f H "Er komt een moment, dat je je ellendig voelt Bea Beijer kraakt persoonlijk record Springbokken starten in oktober afdeling springen Locatie golfbaan geen 'hole-in-one' Soester Harry van der Vis verdedigt Nederlandse eer tijdens Challenge '93 Knickerbockers blijven in de race ZONDAG Parijs-Baarn in 24 uur ten bate van het Nederlandse Rode Kruis WIELRENNEN v' Schieter-lid halfuur sneller op halve triathlon TRIATHLON GYMNASTIEK Bericht aan alle jongens en meisjes van Soest woensdagmiddag 18 augustus a.s. Sportorganisatie SOEST Bosstraat Oost ATLETIEK Hilberts eindigt voorin op 3 en 9,7 kilometer DUIVENSPORT Spanning stijgt in klassement van postduiven VISSEN Evert Kasius en Jan Livestro maken dienst uit Licht- en Krachtinstallaties Onderzoek Mónnikenboschweg, andere opties blijven bespreekbaar GOLF Internationale rolstoelspelen voor oud-militairen ROLSTOELBASKETBAL SOFTBAL Tweede play - of f wedstrijd levert winst op: 3-8 WOENSDAG 14 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 11 .95 Parijs over anderhalve week: tientallen televisiecamera's snorren nog meer fotocamera s klikken, tienduizenden mensen klappen honder den journalisten tikken hun stukje uit, meer dan honderd wielrenners stappen van hun fiets af. Een handvol of iets meer mag, vele Franse Franken rijker, het podium betreden s' De Franse hoofdstad over drie dagen: Drie Soester en twee Baarnse wielrenners stappen op de flets. Doel: Binnen 24 uur de 550 kilometer tUSSelSZTrl deBn'jkmBaarr- overbruggen om geld te verdienen voorhetNederandse Rode Kruis.Als we te laat zijn, rijden we de rit in elke geval uit. Vijf zijn er uiteindelijk overgebleven. Zij worden geacht de monsterrit bin nen 24 uur te kunnen voltooien. Rinus Bander uit Soest behoorde ook tot die harde kern, maar hij scheurde tijdens een partijtje voetbal zijn achillespees en is nu belast met de organisatie van de tocht Parijs-Baarn. Ze trainden in de afgelopen maanden ongeveer vijfduizend kilometer en re den daarbij twee keer rond het IJssel- meer. De 310 kilometer werd 'afgeraf feld' in 11,5 uur. Het gaat over de Soes- ters Stef Smit (39), Ruud van Ginkel (29), Jurgen Smink (27) en de Baar- naars Ewald van Hamersveld (30) en Kees Rigter (32). Met uitzondering van 'marechaussee' en 'krachtpatser' Ruud van Ginkel zijn ze allemaal ex-wedstrij- drenner van Tempo. Rigter: "Als je de IJsselmeertocht niet haalt, hoef je niet eens aan Parijs-Baarn te beginnen. Je moet bovendien kopwerk kunnen blij ven verrichten. De laatste tijd trainen we elke dag, soms maken we tochten van 280 kilometer. Je leert dan gelijk op de fiets te eten en te drinken." Maar hoe lang ze ook trainen, er komt tijdens de tocht een moment, dat je je ellendig voelt. De één heeft dat na zes uur koersen, de ander na tien uur. In een groep wisselt dat op natuurlijke wij ze, weet Bander uit ervaring. "Je kan twintig kilometer lang stukzitten en na een bepaalde tijd kun je weer voluit rij den. Het is een mentale kwestie. Als je dat weet, kom je er weer bovenop." Onthouding Een rit over 550 kilometer is niet eens voor alle profrenners weggelegd. De voorbereiding op Parijs-Baarn was daarom niet alleen intensief, maar ook serieus. Bander: "Voor de renners geldt een geheelonthouding, ook wat vrou wen betreft. Ik controleer dat. Als er vrouwen zijn, die daar moeite mee heb ben, kunnen ze bij mij langskomen." De renners stappen vrijdagmorgen in de dertig jaar oude bezemwagen, die hen naar de hoofdstad van Frankrijk brengt. Op zaterdag stappen ze om 18.00 uur op de fiets. De begeleiding bestaat, naast de bezemwagen en drie chauffeurs, uit een fysiotherapeut, een mecanicien en een routemanager. "We rijden alleen maar over B-wegen en we moeten ons natuurlijk aan de ver keersregels houden. Er wordt niets voor ons afgezet. Het wordt dus toch een soort cowboy-race. We realiseren ons, dat we misschien niet als groep in Baarn zullen arriveren. En misschien komen we te laat, maar we zullen de rit in elk geval uitrijden", zegt Rigter. "Waarschijnlijk doe je dit maar één keer, want als je van te voren weet wat je te wachten staat, ben je niet meer zo on bevangen als nu. Als je na 11,5 uur van een IJsselmeertocht komt, is je hele stofwisseling enkele dagen ontregeld. Kan je nagaan hoe dat zal zijn, als we straks in Baarn aankomen." Aan de andere kant denken de renners toch aan een herhaling. "Als het een succes wordt, en dat verwachten we 1A5HATSU J BAARN wel, kunnen we volgend jaar misschien Berlijn-Baarn of zo rijden. Er zijn wel langere ritten met overnachtingen. Maar het bijzondere sportieve van ons is, dat we het binnen 24 uur willen doen. Af en toe een korte pauze, maar vooral fietsen. We moeten hard doorrijden, anders halen we het niet." Sponsorrit De tocht Parijs-Baarn is min of meer als aardigheidje tot stand gekomen. Van Hamersveld heeft enige tijd in Parijs ge woond en zou terugkeren. Een aantal vrienden kwam op de gedachte hem per fiets op te halen. Dat idee ging van mon d-op-mond en na enige tijd werd beslo ten er een sponsorrit van te maken, zo dat een goed doel zou kunnen profite ren van de inspanningen. De keuze viel op Het Rode Kruis, omdat die hulpor ganisatie internationaal een breed draagvlak heeft. Ongeveer dertig be drijven hebben 250 gulden overge maakt of materiaal beschikbaar gesteld. De renners hopen vijfduizend gulden over te houden. Mensen of bedrijven die de actie nog willen ondersteunen, kunnen een bedrag naar eigen keuze overmaken op girorekening 60.100 t.n.v. Nederlandse Rode Kruis o.v.v Parijs-Baarn. Organisator Bander probeert nog een bekende Nederlandse (ex-)wielrenner te strikken om de vijf marathonrijders op de laatste kilometers bij te staan. Zo dra de sportievelingen de Nederlandse grens passeren, zal er telefonisch con tact met het crisiscentrum (Grand Café De Kerkbrink in Baarn) zijn. Bij de grens tussen Soest en Baarn zal de poli tie, samen met andere wagens, het vijf tal staan op te wachten om vervolgens in een karavaan op de Brink te finishen. Activiteiten Op de Brink worden zondag 18 juli reeds vanaf 14.00 uur diverse activitei ten gehouden om zoveel mogelijk pu bliek te trekken. De band De Onderlin ge zorgt voor live-muziek in de muziek tent. Op home-trainers kunnen bezoe kers het tegen elkaar opnemen, waarbij de verliezer een nat pak zal halen en kinderen kunnen zich laten schminken. Grand Café De Kerkbrink stelt 250 gulden beschikbaar voor degene die de juiste aankomsttijd voorspelt. Deelna meformulieren kunnen worden opge haald bij De Kerkbrink. Ze moeten vóór zaterdag 17 juli worden ingele verd. Klaar voor de start. Foto: Goos van der Wilt. Met maar liefst een half uur verbe terde Bea Beijer in het Limburgse Stein haar persoonlijke record op de halve triathlon. Zij verbaasde haar clubgenoten en supporters met deze onverwachte prestatie. Waar de doorsnee triatleet op de halve triathlon ten opzichte van een sprint- triathlon aan snelheid begint in te leve ren, daar begon Bea's stayersbloed juist goed op temperatuur te komen en zij bleek dan ook nog voldoende inhoud te hebben om het tempo wat op te schroe ven. Zij opende met de 2500 meter zwem men in het Julianakanaal in 57.13, waarna zij 80 fietskilometers met lastige klimmetjes in 2.40.56 aflegde. Haar constante looptempo bracht Bea aan de finish in een persoonlijke recordtijd van 5.33.52. Records waren er ook voor Bert den Breejen f5.01.20) en Ed van Renswouw (5.03.10). Zij waren goed aan elkaar gewaagd. Van Renswouw begon, door een snelle wissel, iets eer der aan het laatste onderdeel. Maar de goed lopende Den Breejen kwam in de slotfase langszij. Trainer Henk Schaak zag ook andere pupillen goede zaken doen. zoals Bart Damen. Zijn loopkwaliteiten bleken zo sterk, dat hij veruit de snelste Soester werd met een looptijd van 4.43.20. Dennis Moerman volbracht zijn sterk ste onderdeel, het zwemmen, in slechts 44.10. Zijn fietstijd werd geklokt op 2.30.53. Gezien zijn geringe voorberei dingen mocht hij na het lopen niet onte vreden zijn met zijn eindtijd van 4 uur 56.25 min. Vuurscheloop Op de Vuurscheloop in Baarn waren de Schieters ook goed op dreef. De 5 kilo meter beëindigde Ploon van Renswouw in 27.14. Op de 10 kilometer boekte Alda van der Veen een eindtijd van 59.59. Op de 15 kilometer was de pres tatie van Dennis Moerman goed voor 58.10. Geertjan Westra (1.34.00), Gijs van Korlaar (1.04.50) en Bea Beijer (1.17.08) liepen ook mee. Op de 20 ki lometer werd Gerda van der Veen eer ste dame in een nieuwe persoonlijke re cordtijd van 1.31.18. Bart Damen kwam tussen de specialisten tot een ze vende plaats in 1.13.01. Overige resultaten: Frank de Groot (1.18.07), Bert den Breejen (1,22.47), Ed van Renswouw (1.24.32) lln september start gymnastiekver- l eniging De Springbokken met een nieuwe afdeling springen. Die be staat uit de onderdelen minitram- poline, kast, langemat en in een Ia- Tter stadium tevens de grot trampo line en eventueel de tumbeling- jpaan. Frainster Karin Wip volgt momenteel Leen cursus die speciaal gericht is op les- Igeven aan de grote trampoline. De iSpingbokken hopen dat de gemeente ■Soest op korte termijn een dergelijk I toestel aanschaft, zodat de leden van de I club daadwerkelijk in training kunnen I gaan op de grote trampoline. I Vanaf vrijdag 10 september houden De I Springbokken vier introductiedagen I voor jongens en meisjes. Dat is dan elke vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Ook bestaande leden kunnen op de spring- afdeling terecht, indien ze extra lessen willen. Zij kunnen volstaan met een ge reduceerd tarief. De jazzliefhebbers van De Springbok ken kunnen opgelucht ademhalen, nu de clubleiding erin is geslaagd twee nieuwe trainsters vast te leggen. De jazzafdeling werd bedreigd met ophef fing, maar kan nu doorgaan. De lessen worden vanaf donderdag 26 augustus weer gegeven. De 150 jazz-leden van De Springbokken worden voortaan be geleid door Sandra Heemskerk en Mir jam van de Vlies. Laat je moeder of vader alvast op de kalender zetten dat S.O. SOEST op een open voetbalmiddag heeft voor jongens en meis|es! Van 13.30 - 15.00 uur tot 10 jaar, Van 15.00 - 16.30 uur vanaf 10 jaar Da» het een gezellige middag word», hoef» niet opgeschreven te worden, dat is vast wel bekend. In de Ronde van Hoorn is Mare Hil berts als derde geëindigd. De Soester legde de 9,7 kilometer af in 31.05. Op de 3 kilometer in Roosendaal reali seerde hij woensdag ai een tijd van 8.37.5. Ook in die wedstrijd werd de atleet van AV Pijnenburg derde. Abdes Belarbi maakte na ongeveer an derhalf jaar zijn rentree. Een toptijd mocht nog niet van hem worden ver wacht, maar de Nederlandse kampioen bij de B-junioren in 1991 zette op de 800 meter toch een acceptabele tijd neer: 2.00.2. A-junior Sam Drost verbeterde zijn persoonlijke record op de 800 meter: 2.02.8. Nationaal kampioene op de 1.500 meter, Eva Janssen, kwam op de 800 meter tot 2.21.0. Dat leverde haar de derde plaats op. Met 9.275,35 meter leidt de combina tie Vaessen/Veenendaal het klasse ment van de speciale competitie voor Soester duivenliefhebbers. Tot nu toe hebben negen vluchten plaatsgevon den. Twee liefhebbers wisten op zeven vluchten hun eerst getekende op tijd te klokken, acht op zes vluchten en de overige op vijf of minder vluchten. Na de combinatie Vaessen/Veenen daal (De Vriendschap) staan J. Duyst Zn (De Zwaluw) tweede. Hun clubge noot B. Roest bezet de derde plaats, voor de combinatie Jaron van De Zwa luw. (Advertientie) De actie Parijs-Baarn, op 17 en 18 juli, ten bate van het Neder landse Rode Kruis wordt door de volgende bedrijven gespon- serd: Soester Courant, ESB Elektra Schuur- kamp Baarn, International Assets Euro- pe bv Baarn, Kooij Taxi- en Autobedrijf Baarn, Van Wijnen Nederland nv Baarn, Snackbar De Ronde Hoek Baarn, Hom mes Wielersport Baarn, Strater Makela- dij Soest, Installatiebedrijf gebr. Ouder dorp bv Baarn, Grand Café De Kerk brink Baarn, De Graafs Bakkerijen (Oma's Cake) Bunschoten, Verdegaals Bloemsierkunst Baarn, Opel Nefkens Soest, Dactylo Uitzendbureau Soest, Rabobank Baarn, Poelier Van den Bor Soest. Autoschade Doesburg Soest, Da- vo Ijzerwaren Soest, Deltatherm Kli maatbeheersing Baarn, A&O Verzeke ringen Amersfoort, Banketbakkerij Oudwater Baarn/'Soest, Restaurant Greenfield's Baarn, Centrum voor Re- creatiewerk Amersfoort, De Wilde Me taal Maartensdijk, Bosch Keuning Baarn, De Trofee Sportprijzen Hilver sum, Bloembinderij De Blauwe Druif Baarn, Yves Rocher Nederland Soest, Etalagebureau Fred Beerbaum Baarn, Nutricia Extran Sportvoeding Zoeter- meer, Reaal Verzekeringen (mevrouw Kolsteeg) Soest, Babyion Bijous Leder waren Baarn, Foto Profservice Baarn. De Snoekbaars heeft zaterdag de tweede helft van de zomercompetitie aangesneden. Tijdens de zesde van de tien wedstrijden was de koek nog steeds niet op voor Evert Kasius en Jan Livèstro. Ze werden respectievelijk eerste en tweede in de eerste divisie en blijven kansrijk voor de eindzege. Kasius haai de 9.54 meter vis uit de Eem, Livestro deed niet veel voor hem onder met 9.39 meter. De wedstrijd vond plaats op de Melm, waar het water rustig richting Eemmeer stroomde. In de beginuren deden de voorn en de halfwasbrasem het erg goed, maar tijdens de pauze bleek, dat bij een enkeling de beet helemaal stil viel. Richard Horst (eerste divisie) en Ab Dekker (tweede divisie) vingen za terdag niets. Beter was het gesteld met de vangst van Jan Aertssen. Hij legde met 7.55 meter vis beslag op de derde plaats in de eerste divisie. De zesde wedstrijd leverde in de tweede divisie winst op voor Bart van Dijk (7.68). Willem van Soeren (7.04) en Willem Hopman (6.51) volgden hem. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Wethouder Jan Visser zit vandaag bij de provinciale planologische commissie (ppc) om het bestem mingsplan landelijk gebied te ver dedigen. Het is de tweede keer, nadat de eerste versie enkele jaren geleden werd afgekeurd door de provincie. Ditmaal zal Visser de provincie tevens polsen over de mogelijkheid van de aanleg van een golfbaan aan de Mónniken boschweg. De golfbaan is de laatste tijd herhaalde lijk onderwerp van gesprek in politiek verband. In de gemeenteraadsvergade ring van donderdag is afgesproken, dat de zogenaamde 'Meilof-variant' (tus sen de Monnikenboschweg en de Birk- straat) als eerste zal worden onder zocht. De locatie is voorgesteld door Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF. Voor de Stichting Wolfduin Soest, die de baan moet realiseren en exploiteren, heeft de locatie het praktische (en wel licht financiële) probleem, dat het ter rein momenteel twaalf verschillende grondeigenaren kent. Als blijkt, dat de locatie financieel, dan wel planologisch niet haalbaar blijkt, zullen andere op ties worden onderzocht. Met uitzondering van Gemeentebelan gen Groen Soest, Progressief Soest en de wethouder Visser, Jan Menne en Mieke Swinkels wil de raad alle andere locaties bespreekbaar houden. Daar mee werd donderdag nog eens gehoor gegeven aan het verzoek dat de Stich ting bij monde van Dik Stroband aan het gemeentebestuur richtte. In de commissie ruimtelijke ordening had een meerderheid van de raad al ge steld dat alle locaties bespreekbaar moeten blijven. Desondanks bleef het college vasthouden aan zijn standpunt, dat een golfbaan alleen aan dé Monni kenboschweg mogelijk is. Visser: "In het ontwerp-streekplan van de provincie zijn golfbanen over het al gemeen alleen toegestaan in gebieden die op de plankaart met een 1 of een 2 staan aangegeven. Bij hoge uitzonde ring verleent de provincie toestemming in een gebied met een 3. En op de plan kaart staan in het Soester buitengebied alleen maar viertjes en vijfjes." Amersfoort Visser bleef vasthouden aan het eerste voorstel van het college. Dat betrof een gebied aan de Monnikenboschweg, dat deels op Soester en deels op Amers- foorts grondgebied ligt. Visser: "Amersfoort heeft de bereidheid uitge sproken om op bestuurlijk niveau daar over overleg te beginnen." De wethou der stelde evenwel dat daaruit niet de conclusie mag worden getrokken, als zou Amersfoort-reeds willen meewer ken aan een golfbaan. Een baan, verspreidt over twee ge meenten, zien de meeste fracties en Wolfduin evenwel niet bitten. De raad nam dan ook een amendement van de PvdA aan, waarin de 'Meilof-variant' als eerste naar voren wordt geschoven in het overleg met de provincie. Mocht die locatie niet op de goedkeuring van de provincie kunnen reken, dan blijven alle mogelijke locaties (met uitzonde ring van De Stompert) bespreekbaar. Harry van der Vis, inwoner van Soest, is lid van het Nederlandse team dat deelneemt aan de inter nationale rolstoelspelen voor ex- militairen, Challenge '93. Neder land wordt tijdens de spelen verte genwoordigd door zes atleten. Het team is op 9 juli naar Engeland vertrokken met een Fokker Friendship van de Koninklijke Luchtmacht. Challenge '93 wordt gehouden van 10 juli tot 16 juli in het Engelse Stoke Man- deville (Buckinghamshire). Aan deze 'First International Ex-Service Wheel- chair Games' doen meer dan twintig landen van over de hele wereld mee, die circa 250 atleten afvaardigen waaron der wereldrecorderhouders en Para- lympic-kampioenen. Het Nederlandse team tijdens de spelen bestaat naast Van der Vis uit H. Hof meester, H. Kamps, R. van Gelderen, R. Slippens en J. Spronck. De zes atle ten vertegenwoordigen ons land in vier takken van sport: tafeltennis, basket bal, atletiek en handboogschieten. Van der Vis zal de Nederlandse eer verdedi gen bij het basketbal. De atleten hebben al een ruime interna tionale wedstrijd-ervaring. Zo heeft Van Gelderen in het Nederlandse bas ketbalteam zilver behaald tijdens de Pa ralympics in Stoke Mandeville in 1984. Vriendschap Naast het competitieve element draait het bij de spelen zeker ook om het aan halen van de vriendschap en het bevor deren van de onderlinge verstandhou ding tussen oud-militairen. Van der Vis: "Internationale spelen voor gehan dicapten zoals Challenge '93 zijn prima. Ik probeer nu ook in" Soest met een aan tal anderen een basketbalvereniging voor gehandicapten op te richten." De Nederlandse afvaardiging aan de spelen wordt mogelijk gemaakt door de BNMO en de NEBAS met medewer king van de Koninklijke Luchtmacht, het Centraal Militair Hospitaal en het Militair Revalidatie Centrum Aarden burg. Challenge '93 Gedurende Challenge '93 strijden sporters in tien verschillende disciplines tegen elkaar, te weten: handboogschie ten, atletiek, basketbal, bowling, rugby, schieten, snooker, zwemmen, tafelten nis en gewichtheffen. "Challenge '93 is een eerbetoon aan ex- militairen die hun lichamelijke handi cap hebben overwonnen door op inter nationaal niveau (top-)sport te beoefe nen", aldus Jonathan Powell, voorzitter van het organiserend comité van de spelen. De officiële opening van de spe len is op 10 juli verricht door Koning Hussein van Jordanië. De spelen wor den georganiseerd door The Royal Bri- tish Legion. De BNMO heeft aan de wieg gestaan van de invalidensport in Nederland. Na de Tweede Wereldoorlog stimuleerde de Bond de toepassing van sport als the rapie bij revalidatie. In 1961 is op initia tief van de BNMO de Nederlandse In validen Sportbond (NIS) opgericht, de voorloper van de NEBAS. De BNMO heeft in 1962 de Audrey Hepbum Tro fee in het leven geroepen, die sindsdien jaarlijks door de NEBAS wordt uitge reikt aan een organisatie, team of spor ter die zich bij uitstek heeft ingezet voor de gehandicaptensport in Nederland. De BNMO heeft ruim 6800 leden en is gevestigd in Doorn. De Nederlandse rolstoelbasketbale- quipe met midden voor Harry van der Vis uit Soest. Het damesteam van de Knicker bockers blijft meedingen naar pro motie. De softbalsters zetten de tweede wedstrijd in de play-offs naar hun hand door Matchmakers met 3-8 te verslaan. De heren van De Knicks waren voor de tweede keer dit seizoen te sterk voor Blue Soeks: 3-11. De ontmoeting tussen Matchmakers en de Knickerbockers was spannend. In de eerste drie innings werd niet gescoord, maar in de vierde slagbeurt gaf Marga van Leek het goede voorbeeld. Haar binnenkomst werd in dezelfde inning rechtgezet door de thuisclub: 1-1. Corrie Nauwelaerts de Age en ander maal Van Leek (dank zij een opoffe- ringsstoot van Manuele Hak) tilden de stand naar 1-3. Daarna zorgden Van Leek en Hak voor 1-5, alvorens Match makers iets terugdeed (3-5). De laatste slagbeurt leverde de Knickerbockers drie punten op, waartegen Matchma kers niets meer kon inbrengen. Na een snelle eerste inning, waarin de eerste drie slagmannen achter elkaar uit gingen, namen de heren softballers een 0-4-voorsprong op Blue Soeks. On danks de vreemde beslissingen van de bondsscheidsrechter hielden De Knicks stand. In de vijfde inning gaf John Vunderink het startsein voor een uitlooprace. Met alle honken bezet plaatste de routinier een stootslag die drie punten opleverde. Vunderink bereikte zelf het tweede honk, maar zou later uit gaan. De pit cher van Blue Soeks had geen afdoende werptechniek om De Knicks het leven zuur te maken. Nadat hij vijf keer op rij vier weit had gegooid, werd hij gewis seld. Dank zij een drie honkslag van Onno Foekens bepaalden De Knicks de eindstand op 3-11.

Soester Courant | 1993 | | pagina 11