Nog 10 dagen SUPER KQRTtHGEW. R.0UD Vernuur /Ah o?5 lef M S IACTUEEL r Nieuwe bestemming supermarkt Dalweg: kantoor en fysiotherapie-praktijk Auto raakt te water na ruk aan handrem v E R VI CE FOTO SWAGER Ilenhulp open, laldienst niet Colt Heetste! Stalling aan Wieksloot mag met maximaal 10 caravans blijven Gemeente treedt niet op tegen 'hinder' van boekbinderij Ouderenbonden Soest/Soesterberg organiseren feest voor ouderen Gemeente beducht om brandgevaar in pand aan Steenhoffstraat tweede foto CL tlS J^NA 4 WOENSDAG 21 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 5 College wil in elk geval geen uitbreiding erp-milieu- nningen ÏP - College kiest voor 5 bouwlagen bij zorgcentrum Automobilist onder invloed tegen paal PART TWO RAVENS P.T.A. GARDEUR Co Koninginnelaan 22 3762 DE Soestdijk Tel.: 02155 - 25996 Giro: 40 40 40 - Devenfer DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist Caissière gebruikte kassa voor zichzelf Gemeente zwicht voor bezwaren Nu uit voorraad lever baar, honderden titels. Mdüud Dll dealer voor Soest: mm mm uui/i/civ Overgangsrecht Hinderwet wordt nageleefd In samenwerking met het Gilde Vernieling-op-rij - co Autodief betrapt 'Onwel'? Dronken! A.A. VAN BREUKELEN B.V. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. ioorn 44 (93336): Dlante akkapel, 7-7-93; tsen d 28 (93339): vergroten van tg, 8-7-93; van kerél (93343): plaatsen va„ ut, 8-7-93; va" ïkulaan 37 (93303): uitbrei en wqonhurs, 5-7-93; liaan 9 (93297): plaatsen van nemast, 8-7-93; an lartweg 30 (93325): bouwen arage/berging, 8-7-93; ry 72 (93344): bouwen van rg, 8-7-93; an jrhoekplein 6 (93334): vet- van een garage/berging, (raat 4 (93332): plaatsen van apel, 6-7-93; >ad 5 (93330): plaatsen van lut, 5-7-93; itenkampweg 23 (93322)- •an een bijkeuken, 7-7-93- enneplaan 41 (93341): ver van een lotenveg w.z. 35a (93324)- en van een dak, 9-7-93. 'ragen kunt u inzien in het ge- s, Raadhuisplein 1, afdeling e Ordening en Bouwzaken (balie n), geopend elke werkdag van 30 uur. eling Milieubeheer van de ge- Raadhuisplein 1, kamer 2.27 naf heden op werkdagen van 2.30 uur, alsmede in de biblio- i de Albert Cuyplaan (en voor ij de dependance publieksza- erberg) tijdens de openingsu- zage de ontwerp-beschikkin- aanvragen van: :k Dorresteijn, Draailier 40, lasbedrijf legalisering be- ituatie) op het perceel Dorre- Ja; h. Rubber Producten Onder- Terpo-Rubber', Laan Blussé Alblas 2, voor het vervaardi- islag van rubber producten op el Laan van Blussé van Alblas eerde bezwaren tegen de ont- chikkingen kunnen schrifte en ingebracht door de aanvra- :genen die reeds schriftelijk of ïg bezwaar hebben gemaakt t verzoek om vergunning en die daartoe redelijkerwijze g) in staat zijn geweest. De be- riften moeten bij het gemeen- worden ingediend vóór 5 au- )93. ,en dat wenst, worden de per- gegevens van degene die een ichrift indient niet bekend ge- Het verzoek daartoe moet jk tegelijkertijd met het be- irift bij het gemeentebestuur ngediend. enhulp-biis rukt de komende in niet uit, wegens onderbezet- buitendienst. Het kringloop- zelf (Parallelweg 7) blijft wel open op de normale tijden: woensdag- en donderdag- an 13.00 tot 17.00 uur en za- in 10.00 tot 14.00 uur. n. k,ed!"g kunnen ook buiten ningstijden worden gebracht: (maandag-vrijdag) van 9.00 uurMen kan ook bellen in die 1. 18730), maar in de periode ili tot en met 7 augustus niet afspraak om spullen op te ha- ij voor na 7 augustus). v. v. .'V-V .-'ju "aar dc beenruimte achter. Een arde van f ±400,-waarvóór u slechts wil. Een iwrdee/dus tvoru van maar - Reageer snel wamde Colt SPRING rbaar dt hem bij ons m de showroom. Maar oh bewonderen in de speciale Colt int. Die ligt bij ons klaar. 1.3 GLi: Prijs f 29.495,-. xithtim, ld 03 52 Het College van Burgemeester en Wethouders staat niet afwijzend tegenover het plan om in de voor malige supermarkt aan de Dalweg een kantoor en een fysiotherapie- praktijk te vestigen. Een definitief besluit wordt echter pas genomen nadat een complete bouwaanvraag is ingediend. De huidige (winkel)bestemming zou gewijzigd moeten worden in "kanto ren" en "bijzondere doeleinden", maar dat is geen punt. Stedebouwkundig is tegen zo'n functiewijziging geen be zwaar, mits de bestaande bouwmassa niet wordt uitgebreid. Het pand staat inmiddels al weer gerui me tijd leeg, nadat de laatste super markt zijn deuren sloot. Volgens het College zijn er in de afgelopen jaren di verse verzoeken geweest om de super markt te mogen uitbreiden. Dat heeft nooit tot het beoogde resultaat geleid, maar wel tot leegstand. Wellicht heeft de "decentrale" ligging van het pand daarbij een rol gespeeld. Het College heeft de RBO Hypotheek Adviesgroep, die het gemeentebestuur daarover benaderde, laten weten dat zij maar een principe-aanvraag moet in dienen. Die moet dan wel zo compleet De voormalige supermarkt aan de Dalweg staat al weer geruime tijd leeg. Foto: Goos van der Wilt mogelijk zijn, dus met schetstekeningen waarin duidelijk wordt wat de plannen zijn met betrekking tot de verbouwing van het pand en de aanleg van groen en parkeerplaatsen. Na beoordeling van de aanvraag zal het College een voorlopig standpunt bepa len. Als dat positief uitvalt zullen er. waarschijnlijk nog een of meer bijzon dere procedures gevolgd moeten wor den voordat er een definitief standpunt uit de bus komt, aldus B. en W. Het College van B. en W. heeft de knoop doorgehakt: het apparte mentengebouw bij het zorgcen trum aan de Dalweg krijgt vijf bouwlagen. B. en W. hebben dat vorige week beslo ten, nadat de gemeenteraad er onlangs niet uitkwam. Sommige fracties - WD, D66, PvdA en GPV - wilden opteren voor een gebouw met zes woonlagen bovenop een garage die deels boven en deels onder de grond gebouwd zou moeten worden. De fracties van het CDA, Progressief Soest en Gemeentebelangen wilden niet verder gaan dan vier woonlagen, zoals het College aanvankelijk ook had voorgesteld. Het CDA wilde ook wel instemmen met vijf lagen, mits de koop prijs per appartement niet hoger zou uitvallen dan 200.000 gulden. Het College is na rijp beraad - "gehoord de diversiteit van meningen" in de raadscommissie - uiteindelijk ook op dat tussenvoorstel gaan zitten. Wet houder Kingma gaat verder het overleg met de stichting Molendael voeren. De politie hoorde in de nacht van don derdag op vrijdag vanuit het bureau omstreeks drie uur een doffe klap. Die bleek veroorzaakt te zijn door een 30-jarige automobilist uit Soest, die op de Dalweg met zijn auto over een vluchtheuvel was gereden en tegen een lichtmast tot stilstand was gekomen. De man moest blazen en bleek een forse slok op te hebben, wat resulteerde in een proces-verbaal en een rijverbod van zeven uur. De wagen en de licht mast werden beschadigd; de man zelf bleef ongedeerd. IN - WEAR CLAIRE MARC O'POLO MONIQUE BROUNS NATIONAAL FONDS KINDERBESCHERMING '~Vf- Politie, ambulance en brandweer kwamen vrijdagavond tegen tien uur in actie na een melding dat er aan de Turfstreek een auto te wa ter was geraakt. In de diep gelegen sloot werd inderdaad een auto aangetroffen, die kennelijk van de weg was geraakt en via het grasta lud in het water was beland. De chauffeur, een 35-jarige Soester, werd voor onderzoek naar Molendael- Soest afgevoerd, maar later doorge stuurd naar het politiebureau; zijn pas-' sagier, een 30-jarige plaatsgenoot, werd direct al meegenomen naar het bureau. Beiden roken onmiskenbaar naar het gebruik van alcohol, aldus de politie. De heren weigerden overigens elke vorm van medewerking aan het adem- en bloedonderzoek, waarvoor zij een proces-verbaal kregen. Volgens hun verklaring waren ze uit de bocht gevlogen omdat de passagier om onduidelijke redenen onder het rijden de handrem had aangetrokken. De wa gen raakte beschadigd bij zijn "duik" en werd later met een takelwagen op het droge gebracht. voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 voorheen slagerij Du wel) De politie heeft vorige week een 21-ja- rige inwoonster van Soest aangehou den, die als caissière in een winkel aan de Van Weedestraat werkte. De eige naar had de politie ingeschakeld omdat de kassa de laatste weken een tekort van zo'n 1000 gulden vertoonde. Zijn ver denking ging uit naar de medewerkster, die door de politie werd verhoord en bekende. In totaal had ze voor zichzelf vier keer een greep in de kassa gedaan. Het gemeentebestuur is akkoord gegaan met het voorstel van de be zwaarschriftencommissie Om de "illegale" caravanstalling aan de Wieksloterweg Oostzijde te laten voortbestaan. In de stalling mogen voortaan maximaal tien caravans ondergebracht worden. Omdat de situatie destijds "uit de hand" dreigde te lopen besloten B. en W. begin april dat de stalling moest ver dwijnen. De bewindvoerster van de stalling tekende daartegen bezwaar aan, hoofdzakelijk omdat zij in 1989 de gemeente al op de hoogte had gesteld van de problemen, die ook te maken zouden hebben met een "precaire fami- 4 liesituatie". De gemeente wilde toen niet ontreden Y" CMA4ID audio video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 121 32 Inmiddels heeft de bewindvoerster, die optreedt namens de eigenares, de ge meente laten weten dat de caravanstal ling al 15 jaar bestaat, en dat er gemid deld zo'n 20 caravans een plaatsje krij gen. Ze doet daarom een beroep op het overgangsrecht. Bovendien hebben de eigenaars van de caravans al betaald voor stalling tot het volgend vooijaar. De commissie voor de bezwaarschrif ten heeft op basis van luchtfoto's ge constateerd dat de stalling op z'n minst al vanaf 1989 in gebruik is. Bij opeen volgende controles werden o.a. negen, zeven en vijf caravans geteld, en vol gens de politie zijn het er nooit meer ge weest, in elk geval geen twintig. Omdat net bestemmingsplan pas op 28 februari 1990 onherroepelijk is gewor den en de stalling al minstens sedert 1989 in gebruik is, is er volgens de com missie inderdaad reden voor een be roep op het overgangsrecht. Ze heeft het College van B. en W. geadviseerd het bezwaarschrift gegrond te verkla ren. Het College heeft dat advies overgeno men, maar heeft het maximum aantal caravans dat er gestald mag worden be paald op tien. Bovendien willen B. en W. dat de familie de stalling voorziet van een groene afscherming, zodat het uiterlijk aanzien van het gebied wordt verfraaid. De gemeente zal niet optreden te gen boekbinderij Den Broe der/v.h. Van de Zalm op het in dustrieterrein Nieuwegracht. Het bedrijf voldoet aan de voorwaar den van de Hinderwetvergunning. Het naast de boekbinderij gevestigde bedrijf Western Airconditioning heeft een advocaat ingeschakeld om een ein de te maken aan de overlast, die het zegt te ondervinden van het boekbindersbe drijf. De klachten komen neer op ge luidsoverlast door een papiertransport- installatie, en een "geschaad uiterlijk" vanwege een aantal opslagcontainers voor het gebouw. Wat de geluidsoverlast betreft blijkt uit het rapport van een akoestisch onder zoeksbureau in januari dat de geluidsni veaus van de transportinstallatie geen overschrijding te zien geven van de voorkeur-grenswaarde voor kantoor gebouwen. Als de ramen dicht zijn (de gevel .gesloten) treden er ook geen overschrijdingen op. Volgens B. en W. is het dan ook niet re delijk de boekbinderij zwaardere ge luidsvoorschriften op te leggen dan in de hinderwetvergunning is voorge schreven. Er zou nog iets gedaan kun nen worden aan de gevel van het Wes tern-gebouw, blijkt uit het besluit van B. en W. Over de containers constateert het Col lege dat ook op dit punt de hinderwet- voorschriften worden nageleefd. Ook al omdat er hier sprake is van percelen met een industriebestemming zien B. en W. geen aanleiding om de hinder wetvergunning aan te scherpen. Milieu technisch voldoet de boekbinderij aan de normen en ook volgens de bouwver ordening bestaat er een legale situatie. De gezamenlijke ouderenbonden in Soest en Soesterberg; ANBO, KBO/St. Jozef en PCOB, organi seren in het kader van het Euro pees Jaar voor de Ouderen op maandagmiddag 30 augustus a.s. een feestmiddag voor de ouderen van Soest. Kaarten voor dit evene ment zijn vanaf 1 augustus te koop. Gezien de ervaring, die het Groot Gaesbeeker Gilde heeft met de organi satie van evenementen, hebben de ou- derenbonden met het Gilde kontakt ge zocht om verschillende mogelijkheden na te gaan hoe een dergelijke feestmid dag te organiseren. Uit deze kontakten bleek dat het Gilde bereid was zijn ac commodatie, die er staat in het kader van de gildefeesten, ter beschikking te stellen aan de ouderenbonden. Daar naast biedt het gilde de ouderenbon den) het programma "De Bonte Dins dag Avondtrein" aan. Dit is een ouder wets gezellig middagvullend Cabaret/ Revue programma met kostelijke hu mor en veel zang. De feestmiddag wordt dan ook gehou den in de feesttent op het gildeterrein de Blaak op maandagmiddag 30 augus tus a.s. van 14.00 tot 17.00 uur tijdens de aldaar jaarlijks te houden gildefees ten. De toegang tot deze middag be draagt incl. f 2,50 per persoon. Naast het gezellige programma zijn alle ver snaperingen op deze middag, incl. een broodje met koffie na afloop als ook het vervoer van huis naar de feesttent en na afloop weer terug, inbegrepen. Het belooft een zeer gezellige middag te worden, waaraan zullen medewerken Nico Akkerman, gastheer, conferen cier; Marianne Van Wijk, zangeres van Nederlandse meezingers, Peter Kroon, zanger van Operette en Musicalreper- toir, als ook Kees Stet Jr. het boeren mannetje uit Westfriesland. Jan Twuyer (pianist) verzorg de muzikale omlijsting. Kaarten zijn vanaf 1 augustus a.s. on dermeer te koop bij de secretariaten van de ouderenbonden: ANBO-Soest: P. de Roos, Willaert- straat 166, 3766 CR Soest, tel. 18018; KBO/St. Jozef: H. Henken, Vale riaanstraat 75, 3765 EK Soest, tel. 17938; PCOB-Soest: W.L. Schuitemaker, Veenbesstraat 656,3765 BT Soest, tel. 10748; ANBO-Soesterberg: D. de Jager, Dorpsplein 50, tel. 03463-52438; PCOB-Soesterberg: mevr. Meye- rink, Chr. Huygenslaan 108, tel. 52041. Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag de ruitewissers vernield van acht auto's, die geparkeerd stonden aan de Rubenslaan. De acht ei genaars deden aangifte bij de politie, die geen spoor heeft van de daders. D CO 1 Verkoop - Verhuur - Reparaties van M gereedschappen en Esn LMSS machines voor de vakman en de doe-het-zelver Inciustrieweg 37b In Amersfoort heeft de politie vorige week een 45-jarige Amsterdammer aangehouden, die in een gestolen Por sche rondreed. Hij had de wagen in de nacht van dinsdag op woensdag ont vreemd uit een garage aan de Amers- foórtsestraat in Soesterberg, die hij had opengebroken. De eigenaar van de Porsche, een 39-jarige Soesterberger, kon de auto snel terugkrijgen. De politie kwam vrijdagavond in actie na een telefoontje van de Steenhoff straat, waar voorbijgangers een brom fietser hadden zien vallen. Volgens hen moest de man, een 60-jarige Soester, plotseling "onwel" zijn geworden. De politie ontfermde zich over hem en nam hem mee naar het bureau, waar hij moest blazen. Daarbij bleek dat hij een forse hoeveelheid alcohol genuttigd moest hebben. De Soester had verder geen letsel en kreeg,een proces-verbaal en een rijverbod van zeven uur. f Mvqt) MEUXE1EN b* HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, adviseurs in...3762 DG Soest n™**».™.gorf.a^N Tel. 02155 -17962 23789 indeling Soesterberg OUDE TEMPELLAAN rustige woonomgeving helft van dubbele villa met garage hal, toilet, woon-/eetkomer met open haard (ca. 48 m2), luxe keuken met diverse inbouwapp., bijkeuken verdieping 2 ruime slaapkamers (v/h 3), badkamer met ligbad, douche, 2e toilet met ruime 3e slaapkamer algemeen ca. 500 m2 grond, villa verkeert in perfecte staat van onderhoud, de gehele benedenverdieping is voorzien van een luxe marmeren vloer met vloerverwarming. adres ligging woning RUSTIGE WOONOMGEVING Gevraagde koopsom f 439.000,- ligging woning indeling algemeen Soest VAN GOYENLAAN De Engh 4-kamerappartement op de 2e etage met berging op de begane grond hal, toilet, douchecel, woonkamer, 3 slaapkamers, keuken, bijkeuken servicekosten f315,- per maand en enig achterstallig onderhoud 4-KAMERAPPARTEMENT Gevraagde koopsom f 99.000,- adres hgg'ng woning indeling 3-KAMERAPPARTEMENT algemeen Soest VAN GOYENLAAN De Engh 3-kamerappartement (vh 4) op de 2e etage met berging op de begane grond hal, toilet, douchecel, woonkamer, 2 slaapkamers, keuken, bijkeuken servicekosten ca. f 325,- per maand en goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 108.000,- Het College van B. en W. heeft de ei genaresse en de hoofdhuurder van het pand Steenhoffstraat 59 opnieuw la ten weten dat zij voorzieningen moe ten treffen aan de woning. Het ge meentebestuur eist dat er een einde wordt gemaakt aan de brandonveilige situatie. In oktober 1992 was er ook al een "aan schrijven" van gemeentewege ver stuurd, maar dat gebeurde toen op grond van de Verordening op de Ver- blijfsgebouwen. Die is inmiddels niet meer van kracht, en er wonen minder dan tien personen in het pand, maar dat betekent niet dat de voorzieningen ach terwege kunnen blijven. De eisen zijn nu geformuleerd op basis van de Wo ningwet, omdat de situatie in strijd is met o.m. het Bouwbesluit. De eigenaresse en de hoofdhuurder - daarnaast wonen nog drie andere huur ders in het gebouw - hebben te horen gekregen dat er een weerstand tegen branddoorslag en een brandoverslag van ten minste 20 minuten tussen de ka mers bij de entree en het trappenhuis dient te bestaan, evenals een weerstand tegen rookdoorgang. Tussen de kamers op de zolderverdie ping en het trappenhuis geldt hetzelfde, tenzij de bewoning van de zolderver dieping wordt gestaakt. De zolderka mers moeten bovendien worden voor zien van twee onafhankelijke vlucht- mogelijkheden, hoewel ze elk al een vluchtmogelijkheid hebben in de vorm van een uitwerpladder. De voorzieningen moeten nu binnen drie maanden getroffen worden. DUBBEL ■>r. fL Alléén tijdens de aktieperiode Alléén van kleinbeeld I kleurennegatieffilm kleurenfoto's jnumÉÊÉltÊaM van KODAK gewoon beter. FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-139 17

Soester Courant | 1993 | | pagina 6