UITGERUST OP WEG EN VEILIG THUIS! Caravan en snelheid Vakantie Wegwijs:d h m p Vcy Nieuws van de bibliotheek aruóhocK Compc 1CULTUUR& WELZIJN) Yan Staveren en Kinderdijk mogen aan de slag in follie Geen subsidie inrichting ruimte en tuin van GOS A'S stichting openbare bibliotheek VAKANTIE BEZORGERS Spandoeken aan viaducten WOENSDAG 7 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA8 WOENSDAG 7 Akkoord ondanks 'onzorgvuldige'procedure Nieuwe aanwinsten jeugdafdeling Kinderboerderij De Vrije Teugel Gestoomde kleren verdwijnen uit kofferbak auto 'Drama Tsjernobyl' morgen alsnog op kinderboerderij Inbreker slaat glazen schuifdak met hout stuk Walkman en jack uit auto weg Gevraagd Soester Courant The Long Day Closes Initiatief-vot Vakantie-actie '93. van Veilig Verkeer Nederland XI m Promotieteams bij grensposten 'Wegwijs Vakantiespel' Veilig caravan-rijden Inhalen met de caravan voor een veilige vakantie Tv-dokter geeft advies Beter openbaar vervoer De follie aan de Dalweg mag wor den verhuurd aan de kunstenaars Jean-Marie van Staveren en Bert Kinderdijk. De overeenkomst wordt gesteund door een meerder heid (17-10) van het gemeentebe stuur. Dat rekensommetje viel vo rige week op te maken in de com missie ruimtelijke ordening. Het college moest in de persoon van wethouder Jan Visser echter wel kritiek aanhoren over de procedure die het heeft gevolgd bij de toewijzing van het slakkehuis. Nadat/het college al een principe-overeenkomst had gesloten met Van Staveren en Kinderdijk, meld den verschillende kunstenaars en de Soester afdeling van Het Rode Kruis zich ook aan als gegadigde voor de fol lie. Het college hield echter vast aan de overeenkomst met Van Staveren en Kinderdijk. Dit tot ongenoegen van de PvdA en GPV/SGP/RPF. Deze partijen wil den, dat de procedure opnieuw zou worden gestart, opdat iedereen (zij het alleen kunstenaars) zich alsnog zou kunnen inschrijven voor de atelier ruimte. Het CDA ging nog verder door te stel len dat het slakkehuis zich niet voor kunst leent. 'Follie' staat in het woor denboek omschreven als waardevol, nuttéloos bouwwerk. Het 'nutteloze' kon Arie van den Breemer van het CDA wel instemmen, met het 'waarde volle' allerminst. De WD verweet het college onzorg vuldig te hebben gehandeld bij de pro cedure. Toch meldde Visser's voorgan ger Günther Plomp, dat zijn fractie (evenals Gemeentebelangen Groen Soest, Progressief Soest en D66) mor genavond tijdens de gemeenteraads vergadering akkoord zal gaan met het voorstel. "Maar we willen geen herha ng-" Visser accepteerde de kritiek over de onzorgvuldige procedure niet. "Het college heeft dit niet bekonkeld. Ik ver werp verre van mij, dat ik iemand de voorkeur zou hebben gegeven. Dit is objectief, eerlijk en zonder welk spel letje dan ook tot stand gekomen." Harry Witte van GGS schoot Visser zo waar te hulp. Hij wees op het feit, dat het college reeds in juli 1992 had ge meld, dat er twee kandidaten waren voor de follie. "Dan hadden wij als raad maar eerder moeten vragen om een an dere procedure', aldus Witte. Van Staveren en Kinderdijk moeten vijftig gulden per vierkante meter per jaar aan huur betalen. Ter vergelijking: in een bedrijfsverzamelgebouw van de gemeente wordt per vierkante meter 125 gulden per jaar in rekening ge bracht aan de huurder. De WD wil de mogelijkheid open houden om het ta rief voor de follie na één jaar aan te pas sen. D66 en GPV/SGP/RPF schaar den zich wat dat betreft achter de libe- ralen. De gemeente zal geen subsidie verlenen voor de inrichting van de gemeenschappelijke ruimte en tuin van het project Groepswonen Ouderen Soest (GOS) in Klein Engendaal. Het college heeft een verzoek van de woongroep om ruim honderdduizend gulden bij te dragen, afgewezen. Burgemeester en wethouders huldigen het standpunt, dat de gemeente geen subsidie verstrekt aan particuliere doel einden. Los gezien daarvan, is er op de gemeentelijke begroting niet eens ruim te voor een éénmalige donatie. De gemeente heeft in een eerder sta dium wel geld gestopt in de realisatie van het unieke woonproject, maar vindt dat de bewoners de kosten voor de in richting van de gemeenschappelijke ruimte en de tuin zelf moeten dragen. De woongroep Koningsdael heeft 132.000 gulden nodig. Daarvan heb ben ze reeds 14.000 gulden binnen dank zij een aantal fondsen. Ook ande re fondsen zijn en worden benaderd. Aan de gemeente is gevraagd het reste rende bedrag aan te vullen, maar Ko ningsdael heeft nul op het request ge kregen. De gemeenschappelijke ruimte en de tuin zijn geen openbare voorzieningen. En derhalve acht het college het onj uist, dat er gemeenschapsgelden voor wor den vrijgemaakt. De 23 woningen van het GOS-project zijn momenteel in aanbouw. In maart werd met de werkzaamheden begon nen en twee weken geleden legden GOS-voorzitter P.G. Konings, wet houder Frans Kingma en voorzitter H. Bas van de woningbouwvereniging Soest de symbolische eerste steen. De woningen worden in december van dit jaar opgeleverd. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest A-Prentenboeken Prulletje of hoe Leopold een vriend kreeg van Lisa Taylor Prulletje, een klein varkentje, houdt erg van zwemmen en ontmoet daar bij Leopold, een trotse hooghartige, maar eenzame ram. Prulletje be wondert Leopold en zou er alles voor over hebben om zijn vriend te worden, maar Leopold is te trots en kijkt op hem neer. Op een dag wordt Prulletje ziek en het is de fiere Leopold die een plan bedenkt om hem weer beter te ma ken. Het telefoonboek van Jan Pien- kovvski De kaft van dit originele, lange en smalle boek is groter dan de binnen kant, want boven de dikke karton nen bladzijden zit een doosje met een knop.' Als je daar op drukt hoor je het ge luid van een telefoon. In dit doek- vertellen dieren waarom ze geen tijd hebben om een telefoongesprek te voeren. A -Boeken (6-8 jaar) Jesse Pantoffel krijgt een hond van Henk Figee Als Jesse in een radiospelletje een hond wint, zegt zijn moeder: "Ik word gek". En zijn vader zegt: "Honden zijn het toch al." Toch krijgt Jesse een hond uit het asiel. De avonturen van Jesse gaan over din gen die Jesse voor het eerst mee maakt. Andere Jesse Pantoffel avonturen zijn: Jesse Pantoffel gaat naar een andere school; J.P. en het lampen monster; J.P. gaat kamperen B-boeken (8-12 jaar) Een handvol tijd van Kit Pearson Wanneer Patricia's ouders hun scheiding willen regelen, logeert Pa- tricia bij een oom en tante. Ze heeft het daar niet zo leuk, totdat ze een oud horloge (van haar oma) vindt. Wanneer ze het horloge opwindt komt ze in een andere tijd terecht: de jeugdjaren van haar moeder. Zo leert Patricia haar moeder van een andere kant kennen. Mijn nichtje is een poedel van Jo Dereske Barbara en Tommy hebben nog nooit gehoord van tante Tofelia, oom Rupert en Charlotte. Nu gaan ze er een weekend logeren. Tot hun verbazing blijkt Charlotte een poe del te zijn die het middelpunt is van het huishouden en een eigen kamer met een gigantisch bed heeft; hun nichtje als het ware... C-boeken (12 jaar en ouder) Schipper, mag ik overvaren van Diane Broeckhoven De 16-jarige Elise krijgt als babysit een wel zeer aparte opdracht: passen op een oude demente dame,-wiens man hard toe is aan een avondje vrij. Tegelijkertijd wordt ze voor het eerst hevig verliefd op een artistieke jon gen... De verrijzenis van Tony Tornado van Ed Franck Een vriendelijk telefoontje kan ie mands leven grondig in de war schoppen. Sam Hillman, schrijver van detectiveromans en schepper van de onsterfelijke Tony Tornado, krijgt een geheimzinnige vraag voor geschoteld door een anonieme be wonderaar. Sam gaat op zoek naar het antwoord. Hij komt terecht in een draaikolk van gevaarlijke situaties, opwinden der dan in zijn eigen romans. Grap pige en onderhoudende detective. Informatieve boeken Allemaal letters van Jacques Vos en Alfons van Heusden Allerlei wetenswaardigheden over de verschillende manieren van lezen, het uiterlijk van boeken, de verschil lende soorten:. Verhalen, informa tief, rijmen en gedichten, schrijvers, bekroonde boeken etc. Ook heel in teressant voor ouders en onderwij zers. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond Van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 8 juli Vanaf 9.30 uur is de Sint Joannesschool uit Amsterdam te gast om mee te doen aan een geheel verzorgde schoolreis. Als extraatje kunnen zij ook om 14.30 uur de voorstelling volgen van de 'Children for Peace'-group uit Minsk (Rusland). Na schooltijd zijn Nanka, Il se en Miijam en Lyssa aan de beurt om hun verjaardagsfeest te vieren. Vrijdag 9 juli "De Aanloop" uit Almere is de school die ons vandaag bezoekt voor een schoolreis. Na schooltijd komen Kart- sen, Laura en Anouk met veel vriendjes langs om verjaardagsfeest te vieren. Dinsdag 13 juli "De Achtsprong" uit Amsterdam is te gast voor een schoolreis, 's Avonds komt de leiding van de kampweken bij elkaar om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen van beide kampwe ken. Woensdag 14 juli "Het Ketelbinkie" uit Huizen is van daag de gelukkige voor een schoolreis. Dit is de laatste dit seizoen die op woensdag gehouden wordt. Mededelingen Het normale seizoen voor de medewer kers van de kinderboerderij zit er bijna op. Nog twee kampweken en dan even rust. Dit betekent echter niet dat de kin derboerderij dicht gaat. De kinderboer derij blijft gewoon iedere dag geopend van 8.00 tot J8.00 uur voor publiek dat wil dieren kijken, picknicken, spelen of zomaar lekker slenteren. In september gaat de kinderboerderij weer met de activiteiten verder. Op woensdag 8 september gaat de peuter- ouderactiviteiten van start en daarna gaat alles als vanouds verder met ver jaardagen, theater, knutselmiddagen etc.. Voor het nieuwe seizoen hebben we ook enkele nieuwe activiteiten te bieden die we u spoedig in september zullen laten weten. Twee herenpantalons, een colbert en een grijze rok zijn uit de kofferbak van een auto gestolen. De kleding zat nog verpakt in de doorzichtige plastic zak ken van de stomerij. De dief, die de auto op de Hartweg openbrak, nam ook de radiocassette recorder uit het voertuig mee. De dief stal is in het weekeinde gepleegd. De vorige week uitgestelde voorstel ling 'Het drama van Tsjernobyl zal morgen alsnog plaatsvinden op kin derboerderij De Vrije Teugel. Het programma begint om 14.30 uur. De Russische theatergroep liep vori ge week vertraging op als gevolg van visaproblemen. 'Children for Pea- ce', een gezelschap van kinderen, ar riveerde daardoor later in ons land. "Het drama van Tsjernobyl' zal mor gen alsnog op de planken worden gebracht. De toegang is gratis. De voorstelling zal ook worden bijgewoond door een groep kinderen uit Tsjernobyl, die momenteel in Soest verblijft. In een woning aan de Dolderseweg is zondagmorgen ingebroken. Vermoe delijk heeft de dader een tas met per soonlijke bescheiden van een 42-jarige vrouw uit Utrecht meegenomen. Om binnen te komen sloeg hij met een stuk hout het glazen schuifdak kapot. De in braak moet zijn gepleegd tussen kwart voor elf en kwart over twaalf. Een walkman en een geel jack zijn vori ge week uit een auto gestolen. De wa gen stond geparkeerd op de Van Goyenlaan. De spullen zijn van een 29-jarige Soester. In dezelfde nacht werd op de Vermeer laan ook een auto opengebroken. De 26-jarige eigenaar ontdekte 's morgens dat de radiocassetterecorder was weg gehaald. voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Stecnhoffstraat 46, lel. 19577 Donderdag 8 juli Na 'Distant Voices, still lives' is de tweede speelfilm van Terence Davies, The long day closes', opnieuw een in nemend en zorgvuldig geschetst fami liealbum. De regisseur haalt daarin zeer persoonlijke herinneringen op aan zijn jeugd in een sleetse Liverpoolse arbei dersbuurt, in 1955 en 1956. Wederom wordt de sfeer vooral be paald door prachtige oude liedjes als 'Blow the Wind southerly', 'Hockey Cocky', 'Stardust', 'Tammy' en 'Me and my Shadow'. Zijn vader is overleden, maar als jong ste zoon in een arbeidersgezin van tien kinderen baadt hij in warmte en geluk. Wie 'Distant Voices, still lives' zag, on dergaat met The long day closes' een volle, rijpe, sterk ontroerende film. Opnieuw neemt Têrence Davies ons mee naar de roetige, deze keer ruïneu ze, straat in Liverpool. Het waait en de regen gutst. Hij duwt ons een huis in dal op instorten staat en we stommelen door een glibberig portaaltje dat uit komt op een vervallen trap. Voor onze ogen draait Davies de tijd terug naar 1955. Samen met hem ervaren we de sfeer in de klas, zijn entree op een strenge kat holieke middelbare school, het rietje van de meester, de kou van het water in het zwembad, de zuster die luizen zocht. Momenten, flarden, beelden en geluiden die samen de herinnering vor men van Davies aan de tijd dat hij sa men met zijn moeder, zijn negen broers en zusters en hun vrienden en kennissen liedjes zong tijdens Kerst of bij andere gelegenheden waar de hechte gemeen schap samenkwam. Ook in de kroeg wordt weer hartstoch telijk gezongen over 'Me And My Sha dow' en 'If You Were The Only Girl In The World'. Wat hij zich vooral herin nert zijn de liedjes die zijn moeder zong, de radio, de bioscoop en bovenal de warme gemeenschap van een gezin, een straat, een buurt. De keuze van de muziek voelt als een bad van tranen: Nat King Cole, Kath- leen Ferrier, Debbie Reynolds, The La dykillers, Orson Welles, de BBC Home Service, een Christmas carol en in de kroeg gezongen, loepzuivere a capella- versies van Evergreens. Vlak voor het einde van de film geft de regisseur een analyse van de structuur van de hechte gemeenschapszin, gecentreerd rond drie tempels: kerk, school en bios coop. Nog een keer klinkt de stem van de leraar, die met metalen precisie het principe van de erosie dicteert. Aanvang 20.30 uur, entree f 7,50, c.p.j./65-f- f 5,00. De PvdA wil <3 terrein van de f de Amersfoort: posteerbedrijf v Soester fractie 1 voorstel ingedn leiden dat de i gunningen wor het nieuwe bet Heuvelrug is opj De Ridder en M hebben onlangs avond laten wete rantwoorde wij 2 richting willen t moeten gebeure huidige stortgat In de ogen van zowel uit het o ruimtelijke orde de locatie van aan de Kampd enkele jaren sti de Amersfoorts tuur veel beter, op die plek mi heeft dan op de onlogisch om bi ken voor een c even verderop teerinrichting t< planten. De PvdA stelt de rioolwaterzi het is en een d( Amersfoortses voor een con overige hectar straat kunnen initiatief-vöor het college ge onderzoek tus richten. Ook nancieel onde ren aan de An goedkoper is naar de VA' voerd. De sc zich daarnaa: rijk wellicht len aan gemi ren. Het bedi SM V! itl&S Spandoek met WN-Vakantiewens aan een viaduct richting buitenland. De jaarlijkse vakantie-actie van Veilig Verkeer Nederland heeft deze keer een andere opzet dan in voorgaande jaren. Ditmaal geen affiches of attentieborden langs de auto(snel)wegen. Wel spandoe ken aan viaducten, promotieteams èn een speciaal vakantiemagazi- In de zomermaanden vindt er steevast een volksverhuizing plaats: Italianen trekken naar Finland, Noren zoeken de Griekse eilanden op. Engelsen rijden op hun gemakje richting Oostenrijk. Kortom, heel Europa is in beweging - letterlijk en figuurlijk. Dat Nederlanders een reislustig volk vormen, is rangzamerhand Wel be kend. Daarom vindt Veilig Verkeer Ne derland het ieder jaar weer noodzake lijk vakantiegangers van informatie te voorzien, die de verkeersveiligheid kunnen vergroten. De actie is met name bedoeld vogr de automobilisten. Het reizen naar en rijden in het buiten land wijkt vaak af van het alledaagse verkeer in Nederland. De omstandig heden waarin wordt gereden, verschil len meestal sterk met die in de eigen, vertrouwde omgeving. Hierdoor kun nen zich situaties voordoen, waarmee men volstrekt onbekend is - met alle gevaren en risico's van dien Promotieteams delen bij diverse grensposten het 'Vakantie Wegwijs' magazine uit. Naast het huis-aan-huis verspreide tijdschrift 'Vakantie Wegwijs' wil Veilig Verkeer Nederland de vakantiegangers ook op 'persoonlijke' manier een pret tige en veilige vakantie toewensen. Hoewel er tegenwoordig een 'open' Europa bestaat, stopt het merendeel van de reislustige automobilisten en. motorrijders toch nog voor een grens overgang: even geld wisselen, de ben-, zinetank volgooien of even uitblazen op een parkeerplaats. Bij die plaatsen staan daarom WN-promotieteams klaar om de reizi gers uit te zwaaien of welkom te heten. Ze doen dit door frisdrank en 'Vakantie Wegwijs' uit te delen. Dit gaat gebeuren aan de grensposten Nieuweschans (Groningen), Oldenzaal (Overijssel), Bergh (Gelderland), Eijs- den (Limburg) en Breda (Brabant). In Vlissingen (Zeeland) staan de promo tieteams klaar voor de Engelandvaar ders. De promotieteams zijn tijdens drie weekends in juli actief. ISCVWMTO Spandoek met WN-Vakantiewens aan een viaduct richting Nederland. Niet alle weggebruikers die de grens passeren, zullen de promotieteams ontmoeten. Maar zij worden niet verge ten, want op de laatste bin nenlandse viaducten vóór de grensovergang richting bui tenland en de eerste erna in de richting van Nederland ko men spandoeken te hangen met de tekst: 'Een prettige en veilige vakantie!', respectie velijk: 'Fijn... weer veilig thuis!' Lezers van 'Vakantie Wegwijs' kan nen meedoen aan het 'Wegwiis Vakantiespel', waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. Zo is de hoofdprijs een week ver- Blijf in een fraaie 6-persoons bun galow van Gran Dorado in het Duitse Heilbachsee. midden in het glooiende landschap van de Eifel. Er is ook nog een extra prijs in de wacht te slepen: een arrangement ter waarde van 1.000,- uit één van de reisgidsen van de vakan- tie-boekingscentrates van de WV. In met name Duitsland is het toegestaan hard te rijden op autosnelwegen. Ook in enkele andere Europese landen ligt de toegestane maximumsnelheid hoger dan bij ons. De medewerkers van de bijna 75 jaar bestaande maatschappij Europeesche Verzeke ringen, marktleider op het gebied van reis- en recreatieverzekerin- gen, hebben ruime ervaring met schades aan auto/ caravancombinaties. „De oorzaak van ongevallen is vaak te hard rijden", aldus Wim Kraan, chef van de Europeesche Expertise Dienst. In Frankrijk is het eerste mikpunt van veel vakantiegangers Parijs. „Het is altijd druk rondom de Franse hoofd stad. Wat zie je gebeuren? Men komt van de drukke rondweg om Parijs en gaat op de snelweg ineens weer har der rijden. Bestuurders zijn dan ook vaak al vermoeid, en het reactiever mogen is verminderd. Dan is het extra oppassen. Kortom, rijden met een ca ravan achter de auto vraagt aangepas te snelheden, ook op autosnelwegen". Het is verstandig om voordat men écht een vakantietrip maakt, eerst eens wat kortere ritjes te maken met de caravan. Het is raadzaam, dat be stuurders van combinaties op vrijwilli ge basis caravan en auto laten contro leren. In ons land worden talrijke pre ventieve caravancontroles gehouden. Vaak gebeurt dit in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland, de politie en caravanclubs. De kans op problemen met een auto/ caravancombinatie ontstaat vaak door inhaalmanoeuvres. Vooral wanneer combinaties vrachtwagens of bussen gaan passeren. Men krijgt dan te ma ken met luchtwerveling turbulentie De caravan heeft een groot zijvlak en wanneer de combinatie naast de vrachtwagen of bus rijdt, ontstaat er een zuiging. Bij het voorbijrijden ont staat er een afstotende turbulentie, in de richting van de vangrail links. Inha len kan dus gevaarlijk zijn. Dat is bok afhankelijk van de snelheid, die tijdens het inhalen tot boven de kritische grens kan oplopen. Dit kritische punt van een combinatie ligt in de regel vlak boven de maximumsnelheid van 80 km/u. Dus is het verstandiger niet in te halen, wanneer de vrachtwagen die voor je rijdt, al een snelheid heeft van 80 km/u. Bij winderig weer is het zeker niet aan te raden een grote vrachtauto voorbij te gaan. Wanneer je. toch gaat inhalen, dan is het belangrijk om te blijven accelereren tijdens het Onder de titel 'Vakantie Wegwijs' wordt in grote delen van ons land huis-aan-huis een magazine verspreid, dat bol staat van informatie en tips voor een veilige, gezonde èn prettige vakantie. Vanuit diverse hoeken worden de veiligheidsaspecten wat het verkeer betreft benaderd en bekeken, vooral in het kader van de jaarlijkse uittocht, op weg naar een binnen- of buitenlandse vakantiebestem ming. voorhand geen zin meer om te gaan. Vooral de lokale overheden in de zuidelijke landen zouden er goed aan doen te zorgen voor een beter open baar vervoer. Door het vervoer goed te regelen los je parkeerproblemen op en spaar je het milieu.1' Drs. Harry van den Bergh, voorzitter vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) ontvangt het eerste exem plaar van 'Vakantie Wegwijs'. Ook aanwezig bij Drukkerij Blok in Die ren Uitgeverij Adrem BV. passeren. In de praktijk zie je vaak, dat inhaalmanoeuvres gebeuren bij af dalingen. In de regel gaat ook de vrachtauto steeds harder rijden naar mate deze bergafwaarts gaat. Wan neer je met de caravancombinatie be zig bent met inhalen en je wilt blijven schakelen, dan wordt de snelheid als maar hoger. De kans is groot, dat de combinatie over het kritische punt gaat. met alle gevaarlijke gevolgen van dien. Bekende persoonlijkheden als de voorzitter van Veilig Verkeer Neder land, drs. Harry van den Bergh. tv-dokter Ferdinand Zwaan, Jan Dou- we Kroeske en vakantieman Frits Bom geven op eigen wijze hun kijk op het verkeer weer mét daarbij een aantal praktische en nuttige adviezen. Tevens komen zaken als autogordels, kinderzitjes, alcohol en verkeer, cara vans en verzekeringen ter sprake. Echter, de kleine of jeugdige vakantie gangers worden niet vergeten. Voor hen zijn er een paar pagina's gereser veerd met een spannend verhaal, een puzzel en een leuke strip! 'Vakantie Wegwijs' heeft een oplage van twee miljoen en er zijn zo'n 120 regionale edities gedrukt. De redactio nele inhoud is echter voor elke editie gelijk. Ferdinand Zwaan, bekend op het scherm als de 'tv-dokter' bij de TROS. gaat er vanuit dat een mens UITGE RUST op vakantie moet gaan om een verpieterd danwel teleurstellend verblijf buiten de eigen, vertrouwde woonom geving te voorkomen. In zijn eigen woorden: 'Mensen moeten eerst even bijtanken' - alvorens ze zich op weg begeven naar onbestemde oorden. Vakantieman Frits Bom, bekend door zijn spraakmakende vakantieprogram ma's, heeft in de loop der jaren een eigen filosofie ontwikkeld op het totale vakantie-gebeuren. 'Natuurlijk is het niet goed met de auto richting strand te rijden. Zéker niet, wanneer het strand slechts een paar kilometers van de camping of het hotel verwijderd is. 'Maar. zegt de vakantieman, 'als je met tassen en parasols een eind moet sjouwen in de verzengende hitte, dan heb je op VmstBfnti feit» *88 «Wt »tSsm ss Sam» fcïwsltij 'Vakantie Wegwijs', dit magazine krijgt u gratis in de bus. Industrie Waar oi auto- er de infra den verl verbetei Onder m ens en C geven. F krijgt va; om het f belichtei bureau i fel legt i hetnetv

Soester Courant | 1993 | | pagina 8