KODAK FILM bij iuiJit K0UDKUNSTJE 1 aruóhocK 'abobank zet zich met vakvrouwschap in 'oor bijzonder familiefeestje Lesty: nieuw ijsje bij IJssalon Milano ~tHANDEL WANDEL I et vakantie ii a ontwikkelen en afdrukken illem Van Oosten H fotoservice P.M. Wijsmuller op Radio Soest r°*a Petrus en Paulus-expositie tot 12 september in museum Oud Soest hypotheek adviseurs A.A. van Breukelen bv PAGINA r 'woensdag 21 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 7 'm 9 augustus cialist in omstreken [Veertig personen naar Indonesië i t Samenwerking Groepsreizen Donderdag 22 juli Filmhuis: 'Léolo' Dagboekfragmenten Zomerprogramma Artishock-films Laat niets te Woonwensen over Zaterdag gratis proeven! DENON 'Gratis-tankers' komen niet ver Gereedschappen weg bij inbraak Wie van Soest houdt leest de Soester Courant je Naaimachines weg bij inbraak Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Telefoon: 02155 - 1 79 62 Fax 02155 - 2 60 61 MOLENSTRAAT/ hoek Steenhoffstraat Soest voor informatie 2 29 67 Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 (naast Jac Hermans) Soestdijk 02155-25942 Kompleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projektverhuizingen Van Buuren verhuizingen bv Nieuwegracht 24-26 3763 LB Soest Tel.: gratis 06-022.3191 of 22 net groot dakterras, eigen ift alsmede parkeerplaats en :errain. Oppervlak apparte- i een uitvoering met veel ex- living met 51 m2 met open iren uitvoering en schuifpui weids uitzicht en optimale e woon-eetkeuken met in- jkeuken, badkameren apar- t marmeren wand- en vloer- ipkamers en riante hal. tuiglaan 19 ïiddenhuis met c.v.-gas en »t in moderne en ruim opge- /illabebouwing aan de over- ikamer, keuken met inbouw- i hal. ie verdieping: 4 slaap- met ligbad en 2e toilet. 2e 3p naar ruime zolder. S';., ■Het lijkt op het eerste gezicht heel gewoon: man komt naar de Rabobank Ben wil met zijn familie op reis naar Indonesië. Deskundigheid en dikke I reisgidsen volop aanwezig bij de reisafdeling van de bank, maar dan komt I het: meneer gaat niet alleen met zijn eigen vrouw en kinderen, hij neemt I de ganse familie mee naar de Gordel van Smaragd, en "of mevrouw dat maar even voor 'm wil regelen". I Een eenvoudige groepsreis? Welnee, het gaat om een rij kieskeurig gep lande familiebezoeken. Het geheel mag zes weken duren, met het accent I op de eilanden Java en Bali, met uitstapjes naar Ambon. I Voor Paula de Vries van de afdeling I Reizen van de Rabobank Soest was het I een hele ervaring. Normaal verkoopt de I bank de reizen van een serie vooraan- I staande touroperators, pakketreizen zoals dat heet. Iemand die Indonesië wil b doen kan naar hartelust winkelen in de bontgekleurde programma's van de di- B verse aanbieders en zoekt een reis uit ■die bij hem past. Ook het verkopen van ■zomaar een ticket naar Singapore of 1 Wladiwostok is in principe altijd moge- llijk. J't Wordt echter wat anders als iemand Izich aan de balie aandient met de vraag ■naar een offerte voor 40 personen vlie- Igen naar de Far East, inclusief de in het programma van de heer Pelupessy op- Igenomen binnenlandse vluchten. De Rabobank zou de Rabobank niet zijn lals ze niet op de vraag was ingegaan. Paula de Vries zag het als een uitdaging lom de uitgebreide familie Pelupessy zo comfortabel mogelijk naar hun land |van afkomst te loodsen. De heer P.M. Wijsmuller (91is op zon dag 25 juli om 13.00 uur te gast in het Radio Soest-programma "Bij ons op Soest". In deze vierde uitzending (People who need People), in het kader van het Europese jaar. van de ouderen, praat Jan Visser met hem over de oor log in Soest, over zijn verenigingsactivi teiten en over de schilderkunst (Haagse School) van zijn vader, J.H. Wijsmuller (1855). De heer Wijsmuller kwam in de dertiger jaren in Soest wonen, waar hij voor 35 gulden in de maand een huis huurde aan de Wilhelminalaan. Daarna woon de hij nog 42 jaar aan de Waldeck Pyr- montlaan. Hij was voorzitter van de Dierenbe scherming, natuurwachter en mede oprichtervan het dierenasiel 't Hart aan de Klein Engedaalweg. Verder begon hij opeen stukje land van SeboDetmers de Nationale Paardenkamp, later ver huisd naar de Birkstraat. Paula de Vries en de heer Pelupessy bij het inchecken op Schiphol. Ze deed het niet helemaal alleen, maar werkte samen met de afdeling Reizen van Rabobank Nederland in Eindho ven. Dat resulteerde in messcherpe prij zen. Bovendien, om een dergelijk ge zelschap vliegtechnisch onder te bren gen, moet je de markt op. Het gaat im mers om 40 stoelen in een vliegtuig en dan in een tijd waarin alles behoorlijk volgeboekt zit. Daar wurm je zomaar niet even 40 plekken tussen. De normale lijndiensttarieven spelen een rol, de tijd dat de reis duurt is van belang en de dag van vertrek en terug keer kunnen maatgevend zijn voor een al dan niet aantrekkelijk tarief. Maar het is Paula goed gelukt. Ze wist de hele groep, samen met haar collega N. Munk uit Eindhoven, prima onder te brengen op retourtickets voor 6 volle weken In donesië. De heer Pelupessy kreeg snel zeker heid, was zeer content met de geoffreer de reissom en kon zich samen met zijn 39 volgelingen gaan opmaken voor een aantrekkelijk, maar ook emotioneel tochtje langs de hem zo vertrouwde sa wa's, kampongs, ooms, tantes, oma's, opa's, neven en nichten. Paula heeft de groep, enthousiast als ze is, bij wijze van extra service op Schip hol ingecheckt en tot aan de paspoort controle uitgeleide gedaan. Tevreden is ze daarna terug getuft naar het Kerk plein, terwijl de familie Pelupessy hoog boven de wolken uit, genoeglijk op 40 vliegtuigstoelen, een stukje verleden te gemoet vloog. De heer Pelupessy heeft beloofd haar verslag van de reis te komen doen. Daar zal ongetwijfeld een fotoalbum bij zijn. Paula ae Vries heeft het gevoel dat ze aan iets bijzonders heeft meegewerkt. "Het komt niet elke dag voor dat een hele familie met elkaar op reis gaat. En dat vopr zolang. Dat vereist heel wat or ganisatorisch talent. Van de man of vrouw, die het initiatief neemt en de boel coördineert, maar ook van ons als bank, die in de drukke vliegwereld op zoek moet naar de voordeligste en vei ligste weg erheen." Paula deed het met veel inzet. "Door gaans worden we, als het om groepsrei zen gaat, geconfronteerd met aanvra gen van verenigingen of bedrijven, maar zo'n familiefeestje is heel bijzon der." Zij en de Rabobank deden het met vakman(vrouw)schap en plezier voor de Pelupessy's, tot aan de vlieg tuigtrap! Steenhoffstraat 46, tel. 19577 "Mijn film is een hommage aan de droom", zegt Jean-Claude Lauzon over zijn film. Het resultaat is een droom van een film, die (toevalligerwijze) soms doet denken aan andere hoogst origine le films van de laatste tijd. Léolo is een jongetje in een volkswijk van Montreal. Zijn moeder is een lieve, dikke vrouw. Zijn vader is ook dik en heeft ooit gehoord dat een mens gezond is zolang hij iedere dag maar een grote boodschap doet, wat voor Léolo tot traumatische uren in het kleine kamer tje leidt. Eigenlijk heet hij Léo, maar omdat hij denkt dat hij de zoon is van een Sici- liaanse tomaat (een hilarische scène laat zien hoe dat in zijn werk is gegaan), tooit hij zich met de Italiaans-klinkende naam Léolo. Misschien heeft zijn knap pe Italiaanse buurmeisje hier ook iets mee te maken. Als zijn broer op straat een keer in el kaar geslagen is begint hij met kracht training en bodybuilding. De spieren nemen op imposante wijze toe, maar of dat het gewenste effect heeft... De film "Léolo" heeft de vorm van dag boekfragmenten van de kleine Léolo, die door een zwerver uit het vuilnis wor den gezocht, gelezen en bewaard. De film is een lappendeken van de wilde dromen en vaste overtuigingen van een fantasierijke puber. Dat leidt heel vaak tot zeer komische scènes. Maar er is een onderliggende sombere visie op het menselijk bestaan: Een vroegwijs jongetje probeert weg te dro- men uit de wereld van stompzinnigheid en botheid die hem omringt. Lezen en schrijven en het zingen van zijn Italiaan se buurmeisje brengen hem soms even in zijn gedroomde paradijs Italië, maar de grauwe werkelijkheid zal zijn fanta sie tenslotte verstikken. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; c.j.p./65+ f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Donderdag 29 juli: 'Les nuits fauves' Ruige nachten in veelbekroonde film. Donderdag 5 augustus: 'Deans' Monumentale film over sociale rechtvaardigheid. Donderdag 12 augustus: 'Utz' Een elegante film met een knipoog. Donderdag 19 augustus: 'Glengarry Glen Ross' Huizen verkopers op leven en dood. Donderdag 26 augustus: 'Bewogen koper' Briljant vierluik over koperblazersmu- ziek. Aanvang telkens om 20.30 uur. Film huis Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577. Van vrijdag 16 juli t/m vrijdag 20 augustus serveren wij in ons restaurant een verrukkelijke sorbet: een beker vol vanille- en aardbeienijs, frisse vruchten overgoten met een zoete saus en verse slagroom. Een overheerlijke zomeraanbieding voor onze klanten! NUH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn. tetéfoon 02154-16246. V Wie van ijs houdt zal het vast niet ontgaan zijn: yoghurtijs wordt met de dag populairder in Nederland. En als het aan de eigenaar van IJs salon Milano aan de Yan Weede straat in Soest ligt, komt daar voorlopig zeker geen verandering IJssalon Milano heeft het toch al zeer ruime assortiment onlangs uitgebreid met het - volgens kenners - lekkerste yoghurtijs dat ooit gemaakt is: Lesty. Het is een heerlijk fris en zachtromig yoghurtijs, met een al even heerlijke vruchtendressing. Lesty wordt geserveerd in een beker, maar dan wel met de allure van een ech te sorbet. Bovendien wordt Lesty - ver ser kan het niet - klaargemaakt waar de klant bij staat. Er is keus uit vijf heel bijzondere vruch- tèndressings: aardbei, malaga, perzik, De heer en mevrouw V.d. Molen van IJssalon "Milano". Foto: Goos van der Wilt. bosvruchten en pomme d'Or. Allemaal even fris. Allemaal even vers. Allemaal even lekker. Wie wel eens kennis wil maken met het nieuwe ijsje is komende zaterdagmid dag - 24 juli - tussen 13.00 en 17.00 welkom bij Milano, om gratis te proeven. Als geautoriseerd Denon dealer bieden wij u, naast en deskundig advies een uitstekende service. 2 jaar officiële Importeursgarantie Jll* y cu««D A ainwn Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO De speciale Petrus en Paulus-ten- toonstelling in Museum Oud Soest, onder het motto "Katholiek leven in Soest vanaf middeleeu wen tot heden", zal te zien blijven tot en met zondag 12 september. Ook tijdens de Open Monumen tendag zal het dus mogelijk zijn de ze rijke collectie te bezichtigen. Aanleiding tot de expositie was .het 300-jarig bestaan van de Petrus en Pau- lus-parochie. Deze telling gaat uit van de herrijzing van de parochie na de pe riode waarin openbare belijding van het katholieke geloof hier niet was toege staan. Voor dit jubileum is de vaste collectie De politie kreeg vrijdagavond een tele foontje uit Amersfoort, waar men op zoek was naar een auto met twee inzit tenden die bij een benzinestation had den getankt. Daarna waren ze snel weg gereden, zonder te betalen. De auto werd na enig speurwerk gesignaleerd op de Peter van den Breemerweg, waar hij tot stoppen werd gedwongen. De he ren gaven hun euveldaden toe en wer den meegenomen naar het bureau, waar hun een proces-verbaal wachtte. Het ging om een 30-jarige inwoner van Loenen aan de Vecht en een 22-jarige Barnevelder. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een bedrijfspand aan de Industrieweg. Hij kwam binnen door een raam te forceren en nam een onbekende hoeveelheid gereedschap pen mee. van het museum uit vele bronnen aan gevuld met talloze attributen die getui gen van de vele vormen waarin het ka- tholisisme zich heeft geuit, deels nog steeds uit. Hoofdindeling is: de oude kerk in Soest tot de reformatie; herstel van de parochie, opbloei en uitbouw; overzicht van de kerkelijke vieringen, o.m. met een altaartafel inclusief taber nakel, en priesterkleding; het godsdien stig leven thuis; en godsdienstig/maat schappelijke verenigingen. Behalve de verschillende objecten zijn er ook mar kante foto's, brieven en schilderijen van vele pastoors. Museum Oud Soest is geopend op za terdag- en zondagmiddag van half twee tot vijf uur. Adres: Steenhoffstraat 46. Toegangsprijs: f 2,50, f 2,- voor 65- plussers en houders van het cultureel jeugdpaspoort, f 1,- voor kinderen, en gratis voor "vrienden" van het museum en houders van een museumjaarkaart. T R A I T E U R»C A TERING PARTY SPECIALIST Koude schotels, buffetten, verzorging van tuinfeesten etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 22 t/m 27 juli Donderdag Piccata van kipfilet Vrijdag Wijtingfilet met rémouladesaus of spaghetti bolognese met sla j Zaterdag Kalfsvlees Marengo-- (gestoofd in witte wijn met Zondag tomaat en champignons) of gambaspiesjes met béarnaisesaus i Maandag Gehakt met romige mosterdsaus Dinsdag Vlaamse stoofschotel (in bier gestoofd rundvlees) (jj Bij alle gerechten kunt u een keuze w maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. (I Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht14,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 Soest Tel. 24664 Een 68-jarige Soester deed in het week einde bij de politie aangifte wegens diefstal van twee naaimachines, elk met een waarde van 1750 gulden. Ze waren weggenomen bij een inbraak in een bouwkeet op de hoek van de Albert Cuyplaan en de Talmalaan. T-Lx

Soester Courant | 1993 | | pagina 8