'Geen opties uitsluiten voor golfbaan' [erstelwerkzaamheden Aqua Indoor Zege glipt uit handen softbalsters Jansen springt ver met de polsstok Smeeing/BDC trekt familiebanden aan M Dc GOLF Wolfduin blij met locatie van Meilof TRIATHLON Brons voor Gerda, niet voor Gerrie Stichting Wolfduin Golf krijgt steun van raadsmeerderheid Baden om de beurt een week gesloten voor publiek Hercules sterker in laatste inning van eerste play-offduel Duivenberichten Computer- bev/eiligingen TRIATHLON Bericht aan alle jongens en meisjes van Soest Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. dealer voor Soest: min»i WW UW1/CI1 woensdagmiddag 18 augustus a.s. Sportorganisatie SOEST Bosstraat Oost Records sneuvelen tijdens jaarlijkse sportdag van RKJS Blessure velt Jack Belt Geertjan Westra snelste Soester in Driebruggen WOENSDAG 7 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 13 Alle mogelijke locaties voor een golfbaan in Soest moeten bespreekbaar blijven. Dat vindt een ruime meerderheid van de gemeenteraad, zoals morgenavond tijdens de maandelijkse zitting van de lokale senaat nog eens zal blijken. Maar er zal nog heel wat water door de Eem stromen, voordat de Stichting Wolf duin Soest de 'clubs' uit de tas kan halen. Voor een volwaardige golfbaan van achttien holes is 55 tot zestig hectare grond nodig. Het zal een moeilijke klus worden om een geschikte locatie te vin den en daarom willen het CDA, de VVD, de PvdA en D66 geen enkele plek op voorhand van de hand wijzen. Gemeentebelangen Groen Soest en GPV/SGP/RPF willen alleen over de Monnikenboschweg verder praten. Wat Progressief Soest betreft krijgt het milieu de hoogste prioriteit en is een .Soester golfbaan van de baan. Ook de burgercommissie milieubeheer stelt, dat er in Soest geen plaats is voor een golfbaan. Een dergelijke voorzie ning doet de natuur en het landschap van Soest alleen maar geweld aan, aldus hfi adviesorgaan van de gemeente. Die mening wordt gedeeld door het onaf- hankelijke orgaan, de Stichtse Milieu federatie. Een ander adviesorgaan, de Vereniging Sportraad Soest (VSS), wil daarente gen, dat de gemeente in overleg met de Stichting Wolfduin Soest en de provin cie alle mogelijke locaties op haalbaar heid onderzoekt. Dat standpunt wordt ook ingenomen door een meerderheid van het gemeen tebestuur. De werkgroep realisatie golfbaan heeft vorige maand, na een kort en voorbereidend onderzoek, vier locaties voorgesteld. Het gaat om ter reinen aan de Wieksloterweg, het Ber kenlaantje, De Isselt en de Monniken boschweg. Het college wilde alleen die laatste locatie verder onderzoeken. Amersfoort Het nadeel van het beoogde terrein aan de Monnikenboschweg is, dat het ter rein deels op Amersfoorts grondgebied ligt. De Stichting Wolfduin Golf reali seert liever een golfbaan op Soester grond. Wiebe Meilof (GPF/SGP/RPF) stelde voor het gebied tussen de Monni kenboschweg en de Birkstraat te onder zoeken. Dat ligt binnen de gemeente grenzen van Soest "Dat is het lelijkste stuk bos, dat we hebben", ventileerde Meilof. Een golfbaan op die plek kan volgens verschillende politici een mooie buffer vormen tussen Soest en de dreigende verstedelijking van het Amersfoortse grensgebied. In 1992 stelde de gemeenteraad una niem vast dat in Soest een golfbaan ge- Stichting Wolfduin Golf wil de 'loca tie Meilof graag als eerste naar vo ren halen in het onderzoek naar een geschikte golflocatie. Het gaat om het terrein tussen de Monniken boschweg en de Birkstraat. De Stichting heeft dat standpunt schriftelijk verwoord aan het colle ge. Voorwaarde is, dat de baan daar op redelijke termijn en tegen redelij ke kosten kan worden gerealiseerd. Wolfduin wijst evenwel ook op de complicatie dat er overeenstemming moet worden bereikt met maar liefst twaalf grondeigenaren. Als dat een blokkade veroorzaakt, wil Wolfduin andere varianten of andere locaties onderzoeken. De Stichting is zeer verheugd met de brede steun die ze in de commissie ruimtelijke ordening heeft gekregen van de raadsfracties. "Gegeven de uitkomst rekenen wij er dan ook op, dat ook voor uw college het streven gaat worden: Golfen in Soest Na tuurlijk", schrijft Wolfduin in de brief. Niet Gerrie den Oude, maar Gerda van de Veen heeft anderhalve week geleden brons veroverd tijdens de districtskam pioenschappen triathlon. In het artikel in de Soester Courant werd per abuis gemeld, dat Gerrie den Oude derde was geworden. Zij is echter lid van AV Pijnenburg. De eer komt toe aan Gerda van de Veen van triathlon- vereniging De Schieter. Waarvan acte. De ouverture van de play-offs is voor de dames van De Knicker bockers geëindigd in een neder laag. D.e softballers namen op het terrein aan de Koningsweg een 3-0-voorsprong, maar Hercules bleek sterker: 7-8. Niettemin houdt de ploeg uitzicht op promo tie. Twee van de vier ploegen mo gen volgend seizoen in de derde klasse spelen. De Knickerbockers waren ongeslagen uit de reguliere competitie gestapt en leken donderdagavond opnieuw op weg naar een zege. Corrie Nauwelaerts de Age, Gerda van Empelen en Fatima van de Broek tilden de stand naar 3-0. In de tweede inning moest Van de Broek vier punten toestaan (waarna Wil de Clippelaer gelijk maakte). De pitcher werd daarom op de heuvel ver vangen door Olga Hiddecamp. Mede dank zij een dubbelspel werd de score van Hercules in de derde inning beperkt tot één. In de slagbeurt van De Knickerbockers kwamen Hillecamp, Manuela Hak en Wil de Clippelaer bin nen en begon de thuisclub met een 7-5-voorsprong aan de vierde inning. Daarin gingen de Soesters alsnog ten onder. Hercules scoorde drie keer en zorgde daarna vlot voor drie uities. Heren Hans Stuyvenberg stond vorige week voor de eerste keer als korte stop opge steld bij De Knicks. De voormalige out- fielder kweet zich uitstekend van zijn taak. Alle ballen die bij hem in de buurt kwamen, waren een prooi voor Stuy venberg. Hij zorgde voor zeven uitjes op het eerste honk. Het mocht echter Mis! De bal is een prooi voor de cat cher. Foto: Goos van der Wilt. niet baten in de wedstrijd tegen UW. Beide teams gingen op 4-4 de laatste in ning in. De Utrechters brachten drie man binnen en in de gelijkmakende slagbeurt kwamen De Knicks niet ver der dan twee scores: 6-7. Ook van Phoenix werd in Soest verlo ren (5-11). In de vierde inning was het slaggeweld van de gasten teveel van het goede. Ondanks goed spel van Onno Foekens (zeven uitjes) sloeg Phoenix toe. De stand sprong van 3-4 naar 3-11. Paul de Clippelaer zorgde nog wel voor 5-11, maar De Knicks kwamen de klap niet meer te boven. De softballers staan momenteel vierde in de eerste klasse, waarin acht ploegen uitkomen. Op het programma resteren nog duels tegen Blue Soeks, Moorfiel- ders, VIP's en Quick 3. In A qua Indoor is deze week een begin gemaakt met de her stel- en onderhoudswerkzaamheden. Die zullen, als alles vol gens planning verloopt, twee weken in beslag nemen. In ver band met de werkzaamheden zijn het instructie- en het wed strijdbassin deze week gesloten. Beiden baden staan momen teel leeg. In het recreatiebad kunnen zwemlustigen deze week nog wel terecht. Komend weekeinde wordt het verwarmde wa ter van het recreatiebad in het wedstrijdbad gepompt. Het bad wordt vervolgens bijgevuld en is vanaf 12 juli weer toeganke lijk voor het publiek. Het recreatiebad wordt van 11 tot en met Foto: Goos van der Wilt. 18 juli onder handen genomen en is in die periode dicht. Vanaf maandag 19 juli zijn alle baden van Aqua Indoor weer volle dig geopend. Tijdens de werkzaamheden wordt onder andere het filterme dium van de filterinstallatie vervangen. Ook wordteen lek ge dicht, worden er nieuwe tegels geplaatst, krijgen de kozijnen een opknapbeurt, worden de rubberen dillitatievoegen tussen de tegels vervangen en worden er onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd. De kosten van een aantal werkzaamheden komen voor een deel voor rekening van de gemeente. wenst is. Daarmee werd evenwel niet de belofte gedaan, dat er inderdaad een baan wordt aangelegd. Hoe dan ook, voordat de besturen van de gemeente en de provincie hun goedkeuring aan een locatie geven, zal voor dat betref fende gebied een milieu effect rappor tage (mer) moeten plaatsvinden. Uit zo'n onderzoek, dat volgens milieube heer veel geld kost, moet blijken of het verantwoord is om daar een golfbaan aan te leggen. De uitkomst van een mer heeft overigens veel invloed op de be slissing van het provinciaal bestuur. CDA, WD, PvdA en D66 hebben het college opdracht gegeven onderzoek te verrichten naar alle, ook eventuele nieuwe locaties. Wethouder Jan Visser neemt de reacties van de commissie mee en zal deze maand overleg plegen met de provinciale planologische com missie (ppc). Met name het CDA en de PvdA vinden dat ook de wethouder van sportzaken (Jan Menne) actief aan de gesprekken moet deelnemen. Cambrai PV DE ZWALUW W. van Dorrestein: 1 6 8 26 38 64 87J. v.d. Brakel Zonen: 2 4 101133 37 42 49 51 67 89; B. Roest: 3 52; Th. Wigt- man: 5 23 29 31 45 50 54 69 71 74 88 90; V.d. Brakel-de Beer; 7 53 60 61 80 95; H. van Es: 9 13 17 24; J. de Jong: 12; J.P. Stam: 14 21 25 28 57 86 92 93; G. Rijksen: 15 76 78 91; H. de Bree: 16 18 27 35 59 75 94; PV DE VRIENDSCHAP B. Schimmel: 12 4 5 15 18 23 42 43 45 48 50 51; Vaessen-Veenendaal: 3 7 12 25 26 34 35 39 41; Z.K.H: 6; Altenaar- Reijerse: 8 16 19 27 29; J. Wijnands: 9 14 20 33 44 52; C. Bokma: 10 24 38; T. Kok: 11; C. Kaats: 13; H. Cochius: 17 22 47; J. van Groningen: 21; PV SOEST H. Huisman: 1251013 14; R. v.'t Net: 3 4 6 11; L. Vogel: 7 8; A. Rookhuizen: 9 12 18; Comb. Hornsveld: 15 19; A. v. Hornsveld: lp 17 20; Montlucon PV DE ZWALUW J.P. Stam: 1 5 14 18 26; M. Kanters: 2 21 34; B. Roest: 3 20; J.v.d. Belt klzn.: 4; Vd. Brakel-de Beer: 6 16 38; G. Rijksen: 7 8 27; H. de Bree: 9 11 13 17 24 31 33 37; T. Klomp: 10 35 36; Gebr. De Bruin: 12 15 22 25 39; A. de Bes: 19 29 30; J. Duijst en Zn.: 23 28; PV DE VRIENDSCHAP Comb. Raka: 1; J. Buchner: 2; J. Wij nands: 3 6 7 8 14 25; H. v.d. Veen: 4 27; Comb. Rini: 5; W. Hofman: 9 15 18 21 23; Altenaar-Reijerse: 10 ,20 26; J. Beijer: 11 24; C. Bokma: 12; J. Rutten- berg: 13; J. Rauch: 16; PV SOEST H. Huisman: 13 7 10; A. Rookhuizen: 2 9; D. Huisman: 4; R. V. 't Net: 5 8 11; A. v. Hornsveld: 6; Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)- 1 30 14 V CAI M Jt E9 audio ailHHD video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 12132 Laat je moeder of vader alvast op de kalender zetten dat S.O. SOEST op een open voetbalmiddag heeft voor jongens en meisjes! Van 13.30 - 15.00 uur tot 10 jaar, Van 15.00 - 16.30 uur vanaf 10 jaar. Dat het een gezellige middag wordt, hoeft niet opgeschreven te worden, dat is vast wel bekend. Er sneuvelden nogal wat records tijdens de jaarlijkse sportdag van de roomskatholieke jongeren Soest (RKJS). Nooit eerder deden zo veel Soesters mee bij het polsstok- springen, dat met een record af stand van 10,20 meter verrassend werd gewonnen door Jacques Jan sen. De hilariteit tijdens het polsstoksprin- gen was traditioneel groot. Verschillen de, onder wie Michel Vlaswinkel en Pieter Kuijer, haalden een nat pak in plaats van de overkant. Dat leverde Kuijer overigens door hem zelf in het le ven geroepen 'Pokprijs' (voor de meest lachwekkende sprong) op. In de top drie deden de polstoksprin gers nauwelijks voor elkaar onder. Oud-winnaars Arnold van den Bree- mer en Corno de Ridder hadden in 'outsider' Jacques Jansen een tegen stander van formaat. De ex-marinier sprong 10.20 meter ver en brak daar mee het clubrecord. De felbegeerde polstokbokaal mag in ieder geval een jaar bij hem in de kast staan. Piet Zon neveld werd winnaar bij de veteranen. Het polstokspringen werd voorafge gaan door de Soester Wereldspelen. Twaalf teams namen deel aan de zes kamp. Het fietswerpen, broekspijphan- gen, Goóise Matras, de Amstel Gold Race en de andere spelen kostten de deelnemers heel wat zweetdruppels. Daarnaast werd het ludieke spel de 'Jan-Visser-look-a-like' gehouden, waarbij elk team een deelnemer moest Ludieke spelen waren schering en in slag tijdens de 'Soester Wereldspelen Foto: Goos van der Wilt. afvaardigen. Bart Krol (gemeente raadslid van het CDA) was aangetrok ken als jurylid. Hij beoordeelde de geschminkte Dennis van Asch met een negen. Van Asch zou Jan Visser niet zijn als hij geen commentaar op de beoordeling had geleverd. Hij werd dan ook glansrijk eerste. Op de halve triathlon van Aalten is Jack Belt uitgevallen. De triathleet werd op het laatste onderdeel geveld door een enkelblessure. De Soester lag tijdens de 20 kilometer lopen op kop, maar toen hij na vijf kilo meter in een bocht op een uitstekende tegel stapte, knakte zijn enkel. Belt hoopt over vijf weken te zijn her steld, zodat hij in het Franse Embruan aan een kwart triathlon in de bergen kan meedoen. Vijf leden van De Schieter stonden za terdag in Driebruggen aan de start van de kwart triathlon. Geertjan Westra was de snelste Soester in twee uur, 21 minuten en 45 seconden. Westra legde daarmee beslag op de 38ste plaats. Bij de veteranen werd dis trictskampioen Joop van Leijenhorst zevende in 2.23.35, terwijl Gerda van der Veen bij de dames als derde eindig de (2.39.39). De deelnemers moesten 1.500 meter zwemmen in het plaatselij ke kanaal, 40 kilometer fietsen en 10 ki lometer lopen. In de wedstrijdserie, waarbij het zwem- onderdeel duizend meter bedroeg, gaf Mitzy Renooy blijk van haar progres sie: 2.41.30. Alda van der Veen kwam uit op de achtste triathlon en was één uur en ruim 54 minuten onderweg om 500 meter te zwemmen, 27 kilometer te fietsen en 5 kilometer te lopen. Traditiegetrouw heeft Smeeing/BDC het seizoen afgesloten meteen familiedag. De handbalvereniging deed dat zondag op het terrein aan de Henriëtte Blaekweg. Tijdens de familiedag kwamen onder anderen de 'oud-gediendenvan de club in ac tie en dat leverde fraaie momenten op. Hier en daar verliepen de bewegingen wat minder soepel dan, pakweg tien jaar gele den, maar het balgevoel was er over het algemeen nog wel. De taktiek werd echter bij alle teams bepaald door de gezelligheid en over de uitslag van het recreatieve toernooi werden dan ook geen mededelingen gedaan. i

Soester Courant | 1993 | | pagina 13