R.OUDSfi Verhuur Hulleman opfïek Pr. Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek 1 ACTUEEL T est-zuid 'De Vrije Teugel ziet er piekfijn uit en loopt als een tierelier...' Magnetiseur F. den Ouden naar nieuwe 'no cure no pay'-praktijk Soesterberg trische A.A. van Breukelen bv Soester stuntman Ron Gleym: 'ballerina' op een kerktoren College: geen paardenstal achter huis aan Koninginnelaan Centrale verwarming SOESTER COURANT PAGINA 5 van BREUKEIEN bv hypotheek adviseurs Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Telefoon: 02155 - 1 79 62 Fax 02155 - 2 60 61 Survival-instructeur bij 'Tobbedansen' DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 DENON PAGINA WOENSDAG 28 JULI 1993 Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Drukke zomerkampen op kinderboerderij Strijd met bestemmingsplan Bumperschade Jas gestolen Oud schilderij uit erfenis spoorloos Magnetisme en Indiase massage Hondsvermoeiend, maar hardstikke leuk' Roofbouw Auto ramt hek Band lek geprikt Auto bekrast Aura's en chakra's ningen van lezers steeds 'golfen' 'Bruiloft' Met pijn hoeft men niet te leren leven K: F.C. Kuyperslraat 3 Soest Tel. 24664 reguliere geneeskunst niet verder ge holpen kunnen worden. Met pijn hoeft men niet te leren leven," benadrukt hij. "Anderzijds richt ik me op mensen die eigenlijk niet ziek zijn, maar in een voor zichzelf een completer mens willen worden, uitgebalanceerd en zonder stress. Ook voor kinderen is dat een goede en veilige vorm van behande ling." Men kan voor klachten van velerlei aard bij magnetiseur Frank den Ouden terecht: vermoeidheid, stress, over spannenheid, langdurig verdriet, ang sten, onzekerheid, alle vormen van hoofdpijnklachten, spierklachten zoals rug-, nek- en schouderklachten, slechte doorbloeding, voorhoofdsholte-ont steking, reumaklachten, astmaklach ten, algemene buik- of maagklachten, spastische darm, langdurige verstop ping, voedingsstoornissen, eczemen, ouderdomsklachten, bedplassen en be paalde vormen van kanker, evenals voor klachten van ander of onbekende aard, waarvan de oorzaak niet vastge steld kon worden. De prijs van een consult bedraagt f 35,-. De duur van een behandeling is circa 1 uur. Frank den Ouden werkt overigens op "no cure, no pay"-basis: als de behandeling niet helpt krijgt men het geld terug. Frank den Ouden is voor nadere informatie dagelijks tussen 19.00 en 21:00 uur (ook in het week einde) te bellen in Soest: tel. 22502. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Verkoop Verhuur Reparaties van 0MB gereedschappen en LMSi machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 voor particulieren en bedrijven! (voorheen slagerij Duwel) Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Telefoon 02155 - 12132 PROFESSIONAL AUDIO BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of knm lanas voor een afspraak, telefoon 1 38 59. Foto: Goos van der Wilt. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week be sloten het verzoek af te wijzen van een bewoner van de Koninginne laan, die achter zijn huis een paar denstal wil bouwen. De aanvrager vroeg toestemming voor de bouw van een paardenstal van 75 meter, maar het bestemmingsplan Soestdijk-Noord staat dat niet toe. De grond heeft de bestemming "agrarisch gebied met landschappelijke waarde" Een 56-jarige Soester veroorzaakte za terdagmiddag aan de Koninginnelaan de nodige schade aan een andere auto, toen hij de weg opreed. Hij draaide daarbij iets te ruim en raakte de bumper van de auto van een 42-jarige plaatsge noot. De bumper scheurde. Een 37-jarige Soester deed bij de pölitie in het weekeinde aangifte wegens de diefstal van een (leger)buitenjas. Die was gestolen uit zijn auto, die hij aan het Driftje had geparkeerd. Van de auto was een ruitje ingeslagen. en is dus bestemd voor weidebedrijf, veeteeltbedrijf, akker- of tuinbouwbedrijf en fruitteeltbedrijf, met behoud of herstel van de land schappelijke waarden. Een paardenstal sec past daar niet in, vindt de gemeente. Bovendien mogen er volgens het be stemmingsplan geen "gebouwen" wor den gebouwd, en een paardenstal past binnen de definitie van "gebouw". De bebouwingsmogelijkheden bieden geen soelaas voor de aanvrager, wiens verzoek wordt afgewezen. Bij de politie vervoegde zich vorige week een 53-jarige inwoner van Pijnac- ker, die aangifte kwam doen van de diefstal van een olieverf-landschap uit de jaren '20. Het schilderij kwam hem als erfstuk toe uit de nalatenschap van een inwoonster van Soest, die dit voor jaar was overleden. Uit onderzoek was komen vast te staan dat het schilderij niet was weggegeven of verkocht, zodat er vermoedelijk sprake is van diefstal. Het kunstwerk stond met andere in een kast, maar alleen het bewuste schilderij was verdwenen. hand van detailfoto's de boerderij in zijn kleinste onderdelen leerden ken nen. Het "levend stratego" viel 's avonds zo in de smaak dat het zelfs twee keer gespeeld moest worden. Dinsdag was er het beproefde program ma met de ponykar en ezeltje rijden, schminken en pannekoeken bakken (en opeten, natuurlijk). De dag stond verder in het teken van een groots eve nement: "de Bruiloft", waarbij het "bruidspaar" door alle kinderen wérd onthaald op toneelstukjes, liedjes, ca deautjes en een groot feest, met een lo pend buffet en ijs toe! Woensdag was de traditionele "uitjes dag", ditmaal vooral doorgebracht in Aqua Indoor, 's avonds gevolgd door het Sneeuwwitjesspel, compleet met kabouters, voor de kleintjes, en het su- perspannende "bos-spel" voor de wat oudere kinderen. Het bos-spel bevat al le elementen voor een avondje grieze len in het donkere bos, met kwelgees ten, een trollenkoning en nog veel meer "engs". "Er zijn kinderen die speciaal voor dit spel weer naar het zomerkamp komen," aldus Leo van den Berg. Donderdag was (uiteraard) een uitgele zen dag voor uitslapen, maar ook voor sport en spel, en 's avonds kookten de kinderen in groepjes voor elkaar, wat natuurlijk ook op een feestmaal uitliep, en werd de dag afgesloten met een knus kampvuur. Hoogtepunt van het zomerkamp op de kinderboerderij: het kampvuur. De vrijdag was de dag van de "bonte (slot)avond", waarbij ook de vaders en moeders, opa's en oma's, broertjes en zusjes weer welkom waren. "Dat blijkt in de praktijk toch het leukst," aldus Van den Berg. "De kinderen willen graag laten zien wat ze beleven, met to neelstukjes en verhaaltjes." Sommige ouders konden blijven slapen om hun kinderen zaterdagmorgen na het ontbijt weer mee naar huis te nemen, ongetwij feld heel moe van het zomerkamp, maar ook heel voldaan. "Het is heel leuk, als tussendoortje ei genlijk," vindt Leo van den Berg. "Er is heel veel belangstelling, en we zouden makkelijk meer kampen kunnen heb ben als het andere programma niet in de verdrukking zou komen. Maar het zijn wel de mooiste weken van het jaar, hondsvérmoeiend, maar hardstikke leuk.. En zo'n zestig procent van de kin deren komt terug, dus dat zegt wel wat. Daar zijn al hele hechte vriendschappen uit gegroeid, al zien sommige kinderen elkaar maar één keer per jaar." Kinderen die inmiddels 13 of 14 zijn ge worden kunnen meehelpen als "bege leiders". "Zo rollen ze erin, en als ze dan 16 of 17 zijn mogen ze zelf een groepje leiden. Zo vormen we onze ei gen kweekvijver voor de leiding," aldus Van den Berg. Met zo'n 30.000 bezoekers per jaar - "ik noem dat geen kattepis" - en werk weken van soms 60 a 70 uur is het op de kinderboerderij hard aanpakken. "Ik heb nog 16 maanden vakantie tegoed," constateert Leo van den Berg. Vandaar dat de Vrije Teugel de staf graag zou versterken met een kinderwerkster (20 uur per week), ter ondersteuning van de kinderactiviteiten, en uitbreiding van de uren van de dierenverzorgster. De gemeente blijkt tot dusver allerminst "scheutig" met de daarvoor nodige fi nanciële middelen. "Ze denken waarschijnlijk: ach, die Van den Berg redt 't wel, en dat is ook wel zo, want het draait fantastisch. Toch maakt het me wel eens bang, want om een terugval voor te zijn moetje je blij ven inspannen. Dan moetje geen roof bouw plegen op de beroepskrachten. Ons bestuur zit ook op het vinkentouw, en als er in september weer inspraak wordt gehouden over de nieuwe wel- zijnsplannen zullen we zeker van ons la ten horen." In het nieuwe plan wordt vooralsnog geen rekening gehouden met de wensen van de Vrije Teugel, constateert hij. "Maar het College en de raad kunnen natuurlijk nog anders besluiten. Daar rekenen we dan maar op; we gaan nog niet van de barricade af, anders kun je tot Sint Juttemis wachten." De kinderboerderij komt er in het wel- zijnsplan maar bekaaid af, vindt Van den Berg. "Kijk, als het nou allemaal niks was, dan kun je je dat nog voorstel len. Het welzijnswerk is natuurlijk ook minder soft geworden; de kosten moe ten inzichtelijk zijn. Maar kijk nou eens om je heen: het ziet er piekfijn uit en het loopt als een tierelier. De tent kan er al leen maar nog beter van worden..." >p de vijfde verdieping van lichtenberg. die nu gebouwd wordt, gaat g bedden tellen. Met de ding komt er een speciale voor oudere patiënten die de behoefte in onze regio. ;k v°or een geriatrische af- lt verband met de vergrij- bevolking. Een 34-jarige Amsterdammer is vorige week flink geschrokken toen hij op de Kampweg bijna in botsing kwam met een tegenligger, een 23-jarige Soester- berger, die op de verkeerde weghelft te rechtkwam. De Amsterdammer moest uitwijken en kwam met zijn auto tegen een hek tot stilstand. De wagen liep daarbij behoorlijk wat schade op, even als het hek. De bestuurder zelf bleef on gedeerd. Een onbekende dader heeft vorige week aan de Eikenlaan een autoband lek gestoken. De eigenares van de wa gen, een 49-jarige Soesterse, stelde de politie op de hoogte. Een 44-jarige bewoonster van de Ha- verweerd ontdekte vorige week dat on bekenden haar auto hadden bekrast. Ze deed bij de politie aangifte wegens ver nieling. De schade bedraagt ca. 400 gul den. Gleym, in Soest vooral ook bekend als survival-instructeur en organisator bij Sportstudio Physical (Steenhoffstraat), trad vorige week zaterdag op als stand- in voor Jeroen Kramer, bij de opnamen voor het bekende TROS-televisiepiro- gramma "Te land, ter zee en in de lucht", waarbij het ditmaal ging om het spectaculaire onderde.el "Tobbedan sen". Het was de bedoeling dat Kramer zelf, bij wijze van openingsstunt, van de Weesper kerktoren zou "abseilen", maar bij nader inzien liet hij dat vol gaarne aan iemand anders over. De producent van het programma bena derde vervolgens Ron Gleym, die als survival-instructeur zijn hand niet om draaide voor het "hoge klusje". Ron Gleym na afloop: "Ik was nog nooit van een kerktoren af geweest. Dit was een nieuwe, speciale ervaring, moet ik zeggen. Normaliter is een rotswand ruw en zonder ramen; nu moest ik als een soort ballerina mijn voeten op de la teien plaatsen, en dat moest allemaal snel én heel voorzichtig gebeuren." Afgelopen maandag was zijn huzaren stukje op televisie te zien. Ron Gleym laat zich behendig van 60 meter hoog naar beneden zakken. Per 1 augustus start de Soester magnetiseur Frank den Ouden een nieuwe praktijk in magnetisme en Indiase massage in Soesterberg. Hij heeft zijn intrek genomen in het voormalige politiebureau aan de Plesmanstraat, waar ook de praktijk van natuurgenezer Van Hensbergen gevestigd is. De nieuwe praktijk - voorzien van een behandelkamer, een wachtkamer en een entree - levert Den Ouden aanzien lijk meer gemak, want tot voor kort ont ving hij zijn cliënten aan huis in Soest. De voormalige politiecel in Soesterberg is inmiddels omgetoverd tot badruimte. Al vanaf zijn 22e is Frank den Ouden zich bewust van zijn aangeboren gave om door handoplegging pijn weg te ne men. Hij deed die ontdekking toevallig, maar is ervan overtuigd dat het een gave is die bij iedereen latent aanwezig is. Door zijn brede belangstelling voor al ternatieve geneeswijzen ging hij op zoek naar betrouwbare bronnen, die hem konden helpen die gave verder te ontwikkelen. Zo legde hij in de loop der jaren een brede basis voor het opzetten van zijn. praktijk, zoals een cursus handlijnkun- de - handen vertellen immers veel over de gezondheid van de persoon in kwes tie - en een cursus acupressuur, omdat bij magnetisme en Indiase massage ook de drukpunten een belangrijke rol spe len voor het welbevinden van de mens. In het buitenland volgde hij een cursus Indiase massage, die in Nederland praktisch nog onbekend is. Deze vorm van massage houdt het midden tussen sportmassage, drukpuntenmassage en ontspanningsmassage. Het is een goede methode om spanningsvelden en blok kades in het lichaam op te heffen en de balans - zowel geestelijk als lichamelijk - te herstellen. Daarnaast bezocht hij talrijke workshops over magnetisme, heling, aura- en chakraleer. Den Ouden: "De aura is het niet-zicht- bare energieveld om het lichaam; cha kra's zijn energiecentra in het lichaam. Geen alledaagse bezigheid: het "abseilen" van een kerktoren van ca. zestig nieter hoogte. De Soester stuntman Ron Gleym leverde dat staaltje vorige week. Koude schotels, buffetten, verzorging van tuinfeesten etc. Naast onze diverse gerechten hebben wij als DAGSCHOTEL van 29 juli t/m 3 aug. nis kwam een paar meter verder dand op de Plas weg. )genaamde "materieelrit", wat :ns niet wil zeggen dat de be- ing inderdaad Rhenen was. "Bij ssing laten we het aan de chauf- -lf over welke route ze naar huis Of dat altijd de kortste of meest e route is weet ik niet. De inge- 1ste route zullen ze vast niet kie- ct me. Wij hebben daar in princi- moeite mee." ssen sluit niet uit dat de bus- ;ur - zoals omwonenden ook al i verondersteld - de weg in Soest ;d wist en zich daarom maar aan iele busroute hield, die met klei- Ijes ten behoeve van de chauf- aangegeven. "Hier in Zeist heb- 150 chauffeurs, in Hilversum er er 200, en daar zitten natuur- wel mensen onder die Soest nog inen eer verbaasd over het feit dat de e in Soest over een golfbaan nog oortduurt. i verbaasd, zult u zeggen: k natuur opofferen voor een af- i stuk golfterrein, ïliggende gemeenten hebben al baan. Dus die Soesters die wil- ïn kunnen daar prima terecht, cm die de banen van Soest aflig- usden, H'sum, Bilthoven) zijn autorijdende golfers toch geen npioenschap van Soest, wat in een leuk initiatief is, kan dan ?eurt op één van de golfbanen io gespeeld worden. Variatie is een golfer een extra stimulans, aar gaat het mij nou eigenlijk veinige vrije natuur die we nog /ordt al zo veel opgemaakt, dat ordt om die dingen te stoppen overbodig zijn! natüürlijk. Maar dan wel voor liet voor een aantal. Twee vakantiekampen zijn er deze zomer op de Vrije Teugel, de Soes ter kinderboerderij aan het Vede- laarpad. Vorige week werd het eerste kamp gehouden, volgende week is het tweede (en laatste) al weer aan de beurt. Voor de mede werkers van de Vrije Teugel is het hard, maar ook dankbaar werk. Tien jaar geleden begon de kinderboer derij met het toen nieuwe initiatief, dat mede was ingegeven door de bezuini gingsdrift van de gemeente Soest. Aan vankelijk werden er in de zomervakan tie "knutselweken" georganiseerd, in samenwerking met Artishock, maar dat kon algauw niet meer. In plaats daarvan bedacht Vrije Teugel-directeur Leo van den Berg tien jaar geleden de zomer kampen, waarvan er jarenlang telkens drie werden gehouden. Met ongehoord succes. "In het begin waren het gewoon kinde ren uit Soest en Soesterberg, die hier een paar nachtjes kwamen kamperen. Dat is in de loop der jaren uitgewaaierd en nu komen de kinderen uit alle hoe ken van het land, uit alle milieus," aldus Van den Berg. Door de vakantiesprei ding is het aantal kampen nu terugge bracht tot twee. "Dat komt omdat we nu veel langer dóórgaan met de school reisjes, want dat loopt drie weken lan ger door." In de afgelopen week bood de kinder boerderij onderdak aan 37 kinderen in de leeftijdsgroep van 5 tot 13 jaar. Vol gende week - na een weekje rust - ko men er 42. De kinderen krijgen een heel programma voorgeschoteld, waarin elk jaar nieuwe elementen zijn opgenomen, maar ook een aantal activiteiten dat - wegens groot succes - herhaald wordt. Heel enthousiast deden de kinderen maandag mee aan het kennismakings- spel, een wedstrijd waarbij ze aan de Frans Hoeke, natüür- en sportliefhebber •ek voor een showroom voor 3p aan particulieren. Het be- in detailhandel is volgens het ingsplan niet toegestaan, re- 3m de medewerking wordt ge- Donderdag Fricassee van kip met groenten Vrijdag Gemengde visschotel of tagliatelle bolognese met sla Zaterdag Lamsbout met knoflook en in rozemarijnsaus of Zondag heilbotfilet met groente/roomsaus Maandag Varkenssteak met champignons Dinsdag Lams-kerrie ragout Bij alle gerechten kunt u een keuze maken uit 3 soorten groenten of sla en diverse aardappel- of rijstvariëteiten. Dagschotel11,50 Dagschotel met nagerecht14,50 Weekendschotel 16,50 Openingstijden dagelijks van 10.00-20.00 uur zondag van 15.00-20,00 uur 's woensdags gesloten Als het evenwicht in de aura en/of de chakra's langdurig is verstoord, bij voorbeeld door verkeerde leefgewoon ten of spanningen, ontstaan er ziektes of stress. De magnetiseur ruimt deze 'blokkades' op en herstelt het even wicht door middel van energie. Die is voelbaar tijdens de behandeling en geeft een aangenaam, rustgevend ge voel." In 1986 kwam hij in aanraking met Mieke Berger, zijns inziens de "mees ter" in het vak, die veel doceert en ge neest in het buitenland en bekend staat als een van de meest vooraanstaande magnetiseurs. Onder haar bezielende leiding maakte hij veel studie van het menselijk lichaam en de geest, leerde hij ziektebeelden vaststellen, blokkades aanvoelen en verstoorde energievelden constateren en herstellen. Hij bereikte daarin optimale resultaten. "Enerzijds zijn mijn behandelingen er op gericht die groep mensen te helpen die aan het eind van de lijn staan en in de Magnetiseur Frank den Ouden is in genomen met zijn nieuwe praktijkruim te. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1993 | | pagina 5