Eer 1 VARIA I Zelfstandig wonen, ook als je ouder wordt Provincie zoekt baggerbergingslocaties Opnieuw (lege) busbotsing Soest-zuid 'De Yri en loop Hoogste punt nieuwbouw geriatrische afdeling Ziekenhuis Eemland Vuile grond van Klein Engendaal gaat naar 'Gat van Uyland' Soest wil lekke privé-olietanks snel vrijwillig laten opruimen Gemeente weigert medewerking aan sloop van twee huizen voor nieuwe Geen autoshowroom aan de Veldm. Montgomeryweg WOENSDAG 28 JULI 1993 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG Woongroep Koningsdael, nu al een succes, start in december J, j Op dit moment nog 14 gemeenten in beeld Toch maar liever schone geluidswal Vergoedingsregeling ontbreekt vraagt uw aandacht voor: Verleende bouwvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen V ergunning-aanvraag tot ontgronding Bouwzaken Probleem-kruispunt Plasweg-Schoutenkampweg Drukke zon Woningen schuin achter elkaar ongewenst Gemeente verleent geen medewerking Meningen van lezers Nog steeds 'golfen' r s tb I GOS-PROJECT SOEST Architechteribureau H.T^B. Apeldoorn "We hebben het enorm gezellig met elkaar, we bezoeken eikaars verjaardagen en we maken uit stapjes." Hier is een enthousiast lid van het project Groepswonen Ouderen Soest, GOS, aan het woord. Of de woongroep Konings dael zoals ze zichzelf noemen. De woongroep leeft nu al volop, het is een vriendenkring geworden die veel lief en gelukkig weinig leed samen deelt. De gezellige band is ontstaan tij dens het lange wachten op de gezamen lijke woonruimte aan de Koperwiek, die eind van dit jaar zal zijn voltooid. Toch kan men zich nu al aanmelden voor de wachtlijst. Koningsdael is dan ook een bijzonder initiatief, waarbij ou deren zelfstandidgkunnen wonen met de zekerheid van hulp of vriendschap dichtbij. Wat is woongroep Konings dael? Wat moet men zich bij zo'n woongroep voorstellen? Het lage flatgebouw (met lift) aan de Koperwiek ligt duidelijk zichtbaar vanaf de Koningsweg achter het gebouw van Advisie. Het woon complex bestaat uit 3 woonlagen met 3- en 4-kamerwoningen. Het wordt be woond door tien echtparen en dertien alleengaanden, allemaal 55-plussers. Ieder heeft een eigen woning met een maximum aan privacy. Daarnaast kan men gebruik maken van gemeenschap pelijke voorzieningen zoals de ontmoe tingsruimte, vuile en schone hobby ruimten en de tuin. Iedereen wil vooral zo lang mogelijk zelfstandig blijven, maar ook niet een zaam leven. Zolang men zelfredzaam is, is dit de ideale oplossing: de leden van de woongroep helpen en steunen elkaar waar nodig, op basis van vriend schap en waardering. Bovendien wor den er gezamenlijk allerlei activiteiten ondernomen. Niets moet,- alles mag. Wellicht ook voor u? Heeft u wel eens gedacht aan een woon gemeenschap van ouderen? In ons land zijn al over de honderd initiatieven tot zulke woongroepen, waarvan zeker 55 reeds succesvol draaien. Iedereen die zich door de ideeën van Koningsdael aangesprokeh voelt, is na een ballotage welkom als lid. Als er woningen vrij ko men beslissen de bewoners hoe de ruimte bezet wordt door de leden die op de wachtlijst staan. Interesse? Neem dan contact op met: Mevr. A. Borgers, tel. 11897, of J. Kruijskamp, tel. 13546. De provincie Utrecht is in samen spraak met de Utrechtse gemeen ten en waterschappen en Rijkswa terstaat op zoek naar locaties voor het opslaan van bagger. Die zijn nodig voor 6,5 miljoen kubieke meter bagger, die tot het jaar 20X0 uit de Utrechtse wateren vrijkomt. Dat is een berg van 25 meter hoog, 1000 meter lang en 260 meter breed. Het gaat om veelal verontreinigde bag ger uit watergangen die ten behoeve van de scheepvaart op diepte moeten worden gehouden; uit sloten en vaar ten, die voor het aan- en afvoeren van water moeten worden uitgediept; en uit wateren, waarvan de bodem uit mi lieu-overwegingen moet worden ge schoond. De verontreiniging in die bagger kan zich op den duur namelijk gaan ver spreiden. De meeste bagger komt vrij uit wateren die door het rijk worden be heerd en waterschappen. Daarnaast is er ook bagger afkomstig uit de wateren van gemeenten, provincie en recreatie schappen. Alternatieven De rijksoverheid heeft bepaald dat de provincies zelf moeten voorzien in de verwerking van afval dat vrijkomt. Om dat er onvoldoende mogelijkheden voor de verwerking van slib voorhan den zijn, is bijna iedere provincie naar stig op zoek naar locaties voor de ber* ging van bagger. De provincie Utrecht en de rijksoverheid streven ernaar om 10 tot 20 procent van het slib te laten verwerken. Voor de overige 80 tot 90 procent moeten stortlocaties worden gevonden. Voor het bergen van de hoe veelheid slib uit de provincie Utrecht is - als het wordt opgeslagen in een depot met een hoogte van 25 meter - ongeveer 25 hectare nodig. Naast lokaties op het land is het ook mogelijk om bagger op te slaan in bestaande of nieuw te graven putten. Op de lokaties die te zijner tijd worden gekozen, moeten voorzieningen wor den getroffen zoals het aanbrengen van folie als onderlaag en het aanleggen van een drainagesysteem. Na verloop van tijd zal de berg indikken en er blijft dan een berg van zo'n 10 meter over, die een andere bestemming (bijvoorbeeld bos of recreatieterrein) kan krijgen. Blanco kaart Bij het zoeken naar een geschikte plaats heeft de provincie samen met de ge meenten criteria opgesteld, op basis waarvan gebieden niet in aanmerking komen voor de berging van bagger. Daarbij is gestart met een blanco kaart waarop de gebieden die niet in aanmer king zouden komen, zijn ingekleurd. Het gaat om onder andere woongebie den, bedrijfsterreinen, natuurgebieden, grondwaterbeschermingsgebieden, glastuinbouwgebieden, militaire terrei nen, recreatiegebieden en gronden, die wat betreft bodemopbouw niet geschikt zijn (bijvoorbeeld veengronden en ge bieden met een neerwaartse grondwa terstroming). De veertien overgebleven gebieden waarbinnen verder wordt gezocht lig gen in de gemeenten Amerongen, Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Houten, Langbroek, Loenen, Lo- pik, Leusden, Montfoort, Oudewater, Woerden en Wijk bij Duurstede. De nu nog overgebleven gebieden moeten nog verder onderzocht worden. Daarbij zal naar de effecten op het milieu, maar ook naar de aanvoermogelijkheden en naar ruimtelijke ordeningsaspecten worden gekeken. Ook sluit de provin cie niet uit dat men in de toekomst toch nog moet terugvallen op de gebieden, die nu zijn afgevallen. Planning Volgend jaar zullen Gedeputeerde Sta ten een beslissing nemen over de loka ties die in principe in aanmerking ko men voor de berging van bagger. Dat gebeurt onder andere op basis van een onderzoek naar de milieu-effecten op de verschillende locaties. Dat voorlopi ge standpunt van de provincie zal ver volgens onderwerp van inspraak zijn, waarna in 1995 een definitieve keuze kan worden gemaakt. Dan kan ook de procedure voor het verlenen van de Af valstoffenwetvergunning beginnen. diet van 2,5 miljoen makkelijk worden Bij nader inzien kiest het College van B. en W. een andere bestem ming voor de 11.500 ton licht ver vuilde grond uit Klein Engendaal, dan het eerder overwogen herge bruik in de geluidswal langs de.Ko- ningsweg. B. en W. hebben dat vo rige week besloten, maar de raads^ commissie Milieu moet nog wel schriftelijk akkoord gaan. Volgens het ambtelijk advies zijn er f voor de grond, die is afgegraven op het terrein van de voormalige autosloperij V.d. Broek, drie mogelijke bestemmin gen. De eerste was om de helft van de partij, met toestemming van de provin cie,' te verwerken in het binnênlichaam van de geluidswal die nog langs de Ko ningsweg moet komen, en de andere helft af te voeren naar een stortplaats. Dat laatste zou f 26,50 per ton gaan kosten. De tweede mogelijkheid was de totale hoeveelheid af te voeren naar de stort en de geluidswal aan te leggen met schone grond. Het College heeft nu gekozen voor de derde optie: de hele partij - met uit drukkelijke toestemming van de pro vincie - afvoeren naar het "Gat van Uy- .land" in Soesterberg, waar 42.000 ton gestort kan worden, tegen een goedko per tarief: f 17,65. De geluidswal wordt dan helemaal van schone grond ge maakt. Psychologisch B. en W. spreken hun voorkeur uit voor het derde alternatief, omdat dè geluids wal dan over de hele lengte (zowel het bestaande als het nog aan te leggen deel) uit schone grond wordt opgetrok ken. Voor de toekomstige bewoners van dit stuk van Klein Engendaal is dat "psychologisch" gunstig, aldus het Col lege. Bovendien wordt de gemeente met de derde optie ontheven van het (door de provincie opgelegde) risico dat de ver vuilde grond eventueel in zijn geheel moet worden teruggenomen als het in de geluidswal wordt verwerkt. De grond kan ten slotte "als gehele partij" gestort worden op een plaats waar met toestemming van de provincie ook an dere verontreinigde grond gestort mag worden. De extra kosten - totaal 60.000 gulden - kunnen in het beschikbare kre- opgevangen. Op advies van gemeentesecretaris W. de Kam is de provincie verzocht haar toestemming "zwart op wit" te geven. Die toestemming is voorwaardelijk toe gezegd. Dat houdt verband met de toe gestane wijze van bouwen (op palen), omdat het moet gaan om een zgn. "her- winbare" locatie waar gestort mag gor den. Schriftelijk De raadscommissie Milieu wordt ge vraagd zich - schriftelijk! - ook voor de derde optie uit te spreken. Eventuele opmerkingen van die kant moeten vol gens het College ruim voor 15 augustus binnen zijn, omdat de saneringswerk zaamheden al op 18 augustus beginnen. Bij de actie "Tankslag" is geble ken dat er in Soest zeven plaatsen zijn waar de bodem vervuild is door lekkende huisbrandolietanks van particulieren. Het College van B. en W. wil de vervuiling zo snel mogeljjk aanpakken, maar vreest dat ze daarvoor te diep in de beurs moet tasten. De zeven olietanks komen inmiddels voor op de zogenaamde IBs-Iijst van de provincie. Dat betekent dat ze van overheidswege gesaneerd zullen wor den, maar omdat er een ernome wacht lijst is kan dat nog jaren gaan duren. Soest wil zo lang niet wachten en hoopt met de particuliere eigenaren snel over eenstemming te bereiken over een vrij willige opruiming op korte termijn. Over de vraag welk deel van de kosten de gemeente en de eigenaren daarbij voor hun rekening zullen nemen moet overigens nog onderhandeld worden. De schoonmaak is volgens de betrok ken gemeente-ambtenaren geen "sine cure". Flinke commotie Soest betreurt het dan ook dat de zeven locaties zónder overleg met de gemeen te of de eigenaren op de lijst zijn gezet, want daardoor is er geen gelegenheid geweest om zich uit te spreken over de kwestie van de aansprakelijkheid. De plaatsing op de (openbare) IBs-lijst heeft bij sommige eigenaren intussen flinke commotie teweeg gebracht, aldus de gemeente. En het was voor hen al zo'n hele stap om vrijwillig mee te doen aan de Actie Tankslag... Plaatsing op de provinciale IBs-lijst houdt in dat de kosten bij de provincie gedeclareerd kunnen worden, althans als ze de 100.000 gulden overschrijden. De gemeente financiert het schoon maakwerk dan voor. Onder dat bedrag draait de gemeente sowieso voor de kosten op. Van de zeven gevallen is er overigens maar één die boven de "drempel" uitkomt, en dat maakt voor financiering niet zo voordehandlig- gend. Regeling Helaas is er voor de aanpak van dit soort bodemverontreinigingen nog geen regeling die financieel soelaas biedt aan eigenaren die niet of slechts gedeeltelijk aansprakelijk zijn voor de vervuiling, constateert de gemeente, en het is zelfs nog de vraag of zo'n regeling er wel komt. Het is zeer wel denkbaar dat de schoonmaak in Soest al lang klaar is als de regeling eindelijk van kracht zou worden. Soest loopt dus - met Veenendaal - voorop bij de aanpak en het zou wel erg wrang zijn als andere gemeenten, die tot nu toe een afwachtende houding aan nemen, straks óók van zo'n regeling zouden profiteren, waardoor er voor Soest minder in de pot overblijft. "Het vooroplopen wordt dan in feite be straft." In een brief aan het provinciebestuur wordt er dan ook op aangedrongen om ervoor te zorgen dat de kosten van vrij willige saneringen - al dan niet met te rugwerkende kracht - in principe voor vergoeding in aanmerking zullen ko men. Raadhuisplein 1, tel. 9 34 11 De volgende bouwvergunningen/mel dingen zijn verleend/geaccepteerd op de verzenddatum: Birkstraat 80 (93232): bouwen van een berging met pergola, 16-7-93; Braaimveg 68 (93051): uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging, 15-7-93; De Paltz 2 (92490): plaatsen van een hekwerk, 12-7-93; Duinweg 2a (93210): bouwen van een berging, 12-7-93; Haagwinde 10 (93290): plaatsen van een tuinhuisje, 15-7-93; Klinkveld 10 (93329): plaatsen van een blokhut, 12-7-93; Schoutenkampweg 23 (93.322): bouwen van een bijkeuken, 12-7-93. Op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) kunnen belanghebbenden tegen deze beslissingen een bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift gericht worden aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen dertig dagen na de verzenddatum van de beslissing worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, afdeling ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwza ken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De volgende bouwaanvragen/meldin gen zijn ingediend op de aangegeven datum: Birkstraat 30 (93235): uitbreiden automobielbedrijf, 14-7-91; Driehoeksweg 2 (93154): uitbreiden van een woonhuis, 15-7-93; Driftje 4a (93299): verbouwen en uitbreiden apotheek, 15-7-93; Generaal Winkelmanstraat 146 (93251): uitbreiden van een woonhuis, 12-7-93; Haagwinde 16 (93356): plaatsen van een blokhut, 15-7-93; Insingerstraat 50 (93347): plaatsen van een dakkapel op een woonhuis, 12-7-93; Soesterbergsestraat 86 (93250): uit breiden van een woonhuis, 14-7-93; Spinet 56 (93285): uitbreiden van een woonhuis, 12-7-93; Turfstreek 177 (93349): plaatsen van een blokhut, 12-7-93; Zuidpromenade (92211): uitbreiden winkelcentrum, 14-7-93. Deze aanvragen kunt u inzien in het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Ruimtelijke Ordening en Bouwzaken (balie Bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. De burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 10 van de Ontgron- dingenwet, juncto artikel 8 van de Ont grondingenverordening Utrecht be kend, dat een aanvraag - met de daarbij behorende bescheiden - van de heer F, de Zoete te Soest, houdende een ver zoek om verlenging van een vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Ontgron- dingenwet, met ingang van 29 juli 1993 gedurende dertig dagen in het gemeen tehuis, afdeling ROB, balie bouwzaken (geopend iedere werkdag van 9.00 - 12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende de termijn van tervisieleg- ging kan een ieder bij Gedeputeerde Staten van Utrecht, afdeling Landelijk Gebied, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht, schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag indienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van plan zijn op volgende aanvraag/aanvragen met toepassing van de daarbij genoem de voorschriften, vergunning te verle nen voor het: 1. bouwen van een bedrijfswoning -met agrarische bedrijfsgebouwen, A.P. Hilhorstweg(ong.)(artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening); 2. vervangen van een stallenblok, Birkstraat 131 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woning- wetg); 3. bouwen van een kringloopcentrum t.b.v. Spullenhulp De Schans 20 (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening); 4. plaatsen van clubgebouw, Eemweg 2a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 6 van de Woningwet); 5. plaatsen van een blokhut, Haag winde 16 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 6. bouwen van twee dubbele woon huizen met garages, Meent (ong.) (artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening); 7. uitbreiden van een woonhuis. Van Straelenlaan 31 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 8. uitbreiden, woonhuis, maken van een kantoorruimte en berging, Vos- seveldlaan 30 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 29 juli a.s., eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze aanvrage(n) betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening en bouw zaken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Op het kruispunt Plasweg-Schou tenkampweg was vorige week op nieuw een bus van Centraal Ne derland betrokken bij een aanrij ding. Omwonenden hebben eer der al vraagtekens gezet bij de noodzaak van een busroute door deze wijk. Volgens hen hoort de bus er niet thuis. De aanrijding van vorige week is in ze kere zin dan ook koren op hun molen. Al eerder, spoedig na de start van het nieuwe busplan, deed zich op het kruis punt een ongeval met een bus voor. Volgens omwonenden is de "over steek" daar inderdaad een probleem, omdat de Schoutenkampweg juist waar hij de Plasweg kruist een flauwe bocht maakt. Het kruispunt is bovendien nog al onoverzichtelijk. Het gevolg is dat auto's nogal eens "uit de koers" raken. Bij de aanrijding van vorige week was een 34-jarige chauffeur uit Driebergen betrokken. Hij gaf geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 41-jarige Soesterse. Zij werd met klachten over pijn in de nek per ambulance naar Mo- lendael-Soest gebracht. De auto werd zwaar beschadigd, maar ook de bus liep een forse deuk op. Omwonenden wijzen erop dat het om een lege bus ging, die kennelijk op weg was naar de garage en buiten het route schema van de lijndienst om over de Plasweg reed. Het opschrift van de bus vermeldde Rherien als eindbestem ming. De bus was dus geen lijn-bus en had volgens hen dan ook niets te zoeken in de straat. De chauffeur zou er beter aan gedaan hebben om de hoofdweg (via de Ossendamweg) te "kiezen. Materieelrit Volgens rayonchef P. Andriessen van het CN-hoofdkantoor in Zeist ging het inderdaad niet om een lijnrit maar om De bus kwam een paar meter verder tot stilstand op de Plasweg. een zogenaamde "materieelrit", wat overigens niet wil zeggen dat de be stemming inderdaad Rhenen was. "Bij de aflossing laten we het aan de chauf feurs zelf over welke route ze naar huis nemen. Of dat altijd de kortste of meest logische route is weet ik niet. De inge wikkeldste route zullen ze vast niet kie zen, lijkt me. Wij hebben daar in princi pe geen moeite mee." Andriessen sluit niet uit dat de bus chauffeur - zoals omwonenden ook al hadden verondersteld - de weg in Soest niet goed wist en zich daarom maar aan de officiële busroute hield, die met klei ne bordjes ten behoeve van de chauf feurs is aangegeven. "Hier in Zeist heb ben we 150 chauffeurs, in Hilversum hebben er er 200, en daar zitten natuur lijk ook wel mensen onder die Soest nog niet kennen." Bewoners van de Wieksloterweg Oostzijde hebben de gemeente om toestemming gevraagd voor de sloop van twee oude huizen op de plek waar zij twee nieuwe willen bouwen. De gemeente voelt daar niet voor. Op ambtelijk advies heeft het College besloten het verzoek af te wijzen. Rede nen daarvoor zijn dat het stedebouw kundig ongewenst is (of minder ge wenst) om twee woningen schuin achter elkaar te bouwen, maar ook dat het voor een deel gaat om grond die op dit moment - in het bestemmingsplan Soesterveen - de bestemming "tuin" heeft. De gemeente wil deze gronden open houden. Bovendien voorziet men ambtelijk het risico dat de gemeente verplicht zou zijn om twee bebouwingsvlakken in het be stemmingsplan op te nemen, omdat één vlak te groot van omvang zou worden. Volgens het bestemmingsplan biedt elk vlak de mogelijkheid van twee wonin gen, zodat het uiteindelijk op totaal vier woningen zou kunnen uitdraaien. Zo'n verdubbeling wil de gemeente zeker niet toestaan. Het College van B. en W. heeft vorige week besloten geen medewerking te verlenen aan het inrichten van een au toshowroom aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg in Soesterberg. Het bestemmingsplan staat detailhandel niet toe. De aanvrager heeft inmiddels wel een vergunning gekregen voor het oprich ten van een bedrijfsgebouw in de cate gorie 1 of 2. Bij navraag blijkt dat hij zo'n 400 vierkante meter wil gebruiken voor een showroom, en dat er geen be drijf uit de omschreven categorieën wordt gevestigd. Stedebouwkundig zijn er geen proble men en tegen een "ondergeschikt" deel van het pand als showroom is ook geen bezwaar, omdat dat tot op zekere hoog te uit de besterriming voortvloeit. Dat kan echter alleen bij een bedrijf dat al gevestigd is, en in dit geval gaat het om Ik ben zeer verbaasd over het feit dat de discussie in Soest over een golfbaan nog steeds voortduurt. Waarom verbaasd, zult u zeggen: - een stuk natuur opofferen voor een af gesloten stuk golfterrein. - alle omliggende gemeenten hebben al een golfbaan. Dus die Soesters die wil len golfen kunnen daar prima terecht. - die 10 km die de banen van Soest aflig gen (Leusden, H'sum, Bilthoven) zijn voor de autorijdende golfers toch geen probleem? - het kampioenschap van Soest, wat in derdaad een leuk initiatief is, kan dan per toerbeurt op één van de golfbanen in de regio gespeeld worden. Variatie is ook voor een golfer een extra stimulans. Goed, waar gaat het mij nou eigenlijk om: De weinige vrije natuur die we nog hebben wordt al zo veel opgemaakt, dat het tijd wordt om die dingen te stoppen die echt overbodig zijn! Soest, ja natuurlijk. Maar dan wel voor allen en niet voor een aantal. Frans Hoeke, natuur- en sportliefhebber het verzoek voor een showroom voor de verkoop aan particulieren. Het be drijven van detailhandel is volgens het bestemmingsplan niet toegestaan, re den waarom de medewerking wordt ge weigerd. U? t 5& «Af De liftkoker torent boven de fun dering uit. De nieuwe verpleegaf- deling voor geriatrische patiënten van Ziekenhuis Eemland in Amersfoort is bijna onder dak. Vlak voor de bouwvakvakantie werd het hoogste punt bereikt. Nu de opbouw en de inrichting nog. Als alles meezit kan de afdeling rond de jaarwisseling haar nieuwe behuizing betrekken. Een geriatrische afdeling (GAAZ) is een bijzondere verpleegafdeling. Er worden uitsluitend patiënten opgeno men die lijden aan ziekten en aandoe ningen die verband houden met een ho ge leeftijd. Op dit moment heeft Zie kenhuis Eemland tijdelijk een afdeling van veertien bedden voor geriatrische Twee vakantiek zomer op de Vri ter kinderboert laarpad. Vorig eerste kamp g< week is het tw< weer aan de be werkers van dc hard, maar ooi Tien jaar geleder derij met het toe mede was ingeg gingsdrift van de vankelijk werdei tie "knutselwek samenwerking n kon algauw niet bedacht Vrije T( den Berg tien j kampen, waarv drie werden geli succes. "In het begin w ren uit Soest e een paar nacht Dat is in de loo| en nu komen d ken van het lan Van den Berg. ding is het aan bracht tot twei nu veel langer i reisjes, want d ger door." In de afgelope boerderij ondf de leeftijdsgro gende week - men er 42. De programma v< jaar nieuwe el« maar ook eer wegens groot 'Bruiloft' Heel enthou: maandag met spel, een wet patiënten, op de vijfde verdieping van locatie De Lichtenberg. De afdeling die nu gebouwd wordt, gaat vierentwintig bedden tellen. Met de nieuwe afdeling komt er een speciale voorziening voor oudere patiënten die voldoet aan de behoefte in onze regio. De noodzaak voor een geriatrische af deling houdt verband met de vergrij zing van de bevolking. BURC

Soester Courant | 1993 | | pagina 4