KODAK FILM bij R.0UD Vërfiüür R. WEERD aruóhocK Composteerbedrijf in Soesterberg Fietsroutenetwerk belicht Carolusschool zwaait groep 8 uit Prins Bernhard opent tentoonstelling OPHEFFINGSUITVERKOOP College maakt plan voor jeugdhonk in Soesterberg Randstad Uitzendbureau 1SOESTERBERG! ontwikkelen en afdrukken illem Van Oosten jcjfofoservice ie Long Day Closes pagina] WOENSDAG 7 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 9 Initiatief-voorstel van Partij van de Arbeid mm t met tips i veilige vakantie co v <z> - co Stompzinnige ruzie om geparkeerde auto op de Birk Motorboot gestolen van Soesterberger Tennisracket uit auto gegapt Knelpunten moeten worden opgelost ■/«zii incti s> ^iv#mn Musical en afscheid op Soesterbergse basisschool David Shepherd in Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant 50%-50% IC 0 R T 1 N G HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 - SOEST - TEL. 02155-12982 Internationaal keurmerk teenhoffstraat 46, tel. 19577 nderdag 8 juli 'Distant Voices, stilI lives' is h :de speelfilm van Terence Daviese long day closes', opnieuw een in' end en zorgvuldig geschetst famj' bum. De regisseur haalt daarin zeer oonlijke herinneringen op aan zjjn d in een sleetse Liverpoolse arbei- buurt, in 1955 en 1956. erom wordt de sfeer vooral be- i door prachtige oude liedjes als .v the Wind southerly', 'Hockev cy', 'Stardust', Tammy' en 'Me my Shadow'. vader is overleden, maar als jong- Don in een arbeidersgezin van tien ?ren baadt hij in warmte en geluk Distant Voices, still lives' zag, on- tat met The long day closes'' een rijpe, sterk ontroerende film. euw neemt Térence Davies ons laar de roetige, deze keer ruïneu- raat in Liverpool. Het waait en de 1 gutst. Hij duwt ons een huis in dat istorten staat en we stommelen een glibberig portaaltje dat uit- op een vervallen trap. Voor onze draait Davies de tijd terug naar n met hem ervaren we de sfeer in is, zijn entree op een strenge kat te middelbare school, het rietje 2 meester, de kou van het water in wembad, de zuster die luizen Momenten, flarden, beelden en en die samen de herinnering vor- an Davies aan de tijd dat hij sa- ïet zijn moeder, zijn negen broers ters en hun vrienden en kennissen zong tijdens Kerst of bij andere nheden waar de hechte gemeen- samenkwam. de kroeg wordt weer hartstoch- j ;ezongen over 'Me And My Sha- n 'If You Were The Only Girl In 'orld'. Wat hij zich vooral herin- n de liedjes die zijn moeder zong, io, de bioscoop en bovenal de gemeenschap van een gezin, een een buurt. ïze van de muziek voelt als een n tranen: Nat King Cole, Kath- mer, Debbie Reynolds, The La rs, Orson Welles, de BBC Home een Christmas carol en in de ;ezongen, loepzuivere a capella- van Evergreens. Vlak voor het an de film geft de regisseur een van de structuur van de hechte ischapszin, gecentreerd rond mpels: kerk, school en bios- log een keer klinkt de stem van ir, die met metalen precisie het van de erosie dicteert. g 20.30 uur, entree f 7,50 5+ f 5,00. ïijijr Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 'ZiAN'ö richting Nederland. }een z'n meer om te gaan. lokale overheden in de anden zouden er goed aan 'rgen voor een beter open er. Door het vervoer goed los |e parkeerproblemen op het milieu!' I "egwijs', dit magazine s in de bus. De PvdA wil dat op het huidige terrein van de firma Tammer aan de Amersfoortsestraat een com posteerbedrijf wordt ingericht. De Soester fractie heeft een initiatief voorstel ingediend, dat ertoe moet leiden dat de noodzakelijke ver gunningen worden afgegeven aan het nieuwe bedrijf Heuvelrug. Heuvelrug is opgericht door Tammer, De Ridder en Mowi. De drie bedrijven hebben onlangs op een informatie avond laten weten, dat ze op milieu-ve rantwoorde wijze een composteer-in- richting willen beginnen. Dat zou dan moeten gebeuren op de locatie van het huidige stortgat van Tammer. In de ogen van de PvdA is die locatie, zowel uit het oogpunt van milieu als ruimtelijke ordening, veel logischer dan de locatie van de rioolwaterzuivering aan de Kampdwarsweg, waarover al enkele jaren strijd wordt gevoerd. Op de Amersfoortsestraat is de infrastruc tuur veel beter, terwijl eventueel lawaai op die plek minder negatieve invloed heeft dan op de Kampdwarsweg. Het is onlogisch om bomen plaats te laten ma ken voor een composteerinrichting en even verderop een bestaande compos teerinrichting te sluiten om er bomen te planten. De PvdA stelt voor het bosterrein van de rioolwaterzuivering te laten voor wat het is en een deel van het terrein aan de Amersfoortsestraat geschikt te maken voor een composteerbedrijf. De vijf overige hectare aan de Amersfoortse straat kunnen wel worden bebost. In het initiatief-voorstel van de PvdA wordt het college gevraagd een vergelijkend onderzoek tussen beide locaties te ver richten. Ook vraagt de PvdA om een fi nancieel onderzoek, omdat composte- ren aan de Amersfoortsestraat mogelijk goedkoper is dan wanneer het afval naar de VAM in Wijster wordt ver voerd. De sociaal-democraten vragen zich daarnaast af of de provincie of het rijk wellicht subsidie beschikbaar stel len aan gemeenten die zelf composte- ren. Het bedrijf Heuvelrug zal, aldus de Verkoop Verhuur - Reparaties van gereedschappen en sanas machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 PvdA, binnenkort de noodzakelijke vergunningen gaan aanvragen. Behalve de gemeente, zal ook de provincie mid dels de zogenaamde artikel 19-proce- dure toestemming moeten geven. Met een artikel 19-procedure kan het ter rein een andere bestemming krijgen dan dat in het geldende bestemmings plan is bepaald. De PvdA vraagt het college het initiatief-voorstel zo snel mogelijk te laten onderzoeken door de ambtenaren, zodat het plan op korte termijn in de raadscommissies en de ge meenteraad kan worden behandeld. Groenafval Sinds 1987 composteert Tammer al groenafval op het terrein aan de Amersfoortsestraat. Hij accepteert geen gft-afval in verband met stank overlast, al wordt het gft-afval van de gemeente wel bij het bedrijf overgesla gen voor transport naar de AVU in Utrecht. Het groenafval wordt bij Tammer ver snippert en vervolgens gecomposteerd. Het duurt ongeveer zeven maanden, voordat de compost de deur uitkan. Het "bedrijf levert zowel fijne compost als compost met een grovere structuur. Daarnaast is Tammer bezig met een aantal proeven, waarbij de compost wordt gemengd met bijvoorbeeld zand. Het eindprodukt moet straks worden gebruikt bij de aanleg van bijvoorbeeld golfbanen. In samenwerking met De Ridder en Mowi wil Tammer de composteerin richting aan de Amersfoortsestraat voortzetten. Daarvoor heeft hij 1,5 tot twee hectare grond nodig. Ook in dat geval wil het nieuwe bedrijf Heuvelrug alleen groenafval verwerken. De PvdA heeft zich daar middels het initiatief voorstel sterk voor gemaakt. Stortgat Tammer moet de activiteiten in het stortgat per 1 januari 1995 stopzetten. De landelijke wetgeving bepaalt dat, omdat het stortgat niet van een af- deklaag is voorzien. J. Tammer vraagt zich echter af of het stortgat tegen die tijd volledig is gedicht. "We moeten het terrein bol afleveren. Daarover komt dan een deklaag, zodat het regenwater niet in het vuil kan komen. Maar vol gens ons redden we het niet voor 1995 om het vol te krijgen." Als het stortgat per 1 januari 1995 niet is volgestort, is Tammer verantwoorde lijk. Daarom heeft Tammer een schor- singsverzoek bij de Raad van State in gediend. "We hebben om de drie maan den overleg met de provincie en aange geven, dat we het niet zullen redden. De provincie heeft mondeling toegezegd, dat ze extra vuil naar ons zal laten af voeren, maar we liggen ver achter op het schema. En de provincie wil het niet op schrift toezeggen, dat ze voldoende vuil aanvoeren om het stortgat op tijd vol te krijgen." Sinds 1987 composteert Tammer al groenafval aan de Amersfoortsestraat. Het bedrijf doet ook proeven om ver schillende milieu-vriendelijke eindpro- dukten te kunnen leveren. Op de foto een aantal verschillende compost-ho- pen. De politie heeft een 22-jarige Soester- berger voorzien van een proces-ver baal. De man had een plaatsgenoot en kele stompen op diens gezicht uitge deeld tijdens een woordenwisseling. Het slachtoffer van zestig jaar moest zich onder doktersbehandeling laten stellen met een hoofdwond en een wond bij zijn linker oog. De verdachte heeft toegezegd de schade te zullen ver goeden. De stompzinnige ruzie was ontstaan, doordat de 22-jarige Soesterberger zijn auto voor de carport van de oudere man had geparkeerd. Daardoor kon de zes tig-jarige man zijn auto niet uit de car port rijden. Hij vervoegde zich vervol gens bij de buurtbewoner, hetgeen ont aardde in een schermutseling. Een Soesterberger heeft aangifte ge daan van diefstal van zijn motorboot en trailer. Het vaartuig werd gestolen in de jachthaven De Ockenburg tussen Baarn en Bunschoten. De waarde van de boot en de trailer is niet bekend. E)e diefstal moet in de maand juni zijn ge pleegd. Op de Middelwijkstraat is donderdag een auto opengebroken. De dader 'be loonde' zichzelf met het tennisracket dat in de wagen lag. De Soester eige naar deed aangifte van de diefstal. Waar ontstaan conflicten tussen auto- en fietsroutes? Waar moet de infrastructuur van Soest wor den verbeterd om het fietsennet te verbeteren? Onder meer op die vragen moet Diep ens en Okkema in oktober antwoord geven. Het Delftse onderzoeksbureau krijgt van de gemeente 55.000 gulden om het fietsroutenetwerk van Soest te belichten. Het is de bedoeling, dat het bureau in het najaar een rapport op ta fel legt met voorstellen op welke wijze het netwerk kan worden verbeterd. Al le knelpunten worden de komenue maanden door Diepens en Okkema on derzocht. Het bureau zal voor iedere probleem-locatie aanbevelingen moe ten doen, op grond waarvan het ge meentebestuur actie kan ondernemen. In de commissie verkeer bleek donder dagavond, dat alle partijen kunnen in stemmen met het onderzoek. De op dracht wordt morgenavond bekrach tigd door de gemeenteraad. De gemeente wil het fietsverkeer in Soest bevorderen. Daarom is het van belang, dat het fietsroutenetwerk opti maal is. Als geautoriseerd Denon dealer bl naast en deskundig advies een i service. 2 jaar officiële importeursgarantie JUilAL Steenhoffstraat 13a-1S - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PR0FESSI0NAL AUDIO Ook in Soesterberg is vorige week op de scholen het schooljaar afge sloten. In de laatste dagen voor de zomervakantie is de concentratie natuurlijk niet meer optimaal en de lesstof niet meer zo zwaar als op een gemiddelde schooldag. Vaak is er tijd en ruimte voor andere ac tiviteiten. Zoals op de St. Carolus school waar de leerlingen van groep acht afscheid namen van het school team. Ze kwamen donderdagavond bij een in het gebouw van de roomskatho- lieke basisschool aan de Christiaan Huygenslaan. De leerlingen voerden een musical op en mengden zich vervolgens onder de ouders en de leden van het schoolteam. Na de zomervakantie zullen ze andere boeken opslaan, nieuwe vakken krijgen en in contact komen met onbekende leerkrachten. Dan breekt een nieuwe periode voor hun aan. Dan zitten ze niet meer op de basisschool, maar op de Mavo, de Havo, het VWO of op welke school dan ook, waarvoor ze hebben gekozen. Dan hebben ze geen vaste tijd meer, maar een wisselend rooster, huis werk en echte proefwerken. Creatieve leerlingen nemen afscheid van de Carolusschool. Foto: Goos van der Wilt Prins Bernhard heeft vrijdagmid dag de expositie van David She pherd in het Militaire Luchtvaart Museum geopend. Hij deed dat 25 jaar nadat hij ook het Soesterberg se museum had geopend. Van de Engelse kunstenaar zijn lucht vaart- en natuurschilderijen te zien. Shepherds jongensdroom was om wil- dopziener in een natuurreservaat te worden. Op zijn twintigste trok hij naar Nairobi in Kenia en vertelde het hoofd van de Nationale Parken, dat hij wil- dopziener wilde worden. Hij werd weg gestuurd en kreeg te horen, dat ze hem niet nodig hadden en dat hij bovendien niets van wild af wist. Terug in Engeland besloot hij zich toe te leggen op de schilderskunst De schil dersloopbaan zou hem uiteindelijk te rugbrengen naar het wildreservaat. Hij begon met luchtvaartschilderijen, maar zou zich vanaf 1962 steeds meer toeleg gen op het schilderen van wild. Hij kreeg bemoeienis met het Wereld Natuur Fonds (WNF) en de bescher ming van bedreigde diersoorten. Voor het WNF verkocht hij reproducties van zijn werk in gelimiteerde oplagen. Van af 1960 heeft hij ongeveer 2,5 miljoen pond bijeengebracht voor het WNF. Hij is daarvoor door voorzitter Prins Bernhard van het WNF onderscheiden met de Orde van de Gouden Ark. De tentoonstelling 'David Shepherd, een schilder van luchtvaart en natuur' is samengesteld ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Kunst en luchtvaart is in die 25 jaar pro minent aanwezig geweest en elk jaar worden meer tentoonstellingen gehou- Prins Bernhard onderhoudt zich met David Shepherd tijdens de opening van de expositie van de Engelse kunstenaar in het Militaire Luchtvaart Museum. Foto: Goós van der Wilt. den. Shepherd, mocht niet ontbreken in de lijst der kunstenaars die in het mu seum hebben geëxposeerd. Van de veelzijdig kunstenaar zijn veer tien werken te zien. De expositie ie ge opend tot en met 22 juli. De toegangs tijden zijn: dinsdag-vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en zondag van 12.00 tot 16.30 uur. Zilver speelgoed Zilveren ringen, dames zowel heren Zilveren haarspelden (laatste 4) Borrel - likeur - bierglazen op zilveren voet Royal Albert Eierdopjes Royal Albert vingerhoeden Royal Albert bloemstukjes Bestek met mes o.a. keltum en staal Tin Diverse gouden dames en heren ringen Tinnen kraankan laatste van f 425,- nu 212,-. Kristallen asbak met zilver inleg f 182,- nu f 91,-. Royal Albert mocca servies met blad f 531,- nu f 275,- Enz. zie etalage en winkel!! Het college laat momenteel een plan voor een speelruimte voor de Soesterbergse jeugd ontwikkelen. Het plan moet'voor 1 september gereed zijn. Het is de bedoeling, dat de gemeenteraad bij de begro tingsbehandeling in oktober een besluit neemt. In Soesterberg vond twee weken gele den een gesprek plaats tussen de Soes terbergse jongeren en vertegenwoordi gers van de gemeenteraad. Naar aanlei ding daarvan hebben de aanwezige raadsleden er bij het college op aartge drongen de mogelijkheden voor een jeugdruimte te onderzoeken. Het colle ge stelt, dat de kosten niet meer dan veertig- tot vijftigduizend gulden mo gen bedragen. Tijdens de bijeenkomst in Soesterberg werd tevens het idee geopperd een jeugdraad voor Soesterberg op te rich ten. Het college is van plan dat initiatief tijdelijk te ondersteunen. Randstad Uitzendbureau heeft het internationale keurmerk, het NEN-ISO 9001-certificaat, verkregen. Daarmee is Rand stad het eerste uitzendbureau en de eerste grote dienstverle ner in Nederland, die voldoet aan de zware norm die het In ternational Standardization Or- ganisation stelt. Het keurmerk geldt voor alle 285 vestigingen, waaronder die in Soest aan de Dillenburglaan 2. Het certifi caat bestrijkt het volledige uitzend- proces, van aanvraag tot en met de uitzending van tijdelijk personeel. Randstad verdiende het certificaat in een periode van zes maanden, ter wijl een periode van twee jaar ge bruikelijk is. Dat de voorbereiding zo snel verliep, heeft te maken met het feit dat het kwaliteitsbewustzijn bij de organisatie op een hoog peil ligt. Het ISO-certificaat geeft aan dat het bedrijf werkt volgens wereldwijd geaccepteerde kwaliteitsnormen. Toetsing vindt plaats door een onaf hankelijke organisatie. Op die ma nier wordt voorkomen, dat de toe kenning van het certificaat berust op toevalligheden. Het certificaat geeft tevens aan, dat bedrijven en uitzendkrachten in ie dere vlstiging dezelfde werkwijze en kwaliteit mogen verwachten. Randstad Uitzendbureau is overge gaan op certificering, omdat ze in toenemende mate wordt geconfron teerd met cliënten die willen werken met gecertificeerde toeleveranciers Bovendien past de certificering in het kwaliteitsstreven dat Randstad zichzelf sinds jaar en dag oplegt. De Soester vestiging van Randstad Uitzendbureau is telefonisch te be reiken onder nummer 24442.

Soester Courant | 1993 | | pagina 9