlog stonden reeds 18.407 mensen in het bevol kingsregister ingeschreven. In 1975 werd de grens van 40.000 inwoners overschreden. Soest zou daar niet meer onder duiken. Een relatief explosieve groei van het bevolkingsaantal viel te noteren in 1987 (van 40.936 naar 41.496), maar in 1989 en 1990 daalde het in wonersaantal licht. Sindsdien vormt de grafiek weer een stijgende lijn. De toename is voor een deel toe te wijden aan het geboorte-overschot. In 1992 werden meer dan vierhon derd kinderen geboren, terwijl het aantal sterfgevallen onder de vier honderd bleef steken. Het totale aantal van 41.764 inwo ners is voor Soest als gemeente een record. Voor Soest en Soesterberg afzonderlijk is dat niet het geval. Soest (nu 36.162) had in 1988 al 36.260 inwoners. Soesterberg (nu 5.562) heeft in het verleden zelfs meer dan zesduizend ingezetenen gehad. Soesterbergsestraat 22 3768 EJ Soest Telefoon: 02155-22803 Ir e i i b u r o Star^^^^SSmëër dan 30 vestigingen in heel Nederland STERREN IN REIZEN Prins Bernhard zal vrijdagmiddag de tentoonstelling van David She pherd in het Militaire Luchtvaart Museum openen. De beroemde Engelse luchtvaart- en natuur- schilder exposeert voor het eerst in Nederland. De tentoonstelling wordt gehouden in verband met het 25-jarig bestaan van het museum op het Kamp van Zeist in Soesterberg. Prins Bernhard verrichte destijds, op 3 juli 1968 ook al de ope ningshandeling. Shepherd's werken is te zien van vrijdag 2 juli tot en met donderdag 22 juli in het Militaire Luchtvaart Museum. Het mu seum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur. Op zondag kan het publiek van 12.00 tot 16.30 uur terecht. De toegang is, zoals altijd, gratis. Vrijdagmiddag 25 juni om 16.15 uur pakte jij, jongen met een lichtblauw jack, recht blond en in de nek afgeknipt haar en rijdend op een witte snorfiets, mijn boodschappentas met hierin mijn portemonnee weg. Je bleef kalm en in hetzelfde tempo doorrijden. Je had het dus vaker gedaan. In die portemonnee zat ongeveer f 300,-. Heel veel geld voor een bijstandsmoeder. Ik moest naar de supermarkt en had mijn kinde ren wat nieuwe kleding in de uitver koop beloofd. Thuisgekomen moest ik ze vertellen dat een snotneus ons geld had gepikt. Niks lekkers voor het week einde en geen nieuwe kleding. Mis schien krijg jij later ook kinderen (al is het beter van niet) en overkomt jou het zelfde, dan wens ik je het verdriet watje in ons gezin hebt veroorzaakt in hon derdvoud toe. Ik heb intens medelijden met jouw ouders. Geluk bij een ongeluk heb ik nu wel er varen dat ik een heleboel lieve en be hulpzame mensen om me heen heb. A.T. Begemann. 3 gf bij ontwikkelen en afdrukken. Aktie t/m 31 juli 1993. De laatste vijf winnaars van de zomer- toer-plus-kaarten, die de Nederlandse Spoorwegen (NS) beschikbaar had den gesteld, zijn bekend. De treinkaarten, goed voor drie dagen onbeperkt en gratis reizen met het openbaar vervoer, konden worden ge wonnen tijdens de zaterdag-editie van Goedemorgen Soest van Radio Soest. Wethouder Mieke Swinkels van ver keer zal de laatste vijf kaarten morgen ochtend op het gemeentehuis overhan digen aan de prijswinnaars. Dat zijn F. Staal, mevrouw M. Huisman, mevrouw H. van Kempen, mevrouw J. Bolland uit Soest en mevrouw G.J. Meijerink uit Soesterberg. Zij belden tijdens Goede morgen Soest naar de studio van Radio Soest met de juiste oplossing. Alle vra gen hadden betrekking op verschillen de busverbindingen tussen Soest en an dere plaatsen. Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen in het kader van de Wet milieubeheer: Besluit herstelinrichtingen motor voertuigen: - Amersfoortsestraat 95A, Soesterberg (autobedrijf v/h Stoutjesdijk); - Schrikslaan 27b (Musko); - Kostverlorenweg 6 (Van der Heide). Besluit opslag goederen: - Albert Hahnweg 15 (J. Mulder). Besluit horecabedrijven: - Dorpsplein 3, Soesterberg (Egypti sche grillroom Ramses); - Burg. Grothestraat 16 (Argentijns steakhouse 'El Gaucho'); - Birkstraat 118b (Bungalowpark 't Eekhoornriest); - Steenhoffstraat 16 (Al Capone's Food BV). De desbetreffende stukken kunnen worden ingezien gedurende de maand juli op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. In lichtingen: afdeling milieubeheer, tel. 93593. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: - Gebr. Stork Metaal BV, Industrieweg 16 in verband met wijziging/uitbrei ding van de inrichting; - Du Pont Printing en Publishing BV, Koningsweg 24 in verband met veran dering van delivery-end bij de afdeling plaatproduktie door plaatsing van een inpakmachine; - Shell Zwiers, Weegbreestraat 54 in verband met sluiting van de werkplaats bij het service-station. De desbetreffende stukken kunnen worden ingezien gedurende de maand juli op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, kamer 2.27. In lichtingen: afdeling milieubeheer, tel. 93593. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een woonhuis met gara ge en carport, Soesterbergsestraat 46; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, artikel 50 lid 6 van de Woningwet en artikel 96 vaa de Wet Geluidhinder); 2. het bouwen van een berging met pen- gola, Birkstraat 80; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en ar tikel 50 lid 6 van de Woningwet); 3. het plaatsen van een tuinhuisje, Haagwinde 10; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (W.R.O.) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 1 juli 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwzaken (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1. ter inzage. Vrijstelling van de bepalingen bestem mingsplan Soest-Midden. Geachte klant, l.v.m. vakantie zijn wij gesloten vanaf zaterdag 17 juli t/m donderdag 12 augustus. Team Syllie Hair Soesterbergsestraat 39a - 3768 EB Soest - Tel. 02155-10706 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een periode van 1 jaar vrijstelling van de bepalingen van het bestem mingsplan Soest-Midden te verlenen voor: - het gebruik van de woning Dalweg 1 als huisartsenpraktijk. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 juli 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelij ke ordening en bouwzaken (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inza ge- De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op volgende aanvragen met toepas sing van de daarbij genoemde voor schriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een kerkgebouw, Pa rallelweg 3; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. verbouwen van een bedrijfspand tot Karwei-bouwmarkt, Weteringpad 13; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening); 3. plaatsen van een erfafscheiding, Wij nand Toplaan 20; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 4. uitbreiden en vernieuwen van een be drijfshal, Eigendomweg 80; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning); 5het bouwen van een kantoor met be drijfsruimte, Dorresteinweg/Konings- weg, sectie G, nr. 9639 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1 juli 1993 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwzaken (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De volgende Douwaanvragen/meldin- gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Aagje Dekenlaan 9 (93291): plaat sen van een dakkapel, 15-6-93; Beukenlaan 23a (93293): vergroten van een dakkapel, 15-6-93; Goudvink 36 (93292): plaatsen van een tuinhuisje, 15-6-93; Haagwinde 10 (93290): plaatsen van een tuinhuis, 14-6-93; Isaacstraat 26 (93300): plaatsen van een dakkapel, 17-6-93; Kerkpad N.Z. 33 (93284): plaatsen van een dakkapel, 15-6-93; Postweg 38A (wijziging vergun- ning)(86U33): renoveren en vergroten van een bedrijfsgebouw, 18-6-93; Spinet 50 (93288): plaatsen van een blokhut, 17-6-93; Turfstreek 103 (93302): bouwen van een garage, 18-6-93; Veenbesstraat 2 (93253): verbou wen en uitbreiden van een kerkgebouw, 17-6-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De volgendebouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: le Heeserlaantje 6 (93266): plaat sen van een blokhut, 18-6-93; Amnestylaan 44 (93279): uitbrei den van een woonhuis, 18-6-93; Amnestylaan 46 (93280): uitbrei den van een woonhuis, 18-6-93; Bartolottilaan 14 (93245): uitbrei den van een woonhuis, 15-6-93; Belvedereweg 7 (93201):wijzigen van een gevel, 18-6-93; Da Costalaan 15 (93165): plaatsen van een serre, 15-6-93; Generaal Winkelmanstraat 136 (93262): plaatsen van een dakkapel, 18-6-93; Grote Melmweg 9 (93140): vernieu wen en veranderen van een garage, 17-6-93; Jan Thijssenhof 1 (93278): aanbou wen van een bijkeuken, 15-6-93; Klarinet 375 (93267): bouwen van een berging, 18-6-93 Koningsweg 31-33 (92280): bou wen van bedrijfsgebouwen met woon huis, garage en kantoor, 16-6-93; Koningsweg 35-37 (92397): bou wen van een landhuis, paardestallen en een stapmolen, 16-6-93; Koperwiek 9,25,29,31 (93227): vergroten van keukens, 15-6-93; Meidoornweg 11 (93090): uitbrei den van een woonhuis, 15-6-93; Pieter de Hooghlaan 23 (93246): veranderen van een carport in een gara ge, 18-6-93; Prinsenhof 4 (93212): plaatsen van een dakkapel op de garage, 18-6-93; Schoutenkampweg 65 (93282): plaatsen van een dakkapel, 18-6-93; Spinet 13 (93256): plaatsen van een kozijn in de zijgevel van een woonhuis, 14-6-93; Vondellaan 31 (93260): uitbreiden van een woonhuis met een serre, 15-6-93; Zuidpromenade 6 (93123): verbou wen/uitbreiden van een supermarkt, 15-6-93; Zwarte Wegje 8 (92499): bouwen van een woonhuis met garage, 15-6-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen kun nen belanghebbenden tegen deze beslissin gen een bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzendda tum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 tot 12.30 MONTUUR GLAZEN !N AFSTANDS VOOR EEN ZUtDPF HARTJ Op de Ossend ingang van het verkeersbrigad hand toe stekei de kinderen de ken. Ze konn oversteekplaat: Op verzoek van 1 eniging voor prol derwijs te Soest op de Ossendan steekplaats creër honoreerd, omd fusie tussen de M (Oude Utrechtst Lohmanschool Bestek: met Borrel-, biei Zilver spee Zilveren he Zilveren he Zilveren he Zilveren far Zilveren fai Zilveren fai Zilveren bo Zilveren bo Zilveren mi Goud op zï Goud op zi Zilveren br 14 krt. dive 14 krt. gou< 14 krt, gou< 14 krt. goui van 1881,- Bloedkorae van 3285,- Bloedkorat van 2350,- Diverse kr: Contra bar Royal Albe Koopjes, zi SOESTEF

Soester Courant | 1993 | | pagina 4